Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

pinguru Creative Commons License 2015.08.26 0 0 46834

Nekem a Yokohama G012-höz volt szerencsém, ha nincs agyonfújva, illetve egy kicsit le van eresztve, akkor elég jól teljesít.

Előzmény: Jager74 (46833)
Jager74 Creative Commons License 2015.08.26 0 0 46833

Hello Mindenki!

Használ vki 215/80R15 A/T-s gumit nehéz terepen? Konkrétan a Conti Crosscontact és a Yokohama Geolandar érdekelne,de a többiről alkotott vélemény is érdekelne hóban,sárban.

korzo Creative Commons License 2015.08.20 0 0 46832

Hát persze hogy van.

Már csak az a kérdés, hogy az

a. Alvázas de független felfüggesztésű Disco3

vagy a

b. Merevhidas de önhordó Csirke

a terepjáró, vagy egyik se (magyarul melyik ujjadba szeretnél beleharapni? :-)

Előzmény: Tie (46827)
Tie Creative Commons License 2015.08.20 0 0 46830

A detroitot szétszedted mán?

Előzmény: Törölt nick (46828)
Tie Creative Commons License 2015.08.20 0 0 46829

Nekem ebbe' csak az a meglepő (mármint a disco 3 alvázában, abban semmi meglepő nincs, hogy a bukfenc beázott, elvégre defender), hogy amikor megjelent, akkor arról volt szó, hogy nincs önálló alváza, hanem alváz jelleget betöltő "gerendákat" alakítottak ki a padlólemezben, és amúgy önhordó. Most akkor meg kiderül, hogy lufaszt, alvázas zettor az is, csak szebb bódét kanyarintottak rá. :)

Előzmény: Törölt nick (46828)
Tie Creative Commons License 2015.08.20 0 0 46827

Vagy mégis van alváza???

 

 

http://www.disco3.co.uk/forum/topic30994-195.html

 

Előzmény: korzo (46820)
korzo Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46826

Én ezt úgy hallottam, hogy egy Ember vagy megvan egy mázsa, vagy van három gyereke*, különben csak karácsonyfa dísz.

_____________________

Nálam mindkét feltétel teljesül, bár az utódok nem Gyerekek, hanem "csak" lányok (c:

Előzmény: Törölt nick (46825)
korzo Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46824

(az enyém pontosan 2680 kg üresen, csak feltankolva... durva)

Előzmény: spapda (46823)
spapda Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46823

"Több "alváz" van benne, mint a csirkében."

 

Nagy baj lenne, ha nem így lenne. Sikerült összehasonlítani egy 289 centis tengelytávú, kb. 2400 kilós autót (ez lenne a D3-as Disco) egy 257 centis tengelytávú, kb. 1500 kilós autóval (XJ Cherokee). Szóval közel 1 tonna a különbség.

 

A megmagyarázást bízd politikai vonalon mozgó urakra, te meg légy férfi: ha egyszer nincs alváz, akkor nincs alváz! ;)

 

És ne felejtsd el a másik sokat hangoztatott alapelvedet sem a merevhíd (Cs) vs. független felfüggesztés (D3) témakörrel kapcsolatban... Ez alapján a Csirke a nyerő. A gyakorlatban nyilván nem így megy a dolog, hiszen valószínűleg már évek óta nincs a piacon belőle olyan, ami ne lenne porrá rohadva, illetve véresre hajtva és szétgányolva. Amúgy meg a totalcaros szakértői cikkből is tudjuk, hogy a Toyota a legjobb (a cikkben megmondta a Windows-kereskedő srác), szóval kár az egészen filozofálni. :)

Előzmény: Tie (46822)
Tie Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46822

Több "alváz" van benne, mint a csirkében. Majd egyszer nézd meg a padlót, milyen szelvények vannak beleépítve.

Előzmény: korzo (46820)
atompyka Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46821

Akkor a T72 is csak viccel? :-)

Előzmény: Tie (46818)
korzo Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46820

Akkor a D3 komoly lenne? (-:

Előzmény: Tie (46818)
pinguru Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46819

Ez kérem nem igaz, pontosan de. Ennek a kocsinak lelke van, ha nem védem minden fórumon meg a japán autósok támadásától, megsértődik és lerohad. Én ezt tudom, ezért minden kritikus bejegyzésre anyatigrisként ugrom, az eredmény: csak otthon romlik el, legutóbb otthon a ház előtt fogyott ki a tankból a nafta az albán túra végén, illetve a Disconak a háztól 40 méterre szakadt szét a kardántengelye egy Erdélyi túra után, a kocsi még be tudott gurulni a helyére. :) Még kezdő voltam, talán felelőtlenség volt kotyogó kardánkereszttel útnak indulni.

Előzmény: atompyka (46817)
Tie Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46818

Nincs alváza, komolytalan. 

Előzmény: Den103 (46816)
atompyka Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46817

a)

Keveset tankolsz, így hamar életbelép a Pintér-sms s már kényelmes is az utazás. :-)

 

b)

Beleprogramozták a "hosszú úton gyakran állj meg tornázni" tanácsot. Megáll, Te meg körbejárod, hogy miért, majd háton kúszás az autó alatt, törzshajlítás a motortérben. :-)

Előzmény: pinguru (46815)
Den103 Creative Commons License 2015.08.19 0 0 46816

Mi a helyzet a Jeep Cherokee-val?

2,5td vel Megbizhato?

pinguru Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46815

Én is fostam rendesen a TD5-től, de az én veteránomba most hirtelen belezavartam 40e km-t minden gond nélkül (na jó, eltört a kuplung kinyomó villa). A vezetékeket időnként ellenőrizni kell, ha megfelelő a rögzítés, akkor nincs gond.

 

A Defender egy másik dimenzió, egy napig tudnám sorolni, hogy mi minden van elbénázva, mennyire ellenségnek tekintették a bent ülőket, mégis minden megtett kilométer számomra egy élmény. Minden út végén megpaskolom a kocsi oldalát, lelke van, oda kell rá figyelni. Nem akarok neki kampányolni, nincs értelme mással összehasonlítani, gondolom nem új autót akarsz venni, vagyis lutri az egész. Én egy romhalmazt vettem, legalábbis azt hittem, aztán kiderült, hogy egész jó a leányzó fekvése, van az ruharéteg, amelyiknél nem fázom télen, megtaláltam azt az üléspozíciót, amellyel több ezer kilométert levezetek hátfájás nélkül, tudom, hogy hol csöpög be az eső,  stb. :) Ha valahol megalszom a kocsiban, sosem kell rettegnem attól, hogy elfogy a levegő és megfulladok, szinte simogatja a bőrömet a reggeli lágy tavaszi szellő, az illesztési hézagok annyira vannak beállítva, hogy azért egy medve ne tudjon csak úgy bejönni :) 

 

A lényeg, hogy saras útra rendes MT gumival menjél, szinte mindegy milyen autó van alattad, ez a szomorú igazság, egy UAZ a gyári bütykös gumival bármikor körbeautózik egy AT-s G Mercit.

Előzmény: lowpici (46813)
korzo Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46814

Ja. Egy terepjáró nem terepjáró :-)

Előzmény: pinguru (46810)
lowpici Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46813

Csak néhány dolog ami hirtelen beugrik: Injektor kábelköteg olajfolyás, elég sok bosszúságot tud okozni. Injektor tűzkarikák tömítetlensége miatt jobb esetben csak nem indul, de akár csapágyas is lehet miatta a motor. Csövek vezetékek rosszúl vannak vezetve, ezért folyton kidörzsölődnek, kilyukadnak. ABS jeladók szarakodása. Üzemanyag szivattyú rövid életű. 

Előzmény: Den103 (46811)
Den103 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46812

Ok! Lemondok a difizarrol.

Ha meglatok egy difit egybol le akarom zarni, nezzetek ezt el nekem :)

 

"A Definél pedig nincs ilyen extra, sokat terepezek de nem hiányzik, azt a néhány helyet a fékdifi átsegíti, ha meg nem, ott a csörlő"

 

Mi ez a fek difi? Megfekezi a kiporgo kereket?

 

Miert nem ajanlod a defendert?

Előzmény: pinguru (46808)
Den103 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46811

"A videó elején lévő faclift disco 2 csavarrugókkal pl. nem rossz kompromisszum. A td5 elég erős és nem eszik sokat, csiptuningal bőven elég mindenre. Sajna megvannak a tipusnak bosszantó hibái, ami miatt olcsóbb mint a az LC"

Mik ezek a hibak?

 

Előzmény: lowpici (46807)
pinguru Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46810

Azért abban megegyezhetünk, hogyha az ember egyedül elindul túrázni, akkor nem állítja be az autót félig a szántásba, csak, ha muszáj :) Hányszor akadtam úgy el, hogy az összes kerék egyenletesen pörgött, a kocsi egy helyben, a környéken pedig egy vékonyka fa sem volt, úgyhogy hívtam Jack bácsit és lapátoltam, lapátoltam, lap.... 

Előzmény: korzo (46809)
korzo Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46809

Én a hátsó zárat csak akkor használtam, amikor az autó fél oldalát be kellett tenni a sáros szántásba, és nem akartam, hogy a tető is tiszta sár legyen (c:

Bár valószínűleg anélkül is elment volna, hisz' nem hasalt fel. Mondjuk egyszer felhasalt, és akkor tényleg a hátsó zár vitt el a barázdában a következő düllőig (csörlőm nincs, de a kukoricaszár amúgy is gyenge lett volna hozzá)

Előzmény: pinguru (46808)
pinguru Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46808

Sajnos azt kell mondjam, hogy ha fix záras terepjárós autóval nekiállsz driftelgetni, utána kezdhetsz szerelgetni, ugyanez igaz a sperdifis gépekkel. A másik lehangoló dolog, hogy a hátsó difizár max akkor jó, ha leátlóz a kocsi, tipikusan sziklás területeken, de ha elakadsz a sárban, akkor gépészkedés helyett elő kell venni a lapátot, hívni a traktorost, mert a zárakkal csak többet ártasz. Például ha sárba elakadsz, és zárakkal pörgeted a kerekeket és valamelyik kerék fogást talál, akkor már kezdheted hívni a kedvenc autószerelődet, mert ott valami törni fog.

 

Én azt tanácsolom, hogy keress egy jó állapotú terepjárót, a difizár legyen harmadlagos szempont. Ott az udvarunkon a GMerci, 4 év alatt sosem használtuk a hátsó zárat, maximum időnként átmozgatjuk, hogy ne rohadjon be. A Definél pedig nincs ilyen extra, sokat terepezek de nem hiányzik, azt a néhány helyet a fékdifi átsegíti, ha meg nem, ott a csörlő. Ha van normális rugóút, akkor nehezen átlóz le, sok esetben kényszerből rakják be a hátsó zárat, a kanyar stabilitás miatt annyira lecsökkentették a rugóutat, hogy egy kis huppanon is pillantok alatt le tud diferálni a szerkezet.  Kb. fél mila lenne egy ilyen cucc beszerelése, abból a pénzből beutazom európát. Félre ne értsd, én semmiképpen sem javasolom neked a Defit, azt csak fanatikusok használhatják, nekik kell tartalékolni.

Előzmény: Den103 (46806)
lowpici Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46807

Amiket felsoroltál azok mind alkalmasak lehetnek. A nehézség inkább a konkrét darab megtalálása. Valamiért nem véletlen a hogy a Land Cruserek a legdrágábbak. De itt is belefuthatsz számos problémába pl. egy elöregedett hűtöcső eldurranása, ami miatt lerohadhatsz, rosszabb esetben a motort is gajra vághatja. A videó elején lévő faclift disco 2 csavarrugókkal pl. nem rossz kompromisszum. A td5 elég erős és nem eszik sokat, csiptuningal bőven elég mindenre. Sajna megvannak a tipusnak bosszantó hibái, ami miatt olcsóbb mint a az LC. De ha van egy jó szerelő aki esetleg elé megy a hibáknak, akkor minimalizálni lehet a meghibásodásokat.

Előzmény: Den103 (46804)
Den103 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46806

Tolem 15merfoldre van egy 25 negyzet merfoldes terulet ami katonai gyakorlo terulet. Ott ingyen lehet tolni neki annyi kell hogy legyen rendszamod. 

Ahol a video van az egy ugynevezett green lane ami itt a fold ut. Ingyen lehet rajta menni. Feltetel a rendszam nehol hatalmas vizek vannak.

Ezen kivul vannak meg off road turak ahova fizetni kell.

HRV CRV pocsojaba valo akkor mar inkabb 1 sima kombi.

 

A difi felujitasra tudok otthon egy auto muhelyt akik drift autokat epitenek biztos vagyok benne hogy faszan megcsinaljak mert profik.

Előzmény: cam aro (46805)
cam aro Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46805

 Foleg hogy angliaban elek!"" 

 

veszett fejsze nyele. 

esetleg nem ha valahol a periferian,.. de ahol a roka, meg a golf vadaszat divik, 

ott durvan hamar kilonek ha ott offroadozol ahol nem kellene., 

 

aztan. 

 talan olcsobb felujitani egy meglevot mint 4-500 fontert venni egy sperrdiot amit meg bele is kell rakatni ""

..felejsd el. 

4-500 fontert nem ujitanak fel, ha megis, az nagyon olcso hus hig /h nelkul /  level. é-vel.

