Keresés

Részletes keresés

Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1392

Azt hittem ilyen nincs, de mégis van. Beindult a motor, relatíve normális hangon, fél perc múlva jött a sipolas, vijjogas. Mivel iszonyat hangos, kikapcsoltuk, erre még hangosabban kezdett nyekeregni pár percig, mielőtt abba hagyta. Ha nincs áram alatt, akkor mi okozhatja??? 

Előzmény: interlevin (1388)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1391

Létezhet hogy típus hiba? Ez a második gép mintha  ritkábban nyavajogna annyira mint az előző, de produkálja a hangot és a túlhűtést...

Előzmény: Pulguinha (1390)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1390

Ha gondolod szívesen féltoltom vhova a videót  hogy milyen a hangja, hátha ismerős.

A boltban csak AEG, Zanussi, electrolux van. Ezek közül esetleg?

Előzmény: interlevin (1388)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1389

Tudtommal a fagyaszto -30foka túl sok, és a hűtő rész is 2 fokozaton -8fok. A kompresszornak pedig nem lehet szerintem sipolo, vijjogo hangja, a korábban már leírtak. Eddigminden hűtőnkben volt kompresszor és ilyen hangja nem volt. Illetve ha üresen fél napig megy és nem nyitottuk ki, akkor mit kezd hirtelen huteni 20-30percen át? Bár most olyan hangja is mint mikor panelban a felső szomszéd engedi a vizet. Bár ez normális  

Előzmény: interlevin (1388)
interlevin Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1388

Csak megnyugtatásul, ha a kompresszor bekapcsol annak mindig van hangja, bár Te már ki lehetsz élezve erre.  Ha a hűtő jól hűt márpedig a hőfok megvan akkor nem cserélik ki biztos.

Teleraktátok már, akkor is csökken majd a zajszint talán.Én a Samsungra és LG-re esküszöm, ők fejlesztettek a legtöbbet:)

Előzmény: Pulguinha (1386)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1387

Vki tud ajánlani tényleg jó hűtőt kb. 110.000 ft-ért? Alul fagyasztósat, energia takarékosat?

Előzmény: Pulguinha (1386)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1386

Egész éjjel be volt kapcsolva, kb 3 óra alatt behutotte magát, és csendben volt. Ma reggel 10.00kor újra kezdve a vijjogast és percek óta csinálja. Nem értem. A hűtő részén eegyébként a hűtő hőfoka jó a fogyasztót még nem mértem.

Egyrészt elegem van, másrészt remelem normális szerelot kapunk ismét, aki igazolja hogy nem jó a hűtő. Pénzt van lehetőség visszakapni vajon? 

Előzmény: Pulguinha (1384)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1385

Picit talán fémes berezonálásra is emlékeztet az alap hangja, az mi lehet??

2-3 fokozat között van. Mennyi idő alatt kell így felhűtenie magát?

Előzmény: Pulguinha (1384)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1384

Sziasztok,

 

Meghozták a csere hűtőt, ugyanaz a típus (Zanussi ZRB934 PWH2, NEM no frostos).

Hagytuk 1,5 napig pihenni, majd bekapcsoltuk.

Úgy tűnik, az alaphagja hűtés közben hangosabb, mint a kb. 15 évvel régebbi Zanussinké (sőt kb. minden eddig a családban megfordult hűtőhoz képest). Gondolom ez a zúgás jellegű hangot a kompresszor adja ki. Nem mondanám vészesnek, de meglepő, és az előző tapasztalat alapján aggasztó. Szerintetek?

Illetve 2-3 perc működés után ismét hallottuk kb. 10-30 mp-ig azt jellegzetes, szoruló, villyogó magas frekvenciás hangot, majd abbahagyta. Pár perc mulva ismét (5-15 mp-ig). Azóta nem hallottuk, de még csak kb. 1 órája megy.

Szerintetek mi lehet ez? Normális? 

Egyébként ha nincs semmi a hűtőben, és nincs nyitogatva sem akkor milyen gyakram kellene bekapcsolnia? A lakás kb 25 fokos, a hűtő mögött 10 cm helyet hagytunk szelőzni, egyik oldalán fal, másikon végig egy "deszka" (a plafonig érő polc oldala). Szeretném figyelni milyen gyakran kapcsol be, illetve lemérni a hőfokot (ez kb. napi 3-5 gyors ajtónyitás, kb. fél óránként vagy óránként).

Előzmény: interlevin (1369)
longue63 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1383

Csak figyelmeztetésként: a 3,5 éves AEG beépíthető hűtőszekrény mindkét ajtózsanérja tönkrement, cserélni kell (15 eFt)!

Óriásit csalódtam a márkában!

papírmoly Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1382

Sziasztok!

