Keresés

Részletes keresés

--northstar-- Creative Commons License 2017.09.05 0 0 7050

Szia Marciano89!
Mi a Travel House-nál fizettük be az utazást, ők intézték a transzfert is. Egy táblával vártak minket a reptéren, nem volt nehéz megtalálni a sofőrünket. A tematikus éttermekből csak az olaszt (Bella Pasta), és a Chopint (egy tó közepén van, csónakon megy körbe egy zongorista, és játszik némi borravalóért a vendégeknek). A többit nem próbáltuk, biztos azok is nagyon jók. Egyébként egyszer lehet foglalni, míg ott vagytok, és hosszú sorok szoktak állni. A főétteremben is nagyon finomak, és változatosak az ételek. A bungalow suite-nél arra figyeljetek, hogy lehetőleg ne a kisvonat megállójánál legyen , mert  az kicsit  zajos, de annyira azért nem vészes.

Előzmény: Marciano89 (7048)
300C Creative Commons License 2017.09.05 0 1 7049

Maganszemélyről beszélünk, gondolom.

Ebben az esetben csak az árrést terheli ÁFA, pl. 6%-ot kap az iroda a végösszegből, az után fizet ÁFA-t.

Az utas nem fizet. 

Előzmény: entüd rojab (7047)
Marciano89 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 7048

Kedves Northstar!  Koszonom szepen az informaciokat! Ti kikkel utaztatok a reptertol a szallasig? Tehat egy bungalow suite-val nem nagyon lehet melle loni? Jokat lehet olvavasni az ettermekrol, nektek melyik tetszett a legjobban?

Előzmény: --northstar-- (7040)
entüd rojab Creative Commons License 2017.09.05 -1 0 7047

Izé.... itt meg nem egészen azt írják, mint amit állítasz:

 

2.    Komplex utazási szolgáltatás nyújtásánál – amikor egyszerre több szolgáltatást nyújtanak a megrendelőnek (pl. repülőjegyet, szálláshelyet, biztosítást, idegenvezetést és egyéb fakultatív programot) – nem beszélhetünk fő- illetve mellékszolgáltatásról, csak komplex utazásszervezési szolgáltatásról. Ebben az esetben a teljesítés helyét az Áfa törvény 36. §-a szerinti általános szabály szerint kell meghatározni. Ennek megfelelően az utazásszervezési szolgáltatást a nyújtó székhelye szerinti, azaz a magyar áfa mérték terheli. Nem magánszemély felé történő értékesítés esetén a teljes szolgáltatási ellenérték 20 %-kal (júliustól 25 %-kal) adózik, míg magánszemély megrendelő esetén csak az árrést terheli az általános adókulcs.

 

https://adozasitanacsadas.hu/tagianyag/5332/utazasszervezesi-szolgaltatassal-kapcsolatos-kerdesek

Előzmény: 300C (7044)
300C Creative Commons License 2017.09.04 0 0 7046

Benne, csak előzetesen foglalni kell.

Előzmény: Timea Timea (7038)
300C Creative Commons License 2017.09.04 0 0 7045

Semennyire. Ha veszélyes, majd kiköltöztetnek àtmenetileg és a szobához hozzák a kaját . Ennyi.

Előzmény: Marciano89 (7037)
300C Creative Commons License 2017.09.04 0 0 7044

Utazáson nincs AFA.

Előzmény: entüd rojab (7036)
300C Creative Commons License 2017.09.04 0 0 7043

De, olcsóbbak: Ifa villas bavaro, 15 éjszaka, decenber, 2 standard szoba, 4 fő 2756.euró.

Előzmény: Spanyolnátha (7035)
300C Creative Commons License 2017.09.04 0 0 7042

A google fordító pontosan semmilyen nyelven nem tud,mert szavakat fordít a szókörnyzet, téma  és tartalom figyelembevétele nélkül. 

Ne haragudj, nem. A mediterrán országokban ugyanúgy magnanáznak,mint ott.

Mi, európaiak és Észak-Amerika próbàl ezen változtatni, szerencsére sikertelenül.

Előzmény: entüd rojab (7034)
harimango Creative Commons License 2017.09.04 0 1 7041

Benne van az árban, nekem úgy rémlik, hogy reggel 9-től lehetett foglalni asztalt aznap estére, de kaptok majd egy házirendet, abban le lesz írva a menete. Mi a mexikóiban voltunk, jó volt de semmi extra. A svédasztalos étteremben kb. 2-3 naponta van tematikus este, volt mexikói is, az ottani kaják jobban bejöttek.

