Keresés

Részletes keresés

Directors5 Creative Commons License 2016.02.23 0 0 2386

Sziasztok!

 

Van egy nagykapunk amiről sajnos letört az egyik pánt így már csak egy fogja az egészet. Az egyik képen a még épet látjátok a másikon pedig csak a fémet ami a téglák közt maradt. A pánt része letörött. 

Hogyan lehet ezt szerintetek a legegyszerűbben megoldani ? 

Shoterq Creative Commons License 2016.02.23 0 0 2385

Köszi, azt tudom, hogy alap + arra zsalukő és természetesen a megfelelő vasalás! 

Csak az a gondom a kerítés mellett én neki állok alapot ásni, akkor a betonkerítése a ,,levegőbe" lóg!

Ezt megelőzően, hogy ne a kertben landoljon a szomszéd betonkerítése miként csináljam, mezőnként, 2 tartó oszlopként.... ez volna a kérdés!!!

Előzmény: Pompiere (2384)
Pompiere Creative Commons License 2016.02.21 0 0 2384

Szeretném egybe önteni az alapot valamint a zsaluköveket, de lehet nem fog menni? Esetleg szakaszosan csináljam?

 

Ez nem fog menni. Először valamiféle alapot kell csinálni és csak arra mehet a zsalutégla. Olvass vissza, hogy én milyen módon csináltam a kerítésem. Neked is hasonló módon kellene megoldanod az alapozást.

Előzmény: Shoterq (2379)
Shoterq Creative Commons License 2016.02.15 0 0 2383

Értem, ha így nézzük igen, a fekete vonalat túl húztam!

Akkor......ha valakit ez zavar a kérdésem megválaszolásában, kérem a piros vonal alatti részt ne vegye figyelembe! :-)

Előzmény: halaloszto (2382)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.15 0 0 2382

arra, hogy a telekhatárt jelző cölöpöd alja messze van a kerítéstől.

 

Vajk

Előzmény: Shoterq (2381)
Shoterq Creative Commons License 2016.02.15 0 0 2381

őőő....ez mire is írtad? :)

Előzmény: halaloszto (2380)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.15 0 0 2380

lesz félméter senkiföldje?

Előzmény: Shoterq (2379)
Shoterq Creative Commons License 2016.02.14 0 0 2379

Sziasztok! 

 

A szomszéd kerítése mellé szeretnék egy kisebb támfalat 15-ös zsalukőből!

Valahogy leásnék a meglévő betonkerítés mellé alapot önteni az én kerítésemnek....

Ki hogyan csinálná a ,,támfalat" ???

Pirossal jelöltem a majdani zsalukő szintjeit!

Szeretném egybe önteni az alapot valamint a zsaluköveket, de lehet nem fog menni? Esetleg szakaszosan csináljam? 

 

Kiszedni sajnos nem lehet a beton elemeket, mert valami habarcs szerű anyaggal ki lett tömítve az oszlop és a beton elemek közötti találkozás!

 

Kisebb kutakodás után ezek derültek ki...

 

Előre is köszi!

 

Pompiere Creative Commons License 2016.01.31 0 0 2378

Reklámlink partner?

Előzmény: Veinperl Fa (2377)
Veinperl Fa Creative Commons License 2016.01.29 0 0 2377

Amennyiben még nem sikerült választani a kerítés deszka terén látogasson el a www.keriteslec.com weboldalra. Gyártás, felületkezelés, szállítás is  kedvező áron raktárról gyorsan megoldott.

Előzmény: Törölt nick (2361)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.08 0 0 2376

Hali.

 

Minden megoldható, csak kérdés megéri-e a szenvedést :D

 

Először is szeretnéd utólag automatizálni vagy sem? Ezen sok múlik szerintem.

Láttam már olyan tolókapu megoldásokat, hogy egyik szárny becsúszik a másik mögé, youtube-on telescop gate-re keressél rá és megleled, nem bonyolult az elv, de mindenképp bonyolítja a dolgot, viszont ezt akkor érdemes, ha kevés a hely.

