Keresés

Részletes keresés

BHJ-962 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 24166
Gyere át a Bosznia topicba,Slatka villa mindent elmond,Trebinjében lakik.
Előzmény: opi1970 (24165)
opi1970 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 24165

Sziasztok,

 

útvonal ügyében érdeklődöm. Somogy megyéből indulnánk, Drávaszabolcsnál lépnénk ki, Eszék, a sík részen A5 pálya, Babina Greda után lehajtás, majd belépés Boszniába, majd Doboj, Zenica érintésével mennék Sarajevoig. Ez eddig sima ügy. Sokan emlegettétek a Tara kanyont, meg egy másikat (?), amit az oda-vissza úton érdemes megnézni. Ahogy nézem, a Tara folyó völgye azoknak esik útba, akik Szerbia felől jönnek, a sarajevói utvonal választásánál egy kis kitérőt jelent. Jól látom? (A Tara kanyon amúgy felmerült önálló programlehetőségként is, hiszen van ott látnivaló bőven.) Négy kérdésem lenne (mielőtt elfelejtem, az uticél Tivat, vagy környéke):

(1) ha lefelé érinteni szaretnénk a Tara kanyont, akkor Sarajevo után merre érdemes menni?

(2) Ha önálló program lesz a Tara szurdok, akkor merre vigyen az utam? (Szép részek érdekelnek, nem a pályázásgyorsaság, vagy épp az út könnyebbsége.) (

3) Mi a neve a másik szurdoknak, és milyen település van a közelében - a könnyebb navigációs keresés végett?

(4) Tudtok-e ajánlani (küldeni mailben) bevált, Igo-hoz való használható Montenegro térképfájlt? Elsősorban topmap, vagy helyi szolgáltató térképe érdekelne. (Sajnos csak olyat találtam amelynél pl.: ha érintem Trebinjét, akkor onnét úgy hajlandó Tivatba menni, hogy felvisz a francba (Zmirovinába - Foca környéke, ami ugye ismét Bosznia), majd onnét akar visszahozni Tivatba. Magyarul nem ismeri a Trebinje-Vilusi szakaszt. Vagy ott nincs is út?

(Megjegyzés: az út nehézsége nem érdekel (sok kanyar, stb.) inkább a szépsége (nyaralni megyek, nem rohanni), de azért nem terepjáróval megyek...

Amaribp Creative Commons License 2013.06.24 0 0 24164

Igy körben 2 óra, de kevesebb, ha olyan busszal mész ami átkompol Tivat felé, ha Budva az úticél.

Előzmény: agi57 (24163)
agi57 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24163

Köszönöm a segítséget, Herceg Novi-Budva mennyi idővolt busszal?

Előzmény: Amaribp (24160)
Lepetane Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24162

Elírtam: a Kata 2-es apartman egyszobás és max. 2 felnőtt és 1 gyerek számára kiadó! Bocs!

Előzmény: Lepetane (24159)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24161

Buszos kirándulásra gondoltál? Biztos az is lesz. Lovcen, Ostrog, Tara.....stb, de ezt is a Pajo reklámján láttam, a busz pályaudvaron.  10.20 30 euró, kérdés hova. 

Helyi busz  a Blue Line, városon belül 0,7.

Tegnap átbuszoztam Budvára, 6 euró, HercegNovi, Risan, Perast, Kotor, Tivat, Budva. Volt bámészkodás:)

Előzmény: agi57 (24158)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24160

Szervusz! Annyira nem figyeltem, de olyan 1 euró, alatta- felette. Több fajta van toast kenyér, fehér, barna,korpás vekni, házi vekni, tejből is több fajta, hány % zsírtartalom, ki a gyártója.  Kicsi vagy nagy. Ásványvíz az olyan átlag 0.50 .  Vannak nagyobb boltok,mint pl: Voli,ott centekkel olcsóbb. Közel az Óratoronyhoz is van egy Voli. Egy gombóc fagyi, 0.60-0.70. Hajózás? Még nem voltak kint táblák, mik az ajánlatok.  Kikötő környékén körül kell nézni. Ha jól láttam Pajo foglalkozik ilyen programokkal, de biztos mások is.

