Keresés

Részletes keresés

nagykunsági Creative Commons License 2012.10.26 0 0 5473

Na most a tények.

 

Tavaly, nem csináltam brikettet, hanem simán tüzeltem a papírt.  Igaz, hogy ott kellett ülni mellette, de fel tudtam melegíteni a puffert, és fűtöttem a lakást.

 

Most csináltam brikettet belőle, és nem tudom vele felmelegíteni a puffert, csak kompromisszumokkal fűteni a lakást.

A brikett csinálásba több időt fektettem, mint mikor ott ültem  a kazán mellett, és papírral tüzeltem.

 

Ergo, nekem nem éri meg brikettet gyártani.

 

Mivel csak színes papírom van, ami még ráadásul szét sem ázik, kénytelen voltam ebből brikettet készíteni. Nem fogok papírt venni, hogy brikettet csinálhassak. Ha már pénzt adok érte, fát veszek.

 

 

Előzmény: 42tibcsi (5472)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.26 0 0 5472

 

A nagy lángot nem a papír brikettre értettem az szinte úgy éget mint a fabrikket, henem a tiszta papír égetésre céloztam a nagy lángot, összevágom a kartonokat akkorára, hogy ép beférjenek a kazánba, és felül gyújtom meg. Sajnos ott kell leni és sokszor meg piszkálni, hogy maradéktalanul elégjen, ezt meglehet úszni ha brikett állapotban égetem. Az apríték v. fűrészpor lényegesen javitott a papírbrikett égésén. Én is próbáltam festett papirt égetni nehezebben ég és még büdös is meg piszkosúl fűstől. Dobozokban is elő fordul fehér lakkozot/festett az sem jó. 

 

 

Előzmény: nagykunsági (5464)
/manens Creative Commons License 2012.10.26 0 0 5471

Így igaz, pontosítva, a papírból kioldott cellulóztól.

Előzmény: Gyulus111 (5470)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.10.25 0 0 5470

A forgács nem a viztől tapad, hanem a papirtól.

Előzmény: bku (5469)
bku Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5469

Ha esetleg a forgácsot is beáztatod, úgy nem lesz tapadósabb?

Előzmény: Gyulus111 (5468)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5468

A papirt bő vizbe áztatom, és egy nagyteljesitményü fúrógéppel pépesitem. Pár perc alatt olyan mint a malter ezután adom hozzá a forgácsot szárazon- közbe keverem a furógéppel.Van egy edényem amibe mindig ugyanannyi vizet teszek 2kg papirt (ezt mérem) a többi forgács.A lényeg a viz mennyisége, mert igy ha kevesebb a papir több fogács kell hozzá, ha több a papir akkor kevesebb!A keverék állaga mindig azonos.( Amit még visz a furógép!)

Előzmény: bku (5466)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5467

Az messze van! Én Szabolcsivagyok! (Ksvárda)

Előzmény: nagykunsági (5465)
bku Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5466

Ma elindítottam a projektet. Szétnézek emelő és papír témába. Papírból megpróbálok karton hulladékot szerezni (Ti mondjátok, az jobb.) A forgács az sínen van. A forgácsot is beáztatod? Vagy azt szárazon kevered hozzá?

Előzmény: Gyulus111 (5463)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5465

Nehezen??? Most csak az ősszel kidobtam a kukába kb 5q papírt.

 

Merre laksz helyileg??

 

Karcag Debrecen vonalon ellátlak papírral. :)

 

 

Előzmény: Gyulus111 (5463)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5464

Ha fával tüzelek a füsthőfok 240-250 fok. Papírbrikettel 150-160 fok. Nem gondolom, hogy a varjakat fűteném.

 

Az is igaz, nem hullámpapír, festett papír, leszedett plakát. Nincs benne forgács.

Előzmény: 42tibcsi (5462)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5463

Helló!

Én kb. fele-fele arányban keverem, de ha kevés papirom van akkor 40-60%-ban keverem.

Sajnos nehezen jutok papirhoz, forgácsot meg termelek bőven!

Egyébbként csak annyi papir kell, hogy ne essen szét a brikett! Volt már olyan is, hogy 2kg papirhoz 8kg forgácsot tettem-és megmaradt! Igaz úgy kell vele bánni mint a tojással, de a kényszer nagy úr!

