Keresés

Részletes keresés

genziana Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3461
A gyógyszertárba vettél oltót?

Hát nem tudom, hogy ez az adagolás jó- e mert nekem, nem olyan van, hanem Óvári.
Csak ír valaki, aki tud tanácsot adni.
Előzmény: Május16 (3450)
genziana Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3460
Akkor lehet, hogy felhívlak, ha nagyon zavarlak, majd kinyomod a telefont...

Azért nem rajzolunk, mert sajna nem egy Picasso a gyerek. A matekhoz, meg a zenéhez van érzéke...

Baromi nehéz ez a kürt, de naggggggyyyyyon jól szól:))))
Előzmény: Törölt nick (3449)
genziana Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3459
Ha eceteset csinálsz, akkor utólag sózd meg, én legalábbis úgy szoktam.
Próbáld meg úgy is elkészíteni az ecetes sajtot, hogy több sót teszel bele, lehet, hogy neked összeáll (nekem nem állt össze), legföjjebb megeszik a kutyák....
Előzmény: Május16 (3453)
dobozivera Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3458
Szia!
Nem haragszom, egyébként már kétszer megfürdettem kutyasamponnal de rövid ideig tartott a hatása. Köszönöm a jótanácst.
Előzmény: genziana (3441)
Május16 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3457
KRNÉMARIKA!
Köszönöm a segítséget.
egyszer majdcsak összeáll a sajt is:-)
Előzmény: krnemarika (3455)
Május16 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3456
GENZIANA!
Attól még sajtozhatsz is.
A szomszédok meg egy kicsit legyenek toleránsak:-)
Állandóan hazaviheti a kürtöt? :-))
Előzmény: genziana (3448)
krnemarika Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3455
Szia!
Ha gomolyát készítesz, akkor a tejbe nem kell só. Amikor lecsepegteted, akkor teszed a sólébe.
Én ha reggel készítem a gomolyát, akkor estig csepegtetem, majd beteszem a sós lébe, s reggelig abban úszik. (1 liter vízhez 3 ek sót teszek)
Üdv.: Marika
Előzmény: Május16 (3452)
rosie78 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3454

Simika...lehet az én szomszédom sem szeretnél lenni....ugyanis TROMBITÁL a gyerekem....

 

tejszínhabos csokoládé.......a te hibád lesz ha nem fogok beférni az ajtón...ahányszor téged olvaslak annyiszor csokit kell ennem..DDD

Előzmény: Törölt nick (3449)
Május16 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3453
GENZIANA!
A Te tanácsaid egész jól bejöttek nekem,de a só:-00
Előzmény: genziana (3447)
Május16 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3452
TEJSZÍNHABOS CSOKOLÁDÉ!
Édes a neved is:-))
A sót akkor sem értem:-((
Mi az hogy ízlés szerint?
Egyáltalán ,most a tejbe tett só határozza meg a sajt sósságát vagy az érési idő????
Olvasom a hsz-ekbe,hogy a só lágyítja a sajtot.Akkor meg mitől lesz egy kis íze?
Bocsi,hogy értetlen vagyok:
Előzmény: Törölt nick (3444)
RontóPál Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3451
No, volt egy sajtom, amibe nemes penészes lágy sajtot kevertem, egészen kiváló eidámit kaptam.:-)
Május16 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3450
SZÉP NAPOT!
Legalább olyan szépet mint nálunk van.
Gyönyörű napos idő:-)
Ma voltam gyógyszertárba a városba és vettem PEPSINT.
Kértem a sajthoz oltót és ezt adták.2 liter tejhez 1 g-ot mondtak.
Mi a vélemény róla nektek?
Holnap megint csinálok gomolyát. De most már vigyázni fogok mindenre.
A só még mindig nem világos:-)
Ha kész a gomolya akkor sóoldatba teszem és attól sós,vagy attól amit a tejbe teszek és hagyom beérni mondjuk 2-3 napig??
Üdv. nektek
MÁJUSKA MARIKA
Majdnem elfelejtem mondani,hogy elkezdtem olvasni a FÓRUM-ot előről majdcsak ragad rám valami:))

genziana Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3448
Nagyon hiányzik a sajtozás.....