Piacon.

  

Előzmény: agi57 (24158)
Lepetane Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24159

Last minute akció! Egyik vendégünk lemondta a foglalását baleset miatt, így a Kata 2-es apartmanunk szabad július 04. és 19. között. A kétszobás 6 ágyas apartman a Kotori öbölben van a tengertől 40 méterre, csodás kilátással. részletek: http://kotor-apartman.info/lepetane2

Az akciós ár 20 Euro/nap/apartman. Panorámás sétánk itt tekinthető meg: http://3dvalosagvilag.hu/szolgaltatas/tivat/apartman-3dvalosag/kata-apartments-kata-7-kata-2-apartman-r20388291.html

 

Augusztus 4-től vanaak szabad kapacitásaink a kétszobás apartmanunkban is: apartman.info/lepetane7

Panorámás sétánk itt tekinthető meg: http://3dvalosagvilag.hu/szolgaltatas/montenegro/kata-7-apartman-r20386037.html

 

Ha valakit érdekel egynapos vitorlázás (szélmentes időben motorral) a Kotori-öbölben a nyár folyamán, keressen meg, egyeztetünk. max 5 fő részére 100 Euro. Egy 7 személyes 8 méteres vitorlásról van szó. Az útirány Lepetanetól (komptól) a nyilt tenger felé Mamula sziget Zanjic, és visszafelé Sv Marko, utána Kotor felé, Szirti Madonna sziget, Kotor megközelítése.. Az árban van ital, uzsonna (sonka, sajt) szélmentes időben az üzemanyag ára, és a 2 fős személyzet. A hajón van WC, hűtőszekrény, tűzhely, stb.
 Részletek: http://kotor-apartman.info/vitorlazas

agi57 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24158

Tudnál nekem árakat mondani pl.kenyér, ásványvíz, hajókrándulás, busz, stb. 06.26.-án érkezünk Herceg Noviba, Horvátországon keresztül megyünk. 

 

Előzmény: Amaribp (24148)
agi57 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24157

Mi 06.24.-én éjszaka indulunk Herceg Noviba, és 25.-én Plitvicei tavaknál éjszakázunk.

Előzmény: ViragImi (24151)
potika Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24156

Sarajevo és Niksic között haladni tényleg nem lehet. Az út rendben van, csak kanyargós, plusz van egy 20 kilométeres szakasz a montenegrói határ előtt, ahol egysávos, szerpentines. Cserébe a táj szép, a kanyon meg gyönyörű. Nem kell sietni.

Előzmény: Igor01 (24155)
Igor01 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24155

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy Ulcinjba Boszniánát vezet majd az utunk, s azútvonaltervező alapján elég kanyargósnak tűnik a Niksic Sarajevo közti szakasz, és ugye ott van a kanyon, ahol végkép nem lehet, szerintem haladni. Mi a tapasztalatotok, érdemes arra menni felpakolt csomagokkal, autóval? Lehet haladni? Sarajevón át a közlekedés haladós? Két éve Szerbián át mentünk, de most nem akarunk arra menni!

Válaszotok előre is köszönöm.

stevie-13 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24154

- belekötnek abban Szerbiában vagy Montenegróban h az autó nem az én nevemen van (Édesapám a tulaljdonos)? Csak azéet, mert akkor írok egy meghatalmazást...

 

 

Kell a meghatalmazás.

 

 

- T-Mobile-os mobilnet-romaing elérhető Montenegróban vagy ahogy az a t honlapján is le van írva, nem.