Előzmény: bku (5454)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5462

 

Azért az is igaz én nem a varjakat fűtöm, a papír nagy lánggal ég, nekem van egy fűst hő alapján működő kazánom és a fűst max. 250°C ra mehet fel és az általam készitett ketyerék leszabályozzák a kazánt, így jobban hasznosul a meleg.

 

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5461

 

Azt a keveset amit csináltam jók a tapasztalataim, főleg a mixeltek (apritékkal).

 

Kétségtelen sok a hamuja, nálam is van puffer fel is nyomta 80°ra igaz a fűtés még akkor nem ment csak este. Van caloria a papírban, én ha felvágok 4-5 hullám papír kartont és el tűzelem azzal is felmegy a puffer, igaz ott kell leni és rakni meg piszkálni, hogy kapjon levegőt. A brikett nél meg csak hanyagul bedobáltam (tehát nem sorba egymás mellé) és felül meggyujtottam kicsit használt étolajjal meglocsoltam, és minden piszkálás nélkül leéget a rakat kb2óra alatt. Valószínű a papír sem mindegy én a barna festetlen hullám karton dobozokat használtam fel, a festett papírok állítólag nem jól égnek.

 

 

 

fater-52 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5460

Szia, kai01, örülök, hogy válaszoltál.

 

Én 120 mm dugattyú, és 50 mm dugattyúrúd átmérővel számoltam, valamint valahol azt olvastam, hogy egy MTZ szivattyú nyomja az olajadat, ami névleg 32 liter/perc olajmennyiséget szállít.

A 107 bar úgy jött ki, hogy az ideálisnak tekintett, a brikett felületére ható 1000 kg/cm2 préselési nyomást vettem alapul, ami 50 mm brikett átmérőnél kb. 20 tonna nyomóerőt jelent. Az általam saccolt 120-as iker dugattyú esetén ekkora olajnyomás adódott.

 

Amit most írtál, az alapján újra számoltam, és a te adataiddal már kezelhető eredmények adódtak, és kb. annyi, amit írtál.

 

Kérdéseim ezzel kapcsolatban: Mivel a brikettre ható préselési nyomás csak 450-500 kg/cm2, az ideálisnak tekintett 1000 kg/cm2 helyett, ez nem túl laza brikettet ad?

(Nekem egészen pontosan 472,5 kg/cm2 jött ki, 45 bar olajnyomás és 27 liter/perc olajszállítás mellett, és a préselés ereje pedig kb. 9 tonna - a Te adataiddal.)

Ja, és az előzőekben nem vettem figyelembe semmi résveszteséget, vagy áramlási veszteséget, bár most az újra számításnál sem.

Nem esik szét a brikett a tűzben?

Ránézésre ugyan szép fényesek, látszólag egyben vannak és nincs megégve a felületük.

 

Üdv: fater-52

 

Előzmény: kai01 (5459)
kai01 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5459

Üdv!

 

Az meglehet hogy a számításodba hiba keveredett. Én nem csináltam előzetes számításokat, hanem kikisérleteztem. Például  a videón a motoron, 60mm átmérőjű szíjtárcsa van, gyorsabbra akartam, tettem rá 70-eset és megfogta a motort.Nem tudom hogy jött ki neked 107 bar de nálam már 40 bar nyomásnál nyöszörgött a motor és volt hogy meg is fogta .A dugattyú lökete 240 mm az átmérője 125 mm. Az én számításaim szerint amit a fórumon olvastam, a brikketre ható nyomóerő 450-500 kgcm2.

Fele akkora mint amennyi kellene, de a motor se 10 kw-os.

 

üdv:Kai01!!

Előzmény: fater-52 (5457)
fater-52 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5458

Ja: az előzőhöz még annyit, hogy természetesen bárkitől szívesen fogadok ötletet, javaslatot. De őket azért szólítottam meg, mert kai01 tette fel, halálosztóval meg már volt alkalmam "találkozni".

 

Üdv: fater-52

fater-52 Creative Commons License 2012.10.24 0 0 5457

Kai01, halálosztó!

 

Titeket kérdeznélek: Láttam kai01 által feltett gépet az 5057-es kommenten. Írják róla, hogy 1100 Wattos motor hajtja, és 50 mm átmérőjű, 30 mm-es „pogácsákat” présel ki magából.

