Keresés

Részletes keresés

kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26411

Kettő darab golyó van benne ! Mindkettőt megnézted ? Kerámia golyók ! Néha deformáltra kopik olyankor cserés ! A pumpába fecskendővel szoktam egy kis motorolajat jutatni akkor könnyű és jól pumpál ! Tárolni fejjel lefelé kell akkor nem ragadnak le a golyók ! Én már elmosni is lusta vagyok néha és sosem okoz gondot ! A markolatban a szűrőt illik cserélni !

Előzmény: Piszra (26399)
alfi13 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26410

Elnézést de nem olvastam végig a hozzászólásokat hogy Te már megírtad a "két golyót"

Előzmény: Kapa bácsi (26407)
alfi13 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26409

Az a helyzet hogy nem egy golyó van ezekbe a permetezőkbe hanem kettő. Az egyik amit szétszedtél a dugattyú ház alján a másik meg a "légüst" aljában van azon az oldali csőcsonkon van amelyik a dugattyúház felől jövő cső végén. Ha ősszel alaposan kimosod a permetezőt és utána fejre állítva tárolod fagymentes helyen akkor tavasszal működni fog.

Előzmény: lapar (26397)
Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26408

Na és most baromira úgy tűnik hogy kezdő vagyok ezek alapján amit leírtam,de gyorsan tanulok, azt is meg merem kérdezni ami hülyeségnek tűnhet,de aztán a végén megoldom a dolgokat :) 

Kapa bácsi Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26407

A Vegyépszeresben két golyósszelep van az egyik a dugattyú alján,a másik a tartálykifolyónál.A gumiharangokat zsírral rakd össze.

Előzmény: Piszra (26399)
Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26406

Köszönöm, ismét nagyon sok segítséget kaptam. Képet nem tudok most a fákról egyben, de mindegyik 2 m alatti, van amelyik 1 m magas még, zöme suháng..na azoknál nem tudom mennyire kell a törzsét megfújni, teljesen az egészet? Lehet hogy nincs skálázott vödröm, az öntözőkannámon van,de nem tudom abba lehet-e,utána gondolom már nem öntözhetek vele, gondolom egy rossz vödör kellene, amit később nem használok másra..a permetező egy Hecht 4116 ezen vannak ilyen apró lukacskák,mint egy szűrő,de annyira nem sűrű mint egy harisnya, de akkor húzok rá, és az on keresztül öntöm bele. Hát én meg azthittem ebbe kell majd összekvernem,de akkör vörödbe, még nem olvastam el a papírját. Én is úgy gondolnám hogy fele adag elég ennyi fára,gondolom a szőlőre szinte egy fújásnyi kell..Akkor lefújhatom azt is amit még nem metszettem? Mandula,őszibarack,sárgabarck ezeket nem metszettem meg még..Minden másom van,ilyen védődolog (kesztyű,maszk,szemüveg), hú remélem elbírom, izgulok ám :) :) :) Azt azért elmesélném,hogy mikor elküldtem a páromat a gazdaboltba, hozzon rézként,ő azt olvasta a papírom hogy olajos kézkrém, jó hogy visszaolvastattam :) 

Előzmény: szicsu1007 (26404)
szicsu1007 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26405

Mennyivel utána nem érheti eső?

Meleg napon, szélben, öt óra alatt biztosan rászárad, jöhet az eső (vannak esőállóbb szerek, pl. Funguran OH 50 WP).

Borús időben, szélcsendben az agyonáztatott fára fél óra alatt nemigen szárad rá a permetszer.

Az igazság valahol a kettő között van, 2-3 óra. Meg hogy milyen az az eső. Egy-két bánatos szem,  vagy dézsából ömlik fél óráig:-))

Időkép - felhőkép - széltérkép. Rá szoktam pillantani permetezés előtt (mielőtt bekeverem).

Előzmény: Zsu_1985 (26401)
szicsu1007 Creative Commons License 2018.03.10 0 1 26404

Kis fákra sokallom a 10 litert. Nyilván nem a permetező gépben kevered össze!

