Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2007.01.20 0 0 540
A vegevel keztem. . .

ZsuR Creative Commons License 2007.01.18 0 0 539
Azt hiszem, probalok tobb felet fozni szombaton - es mindenki valaszt. . .ilyen finnyas bandat!

(OK, en meg szeretnek "sea scallop"-ot csinalni, enni, mar regota . . .
Előzmény: szysssz (538)
szysssz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 538

Marhahúsból is elkészítheted, de az szárazabb. A felsorolásodban meg volt egy "vöröshús nemevő" is.

Elkészítheted mirelit zöldséggel is, de azt csak akkor tedd, ha kevés az időd. Az előfőzes miatt erőtlenebbek az ízek sztem.

Ha hidegen gondolnád fogyasztani, tortaformára is készítheted. Ilyenkor kevés palacsintatésztába forgatod a zöldséget annyira, hogy minden darabka bevonatot kapjon. Enélkül szeretnek önálló életet élni - különösen a borsó.

Előzmény: ZsuR (532)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.18 0 0 537
Igy igaz. . .ki fogom probalni, de most valami mast szeretnek - valami kulonlegeset (ezert nem lelkesedek az en citromosomert sem).

Lattam olyan sult csirket, amibe ketto citrom volt (darabokra vagva) es egy csokor fuszer: kakukkfu, azt hiszem.

No es a koret. . .van egy kellemes krumpli receptem, talan az. Fokhagymas-zsalyas. . .
Előzmény: Yv (536)
Yv Creative Commons License 2007.01.18 0 0 536

ezt még én sem tudom elrontani:)))

 

csirkedarabok, félbevágott almák és kis olaj alá, ez mind egy tepsiben és kisütni. szerintem nem bonyis:)

Előzmény: ZsuR (535)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.18 0 0 535
Nagyon gondolkozok a daralt hususrol is meg ezt a receptet is szivesen megcsinalnam, ha leirod. . .bar vallasom ellen valo az uj recept vendegeknek. . .mert ugye ki tudja, az ordog nem alszik.
Előzmény: Yv (534)
Yv Creative Commons License 2007.01.18 0 0 534

almás csirke?

csirkeakármi és alma együtt megsütve, nagyon finom. és az alma is ehető belőle:)

Előzmény: ZsuR (532)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.18 0 0 533
Jut eszembe. . .hat nekem nincs negativumom :))!
Előzmény: szysssz (531)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.18 0 0 532
Koszonom a javaslatot!!! Horasz - a hetvegen sertesporkolt volt nokedlivel (kell kedveskedjek a ferjemnek - atepiti a konyhaszekrenyeket :))!)

szysssz: "60 dkg darált seréshúshoz" no itt meg is alltam. .keves helyen adnak sertest daralva - leginkabb 3-as csomagban: marha es "veal" ?birka? tarasagaban. . .
Tetszik a recepted - jo lesz ez marhaval is, igaz? Kerlek mondd, hogy igaz!!!

Ha nem akkor citromos csirkemell lesz rizzsel. . .de akkor a tervezett citromos kocka helyett kell valami mas edesseg - lehetoleg negativ kalorias. . . regen ettem repa tortat! Talan belefoer a "napi 6 zoldseg adag" kategoriaba :))!
Előzmény: szysssz (531)
szysssz Creative Commons License 2007.01.18 0 0 531

A leírtak szerint játékos lehet a baromfi és a sertés is. .... Bár nem ismerjük a hetedik negatívumait -)))

 

60 dkg darált seréshúshoz adsz  1 tejeben áztatott, kifacsart és ledarált zsemlét. Sóval, borssal és zúzott foghagymával fűszerezed. jól összegyúrod és lefedve egy óráig érleled.

Közben előkészíted a tölteléket:

1. zsiradékon dínsztelt hagymán apró kockára, vagy vékony hasábokra vágott vegyes zöldséget (sárgarépa, karalábé, zeller, zöldborsó és színes paprika) félig megpárolsz. Sózod.

Egy tojást habosra keversz 1 ek tejföllel, teszel bele kevés reszelt sajtot és apróra vágott petrezselyemzöldet. Beleforgatod a zöldséget.

2. Egy jó fej dinsztelt hagymán gombát párolsz, amit sóztál, bosoztál, majd a zsírjára sütöd. Keverhetsz bele apróra vágott sonkafélét is.

