Keresés

Részletes keresés

Chopper63 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5561

Szia Arzeen!!

 

Én rég mondom mindenkinek..nem mozog a térd kalácsom..most úgy tünik,épp ezért sem tudom a térdem hajlitani..

 

Kézzel próbálják tologatni...hát nem tudom eme dolgot jelzőkkel illetni fájdalmilag!

 

Alul,hátul,inak,izmok,már ami maradt..minden mindennel össze vannak tapadva..

Ezt is kézzel próbálják szétválasztani..

 

Minden tiszteletem az itt dolgozóké..mert valóban becsülettel,mindent megtesznek értem!!!

 

Szervezetem reagál is rá..fájdalmon túl..jól bevérzett..

 

 

Azt mondják,altatásban behajlitott lábnál,sok minden szakad..én nem tudom,azt irom amit mondanak.

 

Nálam az a verzió kilőve..

 

Azt oldanák csak műtéttel,ami a sebhely belsején tapadt le,elvileg..de nem műthető a sebhelyem újra egyenlőre..

 

Hát igy nagyon nehéz velem,és nekem is minden..

 

A térdprotézis kilátásba helyezéstől,meg stabilan a falra mászok...

 

Hát ez van most éppen..

 

A tudat azért hogy Te is itt feküdtél,bizakodással tölt el..

 

De a szervezetem nem tolerálja ezt a roham rajtot..

 

No elvontatom magam zuhizni,aztán kimosom ruhácskáim,többiek haza mentek..

 

Hétvégi eltávra..

 

Szép estét mindenkinek.

 

Chopi.

Előzmény: Arzeen03 (5559)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5560

Szia,

 

Valahogy ezzel én is így vagyok,tudom és érzem -engem is igazolnak a vizsgálatok.

" itt sok segitséget és megértést kaptam / még ha csak szinlelt is volt néha, akkor is :))"-háát annak örülök,hogy nekem is próbálnak segíteni és ellátni jó tanácsokkal.

Köszönet minden résztvevőnek érte.

 

 

Igen azt már én is érzékelem más stratégia kell.

Jó stratégiának bizonyul a vamzerolás,rögtön másképpen állt hozzám a doktor.

De keresek valami jót,de ez sem olyan egyszerű,de harcolni fogok.

 

A háziorvost meg leváltom,ez nem hozzá állás.

 

Folytatom és igyekszem megoldást találni és jó orvost,azt gondolom én is tényleg ez a kulcsa az egésznek a motorja.

 

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5556)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5559

ezt nem értem egyébként, hogy miért szadiznak és miért akarják a letapadásokat oldogatni, mikor azt műtét során ugyis fel fogják oldani

az én logikám szerint most a lábad, combizmaid kellene felerősiteni hogy műtét utánra erősebb legyen a lábad mint most, és gyorsabb legyen ezáltal a műtét utáni felépülés

 

de az biztos, hogy ha TA rendbetesz, utána sok idő lesz rendbejönnie, de már a műtét utáni két három nap múlva sokkal jobban leszel és itt fogsz vigyorogni mint anno Chilli is :)

Előzmény: Chopper63 (5557)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5558

Szia kedves Neil_!

 

 

Csak ez jutott eszembe. :)

Az sok idő,kitartást hozzá. Milyen műtét?

 

Jobbulást neked is! :) Szorítok érted..

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (5557)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5557

Szia kedves Neil_!

 

Köszi szépen,de már jó ideje van tens gépem.

 

Most éjjelre pakolást kapok térdemre,lábujjakra.

Nappal elektromos,mágnes kezelések.Gyógytorna többször,térdhajlitógépezés.

 

Ma azt mondták,minimum 8 hónap kell helyre jöjjön valamilyen szinten ez a térd..

 

Ha hazamegyek,jó gyógytornász kell.Keritek mindenképpen!!!!!!!!!!

 

Meg ujabb műtét..kellene.

 

Mára nagyon bevérzett egész térdhajlatom..ez túl gyors,sok terhelés hirtelen most..

 

Kétlem..1 hétig tartana ez a szörnyen fájó kinlódó torna periódus..

Minden letapadást fel kellene szakitani..hát majd látjuk,mi hogyan alakul.

