Keresés

Részletes keresés

Ruth22 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13685

Kedves Ircsi57,

az 5 éven belülieket biztosan jobban izgatja a kérdés, mint mindenki mást. Gondolom - ha úgy tekintik a pénzt, mintha a sajátjuk lenne - a januári zöld "kutyanyelven" amin az évi "nyugdíjat" közlik - ott találtuk rokkant nyugdíj elnevezés helyett 2012.01.01.-től rehabilitációs ellátás elnevezést. Gondolom, 2016.01.01.-től lesz újra a rokkant nyugdíj elnevezés, abból lehet majd tudni, hogy nem kell menni. 

Természetesen, ha valaki kéri - mondjuk rosszabbodás, vagy gyógyulás miatt kötelező is - kérheti.

Ha valaki biztosat tud, biztosan kiírja. Találgatni meg minek.

Szeretettel: Ruth

 

Előzmény: Ircsi57 (13673)
Ruth22 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13684

Kedves Dioevi,

soros voltál? Mennyit csúsztál?

Nagyon sajnálom, hogy ilyen tapasztalatod volt.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: dioevi.. (13682)
f856 Creative Commons License 2015.09.24 -2 0 13683

Manapsag elofordul, hogy elobb kap munkat a megv munkakepessegu, mint az egeszseges. Eleg nagy penzeket kell fizetni a nagy cegeknek, ha nincs meg az eloirt szamu megv munk.kep. dolgozoja, ezert kapkodnak utanuk, meg ha munkat szinte alig vegez, akkor is. Kihangsulyoznam, hogy elofordul, nem igaz az orszag minden reszere es telepulesere.

Előzmény: dioevi.. (13682)
dioevi.. Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13682

Ma voltam  komplex felülvizsgálaton,ahol sérelmezték  ,h. nem mentem   dolgozni. A kérdés váratlanul érintett   ,hisz  nem  véletlen  kerültem   ebbe  a  státuszba , hirtelen  nem is  tudtam  átgondolni  ezt  a 28 évet . Mondtam  a gyerekeim  és  általában  a  fiatalok  milyen  nehezen  kapnak  munkát , hát még akkor  én. " hát  ha  meg  sem próbálja, akkor   nem is  fog  " mondta   a  huszonéves  lányka  ( az  ügyintéző ), aki  bőven  a  lányom lehetne. Már   hazafelé jutott   eszembe ,h. igenis próbálkoztam  én  ,de   látatlanul   a  koromra  hívatkozva   elhajtottak......

dioevi.. Creative Commons License 2015.09.24 -2 0 13681

 59.dik   éves  vagyok. Egyszer  már  1992.-ben  véglegesítettek

dioevi.. Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13680

Én  ma  voltam   komplex   felülvizsgálaton és   ott  azt   sérelmezték,hogy   nem  dolgoztam amióta   leszázalékoltak.  A kérdés,h.  miért nem  mentem  el  valahová......kissé   váratlanul  ért , hiszen   nem  ok  nélkűl kerültem  ebbe  a  státuszba.  . Bizony   hirtelen   nem is tudtam  végiggondolni 28  évet. Azt   mondtam   ,h.  amikor   a  gyerekeim  -és  általában a fiatalok  -sem tudnak  egyszerűen   elhelyezkedni , akkor   nekem   semmi  esélyem. "  hát  persze , ha   meg  sem   próbálja " -mondta   a  leány  aki  bőven a lányom lehetne. Már  haza felé   jutott  eszembe  ,h.  bizony   próbálkoztam  én , de   TELEFONON  a koromra  hivatkozva   elhajtottak......

f856 Creative Commons License 2015.09.24 0 1 13679

Ha ezeknek a felteteleknek megfelel, akkor kaphat:

 

A járási hivatal normatív jogcímen közgyógyellátásra való jogosultságot állapít meg annak a személynek a kérelmére:

akinek esetében a havi rendszeres gyógyító ellátásnak a területileg illetékes megyei egészségbiztosítási pénztár által elismert térítési díja (a rendszeres gyógyító ellátás költsége) az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének (jelenleg 28.500 Ft) a 10 %-át (2.850 Ft) meghaladja, feltéve, hogy a családjában az egy főre jutó havi jövedelem nem éri el az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét, egyedül élő esetén 150 %-át, (42.750 Ft).

