Keresés

Részletes keresés

Jagob Creative Commons License 2013.08.09 0 0 17068

Kedves Fórumozók,

 

műanyag nyílászáró cserében vagyok, profil márkákban nem (sem... :-) ) vagyok otthon (Kömmerlinget ismertem eddig), az alábbi márkákat ajánlották, tudnátok segíteni hogy melyiket zárjam ki? Ha azt is le tudnátok írni, hogy pl. "X nem jó mert kispórolják belőle a fém profilt", azt nagyon megköszönném, mert azzal nem tudok sokat kezdeni, hogy "X sz@r".

 

Roplasto 7001 70mm 7 kamrás (korábban valaki írta, hogy "szar" de miért?)

Hevestherm OPTIMA 75mm 5 kamrás

Veka Effectline AD 70mm 5 kamrás (ezt Lengyelországban gyártják német licensz alapján, ha jól láttam)

REHAU Euro Design 86 6 kamrás

 

Ami nekem szempont, az értelemszerűen a kisebb hőáteresztés, jobb minőség, tartósság és a garancia/szavatosság érvényesíthetősége (pl. külföldi céggel nyilván sokkal nehezebb érvényesíttetni a garanciát).

 

Köszönöm szépen,

 

Jagob

 

kiss_atti Creative Commons License 2013.08.09 0 0 17067

Komoly meleg van,

 

ilyenkor a hab sem térhálósodik rendesen, ha nem spricceljük vízzel...

:-))))

halaloszto Creative Commons License 2013.08.09 0 0 17064

Mert ott a beepito az alvallalkozoja volt a gyartonak. Ha bemartja, akkor a piac tisztulasa azzal kezdodik, hogy a beepito nem kap melot soha tobbet senkitol. Az hogy pont volt a lancban egy alvallalkozo, aki atlatta a trukkot, nem jelent semmit. A gyarto portasa is lehet hogy atlatta, attol meg o sem boritotta a bilit nyilvan. Mert mindketten a vonal masik oldalan allnak.

 

Ha a vevo nem akarja hogy atverjek, akkor ket valasztasa van

 1) ert hozza. 

 2) olyantol vasarol, aki nem veri at. 

 

Nincs harmadik, nem lehet elvarni az elado alkalmazottjatol, alvallalkozojatol, fodraszatol, hogy megvedje a vevot a trukkoktol.

 

Vajk

Előzmény: Dreamwalker the original (17062)
forraslajos Creative Commons License 2013.08.09 0 0 17063

az iglo-t kifelejteném, szerintem abból tisztességes ablakot gyártani. nem egy ablakot cseréltem ki,ami még egy éves sem volt.

az inoutic jó,én szeretem beépíteni,mert eddig nem kellett utánállítgatni egyet sem,csak felakasztottuk a szárnyakat és azóta sincs gond vele (mondjuk ha nincs a beépítőknek hozzá fúrósablonjuk, jó eséllyel össze fogják cseszni a középtömítést,mikor a rögzítőlikakat fúrják)

a fenstherm meg nem kérdés ebben a trióban. az iglo kivételével bármelyik klassz.

Előzmény: Gál Dénes (17050)
Dreamwalker the original Creative Commons License 2013.08.09 0 0 17062

Mint lehetséges ügyfél mélységesen felháborodva olvastam a lentieket. Nem hinném, hogy ez trollkodás.

 

"Én bérmunkát végzek,végeztem tökéletes minőségben és nem vagyok bírája senkinek."

Azért ez az érv nehezen állna meg polgári peres ügyben és a munka sem lehet tökéletes, hiszen az ügyfél a végén nem azt kapta, amiért fizetett. A jó alvást azért biztos segíti, ha az ember képes elhinni ezt magának.

 

Azért had kérdezzem meg, ha a kereskedők nagy része tisztességes, akkor miért is baj, ha kiderül, hogy az adott ügyben az ügyfelet a tisztességtelen kereskedő átverte? Nem így kellene tisztulnia a piacnak?

 

Ezzel az analógiával elfogadható, ha valaki vesz egy 1,8-as papírokkal rendelkező autót 1,4-es motorral, amire ő nem, de a szerelője rájön, de nem szól, mert mi lesz, ha megtudják a kereskedők.  Végül is, motor, motor és úgyse megy soha gyorsan, és nem méri meg az ügyfél a hengerűrtartalmat se, tehát jó lesz neki...

 

 

Előzmény: ganser (17060)
kiss_atti Creative Commons License 2013.08.09 0 0 17061

Én kiszedettem a modikkal

 

azt a postomat, ahol írtam neki. Te meg én ugyan túl jóban nem vagyunk, de talán korrekt a kapcsolatunk, ezért - csak javaslat !! - ne etesd a trollt. Megunja, továbbáll.