 

Jobbulást minden betegtársamnak..

 

Chopi.

 

 

 

 

Előzmény: Neil_ (5555)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5556

úgy voltam a megaláztatásokkal, hogy bizonytalan voltam magamban és sodródtam az eseményekkel

azóta nagyon bosszantanak, bennem maradtak és lenézem ezeket az embereket, a megérzéseim engem igazoltak

szintén tehetetlen voltam abban a helyzetben, de idetaláltam erre a fórumra és itt sok segitséget és megértést kaptam / még ha csak szinlelt is volt néha, akkor is :))

most azt tartom fontosnak, hogy mindinkább kezdek kikeveredni az utóbbi év kálváriájából

 

szerintem próbálj egy stratégiát felállitani

 

ez az én javaslatom:

 

ide a fórumra gyere fel beszélgetni, ez támaszt fog neked adni lelkiekben

fogadd meg zkovaxxx tanácsait, ezt nyugodt szivvel mondom neked

járj utána és kérdezz rá és találj egy jó reumatológust akihez elmennél

a háziorvos be tud utalni hozzá, menj el, remélhetőleg normális lesz és nem receptekkel fog megbombázni

reumatológus be tud utalni pl vizitornára is, nem tudom esetedben ez jót tenne e neked, a gyulladásra nem jó a meleg viz ha jól tudom

ha elmehetsz úszni, akkor próbálj meg elmenni néha uszodába mozogni, a vizben sokkal könnyebb a mozgás és neked erre nagy szükséged van

egy jó gyógytornész segithetne neked pl abban, hogy olyan gyakorlatokat mutatna neked, amik nem fájnak, de mégis erősitik bizonyos olyan izmaidat, ami feltétlenül szükséges

 

az orvoskeresést meg folytatni kell ha tetszik ha nem, mert ez lenne a kulcsa az egésznek

 

igy gondolom

 

 

 

Előzmény: Neil_ (5553)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5555

Szia,

 

Nem segítene esetleg?

http://tensexpress.hu/

Előzmény: Chopper63 (5545)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5554

Kedves gombóc 63,

 

 

Nagyon sajnálom és én is átérzem azt amit mondasz,bár azt gondolom vannak olyan helyek ahol nem jártam,hisz feleslegesen ugyanazokat a köröket futottam.

Arra megállapításra jutottam vagy harcolok magamért vagy feladom.

Ha nem harcolok tolószék  ( kerekes bugatti) ahogyan Zkovaxx is  írta mókásabb szóhasználatban.

Függőként és roncsként tengethetem a napjaim.-na ezt tényleg nem szeretném semmi,de semmiképpen.

 

Fel kell vennem a kesztyűt,újabban vamzerkedek

Orvosokról akik nem megfelelően viselkednek és megaláznak,mondván ő jót akar.-,elmegyek az igazgatóságra és panaszt teszek,talán nincs is semmi értelme,de már nincs más ötletem.

Most eldöntöttem felveszem a beszélgetéseinket,hogy megvédhessem magam.

 

Jobbulást neked és remélem nem olyan szörnyű a rehab.

Drukkolok érted! :)

Előzmény: gombóc63 (5529)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5553

"Zkovaxx-tól akartam volna neked megkérdezni, hogy az Uzsokiban kihez fordulhatsz, de azóta felvette itt a fonalat :)"

 

Rendben megnézem majd,csak egy kicsit legyek jobban.

Te,hogy bírtad as megaláztatásokat elviselni?

Gondolom sokhoz kellene visszamenned,nekem is.A legmagasabb orvosi vizsgálatok is engem igazolnak folyton.-röhej erre azt mondja a doki szedjek fájdalom küszöb növelő szert.

 

Köszönöm szépen,de ahhoz meg kellene találnom az emberem,ha létezik ilyen valahol.

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5528)
Neil_ Creative Commons License 2015.03.06 0 0 5552

Szia zkovaxxx,

 

 

Értem tehát nincs összefüggés.

 

Háát,hogy függőt csináljanak belőlem és efelé haladok mintsem igazolja-e remek történet.