A húsmasszát alufólián vékonyan elsimítod, rákened a zöldséges tölteléket (tehetsz rá vékony csíkokra vágott nyers szárnyasmájat) és a fólia segítségével szorosan feltekered, mint a bejglit.

Forró sütőben megsütöd. Rövid állás után felszeleteled majd krumplipürével és zöldsalátával (kompóttal) adod asztalra. Céklával, vagy enyhe savanyúsággal is finom.

Ebből az adagból 2 tekercs készíthető, akár más-más töltelékkel is. Mutatós, ízletes vacsora, hidegen is finom.

Előzmény: ZsuR (529)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.18 0 0 530

paprikas csirke nokedlivel:)

 

H.

Előzmény: ZsuR (529)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.17 0 0 529
Itt a hetvegi feladat: vacsora 6-7 szemelyre.
Egy nem eszik halat, vadat. . .
Masik nem eszik "voros hust" - marhat.
A harmadik, negyedik nem eszik nyersen hagymat, fokhagymat.
Az otodik igazan csak a magyarosat szereti.
A hatodik . . .negativrol nem tudok, ami pozitiv ebben az esetben.
A hetedik meg magam vagyok. . .

Mit fozzek???
ZsuR Creative Commons License 2007.01.05 0 0 528
Nem sok angolszalonnal receptem van - de erre a sonkas recept illik inkabb, hiszen tobb benne e szin hus mint a sokaban!

Van egy kedvenc teszta receptem, "Tagliatelle with Pea and Ham Sauce"

Itt a recept:
Kifozol 35-40 dkg hosszu metelt tesztat.

1 1/2 csesze fagyasztott zoldborsot kiengedsz forro viz alatt (csapviz, de lehet forro vizbe dobni 2-3 percre, nem tobbre)
1 1/4 csesze tejszin
1/2 csesze reszelt sajt (Fontina, de Trappista, Eidami is jo - ha nem nyulik melegen)
10 dkg Prosciutto sonka - angolszalonna vekony csikokra vagva (gyufaszal szeruen)

Felmelegited a tejszint, bele a borsot, sajtot, sonkat, raontod a frissen kifozott forro (es nem oblitett) tesztara - azonnal talalod, friss torottborsot(ha lehet feheret) szorsz ra az asztalnal.

Ha nagyon finomat akarsz, akkor friss tesztaval keszited, nem szarazzal.
Előzmény: Törölt nick (527)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.05 0 0 527

Otletet akarok kerni. Reggel a lehel piacon meglattam egy olyan szep darab angolszalonnat, hogy csak na. Keveset akartam venni reggelire, de a hentes rabeszelt egy nagyobb darabra. Hetvegre hust terveztem sutni, meg nem dontottem el, hogy mit, de eredetileg azt terveztem h hirtelen megkapatam a hus ket oldalat, aztan egy labosban puhara parolom nemi zoldseggel. most azonban itt van ez a jo kis darab angolszalonna. van valakinek angolszalonna specifikus receptje, otlete?

 

googlezom egy ideje de semmi jot nem talaltam.

 

help pls.

Chimney Creative Commons License 2007.01.03 0 0 526

Ja hogy, ja hogy!

Bocsánat, pedig 3* is elolvastam:-)..............ebből is látszik, hogy csak ma kezdtem, még csikorognak a kerekek.

Előzmény: ZsuR (525)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.03 0 0 525
Hat beleteszed :))!
"A tepsiben a zsiradekon keszits vilagos rantast a liszttel, add a bort hozza, add a csirkehuslet es a zold feketeborsot hozza (kapri bogyo is nagyon finom hozza).
5-10 percig lassu tuzom suritsd be.'
Előzmény: Chimney (524)
Chimney Creative Commons License 2007.01.03 0 0 524

köszi.................de a capri bogyó hol kerül bele?

Vagy Én vagyok vaksi.

Előzmény: ZsuR (523)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.03 0 0 523
Persze - az 511-esben is leirtam mar.
Kicsit modositottam, adtam mustart a szoszhoz is, ketto evokanallal - es kevesebbet tettem a husra. Nem volt itthon egesz magos mustar, igy csak Dijon-t hasznaltam - de barmilyen kedvenc mustar jo hozza.

A szosz a sultzsir maradekon alapul, ettol van a nagyon jo ize.