(tehat nem  high level, hanem hig lével )  

masreszt offroad nem garancia felujitottra. 

tehat esetleg kanyaronkent rugod szet a sperr/lock/felujitott diffit. 

 

 

nem vagyok itt topik. de leirasodbol sztem neked egy barangolos izere pont jo egy cr-v. hr-v.. samurai.. 

 

tevedes sk. 

Előzmény: Den103 (46798)
Den103 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 46804

Hello!

Bocs de 18:00tol dolgozom ugyhogy nem tudok a gep elott lenni.

Mire kene?

Vegulis ugy indult, hogy kene valami amivel tudok vontatni mert van 1 e36-om amit reszelgetek driftre meg palya versenyre. Jobb lenne ha nem a sajat laban menne de ez egy masik sztori...

 

Aztan gondoltam, hogy akkor mar legyen egy jo terepjaro mert csomo lehetoseg van itt terepezni.

Jo lenne ha ferne bele cucc de minnel hosszabb annal rosszabb terepen ugy tudom.

 

Azert szeretnek mindenkeppen hatso difizarat mert: imadom ha csuszik a segge :) es mert nagyon ugy nez ki hogy nem lessz mas  akivek menni tudok mert senki sem akar venni terepjarot csak az anyoson akarnak ulni. No comment :)

Szoval ha beragadok valahogy ki kell jonni a szbol.

Raadasul cross motoroztam is itt, tobb helyen es nagyon szemet tud lenni a talaj. Kemeny nyalkas agyagos csuszik nagyon.

Pl:

 

Szerintem inkabb tura jellegu utak lesznek talan nem hard off road bar konnyen el tud gurulni a gyogyszerem :)

Sajnos nincs itt senki akivel el tudnek menni kicsit, hogy lassam milyen is eloben...

 

Tudom, hogy dragabb fentartani mint egy sima autot de auto manias vagyok az osszes penzem ilyen szarokra verem el :)

 

Amiken gondolkozom:  (diselek)

Land rover defender

Land rover discovery    itt ezek viszonylag olcsoak de felek az angol autoktol

Mitsu pajero

Toyota Land crouser        jo draga meg 90% automata itt

Toyota Hilux vagy 4runner      tudom hogy nem igazi terepjaro de nekem nem tunik rossznak!?

Jeep cherokke 2,5 td  felek az amerikai autoktol is :)

Daihatsu fourstroke Itt igy hivjak magyarorszagon valahogy mashogy. Allitolag nagyon jo, van benne hatso difi zar azt hallottam

 

Szerintetek???

 

Es meg csak annyit hogy nagyon sok automata van. Itt a forumon valaki azt irta, hogy vitathatatlan elonye van terepen. Az mi lenne mert el sem tudom kepzelni?

 

Elore is koszi minden jo tanacsot!

Tie Creative Commons License 2015.08.17 0 0 46803

Oszt vett egy harmadik rissz-rosszt, amire ugyanúgy elköltött egy kalap pénzt, mert azon is minden szar volt. Ennyike, vehetsz akármilyen öreg terepjárót, mind fos lesz, és mindet fel kell majd újítani milliókért. 

Előzmény: -Bazsa81- (46802)
-Bazsa81- Creative Commons License 2015.08.17 0 0 46802

Négy gyerekkel a sivatagba

Viktor két rissz-rossz terepjáró után mondta azt magának, hogy most már olyan kell, ami a legjobb. Tovább »

forrás: totalcar.hu

 

Ebben a cikkben benne van minden :)

pinguru Creative Commons License 2015.08.17 0 0 46801

Mit akarsz csinálni a géppel?

Előzmény: Den103 (46798)
Den103 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 46800

Ok koszi!

Előzmény: korzo (46799)
korzo Creative Commons License 2015.08.17 0 0 46799

Nekem a 90-es* Toyota LandCruiser-ben (vagy Prado-ban, vagy Colorado-ban, ahogy tetszik) volt zár középen és hátul.

_________________

*: ez nem évjárat (mert az '96-'02 lenne), hanem gyári kód, ami a háromajtósnál 90, az ötajtósnál 95.

Előzmény: Den103 (46798)
Den103 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 46798

Koszonom a valaszt es ez a link is hasznos. Foleg hogy angliaban elek!

Nekem a hatso difizar fontos. Es talan olcsobb felujitani egy meglevot mint 4-500 fontert venni egy sperrdiot amit meg bele is kell rakatni meg gondolom szimeringeket cserelni stb...

Azt tudom hogy nehany cherokee-ba van de nagyon ritka. Tobb ember szerint a cherokee nagyon silany minoseg. Ez igaz? Mert nekem a regi kocka tehat a grand elotti nagyon bejon.

 

Miben van biztosan? (hatso difizar)

Előzmény: pinguru (46797)
pinguru Creative Commons License 2015.08.17 0 0 46797

Nem akarlak visszaterelni a helyes útra, de a zárható hátsó difi csak egy olyan opció, amit ha akarsz, bármikor betehetsz:

 

http://www.paddockspares.com/off-road/diff-lockers.html

 

Az meg más kérdés, hogy mire akarod használni, hard offroadra, vagy túrázásra, az utóbbi esetben a hátsó diffizárnak nem sok előnye van. Nekem volt ilyen is, olyan is, jelenleg nem zárható a hátulja, és nem is hiányzik. A gyári megoldások nagy része be van rohadva, persze vannak kivételek.

 

Ha használtat veszel, döntsd el, hogy mire kell, a rá szánt keretből keresd meg a legjobb állapotú masinát és tartsál még 1 milát készenlétben. 

Előzmény: Den103 (46796)
Den103 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 46796

Sziasztok!

Szeretnek elkezdeni off road ozni! Eddig defenderrol almodoztam de most tudtam meg hogy nem zarhato a hatso difi.

Olyan "traktort" szeretnek aminek kapcsolhato 4kerek hajtasa es zarhato vagy onzaro hatso difije van.

Mik ezek a tipusok az olcsobb kategoriaban?

Pl pajero 1991-2000?

Vagy esetleg valami utolagos tuning a hatso difibe?

Ramm. Creative Commons License 2015.08.14 0 0 46795

Sziasztok !

Mazda MPV 3000 V6 4x4 komplett blokk és egyéb alkatrész karosszéria elem...stb olcsón eladó.20350hatvanötharminchárom elértek.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 46794

Hali.

 

Ma teljesen szét lett szedve, minden bekenve, de mint kiderült eddig is be volt.

Tesztkörön úgy tűnt jó, csak nyöszörög a futómű hátul (valszeg sokat állhatott korábban). Hazafele Vörösvárról megint hallottam. Így marad. Ha lesz rá keret majd veszek dobokat oszt csere. Ez mondjuk akkor, ha a csapágyak egyike beadja a kulcsot. Addig bíz így marad. Fék jól működik, így nem érdekel innét kezdve :)

 

Amúgy azt láttuk, hogy szétszedve vannak részek, mik rozsdásak voltak belül és lehet ez miközben forog hozzáér az álló betéthez és ez adja a hangokat.

 

A nyöszörgés fura, mert az is kerékforgáshoz igazodik, ütemes :)

 

 

Megnyúztuk az alkatréstzeket, minden jó futóműben :)

 

Azaz marad egyelőre.

ű

 

üdv

G

Előzmény: atompyka (46792)
atompyka Creative Commons License 2015.08.13 0 0 46793

(Félreértések elkerülése végett: vicc volt.)

Előzmény: atompyka (46792)
atompyka Creative Commons License 2015.08.13 0 0 46792

Van egy kis csavar a dobon, egyesek szerint az pozicionálja a dobot szereléskor, mások szerint ahelyén tartja, mikor nincsnek benn a kerékcsavarok. De nem. Az a zsírzógomb helye, csak gyárilag kihagyják, egyrészt a csavar olcsóbb, másrészt így jobban kopik a betét meg a dob, gyakrabban kell cserélni, harmadrészt a csavar feje kisebb, jobban felfexik a felnee. Szóval csavar ki, zsírzógomb be, dob zsírral telenyom. Meglásd, elmúlik. Minden. :-) 

Tévedés joga blablabla... :-)

(Elmeállapotomról szakvéleményért keresse fel cihiáterét, terapeutáját!)

Előzmény: Törölt nick (46789)
cam aro Creative Commons License 2015.08.13 0 0 46791

vannak allitasok mi szerint az esztergalas elotolasaba akad bele a betet. 

(mint egy menet ) 

az egy darabig oldalra huzza pofat, majd vissza pattan. 

azt kezdodik elolrol. 

 

rohogtem en is jot rajta.

de aztan volt hogy tenyleg. 

 

proba cseresznye, forditsd meg a dobokat. 

...vagy vasald meg, de kemenyen. 

 

 

tevedes joga SK. 

Előzmény: Törölt nick (46789)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.08.13 0 0 46790

Gyanítom hogy nem sikerült központba fogni azt a dobot...

Előzmény: Törölt nick (46789)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 46789

Hali

 

Milyen szervizt tudtok javasolni alattomos fékhiba kiderítésére? Pesten 20 ker környékén.

 

A helyzet, hogy felszabályozták a dobot, tárcsát elől, megnézték a kereket és minden maradt a régiben. Az ugyan kiderült, hogy ha csak kézifékkel fékezek, akkor nincs az ütemes hang és érzet hátulról, de ha normál fékkel fékezek kicsit intenzívebben, akkor kattog, ami függ a kerék fordulatától...

 

2 szerviz szedte már szét a dobot és egyik se találja a hibát. Kezdek kiábrándulni a szervizekből...

 

Eddig 30.000 ment ki az ablakon és nem jó, sőt már korábban kezd el kattogni.

 

Egyébként miután menet közben erősebb kéziféket húztam, utána jobb volt, de idővel visszajött.

Az biztos, hogy fék, hátsó fék, azaz dob, de nem szabályozni kell.

 

 

Találkozott valaki már ilyen alattomos szutyokkal? :)

 

Munkahenger vagy munkahenger rögzítése a gyanús, de én nem tudom megnézni szerszám és szakértelem híján :D

 

Üdv

G

vasfelmetsző Creative Commons License 2015.08.12 0 0 46788

Te szoktál jó helyekről, jó képeket küldeni.

 

Ha jól veszem ki szavaidat, most visszanyalt a fagyi. :-)))

Előzmény: BiharyG (46786)
rozgonyi tibor Creative Commons License 2015.08.12 0 0 46787

35-37 colos terepgumit keresek, lehetőleg 17 es felnire , csak nagyon jó állapotú érdekel. köszi 

209842003

BiharyG Creative Commons License 2015.08.11 0 0 46786

Azért egy nagyon picit irigykedem... :)

Előzmény: pinguru (46785)
pinguru Creative Commons License 2015.08.10 0 0 46785


Sziasztok

 

Az Albániai csavargásunkról néhány fénykép:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135923062&t=9111102

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 46784

No mégse, Pátkai szabin van majdnem egész augusztusban :D

 

Gogol utcába megyek, úgy döntöttem :D

 

 

Inkább ránézetek, pedig jobb helye is volna az ilyen felesleges pénzkidobásnak :D

(bejárati ajtót is kell csinálnunk és jó lenne idén a garázsajtót is kicserélni, mielőtt kicseréli az magát :D)

Előzmény: atompyka (46783)
atompyka Creative Commons License 2015.08.10 0 0 46783

Pátkaihoz? Itt van a közelben? :-)

Előzmény: Törölt nick (46782)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.10 0 0 46782

No igen :) Nem is megyek többet ilyen helyre asszem...

Pátkaihoz kérek időpontot aztán nézzék meg mi van. Remélem nem kell másik dob, most ne kelljen :D Bár lehet érdemesebb lenne úgy csapágyazni is mindjárt...

 

Üdv

G

Előzmény: mindropimindropi (46781)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.08.09 0 0 46781

Így legyen ötösöm...

Ezért írtam az esztergályost.

Még nem láttam szaGszervízt, ahol megforgatták volna a dobokat. Vastagságok megvannak oszt jóvan. :)

Előzmény: Törölt nick (46779)
atompyka Creative Commons License 2015.08.09 0 0 46780

Sokat állt autónál simán lehet. 

 

Előzmény: Törölt nick (46777)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.09 0 0 46779

Hali.

 

Igen, ignis 1.5, 2wd

 

Szakiszerviz jónak mondta, pedig sztem a dob lesz a rossz...

 

 

Üdv

G

Előzmény: mindropimindropi (46778)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.08.09 0 0 46778

Ez a 46735 hsz-ben említett autónál van?

Előzmény: Törölt nick (46777)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.09 0 0 46777

No igen, ez milyen igaz és pont aktuális is :)

Tegnap ragasztottam 3-4 dolgot, rá fél órára keresem hol a ragasztó. Szted megtaláltam? :)

 

 

Mennyire esélyes az, hogy 80.000km mellett dobfék beadja a kulcsot? Üt fékezéskor, de nem is kicsit ütemesen hátul, ami lassul ahogy lassul a kocsi. Mindez egy kézifékállítás után jött elő, előtte nem éreztem. Mitől lehet? :)

 

Igaz, 2003-as kocsi, de garantáltan 80 van benne, sokat állt korábban 5000km ment bele évente.