 

Hűtőgép vásárlás előtt állok, valakinek van tapasztalata az alábbi típusokkal (gyakorlatilag ugyaanazok, csak az egyikben nincs vízadagoló)?:

 

LG GB5240AVAZ (vízadagolóba csak csapvizet(szénsavmentes ávizet lehet tenni?)

LG GB5240AVCZ

 

Ugye, ahogy lentebb is írta valaki, nem 1-2 évre vesz az ember hűtőt, így gazdaságossági/esztétikai/belső elrendezés alapján jelenleg a fenti típusok a nyerők.

Samsungnak volt még egy tetsző típusa RL55V - vel kezdődő sorozat, csak sajnos azok nagyon sokat fogyasztanak és nem síkban nyílik az ajtajuk...

Használja valaki a fenti két típus valamelyikét?

 

Köszönöm,

Papírmoly

Rapidshare Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1381

Sziasztok!

Milyen hütöszekrényt ajánlanátok max 60eFT ig? Egyajtosat ha letne.

ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1380

Ok,köszi.

Előzmény: interlevin (1379)
interlevin Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1379

Igen bizony, a 10 év garancia azt jelenti, ha a kompresszorral van a gond azt ingyen kicserélik, ez megfontolandó, mert ez a legdrágább részegység. Az LG a lineáris kompresszoraira adja ezt a garanciát, megéri jobb hűtőt venni.

Előzmény: ANONYMOUS (1377)
interlevin Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1378

Csak találgattam mi lehet a gond. Az is lehet, hogy csak a gáz szállt el és utána kellene tölteni, szerintem egy szerelőt megér, ha meg akarod tartani, de ha nagyon régi akkor lehet, hogy már megérett a csere, és spórolni tudsz az energiával, mert lehet, hogy egy újjal 40 %

áramköltséget is meg tudsz takaritani:)

 

Előzmény: vadasz70 (1376)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1377

Sziasztok.

 

Lehet hülye kérdés(biztos).

LGnek és samsungnak bizonyos tipusaihoz 10év kompresszor garanciát irnak,ez ténylegesen  annyi,le van irva a jotálási vagy garancia jegybe,ha 9 év mulva megfárad kicserélik gond nélkül?Jo tudom erre nehéz válaszolni mert még nincs rá példa:)

 

 

Yany irhatnál valamit a gépedröl.

vadasz70 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1376

Nem szoktam melegen berakni semmit, ugyan régi a hűtő de rendszeresen le szoktuk olvasztani a mérést meg a második polcon csináltam és huzamosabb ideig benne volt a hőmérő, és mindi csak +10 fokot mutatott.

Előzmény: interlevin (1375)
interlevin Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1375

Mikor mérted a hőmérsékletet és hol? Nem lehet, hogy meleg ételt raktál bele és akkor mérted? Csukott ajtónál is ennyi huzamosabb ideig a hőmérséklet? Automata leolvasztásos, vagy lehet, hogy régi a gép és le kéne már olvasztani?

Előzmény: vadasz70 (1373)
interlevin Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1374

Kedves Balambher!

 

Nyaralóba egy középkategóriás, olcsóbb is megteszi akár ZANUSSI is pld.http://www.zanussi.hu/Products/H%C5%B1t%C3%A9s/Szabadon%C3%A1ll%C3%B3_h%C5%B1t%C5%91g%C3%A9pek/Kombin%C3%A1lt_h%C5%B1t%C5%91k/ZRT724W

Nem vennék két készüléket, mert az mindenképp többet fogyaszt és felesleges. Zanussinak

jó a szervize és 2 év garancia is bőven elég.

Előzmény: balambher (1372)
vadasz70 Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1373

Sziasztok!

Nem tudom hogy jó helyre írok de lenne egy kis problémám a hűtővel. A hűtő része nem kellően hűt +10 fok van benne a a fagyasztója az rendesen fagyaszt. És hiába álligatom a hőfokszabályzót akkor is ennyibenne a hőmérséglet mintha nem is működne lehet hogy a termosztát romlott el  de hogy todom le ellenőrizni direktbe kötöm? Az jó tehát ki hagyom próba kép a termosztátott nem csinálok semmi bajt remélem ebben kérném a segítségeteket. köszönöm

balambher Creative Commons License 2013.04.08 0 0 1372

A topikcímét adó témakörhöz nyúlnék vissza.

Van kb. 210 X 70 centis hely (a mélység nem érdekes) hűtőnek és fagyasztónak. Az első kérdés, érdemes-e külön két kis készüléket venni, nyilván olyan megfontolásból, hogy a mélyhűtőre kevesebbszer van szükség, mint a hűtőre, vagy praktikusabb egy készüléket keresni, de két, vagy ikerkompresszorosat.

