Keresés

Részletes keresés

Nohabf Creative Commons License 2013.03.08 0 0 10117

Remek, akkor beszerzésre fog kerülni:-)

Előzmény: Mikey-Soft (10116)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.03.08 0 0 10116

Nos hát, tegnap megnéztem a Vadnyugat-ot a most kiadott Blu-ray lemezen...

 

Meg kell mondjam, kellemesen csalódtam. A képtől ugyan csodákat nem szabad várni, de a film korához képest jól néz ki. Vannak kisebb kópiahibák, meg két nagyon kicsi képmegszaladás, de sokkal jobb állapotban van, mint amire számítottam. Kicsit szoftabb ugyan, mint a manapság készült filmek csoda-transzferei, nem mostani a 2K-maszter, amiről készült, de szép részletes, a színei nagyon rendben vannak, a felbontás is jó, mivel valódi 1080p24 HD-transzferről készült, nem konverzió mint a Kincs, ami nincs hazai kiadása. Utólagosan nem nyúltak bele a képbe digitális eszközökkel, zajcsökkentésre és élkiemeleésre utaló nyomokat nem láttam, mivel a sötétebb jelenetek meglehetősen szemcsések. A képarány az eredeti mozis 2.35:1-es, tehát a szélei nem hiányoznak...

 

Az angol hang jól szól, de a kiadvány igazi értéke az 1983-ban az MTV megbízásából készült Pannóniás eredeti szinkron, ami annak ellenére, hogy a zenét és a hangeffekteket eléggé lehalkították, hihetetlen élmény...

 

Bónuszként felkerült a korongra a film előzetese, de ezen nagyon látszik, hogy SD-anyagból konvertálták fel HD-re...

 

Összességében nagyon megéri a vételt, jó kis kiadványt tákolt össze a Fantasy Film...

Előzmény: Nohabf (10112)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.03.07 0 0 10115

Ahhoz előbb az első részt is ki kéne adni BD-n, a második filmből két HD-kiadás is létezik a németeknél, 2009-ben kiadták a fullos olasz verziót, nemrég meg a vágott "comedy-fassung"-ot, amit nálunk is bemutattak anno 1992-ben...

 

Tegnap volt szerencsém a Film+ adón az Én a vízilovakkal vagyok című alkotásukhoz, életemben először láttam (tudom szégyen, de ez van). Jónak jó volt, de volt egy olyan érzésem, hogy kissé hiányos a film. Utánanéztem, sajnos valóban vágottat adtak, az eredeti olasz verzió hossza 105 perc volt (figyelembe véve a 4%-os PAL-gyorsítást), de ez a tévében vetített csak 92. Az ISzDb adatai szerint már a moziban vetített változat sem volt teljes, anno a Mokép ebből is a rövidített verziót szerezte be. 12-13 perc valahol eltűnt útközben, amihez még szinkron sem létezik...

 

Elég nagy baj, hogy ezek a filmek nem a teljes valójukban lettek nálunk bemutatva annak idején, mert így utólag eléggé nehéz kipótolni a szinkronjukat, főleg hogy se Bujtor, se jónéhány mellékszereplő magyar hangja nem él már... :(((

Előzmény: Nohabf (10114)
Nohabf Creative Commons License 2013.03.07 0 0 10114

Ebből szvsz az fog kijönni ha be akarja szerezni a Blue-Ray verziót,megveszi külföldön és egy kis mesterkedéssel ráteszi a magyar szinkront.

 

(mert ugye úgy az igazi).

Előzmény: Mikey-Soft (10113)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.03.07 0 0 10113

Nem mellesleg a Media Markt legújabb reklámújságjában szerepel hat ruppóért egy Az ördög jobb és bal keze két részét tartalmazó limitált díszdoboz, március 12.-i megjelenéssel datálva. Kiadója sajnos ismeretlen, ahogy a formátum is, de ahogy kivettem, sajnos csak DVD lesz belőle, nem Blu-ray...