Tegnap elott sutottem hust - rendhagyo modon zsirral, mert szuksegem volt sulthuszsirra.
Az aljan levo, izeket tartalmazo leveses-zsiros reszt eltettem a melyhutobe, ha egyszer kellene szoszhoz, jo lesz.

Itt a fofogas:

10 serteskaraj egyben, "frenched", kotozott.
1 ek oliva olaj
2 kk Dijon mustar
2 kk egesz magos mustar
1 kk orolt fennel mag
so, torottbors

a szoszhoz
3 ek liszt
2 kk Dijon mustar
2 kk egesz magos mustar
1 csesze feherbor
3 csesze csirkehusleves
1/4 csesze zold savanyitott feketebors leszurve

Melegitsd elo a sutot 20o fokra.
A hus legyen szobahomersekletu.
Tedd a mosott, szarazra torolt hust egy tepsibe, csonttal felfele.
Keverd ossze az olajat, mustarokat, sot-borsot-orolt anizs magot es kend a husra.
Susd a hust 1-1 1/4 orat amig a belso homerseklet eleri a 60 fokot.
Tedd egy vagodeszkara es pihentesd legalabb 30 percet.

A tepsiben a zsiradekon keszits vilagos rantast a liszttel, add a bort hozza, add a csirkehuslet es a zold feketeborsot hozza (kapri bogyo is nagyon finom hozza).
5-10 percig lassu tuzom suritsd be.

Vagd le a husrol a madzagot, szeleteld fel, es melegen talald a szosszal.
Előzmény: Chimney (522)
Chimney Creative Commons License 2007.01.03 0 0 522

szia,

leírod a capri szósz?

Pénteken csajos/lelkizős estét tartok és 6 éhes "tyúkot" kell jóllakatni, úgy hogy ne a konyhában töltsem az estét.

Előzmény: ZsuR (517)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.02 0 0 521
Tegnap megsutottem a combot. Ahogy irtam, pacleben azott meg tavaly ota. Nem kelett locsolgatni, eleg volt a boret bevagdosni, es sutni - vizet sem kellett ala tenni.
Zamatos, izletes hus lett belole.

Maradt meg kisir (torok valtozata a tabouleh-nek), es vagtam fel hozza paprikakat (piros, sarga, jalepeno, kosszarvu), paradicsomot, hagymat, uborkat, zellert, balzsamos ecettel oliva olajjal es soval, borssal. Kellemes ebed volt.
Előzmény: ZsuR (516)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.01 0 0 520
Hat a torzsboltom-torzsboltjaim nem a legjobbak hentesaruban.
Van nekik minden. . .amit szallitanak. De ha nem szallitanak fulet, ok sem tudnak adni akkor.
Van ami mar elore bontott - es akkor nem tudnak mit csinali. Pl, amikor dagadot kerestem. . .nincs nekik, mert maskepp vagjak fel a disznot, es nem tudnak mit tenni.

Kell talaljak egy olyan forrast (biztos van, csak utana kell jarjak) ahol maskepp vagjak fel.

A fuletlen kocsonyam nagyon jo lett, szepen kemenyedett meg, micsodat ettunk belole. . .
Előzmény: tuutuu (519)
tuutuu Creative Commons License 2007.01.01 0 0 519

Olyat nem lehet ( ha törzsboltod), hogy megbeszéled a hentessel, hogy neked pedig kell fül meg farok is ekkora-akkorra?

Ha itt nálunk megy, nehogy az igazi kapitalizmusban fületlen disznók éljenek?

Mondjuk farkatlan lehet, de  amikor itthon a BSE balhé volt, és cupákos csontot, meg velőscsontot nem lehetett kapni, azért nekem mindig jutott, legföljebb ingyen adták, mert különben ment volna a fehérjefeldolgozóba..

 

Ja, BUÉK mindenkinek!

Előzmény: ZsuR (516)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.31 0 0 518
Jajj micsoda kocsonyat reggeliztem. . .eletem egyik legjobbja volt. Kocsonya is, reggeli is :)).

Koszonet mindenkinek aki ispiralt!!!
Előzmény: ZsuR (516)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.30 0 0 517
Nagyon finom az egyben/felben sult krumpli, es a kapri bogyos szosz. Finom vacsora volt.

ZsuR Creative Commons License 2006.12.30 0 0 516
Hiszen van kepem is. . .

