Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1747

:))))))))))))))))))))))))

Előzmény: schlumberger (1746)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1746

Öcsi

Előzmény: Törölt nick (1745)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1745

Mint a mindenkori kormány. Legalább is én még nem éltem át csak ilyeneket. Jó, persze túl fiatal vagyok.... :)

 

Előzmény: schlumberger (1744)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1744

Ez olyan kicsiben, mint a kormány nagyban. :-)

Előzmény: Törölt nick (1740)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1743

Te mint jogász, mit javasolsz?

Előzmény: dr_ius (1741)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1742

Hidd el, túl nagy intellektuális kihívás ez nekik. Azon felül, hogy valóban jó nekik minden így, ahogy van.

Előzmény: dr_ius (1741)
dr_ius Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1741

Mindettől függetlenül magyar gondolkodásbeli sajátosság. ott vannak a vizsgáztatásba, miért állna érdekükben a rendszer megújítása, amely őket legitimálja?

Előzmény: Törölt nick (1740)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1740

Csalásban, sumákolásban élen jár. A sleppjével együtt azt képzelik, hogy valamiféle előjoguk van bitorolni az érdekképviselet vezetését.

Mivel a tagság nem küldi el őket a bánatba, úgy tűnik tetszik nekik ez az állapot. Lelkük rajta.

Nekünk más nem maradt, megvárjuk míg kihalnak és talán lesz még néhány évünk arra, hogy a maradék fiatalságot segítve talán

meg tudjuk menteni a hobbinkat a jövőnek. Ha nem, lesz még egy dolog, ami csak Magyarországon nem működik.... :(

 

 

Előzmény: schlumberger (1739)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1739

Bizony, olyan elnök kell aki az élen jár. Szakmailag is, kapcsolatokban is, és megszerzi a híradástechnikai, kommunikációs, military cégek támogatását. Ahonnan pénz is jön a működéshez, meg elvi támogatás is.

Előzmény: Törölt nick (1738)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1738

Ugye, nem vagyunk mi karaktergyilkosok, bár sok függ egy vezetéstől. Nem ismerem a MRASZ elnökét. De egy valamit el tudok képzelni, hogy pénz nélkül nem lehet egy hatékony országos szövetséget működtetni. Valószínűnek tartom, hogy a tagdíjak nem fedezik a költségeket. Szakmailag is az élen járni, tanfolyamokat tartani, meg közben érdekképviselni, ahhoz bizony rengeteg pénz kell. Szponzorokat sem igen látni a környékükön, mint pl. az usákoknál. Az állam részvétele, na az meg jó kérdés. Van, hogy jobb egy szövetségnek, ha nincs a közelében az állam, főleg itt, a Lajtán innen.

Előzmény: schlumberger (1733)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1736

Jah... Azt hittem valami hatásos nem egy bábszínház...

Előzmény: schlumberger (1735)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 1 1735

A MRASZ azt állítja magáról... Hol van? Én nem látom sajnos, pedig híve voltam.

Előzmény: dm13dv1b (1734)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.05.11 0 1 1734

Van olyan?

Előzmény: schlumberger (1733)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.11 0 1 1733

Vajon mit csinál a rádióamatőrök érdekvédelmi szervezete?

Előzmény: dm13dv1b (1732)
dm13dv1b Creative Commons License 2017.05.11 0 0 1732

Vagyunk itt vagy ketten akik szeretnének vizsgázni :) Azt, hogy a rendszer nem az igazi már százszor kiveséztük - erre már inkább a kivitelezés lehetőséget kekene keresni már ha van a jó magyar jogrendszerben... 

A vizsgáról effektíven Máté (Pmate) és jómagam írtunk utoljára, ahogy korábban megjegyeztem vagy nem ismerik az érdeklődők a topicot vagy nem érdekli őket. Én írtam milyen kérdések voltak, Máté jól leírta milyen volt a vizsga. Személy szerint sok segitseget kaptam, legközelebb majd akkor írok ha a következő vizsga megvolt. 

Addig meg ugyan mindegy mi van a topicban míg két ember érdekelt :D

Előzmény: Desert Rat (1731)
Desert Rat Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1731

Hát, írjál valamit ! :-)

Előzmény: dr_ius (1730)
dr_ius Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1730

OFF? és egy szó se esik már a topik témáról...

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1729

Hiába próbáltam meg magam beállítani mindenféle Amerika-barát reakciós elemként, csak pont oda kaptam meghívót, ahová pont nem akartam, az MN1480, Tapolcára. KISZ-tag sem voltam soha, sőt azon az elbeszélgetésen, ahova valami selejtezőre meghívtak - ez Veszprémban volt -, még átkokat is szórtam a kiszesekre, utálkoztam a ifjú gárdisták fölött, azt mégis. Azt mondták, ezt kell csinálni, ha az ember laza helyre akar kerülni. A foglalkozás végén egy pszichológus liba volt, lehet, ő pont fordítva látta a dolgokat. Ma sem értem, miért.

Előzmény: Princ of Carpatia (1727)
alnibell Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1728

OFF

- Aki tudja, csinálja.

- Aki nem tudja csinálni, tanítja.

- Aki tanítani se tudja, irányítja.

ON

Előzmény: Princ of Carpatia (1727)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1727

Üdv Kedves "Bádogember"  Barátom!

