Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.16 0 0 2120
cikis dolog a (O)rigónál...

http://homar.blog.hu/2010/07/16/sajat_nyelvvizsgajat_javittattak_vele_a_rigo_utcaban
Bady5 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2119
Arra a prezetnációs feladatra hol tudok mintákat vagy sablonokat olvasgatni?
Előzmény: lcsili (2102)
anita2010 Creative Commons License 2010.07.14 0 0 2118
Sziasztok!

S.O.S. szükségem lenne német szakmai - IDEGENFORGALMI - nyelvvizsgára felkészítő tananyagra, Mekis, Serege, Hámori könyvekre, + Mintafeladatsorra a BGF nyelvvizsgához.
Tudna nekem segíteni valaki? Ha valakinek megvannak ezek az anyagok szívesen átvenném, ha már ő nem használja, vagy kölcsönözném tőle augusztus végéig majd a vizsga végeztével visszaadnám, ha szüksége van még rá.
Várok mindenféle segítő információt, nagyon szépen köszönöm előre is!

Anita
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2117
nem akarom védeni a mundér becsületét, de történt már olyan, hogy kapott valaki plusz 2 pontot (bár tény, hogy ez nem túl gyakori). ugyanakkor nem akarok hazabeszélni sem, szóval ha más nyelvvizsgatípus jobban fekszik, nyugodtan választhatja azt bárki, hiszen szerintem senkinek sem tartanak fegyvert a fejéhez, hogy "ha nem a rigóba mész, akkor meghalsz" :)
mindenesetre grat az euróshoz, biztosan megérdemelted ;)

megint szabadságra megyek, majd jövök. üdv!
baluka22 Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2116
Köszi a választ.
Szerintem rajtam kívül te vagy az, aki a legeslegjobban tudja, hogy a 6 pontból, ha a fejem tetejére állok se tudok 8-at csinálni. Ezért nincs értelme több száz kilométert utaznom egy megtekintésre. Én arra gondoltam, hogy írok egy levelet, hogy az ismételten magas pontszámokra való tekintettel méltányossági alapon hozzanak döntést.
Egyébként igazságtalannak érzem ezt az egészet, és már elegem van belőle. Én nem adok ki újra 10.000 Forintot azért, hogy megbukjak. Időközben rájöttem, hogy ORIGO-n az életben nem fogok átmenni, megpróbálkoztam inkább az EURO-val, és mit ad isten, egyből sikerült (elég jól).
Ebből a szempontból igazat adok az előttem lévő hozzászólónak: így, hogy harmadszor kellene mennem, és abszolút nem érzem korrektnek a folyamatos bukásokat, én is úgy gondolom, hogy NEM, NEM és NEM adok ki erre újból pénzt.
Szerintem inkább levelet se írok, minek? Az első alkalom után is írtam, és egy válaszra sem méltattak..
Előzmény: Törölt nick (2110)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2115
yasp87, nem érdemes próbálkoznod, a lényeg, hogy kiderül a dolog így vagy úgy. nem érdemes próbálkozni.
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.12 0 0 2114
Szia

"Volt nálunk pár hónapja két próbálkozó" - és még mennyi lehetett, akit nem szúrtatok ki!!
Szóval nyelvsuliba dolgozol?

Hidd el, hogy a közeljövőben a protekciós tanárok és a "helyettem beülős biznisz" a virágkorát fogja majd élni.

Több oka oka van:

- A nyelviskolák legfontosabb célja, hogy a lehető legtöbb pénzt húzza le az emberekről. Gerinctelenség. Szerintem ez utasításba van adva! Úgysem vallod be, de mástól tudom, hogy így van. Ezért húztak le engem is 60e forinttal, és éppen 60% alatt voltam mindig.

- Mióta középfokú nyelv kell a diplomához és a nyelvtanítás szintje az iskolákban egyenlő a nullával, egyre többen fognak más módszert találni...

- Így is szegény a magyar, nem fog nyelvsulira 100e forint hitelt felvenni.

Kicsit megijesztettél amúgy, de... :) Egyelőre várok, mert lehet, hogy az alkotmánybíróság úgy dönt, hogy kiadható a diploma nyelv nélkül is! :) Úgysem a papír számít, hanem a nyelvtudás.

http://www.hirtv.hu/kultura/oktatas/?article_hid=328869
Előzmény: lcsili (2112)
Christinasz Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2113
Sziasztok!