Tegyél egy vödörbe 5 liter vizet (olyan skálázott vödör ugye?) és 2 dl olajos rézként. Egy pálcával jól keverd össze (a pálcát tedd el, máskor is kell). Ezután úgy öntsd bele a gépbe, hogy húzd le a nylon harisnyádat, és annak derék részét borítsd a gép szűrőjére (mondjuk ez tiszakécskei D5-ös gép). Így a harisnya javarészt felfogja azokat a nagyobb szemcséket, amitől majd eldugulna a permetező fúvókája (úgyis el fog dugulni - legyen készenlétben pl. egy táblaszög; tudod, amivel a papírt a parafához rögzíted).

A francba! Assetom, milyen géped van, és jó lenne egy csoportkép a "kis" fáidról.

Előzmény: Zsu_1985 (26402)
Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26403

Azt elefelejtettem hogy pici fák,még őszi,tavaly tavaszi telepítés.

Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26402

Valami videót linkeljetek nekem hogy kell permetezni?:) :) a 12 literes tartálynál a rézkénből 4 dl-t beleteszek, 10 liter vízbe, ezt mind fel foogm használni,??nem tudom mennyire elég ez az adag. kb. 10-15 fa van, pár málnatő,bokor,22 tő szőlő. 

Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26401

Olajos Rézkén lemosást csinálhatok már ugye? Mennyivel utána nem érheti eső? A mandulát,őszit,kajszit még nem metszettem, azokat is lefújjam  ezzel,vagy ezt külön kell permeteznem kétszer amikor majd azokat metszem? ha igen utána ezekkel még várok kb.2 hetet,miután metszem, ha már pirosbimbós, és akkor azt már a többivel együtt permetezhetem másodszor?

pupákdézi Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26400

Szia!

Majdnem minden év elején így járok az első permetezéskor. Volt amikor tele volt vegyszerrel a tartály. Én sem találtam semmi hibát, sokáig próbálgatom, míg egyszer csak elkapja, ezután egész évben jó.Rejtély nekem is.

Előzmény: Piszra (26399)
Piszra Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26399

Sziasztok.

Off leszek, ha tudtok ajánlani megfelelő topicot azt is megköszönöm.

Vegyépszeres háti permetezőmet elővéve nem működött. Nem pumpált fel. Gondoltam golyó. Szétszedve tapasztaltam, hogy nem is vasgolyó van benne, hanem műanyag. Nem volt elkoszolódva szép tiszta volt. Ha már szétszedtem gondoltam mégis áttisztogatom stb, a dugattyút is szétszedtem. Gumiharangot kicseréltem, kitakarítottam. Összeraktam. Üresen pumpálva hallhatóan fújja a levegőt a csövön. Vízzel próbálva a pumpáló kar ellenállás nélkül leesik. Mintha mágnes húzná lefele a kart és nem működik. Hol lehet a hiba?

kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26398

Most még a champion 50 WP rezes lemosót fújjál ,az olajos lemosóval meg várjál a rügypattanásig ! És mehet a rezes lemosás ,én is csinálnám de épp esik az eső !

Előzmény: lapar (26397)
lapar Creative Commons License 2018.03.10 0 0 26397

Üdv, az uraknak!

a vasárnapra előrejelzett jó időben a tavaszi lemosót érdemes csinálni?

Nincs még túl korán?

Rovarölőnek, olajnak van-e értelme?

Imperator23 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 26396

https://www.vetoburgonya.com/arlista

 

Ha legörgetsz, a lap alján írják:

"Postai szállítást nem vállalunk!"

 

Pontosabban van ingyen kiszállítás is:

"Kamion Tétel (23 Tonna)

Megrendelése esetén a kiszállítás Magyarország területén belül INGYENES!"

 

Azért a veteményesbe ennyi krumpli sok lenne :D 

Előzmény: kavicsos64 (26395)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 26395

Meg van az húzatva ? Ezt a marhaságot !