:-))

Előzmény: ganser (17060)
kiss_atti Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17058
Előzmény: Gardo20 (17049)
ganser Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17057

Ha a profilvastagság egyezik akkor rendben van.

Nem tudom kitől vásároltál,valszeg nem ismerem. Azért az említett bepalizás azért nagy ritkaság számba megy. A kereskedők nagyobb része  tisztességes!

Előzmény: HFA (17054)
ganser Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17056

Cégmegnevezés nélkül.

Kereskedő eladja a  neves profilból készült német terméket. (salamander)

Amiből ugyebár nem egyféle létezik.Vevő meg úgysem tudja ránézésre....

Honnan is tudná?

Én meg nézek mint a hülyegyerek.A szállítólevél nem egyezik a termékkel. Kérdésre a kereskedői válasz az volt hogy hallgassak róla...

Csóró vevő ma sem tudja és nekem sül a képemről a bőr.

 

 

Előzmény: márc01 (17047)
ganser Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17055

A Roto NT vasalatok kis hazánkban készülnek a cég lövői üzemében és kifogástalanok.

A Deceunick már Inoutic néven fut,nincs vele gond. Átlagos  és megbizható minöségű profil.

Viszont az említett méretben indokolt lenne szárnyosztás vagy vastagított (erősített) szárnyprofil használata.

Az én tapasztalatom alapján kerüld a "Nagydumás" kereskedőket. Az ilyenek a hiányzó hozzáértést szokták remek fellépéssel,hatalmas marketing szöveggel pótolni.

 

Előzmény: Gál Dénes (17050)
HFA Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17054

Szia!

 

Köszönöm a hozzászólást!

 

Az elegendő információ, ha lemérem a profil vastagságát, hogy azt kaptam amit kértem?

 

pl: kömmerling 88 mm-es profilnál?

 

Úgy nézki erre fog esni a választásunk

 

Komárom-Esztergom megyei forgalmazótól vennénk.

Előzmény: ganser (17044)
márc01 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17053
Előzmény: Gardo20 (17049)
Beépít Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17052

A Roto NT vasalat nagyon jó. Mi is forgalmazunk nyílászárókat de panasz nem érkezett sem a Roto-ra sem a Maco-ra. A profil vastagságát is érdemes megnézni, légkamrákat is.

Előzmény: Gál Dénes (17050)
Beépít Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17051

Üdv. Beépítőt vagy beépítőket keresnek? Kft 2 autóval szerszámokkal felszerelve beépítést vállal, párkány, árnyékolástechnika, takarás, helyreállítás. E-mailben tudok referenciát küldeni.

Előzmény: LöKenyér (17048)
Gál Dénes Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17050

Sziasztok,

 

segítséget szeretnék kérni, akinek van tapasztalata benne.

175*240-es műanyag erkélyajtót szeretnék vásárolni. Eddig Decuninck (maco vasalat), Fenstherm (roto nt vasalattal), illetve iglo-ra (maco vasalat ) kaptam ajánlatot.

Ti melyiket vennétek, ill. mi az amre oda kell figyelni? (egyik értékesítő eléggé lehúzta a roto vasalatot, mondván, hogy a magyar ajtókba ablakokba valami török gyártású roto nt-t tesznek, erről tud valaki valamit mndani?)

Köszi előre is a hozzászólást minden hozzáértőnek.

 

Gardo20 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17049

Hali! 24mm -es műanyag bejárati ajtópanelbe való kukucskálóról tudnátok adni egy linket, ahol online megrendelhetném. Jövő héten jönnek beépíteni a Rehau nyílászárókat és a kereskedő szerint ez a méret jelenleg hiánycikk, ő egyenlőre nem tud szerezni.

Gondolom ez később is berakható, de jobban örülnék, ha már a beépítéskor meglenne. Köszi!

LöKenyér Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17048

Sziasztok!

 

Ablak beépítő szakembert keresek Bptől kicsit délre, Bugyi vagy Dabas környékéről.

Ha lehet referenciával.

 

Elsősorban emailben várom a jelentkezést telefonszámmal és tájékoztató jellegű árakkal.

 

Köszönöm!

márc01 Creative Commons License 2013.08.08 0 0 17047

Azt a "találkozást" részletezd légyszi, kiváncsivá tettél...

Előzmény: ganser (17044)
ganser Creative Commons License 2013.08.07 0 0 17044

Szia HFA!

Legjobb tudomásom szerint 48 mm-es üvegezés nincs a Kömmerlingehez sem.Úgy 90 százalékig biztos.