Egyáltalán van helyed tolókapuhoz a lyuk mellett?

 

Most fejezek be egy nem hétköznapi garázsajtót.

Előzmény: JoDa601 (2374)
Pompiere Creative Commons License 2016.01.08 0 0 2375

Ha az általad leírt módon akarod összehozni a tolókaput és a kiskaput, akkor számomra két dolog merül fel:


1. Mit nyersz ezzel a megoldással? Ha be akarsz állni az udvarra, akkor a kiskapu szárnyát külön kell nyitni! Így mit sem ér az, ha esetleg a tolókapu esetleg automatizálva van. Két méteres "nyíláson" beállni meg elég lutri, ha a visszapillantó tükrökre gondolok. Tehát mindenképpen ki kell szállni a kocsiból egy beállásnál.
 
2. Egy toló vagy úszókapu esetében csukott (betolt) állapotában az alsó fogadó konzol és felső vezetőgörgő biztosítja, hogy a kapu vége függőlegesen ne mozogjon. Ha ezt elhagyod, akkor akár még egy nagyobb szél is elkezdheti mozgatni, pláne ha zárt borítású. Azt, hogy a stabilitáson a kiskapu szárnya mennyit segít, a jó isten tudja. Szerintem semennyit.

Megoldásként talán az alábbiak jöhetnek szóba:

Egy olyan három méteres kaput csinálsz vagy csináltatsz, amibe bele van integrálva a kiskapu. Ennek is van egy hátránya. Mivel ugye a kapunak van egy kerete, ezért lesz alul egy küszöböd, felül meg a fejedet vered el, ha nem elég magas. Kovácsoltvasból, zárt lemez és fa borítással készült kaput is láttam már több helyen, ilyen megoldással.

Elhagyod a kiskaput. A toló vagy úszókaput mozgató motoroknak van egy ún. személykapu funkciója. Ez azt jelenti, hogy a távirányítóval az általad beállított szélességre is ki tudod nyitni a kaput. Ezt kellene kiegészíteni a kapuoszlop külső és belső oldalára felszerelt tasztatúrával. Ezeken a megfelelő kód beütésével lehetne a szükséges szélességre kinyitni a kaput, ha valaki gyalogosan szeretni be vagy kimenni.

Más megoldásra nem nagyon látok lehetőséget, ha keskeny a hely.

Előzmény: JoDa601 (2374)
JoDa601 Creative Commons License 2016.01.02 0 0 2374

Üdv!

 

Lenne egy kérdésem. Terepviszonyok miatt, hogyan tudnám összehozni hogy a kiskapum és a tolókapum egybe záródjon? (ne legyen közötte oszlop) . Erre azért van szükség mert csap így tudom biztosítani a 3méteres nagykaput. És mert a ház melletti járda a kocsi beálló egyik fele. Eddigi ötletem az lenne, hogy a két méteres nagykaput ha "behúzom" erre csukódna rá a kiskapu. Kivitelezhető ez? Gondolok itt arra hogy a nagykapum becsukáskor nem lenne megtámasztva. (ha lenne oszlop abba csukódna a kapu. Remélem érthető amit leírtam ha nem rajzolok :D

 

Köszi előre is

 

 

Dávid

Pompiere Creative Commons License 2016.01.01 0 0 2373

Az oszlopban egyébként ilyen formájú az üreg kialakítása.

Előzmény: Pompiere (2372)
Pompiere Creative Commons License 2016.01.01 0 0 2372

Amennyiben itt a 8. képre gondolsz, akkor az postaláda "mentes" lesz. :-) Ez azt jelenti, hogy amikor az oszlopot betonoztam, akkor a postaláda üregét formára vágott hungarocellből már kialakítottam. Így az utcai oldalra csak egy fém bedobó fedél kerül, a belsőre pedig egy ajtó. Ez sokkal költségtakarékosabb és biztonságosabb megoldás volt, mint venni egy fém beépíthető postaládát.