 

 

Üdv

G

Előzmény: Törölt nick (46776)
spapda Creative Commons License 2015.08.07 0 0 46773

Na akkor visszatérnék picit a Toyotára, tegnap két kör között gyorsan lőttem egy fotót és egy videót a japán innováció legújabb fejezetéről.

 

Először jöjjön a kép, a biztonsági övről:

 

 

A képről nem látszik, de ez ebben az állapotban is (általában így marad, ha kiszáll valaki) tud harangozni a csat. De ha eligazítod az ülés mellett, akkor is, mert (és ez talán már látszik) egyrészt nem húzza meg elég feszesre magát, másrészt nagyon lent van a csat, így a laza övön garantált a kilengés, amint letérsz az aszfaltról.

 

Na de jöjjön, aminek jönnie kell! A csoda, amit fehér ember még nem látott, amiről csak sötét eldugott fórumok legmélyebb zugaiban suttognak, ami korábban elképzelhetetlen volt, ami még a legfelkészültebbeket is meglepi, amitől hitetlenek térnek meg...és amitől pl. szar a Hiluxunk. Pozitív világfelfogásúak számára tolmácsolva: hogyan állítsuk be a tükröt a napellenző segítségével.

 

atompyka Creative Commons License 2015.08.03 0 0 46772

Ne légy kishítű, nem tudhatod, ha meg sem próbálod... :-)

 

Előzmény: korzo (46767)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.08.03 0 0 46771

De az is csak haszontalan pénzszórás lenne. :)

Előzmény: vasfelmetsző (46770)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.08.03 0 0 46770

Láttam már ezt a filmet. Hát nem szép.

Ami pénzt itt elszórtak a földbe, abból pont tudnék venni egy szép új Defendert,....vagy kettőt.

Előzmény: korzo (46769)
korzo Creative Commons License 2015.08.03 0 0 46769

Hát ugye vannak ezek a feneketlen (mocsár?)foltok, amik ha egy kicsit nedvesebb az idő, elnyelnek mindent. Meg hát a traktorosok se ügyetlenek. Nekünk is volt olyan, hogy 2 hónapot volt kint az MTZ a répaszedővel a föld végén úgy, hogy a fülkében állt a víz, mert a traktoros úr úgy gondolta, hogy a fene tolatgat, hanem a föld végén megfordul a susnyásban. Az ugye meg se fordult a fejében, hogy miért nincs kiszántva...

Amúgy meg pl.:

 

Előzmény: spapda (46768)
spapda Creative Commons License 2015.08.03 0 0 46768

Lehet, hogy hülye kérdés, de szántás előtt/alatt nem szoktak gondolkodni a tisztelt polgárok, hogy ez így nem lesz jó? Vagy hirtelen jön a feneketlen gödör, ami csak úgy nyeli az erőgépeket? Nem értek hozzá (eddig csak utas voltam trakeszon), ezért kérdem.

Előzmény: korzo (46767)
korzo Creative Commons License 2015.08.03 0 0 46767

Hát a 206-ossal* nem sokra mentem volna, miután a törzscsuklós 9530-as is elvérzett előtte :-D

__________________________

Akkor még a KITE-nél (John Deere importőr) dolgoztam és az volt a szolgálati a járművem

Előzmény: atompyka (46765)
spapda Creative Commons License 2015.08.03 0 0 46766

"láttam én felhasalt John Deere 4730-ast is ;)"

 

Ha jól értem, erről van szó:

 

 

 

Ez. Fel volt. Hasalva. Azt hogy? És akkor engem meg arról faggatnak, hogy miért akad be a napellenző a tükörbe! ;)

Előzmény: korzo (46764)
atompyka Creative Commons License 2015.08.03 0 0 46765

Ès? Legalább megálltál segíteni s kihúztad? Vagy nem volt Nálad rántókötél? :-)

Előzmény: korzo (46764)
korzo Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46764

Egy rendes elakadáshoz exkavátor kell, nem MTZ.

(láttam én felhasalt John Deere 4730-ast is ;)

Előzmény: spapda (46763)
spapda Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46763

Ilyet valahol olvastunk már Land Rover tulajokról is... ;)

 

A végén meg úgyis jön az MTZ, és akkor egy időre le van tudva a kinek hosszabb a micsodája fesztivál!

Előzmény: atompyka (46762)
atompyka Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46762

:-)

Valaha, sok éve, mikor bejöttek az első terepes Tata pickupok, volt egy cikk valahol, amiben egy tulaj azt ecsetelte, hogy bár pocsék az egész, mégis ő huzigálja ki rendszeresen az elakadt Hiluxokat :-)

Előzmény: spapda (46758)
Transzformátor Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46761

Én azt hittem,hogy ilyen HI-LUX kategóriában is kikapcsolható az ESP.

Előzmény: senim (46757)
spapda Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46760

"Egyedül a kikapcsolhatatlan menetstabilizálót utálom, de azt nagyon."

 

El kell vágni valamelyik ABS vezetéket, akkor gondolom a menetstabilizátor is pihenősebbre veszi. ;)

Mondjuk a miénken úgysem viszi túlzásba az ABS, olyan sokméteres csíkokat lehet vele húzni, mint utoljára a kocka Pajeroval...

Előzmény: senim (46757)
spapda Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46759

0 km-es a szekér, na meg nem ez az első japán trágyahordó az életemben, ezért is voltak furcsák a felsorolt jelenségek. De majd csak kinövi! Most egy ideig mindennap kell a vas, nem állhat szervizben. Amíg nem térdel le, hajtani fogjuk.

Előzmény: Krinnyian (46756)
spapda Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46758

Van egy Tata is a "flottában". Tudod az új fajta, a Hilux-másolat. Azt már tényleg nem lehet összetéveszteni a Toyotával. Az indiai szekeret egy szerencsétlen sorsú műszaki ellenőr csapat hajtja, állítólag veszélyességi pótlékot fognak kérni, ha továbbra is a Tatával kell járniuk. Valószínűleg nem véletlen, hogy ha nem figyelsz oda, máris ráteszik a mancsukat a Toyotára. :)

Előzmény: atompyka (46752)
senim Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46757

192 vagyok és nekem tökéletes a hiluxban minden. A 2 évvel ezelőtti eresztéshez képest megy, mint akit fenékbe rúgtak. Egyedül a kikapcsolhatatlan menetstabilizálót utálom, de azt nagyon. Vége a kilincs előre autózásnak, de az még rosszabb, hogy a korrigálást erősen felül írja az elektronika (újra kell tanulnom vezetni terepen)

Krinnyian Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46756

Én csak 178 vagyok, a komfortban így valóban lehetnek komoly különbségek!

 

Viszont ha a vas zsír új, tessék gyorsan visszavinni!

Az osztómű valóban nehézkesebb, mint a régin, de csak azért mert felpörgeti a féltengelyeket.

De ettől még simán egykezes, kényelmesen!

A váltóról nem is beszélve! Üljetek be egy bármilyen másikba, simán kell működnie!

 

Ezt a tükör-napellenző kombót ki fogom próbálni! El sem tudom képzelni! :-D

Előzmény: spapda (46751)
atompyka Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46755

Ez nem műveccség kérdése, inkább Mörfi elvtárs fél tucat almájához van köze. :-)

(http://www.libri.hu/konyv/dr_joseph_murphy.tudatalattid-csodalatos-hatalma-8.html)

Előzmény: Törölt nick (46754)
atompyka Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46753

(Tata = őszinte LR)

:-)

Előzmény: atompyka (46752)
atompyka Creative Commons License 2015.08.02 0 0 46752

Nem lehet, hogy egyszerűen félreolvastad (vagy a tudatalattid nem hajlandó feldolgozni az infót), ès nem Toyota, hanem Tata van ráírva? :-)

Előzmény: spapda (46751)
spapda Creative Commons License 2015.08.01 0 0 46751

"Hogy a napellenző a tükörbe? Vedd le róla a panoráma tükröt, utoljára ladában volt divat. :-DDD De tényleg hogy a túróba csinálod ezt? Sosem láttam még ilyet."

 

Full gyári setup, jó userként semmi ördöngőset nem csinálok, csak ha pofámba süt a nap, lehajtom. 186 cm körül vagyok, ehhez mérten állítom az ülést és a tükröt. Az alacsonyabb termetű kollégámnak lehet, hogy a 170-es magasságára állított ülés-tükör kombónál nem jelentkezik a hiba (még nem kérdeztem).

 

 

"A jobb 1 fémcsatja tényleg tud kolompolni, és tényleg köcsög hangja van! De majd egyszer nyúlj oda, és fordítsd a helyére az övet, és máris megszűnik!"

 

Nincs megtekeredve. Szépen, rendben, egyenesen áll az öv, egyszerűen nem húzza meg a feszítő annyira, hogy ne tudjon harangozni.

 

 

"A váltókar tényleg feszesen jár, bár a szoknya nem tudom mitől feszül. De itt még legalább van kar. Ha bent van bent van, ha kint, kint!"

 

A villanymentes dolgokat én is komálom, de pl. a terepjárásban kevésbé jártas (=régi szarfashulladék 20onéves, szervótlan és villanytalan dögökkel még nem találkozott) kollégák rendre fél percet is el tudnak mókolni a terepváltókarral, mire odanyúlok, és kétkézzel berántom a helyére, mint az ólajtót. Fogalmazzunk úgy, hogy ez az első összkerekes autó életemben, ahol tényleg be kell szenvedni az autót összkerékbe (igaz eddig csak japánjaim voltak, azokkal nem volt story). Kb. olyan, mint kivenni összkerékből egy durván befeszült L200-ast.

 

 

"Erről a rettenetes szar váltóról mintázták az Amarok kézi váltóját, a ZF mérnöke azt mondta minta értékű a Toyota váltó!"

 

Részvétem a Volkswagen és ZF mérnököknek. Nem tehetnek róla, aki Golfon meg hasonlókon szocializálódott, annak már ez is bőven frankó, de aki Mazda, Mitsu és hasonló dögökön kapcsolgatta a fokozatokat, az meglepődik a Hilux darabosságán, valamint az 5. fokozat kapcsolhatatlanságán.

 

 

"Klíma töltéssel próbálkoztál már?"

 

0 km-es (na jó, lassan 10e km-es) Toyotán?

 

 

"És bármilyen kart le lehet törni bárhonnan! Sosem találkoztam egyel sem!"

 

Nincs szándékos pusztítási hajlamom, a külső levegő elzárót ráadásul nem is nekem, hanem a 10 éve Mazda B2500-at hajtó kollégának sikerült "benyomni". Az L200-on vagy a B2500-on nem sikerült nekem sem kárt tenni egyetlen beltéri mozgó alkatrészben sem.

 

 

"A könyék magasság pont jó, nekem!"

 

Nekem nincs jó helyen, lehet, hogy a magasságommal és ezáltal az üléspozíciómmal függ össze. A bajom az a rekesszel, hogy ugyan rohadt mély, de nem elég széles. Így ezer dolgot kisebb bele lehet dobálni (telefon, GPS, kábelek, CD-k) stb, de egy menetnapló méretű dolgot, célhardvereket már nem. Lehetne kevésbé mély és szélesebb.

 

 

"- Műszerfali zsebek, 5,5"os SonyZ3-at simán elnyeli! De szar! "

 

Én Z1-gyel nyomom, az valóban befér. De próbálták már telefonon kívül bármi mást rakni oda?

 

 

"Műanyag alkatrészek leesnek? Mellyek? Nme sok van ami leeshet! Ha az az egy leesik az nem pohártartó többé az tény!"

 

Lásd kettővel előbbi megjegyzésem. Ezt is az egyik kollégának sikerült legyilkolni. Ez az autó egyszerűen nem ugyanabból a műanyagból van összerakva, mint az előző generáció (vagy az ezredforduló bármelyik japán pickupja). Más a minősége.

 

 

"Nincs gyári szupermacsó króm cső fellépő! Az hogy valamely forgalmazó gyártat valami hiper ügyes ezermesterrel egy használhatatlan fellépőnek tűnő tárgyat, aztán az szar, az lehet, de semmi köze a toyotához."

 

Nem a fellépőbe akadnak bele a fadarabok, hanem az autón a fellépő rögzítésére szolgáló fülekbe (pontosabban a fülek és a kasztni közé), melyek eléggé gyárinak tűnnek. A miénkhez járó olasz "fellépő" és az Alpha platódoboz valóban szupergagyi, de az általam vázolt jelenség független a fellépőtől.

 

Mondom, összességében nem lehet bajom a szekérrel, mert műszaki értelemben teszi a dolgát. De mivel munkára használom (számít a kényelem, ergonómia), és van összehasonlítási alapom más japán típusokkal is, ezért nem vagyok maradéktalanul elégedett a típussal.

Előzmény: Krinnyian (46749)
pinguru Creative Commons License 2015.08.01 0 0 46750

Én amikor beültem a Hiluxodba, mintha egy másik dimenzióba csöppentem volna :) A Defi ülése például nekem teljesen kényelmes, sok ezer kilométer alatt sem fájdul meg semmim, de tartok tőle, hogy én vagyok egyedül a világon, akinek pont passzol ez a kiült valami, amit ülésnek neveznek :) Ezekhez a rezgő dolgokhoz nem tudok hozzászólni, mert esélytelen, hogy meghalljam :)

Előzmény: Krinnyian (46749)
Krinnyian Creative Commons License 2015.08.01 0 0 46749

Hiluxról Röviden!