 

Viszont ennyi pénzért jogosan lenne elvárható az eredeti 2.35:1-es képarány, vágatlan változatokkal (bár ehhez a második részt szinkronilag ki kéne egészíteni egy kicsit, ami elég fura lenne Bujtor nélkül - annak idején a német "comedy-fassung"-ot hozta be a Mokép moziba, nem az eredeti olasz verziót), na meg az eredeti olasz és angol hangokkal, a magyar feliratról nem is beszélve...

 

Kíváncsi leszek, melyik aspektust nem fogják tudni teljesíteni...

Előzmény: Nohabf (10112)
Nohabf Creative Commons License 2013.03.06 0 0 10112

Remek,köszi!

Előzmény: Mikey-Soft (10111)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.03.05 0 0 10111

Örömmel jelentem, megjelent a film Blu-ray kiadása, itt van a kezemben. Igaz, kibontáskor találtam egy miniatűr ujjlenyomatot a korongon, de sikerült nyom nélkül eltávolítani a hordozó felületéről, így nem kell reklamációt eszközölni, mivel makulátlannak számít. Sajnos a Fantasy Film kézzel csomagolja a termékeit, ez náluk benne van a pakliban...

 

Hamarosan beszámolok a tapasztalataimról.

Előzmény: Nohabf (10103)
sunshine223 Creative Commons License 2013.02.26 0 0 10110

Üdv mindenkinek!

 

A következő régi filmek hiányoznak a gyűjteményemből:

 

La voce del silenzio
Mamma sconosciuta

I vagabondi delle stelle

Guaglione

Lazzarella

Spavaldi e innamorati
Il Novelliere: Il salotto di Oscar Wilde

Schüsse im 3/4 Takt
Org

 

Aki tud segíteni,kérem írjon a sunshine223@citromail.hu címre!

 

Köszönöm

 

 

Nohabf Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10109

Szvsz jó lesz ez!

Előzmény: Mikey-Soft (10105)
Nohabf Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10108

Köszönöm!

Előzmény: Mikey-Soft (10104)
Thibi Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10107

A film+ és a cool mostanában tragikus ilyen szempontból. Egyszerre van a reklám mindkét csatornán,ráadásul ugyanaz a reklám, azzal sem törődnek,hogy ne mondat vagy szó közepén váltsanak a relkámra

Előzmény: Inner Circle (10106)
Inner Circle Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10106

Pár napja valamelyik adón (talán szintén Film+?) Columbo már megoldotta az esetet, szembesítette a tettest a bizonyítékokkal, és szokásos módon hümmögte végig az utolsó két percet, amikor REKLÁM! Csodálkoztam, hogy ez egy szokatlan epizód lehet, ahol még a végén lesz valami csavar, de nem: még egy percig csóválta a fejét, aztán stáblista és jött a következő film...

Előzmény: Hierro F1 (10092)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10105

http://www.spaghettiwesterndvds.com/2011/10/26/man-of-the-east-blu-ray-e-poi-lo-chiamarono-il-magnifico/

 

Itt van pár screenshot a lemezről, nem referencia-matéria, de látszik rajta, hogy valódi HD-felbontású, a cikk szerint egy régebbi masterről készült, de első ránézésre egyáltalán nem rossz, szép részletes a kép. Majd meglátjuk, mozgásban milyen...

Előzmény: Nohabf (10103)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.02.25 0 0 10104

A DVD-kiadásán állítólag az 1983-mas eredeti szinkron van, így az esélye megvan, hogy nem az RTL-es hígfost kapjuk meg HD-ben...

Előzmény: Nohabf (10103)
Nohabf Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10103

Remek hír!

 

Remélem a régi szinkront teszik rá.

Előzmény: Mikey-Soft (10102)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.02.24 0 0 10102

Március 8-án újabb filmmel bővül az itthoni BSTH Blu-ray repertoár, ezúttal a Vigyázat, vadnyugat! kerül kiadásra a Fantasy Film Kft. gondozásában:


http://www.fantasyfilm.hu/filmkatalogus/index.php?page=film&action=adatlap&filmid=487

 

Ez már minden bizonnyal valódi 1080p24 HD-transzferrel fog kijönni, nem konvertálva. Külföldön már kiadták pár helyen BD-lemezen, ráadásul MGM-kiadásban...

