Keresés

Részletes keresés

gergerg Creative Commons License 2011.03.02 0 0 4898

Ha gyengén fejlődnek alany probléma is könnyen lehet, így már nem biztos hogy érdemes átoltani, de erre majd válaszol valaki tőlem okosabb.

Előzmény: kovi_nono (4897)
kovi_nono Creative Commons License 2011.03.02 0 0 4897

A másik képes kérdés:

 

van ez a két nyamvatt őszibarack fám. nem mai darab egyik sem. gyengén fejlődnek, nyúlnak felfelé, kicsit fálsódérossak. ha teremnek akkor az utolsó képen látható apró piros kemény fehérhusú termés van rajta, nem túl nagy élvezet. amit a darazsak mindig megkezdenek még enni sem tudok belőle.

 

kérdés, át lehet oltani szerintetek, vagy visszafiatalítani, vagy mésis érdemes vele bármit csinálni, mert leginkább már csak úgy vagyok vele hogy a helyet foglalja.

 

Nagyon sóvárog a szívem pár jófajta Redhavenre, ami nagy édes sárgahusú kívül mélypiros és magvaválló, de nem tudom biztonságossan hol lehet ilyet szerezni.

 

gergerg Creative Commons License 2011.03.02 0 0 4896

Ez mandulakajszi. (szerintem)

Előzmény: kovi_nono (4895)
kovi_nono Creative Commons License 2011.03.02 0 0 4895

sziasztok!

 

örülök hogy rátaláltam erre a topikra, látom azért itt van élet, akkor én is teszek fel pár képet és kérdést:

 

pár éve vettem ezt a kisfát Szombathelyen a starkel-ben. azon már nem lepődök meg hogy sosem az lesz belőle aminek veszem szerintem most is ez történt.

a címke szerint rózskajszi de szerintem az nem ilyen lapított mandula lakakú de akkor mi? attól függetlenül azért finom és jó fajta szépen terem és fejlődik

ime pár kép:

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.27 0 0 4894

Én azt olvastam,hogy újra engedélyezik.

Előzmény: Csarli1 (4892)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.27 0 0 4893

Jövő héten melózok,utána leszek elméletileg szabin.Akkor meg tudom oldani,előbb aligha.Addig majd írj címet és hogy milyen kellene.

Előzmény: james69 (4891)
Csarli1 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 4892
Előzmény: james69 (4890)
james69 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 4891

Atifoci áll még az hogy tudol küldeni őszibarack oltó vesszőt, ha igen eggyeztessünk már .

james69 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 4890

Még nincs itt az ideje ,de figyelmetekbe ajánlom a Bayer  antracol nevű kontakt szerét amit jó árfekfésben lehet majd hozzá jutni legalább is ilyen ígéretett kaptunk pl mankoceb hatóanyagú szer kiváltására lehet majd használni a rezisztencia kezelés eggyik fontos  készítménye.

Flanell Creative Commons License 2011.02.26 0 0 4889

Remélem, idősebb korban jobb tulajdonságai lesznek. Öreg elgázolt földim honlapján az szerepel, hogy túlkötődésre hajlamos (vagy valami ilyesmi).

Amúgy meg nagyszemű, szép színű, és erős fájú.

Előzmény: Törölt nick (4881)
Ali-bá Creative Commons License 2011.02.26 0 0 4888

Igen, köszönöm. Írtam választ email-ben.

Előzmény: james69 (4887)
james69 Creative Commons License 2011.02.26 0 0 4887

Ali-bá érdeklődnék  megérkezett-e a levél a szőlő vesszőkkel.

Ali-bá Creative Commons License 2011.02.26 0 0 4886

Tudod miért ért meg ilyen szép kort és nőtt  ekkorára?  Jól táplálták!  (Ott a tápanyag raktár a bal hóna alatt.)

Előzmény: zoltan84 (4872)
Ali-bá Creative Commons License 2011.02.24 0 0 4885

Rügymutációt életemben egyszer tapasztaltam, egy ismerősöm kertjében. A meggy egyik rügyéből 'cseresznye' hajtott ki, szépen nőtt és jól termett is. Nem haladta meg más cseresznyék tulajdonságait. (Pedig reménykedtünk, hogy új fajtát jelenthetünk be szabadalmi oltalomra.) 