 

- Hogy a napellenző a tükörbe? Vedd le róla a panoráma tükröt, utoljára ladában volt divat. :-DDD De tényleg hogy a túróba csinálod ezt? Sosem láttam még ilyet.

 

- A jobb 1 fémcsatja tényleg tud kolompolni, és tényleg köcsög hangja van! De majd egyszer nyúlj oda, és fordítsd a helyére az övet, és máris megszűnik! Mondjuk az tény, hogy a hirtelen kiugró utas simán leengedve az övcsatot, vissza tudja úgy húzni az autómata hogy megtekeredik az öv, ez által nem megy rendesen a helyére, laza marad az öv, és harangozik.

 

- A váltókar tényleg feszesen jár, bár a szoknya nem tudom mitől feszül. De itt még legalább van kar. Ha bent van bent van, ha kint, kint!

 

- Erről a rettenetes szar váltóról mintázták az Amarok kézi váltóját, a ZF mérnöke azt mondta minta értékű a Toyota váltó! Az tény hogy a Mitsué jobban kézre áll, és komfortosabb!

 

- Klíma töltéssel próbálkoztál már? Soha nem volt panasz hilux klímára! És bármilyen kart le lehet törni bárhonnan! Sosem találkoztam egyel sem!

 

- "könyöktámasztó doboz semmire sem jó" Mit szeretnél bele tenni? Mert hogy 3 gps-t rengeteg kábelt, zsepit, desodort, gyufákat, és időnként rácsodálkozom hogy jé, ez is itt van, meg ez is!

Maradjunk annyiban nagyon nem kicsi! A könyék magasság pont jó, nekem!

 

- Műszerfali zsebek, 5,5"os SonyZ3-at simán elnyeli! De szar! 

 

- Pohártartó! Műanyag alkatrészek leesnek? Mellyek? Nme sok van ami leeshet! Ha az az egy leesik az nem pohártartó többé az tény! :-D

 

- A mitsu ülése valóban mint ha jobban támasztana. De a leghosszabb utam egy Bp london Bp alatt nem ültem kockára a seggem és egyáltalán nem tűnt kényelmetlennek!

 

- Nincs gyári szupermacsó króm cső fellépő! Az hogy valamely forgalmazó gyártat valami hiper ügyes ezermesterrel egy használhatatlan fellépőnek tűnő tárgyat, aztán az szar, az lehet, de semmi köze a toyotához. Ahogy a beázó plató felépítményeknek sincs!

Az én gyári fellépőmbe soha semmi nem szorult be, alá, fölé, pedig...!

 

Mindezekkel együtt a 2006 utáni hiluxok, minőségben és tartósságban valóban meg sem közelítik az elődökét!

Erről a napellenzőről tényleg küldj már egy képet! Megöl a kíváncsiság hogy csinálod ezt! ;-)

 

Üdv. K

Előzmény: spapda (46718)
pinguru Creative Commons License 2015.07.31 0 0 46747

Nem jó címre küldtem az üzenetet, megyek is gyorsan a sötétebbik oldalra abajgatni a népet :)

Előzmény: vasfelmetsző (46746)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.31 0 0 46746

Hogyne lenne.

De ezt nem ide akartad, vagy már ez is terjed, mint az inflajenzija, mindenkit fertőzöl? :-)

 

 

Jöhettek ide, van hely bőven.

Előzmény: pinguru (46745)
pinguru Creative Commons License 2015.07.31 0 0 46745

Sziasztok

 

Itt a nyár közepe. Jövő héten szekta nap, van valakinek egy jó ötlete a helyről?

vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46744

Ez kell neked 19:30-nál.

 

Jobb mint a zesztergályos. :-)))

 

Előzmény: Törölt nick (46737)
Boar... Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46743

Ahol hal van, ott van sütnivaló...

:-)

Előzmény: atompyka (46742)
atompyka Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46742

Inkább, mint a halak... :-)

Előzmény: Boar... (46740)
atompyka Creative Commons License 2015.07.30 0 0 46741

Ugye ismered ezt a viccet?

 

 

- Szia, ne haragudj, Te e...z vagy?

- Nem, csak elbambultam...

 

Na, ez nem vicc... :-)

Előzmény: Törölt nick (46734)
Boar... Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46740

Gondoltam, a halak vonulási szokásai járnak a fejedben... :-)

Előzmény: Törölt nick (46734)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46739

Én ilyen panasz esetén esztergályossal megforgattatom. Ha ott sem üt, akkor oké.

Előzmény: Törölt nick (46737)
Brumi_2 Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46738

Megvételre keresek egy jó állapotú, vagy felújított komplett motort 1999/12 Jeep Grand Cherokee 4.7L V8-hoz.  I am looking for a complete engine (rebuilt or in good condition) for a 1999/12 Jeep Grand Cherokee 4.7L V8.

 

mobile: +36-30-8660685

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46737

Szakiszerviz most szedte szét és azt mondták semmi gondja :S

De megnézetem akkor mással, de gyenge féknél hogyhogy nem érződik? Mindegy, akkor ez lesz, köszi.

 

Lengőkarra azért gondoltam, mert azt mondták, hogy 1-2 szilent már repedezett kicsit, cserélni kéne, más meg azt mondja szarni rá, az jó csak picit repedt...

Lengőkarnak milyen tünetei lehetnek egyébként?

 

 

Üdv

G

 

Előzmény: mindropimindropi (46736)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46736

Szabályoztasd fel a dobot!

Előzmény: Törölt nick (46735)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.29 0 0 46735

hali

 

 

 

mondjuk a váltó érdekelt legkevésbé miért ad hangot kiengedett kuplunggal, most meg evvel már nincs probléma xd

 

ezen valszeg lengőkarcsere még érik.

ha már: Mi okozhatja azt, hogy nagyobb tempó mellett erősebb fék esetén darabosan fékez hátul. Hallani is kis dörgést és érezni is. Gátló jó, dobot szétszedték, kipucolták. Lengőkar csinálhat ilyet? Más már nincs xd gyenge féknél nincs.

 

Előzmény: vasfelmetsző (46724)
atompyka Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46733

Jaaaa, még nem az? Akkor nem szóltam...

Előzmény: Boar... (46732)
Boar... Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46732

Sok időd nincs gondolkodni mert a landrover is indiai lesz aztán borul a poén...

Előzmény: vasfelmetsző (46726)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46731

hali

 

 

kopogja le gyorsan, remélem nem lesz baja vele, mert onnét kezdve egy temető lesz.

mondom, nem csak motor, sok más is kijött rajta.

a motor volt a harmadik nem megyek tovább alkalom, itt telt be a pohár.

 

mindent, de mindent megcsináltam rajta lelkesen, havi 60-70-ek csak úgy repültek rá, ebből lett elegem, de nagyon. Ugyanakkor nem nagyon van használva, csak hétvégén...

 

én szeretem, ha elindulok valahova, akkor haza ia érek, ez nem volt meg Hondánál, már félve indultunk el vele, ami azért gáz.

 

amúgy imádtam, kitartottam mellette úgy gondolom túl sokáig, elején el kellett volna passzolni, de kutyázásra, kirándulásra jobbnak tűnt, de így lett.

helyette lett egy automata ignisem. Soha többet kéziváltó xd

azért pláne nem, mert három hete kb járni nem tudok, túlkopott ízületek, örökölt xd

bal térdemet nem tudom hajlítani, mert ekkor csont csonton csúszik, finom helyzet xd éppen botot keresek...

így nem hiányzik a kuplung :)

szóval minden szép így éppen 33 felett xd

 

amúgy értékesítő vagyok, szted mennyit ültem korábban meg mostanság xd

 

jól fog esni a szabi, túrázni megyünk xd

Előzmény: spapda (46719)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46730

Lehet, hogy az lesz. anya most telefonoz, hogy húzzak vissza hazafele, mert valamiért foltosodik.

Mondom szárad.

Nem baj, akkor is. :-)

Előzmény: korzo (46728)
korzo Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46729

Ez az övcsat kopogás engem is halálra idegesített a Land Cruiser-ben...

Bezzeg a Disco3! Imádom :-D

Előzmény: spapda (46718)
korzo Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46728

A múltkori művét látva, szerintem azt a szobafestést nyugodtan rábízhatod a gyerekre :-D

Előzmény: vasfelmetsző (46717)
pinguru Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46727

Nekem 2 évnyi Defenderezés után a komfort ott kezdődik, ha egy hófúváson áthaladok és nem lesz havas az arcom feltekert ablaknál :)

Előzmény: spapda (46718)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46726

Erre most valami frappánsat kellene válaszolni, feltétlenül úgy, hogy csak jól jöjjek ki belőle.

 

Várj, gondolkodom! :-))

Előzmény: atompyka (46723)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46725

Nahallod. Nem jársz messze a jótól. :-)

 

Komolyan. Rengeteg hiányossága van, főleg komfortban, de elég jó célszerszám.

Előzmény: mindropimindropi (46722)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46724

Szóval azt elhiszem, szerelő mindig megcsinált mindent,.........vagy jól jétsz a hattyú halálát, mint ahogy velem is többen megpróbálkoztak már több kevesebb sikerrel.

De a kuplung-váltó pont ilyen felhasználótól függő szerkezet.

Autóinkat párszázan vezették már, és vannak jobbak, vannak gyengébbek. Meg vannak, akik szentül meg vannak győződve, hogy jól csinálják, ami részfeladatokra igaz lehet, de egy egy kezelés része döcögve megy.

Előzmény: vasfelmetsző (46721)
atompyka Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46723

"az indiai autóiparnak még elnéznénk"

Hát akkor mégis csakisaLandRover... :-)

 

Előzmény: spapda (46718)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46722

Olyan kellemes olvasni eme sorokat. 

Meg is simizem az Uazt. :))

Előzmény: spapda (46718)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46721

Ittenik vagyok, kikenytük a szobát.

Szóval ott tartottunk, és ez akkoriban terjedt az akkori ismerőseim között, hogy gyáááá, ez felező nélkül elmegy itt ott, mindenhol. Ez az ATV-s korszak volt. Ott ugye egy botfülü-bb ember a CVT hajtány miatt nem sok mindent vesz észre, csak azt, hogy a gép masszívan halad előre, bármilyen akadályon.

 

Azt már csak a hozzáértőbbek hallják, hogy persze ja, de közben sír alatta a gép.

Előzmény: Törölt nick (46716)
spapda Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46720

Ja, és nem igazán működik az ABS. Simán állóra lehet satuzni a kerekeket, kellemesen csúszik is ilyenkor a vas, ez az ABS-t nem nagyon hozza lázba, eddig talán kétszer sikerült működésre bírni.

Előzmény: spapda (46718)
spapda Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46719

Nekem van egy barátom, tizenéves CR-V-vel. A japánautós problémákat leszámítva (izzócsere, egy-két szilent, fékbetét ilyesmi) soha semmi komoly baja nem volt vele, pedig a hegyen lakik (a rossz minőségű aszfalt után köves földút). Se a váltó, se a motor nem produkál hibákat, egyik sem eszi/csöpögteti az olajat, az összkerékhajtás pedig kiválóan dolgozik alatta, télen enélkül nem lehet feljutni a hegyre - ezért van minden második lakónak arrafelé 4WD Ignise, Nivája stb. Szóval a koma szereti az autót, olcsón fenntartható, nem rohad, nem romlik el. Szóval ilyen is tud lenni egy Honda.

Előzmény: Törölt nick (46716)
spapda Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46718

Májsztró!

 

Én komolyan csalódtam a Hiluxban. Bezzegrégenmindenjobbvolt, de komolyan. Múltkor gondoltam rá, hogy összeírom az összes apróságot, amit megfigyeltem rajta, de aztán sosem volt annyi időm. Nyilván ezek inkább a komfortra hatnak, jelentős része beltérbeli kérdés, nem pedig terepjárási vagy megbízhatósági ügy. De akkor sem értem, hogy a "fejlődés" jegyében miért kell elrontani azt, ami előtte 20 évig jó volt. Például ott van a jobb1 biztonsági öv csatja. Ha nincs utasod bekötve a jobb1-ben, akkor pont annyira húzza vissza a csatot, hogy az a legkisebb hepehupán is a B oszlop műanyag burkolatán harangozik. Gondolom sejted, hogy egy félnapos földutas bejárás során mennyire gyűlölhető az, aki szerint "ez így pont jó lesz".

Vagy ott van a terepváltókar, amire sikerült olyan feszülő szoknyát húzni, hogy két kézzel kell váltani 2wd és 4wd között. Persze, majd bekopik, megnyúlik - de egyelőre nem akarja jelét mutatni ennek a nyúlásnak. Semmi baj, legalább passzol a váltókarhoz, az is japán autóhoz méltatlanul darabos, az 5. fokozat kapcsolása pl. olyan érzés (már ha sikerül), mintha éppen eltörne bent valami. Majd ez is bekopik, és együtt múlik el a kuplung dobálásával, ugye...