Nohabf Creative Commons License 2013.02.18 0 0 10101

Köszönöm szépen az infókat,sejtettem hogy valami csalás lehet a dolog mögött.

 

 

Előzmény: Mikey-Soft (10099)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.16 0 0 10100

Ma és holnap este újra BSTH-kvíz!Mindenkit szeretettel várunk este 20:00-órától!!

 

Az első kvízben bsth filmekből lesznek idézetek és ki kell találni a filmek címet!

 

Második kvíz 20:45-től itt az Én a vizilovakkal vagyok című filmből lesznek kérdések amire válaszolni kell!!

 

http://www.bsthchat.atw.hu/

 

Mikey-Soft Creative Commons License 2013.02.16 0 0 10099

Valóban fent van nCore-on jópár HD-minőségű kiadás belőlük, de sajnos nem mindegyik natív 1080p minőségű, van amelyik csak konvertált. Eddig ami rendes full HD-minőséget kapott, az a Nincs kettő négy nélkül, a Bűnvadászok olasz megjelenése, meg nemrég a Nyomás utána. Na persze az összes házilag barkácsolt anyag odaveri a nálunk kiadott hivatalos DVD-ket, főleg az RTL Filmklub-os kiadásokat, azok kritikán aluliak. Csak a Különben dühbe jövünk esetében erőltették meg magukat, hogy normális kiadást pakoljanak össze. A Kalózok háborúját meg az Akik csizmában halnak meg-et nem tekintem annak, lévén nálam alap, hogy egy filmhez magyar felirat is legyen, ne csak szinkron.

 

Szerencsére a németeknél most kezdik kiadni az összes filmjüket Blu-ray lemezen (legalábbis az ismertebbeket), azokból már lehet rendes koppintásokat csinálni. Elsőnek ugyan a Bűnvadászok jött ki az olaszoknál még 3 évvel ezelőtt, de annak a képe nem valami nagy szám sajnos. Eléggé túlzásba vitték a digitális utómunkát (plusz kópiahibák is vannak bőven), ezáltal minden szereplőnek olyan a feje, mintha gumiból lenne, plusz az élek nagyon ki vannak emelve, így természetellenesnek hat az egész. A német kiadások (állítólag) az eredeti filmnegatívokról készülnek, így az elérhető legjobb minőséget nyújtják, anélkül, hogy utólag piszkálnák a képet (a Bűnvadászok sem kivétel ezalól).

 

Az nCore-on lévő Ördög jobb és bal keze sajnos a korábbi német kiadás, amiből pár dolog hiányzik, de ezt már a technikai infóknál is írják. Reméljük, ha jön ott BD-n, már a vágatlant jelentetik meg. A második rész meg ugye nálunk sem a teljes verzióban került bemutatásra 1992-ben a mozikban sajnos, a Mokép-féle kópiából is hiányzik pár perc...

Előzmény: Nohabf (10098)
Nohabf Creative Commons License 2013.02.15 0 0 10098

A tyúkon érdemes kutakodni mert azokra jópár film felkerült HD-ben.

 

Az ördög jobb és bal keze 1-2 valami egész pazar minőségű viszont at elsőnél jópár kocka ki lett belőle dobva ("úgy hiányoztál mint sárgaláz a lepratelepen" stb)

 

A többit még nem igazán néztem így.

Előzmény: Mikey-Soft (10096)
Gebbbe Creative Commons License 2013.02.14 0 0 10097

Legutóbb amikor megnéztem, én is inkább a mokép kazettát vettem elő, akármilyen régi is meg kímélni kéne. Szép színek voltak és hiánytalan kép.

 

Betettem a DVD verziót is, de azt az első pár kocka után kivettem, mert fakó és túl széles is. Ennyit erről...