 

Ahogy itt is írtam,hogy komoly fájdalmaim vannak és közben orvos fóbiával küzdök,nagy nehezen rászántam magam,hogy elmegyek az orvoshoz 2 hét után.

Mondtam neki fáj már a kezem is,ha telefont tartok az is gondot okoz,lábaimba kisugárzik a fájdalom,,derék,gerinc- is fáj-azt mondta akkor mindenem fáj?- mondtam akkor igen.

 

Elküldhetne vér és vizelet vizsgálatra,hogy hátha van gyulladás a szervezetemben-erre közölte,hogy minek- ki derül,hogy ott van a gyulladás és akkor mi van?-,ott van és kész.

 

Erre jött a nem várt reakciója,hogy ír fel nem a antidepresszánsok körébe tartozó fájdalom küszöb növelő szert-kiakadtam.

Mondanom sem kell,meg sem vizsgált.

-

Felháborodva közöltem,hogy nem a fejemben van a baj-és azt is elmondtam neki,hogy azért tartok itt ,mert elfelejtkeztek az orvosok,hogy mire is esküdtek fel.

Mindenki folyton arrébb passzol és nem meggyógyít.Kikérte magának,hogy ne mondjak ilyet a kollégáiról,de közöltem vele akkor is igaz.

Magyarázkodott,hogy nem is azt mondta,de akinek ilyen fájdalmai vannak annak ezt kell szednie.

 

Harmadik próbálkozásom meg az volt,hogy küldjön el reumatológiára é s írja rá,hogy sos,hogy fogadjanak,ezt már egyszer megtette.

Közölte,hogy nem írja rá,mert nem mentő visz és hiába írná rá akkor sem fogadnak.

 

Kijöttem megalázottan,zokogó görcsöt kaptam és csak sírtam,sírtam.

 

Utána jött az álmok futásom,nem csodálom,ha valaki megkattan-eljön az a pont az ember életében.

A mentőket szerettem volna felhívni,de a rendőrséget hívtam-azt sem tudtam megmondani hol vagyok.

Rájöttem nem is őket akartam-megkérdeztem a mentőket,hogy akkor ki lát el?

 

Elmeséltem mi a gyógymód és a bent történteket-azt mondta igazam van-küld rám mentőt 1 órán belül elvisz.

Gondoltam csak megnézem a reumatológiát-de már semmit tudtam háborgó,felzaklatott lélekkel ko-san mentem.

 

 

 

Egy újabb idióta következett,odairányítottak ahol kevés a beteg-nem csodálom hisz ez az orvos örült.

 

A bal lábamra helyezem a teljes testsúlyom a bal váll teljesen lelóg így álltam amikor megvizsgálta a hátam.

S alakú thoracolumbalis,nyaki gerinc crepitál,functiofelére kor.nyaki és trapesius mk.o. spasticus,nyomás érzékeny.

Thoracolumbalis szakasz kötött.Háti kyphosis fokozott.

Térdeken arthrosis,patellofemoralis izület nyomás érzékeny.

 

Megoldás Segédeszközök térdekre ( ráíva betanítva )-jó hogy én nem tudok róla.,derékra füző és bot az nincs felírva,de kiválthatom felírás nélkül is pár száz forint-azt mondta" ő jövőért dolgozik."

Hááát ha ez a jövő az több mint szánalmas és tragikus is egyben-ez a jövő köszönöm nem kérek belőle.

Ütős nem? Kiakadtam,teljes letargia.

 

Felírva morfin származék, fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő injekció ennek értelme is van illetve ennek az egynek-amit adjak majd vissza-1 db-ot,mydeton,diclofenac duo,de hát van kiváltva cataflam,de nem is érdekli.

Jövőért dolgozik nemde bár!!!-orvoslátogatóval karöltve-:D

 

Teljes tanácstalanság,kimerültség

Érdekessége a storynak a térdeim,izmok etc...még sem a fejem produkálja a betegségeket.

 

Akupunktúrával nem próbálkoztál?-Még nem,sajnos anyagilag sem tudom jelenleg megtenni,de ez is hosszabb story  lenne.

 

Ha majd leszek olyan állapotban akkor megkérdezem az úszásról a gyógytornászt,de amúgy kérdezés nélkül is egyetértek.