Előzmény: Timea Timea (7038)
--northstar-- Creative Commons License 2017.09.04 0 0 7040

Szia!

Januárban voltunk a Bavaro Princessben. A partja az egyik legtisztább a soron. A szobánkat, ami a kétszintes főépületben lett volna, a recepción készpénzért elcseréltük egy bungaló-szobára. Elég nagy területen fekszik a hotel, kisvonat jár körbe pár percenként. Minden nagyon rendben volt, csak a wifire lehetett panaszunk, a lobby területén is elég nehézkesen működött. Ez minket nem annyira zavart, nem internetezni mentünk oda, de van, akinek fontos.

Előzmény: Marciano89 (7037)
--northstar-- Creative Commons License 2017.09.04 0 0 7039

Mindkét punta cana-i nyaralásunkat 'kis magyar' irodánál fizettük be. Sokkal jobb árat mondtak a nagyoknál, és egyáltalán nem volt alacsonyabb színvonalú a szolgáltatás másokénál ( egyébként az egyik a német DERTOUR útja volt).

Előzmény: entüd rojab (7036)
Timea Timea Creative Commons License 2017.09.04 0 0 7038

Sziasztok :-) Szeptember kozepen megyunk az IFAban. Esetleg van itt valaki aki votl már ott? Az al la carte ettermek hogy mukodnek? Az arban benne vannak? Es mindig elotte valo nap kell ra bejelentkezni ? Esetleg tudnatok ajanlani hogy melyikbe eri meg elmenni? Koszonom :-)

Marciano89 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 7037

Sziasztok,

 

Barcelonából utazunk a párommal Október 11-én Punta Cana-ra . Szerintetek Irma mennyire kavarhat be? Valaki esetleg pihent már a Bavaro Princess All Suites Resort-ba? :) Köszönöm előre is ha válaszoltok! :) 

entüd rojab Creative Commons License 2017.09.03 0 0 7036

Elnézést, de én sehol nem mondtam azt, hogy a német utazási irodák adják a legkedvezőbb árakat, csak azt, a kis magyar irodák felejtősek. Illetve azt, hogy a magyar iroda 27%-os ÁFA-val dolgozik, a német meg 19%-kal, tehát a magyar iroda azonos ár mellett vagy 8%-kal kisebb haszonért dolgozik, vagy 8%-kal alacsonyabb szintű szolgáltatást rendel meg.

Előzmény: Spanyolnátha (7035)
Spanyolnátha Creative Commons License 2017.09.03 0 0 7035

Azért google-fordítóból befizetni 2-3 millió ft-ot egy utazásra, elég meredek dolog. Végül is, aki szereti az izgalmakat... :)

Néztem több, német nyelvű oldalt, amit itt ajánlottak, egyáltalán nem olcsóbbak,mint mondjuk a magyar tui vagy a többi, erre szakosodott utazási iroda. 

Előzmény: entüd rojab (7034)
entüd rojab Creative Commons License 2017.09.03 0 0 7034

A google-fordító korában bármilyen nyelvű szöveg megérthető....

A magnama-zásról a spanyolok szoktatják le a helyieket, főleg az idegenforgalomban. Amúgy rendkívül szorgalmasak, a tomáró-manyama akkor jön, ha valamit nem tudnak valamiért megoldani.

Előzmény: 300C (7033)
300C Creative Commons License 2017.09.03 0 0 7033

Ha tudsz németül.

A német utazási oldalakkal, vagy applikációkkal az a baj, hogy németül van, ami manapság már hülyeség.

Pl. a tripadvisor többnyelvű, német is.

Másrészt bizonyos kor felett a németek kis része beszél angolul, így ők kiestek az angolul véleményt adók köréből, csakúgy, mint pl. a franciák nagy része, akik nem tudnak, vagy büszkén nem akarnak megszólalni más nyelven. Ő bajuk.

Ez nem azt jelenti, hogy nem viszik bármelyiket oda, a legtöbb szállodát megtalálod a német utazási irodák nagy részénél, vagy egyik évben kedvezőbb feltételekkel az egyiknél, a következőben a másiknál, leginkább üzleti okból.

A szállodák túlnyomó részére német cégek adják a legjobb ajánlatot.

A "Be Live Collection akármelyik"ről nézhetsz valami.com-on véleményeket, túl sok franciát nem fogsz találni, miközben az ott nyaralók fele francia.

Sztem a véleményt adók statisztikai elemzéséből nem lehet levonni semmit.