Előzmény: gergerg (4884)
gergerg Creative Commons License 2011.02.24 0 0 4884

Én is ilyenre gyanakszom, mi a 3. verzió?

Előzmény: Ali-bá (4883)
Ali-bá Creative Commons License 2011.02.24 0 0 4883

Fordítva is lehet. Őszibe volt oltva a nektarin. Aztán az elpusztult, az őszi meg kihajtott. (Van még egy lehetőség, de az 10 000 : 1-hez,  vagy még több.)

Előzmény: gergerg (4882)
gergerg Creative Commons License 2011.02.24 0 0 4882

Nem oltottam át!

Előzmény: Ali-bá (4879)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 4881

A hasonló korú másik fajták többet teremnek.Már most látszik,hogy az idén sem várható sok virágrügy,ergo termés sem...ha valóban így lesz,akkor jön a nagy átalakítás.Szerencsére most már van miből válogatnom.

Előzmény: Flanell (4876)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.24 0 0 4880

Ne aggódj,tiszteletben tartom a személyiségi jogaidat,nem reklámozlak ! :)))))

Előzmény: gergerg (4877)
Ali-bá Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4879

Vicces fiú vagy! Én is oltottam már át nektarint, legutóbb tavasszal Chips szemzéssel éppen Atitól kapott Padanával. Igaz még nem termett, de jövőre már fog.

Előzmény: gergerg (4878)
gergerg Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4878

Egy kérdés! Van nekem egy őszim amit nektarinnak vettem, elég érzékeny fajta, és az első termésem az is volt de most már szőrös narancssárga húsút terem. Hogy lehet ez? Nekem van egy tippem de kiváncsi vagyok mit mondotok.

gergerg Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4877

Látom rám találtál!:-) Ezentúl álnéven fogok kunyerászni, nehogy a hölgy fórumozók is megtaláljanak, utána meg ostromozzanak a képeim láttán! :-))

Előzmény: Törölt nick (4875)
Flanell Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4876

Az Orangeredben miért nem bízol?

(Tavaly szemeztem, most olyan 20 cm-es.)

Előzmény: Törölt nick (4875)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.23 0 0 4875

Néhány saját tapasztalat ezekről:

 

Nálam a Ceglédiek nem bőtermők /szilva alanyon vannak/,kivéve a Ceglédi aranyat.Ez valóban rengeteget terem,de a moniliára  erősen érzékeny /nem biotermesztésre való/.

 

A Pannónia korrekt fajta,ajánlom.

 

A  Bergeron szintén,de korán és drasztikusan kell ritkítani,mert az összes /kismillió /termést kinevelné...de akkor az olyan is /íztelen mogyoró/.

 

A Harmat...hát harmatos libasz.r.....persze korai,meg azért van is rajta,de vízízű.Ha a külföldi korai fajtáim beindulnak ezt valszeg átoltom /legalább is részben/.

 

Harcot...2 éve vágtam ki,rengeteg vékony vesszőt hoz,szóval érdekes a metszése. A termőképessége nálam gyenge volt.A gyümölcse..ízben még csak-csak,de száraz,nem leves.Vmi miatt ezt mindig megkezdték a hangyák...utána pár nap alatt le is rohadt...nem sajnálom.

 

Az újak közül még csak egyszer termett : Hargarnd,Orangered,Sylred / itt a középsőben nem bízok túlságosan,a másik kettő jónak ígérkezik/

 

Szemezetem Göncit,Aurórát ,Big Redet....majd kiderül kihajtanak-e.

 

 

Tavaly tavaszi-Őszi-tavaszi vétel : Pinkcot,Kuresia,Sweet Red,Barbora,Kiotó...a jövő reménységei.