 

 

Montenegróban a Magyar Telekom a tulajdonosa a Crnogorski Telekomnak, és ugyanúgy T-Mobile néven szolgáltat. Viszont Montenegró nem EU-tag, így az EU-s távközlési kötelezettségek nem vonatkoznak az országra, a sima roaming is eszeveszetten drága. Valóban érdemes egy helyi kártyát venni, bár hazatelefonálgatni így is rettenetesen drága, lehet hozzá tisztességes mobilinternetet csinálni.

 

http://www.telekom.me/prepaid-internet-na-mobilnom-telefonu.nspx

 

5 euróért kapsz 1 GB adatforgalmat, amit 15 nap alatt használhatsz fel, de napi 50 centért is lehet 100 MB-t venni, ami a legtöbb embernek bőven elég netezni.

 

Emellett rengeteg helyen van wifi is.

 

 

Előzmény: DTF (24145)
efraim77 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24153

ezt a találtam Ulcinj ezen városrészéről: http://www.youtube.com/watch?v=xjWaAhB8KW8

Nekem nagyon bejön.

 

Előzmény: Hajma (24150)
efraim77 Creative Commons License 2013.06.23 0 0 24152

Nézd meg hátha megtetszik : ulcinj4.me én juli 22-én megyekUlcinj-ba  a villa donnába. még nem voltam ott, de korrekt volt a foglalás és az ár is, félpanzó is van. A képek alapján meg elég jó helyen van igaz egy dombon, de a város legközpontibb helyén. Ha kocsival mész a velika plaza is egy karnyújtásra, de buszjárat is van oda ami olcsó. és igen közel van a kis városi strand az óváros mellett. Persze az zsúfoltabb mint a velika.

Előzmény: Hajma (24150)
ViragImi Creative Commons License 2013.06.22 0 0 24151

Sziasztok!

 

Junius 23án megünk montenegróba horvátokon keresztül és ott is szálnánk meg.Javaslatok, hogy hol lenne célszerű megállni egy napra?

Hajma Creative Commons License 2013.06.22 0 0 24150

Üdv Mindemkinek !

 

Szeretnénk július végén Ulcnij-ban eltölteni 1-2 hetet (6 felnőtt, 4 gyerek)

Nálam tapasztaltabb Montenegro járók segítségét kérném!

Bármilyen tippet, ötletet szálláshelyre vonatkozóan előre is köszönök!

Gábor

Amaribp Creative Commons License 2013.06.21 0 0 24149

Délután strand, az "én" sziklámnál, kis virágommal. Adtam neki egy kis vizet. :)

Amaribp Creative Commons License 2013.06.21 0 0 24148

délelőtt Savina Monastir.

Délben "Pet Csevap  hentestől".  1.50 eur

Amaribp Creative Commons License 2013.06.21 0 0 24147

:)  Pedig már várom, hogy hazaérjek, mert ha kipurcanok ebben a melegben, akkor inkább otthon!

Előzmény: vargas3 (24142)
potika Creative Commons License 2013.06.21 0 0 24146

A mobilnet roaming brutálisan drága, jobban jársz, ha veszel egy helyi SIM kártyát.

Előzmény: DTF (24145)
DTF Creative Commons License 2013.06.21 0 0 24145

Sziasztok,

 

Még egy-két kérdésem lenne:

- belekötnek abban Szerbiában vagy Montenegróban h az autó nem az én nevemen van (Édesapám a tulaljdonos)? Csak azéet, mert akkor írok egy meghatalmazást...

- T-Mobile-os mobilnet-romaing elérhető Montenegróban vagy ahogy az a t honlapján is le van írva, nem.

 

Köszi!

efraim77 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 24144

Nekem is pont egy hónapot kell várnom....., de ilyenkor arra gondolok, hogy jó annak aki ott van, de én akkor leszek ott mikor Ő már hazajött:D (már ha nem egész nyárra mennt:D)

DTF Creative Commons License 2013.06.20 0 0 24143

Szia,

 

Rendben, majd írok!

