Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

a_motor Creative Commons License 2008.01.08 0 0 1800

egy komplett hátsó ablakot szívesen adok neked, nem hiszem, hogy valaha is ki fogom törni a kocsin lévőt.

lámpával tele van minden veterános börze.

nyíregyházi bontó? (bár állítólag rabló árak vannak)

 

nem vetted meg az emblémát a neten?

Előzmény: OT_CSEPEL_D_344 (1787)
Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1799

Majd' elfelejtettem: nem tudja véletlenül az OT-s rendszámos Csepel Tűzoltóautó tulajdonosának a számát? Ja jól emlékszem 352-es.
El tudná nekem küldeni valaki?
Köszi .
Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1798


Nekem is csak a remény maradt:) Most küldik fel postán a papírjainak a fénymásolatát.

Vásárlás után újra kell minősíteni ugye? Viszont nem kell eredetvizsgálatot csinálni, ha jól sejtem.
Előzmény: M61021 (1797)
M61021 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1797
A muzeális minősítés után nem kötelező műszakiztatni és kiváltani az OT rendszámot (lehet más is) A minősítés 5 évig érvényes. 2003 előtt más volt a múzeális minősítés, lehet, hogy akkor csinálták. Kicsit túl szép, hogy igaz legyen, de veled örülnék, ha mégis.
Előzmény: Tuzol-To (1785)
bobekTLF Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1796
Köszi a válaszod, ezeket tudom, csak azért kérdeztem, mert van a közvetlen közelemben egy motor, fennmaradt készelet, még sohasem volt elindítva, 0 km-es és 200-ért adják...mivel hirtelen ennyim nincs, azért kérdeztem hogy megérné e kölcsönkérni rá :)
Előzmény: OT_CSEPEL_D_344 (1795)
OT_CSEPEL_D_344 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1795

A 4 hengeres dízelmotor ami a D 344 alapmotorja nagyon változó árban található. Én már hallottam 40 000 és 200 000 Ft között nagyon sokféle árat. Kifizetni egyet sem láttam, de ha mőködőképes autót is lehet 300 000 -ért venni akkor .....

Szóval nehezet kérdeztél.

 

Miért kell komplett motor csere? Eszi az olajat? Sérült az eredeti motor? Felújításhoz még sokkal olcsóbban lehet cuccot szerezni. Sok motornál a porlasztó csúcsok cseréje, izzító gyertya csere, adagoló beállítás, szelephézag beállítás csodákra képes. Ha hengerfej van elrepedve, akkor abból vadonat újakat tudok ajánlani, és reális áron. A motorcsere csak akkor javasolt ha olcsón meg tudod venni. A kibontott motor is lehet zsákbamacska. Szép kaland ez a CSEPEL-ezés.

Előzmény: bobekTLF (1794)
bobekTLF Creative Commons License 2008.01.07 0 0 1794
Sziasztok!!!
Srácok mennyit szabad adni, egy "plug & play" 414 motorért? Nagyon jó állapotban van...
dakaros Creative Commons License 2008.01.06 0 0 1793
A camion truck&bus magazin januári számában riport olvasható ,az Afrikát megjárt csepel D344-ről.Élményeiket mesélik el röviden a herendiek!!!
dakaros Creative Commons License 2008.01.06 0 0 1792
Az ikerdugattyus csepel motor metszetben.A kép Bodrogkereszturon a Magyar motrok muzeumában készült.
Előzmény: Tuzol-To (1791)
Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.06 0 0 1791
Bár nem autó , hanem motorkerékpár, de azért Csepel. :

Ritka, mint az ikerdugattyús - Csepel 250/50 U
Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.06 0 0 1790
Megkérdem, de a többit majd e-mailben, mert ez már nem Csepel téma.
Előzmény: =D Doma (1789)
=D Doma Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1789

"a kaposvári kollegákkat már megtaláltam"
nem tudod esetleg, hogy a régi kocsiaikkal kapcsolatos papírokat megőrizték e? hozzá lehet ahoz férni? esetleg fotók?
Előzmény: Tuzol-To (1785)
=D Doma Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1788
hát egy kis Zuk ) nem olyan nagy mint a többiek, de tűzoltónak született ) miután nyolc éven át "tartalékban" volt megláttam a nyáron.. októberben már nálunk állt a kertben )
elvileg tökéletes állapotban rakták el, de már nincs rá szükségük, nem lesz a múzeumé sem, így kimentettem onnan, nehogy egyszercsak darabokban végezze. sajnos a felszerelés kompatibilis vagy használható másokkal, így az már nincs benne. olyan dolgokat szeretnék beszerezni mint pl a (szívó?)tömlők a tetőről, vagy a falétra.. nem tudod esetleg hogy ilyenekhez hogy lehet hozzájutni? másik dolog ami jó lenne ha lenne egy sisak, és egy ruha.. akár használt, ami a tűzoltóságnak már nem kell vagy nem jó. ilyeneket hol lehet szerezni? lehet egyáltalán?
Előzmény: Tuzol-To (1786)
OT_CSEPEL_D_344 Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1787

Karácsony előtt már írtam a hiányzó alkatrészeimről, akkor nem volt nagy tolongás a válaszolók között, ezért újra megkérlek benneteket, aki tud segítsen.