A 25 % eltérés abból is adódhat hogy  a Kömmerlingnek is többféle profilja van forgalomban.

Vannak olyan gonosz kereskedők akik evvel visszaélnek. Végül is Te úgysem tudod pontosan hogy az említett márka melyik termékét kapod.

Éppen 2 hete  találkoztam ilyennel.....

Előzmény: HFA (17036)
baramba Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17040

milyen gyártmány és mi a problémád az aluplasttal?

 

Az én tapasztalataim pozitívak, Hevestherm által gyártott Aluplast Ideál 2000, -annak idején classik néven futott- igaz ez még egy 3 kamrás, 60 mm-es rendszer, 1.1-es üveggel.  7 éve használom eddig hozzá sem kelett nyúlni (értsd:probléma miatt nem), lassan a tömítéseket kell cserélni, karban tartva eddig nem volt.

Előzmény: DK_Suzie (17034)
baramba Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17039

Kömmerling

Veka

Aluplast

Salamander

Gealan

 

Ezek jó profilok, melyekből lehet jó ablakot csinálni.

Kell még egy jó gyártó (tapasztalat nem hátrány) Fenstherm, Hevestherm, Premier, hogy csak a legnagyobbakat említsem.

És akkor már csak egy jó forgalmazó (beépítő kell), ezt talán a legnehezebben kiválasztható, esetleg kérj referenciát ahol ellenőrizheted.

Előzmény: HFA (17019)
forraslajos Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17038

inkább arra gyanakodnék én is, vagy esetleg lengyel gyártmány lehetett. a rabien valami ordenáré módon összetákolt ablakokat szállított a becsődölése előtti időkben.

Előzmény: mikober88 (17035)
forraslajos Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17037

az üveg rétegezése attól függ,milyen üvegszorítót tud adni a profil gyártója.  általában 4-16-4-16-4, 4-10-4-14-4, vagy 4-12-4-12-4 szokott lenni a rétegrend. a 48 mm-es 3 rtg üveg nekem kicsit fura.

a kömmerlinges ajánlat akkor lóg ki a sorból,ha

1. a többi decco,horizont, iglo vagy valami hasonlóan gyenge profilra vonatkozik.

2. kicsit többet akar keresni, vagy rosszabb feltételekkel vásárol a kömmerling forgalmazója.

van egy harmadik lehetőség is,de azt most nem taglalnám...:)

Előzmény: HFA (17036)
HFA Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17036

Sziasztok!

 

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

 

Megkaptam a cégek egyrészétől az árajánlatot, amit eddig leszűrtem, hogy a legtöbb nyílászáró márkánál nincs különbség a végső árban, nem tudom, hogy véletlen-e, de a termék ára + beépítés ára kb ugyan annyira jött ki :)

 

Aminél jelentős különbség van az 2 cég akik Kömmerling nyílászárókat forgalmaznak, cirka 25% a különbség és nem 2 ablakot vennék.

 

A kérdésem az lenne, hogy lehet benne valami turpisság? A beépítési költség közel azonos!

Vagy csak nagyobb profittal szeret dolgozni az egyik cég?

 

a drágább cég 4-18-4-18-4 üvegezést ígér, az olcsóbb 4-16-4-16-4-et, létezik az első verzió vagy csak elírás? Én úgy gondolnám, hogy egy típusnál ilyennel nem variálnak!

 

Előre is köszi!

mikober88 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17035

Én mint vásárló, az aluplasztot nem javaslom.

Nekem 3 éve építették be, és nem vagyok teljesen megelégedve vele. Bár lehet a beépítő cég a hibás.

Előzmény: HFA (17019)
DK_Suzie Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17034

Sajnos ez így van, ezért próbálok előre érdeklődni. Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat. Azért még várok, hátha másnak is van valami hozzáfűznivalója ezzel kapcsolatban.

 

Előzmény: fgcs (17033)
fgcs Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17033

Ez az, ami csak a végén fog kiderülni. :)

Előzmény: DK_Suzie (17031)
fgcs Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17032

Semmi rémség. Az első verzió. :)

Előzmény: DK_Suzie (17030)
DK_Suzie Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17031

A honlapról csak annyit, hogy nekem igazán az a fontos, hogy tökéletesen építsenek be egy tökéletes ablakot, valamint legyenek megbízhatóak, és akkor elnézem, hogy a weblapjuk nem tökéletes. :)))

Előzmény: fgcs (17027)
DK_Suzie Creative Commons License 2013.08.06 0 0 17030

Köszönöm a tippet. A Premiernél talán áremelés lesz, vagy valami rosszabb? :)

 

Előzmény: fgcs (17026)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!