 

Sz*r a klíma. Adott egy nem kicsi motor, hozzá pedig egy viszonylag pici bódé, kevés légköbméterrel. Ehhez képest egy átlagos szgk kombi (jóval nagyobb légtérrel) klímája szétalázza a Hiluxot, aminek eleve a ventilátor fokozatai úgy vannak kiosztva, hogy 0-talán már fúj valamit-éppen csak szellős-mintha már jönne valami levegő - orkán. De semmi baj, mert ez meg passzol a külső levegő elzáró karhoz, ami kb. a harmadik használat után majdnem beesett a középkonzolba, valószínűleg valami ultravékony tengely mentén forog, ami valami "jó minőségű" műanyag perselybe van ágyazva.

 

És akkor ott vannak még a komolytalan rekeszek, mert hát azért csak haszongépjárműről van szó, amivel az ember dolgozna, pl. kijár terepre, ahová visz ezt-azt, papírokat, kütyüket miegymást. A térképtartók még úgyahogyszódával, de a könyöktámasztó doboz semmire sem jó, a műszerfalon kévő pici izékbe egy rendes telefon sem fér el, és nagyjából ennyi, kifújt. Ja nem, van kihúzható pohártartó, amiről kb. a második használat után sorra törnek a műanyag alkatrészek. Az ülés pedig egy vicc, értem én, hogy nem utazós autó, meg hogy az előre-hátra illetve támladöntésen kívül semmit nem tud, de akkor már legalább legyen picit kényelmes, illetve a kialakítása, elhelyezése könnyítse meg a ki-beszállást (ez elég gyakori művelet egy rendesen használt pickupnál). De nem. Az előtte hajtott (3. generációs) L200-as Mitsubishi sokkal kényelmesebb, és könnyebb belőle a ki-beszállás.

 

Ja, meg a kedvencem: a fellépőnek elhelyezett gyári rögzítés. Benézel a szekér alá, mindkét oldalon gyárilag "fülek" vannak hegesztve, ezekhez lehet csavarozni a szupermacsó króm fellépőt. A baj csak az, hogy az első kerék hajlamos ide dobálni mindent maga alól, és ezzel már többször megszívtam: ha kb. ujjnyi vastag faágat dob szerencsétlen módon, akkor az olyan szinten be tud beszorulni a rögzítőfül és a kasztni közé, hogy nem lehet kiszedni még ütve-kalapálva sem (ráfeszül a bódé). Ilyenkor pedig a fadarab és a bódé súrlódása egy folyamatos, igen hangos nyikorgás képében jelentkezik (felerősíti a zajt a bódé), tényleg szekér jelleget kölcsönözve az autónak. A telephelyen nyugis körülmények között, vésővel-kalapáccsal orvosolható a probléma. Kedvem lenne leflexelni az összes fellépő-fülecset.

 

A napellenző pedig tényleg fáj, ilyen banális hibákat mondjuk az indiai autóiparnak még elnéznénk, de a nagy és szent Toyotától azért többet várnék. Tudom, a fent felsorolt hibák nem jelentősek, ettől még jó a futóműve, jó a váltóáttételezés terepre, egyelőre mechanikai értelemben bírja a strapát, de akinek nem csak játszósautó a pickup, hanem munkaeszköz is, az más szemmel néz az ilyen apróságokra.

Előzmény: vasfelmetsző (46709)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46717

"tökéletesen elboldogult mindenütt 2wd-vel."

 

Fene tudja, de ez a kis részlet nekem elárult valamit.

 

Most kifestem a gyerekszobát, oszt jövök. :-)

Előzmény: Törölt nick (46716)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46716

A sokból a motorról tehetett az ember, többiről nem.

 

Kuplungmunkahengereket ette, igaz utána kapott jakopartsot japan helyett az jónak nézett ki, 2 kuplungcserével, mert valeo szerkezet nem volt az igazi

Rohadt, de nagyon keményen, összes ilyen, ráadásul hátul az alváz is.

Futóművében mindig volt valami, sztem a nagy súly miatt és nem voltak túl erősek az alkatrészei, de erre fogjuk rá utcai kocsi.

 

Vízhűtő 5 éve volt cserélve, szelep beszart, minden fényszórómosó fúvóka elszállt, ne akard tudni mennyi újonnan az a kis gumiszar.

Ablakmosótartály fojt

Váltónak folyamatosan hangja volt

Difi se volt százas sztem

Szervó fojt (I-II geneknél jellemző hiba)

 

Ezek a nagyobb gondja, sok apró is volt, mint ajtónyitóérzékelők, zörgött a csomiajtó teleszkópja, nyikorgott a kuplungpedál. Ezek megint nem használati gondok, rossz tervezés.

 

Nincs motor hozzá (egy bontóban sem, lehet oka van?). Amikor megnézte szaki csak annyit mondott őszerinte alultervezettek a csapágyak benne.

Végül ő vette át (előtte 3x megkérdeztem biztos vagy benne, azt mondja csak nem nyúl annyira mellé vele, én kezeltem, s figyelek minden autómra, ismer régóta), szinte csak ő szerelte, tudta hogy bánok a kocsiaimmal, de múltkor mesélte megbánta, csak anyagban ami kell hozzá 400-nál járt és még lehet nincs vége. Másik motor ami jónak nézett ki kiderült főtengely abban is kopott nagyon, köszörülni kell (200.000-es motor, enyémet már nem lehetett), új csapágysor, gyűrűzés, s tudja fene még mi....

 

Ekkor még csak a motorral foglalkoztunk.

 

Nekem meg volt előtte bő 400.000-es futású ignisem. Nem lehet egy kalap alá venni a két autót megbízhatóságban. Oké, kisebb ignis, kicsit pattogósabb (bár nem sokkal), de ha megkapja ami elő van írva kimegy a világból. Olajfogyás? Az meg mi. Váltóra érzékeny, olajat cserélni kell időben, ennyi, de ez hondánál is megvan.

Komolyabb terepeket kapott a kis 1.3-as, mint crv, tökéletesen elboldogult mindenütt 2wd-vel.

 

Amikor vettem amúgy jónak nézett ki a honda, azt tudtam picit eszi az olajat, 5000km/1 liter. Így is volt. Ahogy elkezdtem használni és én jobban forgattam (városban max 4, nem szétpörgetésre gondolok itt :)), mint előző tulaj úgy tisztult a prémium olajtól, úgy kezdte jobban enni is az olajat :D

 

Szóval a motor csak egy a sok közül, az rakta i-re a pontot ez tény.

Ismét ignissel sokkal nyugodtabban indulok el bárhova, mert tudom haza is hoz :)

 

Nekem ez a legfontosabb :)

Előzmény: vasfelmetsző (46714)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46715

Ebben a méretben operálnék, 3-6 személyes kishaszonjárműves fülkésalváz, ugye a csavarodás miatt külön felépítménnyel.

 

Előzmény: vasfelmetsző (46709)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46714

", több hondát nem veszek, az is fix."

 

Ez hülyeség,......és innen indulnak a messzehordó legendák a megbzhatatlan pénztemetőkről.

 

A gépjármű legnagyobb ellensége a gazdája. Vettél egy -akár- márkaszervizben szétjavított akármit, majd otthon kókányolás, mert majd én jobban tudom.

Mire megvetted, pont azt kaptad, aminek ez lett a vége.

 

Nekünk van angolszarunk a sérültből újrakalapálttól, a boltiig minden, meg a GTK.-s fénysérült újautó, amit el tudsz képzelni.

Mind ugyanabból a típusból.

Ami hibákba belefutottunk, az mind a használat következményei.

Ez alapján sorjában: Újautónak minimális problémái 16 év alatt: Defender Td5. Ami gond volt, azt én rontottam el rajta, de filléres dolgok, is kevés alkalommal.

Egy felborult-széthajtott, ami 4 éves korában is rettenetes állapotban volt, de nem volt más eladó, hát megvettük.

Sztenderd használt 6 évesen. Leharcolt, szakadék állapotban, -szintén kínálat hiányában vettük-, de miután kijavítottuk az használtságát, és akkor már átkenytük az egészet szép metálra. Azóta hibátlanul mén.

A Bukfenc megugye. 13.000 km-es korában összetörték, amivel megmentették az autó életét, mert ennél a cégnél nincs irgalom, mindent tönkretesznek nagyon hamar. Ezért jó állapotban került hozzánk, és nem is lesz vele semmi gond, jól működik.

 

Ez a 16 év termése, nem sorban van, hanem az elsők is megvannak, és párhuzamosan üzemelnek, teljesen jó így az élet nincs bosszúság. Csak az előző hibák kiküszöbölése volt idegölő, és drága.

Előzmény: Törölt nick (46712)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46713

Natessék. Oszt a hülyemginténvagyok, mi?

 

Újabb milliárdos fejlesztés jön Kecskeméten

A Mercedes-gyár mellett épül az ipari szolgáltatóközpont. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: vasfelmetsző (46711)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46712

Csendes olvasója vagyok a topicnak, hiába nincs már 4x4-em :)

 

Nem kis bukováré volt a crv (le se merem írni mennyit feccöltem bele oszt vége lett ennek ellenére), mindegy, több hondát nem veszek, az is fix. Nem csak a motorja volt szutyok, nagyon sok hiba kijött rajta. Vicc, hogy visszatértem ignisre és sokkal jobban szeretem. Ezen is van pár apróság, amit meg kell csinálni, mert futómű el volt hanyagolva picit, de fillér a hondához képest :D

 

No mindegy.

 

Azért ha van alkalom beszólogatok én ám mindenkinek :D

 

üdv

Előzmény: Törölt nick (46704)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46711

Egy szó, mint száz.

Mindig mondom, hogy valami jó terepjáró gyárat kéne csinálni.

Amikor 8.-os voltam, és az ARO 10.3 -at nézegettem a BNV-n, akkor is voltak ötleteim, de úgy voltam vele, hogy nagyon könnyű elszúrni, de a megvalósítás pedig ennek ellenében nagyon nehéz.

 

Azóta történt pár dolog. Nem hiszem, hogy mellényúlnék.

 

Dobjuk össze az árát! Pár stadion árából olyan gyárat rittyentenék, hogy magától gurulnának ki a kész autók.

Előzmény: vasfelmetsző (46710)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46710

Nameg itt van közben a Zettor sztorija.

 

Most megen kitolták a gyártást még pár hónappal, mert a Nagy Vég hírére, még annak ellenére is meglódultak a megrendelések, hogy betyárosan felbaszcsizták az árát az utolsó sorozatnak.

Már legújabban 47-50.000 juróért szórják.

És még jobban viszik, mint valaha.

Nem hiszem el, hogy ez nem nagy kasza.

Előzmény: vasfelmetsző (46709)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46709

Jó reggelt Tanárúr!

 

Örülhetsz, hogy csak ennyi a bajod. Nézd csak ezt a szalagfékes német szart! Nem, nem a forma.

Eleve, milyen már, hogy megint egy francia libakergetőt fognak tikklábasra emblémázni, mint a Kankót.

Jó, persze a két márka között már semmi minőségbeli különbség. Tán a Renyóban kevésbbé bújtatják a sok műanyagot, de más nem. A Merci sokat romlott, a Renyók meg már masszívan kihúzzák az 5 éves gari végéig, így összepasszolnak.

 

Nade itt inkább arra gondolnék, hogy csinálnának egy komfortos munkagép jellegű pikáppot. De nem. Ahogy a kilométerórapergetésre is mondják, "erre van igény".

 

Persze, ha a fejlesztési osztály vezetője is mit csinál? Kinyitja ZDF-et, oszt aszt látja, ahogy vonul a sok süldő valamelyik szivárványos megmozduláson. Hát ezeknek kell gyártanunk? Ehhhh.

Előzmény: spapda (46706)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46708

Manta Manta. :-)))))

Előzmény: atompyka (46707)
atompyka Creative Commons License 2015.07.28 0 0 46707

Legalább a külsőbe? :-)

Előzmény: spapda (46706)
spapda Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46706

OFF Na urak, akkor tessék, lehet oszolni:

 

 

 

 

ON

 

Mondtam már, hogy mekkora ótvar a 7. generációs (2015 előtti) Hilux? Kevés autónál kellett eddig szembesülnöm azzal, hogy a vezetőoldali napellenző minden fel/lehajtáskor beleakad a tükörbe...

korzo Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46705

OFF

erről ez jut eszembe:

Előzmény: Törölt nick (46704)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46703

Miért? Nincs igaza? Dehogynem :D

Akkor meg ne tessék itten nekünk panaszkodni :D

Előzmény: Törölt nick (46702)
atompyka Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46701

"Csak hát ugye én egy kicsit más vagyok."

Kicsit. Ahhha. 

:-)

Előzmény: Törölt nick (46691)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46700

Persze, tökéletesen írod.

Teljesen mindegy, hogy néz ki a plató, de annak szabályosan az autó részének kell lennie, aztán azt raksz rá, amit -rendeltetésszerűen- akarsz.

 

Ott a cserfelépítményes konténeres, meg a multiliftes. Durván egyszerűsítve, csak a 4 pöcök van az alvázon kívül, és rakod rá a kockát.

 

Mondjuk érdekes, hogy a sárhányonak körbe kell érnie a kereket a felső részen, ami ezeknél maga a konténer. Azaz, ha nincs rajta a rakomány, akkor felfelé likas. De attól még ilyen.

 

 

Előzmény: korzo (46697)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46699

Szabályos.