Alkatrészeket keresek a CSEPEL D 344-hez:

A jelenlegi toplistámon az következők vannak. Ajándékként elfogadnám :-))) vagy persze megvásárolnám vagy cserélném:

 

Első lámpa 2 db Sérülésmentes lámpatesttel üveg nélkül is

CSEPEL embléma

D 344 felirat a hűtőrácsra

Pótkeréktartó kihúzható fiókos megoldás oldalra.

Bal első féltengely ( ha jól tudom az első féltengelyek megegyeznek, de nekem akkor is a bal oldalra kell, mert mi van ha nem.

Bal oldali ajtóba kulcsos kilincset, zárat

Irányjelző kapcsolót

Dinamó felfogató alumínium öntvény excentrikus gyűrűk

Gumiköpeny alig használt (7 db)  (TAURUS)

Felni 2 (db)

Felnikrika ( 3 db)

Motorháztető sérülésmentes

Fülke hátfalba üveg és gumitömítés

 

Adnék cserébe, vagy akinek kell:

Hengerfej

Hengerfej fedél

Adagoló szivattyú

Pótkerék tartó EZF hátsó kifordulós kivitel

Belső ajtókárpit

Akkumulátor doboz fedél

Szerszámosláda eredeti

Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1786

Ha nem lennék tűzoltó, talán akkor is tudnék segíteni :)
Természetesen megpróbálok segíteni, de a Csepelekhez (még) annyira nem értek, mint itt jópáran, de a szakmai részében talán tudok segíteni.
Egyébként mi nőtt ki a fűből? Lehet, hogy én is lemegyek a panel elé , és meglocsolom a betont, hátha lesz itt is valami:)

Végig olvastam a Csepel Fórumot az elejétől, és egy csomó kérdésre megtaláltam a választ, de még jópár felvetődött, amiket persze azóta elfelejtettem, úgyhogy megint végig kell olvasnom. :)
De a kedves barátnőm éjjel 1 órakor már nagyon ki volt borulva, hogy megint azt a szar teherautós forumot olvasom,ahelyett, hogy vele foglalkoznék:)
Még szerencse, hogy a tűzoltóautóban támogat:)
Előzmény: =D Doma (1782)
Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1785

( pár napja írtam már választ, de ezek szerint nem küldtem el ) :)

.. T. Pikta és a T. Többiek
Nagyon szépen köszönöm az infórmációkat.

A Kaposvári kollegákkat már megtaláltam, és nagyon tetszik az, ahogy ők is összefogtak, és csinálgatják szolgálatban a szerüket.
Azt írtam már, hogy megengedte a parancsnokom, hogy én is bent tarthassam a kocsit a laktanyában, amíg fel nem újítom?

Találtam az ország másik végében, egy elhagyatott kis faluban egy kiöregedő önkéntes tűzoltóegyesületet, akiknek egy csepel 420-asuk van. Mivel nincs pénzük akkumlátorra, ezért nem tudják használni. A nehézség igazából az, hogy inkább csereautót szeretnének, mintsem eladják a kocsit. De remélem sikerül azért megegyezni. A külön vonzereje a dolognak az, hogy az elnök szerint még múzeális minősítése is van. ( gondolom elintézték, hogy ne kelljen annyit fizetni érte.
Viszont nem OT-s rendszáma van. Ez azért lehet, mert nem volt leműszakiztatva, a múzeális minösítés után?
Azért egyelőre kétkedéssel fogadom a múzeális minősítését a kocsinak, mert úgy tűnt az elnök nincs teljesen tisztában a kocsival kapcsolatos dolgokkal.
De ha így van, és tényleg van múzeális minősítése, akkor ha én megveszem és leműszakiztatom,? akkor van egy OT-s rendszámú CSEPEL tűzoltóautóm,? amit sikálhatok,? és polírozhatok, ? és gyönyörködhetek benne,? és büszke lehetek rá, ? és, és Áhh,, csak lenne már :)
Előzmény: Pikta (1778)
Mwin Creative Commons License 2008.01.05 0 0 1784
Hol nőttek ki ezek a földből, megkérdezhetem?
A FAUN nagggyon durva...
Előzmény: =D Doma (1781)
vadász2 Creative Commons License 2008.01.04 0 0 1783
Gratulálok, milyen növesztőszert használsz? :-)
Előzmény: =D Doma (1782)
=D Doma Creative Commons License 2008.01.04 0 0 1782
szia
mivel tűzoltó vagy esetleg tudnál nekem segíteni..
nőtt a kertben egy kissebb tűzoltóautó, és cél a felújítása, és utána oldtimer vizsgáztatása.. ) rengeteg kérdés felvetődött, és kevés a válasz.. benne vagy? )
Előzmény: Tuzol-To (1772)
=D Doma Creative Commons License 2008.01.04 0 0 1781
bár nem tudok róla hogy eladó lenne bármelyik is, azért nem lehet őket figyelmen kívül hagyni.. )
bár nem mind csepel, 4en együtt mégis hitelesebb a "kép"

