Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

capa Creative Commons License 2001.09.02 0 0 115
bodgab!

Látom, beleerősítettek a Volvósok, de nem hagyom magam :-)))

A CX-nél nem kell menetiránynak háttal ülni!!!
Nézd meg itt:
>

http://web.ukonline.co.uk/Members/jr.marsh/cx14.html


meg itt:

http://web.ukonline.co.uk/Members/jr.marsh/cx15.html


Ezen a helyen még sok más egyéb CX-es adatot, leírást találhatsz. És még ha a Familiale sem lenne elég nagy...


:-)))

Üdv,
capa

bodgab Creative Commons License 2001.09.02 0 0 114
Láttam egy ilyen autót, a hátsó "üléssor" a menetiránynak háttal ül.
Ha nincs ettől hányingere...

;-))

Sziasztok

bodgab

Ui: lecsúsztunk, ideje volt felhozni!!

Előzmény: marcsello (113)
marcsello Creative Commons License 2001.08.31 0 0 113
godzi1,

a hetes volvókat nem tudom, 850-től felfelé van a csomagtartó alatt egy nyitható rekesz. Ezt kell kicserélni olyanra, ami nem rekesz, hanem 2 kihajtható ülés. Majd megkérdezem egy ilyen upgrade árát a volvo-nál. Egyébként kint már találtam is ilyen kocsit, eleve 7 személyesnek volt feltüntetve a 940-es. És a volvo topicban is mondta valaki, hogy neki is ilyen van otthon. Lehet, hogy megnézhetnéd nála hogy is működik ez.

marcsello

Előzmény: godzi1 (112)
godzi1 Creative Commons License 2001.08.30 0 0 112
Marcsello!

Bármelyik kombi Volvoba? Megveszem csukott szemmel és van harmadik sori üléselőkészítés? Mert ez jól hangzana.
Véletlenül nincs ilyen 740/760 sorozatnál?

Egyébként.
Mivel Bodgab a topcinyitó, induljunk ki az Ő esetéből. Ha van egy Marea, ami 1.5-1.6 körül elkel (remélem jól emlékszem), akkor megéri-e Neki, hogy vesz egy idősebb egyterűt 1.2-1.3 körül, a maradékból meg feljavítja? Nyilvánvalóan elbukja a dolgot ha el akarja adni, DE! van egy autója, amiben biztonságban szállítja a családot X évig, és vélhetően a szervízre sem kell váratlanul irdatlan összeget költenie (mivel megcsináltatta).

Ebből kiindulva:
Mi van akkor, ha nem tíz éves autót veszek (aminek ugye ebben a korban már jönnek a problémái), hanem veszek egy öregebbet, amit már meg kellett hogy javítsanak egyszer. Itt azt nem fogom tudni, hogy milyen minőségben javították meg (két hétig fog menni, vagy tisztességesen meg van csinálva)

Az egész csak arról jutott eszembe, hogy most hoztam el a Szamarát a szerelőtől, ami kezd olyan lenni mint az egyszeri történetben Kossuth Lajos bicskája. A pengét már cseréltük mert elkopott, a nyelét is, mert elrohadt, de azért ez Kossuth Lajos bicskája!

Előzmény: marcsello (108)
marcsello Creative Commons License 2001.08.30 0 0 111
bodgab,

például volvo 850 2,4i kombi 1,850MFt-ért:
http://kispesti-autokereskedes.autoexpressz.hu/ppfind.npl?command=show&lastadid=100882

de vannak hasonlók a www.autoexpo.hu-n is, szerintem nézz körül, ott több kép is van egy kocsiról (külső/belső is).

Előzmény: marcsello (110)
marcsello Creative Commons License 2001.08.30 0 0 110
bodgab,

850-es 91-től volt azt hiszem, a 940/960 meg még régebben kezdett. V70 csak 96 óta létezik talán.
idézet a volvo topicból:
"Szóval van 855/V70-ből 7 személyes, de a hátsó két hely az csak meghatározott méretű gyerekek használhatják. A leghátsó űléssor a csomagtér alá bukik le, észre sem lehet venni. Szerintem nagyon jó dolog, ha nagy a család!