 

üdv.

 

DTF

Előzmény: svarcne (24136)
vargas3 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 24142

Ne haragudj meg de így ismeretlenül is kijelentem! Most nem "szeretlek"! Kint 36 fok, panelben szoba 38, konyha 39, wc 41...stb. Meló meló hátán és még pont egy hónapot kikell birnom mire én is le jutok! Irigyellek!! :) Persze jó szórakozást és kellemes nyaralást kívánok. Ja és ha vannak jó infóid szivessen vesszük! :)

Előzmény: Amaribp (24139)
vargas3 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 24141

A sátrazást nem ajánlanám. Nem sokkal drágáb egy kellemes apartman mintha a sátrazás minden költségét fizetitek. Valamint Montenegróban elég kevés a normális kemping.

Tengerpart mentén Horvátból Montenegróba lecsorgós út? Kevés lesz az az egyhét ha ilyenben gondolkodsz.

Hidd el tartogat annyi látnivalót Montenegró is amire bőven kevés egy hét.

Még ezen az oldalon többen írtunk látnivalót, szállás lehetőséget stb..

De ha egy-két oldalt vissza olvasol még több infót találsz ez ügyben. Persze nagyon szivesen válaszolunk ha van egyéb kérdésed!

Előzmény: Lacanist (24137)
Amaribp Creative Commons License 2013.06.20 0 0 24140

Olvastam, érdeklődtek itt többen is, Ulcinjban Omega2 egy domb tetején van,  szóval jól jön a kocsi, amivel el lehet kalandozni, több mint valószínű, nem a vár tövében a kis strandra. Szállások jók, csak be kell lőni, hol is van az ember, hova, és minek.   Ulcijnba, Podgorica-Sutomore-Bar-Utjeha-DobreVode....................Ulcinj.  Kértetek, vagy kaptatok valami koordinátákat?

Másik: korrekt ár, tengerre néző.  Minnél közelebb van a tengerhez, vagy valami központhoz, annál drágább.  Van itt minden a luxustól kezdve, az egyszerűig. Kérdés,ki mire kiváncsi a szálláson kivül.  Ásványvíz: 0.50, Niksickó Pivo (dobozos) 1  2 literes  pet palackban kisboltban, olyan 2.30 körül, fagyi egy gombóc, 0.70, ( EURO),zöldség gyümölcs, tej, kenyér hasonló mint nálunk. Kérdés, milyen. :) kéne.

Amaribp Creative Commons License 2013.06.20 0 0 24139

Szervusztok,épp itt vagyok HercegNoviban, hőség itt is, a tenger langyosodik, csak így kibírható. rezidenciám :)

Joza70 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 24138

Üdv mindenkinek!

Egy barátom kért meg rá, hátha érdekel valakit.

http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Montenegroban_nyaralo_kiado_10246411.htm?last=1&first=1

Lacanist Creative Commons License 2013.06.20 0 0 24137

Sziasztok!

 

Harmincas pár vagyunk, akik még nem fedezték fel az Adria szépségeit. Igazság szerint Horvátországban sem jártunk, de sokan ajánlották helyette Montenegrot, mint olcsóbb, de hasonlóan jó opciót.

A sátrazástól sem riadunk vissza, de természetesen egy korrekt árú tengerre néző apartmant is el tudunk képzelni. 

A nyaralásnál egyensúlyoznánk az aktív és passzív dolgok között, tehát 2-3 nap fürdőzés, a többi inkább kirándulás, természetbe és városi környezetbe.

Azt is el tudjuk képzelni, hogy egy vegyes, kicsit olyan tengerpart mentén lecsorgós horvát-montenegrói utat hoznánk össze.

 

A tapasztaltabbak segítségét kérném, hogy mivel és hogyan érdemes kezdeni, mi fér bele egy kb. 1 hetes utazásba egy korrekt ár/érték arányban?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!