Keresés

Részletes keresés

Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84518

Lehet, hogy én másképp értettem ? Nekem ebből az jött le, hogy ez a hanyagolás nem a Dolmar gépekre, hanem az "erőszakos nyomulás"-ra, meg a vitára vonatkozik .

Előzmény: bab1 (84513)
Arcanum Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84517

Ja, bocs, ne haragudj, nem tudtam, hogy ez vicc - tényleg elég új vagyok még... :-)

Akkor elnézést kérek. :)

Előzmény: bab1 (84516)
bab1 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84516

Ezt viccből írtam, de új vagy .. : )   Jól elkapott az utóbbi idők feszült levegője és adtál a pofámnak ! Viszont legalább kaptam tájékoztatást, hogy szöveget nem tudok értelmezni, üldözési mániám van és teljesen el vagyok vakulva .

Előzmény: Arcanum (84515)
Arcanum Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84515

Ne akarj olyat adni a számba, amit nem mondtam.

 

Elég avíttas lenne, ha el nem hagzott állításokra adott válaszokat kellene cáfolnom.

 

Egyébként meg szerintem félreértettél.

Maga a márkaimádat témaköre nem érdekel.

 

Nem hiszem, hogy bárkit is kirekesztettem volna, vagy agresszívan támadtam volna.

Ha azt olvastad, amit leírtam, akkor ez egyértelmű.

 

A szövegértelmezésben ennyit tudtam segíteni.

 

Az üldözési mánián nem tudok.

 

Szerintem te teljesen el vagy vakulva.

 

Olvasd el még egyszer, amit leírtam, légy szíves.

Előzmény: bab1 (84513)
bab1 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84514

Zöldike kicsit drágán 27-ért, de oregonizálva billegeti magát a tacskóban.  

bab1 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84513

Akkor símán diszkriminálod a márkát, sőt még a témát is, szóba se hozzák ugye ?! Nem ér semmit a múltja, nem jók a gépei, annyira nem versenyképes a többivel, hogy nem kell egy lapon kezelni, 1/5-nyi helye nincs a fórum témáiban  ?  Miféle aggresszív támadás ez a Dolmárral kapcsolatban ?               A segítő szándék a fórum felé az, hogy kiközösíted a dolmár témát és leminősíted a márka híveinek gépükhöz való viszonyát és a fórumban való teljes részvételük hangvételéd ?  

Előzmény: Arcanum (84510)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84512

Gyere, rajtam ne múljon, nem lesz .Ha mindenkinek sikerül megállni, akkor hiba nem lehet .

Előzmény: Törölt nick (84509)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84511

:-))) Mellesleg azt hiszem, egy helyre járunk fáért. Szerdán ott farigcsáltam a Dolmarral, odébb meg egy másik brigád, Stihlekkel. Aztán indultak el a fával, de az úton útban volt az autóm. Megálltak szólni, és ha már, megkérdezték, mióta van Dolmarom, hogy tetszik. Elmondtam, hogy egy éve, és tetszik. Mondták, ők is gondolkodtak rajta, hogy vesznek, de a Stihl, meg a közeli szerviz, biztonságosabbnak tűnt nekik. Nem volt alázás, és köpködés. Csak kőkemény tények .

Előzmény: Törölt nick (84505)
Arcanum Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84510

Sziasztok!

 

Új vagyok a témában, és a topicban is.

Ezért nem is akarok mélyebben belefolyni a témába, mert hiteltelen lenne.

 

Egy mondat erejéig azonban szeretném megosztani a topic megismerése során kialakult benyomásomat.

Teszem mindezt hozzá nem értő, a témában tapasztalattal nem rendelkező, teljesen érintetlen és elfogulatlan jövevényként.

 

A segítőkészségen, és a tapasztalatokon alapuló segítségnyújtáson túl az volt az egyik első benyomásom a topciról, hogy van benne egy eléggé jól érzékelhető, leplezetlen, és elég erős érzelmi töltettel megpakolt Dolmaros nyomulás.

 

Ennek az okát és indokát nem értetem, és most sem érdekel.

 

Van néhány hasonló érdeklődésű munkatársam, akiket szintén rávettem a topic utolsó heteinek elolvasására.

Ezt ők is észerevették.

Úgy gondolom, hogy ha mi - újak és függetlenek - ezt ennyire egyértelműen érzékeljük, akkor más is észre fogja venni.

 

Nem ismerem sem a Dolmart, sem az erényeit/hátrányait - de nem hiszem, hogy ez segítené elő a népszerűvé válását.

 

Nem kritikaként fogalmaztam meg ezt, hanem segítő szándékkal.

 

A Dolmar-téma a továbbiakban nem érdekel. :)

 

Arc'

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84509

Mennem kell, dolgom van.

 

Tudom, hogy csak egy néhány hónapos tagja vagyok a topic közösségének, és semmiféle többletjoggal nem rendelkezem én sem.

Szerettem itt lenni, mert tényleg sok hasznos dolgot tanultam tőletek, kaptam nagyon jó tanácsokat.