Előzmény: Imperator23 (26394)
Imperator23 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 26394

Sajnos csak helyben átvehető, nem szállítják ki. 

 

Előzmény: kavicsos64 (26393)
kavicsos64 Creative Commons License 2018.03.09 -1 0 26393

Itt a sarpo mira vetőgumó !https://www.vetoburgonya.com/fajtak

Flanell Creative Commons License 2018.03.09 0 0 26392

A Vegesol gyártója azt írja, hogy az almát egérfüles állapotban kell lemosózni.

Az oké, hogy lisztharmat ellen akkor, de erwinia ellen szerintem korábban kellene.

 

http://www.bvn.hu/18-cikkek/35-a-lemoso-permetezesrol-oszinten-szakmai-szemmel

 

Volt most ez a pár nap jó idő, a hagymás virágaim nagyon beindultak, némely nárcisznak már a bimbója is látható (igaz, még csak földszinten), és még legalább egy hét, mire ráérek lemosózni, szóval marad a Vegesol, az atkák meg rovarok pedig kapnak valamit később, ha kikeltek.

Flanell Creative Commons License 2018.03.09 0 0 26391

Oké, meg vagyok győzve mandulaügyileg. :)

Az önporzós fajtákkal még nem találkoztam, az utóbbi években nem akartam mandulát ültetni.

Mivel van pelém, és ő gyorsabb, mint én. A sárgabarackokat is leszedi féléretten, és félbeszedve eldobja a gyümölcshúst, hogy a magot kiehesse.

 

Az biztos, hogy a papírhéjú mandulám akkor kezdett (volna) teremni, amikor az önporzósom elpusztult valami furkálós rovarok miatt, és nem is volt termésem, porzópartner híján.

Zsu_1985 Creative Commons License 2018.03.09 0 0 26390

Nagyon köszönöm a részletes, érthető leírást. A mandulafa egy Tuono öntermékeny, bolti. Ha csak virága lesz majd annak is nagyon fogok örülni,csak kísérletezés. 

A kajszi,őszi az ok hogy pirosbimbós állapotban.  A mandulát volt aki nyugalmi állapotban javasolta mnetszeni. A cseresznyét azt hittem nyáron . Őszi barackot érdemes valami ellen lefújni? Nzz át a metszés csoportba oda tettem fel a mandulárol képet,még picike. Manduláról is azthittem nyugalmi állapotban érdemes. 

 

Előzmény: Flanell (26382)
Kapa bácsi Creative Commons License 2018.03.08 0 0 26389

A csonthéjasokat,főleg a mandulát a szél is beporozhatja.

Előzmény: alfi13 (26388)
alfi13 Creative Commons License 2018.03.08 0 0 26388

Nálam is pont így van kiszáradt a pollenadó de továbbra is terem a másik mandula. Az a gyanúm hogy valamelyik őszibarack porozza be, de lehet hogy tévedek.

Előzmény: Mariska néni (26386)
öreg_néne_b Creative Commons License 2018.03.08 0 0 26387

Lehet, hogy a második szomszédod hátsó szomszédjának a kertjében van a pollenadó párja. Ez légvonalban nem nagy távolság. Egyéni szerencse kérdése.

Előzmény: Mariska néni (26386)
Mariska néni Creative Commons License 2018.03.08 0 0 26386

A mandula beporzási "szabályokat" én is elhittem, ezért rendeltem anno két fát, hogy egymást porozzák. Aztán az egyiket valamiért ki kellett venni, társa azóta is vígan terem (valamelyik Tétényi).

Előzmény: Flanell (26382)
Kapa bácsi Creative Commons License 2018.03.08 0 0 26385

Kertészetekben is árulnak önporzós mandulát,több fajta is van pl a:Robijn.

Előzmény: Flanell (26382)
Flanell Creative Commons License 2018.03.08 0 1 26384

A lemosók azok mind biotermesztésben engedélyezett szerek, azaz réz, kén, olaj.