 

http://www.kormanyhivatal.hu/hu/bekes/jarasi-hivatalok/jarasi-hivatalokban-intezheto-ugyek/hatosagi-ugykorok/kozgyogyellatas

Előzmény: yulika (13675)
words about future Creative Commons License 2015.09.24 -1 1 13678

http://rehabportal.hu/munka/vegleges-allapotu-minositesnel-mellozhetik-a-szemelyes-felulvizsgalatot


Végleges állapotú minősítésnél mellőzhetik a személyes felülvizsgálatot
2015.09.16 mbeinfo.

 

Jogszabályi változás: a rehabilitációs hatóság mellőzheti a végleges állapotúnak minősített személyek személyes felülvizsgálatát - írja a vonatkozó jogszabályra hivatkozással az mbeinfo.hu.

 

 

Módosult a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalról szóló 74/2015. (III. 30.) Korm. rendelet. A változások 2015. szeptember 9-től léptek életbe, és a már folyamatban lévő ügyekre is vonatkoznak. A legfontosabb változás a korábban végleges állapotúnak minősített személyek felülvizsgálatára vonatkozik:

 

„12. § (1) A rehabilitációs hatóság a személyes vizsgálatot mellőzheti, ha

 

a) a rehabilitációs hatóság vagy jogelődje által kiállított, az érintett személy rendelkezésére álló szakvéleményben, szakhatósági állásfoglalásban vagy határozatban foglaltak szerint az érintett személy állapota végleges,
b) a rehabilitációs hatóság vagy jogelődje által kiállított, az érintett személy rendelkezésére álló szakvélemény, szakhatósági állásfoglalás vagy határozat időbeli hatálya alatt kerül sor az újabb minősítésre, vagy
c) az érintett személy állapota a rendelkezésre álló orvosi dokumentáció, egyéb irat alapján megalapozottan megítélhető.

 

 

További változások a vizsgálatok helyszínére vonatkozóan


(2) A személyes vizsgálatot a (3)–(5) bekezdésben meghatározottkivételekkel a rehabilitációs hatóság székhelyén vagy telephelyén kell elvegezni. Ha a minősítés az (1) bekezdésben foglaltak szerint a személyes vizsgálat mellőzésével történik, azt az ügyben illetékes rehabilitációs hatóságtól eltérő rehabilitációs hatóság is elvégezheti.

(3) A személyes vizsgálatot kivételesen, az érintett személy hozzájárulása esetén az illetékes rehabilitációs hatósággal szomszédos megyében működő rehabilitációs hatóság is elvégezheti, ha annak székhelyén vagy telephelyén történő megjelenés az érintett személy számára nem jelent aránytalan terhet.

(4) A személyes vizsgálat az érintett személy lakó- vagy tartózkodási helyén is elvégezhető, ha a minősítéshez a lakhatási viszonyainak, környezetének, önellátási vagy önkiszolgálási képességének megismerése szükséges.

(5) A személyes vizsgálatot az érintett személy lakó- vagy tartózkodási helyén kell elvégezni, ha a háziorvosa indoklással ellátott igazolást ad arról, hogy állapota nem teszi lehetővé a rehabilitációs hatóság székhelyén vagytelephelyén való megjelenést.

A háziorvosnak az igazoláshoz mellékelnie kell a vizsgálati jogcím szerinti, az igény benyújtásakor fennálló egészségi állapotot igazoló szakorvosi leleteket is.

(6) Ha a rendelkezésre álló orvosi dokumentáció, egyéb iratok között, vagy az iratok és a személyes vizsgálat megállapításai között ellentmondás merül fel, a komplex minősítés során eljáróorvosszakértő kiegészítő orvosi vizsgálatot rendelhet el.

(7) Komplex minősítés esetén a rehabilitációs hatóság a rehabilitációs javaslat elkészítéséhez képességfelmérő vizsgálatot végezhet.

(8) A kiegészítő egészségügyi és a képességfelmérő vizsgálat elvégzésére a rehabilitációs hatóság együttműködési megállapodást köthet a megfelelő személyi es tárgyi feltételekkel rendelkező szolgáltatóval.”

 

Az új szabályozás szerint

 

„10 § (6) A rehabilitációs hatóság – a szakértői bizottság elnöke kivételével – kormányzati szolgálati jogviszonyban nem álló szakértőt is igénybe vehet.”

 

A módosító rendelet szabályait a hatályba lépésekorfolyamatban lévő közigazgatási hatósági ügyekben is alkalmazni kell.