Abban nyilván igazad van, hogy szűrni kell. Vannak önajnározó (ingyen reklám) és vannak szándékosan lehúzó (konkurencia) hozzászólások. Az különösen jó, amikor a szálloda válaszol önmagának :)

A besorolásoknál azért figyelj, mert sokan -a németek is- azért húznak le egy szállodát, mert pl. hosszú volt (a hozzászólás szerint 3 óra) a transzfer, kicsi volt 4 főre a szoba, stb., mely adatok fel vannak tüntetve mindenhol, csak nem olvasta el a tisztelt utas.

(Amikor először voltam -2000. december- 6! óra volt a transzfer Puerto Plata-ból Las Terrenas-ig. Tudtuk, bevállaltuk, persze nem esett jól, de a csoda amit ott kap az ember mindent megér.)

Másrészt senki ne várja el a Karib tengeren, illetve bárhol az egyenlítői övezetben, hogy minden úgy fog menni mint pl. Németországban. Semmi nem lesz úgy, pont ez benne a szép és vonzó.

Magnana..., ami a nem soká, holnap, majd, soha idővonalon bármit jelenthet, viszont nagyon kedvesen, segítőkészen, és mosolygósan használják. Fogadjuk el őket úgy, ahogy vannak.

 

 

 

 

Előzmény: entüd rojab (7032)
entüd rojab Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7032

A holidaycheck.de-vel jobban jársz, ha aktuális és pontos képet akarsz kapni egy adott szállodáról.

Az mindig eleve gyanús, ha nincs vagy nagyon kevés értékelés van a németektől, mert akkor oda valamiért nem viszik őket.

A másik, hogy a németek mindent alaposan dokumentálnak, főleg a hibákat. Ugyanis az utazási iroda komoly pénzeket kénytelen visszafizetni, ha az utasuk nem azt kapta az úton, amit ajánlottak vagy ígértek (emiatt mindig megnézem az adott szállodát, hogy a német oldalon milyen besorolással és milyen szolgáltatással kínálja a szállodát, mert ott nem mernek kamuzni).

A tripadvisor-ral az a bajom, hogy rengeteg a manipulatív feldícsérés, főleg az arab szállodáknál. Sok olyan, azonos helyesírási hibákat tartalmazó hozzászólás van (amiből sejthető, hogy ugyanaz a személy írta őket), ahol minden tökéletes, a személyzet kedves, kifogástalan az ellátás, jövőre is ide fog jönni stb. Közben meg a többi értékelő nem győzi fikázni meg szidni a szállodát, hogy mennyire becsapták őket, meg nem azt kapták, ami le volt írva.

Előzmény: Spanyolnátha (7020)
drnagyreka Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7031

Sziasztok! 

 

Van információtok az alábbi szállodáról? 

 

Grand Bahia Principe BavaroResort

 

Köszönöm előre is! 

angel55 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7030

Akkor együtt leszünk majd, én is Ági vagyok, valahogy keressük meg egymást! Valami különös ismertetőjegy? Vagy csak figyeljük a magyar szót?

Előzmény: Ágnes 820915 (7028)
Szyszyyy Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7029

Sziasztok . Esetleg valaki szeptember 20.n repul barcelonabol? :-)

Ágnes 820915 Creative Commons License 2017.09.02 0 1 7028

Szia Angel!

 

Mi is 1 hét múlva indulunk Bécs Köln Punta Cana útvonalon, az Ifa szállodába!

Előzmény: angel55 (7023)
300C Creative Commons License 2017.09.02 -1 0 7027

Persze, a nemzetek és az emberek is különbözőek.

Sokan sok különböző okból járnak a Karib tengerre, vagy annak közvetlen környezetére, mint ahogy pl. Ázsiába is.

A "kritikusabbakról" annyit, hogy otthon simán -finoman fogalmazva- csendben marad hasonló minőségű és többszörösébe kerülő ellátás mellett, mindazt pl. pálmafa nélkül.

Szerinte itt (vagy nálunk, vagy bárhol kivéve otthon) lehet. Persze.

Mondjuk a zizegős bemcsis, mercijelvényes, aranyláncos is cuki.

Azokat is különösen szeretem, akik már a transzferbuszon is papírzacskóból szívogatják a reptéren beszerzett rumot, de megértem, mert mindennel együtt sincs annyi, mintha otthon 2 hétig azt csinálnák.

Őket legalább megértem miért mennek, azokat nem nagyon, akik ki sem dugják az orrukat a szállodából és abban a hitben élnek, hogy voltak ebben, meg abban az országban. Frászt.