 

"Masszőr"-ez is pénz és minden pénz,ha van pénzed van egészséged,de ha nincs pénzed ,akkor semmid sincs.

 

"Mikor már a napi életre is ( versenysport nélkül) is kihatással volt meg kellett oldani."-Tudom ezen dolgoztam több éve,de sikertelenül és mostanra teljesen belefáradtam,kiégtem.

De örülök,hogy rendben lettél,még ha leszúrt rittbergert nem is tudsz megtenni.:)

 

"Azt gondolom, egy szakszerű segítség ( mint írtad pszichomókus)  az előnyödre válna, mert az ezzel a helyzettel nehéz egyedül megküzdened."-nincs normális illetve nem tudok róla,akikkel találkoztam betegebb lelkületűek voltak mint én.

Érzem a szükségességét!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: zkovaxxx (5527)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5551

Szia kedves LOriana..

 

Természetesen ezer dolog van amit csinálok..unalom semmi..de a fájdalom nem tünik el..

Mint irtam..megoldom,mint mindent eddig...csak most le vagyok testileg.lelkileg eresztve,mint a lapos kerék..

 

vár a mocim..csepp unokám sirva ment el tőlem..dobta a puszikat,integetett..

ma mondja az anyukájának..anya,mama korházba van..

Sose mondtuk ezt a szót előtte..

 

Vár..és én megyek haza hozzá,és a nagyhoz is..tehát várnak..

 

Kivánságlista??????????

 

Hm..aranyos vagy..amit én szeretnék,pénzen nem megvehető..

 

Egyetlen dolgot szeretnék az életben,és az az EGÉSZSÉG!!!!!!!!!!!

 

Köszönöm szépen,elég nagy öröm lesz ha megismerhetlek..

Nem kérek semmit..igy is nagy szivességet teszel..köszönöm szépen..

 

Ölellek szeretettel..Chopi.

 

 

 

 

 

Előzmény: L0riana (5549)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5550

Köszönöm szépen kedves soraidat lindus256!!!!

 

MEG FOGOM OLDANI EZT AZ ÉLET HELYZETET IS..MINT SOK MÁST AZ ÉLETBEN..

DE NEHÉZ MOST..SOK FÁJDALOM..Bocsi a Caps lock benyomódott..nem irom ujra.

 

Neked is sok erőt,kitartást gyógyulást,minden jót kivánok..

Majd talpra állok megint.remélem.

 

Szeretettel..Chopi.

Előzmény: lindus256 (5546)
L0riana Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5549

Az eleje nehéz mindig, de ha a cél lebeg a szemed előtt, könnyebb ezeken a nehézségeken átlépni.

Próbáld meg elterelni a figyelmed, mert nem jó ha csak ezzel törődsz. Ez egy szükséges rossz, de mellette pl olvashatsz vagy köthetsz vagy írhatsz verset, vagy bármi, amit szeretsz.

Vagy csak menj ki az udvarra, és hallgasd a madarakat :).

És írj egy kívánságlistát nekem, mit szeretnél 1,5 hét múlva ;)

Előzmény: Chopper63 (5545)
L0riana Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5548

Nem tudom. Jól írtad, vannak saját tapasztalataim. Nekem nem volt ilyen élményem 23 nappal a műtét után, úgyhogy inkább az orvost kérdezd, akinek a keze alatt jópárszáz beteg megfordul, amiből talán már tud statisztikailag megbízható választ adni...

(Én amúgy mindig kizárólag a saját megérzésemre hallgatok. Ha tényleg szétszakadásnak érezném 3 héttel a műtét után, valószínűleg felhívnám az orvost. Ha nincs bedagadva, feltehetőleg kivárna, de azért egy említést megérne, hogy tudjon róla.)