Előzmény: Tie (46696)
korzo Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46698

"(a KITE-nél volt olyan pikápunk, aminél egy permetező volt csavarozva az alvázra :o)"

 

Mondjuk emiatt mehetett volna rá zöldrendszám is (önjáró eszközhordozó), csak akkor országjárni lett volna macerás vele.

Előzmény: korzo (46697)
korzo Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46697

Ez is csak akarás kérdése, mert lehet sima fapados platót is rakni a pikápra, így csak arra kell vigyázni, hogy az legyen a lakóbigyó padlója, meg lehessen rá oldalfalat tenni az esztétikum miatt (gondolom)

 

(a KITE-nél volt olyan pikápunk, aminél egy permetező volt csavarozva az alvázra :o)

Előzmény: Törölt nick (46695)
Tie Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46696

Oszt mivan, ha fogok egy autómentő trélert, felhúzok rá egy 8 méteres lakókocsit, oszt úgy megyek megaludni a vadkempingben? :-D

Előzmény: Törölt nick (46695)
korzo Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46693

És akkor mi van, ha egy utánfutóra (hivatalosan autószállító) felcsavarozok elmozdulás ellen rögzítek valami olyan egyedi lomot, amiben lehet aludni/zuhanyozni/főzni/mittomén'. Akkor engem megb.szcsiznak, hogy ez meg mijalóf.sz?

 

És ehhez kapcsolódva egy pickupra rakott lakófeléptmény is szabályozott dolog?

Előzmény: Törölt nick (46691)
Tie Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46690

Na de ezt kérdem, olyan nincs, hogy EGYÁLTALÁN nincs benne semmilyen főzőlófasz? Se beépített, se semmilyen? Ha nincs benne, akkor nem lakóautó, vagymifasz?

Előzmény: Törölt nick (46689)
Tie Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46688

Én mondjuk amúgyse, mer' kibaszom a tárcsát, 'szjónapot. :)

Előzmény: pinguru (46687)
pinguru Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46687

"Ha én mondjuk vegán vagyok, akkor nem csinálok vele semmit"

 

:)

Előzmény: Tie (46686)
Tie Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46686

Aha.  Akkor azt nem csinálhatom meg, hogy amikor kirándulni megyek, akkor bebaszom a hátizsákba a spirituszkockás főzőmet, mer' be köll szerelni fixre? Naneröhögtessémá.

 

Olyan meg csaknincs, hogy kötelező legyen főzőhely. Mifasznak? Ha én mondjuk vegán vagyok, akkor nem csinálok vele semmit.

Előzmény: Törölt nick (46685)
Tie Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46684

És az nem opció, hogy hivatalosan nincsen benne egyáltalán főző, viszont "szállítasz" egyet magaddal?

Előzmény: Törölt nick (46683)
pinguru Creative Commons License 2015.07.27 0 0 46682

Nekem csak egyszer kellett cserélni az egyiket, általában amikor féktárcsát cserélek, akkor bekenem zsírral, illetve, ha néha szétkapom valamiért (néha csak úgy), akkor is bekenegetem. 

 

Milyen autód van, már nem tudom követni....

Előzmény: nyuszy (46675)
korzo Creative Commons License 2015.07.26 0 0 46680

Ezt annyival egészíteném ki, hogy:

- Egyrészt a modern "terepjárók" ezt használják "diffizárnak" a fékekkel machinálva (mint az enyém ugye, bár abban van két rendes zár is :-)

- Kerékkipörgetéshez ki kell kapcsolni, mert azt nem engedi, így elvenné a teljesítményt, oszt' állsz egyhelybe' az okos géppel.

__________________________

Tudom, tudom. Az enyém csak egy jólszituált SUV (c:

Előzmény: Törölt nick (46679)
pic16f887 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 46678

Sziasztok

Kicsit offos kérdés :D 
Miért nem jó az esp terepezésnél? Miért jó ha ki lehet kapcsolni?

négyzet Creative Commons License 2015.07.25 0 0 46677

off

1984 Jeep Grand Wagoneer

on

nyuszy Creative Commons License 2015.07.24 0 0 46675

Félve kérdem, de ha ezek a márkák ilyen szarul bírják, miért nem veszel másmilyet? :)

 

Én a Koyóra esküszöm, minden mással csak a szívás van. Kerékcsapágy nyilván használatfüggően amortizálódik, és reális, hogy olajcserekor csapágyat is cserélsz, feltéve, hogy 50-100 ekm-enként cserélsz olajat.

Előzmény: GMarci 2 (46653)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.21 0 0 46674

:DDD

Előzmény: Boar... (46665)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46673

Akár. :-)

 

3 hete szárad a homok, és sehol nem bírtam elásni. Kénytelen voltam emelkedőt találni.

Van itt egy jó pár hektáros nagy dombos placc, ahol erre lehet használni a talajt, túrni-fúrni, sehol egy lélek, nem zavarunk senkit, és itt van megengedve. Mondom kölköknek, el megyünk cimborához, úgy  kb. 40 km légvonalban.

Ja, persze. Kicsit kellett kerülgetni, hogy ne garcolja a festéket a bozót. Ugye, mindéé nagy utakon megyek. Most is, aztán itt-ott csak lóg befele.

Úgyhogy kicsit cakkosabb lett az útvonal, meg nagyobb menetidő.

Ebből kifolyólag, mivel időt mondtam, hát kicsit szaporás lett a menés. Ami meglepő, hogy jól szigetel a hátsó ajtók környéke, mert nem igen szívta be a port.

 

Előzmény: atompyka (46672)
atompyka Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46672

Kézifék helyett? :-)

Előzmény: vasfelmetsző (46669)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46671

Hát most mondd!

 

Már hüssül ennyire, pénteken még meleg volt. :-)

Előzmény: Tie (46670)
Tie Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46670

Felétek olyan jó hűvös van? :-D

Előzmény: vasfelmetsző (46667)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46669

Előzmény: vasfelmetsző (46668)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46668

Előzmény: vasfelmetsző (46667)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46667

Lazuljatok!

 

Itt délen stabil a 35 fokos afrikai hangulat. De leszarjuk. :-)

 

Előzmény: Tie (46666)
Tie Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46666

Jaja, szűk a triál-kapu, lehet, be se férne. :-D

Előzmény: atompyka (46664)
Boar... Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46665

Autóról eddig sem volt szó...

:-)

Előzmény: Tie (46663)
atompyka Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46664

Ja, annyira extrém, hogy be sem tudnak menni? :-)

 

Előzmény: Tie (46663)
Tie Creative Commons License 2015.07.20 0 0 46663

Konkrétan az udvaron a gyerek triciklije van, autó egy se.

Előzmény: atompyka (46660)
atompyka Creative Commons License 2015.07.19 0 0 46662

"Honnan veszed"

Ezt még tegnap írtam...

Előzmény: mindropimindropi (46661)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.19 0 0 46661

Minden szavad szentségtörés. :))

Honnan veszed a bátorságot...:? :D

Előzmény: atompyka (46660)
atompyka Creative Commons License 2015.07.18 0 0 46660

Azért azt ne feledjük, hogy Tie-nál az a terep, ahol az angolbeteg elmegy. 

(Azaz az udvara már extrém terep, mert ott állnak, egyik sem megy.)

:-)

Előzmény: mindropimindropi (46659)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.18 0 0 46659

Nyáron a három hónap aszály után. :)

Előzmény: Tie (46658)
Tie Creative Commons License 2015.07.17 0 0 46658

Amúgy három évet laktam Börzsönyligeten, a hidrós Citroennel minden terepet megautóztam vele gond nélkül. :-D

Előzmény: Tie (46657)
Tie Creative Commons License 2015.07.17 0 0 46657

Cseréld le a G astrát egy összkerekes octavia kombira, 'szjóvan.

Előzmény: tiglinc (46655)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.17 0 1 46656

Meglepő módon, az eddigiektől eltérően megfelelő hozzáértéssel indul a dolog, így kicsit könnyebb lesz valamit találni. :-)

 

Valószínű, hogy bármi jó lesz erre a célra.

 

Egy dologra kell számítani  -szerintem-. Ez pedig arról szól, hogy a világ legjobb terepjárója nem létezik. Azaz, ha az út része ezek szerint erőltetve még majdnem járható szgk.-val is, bármikor történhet olyan dolog, hogy egy 20 méteres szakaszon traktor kellene.

 

Na, erre nem lesz ötlete senkinek. :-)

 

Tehát vehetsz bármit, ami megtetszik. Esetleg akkor kérdezzél mégegyszer, amikor már megvan néhány kiszemelt, és akkor mondják majd a többiek, hogy ennek ez a nyígja, másiknak megen amaz, mire kell figyelni a típusnál megvásárláskor, és így eléggé egyenesben leszel.

 

 

Előzmény: tiglinc (46655)
tiglinc Creative Commons License 2015.07.17 0 0 46655

Sziasztok!

 

Hozzáértőktől kérnék tanácsot. A jövőben tervezek civilizációtól elzárt területre költözni. Munkám nagy része távolról megoldható (informatika), de néha azért be kell menni a civilizációba bevásárolni, tárgyalni, személyes jelenlétet igénylő munkákat letudni. A terep arrafelé nem durva (Börzsönyliget), nincsenek komoly emelkedők, de sáros terep és mély nyomvályú nem ritka. Jelenleg egy 2.0DTI kombi G Astrám van, feljutottam bele a terület legtetejére, a nyomvályúkat kerülgettem, emelkedőhöz bőven elég erős ez a motor. Viszont eljutottam egy sík részre, ahol nagy sár volt. A BE kerék alatt beszakadt az agyagos föld, alatta csak víz volt, nem tudom, milyen mélyen, mert hordtunk bele jó sok követ, fát, stb, de a kerék alatt még mindig víz volt. A maradék 3 kerék viszonylag szilárd talajon volt (10-15cm mély sár). Traktorost szereztünk, az MTZ felküzdötte magát, kihúzott. Viszont a kiköltözés esetére szeretnék venni egy terepjárót. Mit javasoltok az alábbi kritériumoknak megfelelően egyelőre elméleti szinten? Bár terepjárót nem vezettem még, de a traktoros meglepődött, hogy az előtte levő párszáz méteres, emelkedős, 10-15cm sárral borított terepen hogy mentem fel személyautóval, így a vezetéstechnikai része nem lesz szerintem akadály, a lényeg az lenne, hogy az autó tudja, amit kell.

 

- A fenti szituációból ki tudjon jönni

- Utas- és csomagtér mérete elérje a kombi Astráét (néha cuccolós melóim is vannak)

- Legyen annyira kulturált megjelenése, hogy egy üzleti tárgyaláson meg lehessen vele jelenni

- Klíma nem ártana szintén a tárgyalásra megérkezés okán

- Lehetőség szerint dízel motorral szerelt legyen

 

A majdani rendelkezésre álló keretet előre nem tudom, ingatlanos dolgoktól és a vállalkozás sikerétől függ, de ha most kéne tippelnem, kb 1,5MFt + átírás, kezdeti szerviz. Persze az utolsó 4 kérdésnek utána tudok nézni, de az elsőt sajnos csak az tudja, aki szokott terepezni. Hiába néztem meg a youtubeon már kb 100 órányi videót, az alapján lehetetlen dönteni, mert nem tudhatom, hogy a sofőr béna, ha elakad, vagy az autó hulladék. :) Előre is köszönök minden segítő hozzászólást!

Adrian 88 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 46654

Sziasztok! 33x12,5x15  vagy 33x10,5x15-ös simex gumikat keresek Nissan Patrol 3.3 td-re...,  minimum 1cm minta legyen,van valakinek eladó???

GMarci 2 Creative Commons License 2015.07.13 -1 0 46653

Sziasztok!

 

Nektek mennyit megy el a kerekagy csapagyatok? En mar ott jarok, hogy szinte olajcserenkent cserelem a csapagyat is.

iden mar ketszer csereltem, es ma megint megszolalt. Ruville-t vagy fag-ot szoktam venni. A ket csapag listaaron nyolcvan penz...

mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46652

Nem győzöm eléggé tudatosítani a világ legjobb telepjáróját.

Előzmény: vasfelmetsző (46651)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46651

Az már volt. Lapozz vissza! :-)

 

Még két hét és lesz itt egy teljes katalógus az Indonéz márkaképviseletektől is.

Előzmény: mindropimindropi (46649)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46650

Nem teljesen mindegy, hogy melyiken, mit fog drágán szerelni, beszerezhetetlen alkatrészekből csillagvizsgálós árakon?

 

Ha már ennyire perverz, akkor megvehetné az ország leg lefingottabb SIII-át. Mert azt is garantáltan szerelni fogja, de ahhoz legalább bármelyik falu csirkeóljából tud csippenteni egy darab drótot egy kombináltfogóval, amíg kibírja a következő faluig/hazáig.

 

Ááááá, tudom, meleg van, de akkor is. :-)))

Előzmény: atompyka (46648)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46649

Még a Mahindra is egy "jó" választás lehet. :D

Előzmény: vasfelmetsző (46647)
atompyka Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46648

Assszem, a Terios csak sima viszkós 4wd, mint a Swift. (Bocs, ha tévedek.)