Elkezdtem utánaszámolni, mert mindenhol legalább 3-4-5 kW-os motorokat említenek, sőt nagyobbakat.

A videó alapján a dugattyú löketét úgy kb. 30 cm-re saccoltam, szerintem nagyjából passzol is a 30 mm-es brikett hosszúságához.

A tömörítési folyamat matematikai modellezésével még nem is volt gondom: Itt érvényesül a volumetrikus szivattyúkra írható P = Q * (delta) p összefüggés, amiben Q a szivattyú folyadékszállítása, (delta)p pedig az előidézett nyomásnövekedés.

A videón kb 10 másodperc egy dugattyúlöket ideje, ez 3 cm/sec dugattyúsebesség. Mivel a gép ikerdugattyús, nekem kb 107 bar mellett jött ki a 20 tonna nyomóerő.

Oda-vissza leellenőrizve a számítást, úgy látom, hogy valóban elég az 1100 Wattos motor.

Legalábbis a tömörítési szakaszban!!!

DE:

Az utolsó 3 cm-en, a löket végén, ahol már megvan a 20 tonna nyomóerő, látszik, hogy a pogácsák kb egy másodperc alatt bújnak ki a cső végén. Ez megegyezik a 3cm/sec dugattyúsebességgel.

Csakhogy a 20 tonna, az 20*10*1000 N, azaz 200000 N. Ha ez 3 cm/sec mozgással tolja előre a brikettet, akkor az előretolás teljesítmény igénye P = 200000 * 0,03  (Nm/sec) = 6000 Watt.

Honnan kerül elő ez az energia? A motor csak 1100 Wattos.

 

Valamit biztosan kihagytam a számításból, de nem jövök rá, hogy mit. Közben a videón látom, hogy a gép működik.

Számoljunk együtt!

 

Vajk, veled már régebben a napenergiás topicban volt alkalmam eszmét cserélni, sörkollektor témában. Ezért szólítottalak meg itt is, mert már számoltunk együtt, akkor ventilátort segítettél kiválasztani.

 

Üdv: fater-52

 

Előzmény: kai01 (5056)
bku Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5456

Én már ki vettem a hamuládát a kazánból. Hagyérjen a vashoz közvetlenül a lehulló parázs. Úgyis mindennap kiszedem a hamut.

Előzmény: öregrobi (5455)
öregrobi Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5455

Beválik!!!!Pár napja használom, és ér annyit mint a puhafa.Sőt ma kipróbáltam, hogy egyet belemártottam használt étoljba és azt használtam alágyujtósnak.Ég mint a zsíííír..A tisztán papírból készültek tovább izzanak,a fűrészporral kevertek intenzívebben lángolnak, és hamarabb leégnek.Ami viszont hátránya a dolognak, hogy sok a hamu,megtelik a hamuláda hamar.

Előzmény: Gyulus111 (5451)
bku Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5454

Lehet hogy hozzá tudok jutni én is gyalu forgácshoz. Megadnád a keverési arányt? (Recept) :)

Előzmény: Gyulus111 (5451)
bku Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5453

Köszi a válaszokat. Nekem sincs pufferem, és nem is tervezek.Szerintem nálam felesleges. Csak gravitációval működtetem a vegyest. Van gázkazánom is, de azt mostanság kikímélem. :) A rendszeren van keringető sziv. 1-el tudom mind kettőt üzemelteni ha akarom. A gáznál a csőtermosztát vezérli. A vegyesnél nem használom.  A p.brikketet csak mint plusznak gondolom, de kiakarom próbálni előbb. Ha úgy látom egy picit is megéri lehet hogy csinálok párszáz darabot. Amúgy víz-gáz szerelő a szakmám, csak mostanában nem ebből élek. Szerintetek milyen erejű nyomóezközt kellene beszerezni (3-5 t) ? Begyujtásnál vagy már a parázsnál jobb rátenni a tűzre?

A tüzifát nekem is úgy kell megvennem keményen. 1 nincs felénk erdő. 2 nincs időm kimenni fát szedni. 3.sajna az egészségem ezt már nem teszi lehetővé. Igy meg kell spórolni egy 100-120q fa árát. De tisztán gázzal ez a 2,5-3 szorosába kerül egy szezon! Tehát megpróbálok minden lehetőséget.