Előzmény: gombóc63 (5544)
L0riana Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5547

Gugli a barátunk (neked is rendelkezésre áll, ugye :D):

http://hu.wikipedia.org/wiki/Metamizol-n%C3%A1trium

A metamizol-nátrium más nem szteroid gyulladáscsökkentőkhöz hasonlóan a prosztaglandin szintetáz (ciklooxigenáz) enzim gátlása révén gátolja a prosztaglandin endoperoxidok, a prosztaglandin D és prosztaglandin E képződését. Csökkenti az általuk kiváltott hyperalgesiát, illetve más mediátorok (hisztamin, bradikinin) által kiváltott fájdalmat, gyulladásos ödémát, erythemát. Ezen hatásokból következően a metamizol-nátrium erős és gyors hatású fájdalom- és lázcsillapító, valamint enyhe gyulladásgátló hatással is rendelkezik.

Ez egy ERŐS fájdalomra való csillapító. COX gátló, a prosztaglandin szintézisre hat ugyanúgy, mint a többi (nagy részük). Elég baj az, ha mindenre ezt adják...

Előzmény: lindus256 (5543)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5546

Chopper63 Jobbulást!!!Ne add fel! Fő a pozitiv hozzáállás!

Én amikor rossz passzban vagyok még a lábam se hajlik annyira, de mihelyt úgy állok hozzá hogy márpedig megcsinálom, és türelmes leszek, akkor hirtelen minden sokkal könnybben megy!

 

Chopper63 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5545

Sziasztok..

 

Szia Arzeen!

 

Melléfogtál..kb 1 hétig sirós keserves a gyógytornám..előre láthatólag.

 

Térdkalácsom totál letapadva..és a csontjaimon..járok.Igy mondták ma.

 

Éjszakai pakolást lábon,birtam..ma este térdre is kapom.

 

Mágnes és elektroterápiát,2xgyógytorna,rtg,ekg volt a mai menü.

Betartott egész nap..unalom,szabad idő semmi...

 

Most már van nyugi..térdhajlitógép kimaradt a kezelések miatt..

 

Csont gondjaim aggasztanak..

 

Ma kérdezték..térd protézist nem ajánlott orvos????Hideg kilelt a kérdéstől is..

 

Ez volt ma..

 

Mindenkinek jobbulást kivánok..

 

Chopi-

 

 

 

 

Előzmény: Arzeen03 (5541)
gombóc63 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5544

Nagy tapasztalattal bírsz, sajnos:-( kérdeznélek, 23 napja műtöttek, meddig normális, hogy úgy érzem szétszakad, szétfeszül a térdem teteje?

Előzmény: L0riana (5536)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5543

Szóval Te sem tudsz pihenő üzemmódra kapcsolni:)D ezek szerint jó munkát végeztek rajtad az orvosok!Nem semmi amit csinálsz...Tényleg!Az ilyen ijedősöknek mint Én is példakép lehetsz!:)

Én Szlovákiában élek, nem tudom van-e nálatok olyan gyógyszer hogy NOVALGIN.

Nálunk ez egy népszerű fájdalom és lázcsillapitó. Fogfájástól kezdve minden fájdalomra jó.

Ezt irták föl nekem napi 3x egy hétig. Viszont elolvastam a tájékoztatót és nem irnak arról hogy gyulladáscsökkentő hatása lenne, vagy dagadásra,  vagy ilyesmi...Ezért nem is vettem be csak 1x, de akkor sem a lábam, hanem a fejem fájt:)

Jegelni is jegeltem már, de mindig elfeljtem igy naponta 1x max 2x csináltam, de ma elkezdtem kúra szerűen ahogy irtad.:)

Előzmény: L0riana (5536)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.05 0 0 5542

Na végre valaki akinek hozzám hasonlóan szüksége volt injekcióra a műtét után!

De az nem hangzik túl jól amit irtál...Sajnos én is igy voltam, nekem teljesen be volt feszülve a lábam műtét előtt, és ha nem mozditottam akkor is fájt. Mikor nálam elkezdődött ez a probléma, rossz, hirtelen mozdulatoknál, legtöbbször ha álltam föl ülő helyzetből (de szerintem a sok tornával tettem tönkre a térdem), kattant valami aztán fájt, nem tudtam rálépni, kinyújtani, de mindig valahogy visszament a helyére. És most a műtét előtt, olyan szépen lassabban kattant egyet és bizony nem ment helyre sehogysem...Szóval én is azt mondtam, lesz ami lesz nézzék meg mi van ott mert szükségem van a lábamra. De az orvos már pár lábhajlitás után mondta hogy ez meniszkusz szakadás...