 

Ha lehet egy tiszteletteljes kérésem, ne bántsuk egymást szavakkal. A való életben nekem bőven elég, ami ott van. Ez itt egy szűk réteg a fórumon, hasonló érdeklődési körrel.

 

Jópofa emberekkel akit megismertem  és jó témákkal, nem csak szűklátókörűen.

 

Remélem ez is meg is marad.

 

Ha lesz időm, jövök....

Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84508

Nekem meg a fűkaszája, meg a sövénnyírója . :-))) Bizony ám, hogy jó !

Előzmény: Törölt nick (84506)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84507

Nem . Buche valamikor régen idekerült, és elvadult Stihl rajongóként megdumáltuk (IGEN, én is), hogy tán csak jó gép a Dolmar. Olyannyira, hogy vett is. Aztán csillogó szemmel lelkesedve írogatta, hogy ez aztán már ... na de ilyet ...   stb. Aztán egyszer elkezdte árulni a PS-7900-at. Kérdezgették(tük), hogy miért. Nem jó ? De, jó, de szeretne egy MS-660-at. Aztán eladta, és megírta, hogy bizony a Stihl jobb, szerinte. Na ekkor kapott rendesen, hogy írja már meg, mikor hazudott. A másik is egyszerű: Deskó simán leírta, hogy okos-ügyes, széles látókörű szakik Dolmart vesznek. A csökött vén hülyék meg Stihlt. Hát, nekem ez nem jött be . Viszont a topicon én sem küldtem senkit soha a 3,14csába . Elvártam volna, vén hülye se legyek.

Az a másik bajom, ha vitázok is valakivel, vannak alapok, amit illik betartani. Nem korrekt az olyan sem, ha "ismerek egy favágót, tiszta hülye, na így kérj tanácsot favágótól" tipusú tromfot sütünk el .

Előzmény: Törölt nick (84504)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84506

Pedig milyen jó!  :)  Nálam nagyon bevált az akkus fúrója és a sarokcsiszolója is.

Előzmény: Gypsy56 (84503)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84505

A gépek magukkal és egymással szemben mindig korrektek lesznek. Érzelem és érdek nélküliek.

Ez éppoly jó, mint rossz.  Az élet egészen más. Szeretek szeretni, nevetni, jó társaságban lenni, stb....

 

Okosabbak viszont mi vagyunk, mert mi teremtettük őket. Csak kihagytuk belőle azt, ami az emberben rossz, no meg jó is.   :))

Előzmény: Gypsy56 (84501)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84504

Csak kiderül azért az oka. A szűklátókörű vén hülye épp oly nem idevaló, mint az elmehet a picsába. A vén hülye hazug nem tudom kinek szólt, az előző sejtésem szerint Neked.

 

Kezd érthetővé válni.

 

A tiszteletben tartás részemről - szerintem-  mind személy, mind akarat részén korrekt volt.  Én senki nem küldtem el a picsába, senkit nem vén hülyéztem le, egy traktorosról amit írtam, azt vállalom.

 

Viszont a tiszteletben tartás kölcsönös dolog.  Úgyérzem én megkaptam.  Deskó meg a vén hülye beszólás miatt nem, legalábbis gondolom.

Előzmény: Gypsy56 (84502)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84503

Jujjujj ! A Hitachit kihagytam !

Előzmény: Gypsy56 (84501)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84502

No, ha már belekezdtél, szerintem meg ne hagyjuk. Nincs itt kiközösítés. Inkább csak sértődős vagyok. Másképpen gondolom, mint ő, de ebben nincs, vagy nem lehetne probléma. Viszont ha szűklátókörű vén hülyének titulálnak, az nem esik jól. Ha másik "vén hülyét" lehazugoznak pusztán azért, mert most más a véleménye, mint régebben, az meg nem tetszik. És végül ha idejön valaki tanácsért, és netán az a heppje, hogy Stihlt venne, tanuljuk meg tiszteletben tartani az akaratát . Én mindenkinek úgy próbálok tanácsot adni, hogy a legjobb legyen .

Előzmény: Törölt nick (84500)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84501

Én meg azt nem értem, miért nem tud valaki felhőtlenül örülni a gépeinek ? Miért kell mindig HASONLÍTANI ? Miért az állandó bizonyítási vágy ?

Nekem a gépeim elég sokfélék. Jelesül Dolmar, Husqvarna, Oleomac, Stihl, SOLO, sőt van kínai is, de sosem veszekszenek. Tök jól elfigyelgetnek a műhelyben . Hát akkor ? Lehet, hogy okosabbak, mint mi ?

Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84500

A meglepődés kölcsönös.  Te nem az a kategória vagy, mint a hasonló nevű MTZ traktoros.

Olvasom a fórumot elég rendszeresen, és nekem az jött le, hogy Deskó ellen írtok, sokszor sértően.

Egész idáig nem foglalkoztam vele, de észrevettem.

 

Nem csak én vettem észre, Deskó is. Ez olyan kiközösítés szagú egy olyanért, amiért nem kéne. Nem is értem a mai napig.