Előzmény: kingoftailor (2371)
kingoftailor Creative Commons License 2015.12.30 0 0 2371

Szia!

 

Egy korábbi hozzászólásodban láttam a képet a postaláda helyéről.

Milyen postaládát választottál? A kész állapotról nincs képed esetleg?

Előzmény: Pompiere (2323)
örökmozgó3 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 2370

Ha van sóder és cement, akkor ne sajnáld betonozzad. Ha a föld nem homok hanem fekete vagy kötött akkor betonozás nélkül is megoldható, de alul és feljebb törött téglával vagy valami beton darabokkal ki kell ékelni és a földel tömöríteni.

Előzmény: axe1985 (2369)
axe1985 Creative Commons License 2015.12.26 0 0 2369

Sziasztok melléképülethez csinálok kerítést föld felszíntől lévő kerítés magasság 1 méter 30 centi   vas anyag meg van véve lábazatot nem akarok neki csinálni.

Tanácsotokat kérném elég le ásni 80cm mélyre  úgy be döngölni földel vagy öntsem be betonnal a helyét  mit tanácsoltok ? Szögvasból gondoltam 

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2368

hali

 

OOk. 

Amint tudom elküldöm. 

Lényege,  hogy 2 részben nyíló lenne,  ami bal oldalra mozog, amolyan szekcionált oldalra nyíló garázskapu. 

 

De küldöm a tervet. 

 

Üdv 

 

Előzmény: örökmozgó3 (2367)
örökmozgó3 Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2367

Ezt így leírva éás fényképezve nem értem.

Légyszives egy kézzel készített rajzot készíteni az elképzelésről.

Előzmény: Törölt nick (2364)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.22 0 0 2366
?
Előzmény: Varek1 (2365)
Varek1 Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2365

Majd kettő hónap után !

 

 Manapság elég jók a horganyzott kerítés drótok is.

Kibírnak úgy 45 -50 évet !

 De vannak akiknek ez nem elegáns !

Előzmény: Törölt nick (2363)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.20 0 0 2364

Szép napot Uraim.

 

Ugyan nem kültér, de közel esik az itteni témához:

Garázsunk csodálatos kialakítása miatt függőkaput szeretnék kialakítani benne, középen zsanérral, hogy elfordulhasson fal mellé bal oldalt, aminek oka, hogy a bal oldalt lévő fal fele olyan vékony, mint jobb oldalt a lyuknál, ideális függőkapuhoz :) (7cm a benyúlás a balhoz képest). Billenőt nem szeretnék, kicsi a nyílás alapban, minden hely számít sajnos, szélesítésre nincs igazán mód a kültéri feljáró kialakítása miatt.

Beton födémbélésre mennyire lehet akasztani egy függőkaput, ill. milyen eszközzel kellene ezt megtennem?

Az "egyenletes" fal kialakítása miatt (jó kőműves csinálta :D) nagyobb távolságot kellene tartanom a faltól, ezért jött képbe inkább a betonbélés a vasbeton gerendák közt.

Viszonylag gyakran rögzíteném és 2,1 méteres kapuról lenne szó (trabantra mérték anno...), 40x40-es zártszelvény (vékonyfalú) és horganyzott vaslemezt kapna burkolatnak, belül meg hungarocellt gondoltam szigetelésnek. Súlyban így kb 50-60kg lehet a súly + sín.

A födémbélésnél akkor kellene tartania, amikor nyitva van, utána már zárt állapotban falba tudom rögzíteni.

 

Mellékelek képeket, hogy érthetőbb legyen a dolog.

 

Köszönöm segítségetek.