Pl. Punta Cana-nak semmi köze az igazi Dominikához, az nem ott van.

Olcsóbb szálloda: Dominikán nem hiszek benne -egyes extrém kivételtől eltekintve- az út a legnagyobb része a teljes összegnek, egy normális magyar szállodába nem tudsz eljutni annyiért, amennyiért Dominikán bőven elvagy. Pl. Mauritiuson OK lenne.

Nekem csak a szálloda elhelyezkedése, és az ár-minőség mutató számít. Kis utánjárással ez viszonylag pontosan kideríthető.

Az ágyneműhuzattal kapcsolatban: otthon is használja ? :)

Az egyenlítő környezetében mindegy hova mész, szinte ugyanazt kapod. Azt az életstílust egy az ú.n. fejlett világból származó egyszerűen nem érti, semmilyen szempontból. Sajnos próbáljuk is elrontani őket, ebben nagy segítségünkre van a pénz. Ami nekik nincs és nem is volt, anélkül is jóval boldogabbak (azért a kommunizmus negatív hatása erősen érződik Kubában), mint általában mi.

Egy szállodán sajnos nagyot tud változtatni pl. a főszezon kezdetének az eljövetele (volt ilyenben részem egy 2 hetes, az átmenetet érintő ottlét alatt), vagy akár egy tulajdonosváltozás is (mint nálunk: a minőség maradt, csak sokkal többe kerülnek most Lőrinc szállodái, mint amikor a piramisjátékos tulajdonolta), illetve másik variáció romlik az ellátás, marad az ár.

Ez is le tud húzni egy szállodát, érthető okokból.

 

 

Előzmény: Spanyolnátha (7026)
Spanyolnátha Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7026

Teljes mértékben egyetértek. :)

Én l. olyanokra gondoltam, hogy egy olcsóbb szállodába eleve az alacsonyabb igényekkel rendelkező emberek utaznak, nyilván ennek megfelelően elégedettebbek, még az olcsóbb szálloda alacsonyabb színvonalú szolgáltatásával is (persze a full-full hotelek kivételek). Vagy, hogy egy kifejezetten jó ár-érték arányú szálloda vonzza az embereket, sokan mennek, mert magas értékeléseket kap, aztán ezek a magasabb igényű emberek persze le is pontozzák, és persze a nagyszámú vendégből mindig több lesz az ágyneműhuzatot UV (!) lámpával világítva fényképezgető tag...
Így lesz egy 2 hónappal ezelőtt 2. helyezett szállodából 10-12. helyezett augusztus végére. Vagy az utazóközönség nemzetenkénti összetétele, az sem mindegy ám! Az angol, de főleg az amerikai vendégek sokkal kritikusabbak.

Szóval szerintem egy-egy hotel hullámvasutazása az ilyen értékelő oldalakon törvényszerű, legalábbis véleményem szerint.

De, hogy valami hazai vonatkozású és kifejezetten pozitív dolgot is említsek, ha megnézed bármelyik szálloda értékelését, láthatod, hogy a magyar utasok a legesleg hálásabbak. :D Elég ritkán adnak 5 pontnál kevesebbet, és ez sem véletlen. Úgyhogy én sokszor már csak a magyarok értékeléseit olvasom, elvégre én is az lennék :)

 

Előzmény: 300C (7021)
300C Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7025

Tudod, a helyzet az, hogy sokan azért nem írnak semmit, semmilyen nyilvánosan hozzáférhető helyre, mert nem szeretnék, hogy olyanok is olvassák, akiket senki nem lát szívesen.

Előzmény: angel55 (7023)
Bernadett 1 Creative Commons License 2017.09.02 0 1 7024

De jó,köszönöm,és várom! :-) Nagyon jó nyaralást kívánok nektek!!

Előzmény: angel55 (7023)
angel55 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7023

Bernadett, mi mához egy hétre megyünk és 24-én érünk haza,  és biztosan fogok írni valamiféle értékelést, mert sajnos az ide tévedők az utazásuk után nagy ritkán tisztelik meg a fórum olvasóit személyes és friss véleményekkel :-(

Előzmény: Bernadett 1 (7022)
Bernadett 1 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7022

Én is ott kezdtem az olvasgatást,de kíváncsi lettem volna az itt levők véleményére is:-)

 

300C Creative Commons License 2017.09.02 0 0 7021

Így van, egyébként annyi az objektivitás, hogy minden vélemény szubjektív :)

Előzmény: Spanyolnátha (7020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!