A második dolog, hogy nyaralóba lesz, tehát az év nagyobbik részében nem fog menni, azaz 8-9 hónapig csak áll, majd 3-4 hónapig megy, de akkor sem feltétlenül folyamatosan. (ez azért is fontos, mert a no frost így nem elsődleges kritérium, és a fogyasztás sem annyira súlyozott, nem kell pl, A+++-nak lennire). A helyiségben nincs fűtés, télen előfordulhat, hogy 0 alá megy, (de ilyenkor használaton kívül van, a nyári hónapokban 20-25 fok van, de 25 foknál sosincs több.

 

A fentiek figyelembe vételével van-e olyan paraméter, ami a kereséskor kiesik, vagy éppen előtérbe kerül, és vannak-e preferálható márkák, vagy itt is azt kell nézni, amit a mosógépeknél, hogy minél hosszabb garancia legyen rá, egyébként tökmindegy, melyik.

 

Köszönöm a válaszokat.

Pulguinha Creative Commons License 2013.04.08 0 0 1371

Eddig korrektnek tűnik a szakszervíz. Kiderült, hogy aki először hívott minket ez ügyben nem volt teljesen tájékozott :) Elfogadják a jegyzőkönyvet és várhatóan szombaton kapjuk meg az újat (de nem akarom elkiabálni, kop-kop-kop).

Előzmény: interlevin (1369)
interlevin Creative Commons License 2013.04.08 0 0 1370

Kedves Johnny korn!

 

Igen ez a low-frost egy jó megoldás a sima háztartási fagyasztó és a no-frost között, ami nem igényel leolvasztást. A Low frost-ot le kell ugyan olvasztani, de nem olyan gyakran mint a sima fagyasztót, mert egy egyedi elpárologtató megakadályozza a gyors jégképződést, igy kisebb lesz az áramfelvét is. Ezért ezek a hűtők általában A+++-osak kb. 150Kw/év fogyasztással, ami nagyon jó. A leolvasztást is megoldották, mert a fagyasztón belül van egy leeresztő csatorna igy nem kell "edényezni", a leolvasztott vizet elvezetik. Szerintem mindenképp jó vétel. Viszont ami azt illeti én is azt hallottam, hogy zajosabb mint az átlag:( Attól függ mondjuk milyen messze van a konyha a hálótól, mert ez inkább éjjel zavaró, nappal nem annyira.

Előzmény: Johnny korn (1368)
interlevin Creative Commons License 2013.04.08 0 0 1369

A jegyzőkönyvnek elég KELL, hogy legyen hisz az ő szakszervize beszélje meg vele! A hűtő rossz és ragaszkodjatok a CSERÉHEZ! Most csak próbálkoznak szerintem! De lehet, hogy már meg is jött az új????? Sok sikert:)

Előzmény: Pulguinha (1366)
Johnny korn Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1368

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy Bosch / Siemens alulfagyasztós hűtők esetén, a "lowfrost" mélyhűtő tulajdonság mit jelent pontosan? Könnyebb leolvasztahtóságot, kisebb mértékű jegesedést ígérnek, de valóban ér valamit vagy inkább csak marketing? Bevállalhatók ezek a hűtők a valódi no frostok ellenében?

A legjobban csak az zavar, hogy a tiszta technikai adatok szerint az összes Bosch / Siemens gép elég zajos, gyakran 44 dB a zajszintjük.

 

Előre is köszönöm!

Johnny korn Creative Commons License 2013.04.06 0 0 1367

Szia Yani,

 

pontosan ezt a típust néztem ki, nagyon várom a tapasztalataidat az új hűtővel kapcsolatban. Leginkább a zajszintje érdekelne. 39 dB a gyári adat, ez a no frost-osok között jónak mondható.

 

Köszi előre is!

 

JK

Előzmény: Yany (1344)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1366

A szerelo 72 oras cseret allapitott meg. Irtunk e-mailt az uzletnek, hogy akkor mikorra kerjuk a kiszallitast. Erre nem tul lelkesen kozlik, hogy nekik jegyzokonyv nem eleg a szerelotol, hanem vmi csere papir kell. Nem tudom a szerelo mit hagyott de szerintem jegyzokonyvet. Szerintem ez eleg kell hogy legyen, foleg hogy a markaszerviz szereloje allitotta ki. Szerintetek?

Előzmény: interlevin (1365)
interlevin Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1365

Ez márkafüggő és jóérzés kérdése, de azért a javitás is megoldás tud lenni, kicserélnek egy alkatrészt helyszinen és már tökéletes is, számtalanszor van, hogy csak apró elállitódás van a szállitás során, attól még tökéletes lesz a gép. Lényeg, hogy addig orvosolják a problémát, amig a kedves vevő nem elégedett, mi is igy teszünk:) Sok sikert:)

Előzmény: Pulguinha (1364)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1364

72 oran belul remelem vadonat uj hutot hoznak inkabb:)

Előzmény: Pizo_S70 (1363)
Pizo_S70 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1363

Nekem a kompresszort itthon cserélte a szerelő.

Szerintem kb. 1 óráig tartott.

Előzmény: Pulguinha (1362)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!