Előzmény: spileraaa (46646)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46647

Ha nem veszel egy Szágjong Rextont, akkor lécci több típusra már ne kérdezz rá! :-)

Előzmény: spileraaa (46646)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46646

a listáról kimaradt ez Daihatsu terios

népítéleten jókat írnak róla

de az a baj vontatást sehol nem említik meg egyik autónál sem talán  egy helyen a vitaranal (5 ajtós) írják hogy vontatáshoz gyenge de anélkül tökéletes terepre is

Előzmény: spileraaa (46583)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46645

Szerintem is kicsit nyammogás ez...

Előzmény: Törölt nick (46614)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46644

Ez néz ki a legjobban és még a futót is kihúzza a sárból.

Előzmény: spileraaa (46637)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.08 0 0 46643

Csak izgatsz ezekkel a képekkel. :)

Előzmény: vasfelmetsző (46619)
Sigma6 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46642

Olvas bele a Freelander topicba és mindjárt érteni fogod :)

Előzmény: spileraaa (46637)
korzo Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46640

A rossznyelvek szerint a benzines motor olyan benne, hogy csak kétféle állapotot ismer:

1. hengerfejes egy kicsit, de még megyeget

2. Most javítják hengerfejét

 

Élettartamra kent, tehát lezárt központi viszkokuplung van benne, csak hát ez az élettartam lett elég jelentősen alulméretezve, pláne ha dolgoznia is kellett. Tipikus próba, teljesen betekert kormánnyal csapj egy kört salakon/murván, és ha "érződik", hogy nem úgy fordul ahogy a kerék áll, akkor már abban is fixre össze van sülve a cucc.

 

Ha mindenképpen ragaszkodnál egy Freelanderhez, akkor is csak a 2003 utáni dízelt szabad megvenni, de a te pénzedből biztosan csak teafőzőt kapsz.

Előzmény: spileraaa (46637)
skt15 Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46639

Az egész hajtáslánc és futómű egy alulméretezett fos. Tele elektronikai hibákkal + amatőr tervezési hibákkal.

A használtpiacon értéktelen - gondolom ezek miatt.

Előzmény: spileraaa (46637)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46637

többen is írták hogy Land rover freelander ne vegyek de senki se írta le hogy miért

és tényleg bocs a sok kérdésért de kb. 0 szinten értek az autókhoz

 

 

pl ez is jól néz ki

 

http://www.szekelyhirdeto.info/aprohirdetes/9-szemelyauto/218894-2002-land-rover-freelander-ben.html#.VZoTffer6aY.facebook

vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46636

Mielőtt megkérdezed, ki az a Pepe.

 

Előzmény: Törölt nick (46635)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46634
Előzmény: korzo (46629)
korzo Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46633

Pontosan. De amíg nincs láncosviselési engedély, addig nem tudok jobbat :-)

(meg különben se 

menjünk bele jobban abba, hogy kinél, mikor, hogy lehet fűrész/fa, mert csúnya vége lesz...)

Előzmény: atompyka (46632)
atompyka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46632

Ja, ezen az elven bárkinèl, bárhol lehet. 

- Há' mér' van magánál stílfűrész?

- Megyek a Pistához stílbútort ácsolni. 

- 'Oszt hun lakik ez a Pista?

- Hát itt a Börzsönybe'. 

- Ne etessen mán, Debrecenbű a Börzsönybe itten a Mecseken át?!

 

:-) :-)

Előzmény: korzo (46631)
korzo Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46631

Hát, gondolom, valahogy csak oda kell vinnem, ha már teleportálni nem tudom :-D

Előzmény: atompyka (46630)
atompyka Creative Commons License 2015.07.06 0 0 46630

A sajátodban biztos, de a többi ~2 milliónyiban? :-)

Előzmény: korzo (46628)
korzo Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46629

Vadász, vadász ... (Gondolom a viccet ismered!?)

ha már nagyot nézel, akkor vegyél egy merevhidas hilux-ot, oszt' még 'futó se kell.

Előzmény: spileraaa (46627)
korzo Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46628

Bár még nem kérdeztem utána, de erdőgazda létemre talán lehet nálam ilyen szerszám (van 2ha tölgyesem :-)

Előzmény: atompyka (46625)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46627

es ez ?

 

http://olx.ro/oferta/autoutilitara-jeep-ID3K7O4.html#ad0f85ad66

 

mondjuk kb 2 hónapja hirdetik és nem kell senkinek

Előzmény: nyuszy (46626)
nyuszy Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46626

Ez csak 1.6-os, az nem lesz egy erőgép, plusz vontatáshoz az öt ajtós hosszabb tengelytávja előnyösebb.

Amúgy ezek Magyarországon elfogadható állapotban inkább 4000 € körül mennek.

Előzmény: spileraaa (46624)
atompyka Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46625

"A láncost ritkán viszem, mert nehéz és büdös"

Meg még jól meg is gallyaz érte az erdészvadászelvtárs...

Előzmény: korzo (46617)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46624

akkor ez?

 

mondjuk fura miért annyira olcsó igaz jobb kormányos de  ha úgyis terepen használom többet akkor  kibírom aszfalton is azt a kevés időt

 

http://www.buletinulauto.ro/autoturism/suzuki-vitara-4x4-euro-4-2003-2003-arad-418919.html

Előzmény: nyuszy (46623)
nyuszy Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46623

Ezzel az 1 tonna össztömeget még kényelmesen elhúzod.

De a dízelt ne, hacsak nincs egy Pug-bontós haverod.

Előzmény: spileraaa (46620)
skt15 Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46622

Ezt ne dízelbe

Előzmény: spileraaa (46620)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46621

az Ignis valóban vállalható, de néha lehet kéne technikázni vele, mert difizár nincs benne.

a gumi kérdéses még, mert at és mt gumi nemigen van abban a méretben:(

sx4 jobb ebben, arra van gumi, csak ugye drágább, cserébe van lock a hátsó tengelyre, elektronikus, de ha kell egész jól működik.

 

 

1.3-1.6 körül indulnak...

Előzmény: korzo (46617)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46620

épen azt akarom lecserélni :P :D

 

hanem a grand vitara se bírná a vontatást?

 

pl ez

 

 

 

http://olx.ro/oferta/suzuki-grand-vitara-4x4-ID429mC.html#4c2901979f

Előzmény: Törölt nick (46611)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46619

Gárcolni, ja. Kicsinyt óvatossra kell venni a figurát. :-)

 

 

Azt oszt ide a nagy prérire való.

 

Előzmény: mindropimindropi (46608)
korzo Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46617

Jobbat mondok: Suzuki Ignis 4x4. Egy jó gumival mindent tud ami kellhet, legfeljebb a futóval kell többször fordulni, de az meg vállalható.

_______________________________

Gallyazásra nálam egy a kb. 70cm nyélhosszúságó Fiskars gallyvágó van rendszeresítve, meg egy kisfejsze. A láncost ritkán viszem, mert nehéz és büdös (c:

Előzmény: Törölt nick (46614)
korzo Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46615

Ha szopni akarsz, nem egyszerűbb és olcsóbb egy ARO?

(meg eddig nem volt szó a 2liter fölötti játékosokról)

Előzmény: spileraaa (46609)
korzo Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46613

Az összesárálással nincs bajom, olyat már látott is (az üvegtetőn szépen mutat belülről), de a gárcolással megfogtál, attól vérzik a szívem...

Előzmény: mindropimindropi (46608)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46612

:D

Előzmény: Törölt nick (46611)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.05 0 0 46609

és erről vélemény?

 

http://olx.ro/oferta/vand-schimb-ssangyong-korando-ID3ZFbU.html#7ede5f9534;promoted

 

 

vagy a vitara 4 ajtós 500 kg se bír el vontatni?

 

mert a lada niva egyáltalán nem tetszik mivel közúton is használva lesz

 

kb 70% terepen és 30% aszfalton

mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46608

Nagyon szép, gratula.

Tudnám gárcóni meg összesárálni. :)

Előzmény: korzo (46595)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46607

Maradok az elvtársnál. Az minden időben "befutó". :)

És a veres csillag. ( Sóhaj.)  :D

Előzmény: vasfelmetsző (46592)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46606

Ebből gondolom hagyományos olajos automatád van neked is :D

Az még nekem is fura, hogy 1-2-ben gyorsításnál nincs közvetlen kapcsolat, azt dönthetem el csupán, hogy milyen fordulatszámmal gyorsuljon (normál esetén nekem ez 2500, lazábbnál 2000, ha sietek padló 5-6000 váltakozva :D), de ugye nekem egy kis 1.5vvt van benne. Végig közvetlen csak 4-ben van, ill. override fokozatban, mert alapban 3 sebességes + od

Nekem is fura még, de már büszke vagyok arra, hogy kanyarban nem nyúlok a váltó felé :D

Előzmény: korzo (46605)
korzo Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46605

A terepen kézi vs. automata kérdéskört majd a nálam tapasztaltabbak kifejtik bővebben, eddig az én tapasztalatom:

 

Automata

Pro: nem kell azon aggódnod, hogy jó fokozatot választottál-é a sár/emelkedő előtt (elég csak azt eldönteni, hogy kell-é felező), hanem csak nyomod a gázt "ész nélkül". Pl. amikor váratlanul megsüllyedsz, akkor nem kell megállnod, és onnan elindulni, hanem csak tiporsz egy nagyot, oszt' majdcsak lesz valami, az a parányi megmaradt lendület is a tiéd marad (c:

Kontra: kib.szottul idegesít, hogy csúszós felületen nem érzem úgy a kerek tapadását, mint kéziváltóval/kuplunggal, nem tudom olyan finoman kezelni a lendületet/kipörgetést.

 

Aszfalton egyértelmű a kényelmi előny egy kis üzemanyag árán, de nem is ez a kérdés.

Előzmény: Törölt nick (46603)
skt15 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46604

Ja, látom, ok!

Előzmény: korzo (46602)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46603

Hali.

 

Én visszatértem a 2wd világába mivel crv kibukott alólam, nem csekély minuszt okozva ezzel, Hondát kicsukom mostantól, sajnos az árazásán kívül már az első genen is érződött a spórolni kell :(

A rohadása meg egy külön vicc kategória plusz a folyamatos költés rá.

 

Itt nem ismertek régről, korábban suzuki ignist hajtottam, imádtuk minden előnyével-hátrányával, hát visszatértem erre, automatára, mint a fehér holló (nem találtam más egyben lévő autót kézisből és rég akartam már automatát). Nem bántam meg az automata vételét, még csak nem is eszik többet a kéziváltóshoz képest vidéken (1.3 szintjét hozom vele, ez 1.5), városban meg úgyse használom...

 

 

Előzmény: korzo (46599)
korzo Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46602

2liter alatt?

Előzmény: skt15 (46601)
skt15 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46601

Terrano?

Előzmény: spileraaa (46583)
korzo Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46600

Lista nélkül is az volt.

Mert lehetne még ilyen Feroza, meg társai is, de azokhoz is drága az alkatrész (és ilyen árkategóriában fog kelleni).

Előzmény: Tie (46598)
korzo Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46599

Automata és 4x4: kb. ugyanannyi előnye van mint hátránya

Előzmény: Törölt nick (46597)
Tie Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46598

Na akkor eljutunk végre oda, amit elsőre írtam, hogy a felsoroltakból a Hunyadi a nyerő konstrukció, mivel ahhoz viszont drága az alkatrész, ezért megint a Niva a vége?

Előzmény: Törölt nick (46596)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46597

Na de kérlek, automatával 4x4 :D Igazad van amúgy és szép a kocsi, nem egy gyakori szín belőle :)

 

Előzmény: korzo (46595)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46596

HAli.

 

A crv-t is ejteném a gyenge 4x4 miatt. Alig ad többet, mint egy 2wd kocsi sajnos.

Már nincs meg, bár más ok miatt (meghalt a motor benne, túl jól sikerült a kipucolása jó minőségű olajjal...)

Előzmény: nyuszy (46588)
korzo Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46595

Az enyémre meg mindenki csak annyit mond, hogy olyan szép (kérdés nélkül, többnyire nem kis meglepetést okozva vele). A kigyúrt tetovált kopasztól kezdve, a nyugdíjas nénikén át, az óvodai anyukákig.

(annak, akinek még nem mutattam volna):

http://img.index.hu/imgfrm/7/9/8/5/IMG_0012687985.jpg

http://img.index.hu/imgfrm/2/2/1/1/IMG_0012802211.jpg

Előzmény: mindropimindropi (46591)
korzo Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46594

Ámen (c:

Előzmény: vasfelmetsző (46593)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46593

Fogalmazásom még egy üveg bor előtt is nehezen érthető, hátmég utána.

Szóval nem keverjük, amikor 4 nokijával a zsebben útnak indulsz, és kedvedre válogatsz. Akár saját elhatározásból is választhatsz roncsot, de jót választottál, és esélyed is volt rá.

Ennek a 10%-ért csak roncsot lehet találni.

 

Amúgy nem hülyeség kereskedőtől vásárolni. Ők teljesen fel vannak készülve mindenféle lelki terrorral, amivel lealkudják egy dolog árát. Majd, ha még ráteszik a hasznukat, akkor is elképzelhető, hogy olcsóbban kapod meg tőle, mintha egyenesen az eredeti magánzótól vennéd meg.

Nekik ez a dolguk, tudják.

 

Namegaztán te sem csak a minőség miatt mentél messzire, hanem a felszereltség miatt.