A hajtásról: Nekem is V70 AWD van. Ha tudsz akkor AWD-t keress, nagyon jó a trakciója. Ezt a viszkókuplungos AWD hajtást elméletileg a 2,5 literes softturbos motorhoz csinálják csak ami 193-200 lóerős meg persze az R AWD 2,3 literes, de az nagyon drága ez 250-265 lóerős. Mivel ezek 2000 cm3 felett vannak, ezért több a biztosításuk úgye. De léteznek olyan piacok mint például az olasz, ahova visznek be 2,0 literes T5-ös AWD-t, ez azért jó mert 225 lóerős és csak 1984 cm3-es, tehát a biztosítása is alacsony. Na az enyém is ilyen. Ez elég ritka, általában olaszból hozzák be őket. Meg persze van a XC, ami szintén 2,5 softturbos és sima AWD-s hajtása van csak magasabb, meg terepesebb. Nekem nagyon tetszik.
De németben és svájcban nem fogsz találni 2,0 literes T5-öst, mert oda csak a 2,3 litereseket szállították. Főleg nem T5 AWD-t, csak 2,5 literes AWD lesz azokon a piacokon.

Az én AWD-m kb 10-12,8 liter között eszik de ha nagyon finom vagy akkor 8,6 is lehet, városban ha nagyon ugrálsz vele és sok a hidegindítás, akkor ez persze felmehet szerintem akár 14-ig is, ami azért valljuk be egy 225 lóerős kocsitól nem sok, ami végre tudja a 250-et- vagy többet is.
Alkatrészigény: A volvokhoz nem olcsók az alkatrészek, azért kell pénz fentartani őket, de a szerelők szerint a V70, mivel a 855 útóda az egyik legjobban sikerült modell. De mivel erős kocsik, nagy az igénybevétel, azért kopik is minden: fék,gumi, stb, de mindezt szerintem minden egyes volvotulajdonosnál pótolja az érzés amikor végre beleülhet és egy olyan autót irányíthatsz ami szerintem majdhogynem tökéletes!!! "

szóval hétfőn megyek svájcba, megnézem ezeket is kint. Ja, és 850-es kombit már lehet kapni 2 millió körül, 940/960ast pedig már másfél körül is.
szerintem érdemes kérdezősködni a volvosoknál...

Előzmény: bodgab (109)
bodgab Creative Commons License 2001.08.30 0 0 109
Na ez már érdekes, mert a Volvo ugyebár a biztonságáról híres. Mikori modellekről van szó?
Előzmény: marcsello (108)
marcsello Creative Commons License 2001.08.30 0 0 108
capa,

semmi kétség, ha valaki olcsón keres olyan autót, amiben néha utaztat 5-nél több személyt akkor az általad leírtak nagyon is szóba jönnek.
Egyébként a Volvo-nak is van olyan kombija(850/V70/940/960/V90) aminek a csomagtartóban kihajtható még 2 ülés, és azok is elég nagy kombik. (courtesy of Volvo fórum :-)) Ráadásul a kiegészítő üléssor utólag is beszerelhető ezekbe a típusokba.

Előzmény: capa (106)
bodgab Creative Commons License 2001.08.29 0 0 107
Nem-nem! Még nem ismerem ezeket, nem is láttam, pedig amióta írtál róluk, azóta bőszen futtatom a keresőket de képet még nem sikerült lelnem. (Ötlet????) Így véleményem sincs róluk.

Mindenestre egyelőre nagyon úgy áll a dolog, hogy a telet ezzel az autóval csináljuk végig, oszt kitudja, hátha megnyerem a lottó ötöst. De azt tudni fogjátok!!!!

:-)))

Sziasztok

bodgab

Előzmény: capa (106)
capa Creative Commons License 2001.08.29 0 0 106
Marcsello!