A BCE-n fogok vizsgázni közgazdasági angolból. Az irányított fogalmazáshoz vannak mintapéldáitok, vagy bármilyen segítségetek?

christinasz@freemail.hu
lcsili Creative Commons License 2010.07.11 0 0 2112
Szia!

Elnézést, ha hozzászólok ehhez a témához, gondolom nem hozzám szólt a kérdés.
Én nem kockáztatnék, szerintem egyik félnek sem ér annyit. Ez okírat hamisításnak számít! Volt nálunk pár hónapja két próbálkozó, hát elég bénák voltak és le is buktak, utána rendősési feljelentés lett belőle hamisítás miatt, a kimenetelét nem tudom még és eltiltották mindkettőt ettől a vizsgarendszertől. Azt sem felejts el, hogy a vizsgaközpontnak meg kell őrizni évekig a feladatlapokat, szóval még pár év múlva is kiderülhet.
Az unokatesómnak is évekkel ezelőtt kellett volna középfokú és mindig verte magát, hogy majd ő megveszi, kimegy a piacra és egész olcsón megkapja. Persze mellette próbálkozott is, nyelviskolába, nyelvtanárhoz járt, több százezerbe került neki. Érzéke szinte semmi nem volt a nyelvhez. Aztán egyszer csak sikerült neki. Azóta is mondogatom neki, hogy sokkal jobban járt volna, ha megveszi, de nem merte bevállalni. :)
Szeintem meg kell tanulni a nyelvet, tudom, hogy az sokkal több idő, sokkal drágább és sokkal több időbe kerül. De ahhoz, hogy nyugodtan tudj aludni sajnos becsületesnek kell lenni. Ráadásul a mai világban nem csak a papírt nézik!
Gondold át!
Előzmény: Törölt nick (2111)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2111
Mennyiért ülnél be helyettem nyelv-vizsgázni? Angol közép C
Szóbeli?
Írásbeli?
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.09 0 0 2110
előbb nézd meg a dolgozatot, akkor szerintem magad is látni fogod, hogy érdemes-e felülvizsgálni, vagy sem.
baluka22 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2109
És aztán? Valószínűleg nem fogok tudni több pontot kicsikarni belőle... szerinted érdemes fellebbezést írni, vagy újra elvesznek a szóbeli pontok? már a 2. alkalom :(
Előzmény: Törölt nick (2107)
boy234 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 2108

Sziasztok!

 

Meg tudnátok mondani, hogy szerintetek hol a legkönnyebb ill. legnehezebb letenni a nyelvvizsgát angolból?

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.07 0 0 2107
szia, bocs a késői válaszért, szabin voltam...
meg kellene nézned a laborod az itk-ban, ez az első, amit tehetsz.
Előzmény: baluka22 (2093)
Bady5 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2106
Köszi a segítséget:)
Van szóbelihez az "1000 question 1000 answer" könyvem abból készülgetek.
Üdv
Előzmény: lcsili (2104)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.06 0 0 2105
Igen, ez valóban így volt. Ha megtudták, hogy külföldön éltél, garantált volt a bukás például. Sajnos ott nem azt mérték, mérik le mit tudsz, hanem, hogy mit nem.
Előzmény: Törölt nick (2085)
lcsili Creative Commons License 2010.07.05 0 0 2104
Szia!

Szerintem a szóbelihez minden képpen beszélgetned kellene valakivel. Pl keress egy tanárt vagy testvér, jóbarát is megteszik, aki tud angolul. Rák kell állnia az agyadnak, hogy azonnal jöjjönek a szavak. Vagy ha ez nem megy, akkor mondogasd magadnak hangosan a feladatok megoldását. Furának hangzik és vicces is, de rák kell hangolódni. :)
Szép napot
Előzmény: Bady5 (2103)
Bady5 Creative Commons License 2010.07.04 0 0 2103
Köszi a segítséget!
Van Telc könyvem (4 teszt van benne) aból csinálgattam a feladatokat. Az írásbeli résszel képbe vagyok, csak azért kérdeztem a szóbelit mert az nem nagyon értettem. Nem járok angol tanárhoz. Esetleg szóbeli részére hol tudnék felkészülni?
Üdv
Előzmény: lcsili (2102)
lcsili Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2102
Szia!