 

Módosult a súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeiről szóló 102/2011. (VI. 29.) Korm. rendelet is:

„A súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeiről szóló 102/2011. (VI. 29.) Korm. rendeletet (a továbbiakban Kr.) 8/A.§ a következő (3a) bekezdéssel egészül ki:

 

(3a) A közlekedőképesség minősítését a közlekedési kedvezmény tárgyában hozott, a közlekedőképesség súlyos akadályozottságának hiányára alapozott elutasító döntés jogerőre emelkedését, vagy – más szerv megkeresésére vagy a komplex minősítés keretében elvégzett minősítés esetén – a rehabilitációs hatóság vagy rehabilitációs szakértői szerv közlekedőképesség minősítésére vonatkozó szakvéleményekiállítását követő 12 hónapon belül csak akkor kell elvégezni, ha a kezelőorvos igazolja, hogy az igénylő állapota az elutasítás óta rosszabbodott; egyébként a kérelmet érdemi vizsgálat nélkül el kell utasítani.”

 

A megállapított 8/A. § (3a) bekezdésében foglaltakat az Mkmr3.hatálybalépésekor folyamatban lévő közigazgatási hatósági ügyekben is alkalmazni kell.”

Ez a rendelet a kihirdetését követő napon lép hatályba.”

 

Hivatkozás
247/2015. (IX. 8.) Korm. rendelet a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatalról szóló 74/2015. (III. 30.) Korm. rendelet és a súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeiről szóló 102/2011. (VI. 29.) Korm. rendelet módosításáról
Magyar Közlöny• 2015. évi 125. szám 2015.szeptember 8.
http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=177565.298053

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 2 13677

Gyakorlatilag,akik az életkoruk miatt,/a jelenlegi öregségi nyugdíjkorhatár/ előtt van 5-évvel,és az rszsz-hivatalból

2015.augusztus.1-ig nem indított felülvizsgálati eljárást,a mmtv.szerint nem kell bizottság elé menni.

A hivatal részéről az lenne korrekt,ha az érintetteket hivatalosan kiértesítenék végre.

Előzmény: Ircsi57 (13673)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 1 13676

D-E kategóriások kapják jelenleg alanyi jogon ,kormányhivatalnál rá lehet kérdezni,ha magas a gyógyszerköltség,akkor szoc.alapon elbírálják.

Méltányossági alapon megszűnt.

Előzmény: yulika (13675)
yulika Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13675

Érdeklődni szeretnék,hogy a férjem 55% rokkant lett c2 kategóriás. Közgyógyot  kaphat  e hozzá?

Ircsi57 Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13674

Elnézést, születetteket.

Ircsi57 Creative Commons License 2015.09.24 -1 0 13673

Most Ti az 1955 után született betegtársainkról beszéltek? Mert szeretném tudni, de erre  még senki nem adott választ, a szakértő  asszonyunk sem, aki tényleg  nagy tudással rendelkezik, segítőkész , hogy az 55-ben születteket visszahívják-e felülvizsgálatra.

A nyakam teszem rá, hogy erre  senki nem fog válaszolni főleg a szakértő asszony nem. 

Jó egészséget midenkinek.

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13672

Hivatalos helyről,én is gondolkodtam azon,hogy 3-hónap évégéig nagyjából,

így se győzik,most se,vagy tényleg bejön a papírok alapján történő f.v-at,

személyes megjelenés nélkül,főleg hogy "külsősöknek" szánják a feladatot.

Az a baj hogy ötletelnek állandóan.Negyvenezertől több van,a neten lehet adatot találni de

valójában ténylegesen mennyi,azt nem tudni.

 

Előzmény: Törölt nick (13671)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.24 0 0 13671

2016 év vége. Ha csak nem valami hivatalos helyről hallottad? A 110000 fő i sántit, mert az interneten olyan 40000fő amin még nem végezték el a komplexüket.

Előzmény: Törölt nick (13670)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 0 13670

Neten nincs,110.000-ezer főről hallani.

Már nem nyugdíjasokkal akarják,elvégezni.

Év végéig akarják.

Előzmény: 560707 (13669)
560707 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 13669

Kopi12

Ezt hol olvastad? Már mint, hogy az év végéig befejeznék.

Előzmény: Törölt nick (13667)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 0 13668

Honnan vetted azt a hírt, hogy ez év végére a komplexet beakarják fejezni??? Én nem látom sehol az interneten. Ideig ugy tudtam 2016 év vége a cél ezzel kapcsolatba

Előzmény: Törölt nick (13667)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 2 13667

Új hír,már a nyugdíjas orvosok,helyett is van

új koncepció.Év végéig akarják befejeztetni,

az eddig komplexre várakozó betegek felül-

vizsgálatát.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 1 13666

Az új komplex-en már az alább leírtak vannak.

Ha 2011-ben voltál,és a mostani az új volt,ugye,

akkor nincs mitől tartanod.