 

 

Előzmény: gergerg (4873)
Ali-bá Creative Commons License 2011.02.22 0 0 4874

Atifocitól kaptam oltóvesszőt tavaly tavasszal, métereseket hajtott őszre : 

"KAJSZI

Név: Hargrand

Érési idő: július közepe

Gyümölcs: nagyon nagy, zamatos, narancssárga húsú, jól tárolható

Növekedés, termőképesség: fája középerős növekedésű. Termőképessége jó

Porzópár: Orangered"

 

(Már enném!)

 

gergerg Creative Commons License 2011.02.22 0 0 4873

Ali-bá kérésére néhány kajszi fajta.

 

Bergeron
Régi francia fajta, virágai öntermékenyek.
Középnagy, kissé megnyúlt gömb alakú, tetszetõs,
élénkpirosra színezõdik, kissé rostos, kemény, kiváló zamatú.
Fagytûrése jó, július 20 után szedhetõ.
Esõs tavaszokon moníliára érzékenyek.
Kései érése, termésbiztonsága és kedvezõ
gyümölcstulajdonságai miatt kedvelt fajta.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Budapest kajszi
Nagyméretû, de kevéssé tetszetõs.
Fája gyenge növekedésû, hasadásra és rákosodásra
hajlamos. Elsõsorban befõtt készítésére ajánlják.
Ez a fajta jelenleg nem szerepel kínálatunkban.
A meglévõ fajtákról, kérjük érdeklõdjön elérhetõségünk  valamelyikén.  
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ceglédi bíborkajszi
A Magyar kajszival egyidõben érik.
Gyümölcse nagy, megnyúlt, oldalról lapított. Héja
narancssárga, melyen élénkpiros fedõszín alakul ki. Húsa narancssárga, bõlevû,
rostos, ízletes.
Fája erõs növekedésû, korán termõre fordul bõtermõ.
A kora tavaszi fagyokra nagyon érzékeny.
Friss fogyasztásra és befõtt készítésre is kiválló.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ceglédi óriás
Nagy gyümölcsû,
kárminpirossal bemosott, bõtermõ, július elején szedhetõ
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gönci magyar kajszi
Régi, Magyarországon elterjedt, ismert fajta.
Kúpos gömb alakú, középnagy, narancssárga, bõtermõ.
Július második felében szedhetõ.
Az egyik legkedveltebb kajszi, kiváló illatú és zamatú.
Friss fogyasztásra, befõtt készítésére, lekvárnak és
pálinkának is felhasználják.
Mindenhova
javasolható, mert igen jól adaptálható.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 Harmat
Közepes méretû gyümölcse erõsen megnyúlt, lapított.
Héja világos narancssárga, ahogyan a húsa is. Magvaváló,
jó ízû. Fája nagy, termõképessége jó, virágai korán nyílnak.
Önmeddõ, porzói:
Magyar kajszi, Pannónia.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Magyar kajszi
Gyümölcse kissé kúpos, gömbölyû
Színe narancssárga, mérete középnagy. Édes-savas, zamatos
ízû. Sárga húsú, rostos, kemény. Július közepén érik. Virágzási idejét tekintve
korai, öntermékeny fajta. Fája középerõs, a korona felfelé törõ.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pannónia
Késõbbi érésû, öntermékeny Magyar kajszi hibrid.
Gyümölcse közepes, gömbölyû, világos narancssárga,
kárminpirossal bemosott. Ízletes, finom rostú, magvaváló. Fája kisméretû. Igen
bõven és rendszeresen terem, korán termõre fordul. Öntermékeny, július
közepétõl érik.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mandula kajszi
Július közepén, végén érõ fajta.
Gyümölcse nagy, erõsen megnyúlt, oldalról lapított,
mandula alakú. Héja világos narancssárga a napos oldalon kis mértékben pirossal
fedett. Húsa sárga, közepesen kemény, lédús, ízletes. fája közepes, felfelé
törõ, jó termõképességû.
Pollenadóval (magyar kajszi, pannónia) biztonságosabban
termeszthetõ.
Sarka vírusra, moníliára fogékony.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Korai zamatos
Közepes méretû a gyümölcse, alapszíne aranysárga.
Húsa narancssárga, szilárd, lédús, rostos, íze jó. Nem
magvaváló. Fája erõs növekedésû, ritka ágrendszerû. Korán termõre fordul, bõven
terem. Téli lehûlésekkel szemben ellenálló
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Harcot
Korai érésû, Kanadából érkezett fajta.
Középnagy, megnyúlt, sötét narancssárga gyümölcsei
tömörek, megfelelõ ízûek. Elég korán virágzik, mégis jó termésbiztonságú. Korán
termõre fordul.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ceglédi piroska
Gömbölyû, középnagy gyümölcsû.
Narancssárga, fényes, kárminpirossal bemosott. Húsa
narancssárga, íze jó, kissé savas. Fája kisméretû, szétterülõ koronát nevel.
Korán termõre fordul, igen bõven terem.
Július elején érik. Önmeddõ, porzói: Pannónia, Magyar
kajszi
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ceglédi kedves
Kissé megnyúlt gömb alakú, közepes méretû a gyümölcse.
Színe világos narancssárga, kárminpirossal bemosott.
Magvaváló, nem túl lédús.
Fája középnagy, kissé lapított koronát nevel.
Igen bõven terem, korán fordul termõre.
Július közepétõl végéig érik.
Csak kismértékben öntermékeny, porzói: Pannónia.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ceglédi arany
Öntermékeny, nagy gyümölcsû, jól szállítható.  
Narancssárga héjú, napos oldalon kárminpirossal bemosott.
Húsa narancssárga színû, jellegzetes kajszi ízû. Fája erõs, termésbiztonsága
kiemelkedõ, termõképessége jó.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Boris-féle kései rózsa kajszi
Magyar fajta. Gyümölcse kicsi, kissé megnyúlt, oldalról lapított.
Narancssárga héjú. Húsa sötét narancssárga, kemény,
rostos.
Nagy méretû fát nevel. Hátrányosabb tulajdonságai miatt
egyre kevesebb található belõle a kertekben.