Ma vagyok 15 nappal műtét után, és ma végre folyamatosan lementem a lépcsőn, nem egyesével, és nem is húzódik nagyon, szóval ez jó:)Nem gondoltam volna hogy ilyen dolognak is lehet ennyire örülni.:)

Járásom is egyre biztosabb, csak a duzzanat miatt lépkedek furcsán egy kicsit...Ha nem lenne ott, kutya bajom lenne..

Remélem kedden megkönnyitenek:)

Előzmény: Nikke (5534)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5541

semmi olyan gyakorlatot nem fognak csináltatni gyógytornán veled, ami fájna..

ha mégis fáj, rögtön lecserélik a gyakorlatot egy másikra

TA rendbeváágja a térded, majd meglátod, csak szerintem neked sem fogják megmondani, mit csináltak rosszul a másik helyen. :)

 

Előzmény: Chopper63 (5540)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5540

Szia..kedves Arzeen..

 

No no..csak óvatosan azzal a telefonálgatással..

 

Épp most kaptam meg a lábamra az éjszakai pakolást..

 

Reggel korán ekg..délben gyógyorna,este pakolás..Hm..te csak ne sűrits nekem semmit..

 

Fizikoterápián pedig dilemma van..mit lehet,lehet-e,és ha igen,mit..

 

Park..jelen állapotom nem engedi a mászkálást..

Leamortizálódásomat jól mutatja..térd hajlásom..20..azaz húsz kemény fok mindössze..

 

Hát carból várat épiteni..

Nem kis dologra vállalkoztak velem..

 

Csoda emberek..az tuti!!

Meg mindenkinek köszi mindent!!

 

Arzeen..köszi szépen mindent..neked külön is!

Ha netán kontrollra jönnél..megtalálsz..ha gondolod.

 

Szép estét mindenkinek:Chopi.

 

Előzmény: Arzeen03 (5538)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5539

Neil!

ha jól emlékszem, zkovaxxx javasolta az úszást, nem tudom, tudsz e, illetve szoktál e úszni, mindenképpen érdemes lenne

vagy reumatológus is fel tud irni vizitornát neked 

ez most azért jutott eszembe mert ma voltam uszodában és szuper volt

bár a mellúszást térdműtét után nem javasolják, nyomattam azt is.. de főleg hát és gyorsúszást

utána a kismedencében nyomattam egy kis vizitornát, teljesen jó volt..

 

Előzmény: Neil_ (5525)
Arzeen03 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5538

ez érdekes.. akkor lehet, hogy olyan, amit leirtam vagy 5-ször? de lehet hogy rosszul emlékszem és csak négyszer..

22.00 után nem jó lemenni az udvarra, mert kiengedik a kutyákat és azok térdre mennek

de ne feledkezz meg róla, amit szintén irtam, ne ragadj bent az épületben, ha süt a nap érdemes lemenni az udvarra a parkba leülni egy padra olvasgatni, szinte sosem volt ott senki és jó kint lenni a levegőn 

de ha nagyon lightos mégis a rehab, és úgy gondolod, akkor betelefonálhatok, hogy legyenek egy kicsit keményebbek!

Előzmény: Chopper63 (5535)
L0riana Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5537

Örülök neked :).

Előzmény: Chopper63 (5535)
L0riana Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5536

Egyébként updatelni kéne a sztorit, azóta is történtek dolgok, pl. a legutóbbi műtétem (a küklopsz) még benne sincs. De nyugi, mindent ki lehet bírni, csak olyan volt a végére, mint egy ciklikus lefelé tartó spirál (műtét-gyógytorna-műtét-gyt...), most azért már kijelenthetem, ennek vége :). Ahogy írtam is, szinte teljesen jól működik a térdem (20 kg-s zsákkal 800 m szint 5 óra alatt sötétben, szakadó és térdig érő hóban, hótalppal pl ment). 

