Keresés

Részletes keresés

csepp Creative Commons License 1999.07.01 0 0 10
Köszönöm, Fishtax!

Tegnap köszönés nélkül léptem le,
de ma újra itt vagyok (munkahely).

Szombaton hajnalban indulunk, de a nagy munkahelyi hajtás miatt úgy érzem, nem készültünk fel kellően az útra.

Mivel a legújabb hírek szerint feloldották a blokádot, az általad is leírt útvonalon szeretnénk menni, Senj felé és a jablanaci komppal, mert Rab városhoz közel fogunk lakni.

De mindenféleképpen el szeretnénk menni Loparba is.
Lopar ugye a homokos part?

A Rab város felőli part pedig értesüléseim szerint sziklás. Amatőr búvárkodásra megfelel ez a terep?
(Bár beszereztünk talpat, szemüveget, pipát).

Mennyire mediterrán Rab?
Értem ezalatt a növényvilágot és a kajákat.
Kedvelik a tengeri herkentyűket?

Ezt azért kérdezem, mert a Kedvesnek ez lesz az első tengerparti kirándulása, meg szüli- és névnapja is van,
és úúúgy szeretném, ha csupa jó élményekkel térnénk haza.

Ja, a kocsink 15 éves, Toyota, igaz, hogy kívülről rozoga, de a motorja jó, és most nézettük át.
Ugye a határon nem köthetnek bele a kocsi életkorába?

Még egy: a határon kérhetnek meghatározott valutamennyiséget?
Vagy ha bemutatjuk a vouchert, az elég? Vagy nem szoktak szőrözni?

És bizotítást kötni kötelező?
mert még azt is elfelejtettem.

Előre is köszi,

csepp

Fishtax Creative Commons License 1999.06.30 0 0 9
uppssz, valami kis piszok maradt a végén, törlendő!
:-)))

Fishtax

Előzmény: Fishtax (8)
Fishtax Creative Commons License 1999.06.30 0 0 8
Folytatás.

(Már arra értettem a biztosabb kompot, hogy sűrűbben jár (anno fél óránként fordult egy). Senjből Lopárba megy a hajó (ez messzebb van Rab településtől), Jablanacból egy névtelen kikötőbe (innen hipp-hopp Rab)
Persze attól is függ minden, hol lesz a szállás! :-) Ha Loparban, akkor minden viszaszívva, menjetek Senjből! :-)))

Rab édes kisváros (amúgy is gyengéim a középkori, sikátoros, szűk utcás mediterrán városok), mind a négy jelentősebb templomtornyát megmásztuk, a félsziget végéből isteni a kilátás (majdnem "gyönyörű"-t írtam, de nem akarom elcsépelni a szót! :-) ), akkor volt két diszkó, rengeteg kiülős hely...

Kedves csepp!
Látom, most már nem nagyon vagy, engedelmeddel én is hazamegyek. :-))) Majd még szedek össze infókat, de kérdezhetsz is, mi érdekel! Holnap napközben lesz a horvát referensünk, ő tud mondani majd pontos adatokat, ha érdekel (pl.: árak).

Fishtax

Rab nem t

Előzmény: Fishtax (7)
Fishtax Creative Commons License 1999.06.30 0 0 7
No.

Rab szigete gyönyörű, de mi nem az a horvát (ex-Jugoszláv) tengerparton?!? :-))
4 éve voltunk ott, az erkélyről esténként még néztük a Bosznia felé húzó járőröző F-16-osokat.

Útvonal (ha saját autóval mentek és szabadon választhattok):
Bp-ről: Nagykanizsa-Letenye-határ-Cakovec-Varazdin-Zágráb (vigyázzatok, nehogy bekeveredjetek a városba, nem nagy, csak a táblák hiánya miatt viszonylag nehéz kitalálni - bár jó térképpel és navigátorral...) -körgyűrűn a karlovaci elágazóig-Karlovac- na, innen aztán...
Lehet menni tovább az autópályán (elég sok készen van már belőle, de még nem végig - már elég régen nem jártunk arra, ezeket az infókat én is összecsipegettem innen-onnan :-)) ) Rijekáig, ott rá kell térni az Adriai Főútra (Split, Dubrovnik feliratot keressetek, az mindig bejön).
Vagy: Karlovacnál keressétek a Josipdol, Jezerane, Brinje Senj feliratok valamelyikét, induljatok arra. Az út ugyan nem sztráda, de rövidebb, nem kell fizetni, a táj is szép, egyébként is kellemesen autózható.

Ha valamelyik variációban már eljutottatok Senjig, eldönthetitek, hogy itt akartok-e átmenni komppal, vagy továbbcsorogtok Jablanacig. Javaslatom: menjetek tovább! Igaz, hogy 27 km plusz, de a komp biztosabb, nagyobb, a hajóút rövidebb (így olcsóbb is!!) - de azért arra számítsatok, hogy nem fértek föl mindjárt egyből!...

Mindjárt folytatom, csak hogy ne türelmetlenkedj!
:-))

Előzmény: csepp (6)
csepp Creative Commons License 1999.06.30 0 0 6
Köszönöm, köszönöm!!!!!

Rab szigetére indulunk, és mindenféle hasznos infot szívesen fogadok.

Fishtax Creative Commons License 1999.06.30 0 0 5
Rádijó mondta, lehet menni!

Most már csak az a kérdésem honnan és hová akarsz eljutni? ha ezek megvannak, tudok ajánlani mindenfélét, tizenjópáréve járunk az Adria keleti partjára nyaralni.

Fishtax

X polgártárs Creative Commons License 1999.06.30 0 0 4
csepp polgártárs,
mintha délután azt hallottam volna, hogy feloldották a blokádot.
xpt
finnes Creative Commons License 1999.06.30 0 0 3
Csak egy ötlet !
Maribor-Rijeka azután végig a tengerparton.
Nem tudom jó-e, de talán arra van a legtöbb chance.
csepp Creative Commons License 1999.06.30 0 0 2
SEGÍTSETEK!!!
csepp Creative Commons License 1999.06.30 0 0 1
Köszi.

Egyéb infok?
Szlovéniai benzinárak?

A budapesti Horvát Idegenforgalmi Hivatal telefonszáma? Nekem megvolt, de valahol elkevertem...

jeegynullas Creative Commons License 1999.06.30 0 0 0
Az M0-ason balra, eddig tuti ...
Előzmény: csepp (-)
csepp Creative Commons License 1999.06.30 0 0 topiknyitó
Útirányjavaslatokat várnék.

Három hónapja befizetett, nagyon várt nyaralásra indulnánk szombat hajnalban az Adriára kocsival. Közben jönnek az elkeserítő hírek a horvát parasztok útblokádjairól.
Van valami ötletetek, merre induljunk?
Szlovénián keresztül melyik a legjobb út?
Előre is köszönöm,

csepp

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!