Előzmény: Tuzol-To (1772)
dutrancs Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1780
Nagyon jó szemed van.
Előzmény: M61021 (1777)
Pikta Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1779
Előzmény: Pikta (1778)
Pikta Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1778

A 420-asról a nagyatádi tűzoltóságon tudnak felvilágosítást adni!

Nekik van egy "felújított" amivel csillagtúrára szoktak járni.

Valamint: Barcs tüó Csepel-350, Kaposvár tüó Csepel-352 és készül majd a mi 350-esünk is.

Üdv

 

Előzmény: Tuzol-To (1772)
M61021 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1777
Tényleg jól elbíbelődhetett vele a készítő. Tetszik, hogy a motorteret is kidolgozta. Úgy látom  benzines 352-esről van szó.
Előzmény: OT_CSEPEL_D_344 (1775)
M61021 Creative Commons License 2008.01.03 0 0 1776

Ilyen volt, de nem ez. Remélem nem titok, 500e-ért ment és Szigetmonostorra került, ahol nagyon örültek neki, tehát gondolom nem adják el. 350 kép

A Diósjenőiről csak itt olvastam, nem ismerem. Kérdezd Richie topiktársat, hátha tudja.

Előzmény: Tuzol-To (1774)
OT_CSEPEL_D_344 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 1775
Szeretnék veletek fényképeket megosztani a CSEPEL modellemről. Ez a papír modell 1:16 arányú papírmodell. A feleségemtől kaptam 2 éve születésnapomra. Akkor még azt hitte szegény, hogy ez nekem elég lesz játszani. Szép autó, nagyon sokat dolgozhatott vele a készítője, de azért nem pótolja az eredetit.
Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.02 0 0 1774
Csak nem eme autórol van szó? 350

?

Nagyon tetszetős:)
Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.02 0 0 1773

És szabad tudni, hogy mit, mennyiért és hol nem vettél meg? :) Van róla ár,kép, elérhetőség? Bár eléggé tipushűnek érzem most magamat.

Ez a diósjenői Úr ( feltehetőleg nem nő :), nagyon érdekelne. Mégis ki lehet olyan elvetemült, hogy csepel tűzoltóautót restauráljon:) Lehet az illetővel eszmét cserélni? Érdeklne a tapasztalata és az elrettentő-kecsegtető elmesélései:)
:)
Előzmény: M61021 (1770)
Tuzol-To Creative Commons License 2008.01.02 0 0 1772

Igen, leginkább 420 ast keresek. Egyszerűen beleszerettem:)
Mivel magam is tűzoltó vgyok, ezért sikerült pár önkéntes tűzoltóságot elérni, ahol áll a szertárban egy lepukkant példány. Úgyhogy lehet, sikerrel járok, de nem akarom még elkiabálni.
Láttam a használtauto.hu-n, és az nagyon tetszik, ráadásul szép állapotban van, és még pót alkatrészek is lennének hozzá, csakhát szegény az eklézsia.
A parancsnok megengedte, hogy a tűzoltóságon tartsam addig, ameddig fel nem újítom, és a kollegák is segítenének a csiszatolásban. Szóval lenne hol tartani, és segítő kezek is volnának, márcsak a vasat kell megtalálni.
Természetesen a cél az OT vizsga volna. Amiről nem sok ismeretem van egyelőre, de gondolom, hogy nem csak a szép polírozásra adják:)
Viszont továbbra se tudom, hogy mi a különbség 420-as és a 344-s között. Csak azért, mert ahhoz nem gond az alkatrész. ( a 420-as légfékes és egykörös - csak mert valaki írta hogy olajos.)
M61021 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 1771

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!