Az meglehet, hogy a csomagtartóban vannak, de mekkorában!!! (Arról nem is beszélve, hogy az üléseken is elfér egy csomó cucc). A CX kombit ilyen szempontból nem igen lehet megverni. Csak a szemléltetés miatt: tengelytáv: 3095 mm. Ez az érték pl. SEL (hosszabbított) merci esetében kb. 50 mm-el kevesebb!
A biztonság kérdése:
Természetesen, ha hátulról megtolják az autót, az elég kellemetlen - nemcsak - a hátsó üléseken lévőknek. De mennyivel 'jobb' egy (általában sokkal nagyobb sebességkülönbségű) frontális ütközés egy orratlan nissan vanetteben vagy egy subaru liberóban?!! Szerintem akár a frontális, akár a hátulról jövő ütközésekben egy 1450 kg-os, segédalvázkeretes CX sokkal jobban teljesít, mint a többi 80-as, 90-es évek elejei autó. Az is tény ugyanakkor, hogy a légzsákosok 'biztonságosabbak', de 600e Ft-ért nem kapsz ilyet, az tuti. De mi van, ha egy 1000 kg tömegű, airbag-es, 'normál' autó egy nálánál másfélszer nehezebbel találkozik. Szerintetek (a fizika törvényei szerint) ki húzza a rövidebbet? Egyszóval szerintem, ahhoz képest, hogy milyen olcsó, igenis biztonságos egy CX vagy egy P505.
Nézzétek, én nem megváltani akarom a világot :-) csupáncsak bodgab eredeti felvetésére próbáltam három lehetséges megoldást mondani. Ha én lettem volna bodgab helyében, én ezeket választottam volna, így nem is foglalkoztam az ennél jóval drágább minivan-okkal. Ettől függetlenül, lehet, hogy bodgab ízlése nem találkozik az enyémmel (ami egyáltalán nem baj), és már csak ezért is ellenszenvesek neki az általam felvetett típusok.

capa

Előzmény: marcsello (99)
marcsello Creative Commons License 2001.08.29 0 0 105
Nekem bejött a www.euroncap.com.

Az eredményeket látva megközelíthetném úgyis (mint marketinges) hogy kategóriájában az egyik legbiztonságosabb MPV a Peugeot 806-os, azonos szinten van a VW Sharan-al, és egyedül a Renault Espace múlja felül. Az Opel Sintra-t és Chrysler Voyagert pedig toronymagasan veri.
Másfelől mondhatnám azt is hogy vakok között félszemű a király...

Tény hogy az MPV kategória önmagában nem túlzottan biztonságos, ebből lefelé kiemelkedik a chrysler és a sintra, a többi hozza az átlagot, de egyik sem kiemelkedő.

Előzmény: bodgab (103)
bodgab Creative Commons License 2001.08.29 0 0 104
Nem jött be!
Előzmény: bodgab (103)
bodgab Creative Commons License 2001.08.29 0 0 103
OFF

marcsello lenyúltad a százasomat, pedig hogy készültem rá, de hogy!!!!!

;-))))))

ON

Érdemes elolvasni ezt a cikket, az Európai Törésteszt Intézet (vagy valami hasonló a neve) ereménye a Multiplaról, mellette megtalálható a Zafira is. Érdekes, hogy a Renault 806 is csak 3 csillagot kapott!

http://www.euroncap.com/details.php3?id=fiat_multipla_2001

Remélem bejön a linkelés, mert eddig ezt nem nagyon próbálgattam!

marcsello Creative Commons License 2001.08.29 0 0 102
Hát akkor a capa által felsorolt kocsik se lesznek teljesen jók, mert a plusz ülések ott is a csomagtartóban vannak... :-(
Előzmény: bodgab (101)
bodgab Creative Commons License 2001.08.29 0 0 101
Na éppen ezért nem jön szóba egy Opel Zafira, mert a 6. ülés ott van a csomagtérben!
Előzmény: marcsello (99)
marcsello Creative Commons License 2001.08.29 0 0 100
akarom mondani: 100!!!!!!!
Előzmény: marcsello (99)
marcsello Creative Commons License 2001.08.29 0 0 99
100!!!!!!!

bodgab,

ezekkel ugyanaz lesz a problémád mint a SpaceWagon, Zafira és társaival. Hátsó ülésre bemászás nehézkes, és ha ott is ülnek nincs igazán csomagtartó. Mellesleg asszem Volvo 850/V70-be is lehet külön rendelni üléseket a csomagtartóba. (Volvo topic biztos jobban tudja...) Mondjuk rossz belegondolni hogy mi van, ha ilyenkor száll beléd valaki hátulról. Ugye a gyerekeid ilyenkor pont a gyűrődőzónában ülnek...

marcsello

Előzmény: bodgab (98)
bodgab Creative Commons License 2001.08.29 0 0 98
Ha látsz valahol ilyet, kérlek szólj!!!!