Természetesen, mivel a réz nehézfém, és a kén sem piskóta, ezért a kutyáknak meg tyúkoknak nem túl jó, ha megeszik, de kisebb mennyiségtől nem lesz bajuk.

 

A vegetációban használatos bioszerek kevésbé hatásosak, én nem nagyon használok ilyeneket, kizárólag a rezet, ezt is leginkább csak fitoftóra ellen.

Ezekhez 3 dolog kellene: hozzáértés (ez az egy megvan nagyjából), sok idő (állandóan permetezni a kevésbé hatásos szerekkel, a ráérő idő az nagy probléma), és szerencse (hogy ne találjon meg komolyabb betegség, és mindig pont olyankor permetezzek, amikor kell, ne 2 nappal később menjek a földre, meg ilyenek, na ezzel megint lehetnek gondok).

Előzmény: Zsu_1985 (26353)
Flanell Creative Commons License 2018.03.08 0 0 26383

A diót kihagytam.

Azt ősszel kell metszeni, dióhullás idején, mert ilyenkor már nagy a gyökérnyomás, és folyni fog a leve. Nagyobb sebek esetén két hónapig is rendesen, látványosan folyik belőle a lé. Sebkezelővel kb. annyira lehet elzárni, mint egy megnyitott vízcsapot.

Ha nagyon fontos egy kis diófa formázása miatt, akkor meg lehet csinálni, mérlegelni kell, hogy mennyire fontos a formázás. Kisebb vesszőkből azért nem folyik olyan sokáig.

Előzmény: Flanell (26382)
Flanell Creative Commons License 2018.03.08 0 1 26382

Az idei nyári metszés (pl. sárgabaracknál) nem az idén tavaszi helyett kell, hanem a jövő tavaszi helyett.

Ha egyszer ott a nagy dzsumbuj, mert múlt nyáron nem metszettél, akkor metszeni kell tavasszal.

De kicsi fáknál az alakító metszést leginkább csak tavasszal érdemes megcsinálni.

Az erős metszés egy ideiglenes leállással jár, mert sokkhatásként éli meg a növény, és ennyivel lassabban kapsz nagy, termő fát. Az egyáltalán nem baj, ha a fa nem kezd sokat teremni kicsi korában. A kicsi az nőjön.

 

Ha felismered a kertedben a tafrinát, az már régen rossz, azt csak megelőzni lehet, a kihajtástól folyamatosan alkalmazott felszívódó szerrel. Már nyílás előtt el kell kezdeni, aztán 3-5 alkalommal, 10 naponta szórni, időjárástól függően. Ha látod a fertőzést, azt legjobb esetben is már csak egy kicsit visszafogni tudod, megszüntetni nem.

De jól írja Szicsu, a védekezést mindig arra kell alapozni, hogy az előző években mivel volt problémád.

Ami mindenképpen kell: lemosás, aztán a sárgabarack meg a meggy virágzásában legalább 2 felszívódó, monília elleni szeres permetezés. (Az első a nyílás kezdetén, aztán egy teljes nyílásban.)

A többi csonthéjasnál sem árt, de azoknál kisebb a veszély.

A többi szükséges permetezést már a helyi viszonyok alapján kell tervezni.

 

Ja, és a mandula is csonthéjas...

Szóval, azt se kell elkapkodni. Nálam az is a legkésőbben metszendők között van.

A málna, ribizli, almafélék már február elejétől mennek (almaféléknek nincs téli fertőzésük), a szőlő is (ha nem várható már komolyabb fagy, mint idén), holnap nekifogok a szilváknak, aztán meggyek, cseresznyék. Végül pirosbimbós állapotnál jönnek a barackok, meg a mandula.

Neked a mandulád az bolti? Mert tudtommal nem árulnak önporzóst, vagyis, lesz egy szépen virágzó díszfád, termésed viszont nem. (Ilyen "háztáji" önporzós mandula viszont létezik.)

 

 

Előzmény: Zsu_1985 (26360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!