zoltan84 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 4872

A legöregebb kajszi, amit eddig láttam. A nagyszüleim ültették, majdnem 50 éves. Metszőollót soha nem látott, se permetet. Terem, de rendszertelenül.

Ali-bá Creative Commons License 2011.02.12 0 0 4871

Írtam emailt.

Előzmény: james69 (4870)
james69 Creative Commons License 2011.02.11 0 0 4870

Ali-bá sajnos még itt repkednek a mínuszok nem felejtettem el a szőlő  vesszőt csak nem tudom hogy mibe tegyem ,hogy birja a szállítás gyötrelmeit még lenne egy kérdésem a vesszőket hogy vágjam meg, mert én úgy csinálom 20-30cm -est vágok alul 2 felül 2 szemet hagyok a közte levőket kitöröm az alsókból lessz a gyökérzet a felsőkböl fog hajtani és el -ültetem és nem kell oltani.Nem tudom pontosan ,mert sajna nem jegyeztem fel vettem olyan fajtát ,amit még soha sem hallottam Svájcból lett hozva és fene mód hosszú a neve, csemege szőlő a másik baj ,hogy nem tudom maradt -e belőle nekem mert ültetés után sokat elloptak több más oltvánnyal eggyüt direkt össze -vissza ültettem hátha marad belöle ,most lenne 3 éves de tavaly  tövig lerágta a nyúl még megállapítani se tudom a fajtákat.A jó hír ,hogy van 1 jó ismerősöm aki oltványokkal foglakozik rengeteg fajta szőlője van nála is megvan ez a fajta ha érdekli meg tudom venni.Egy ÉRDEKESSÉG Magyar nemesítőnek tudható az eggyik fajta aminek nevet nem tudott adni mert nem érte meg és tíszteletböl az ő nevét adták ez a fajta is szerepel nála.Amit tudok össze szedek majd csak legyen már jó idő.A COLLINST nagyon várom. A szőlős topicban nem jó a légkör ,ezért írtam ide megszokásból.

Sanyi apó Creative Commons License 2011.02.09 0 0 4869

Tehát akkor ez lenne a szektoriális kettős " becsapása " az ágon növő hajtásoknak?

Előzmény: Ali-bá (4868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!