Az injekció gyulladásra szteroidos pl Diprophos lehet. Szerintem nem éri meg megkockáztatni. A szájon át szedhető fájdalomcsillapító egyébként nem csak a fájdalmat, hanem bizonyos mértékben a gyulladást is csökkenti (ehhez ajánlom pl a wikipédiát elolvasni: http://hu.wikipedia.org/wiki/Nem-szteroid_gyullad%C3%A1scs%C3%B6kkent%C5%91_gy%C3%B3gyszerek) - ezért IS írják fel műtét után. Szóval oké, hogy eggyel kibírtad, de... Én a helyedben megbeszélném az orvossal. Vannak ezen kívül kifejezett gyulladáscsökkentők (amik inkább a gyulladásért felelős útvonalak blokkolják), amit kaptam párszor (pl. Surgam, Aflamin). Ami a leghumánusabb gyulladáscsökkentő, az a jég: napi 5x 20 percre a térdre téve csodákra képes. (Nem szabad közvetlenül rátenni a jeget vagy jégzselét, mert fagyási sérülést okozhat. Be kell bugyolálni vmi anyagban, pl kispárnahuzatba vagy kendőbe).

Az injekció nem vészes abszolút.

Előzmény: lindus256 (5532)
Chopper63 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5535

Sziasztok..

 

 

Mától,pár héten át Pesten vagyok már.

 

Eddig azt irhatom,kellemesen csalódtam..rettegve,félve jöttem ..

Az más kérdés..mit tudnak velem kezdeni..

 

Mindenki hihetetlenül rendes,kedves,olyan szinten..hihetetlen hova csöppentem..

 

LOriana..persze hogy jöhetsz.

 

Majd irod mikor,és irom magánban,hol találsz meg pontosan..

 

Most le vagyok amortizálva utazás miatt..majd irok ha lesz infóm..

 

Mindenkinek minden jót kivánok..

 

Chopi.

Előzmény: L0riana (5520)
Nikke Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5534

Nekem nem fájt. 5 db hylauronsavasat kaptam, és 3 db szteroidos-fájdalomcsillapítós kombót. Egyik volt csak kellemetlen. Az utóbbira csak azért volt szükség, mert az előbbinek nem volt kellő eredménye.

 

Nekem is meniscus szakadt el, vált le. A műtét sikerült, amit baromira jól bizonyít, hogy rakétasebességel kopik az üvegporcom.  Olyan,  mint a gumigyűrű nélküli csattos befőttes üveg. :-)

 

Ha nem műtötték volna meg (ami szób se jöhetett, mert a végére elviselhetetlen volt a fájdalom), akkor azért kopna gyorsan a porc...  Ez a választék.

 

Előzmény: lindus256 (5532)
lindus256 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5533

Megnéztem a papirjaimat és ez áll rajta:

ASK, menisectomia partialis, coblatio LCA, lavage, RD

Megijedtem az LCA-tól ezért felhivtam egyik egészségügyben dolgozó ismerősömet, de azt mondja nyugodjak meg a coblatio Lca azt jelenti hogy ellenőrizték a keresztszalagot.

Már nem nyomozok, megyek tornázni még, mert megbolonditok mindenkit!

Nagyon rossz beteg vagyok!

lindus256 Creative Commons License 2015.03.04 0 0 5532

Elolvastam a történeted, és jól elszégyelltem magam amiért én itt nyafogok és aggódok 2 héttel műtét után....Nem semmi hogy ezt mind kibirtad,le a kalappal előtted, de remélem most már jól vagy, és rendbe jössz.

Megdöbbentő hogy milyen esetek vannak, elolvastam a többi sztorit is, nem egyeszerű az élet, és tényleg elég mindenhez egy rossz mozdulat....

Szerintem az én dokim gyulladáscsökkentő injekcióra gondolhatott,megjegyzem én semmi gyógyszert nem kaptam a műtétet követően, kivéve a 10 injekciót és fájdalomcsillapitót, de abból csak egyszer vettem be... és hála Istennek nem is voltak ki tudja milyen fájdalmaim.

Jobb lesz ha türelmes leszek, aztán kedden megkérem őket utaljanak be gyógytornára.

Itthon már ma is tornáztam, és utána mindig sokkal jobban hajlik a lábam.

 

Egyébként fáj az injekció amit a térdbe adnak?

Előzmény: L0riana (5531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!