Előzmény: Mikey-Soft (10096)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.02.14 0 0 10096

Akárcsak az Ördög jobb és bal keze első részénél a Film+ csatornán, pár nappal ezelőtt. Nem elég, hogy kb. 15 percenként volt benne reklám/ajánló, az eredeti képarányba is szépen belenagyítottak, hogy kitöltse a 16:9-es képméretet, így a két szélét szépen levágták a 2.35:1-es eredeti aránynak. Jó sok minden eltűnt az oldalakról. Igaz, hogy az RTL Klub is így vetítette már évekkel ezelőtt, de akkor is vérlázító...

 

Az a baj, hogy eredeti képaránnyal csak a Mokép-féle VHS-en volt látható, meg még az első időkben, amikor adták a tévéken. Tegnap levettem belőle egy rendes képű verziót nCore-ról, de az meg 1 perccel rövidebb a vágatlan olasz változathoz képest... :(((

Előzmény: Nohabf (10093)
Mikey-Soft Creative Commons License 2013.02.14 0 0 10095

Tudtommal csak a Mokép adta ki az Ördög jobb és bal keze két részét VHS-en, a VICO-nál azok nem fordultak meg...

Előzmény: totrpa (10094)
totrpa Creative Commons License 2013.02.14 0 0 10094

Kedves Rajongók!

 

Eladó eredeti vhs kiadványok Bud Spencer & Terence Hill-től

 

Jo-Jo vico kiadvány

Ágyugolyó vico  kiadvány

Miami ügy Vico kiadvány

Ördög jobb és bal keze 1-2. vico kiadvány

Nincs bocsánat vico kiadvány

Őrangyalok 1 és 4.-ig rész premier film kiadvány

Különben dühbe jövünk  warner home video kiadvány

 

 

Ár: 2300ft/db

 

Érd: totrpa@freemail.hu

 

Nohabf Creative Commons License 2013.02.11 0 0 10093

Kereskedelmi csatornák,áhh...........a csonkoláshoz remekül értenek.

Előzmény: Hierro F1 (10092)
Hierro F1 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 10092

A film+2 valami hihetetlen dilettáns bakit követett el ma délután: a Rabló-pandúr reklámmegszakítása elején kiírták a rövid stáblistát, ahogy a végén szokták, a reklám után pedig jött a következő film. Pedig még nem volt vége!

Nohabf Creative Commons License 2013.02.10 0 0 10091

A fészről indult ez a hoax,valamelyik majom-hírportálról.

 

 

Előzmény: Dhanny. (10089)
czarpika80 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 10090

Akinek a halál hírét terjesztik az sokáig fog élni.:)

Dhanny. Creative Commons License 2013.02.10 0 0 10089

Mielőtt valaki beírja a pletykát, NEM IGAZ! NEM HALT MEG a mester!

Helyette a pletyka kitalálójának kívánom ezt! :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.08 0 0 10088

Minden kedves kuzint szeretettel várunk!

 

"Aki barátot talál, kincset talál.", ahogy azt a Kincs, ami nincsből már jól tudjuk. Ezen a vonalon elindulva, vágtunk bele egy Bud Spencer és Terence Hill témájú chatszoba megalapításába! Fogtuk tehát magunkat és lefektettük Százszorszépváros alapjait.A BSTH Chat-el azt a lehetőséget szeretnénk biztosítani, hogy minőségi és igényes beszélgetéseket folytassatok,főképpen BSTH filmekkel kapcsolatos dolgokról/eseményekről, kedves és értékes emberek gyülekezőhelye legyen, ahova bármikor felüdülés jönni. A feladat tehát: a szoba benépesítése Ellenben a Pongo-pongo szigettel, ezt a helyet ne tartsa titokban senki, rajzoljon csak térképeket mindenkinek hogy idetaláljanak. (a váltóláz ne legyen akadály!) !Ha sok emberrel szeretnél beszélgetni, a legbiztosabb ha 18 óra után jössz, mert ilyenkor vagyunk a legtöbben. Üdv a csapat!

 


http://www.bsthchat.atw.hu/

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!