 

Mindegy, hagyjuk. A kedélyes társalgás nálam pedig mást jelent, nem azt, hogy valakit elküldök a picsába.

 

 

Előzmény: Törölt nick (84498)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84499

"2., A nem műszaki jellegű írásom reagálás volt, nem kezdeményezés."

 

Mint ahogyan,az enyém is csak reagálás volt...:-)))

Előzmény: Törölt nick (84497)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84498

Semmi olyan sértést nem mondtam neki,amin te, felháborodottnál ! ...még hogy a sújtok.....

 

De had döntse el inkább Deskó ! mégis csak ő az érintett....

 

És talán mondtam is már...én a nett világában,semmit sem veszek túl komolyan ....

Nincs a mondataimban indulat....célom,a kedélyes társalgás !:-) ..nem több...

Engemet mindenütt kedvelnek...most nagyon meglepődtem rajtad..:-)))

Előzmény: Törölt nick (84495)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84497

1., Abból, amit hozzád írtam, nyugodtan következtet és minősíthet bárki.

 

2., A nem műszaki jellegű írásom reagálás volt, nem kezdeményezés.

 

3., Ha műszaki ember vagy, tudhatnád, hogy nem csak száraz adathalmazból áll a hibafelismerés, karbantartás, javítás.

 

4., Akkor leírom egyszerűbben, mert nem értjük egymást: Nem a válaszra való jogosultságod vontam kérdőre. Ez - elvileg - egy nyitott fórum, és nem csak a Stihl rajongoké. Írhat bárki szinte bármit. Itt a bármin van a hangsúly, ez jellemzi az írásadót. Erre voltam kénytelen reagálni.  Úgy vettem észre, hogyha nem tudsz a másik írására megfelelően, stílususan, esetleg műszaki emberhez méltón - hisz Te mondtad, az volnál -  válaszolni, akkor a másik mehet a picsába.  Bocs, de ez nem engem minősít! :))

 

Előzmény: Törölt nick (84496)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84496

Az egyébként nem hozzád intézett írásomból,nem hiszem hogy ilyen következtetésekre kellene jutni !

 

Az hogy te  ezt vágtad le belőle, az nem engemet minősít !:-))

Egyszerűen és érthetően írtam....nem kell túl bonyolítani és ostoba szóvirágokkal átlényegíteni a mondandómat !

 

"Egy műszaki tartalommal bíró fórum idáig lesüllyed. Vagy aki nem tud műszaki tartalomhoz hozzászólni, az  ír mást."

 

Most te is éppen mást írtál !:-) És nekem is van jogom reagálni,ha éppen megszólítanak !

 

Elég sok műszaki dolgot írtam én már az indexen !(műszaki ember volnék..) ...de azért igyekszem kilátni mögülük....

Nem vagyok hajlandó, unalmas, száraz adatkukac lenni,mint egyesek ...! Azokat,legszívesebben,tényleg elküldeném a picsába.......oszt húzzanak a fejükre egy nagy műszaki alkalmatosságú könyvet,és csak had darálják....

Előzmény: Törölt nick (84488)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84495

Köszönöm, hogy figyelmeztetesz, de tudom. Az egy gyökér volt, nem tudok mást írni rá.

 

Freddy meg szerintem elvétette a súlykot. Korántsem vicces kategória, amit írt, ill ami Deskó ellen megy. Tudja ezt szerintem Ő is.

 

Előzmény: Gypsy56 (84493)
napalm. Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84494

lükepék!;)

mondtam hogy hagyd meg ezt a topikot, tudod kiknek....hát az öregekeknek, na. (ők magukat nem így hívják, dehát azt had írják le ők maguk)

;)))

Előzmény: Deskó74 (84469)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84493

Bocs, hogy erre meg én írok, de akire, mellesleg jogosan, felháborodtál, az egy MÁSIK MTZ volt .

Előzmény: Törölt nick (84488)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84492

Már a Stihl oldalról el is tünt az árjegyzék . Lehet, hogy már jön is az új ?

Előzmény: gabesz961 (84491)
gabesz961 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84491

Csak az akciót tudom pontosan meg azt hogy a 260-as kb. 150 lesz, azt viszont nem tudom mikor jön a 261-es de biztos hogy őszre itt lesz, de lehet hogy még hamarabb, ahogy írod.

Előzmény: Gypsy56 (84489)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84490

Pillanatnyilag tudtommal a Stihl 1 év, a Husqvarna 2 év garanciát ad a gépeire. Kb egyforma a szervíz és alkatrész ellátottság, talán a Stihlé valamivel jobb . Ha úgy döntesz, hogy Stihlt veszel, szerintem várd ki az akció kezdetét. Megéri .

Előzmény: m.dizajn (84487)
Gypsy56 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 84489

Te úgy tudod, hogy csak később jön az MS-261 ? Mert nekem Stihl kereskedő azt mondta, a tavaszi akcióval jön az MS-261 is, sőt, állítólag az ára pont annyi lesz, mint a 260-é.

Előzmény: gabesz961 (84484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!