:-)))

Előzmény: capa (97)
capa Creative Commons License 2001.08.27 0 0 97
Sziasztok!

bodgab: Sok örömet a 4.-hez!
Ahogy megláttam a topik címét és elolvastam az eddigi hozzászólásokat rögtön ez(ek) ugrott(ak) be:

6-7 személyes autó, és viszonylag olcsó legyen:

Szerintem a megoldás egy Citroën CX Familiale (8 személyes!)!!! Ebből már kaphatsz dízelt (75 LE), turbódízelt (95-120LE), és természetesen 2,5 literes benzinest is. A legutolsó példányok '91-ben gördültek le a futószalagról. Ezekért max. 600-700e Ft-t kérnek, de természetesen vannak olcsóbbak is.

A második helyen a Peugeot 505 Familiale (szintén 8 férőhelyes) ugrott be. A 2,2-es benzines motorral felszerelt modellek a legelterjedtebbek,
bár itthon elég ritkák.

Harmadik helyezett (legalábbis nálam): a renault 21 nevada, ami hétszemélyes, és szintén igen olcsó (600e Ft körül).

Mindhárom autótípus kombi felépítésű. Közös előnyük az olcsóság mellett, a nagy, biztonságos karosszéria, a személyautós menettulajdonságok (amik azért a minivan-okat nem jellemzik), a dízeleknél a gazdaságos üzemeltetés. Hátrányuk a Magyarországon ritka fellelhetőségük, de kitartó keresgéléssel biztosan találna ilyen modellt
az, akinek ez a szíve vágya.

capa

marcsello Creative Commons License 2001.08.27 0 0 96
bodgab,

én még ilyenről nem hallottam, és nem is tartom valószínűnek hogy lenne ilyen. Hogy kötnéd be a szélesebb ülést úgy hogy az fixen álljon? Csak az a megoldás marad, hogy jobb elsőn egy ülés, kettő hátul, egy kölök meg anyu ölében a jobb hátsón. Még ez talán a legbiztonságosabb, de én félnék a saját gyerekeimet így utaztatni hosszabb távon. (én még falun belül is bekötöm őket általában...)
Szerintem a szülőknek is meg kéne érteniük hogy nem úri passzióból akarjátok lecserélni a családi ajándékként kapott kocsit hanem a gyerekek (unokák) lehető legnagyobb biztonsága érdekében.
Ha jól érvelsz, lehet hogy még kaptok egy kis pénzalapot a mostani mellé a bővítéshez... :-)))
Azért drukkolok.

marcsello

Előzmény: bodgab (95)
bodgab Creative Commons License 2001.08.27 0 0 95
Rövidesen elérjük a 100. hozzászólást.

Egyéb: nincs valakinek tudomása arról, hogy létezik-e iker gyerekülés? Ugyanis, ha lenne, a két ülés egymás felőli oldalfalának méreteivel csökkenne a szélesség, annyi hely szabadulna fel hátul.

Sajnos, mivel a Marea félig-meddig szülői ajándék, az ajándékozó igen hevesen tiltakozik az ellen, hogy eladjuk és vegyünk egy 8-10 éves 7 személyest. Így kénytelen vagyok ezt úgy használni, ahogy csak lehet!.

Szóval?

fourbaby Creative Commons License 2001.08.26 0 0 94
Sziasztok!
Arra lennék kiváncsi tudja e valaki, milyen évjárattól vannak az Espace-ben 3 pontos biztonsági övek.Várom a válaszokat.
Előzmény: godzi1 (93)
godzi1 Creative Commons License 2001.08.24 0 0 93
Bender!