De mától meg lesz a szórakozásom, a gyerek hazahozhatja ma a hangszerét a zeneiskolából, kürtön tanul játszani.

Szegény szomszédok......:))))
genziana Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3447
Szia!

Írd be itt a gyors keresőbe, pl. gomolya, és egy csomó hsz. kijön, ebbe nagyon sok részletesen leírja, hogy mit és hogyan kell csinálni.

Sok sikert, és várjuk a beszámolót!
Előzmény: dagifon (3445)
genziana Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3446
Szia!

Tejszínhabos csokoládé? de édes név!

Jól vagy?

Mindig a kezembe kapom a telefont, hogy most felhívlak, de aztán elvetem az ötletet, nehogy pont pihenés közben zavarjalak meg.
Előzmény: Törölt nick (3444)
dagifon Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3445
Sziasztok, szeretnék oltos sajtot ,csinálni leirnátok hogy kell,és mi kell hozzá, oltot kaptam Horvátországbol ott a patikában lehet venni. 
Május16 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3443
SZIA mindenkinek!
Jöttem:-)
Vasárnap csináltam újra 2 liter tejből sajtot.
Elcsesztem az egészet.
Levettem róla a gézt időnap előtt,meg kicsit sok a hagyma is.
Így szétrepedt.
De azért mutatom mennyi lett és milyen az állaga.
A sót sem tudtam eltalálni:-(
Egy csapott evőkanállal tettem bele a tejbe.
Egyáltalán mitől lesz sós?
Attól amit beleteszek?
Vagy kell tenni a mikor leszűrtem és ízesítem akkor is?
Lehet,hogy hülye kérdések:-)

Üdv nektek MÁJUSKA MARIKA
krezidiesel Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3442
Fajtája válogatja.Van amelyiknek ha kiheréled se megy el teljesen a szaga.
Előzmény: genziana (3441)
genziana Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3441
Szagtalanítani? :)))))

Fürdesd meg, bocsi csak vicc volt.... ne ám.(nem megbántani akartalak)

Általában elmúlik a szaga a párzási időszak végével! Légy türelmes, állítólag a kecsicsajoknak ez a szag "felhívás egy keringőre"

Még egyszer nehogy megharagudj.
Előzmény: dobozivera (3439)
rosie78 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3440
OFF: Fagkac láttam kerestél....holnap járok felétek..!!...mostmár zsebrevágom a telefont....DDDD
Előzmény: faqkac (3433)
dobozivera Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3439
Sziasztok!
Hogyan lehet szagtalanítani a bakot? Vagy magától elmúlik ha vége a párzási időszaknak?
genziana Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3438
Ha jól tudom van valami új kistertelői törvény... (És állítólag nem is rossz, könnyebbséget jelent, mint ami előtte volt. De a neten tuti le van írva)
És én eddig is úgy hallottam, hogy a kistermelőknék, kimegy a hatósági állatorvos (de ez nem tuti) ellenőrizni, de ugye egy háznál, nincsenek olyan elvárások, mint egy nagyüzembe. Persze itt, én most nem a higiénia elhagyását értem, hanem ezt a sok rozsdamentes cuccot. Valahol van egy leírásom erről, majd előkaparom, és írok.
Ha jól emlékszem, hideg- meleg víz, megfelelő mosogatóhely meg ilyesmik voltak benne.
És a kecsiket instruktorral kell fülszámoztatni, a helyi mez. gaz. hivatalnál kell kérni nyilvántartási számot. Erre aszem nem kellett fizetnünk, és így regisztrál kecsketartók lettünk, már csak nekünk is az instruktort kell kihívni...
Előzmény: Törölt nick (3432)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3437
Én úgy voltam vele, hogy ha egyszer a könyv 24 fokot ír, hát akkor 24 fokon csinálom.