 

Üdv

Gábor

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.28 0 0 2363
Sziasztok.
Sajnos nem várt kiadásnak bejött egy kerítés csere.
Első ránézésre a drótkerítés, zártszelvény, cső láb jön ki legolcsóbban időtállóan.
A műanyagozott drót mennyivel
időtállóbb mint a sima horganyzott?
Vagy műanyagosban is van olyan ami horganyzott műanyagozott?
Egyáltalán hány
féle van?
boky82 Creative Commons License 2015.08.24 0 0 2362

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni. Zsalukő kerítésben lesznek 2m-es deszkázott részek, és ehhez már a zsalukőbe befalaznánk a tartó vasakat. Sarokvasat, L-szelvényt. A deszkázott rész két oldalán nem oszlopok lesznek, hanem több méter széles falak.

A kérdésem, hogy

 - milyen keresztmetszetű vasat érdemes berakni?

 - van-e ennek valami gyakorlati hátránya ahhoz képest, hogy utólag csavarozzák fel az oszlopokra ezeket a vasakat?

 

A válaszokat előre is köszönöm.Üdv: Attila

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 2361

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék hozzáértőktől. Folyamatban van a házvásárlásunk és mint az ilyenkor természetes, első körben a felújítások következnek. Sajnos a kapuk és tartóoszlopok állapota siralmas, ezek helyére újak kell hogy készüljenek.

A kapuk nem probléma, zártszelvény és léc borítás. A kérdésem az oszlopokra vonatkozna.

A kapubejáró a két épület között helyezkedik el, kerítés nélkül. Csak 3 tartóoszlop és rajtuk a kapuk. ( 1 kiskapu és egy 2 szárnyas kapu.)

Arra gondoltam, Leier pillérzsaluzó elemből felhúzom az oszlopokat és erre mennének a kapuk.

A kérdésem a következő lenne:

Mivel még nem tudom, milyen alapja van a régi oszlopoknak ( ha van) és a vasalás miatt is célszerűbb lenne új alap szerintem, mekkora és milyen alapot javasolnátok az oszlopok közé? Valamint a kétszárnyas kapu oszlopait esetleg a talajszint alatt érdemes összekötni alappal?

Válaszokat előre is köszönöm.

theB01 Creative Commons License 2015.07.22 0 0 2360

Az úszókapuval az a gondom, hogy a kiskaputól egy kb 30-40 cm széles oszlop választja csak el, így nem marad hely a súlynak, illetve a kaput "merevítő háromszög" rátakarna a kiskapura.

Esetleg tudnál képet feltenni a Te kapudról? Minden megoldás érdekel :)

Előzmény: örökmozgó3 (2359)
örökmozgó3 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 2359

Mia gond az úszókapuval? Nekem is az van, és nyitás alaklmával rányílik a kiskapura. Ilyen alkalomkor az úszókaput használom nem a kiskaput.

Előzmény: theB01 (2358)
theB01 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 2358

Sziasztok, segítséget kérnék Tőletek kapuépítés ügyében. Jelenleg egy 260*160-as egyszárnyú kapum van, ami szinte teljesen zártan fával van borítva. A problémám az vele, hogy elhúzta a saját oszlopát, így akad nyitás közben. Emellett gondolkodom a motorizáción is, így arra gondoltam, hogy szerencsésebb lenne egy tolókaput csinálni helyette. Sajnos az úszókapu nem lehet megoldás, mert pont a kiskapura úszna rá, így nincs hely a súlynak. A kiskapu megszüntetésével pedig pont a háztól távolabbi oldalon kellene bejárni, amit meg nem szeretnék, szóval marad a tolókapus megoldás.

A kérdésem az lenne, hogy milyen tapasztalatotok van a tolókapuval kapcsolatosan? Olvastam olyanról, hogy hajlamos a fagyásra... Szívesen fogadnék véleményeket, tanácsokat az építéssel kapcsolatban.

 

Üdv,theB01

Pompiere Creative Commons License 2015.07.08 0 0 2357

az jó ötlet. csak kéne valaki aki simán el tudja húzni

 

Inkább hívj egy mestert aki megcsinálja. Jobban jársz.

Előzmény: fede941 (2355)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!