Az újabb Carry (csak képeken láttam, belülről nem tudom) kicsit más mint az elődje. Van orra, ha pisze is, és kicsit fel van fújva. de a főbb méretei szvsz. nem változtak.

Akkor már inkább a LiteAce, ha öregebb is. Egyszerűen beleférsz.

Off
Julinak jobbulást..
On

Előzmény: bender (92)
bender Creative Commons License 2001.08.24 0 0 92
nem-nem, a carry 1.3 most kezd elszaporodni az utakon. nam a regi amire Te gondolsz, hanem annal ujabb. kicsit keskenynek tunik, viszont mereteiben a lite-ace-re hasonlit... na, ebbol van-e buszos?

off
de igen :))
on

de a mentokben van olyan is, ami nincs berendezve, hanem ulesekkel van tele. 7-8 darab.
tg

Előzmény: godzi1 (91)
godzi1 Creative Commons License 2001.08.23 0 0 91
Bender!
Suzuki Carry=Subaru nemtommi. Az a pici. Mondtam, ott a bátyámé, próbáld ki.

Off
Nem a mentőbázis környékén laksz, hogy ennyire sok Toyotát látsz?:)
On

Helyedben nem vennék volt mentőautót. Ugyanis szerintem abban ülés helyett más cuccok vannak. (De kérdezd Bodgab-ot Ő biztos jobban tudja) Amíg azt felszereled a családnak, ugyanott vagy. Annak viszont utána érdeklődhetek, hogy tényleg mi történik a kifutott autókkal? Mert tényleg mostan cserélik őket.

Marcsello!
Vettem. No comment. Ez van.

Előzmény: bender (90)
bender Creative Commons License 2001.08.23 0 0 90
Nissan Vanette
regebben volt 7-8 szemelyes is, olyan mint a lite-ace, csak az orra jobban log. de az ujabbak tenyleg 5 szemelyesek.
viszont en is lattam egy hirdetest miszerint Suzuki Carry _kisbusz_ elado. eddig csak furgont lattam. ti lattatok mar?
tg
Előzmény: bodgab (84)
bender Creative Commons License 2001.08.23 0 0 89
off

koszonom.
igen az a nysa volt es iszonyuan tudott visitani.

fel-on

a mentoket nem szoktak selejtezni? mert az elso autok mar igen reginek tunnek, es nem sokkal nagyobb az akkori hi-ace a mostani lite-ace-nel.
errol valamit tudtok?

on
tg

Előzmény: bodgab (86)
Pugfan Creative Commons License 2001.08.23 0 0 88
Elfelejtettem megcáfolni a kis csomagteret!
Két módban lehet a 806-ost használni: 6 személy + sok-sok csomag, vagy 8 személy (hátul pad) + kevés csomag. Az optimális a 6 ember, mi síelni is ezzel járunk (4 + nagyszülők), tetőboxba bemennek a lécek, botok, bakancsok és síruhák, utastérbe mi + sok-sok táska, kaja.

Ha valaki _nagyon_ kíváncsi, felajánlhatom kipróbálni a 806 2.1STDT-t, ami itt áll az udvaron (1.9TD után már csak EZT fogjátok akarni ;-))...

Előzmény: marcsello (87)
marcsello Creative Commons License 2001.08.23 0 0 87
Uraim,

ha ennyire aggaszt Titeket hogy mennyire személyautós/ buszos vezetni egy ilyen kisbuszt, fel tudom ajánlani egy próbakörre a 806-ost.
Eddig mindenkinek nagyon tetszett, szóval felhívom a figyelmet, hogy utána valószínűleg ilyet fogtok akarni majd. :-))))
De tényleg írjatok privátban ha valakit annyira komolyan érdekel hogy kipróbálná. Elvileg jövő héten megveszik az autót (már 8 hete ezt hallgatom a szerencsétlen vevőmtől), szóval addig lehet próbálni...

bodgab Creative Commons License 2001.08.23 0 0 86
OFF

Bocs! Nem Niva, az a Ladáé volt. Nysa volt az a klasszikus mentőautó a sivító szirénával

ON

Előzmény: bodgab (84)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!