Szerintem amúgy már különvált a savótól, mert a múltkori bevágásom helyén megjelent. Ránézésre már törik is, a vágásnyom is megmarad. Hanem sokkal képlékenyebb az oltós alvasztásnál, hogy lehet ezt fölvágni és megkavarni? Hát pépet csinálnék úgy...
Előzmény: krnemarika (3436)
krnemarika Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3436
Próbáld ki egyszer a nagy befőttes üveggel! Abban majd látod, hogyan alakul az állaga. Nyáron a nagy melegben, vagy a fűtési idényben /radiátor közelében) egyik napról a másikra megalszik. Tedd a tűzhely közelébe!
Sok sikert! Örülnék, ha sikerülne!

Előzmény: Törölt nick (3435)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3435
A lakásban 22-24 fokot tartunk, 20-24 fokot ír a könyv. De a könyv szerint ennek 12 óra alatt kellene megalvadnia - tényleg a több kultúra lesz a dolog kulcsa. A következőkben addig fogom emelni az adagot, míg nem alszik meg 12 óra alatt.

Sajnos fazékban van, a savót csak sejthetem. :D De egyelőre még mindig nem törik, lágykefir állagú...
Előzmény: krnemarika (3434)
krnemarika Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3434
Szia!
A túrót mindig régebbi tejből készítem. A hűtőből kivéve kevergetve felmelegítem, de nem habzásig. Akkor visszaöntöm a 4-5 literes üvegbe, s hagyom magától megaludni. Ez 1-2 nap alatt megtörténik. Melegben hamarabb. A savó az alján szokott megjelenni. (Ilyenkor készül a legjobb túró.) Átöntöm egy lábasba, kicsit melegítem, közben belekavarok, majd állni hagyom. Tüllkendőben csöpögtetem. Oltót nem használok túrókészítéshez.
Előzmény: Törölt nick (3432)
faqkac Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3433
Ezt nem értem!! Ha leteszed 1langyos helyre. Nem alszik meg??
Előzmény: Törölt nick (3432)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3432
Hmm, szóval 80 mg-ot kellene beletennem? o.O Rögös túrót próbálok, oltó nélkülit, hiszen nem kenyérre kenem, kenyerem általában nincs, ahhoz előtt házi malom kell. :D De lényegében még a sima, szétvált savójú aludttejig sem jutok el. No de majd akkor megpróbálom dupla annyi oltóval... Ezzel pedig még hajnalig várok, hátha lesz belőle valami.

Pettviki: Nos, nem vagyok a pontos jogszabály tudója, de úgy emlékszem, hogy számunkra jószerével teljesíthetetlen feltételeket állítanak. A legrosszabb, hogy valami kecskés egyesületi tagnak kellene lenni, ahol is minden anyámkínját nyilvántartanak, még egy gidát sem vághatnék le anélkül, hogy szólnék róla, az elhullásokról nem is szólva. Nem tudom, hogy ilyen helyen van-e szerepe az ÁNTSZ-nek, de nyilván nem jutnánk át az ő szűrőjükön sem azzal, hogy saját konyhában készítem a sajtot, sőt, általában sparhelten.
Előzmény: Törölt nick (3431)
Pettviki Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3430
Miért nem tudtok legálisak lenni?
(Van új rendelet, a hatóság hozzáállása is változott egy kicsit...)
Előzmény: Törölt nick (3369)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3429
Hát halljátok, ez a kecsketúró sehogyan sem akar nekem összejönni. :( Tudnám, mit rontok el mindig!

Egyszerűen nem alvad meg a tej. Így csinálom: felmelegítem a tejet addig, hogy kezdjen habosodni, ahogyan mondtátok. Azután visszahűtöm 24 fok köré. Egy kis melegebb, 40 fok körüli tejbe belekeverem a vajkultúrát (a 24 fokosban nem oldódik föl), annyit, amennyit sajthoz írnak (ez nálam 40 mg/10l-re jön ki), azt hozzáöntöm a tejhez, majd még 10 percig kavargatom, ahogyan a leírása mondja. Eztán a kecsketenyésztős könyv szerint 12 órát állni hagytam. Az állaga olyan joghurtos lett, a savó nem különült el. Hagytam még néhány órát, semmi változás. Most azóta is ott van, háromnegyed napja már alvad, elvileg. Egyszerűen nincs mit fölvágni benne...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!