Pont úgy épül fel, ahogy az le van írva :)
Bemegy a két vizsgázó egyszerre egy terembe, megkapják a feladatokat és utána van kb 15 perc felkészülési idő és csak utána kell bemenni a vizsgára.
A szóbeli 4 részből áll, ebből 3-at értékelnek.
1. Bemutatkozás, megismerkedés a másik vizsgázóval
2. Prezentáció: két témából egyet kiválasztasz ls azt kell röviden bemutatni a partnerednek.
3. Vita, véleménykifejtés: cikket olvasol el, mindketten ugyanarról a témáról, mely alapján véleményt kell nyilvánítani, érvelni, alátámasztani és vitázni.
4. Problémamegoldás: közösen kell megoldani egy szituációt.
Összesen kb 17-18 perc, de ezt a két vizsgázóra kell érteni, szóval nem annyira húzós.
Van TECL könyved? Ha nem, akkor javasolnám, hogy szerezz be egyet és pontosan olyan feladatokat csinálj, mint amilyen abban van. Jársz különórára/tanfolyamra? Kivel, miből készülsz?
Remélem tudtam segíteni, ha nem értesz valamit szólj nyugodtan!
Előzmény: Bady5 (2098)
Bady5 Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2101
??????
Prof.William Creative Commons License 2010.07.03 0 0 2100
Én ECL-t csináltam most várom az eredményt. A hétulűtője az hogy nem lehet szótárat használni viszont a nyelvtani részt erősen hanyagolja.
lcsili Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2099
Gondoltam :)
De mégis melyik a "divatos" mostanában?
Pl egy olyan gimnazistának, aki most csinált előrehozott érettségit, középszinten 93%-ot kapott. A középfokú nyelvvizsgája már 2 éve megvan.
Köszi
Előzmény: Prof.William (2097)
Bady5 Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2098
Sziasztok!
Aug. 14.-én megyek Telc-re és nem nagyon értem hogy a szóbeli rész miből épül fel. Már elolvastam a Telc.hu-n írtakat is. Aki volt segítsen már.
Köszi!
Prof.William Creative Commons License 2010.07.02 0 0 2097
Az amire tanulsz...
lcsili Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2096
Sziasztok!

Kérdés: Melyik az a C1-es azaz felsőfokú nyelvvizsga, ami sikerülni szokott mostanában?
urzi22 Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2095
Hali!Én augusztusban megyek Pannon középfokú angol írásbelire, mert nem sikerült a májusim, bár nem sok hiámyzott hozzá:-( Tud valaki tanácsot adni, hogy hogyan lehetne eredményesebben felkészülni??Főleg a közvetítéses feladatokhoz kéne a gyakorlás!Köszi.
Milla80 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2094
A Telc megtekintésén megmutatják a Reading és a Language Elements feladatok megoldásait?
baluka22 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 2093
Szia microlas!

Március végén volt egy hozzászólásom (1843). Felsőfokú ORIGO-s (német) nyelvvizsgán sikerült nagyon jól a szóbelim, aztán nagyon rosszul a magnóm, így nem lett meg a szóbeli nyelvvizsgám. Végülis most júniusban újra megpróbáltam.

A lényeg, hogy ismét hasonló helyzetbe kerültem. 65/61 pontot kaptam a szóbeli (bizottság előtti) vizsgán, majd 20/6 -ot a magnóra. Így hiába majdnem 80% az egész szóbeli összesítetten, a magnón még hiányzik 2 pont. Holnap éppen Budapestre utazok, mert felvételizni fogok, és sikerült telefonosan egyeztetni egy megtekintést. Nyilván esélytelen, hiszen 2 pont a laborvizsga 10%-a, de ha már ott vagyok... Mégis ezt leszámítva tudnál valamilyen épkézláb tanácsot adni?

Előre is köszönöm.
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2092
Nincs egyéb érvem, bevallom. De ez számomra - és sokak számára, hidd el - épp elég. Téma részemről lezárva.
Előzmény: Törölt nick (2088)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2091

Sőt. Ha a kocsmában hangosan szidod a mindenkori kormányfőt és az egész sleppet, az sem számít hibapontnak. most. nem húsz éve. most.

 

Egyébként még jó. Hetekben lenne mérhető az, hogy visszaüssön érezhetően az, ha ez lenne a gyakorlat.

Előzmény: Törölt nick (2089)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!