Előzmény: m41 2197 (13665)
m41 2197 Creative Commons License 2015.09.23 0 1 13665

Köszi nektek Ruth és Kopi! Majd meglátjuk,mert mi ,a feleségemmel már jártunk úgy  egy régebbi vizsgálat során hogy a határozattal együtt jött csekk is: ....jogosulatlanul vette fel a járandóságát,oszt aztán azonnal meg egy összegben...!A  legutóbbi ,2011-es vizsgálat után,a másodfok előtt már a TB kártyája nem volt "érvényes",a rendszer azt írta ki: ..ezen a számon "előfizető" nem kapcsolható! én innentől kezdve,sok mindent átélve,már szkeptikus vagyok a Hatalommal szemben! Hangsúlyozom,ez egyéni vélemény és egyedi eset !!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (13664)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 2 13664

Addig,amíg nem kapsz határozatot,addig kapod a jelenlegi ellátáso-

dat,az újon,a vizsgálat napjától véleményezik az időpontot.

Így a trvény szerint nem jogalap nélkül vetted fel az eddigi ellátásod,mert egyrészt ellátatlan nem maradhatsz addig se.

60-nap elvileg,de meghoszabítható.

Előzmény: m41 2197 (13661)
Ruth22 Creative Commons License 2015.09.23 0 1 13663

Kedves M41,

a törvény szerint 60 nap.

Szeretettel: Ruth

Előzmény: m41 2197 (13661)
sz16 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 13662
m41 2197 Creative Commons License 2015.09.23 0 2 13661

Érdeklődnék,ki tud róla,mennyi idő elteltével KÖTELESEK  határozatot hozni a Bizottságon való megjelenés után!!!!!!!!! Van ugyan is egy félelmem,ha netán veszít az emberke,akkor a "jogtalanul" fel vett összeget a TB. visszaköveteli!!!!!!!!!!!(Volt már benne részem) S ugye nem mindegy hogy 3 hét v. 3 hónap az eltelt idő(vagy több) és ugye mikorra is dátumozza a határozatot: amikor elkészült vele ,vagy (ami hihetőbb),a vizsgálat időpontjára

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.23 0 1 13660

85-ben,kartonoztak még,ha jól emlékszem,nem biztos hogy felviszik.

De az elvárás jogos,hogy aki akarja,lássa a teljes betegéletutat,mert

a régebbi doc-ok,nem igazán olvashatóak,ami nálunk van.

Előzmény: Ruth22 (13658)
words about future Creative Commons License 2015.09.23 -1 0 13659

https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_eves/i_fsp012.html

 

2.4.2.2. Új nyugdíj és egyéb ellátás megállapítások a teljesítő határozatok alapján (2012–)*

Ruth22 Creative Commons License 2015.09.23 0 0 13658

Kedves Sorsársaim,

megnéztem én is, de csak az utolsó 15  évet mutatja 2000-2015-ig. Próbáltam 1985-2000-ig, de nem veszi. Vajon csak most nem, mert esetleg nem töltötték fel, vagy soha sem fogja?

Szeretettel: Ruth

Előzmény: Törölt nick (13655)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.22 0 1 13657

Igaz,de aláírtam a papirt.Kértem beutalót,mert pár dolog nem passzol,azt a felülvizsgálaton közölték.Nagyon hosszú a történetem.Köszönöm a segítségeket!

Előzmény: words about future (13656)
words about future Creative Commons License 2015.09.22 -1 1 13656

(BETEGÉLETÚT) megnézhetjük azt is, hogy háziorvosunk (HÁZIORVOSI BETEGÉLETÚT NAPLÓ),

melyik kezelőorvosunk (KEZELŐORVOSI BETEGÉLETÚT NAPLÓ) mikor tekintette meg kezelési történetünket (betegéletút),

illetve melyik gyógyszerész (VÉNYTÖRTÉNET NAPLÓ) tekintette meg vénytörténetünket.

 

Emellett lehetőségünk van arra is, hogy a “BETEGÉLETÚT LEKÉRDEZÉSE” menüpontban megtekintsük, eddig milyen kezeléseket végeztek illetve gyógyszereket írtak fel nekünk a kötelező egészségbiztosítás terhére. Ugyanitt bejelenthetjük az OEP felé, amennyiben úgy találjuk, hogy az adatok nyilvántartása nem pontos, vagy nem helyes, például nem kaptunk a listán szereplő kezelést, vagy nem váltottunk ki a listán szereplő gyógyszert. Ilyenkor az OEP köteles bejelentésünk alapján vizsgálatot lefolytatni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!