A kocsonyat nem csak ebbol a harom darabbol keszitem - de a tobbi is ilyen. Fulet, farkat nem kaptam - nem is emlekszem, hogy lattam-e ebben a boltban valaha is.

Előzmény: ZsuR (515)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.30 0 0 515
Az idei utolso fozesem :)).
Kicsit keverem az elozo recepteket, remelem, hogy mindenkinek fog izleni - mert most aztan disznolkodunk rendesen.

A kocsonya fo. Jo ha van kocsonya itthon az evvegen. . .

Vettem egy nagy darab sertescombot, az most pacolodik, holnap sutom egeszben - finom lesz hidegen, melegitve, es ha veletlenul! valaki beesik az ajton, az ehenhalas szelen. . .

Vettem serteskarajt, az uj recept szerint fogom megcsinalni, nem tul sokat, egy evesre valot. Elokoszeitettem, holnap sutom.

Ma szinten sutok egy par tarjahoz hasonlo sertest, es az apro krumpli parolodik (nem volt nagyon apro, de sarga husu, igy felbevagtam oket).

Csinaltam Kisir-t (Pandus, nem Tabouleh-t, de annak a torok valtozatat). Van meg friss zoldsegem (zellerszar, paprika, paradicsom, hagyma), fozok lencset is, es csinalok meg egy salatat koretnek - aztan kesz.

Sutni is fogok holnap - sajtos pihit :)). Meg van beigli, zserbo - nem sutok edeset.
Van a melyhutoben sajat keszitesu gesztenyemassza, talan gesztenyepuret csinalok.

ZsuR Creative Commons License 2006.12.27 0 0 514
Puffancs! Ez az!

A masik kedvenc az meg az edes: Cream Puff - annak mi a fordiasa?
Előzmény: Zitka (513)
Zitka Creative Commons License 2006.12.27 0 0 513

Csinálni is, meg enni is. :-)  Egyébként ez a sajtos pöhi családi-baráti köri szóhasználat, szerintem sajtos puffancs v. vmi hasonló "hivatalos" neve van. 

Pl itt: http://www.mindmegette.hu/index.php?apps=recept&recept=6883

Én golyókat gyúrok belőle, és így sütöm meg.  Jó sokat lehet belőle enni... :-)

Előzmény: ZsuR (510)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.27 0 0 512
A koretek:

Burgonya:
4 ek vaj
1 kg apro sarga husu burgonya, egeszben, jol megsikalva
2 kk so
1/2 kk torottbors
3 ek aprora vagott friss zold (petrezselyem, metelohagyma, majoranna, zsalya, ami van, keverve is lehet)
Egy magas teteju labosban 20-30 percig paroljuk a soval, borssal amig a belseje puha nem lesz.
Jo otlet legalabb ot percig a tuzrol leveve fedo alatt tartani - talalas elott keverjuk hozza a zoldet.

Sparga:
1 kg vastag sparga (az also resze hamozva)
oliva olaj
so
Egy tepsiben egy retegban helyezzuk el a spargat, olajozzuk, sozzuk, borsozzuk.
200 fokon sussuk 20-25 percig.

ZsuR Creative Commons License 2006.12.27 0 0 511
Itt a fofogas:

10 serteskaraj egyben, "frenched", kotozott.
1 ek oliva olaj
4 kk Dijon mustar
4 kk egesz magos mustar
1 kk orolt fennel mag
so, torottbors

a szoszhoz
3 ek liszt
1 csesze feherbor
3 csesze csirkehusleves
1/4 csesze zold savanyitott feketebors leszurve

Melegitsd elo a sutot 20o fokra.
A hus legyen szobahomersekletu.
Tedd a mosott, szarazra torolt hust egy tepsibe, csonttal felfele.
Keverd ossze az olajat, mustarokat, sot-borsot-orolt anizs magot es kend a husra.
Susd a hust 1-1 1/4 orat amig a belso homerseklet eleri a 60 fokot.
Tedd egy vagodeszkara es pihentesd legalabb 30 percet.

A tepsiben a zsiradekon keszits vilagos rantast a liszttel, add a bort hozza, add a csirkehuslet es a zold feketeborsot hozza (kapri bogyo is nagyon finom hozza).
5-10 percig lassu tuzom suritsd be.

Vagd le a husrol a madzagot, szeleteld fel, es melegen talald a szosszal.



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!