ON:

No, azért: Mert ugyan eredetileg jómagam is úgy indúltam, hogy a tanúlmányaim okán NEHÉZ SZÍVVEL VASAT ESZTERGÁLTAM AZ OKÜ-ben! Aztánd mégis a ZMKF lokátoros tanszékén kötöttem ki tanúlni. (A vasesztergályos szakma mellé akkor már operátori vizsgás rádióamatőr voltam. ) No, így hamarjában a rádiós ismeretek okán hamar az "kiképzők" állományában találtam magam.  Tudom, a Te eseted is nagyon ismerős volt számomra: Akkor keletkezett az a duma: "Aki tudja, csinálja! Aki csinálja, viszont nem biztos, hogy tudja! Aki meg nem csinálja, és nem is tudja, az TANÍTJA!  :-) " 

No, mi a gondod? Én tudom: Rossz káder voltál a jelzett időben! Persze fájni, fáj! De mindannyian túléltük!

ON:

Öreg Csóka

 

 

Előzmény: new badogrugdalo (1724)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1726

OFF

Ezekhez a "katonás" hozzászólásokhoz egy politikai megjegyzés illene, de azt itt nem lehet. Mint pl. függetlenség.

ON

_nyunyuka Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1725

Szerencsére kimaradtam belőle. A BJKMF-en jutott valamennyi belőle, de ott nem kényszerből játszhattam azzal, ami érdekelt.

Előzmény: HA5OPI (1715)
new badogrugdalo Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1724

A 9127-nél én is lenyomtam 4 hónap kiképzést 1976-ban. Valami mozdonyfűtő tanított az R1250 kezelésére amikr civilben már évek óta javítottam olyanokat.

 

Előzmény: Princ of Carpatia (1719)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1723

A katonaság határozott előrelépés volt a munkahelyemhez képest, ahonnan bevonultam. Nevének rövidítése MÁV.

Leszerelés után nem sokkal bekerültem egy olyan munkahelyre, ami alulmúlt minden elképzelésemet. Ahhoz képest

a sereg grál lovagok és atomfizikusok gyűjtőhelye volt. Persze nem mindenhol volt egyforma a sereg sem, de a 

repülőtereken értelmes emberek dolgoztak egyenruhában. Jó-jó, voltak őrök és híradók is.... :) :) :)

 

Előzmény: HA5OPI (1715)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1722

Nagy huncut maga, kérem!  :-))))

Előzmény: Princ of Carpatia (1720)
schlumberger Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1721

Mindig örültem neki, hogy én ,,levelezőn" végeztem a honvédséget :-)))

Jobb volt így mindkettőnknek.

Előzmény: Sikloernyos (1717)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1720

JA! ÉS: Csak azért írtam, hogy erősítsem azt az álláspontot, hogy kellő motíváció esetén BÁRMIT megtanulhat az ember fia!  Akár RÁDIÓAMATŐR vizsgát is tehet! (OFF: Elkezdtem én a természetgyógyász szakon a nőgyógyászatot is tanúlni egykoron, de ma már...   csak alkalmasint...  veszek részt továbbképzésen!  :-)  :-)  :-)  )

Öreg Csóka

 

 

Előzmény: Princ of Carpatia (1719)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1719

JA!  Az eset 1967-ben zajlott Debrecenben a MN 9127 alakulat "VOZDUH" századának életében.

(Jegyezte: "Kis-Lobó" tiz. "V" szd 1. szk pkh.)

Öreg Csóka

 

Előzmény: Princ of Carpatia (1718)
Princ of Carpatia Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1718

Üdv barátim!

Én nem panasz....   'szal, nekem jól jött ki...   Ahogy BFO kezdte: uttörő koromban...  ÓZD Kazinczi Uttörőház...  Gimisként az OKÜ Városi Rádió-klubb... (HA9KPE) És mellé a J.A.G.  rk.-ja  (HG9KPD)  Az MHSZ.-nél elvégzett rádió-lokátoros tanfolyam után egyenes út a Honi Légvédelem (OLP) MN9127 alakulata. 

De jó történetem nekem is van: Debrecenben a "Pavilon" laktanyában kezdtük a lokátor kezelők kiképzését.  Tisztes társaim szétszéledtek az összes olyan helyekre a még esküt nem tett, de már bevonúlt állomány "begyűjtésére". Hozták őket ahogy a vonatok beérkeztek. Éjjel kettő felé, amikor bárki ember fia aludt, megérkezett egy csoport. Az első mozzanat természetesen a dokumentáció. Ahogy voltam, pizsamában ültem a szdpk irodában, és írtam a "hozott anyag" adatait: Neve, született, miért?.. anyja neve...   FOGLALKOZÁSA BEVONULÁS ELÖTT?...   No, kb a harmadik delikvens válaszakor ébredtem meg kivédhetetlenűl, mert a válasza a "kopasznak" az volt: SÍRKŐKÉSZÍTŐ...  Nem csak felébredtem, de tán a székről is leestem...   :-)  Istenemre, de igaz: Azon az éjjelen beírtam a század névsorába olyan "kopár"-t is, aki életében akkor ült előszőr vonaton!  (Apja vitte be a városba lovaskocsin, onnan teherautón a laktanyáig, oszt onnant hozták Debrecenbe vonattal. Valahol az Alföld valamelyik tájékáról! :-) 

Megjegyzem a "Sírköves"-ből igen jó tisztesként "váltás parancsnokot" képeztünk! :-) 

Öreg Csóka

 

Előzmény: Sikloernyos (1717)
Sikloernyos Creative Commons License 2017.05.09 0 0 1717

En sofornek akartam bevonulni foiskolaval, erre betettek az orkutyak koze, csupa tavaly barnult koze,habar a mi korletunk elegge elit volt annakidejen.

Előzmény: Törölt nick (1716)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!