/manens Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5452

Ez a jó hozzállás !!

Előzmény: Gyulus111 (5451)
Gyulus111 Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5451

Helló!

Én egy éve foglalkozok papir és gyaluforgács keverék préseléssel. Nagykunságinak igaza van az időt illetően. De mit csináljon az akinek temérdek ideje van (nyugdijas) és munkát nem kap, mert még az egészséges fiatalnak sincs. Én nagyon bizok a sikerben, a próba már megvolt. Kb 8000db-ot csináltam a nyáron, és el sem fáradtam egyszer sem! Ha beválik kb 100000ft-ot takaritok meg vele ami majdnem 2 havi nyugdijam!

Előzmény: bku (5448)
öregrobi Creative Commons License 2012.10.23 0 0 5450

Szia!Van igazság abban amit nagykunsági fórumtársunk ír.Nem egy gazdaságilag kifizetődő tevékenység a papírbrikett készítés.Csak akkor álj neki ha van sok fölös szabadidőd.Amiért én mégis folytatom az azért van , mert az én rendszerem nem pufferes,és a papírbrikett égése miatt(sokáig izzik)ki tudom vele tólni a fűtési időt.Hagyományos módon(fával)felfűtöm a rendszert, és a fűtési idő végén megrakom a kazánt papírbrikettel.Így 2-3 órával tovább tartaja a meleget.

Előzmény: bku (5448)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.22 0 0 5449

Nálam a fűtési rendszer puffertartályos. Kazánon 60 fokos kazánvédő szelep.

 

Papírbrikettel nem lehet pufferra fűteni.

 

Annyit tudok vele elérni, hogy kizárom a puffert, kazánvédőt kikerülöm, és a lakás szivattyújával 2-es fokozaton tudok tartani egy olyan 50-55 fokot.

 

Átmeneti időben elég. 

 

Az én tanácsom, ne csináld!

 

papírt 3 napig daráltuk egy 7.5 KW-os kalapácsos darálóval. Aztán hónapokig áztattam, préseltem. Ezzel a sok sok órás mukával megspórolok kb 10 q fát ami kb 2200 Ft/ q hasítva házhoz szállítva. / igaz vizes fa/ Ez kb 22.000 Ft.

 

Soha többet nem csinálom.

Előzmény: bku (5448)
bku Creative Commons License 2012.10.22 0 0 5448

Először is. Üdvözletem Mindenkinek.

 

Beleolvasgattam az itteni beszélgetésekbe a papírbikettről. Klassz gépeket, módszereket láttam, olvastam.Gondoltam kipróbálom ezt a p.brikett gyártást és tüzelést. Lengyel öv. kazánom van és 90m2-es fűteni való.Mik a tapasztalatok a kazánba való fűtéssel? Most jelenleg tölgyfám van. Gondoltam össze ütök egy eggyes gépet kipróbálásra. De szigorúan árammentesen gondolkozom. Kivéve a pépesítést.Ha adtok tanácsot szívesen veszem.

 

Üdv.

Előzmény: nagykunsági (5447)
nagykunsági Creative Commons License 2012.10.22 0 0 5447

Nyári munka gyümölcse. Ég a papírbrikett.

 

42tibcsi Creative Commons License 2012.10.22 0 0 5446

Az egyik barátom szem.gk. bontóban szerzett fogasléces kormány művét aprikálta rá a présre. Szerinte jól működik, korábban gk. emelővel csinálta de szabadságra ment a hidralika  így jött a kormány mű, és még gyorsabb is.

 

Előzmény: SZP82 (5440)
42tibcsi Creative Commons License 2012.10.21 0 0 5445

 

Ha nincs szabad időd ne is kezdjél bele, mert ez bizony elég időt rabló sziszifuszi munka.

 

Az idő az pénz, máskép ha időd javát jövedelmezőbben tudod kamatoztatni nem biztos, hogy megéri ezzel foglalatoskodnod. De ezt neked kell eldöntened. 

 

 

 

Előzmény: petyya2 (5441)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.20 0 0 5444

Természetesen nem ilyenre gondoltam: 

 

Hanem valami ilyenre!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!