Én az angol Autrédert szoktam néha átnyálazni, mert ott lehet színes autókat kapni. Még a fritzeknél D2-ből ezüst-fekete-setétződ/kék kombinációból lehet válogatni bónuszként az a randa fekete félbőr belső, broááá.

 

Amúgy egész Európában itthon a legolcsóbbak az autók. Az sem véletlen, hogy 40.000 autót helyeznek forgalomba, és 60.000 a teljes eladás. Ez mind megy nyugatra vissza.

Namost, ha már 1 darabnál adnak 10-15-25% flottakedvezményt még e-mellé, akkor ki tud a használtautók között is ezekkel az árakkal versenyezni. Nekünk majdnem mindig csak új autóink voltak, mert egyszerűen a használt 2-3-4 éves drágábban jött ki, mint a bolti első pukis.

 

És ezzel oda lukadnék ki, hogynyilván ez húzza le az 10-15 éves autók árát is. Mert itt meg tovább folyamodva, életszerűtlen lenne ,hogy a 8 éves autó annyiba kerüljön, mint a 4 éves.....és így tovább.

 

Tehát a németkhez, hollandokhoz nem olcsó, hanem jó autóért kell menni, ami viszont drága lesz, de jó.

 

 

Előzmény: korzo (46589)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46592

Ez érthető. De azért kalkuláljuk be, a megjelenésed!

Totojás, meg Landis kérdés őszinte. Mernek kérdezni barátkozni.

 

Putyinhoz odamész. Csak annyit mondasz, hogy igen uram, vagy elvtárs, nemtom, most hogy kell.

De érted a lényeget: Át vagy verve. :-)))

Előzmény: mindropimindropi (46591)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.07.04 0 0 46591

"És megkérdik, hogy tényleg ez a világ legjobb tereprárója?"

 

No látod itt a hiba. Az enyémnél nem megkérdik, hanem kijelentik. :D  

 

Meg szoktam engedni, hogy nézegessék kívülről ameddig vásárolok. :))

 

(De nincs mit tenni. A landis meg a toyotás már a kérdésnek is örül.) :)

Előzmény: vasfelmetsző (46560)
korzo Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46590

És persze igaza van a mélyen tisztelt skizofrén kollégának, ennyi pénzből (mire rendszám lesz rajta) itthon/otthon nézegess, kint ennyiért csak szemetet kapsz :-(

Előzmény: korzo (46589)
korzo Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46589

Én mondjuk pont Hollandiából hoztam magamnak a szépséget, mert a német kínálat eléggé xar volt. Mondjuk Hollandiában is az volt alja*. Olcsóbb nem volt mint egy német, de legalább a km-órának lehet hinni (tényleg. Mármint ha te nézed meg kint. Bár állítólag a magyar hatóságok látják a holland műszaki nyilvántartást, és abban benne van a km is)

__________________________

Azt tudni kell, hogy a holland egy ritka smucig népség, nem nagyon fogja csak azért eladni az autót, mert kijött az újabb, és ez már ciki. Az enyém is első gazdás 10éves és 200ezer km-es.

Előzmény: vasfelmetsző (46585)
nyuszy Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46588

Meg a dízel Suzukikat is.

Ha vontatni akarsz, akkor a Samurait is úgy általában.

Előzmény: spileraaa (46583)
cam aro Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46587

freelandert keruld mint a tuzet. 

benyasban meg foleg. (bar nem csak a motor ott a beteg.. )

aztan kihuznam a fronterat is. meg a kia-t is. 

Előzmény: spileraaa (46583)
skt15 Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46586

Ha jót akarsz magadnak, a Freelandert nagy ívben elkerülöd.

Előzmény: spileraaa (46583)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46585

Szevasz!

 

Mivel huszonéve vagyok kereskedő, így tudom, hogy sokszor egy kérdésre a helyes válasz nem azon múlik, hogy mi a megfejtés, hanem, hogy ki kérdezi, és miért. :-)

 

Egy a lényeg. 100%, hogy te is kifizeted a tanulópénzt, úgy, mint más.

Azért hoznak/nának holland irányból autót, mert bár Németland nagy, sőt óriási, azért az olcsó lefingott autókat az összkáeurópai sáskajárás szépen lerabolja.

Aztán a kupecek, azért csak jól akarnak járni. Ez eddig nem baj.

Csakhogy téged is ki akarnak szolgálni, és ha végig matekozod a szállítás, haszon egyéb költségét, akkor felmerül a kérdés, hogy mit kapsz?

 

Hát igen, nagyjából azt.

 

Vegyél itthon valami jót, amit ki tudsz próbálni!

Előzmény: spileraaa (46583)
Tie Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46584

Ezekből a Galoppír a legértelmesebb választás, az majdnem pajero. 

 

De amúgy még mindig a Niva a legjobb neked. 

Előzmény: spileraaa (46583)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46583

Vasarnap voltam az autopiacon terpjarobol 3-4 db ha volt
de sikerult beszeljek kereskedokkel akik Land Rover Freelander ajanlotak hogy olyat vegyek es meg azt is hozza tettek hogy hollandiabol jo hozatni mert ott jobban megvannak kimelve az autok


de ahogy nezem a nepiteletben (total car) eleg sok negativ velemeny van Land Rover Freelander-ol

ezek kozul kell valaszak
ha megvan a konkret marka akkor kulfoldrol beszerzik

Suzuki Vitara dizel
Suzuki Vitara 1.6 4x4 5 ajtós hosszú változat
Honda crv
Mitsubishi Pajero Pinin
Land Rover Freelander
Opel Frontera 2.0 i sport
SUZUKI SJ SAMURAI SJ 413   (4 szemelyes es nem ponyvas verzio)
KIA SPORTAGE 2.0 TD
Suzuki Samurai 1.3 Long Pickup
Hyundai galloper
Suzuki Samurai dizel


A felsroltakbol melyik lenne a legjobb arra a celra amit a multkor is irtam?

Előzmény: atompyka (46582)
atompyka Creative Commons License 2015.07.03 0 0 46582

Lásd lentebb Jimny. Csak még kisebb, még könnyebb. Azért nem lehet véletlen, hogy engem soha senki nem kért meg, hogy húzzam ki... :-)

 

(Flex: asszem, csak Európa...)

Előzmény: spileraaa (46581)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46581

 

 

http://olx.ro/oferta/suzuki-samurai-reconditionat-fara-rugina-simex-ID47T5i.html#52b2df9ba0;promoted

 

es ez?

 

mondjuk nekem fura hogy 1 honap allat nem kerult vevo ra  mert kb anyi ideje raktak fel eloszor

vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46580

Fríderlandot még állapotmérés után sem venném meg. Igazából a másikat sem. Ennyi pénzért nem lehet gépjárművet kapni.

Karbantartás ezeken?

Talán tényleg a Níva.

 

Előzmény: pinguru (46579)
pinguru Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46579

Mind a kettő szép fekete, el kell vinni állapotfelmérésre és ott minden kiderül. Ilyen korban mind a két verzió egy taposóakna, ha belelépsz, akkor nagyot durrant a pénztárcádba. A hajtáslánc egy nagy kérdés, ezek igénylik a rendszeres törődést, ha ez kimaradt, akkor már egyszerűbb egy Dacia Logant venni, kb annyit fognak érni terepen. Bontóra nem érdemes építeni, kb. egyszerűbb elkártyázni a pénzt, mint a vasak próbálgatásával szenvedni.

 

Erdélyben nagyon sok Frontéra van, nem nagy szám, de még beférhet a keretbe, ha jól tudom 1.8 benzines motorral árulták őket, lassú, sokat fogyaszt, de legalább megy. Földutazásra az is megteszi.

Előzmény: spileraaa (46578)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46578
Előzmény: spileraaa (46577)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46577
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46576

A Jimny világbajnok. De, ha a vontatás rendszeres, akkor ez nettó kínlódásnak tűnik.

Előzmény: spileraaa (46573)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.07.02 0 0 46575

"egy kicsit ugrálós, ami engem addig nem zavart, amíg nem kezdtem el hosszú Defenderrel terepezni :)"

 

El"zötykölődnél" egy napot a Bukfenccel, kellemetlen lenne vissza ülnöd a Békába. :-)

 

A nagy tömeg, és annak elhelyezkedése, egész más megvilágításba helyezi a komfortot.

Előzmény: pinguru (46572)
Tie Creative Commons License 2015.07.01 0 0 46574

A Jimny kurva jó terepjáró, viszont a motorja és a saját tömege miatt szerintem kevésbé alkalmas arra, hogy 800-1000 kilós futót húzzál vele terepen. Ha ez a kritérium nem lenne, akkor jobb lenne, mint a niva, még akkor is, ha sokkal kisebb.

 

De szerintem az 1.7-es injektoros Nivánál ezen követelmények mellett nem nagyon találsz jobbat. Főleg, hogy ennyiért 2000-2005 körüli példányok is vannak eladók, mégse egy 90-es évek elejéről való rom. Az alkatrész meg filléres hozzá.

Előzmény: spileraaa (46573)
spileraaa Creative Commons License 2015.07.01 0 0 46573

hat ez kb 2500-3000 euro

nálunk ennyiért lehet kapni vitara es jimny 

vagy ezek erre a célra nem lesznek jók?

Előzmény: pinguru (46570)
pinguru Creative Commons License 2015.07.01 0 0 46572

Nem rossz a Niva, arrafelé kevés van. 4 személy elfér benne, csomagtartó nem sok, státusz értéke minimális, viszont tényleg olcsó hozzá minden. A komfort nem kérdés, viszont télen fűt rendesen. A rövid tengelytáv miatt egy kicsit ugrálós, ami engem addig nem zavart, amíg nem kezdtem el hosszú Defenderrel terepezni :)

Előzmény: Tie (46571)
Tie Creative Commons License 2015.07.01 0 0 46571

Ez mondtam a Nivát. Mindent tud, amit az úr szeretne. 2 liter alatti, el tudja húzni az 1 tonnás futót, 800ezerből már egész normális eredményt lehet kihozni belőle, pont akkora, amekkorát szeretne.

 

Végre valaki, aki tudja, mit akar, és a megadott árkaliber se irreális.

Előzmény: pinguru (46570)
pinguru Creative Commons License 2015.07.01 0 0 46570

Szia

 

Nem akarlak lelombozni, de ha max 6-700 ezret akarsz rákölteni vásárláskor, akkor max 2 milliót fogsz vásárlás után ráborítani. A terepjárók már csak ilyenek, kell nekik az anyag, ilyen keretek között csak a legendát tudod megvenni, de üzemképes autó, ami terepen is elketyeg gond nélkül, az nincs a piacon.

 

Előzmény: spileraaa (46558)
atompyka Creative Commons License 2015.07.01 0 0 46569

Láthatod, hogy akkor az volt a biggest value. Aztán jött a tesco value. Aztán meg

A Duster név megint szép lett

Méltó régi nagy híréhez

:-)

Előzmény: vasfelmetsző (46568)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46568

Az a Duster név 1988-ban. Ehh. :-)

Előzmény: atompyka (46567)
atompyka Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46567

 

Előzmény: atompyka (46566)
atompyka Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46566

Ez e:

Előzmény: atompyka (46559)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46565

Így van.

Előzmény: atompyka (46563)
Tie Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46564

Niva.

Előzmény: spileraaa (46558)
atompyka Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46563

Én azt szoktam mondani, hogy az én autóm a legjobb. Csak annak a forgalmijában szerepel az én nevem. 

Előzmény: vasfelmetsző (46560)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46562

Ez volt már? :-))))

 

vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46561

Sosem szabad vívódni. elronttyja az örömödet. :-)

Előzmény: asasin (46557)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46560

Jajaja. Ez olyan, mint amikor ámulnak az autóm mellett a Penny marketnél. És megkérdik, hogy tényleg ez a világ legjobb tereprárója?

Én csak bólogatok, mert az emberek ne csalódjanak már.

De persze tudjuk, hogy mindegy terepjáró tök egyformán jó,...mindaddig, még mind a négy kereke leér a talajra.

Na e felett kezdődnek a hunzuttságok. :-)

Előzmény: Tie (46556)
atompyka Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46559

Duster. Mármint az eredeti. :-)

Előzmény: spileraaa (46558)
spileraaa Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46558

Sziasztok!

Terepjáró vásárlásban kellene a segítség (nem vadászatra de a terep hasonló)

fő kritérium ne legyen 2 nagyobb a motor vagyis maximum 1 998 cm3; mert e felet nálunk luxus adó van rá (Románia)
vagy abban az esetben lehet nagy a motor ha kishaszongépjárműnek  van beírva vagyis hátul hiányzik két ülés
a fogyasztás pedig 10 liter korul legyen

kb 70% földúton lenne használva (ha elkap az eső tudjak haza menni vele  / és ahogy Ady írta Hepehupás, vén Szilágyban )

és évente egyszer kell nagyobb súlyt szállítsak vele kb 1 hétig szőlő szüretelésekor  tudjon elhúzni egy utánfutót megpakolva 700-800 kg-al  a többi időszakban csak permeteséhez kell a vizet és kapáláshoz a robi kapát szállítsa

ne túl drága legyen az alkatrész hozzá és könnyen lehessen kapni

max 700-800 ezer forint kőrül költenék rá a vásárláskor

kb ennyi a főbb kritériumok meg talán annyi hogy kezdő autó vezető vagyok mert most lett meg a jogsi

előre is köszönöm a segítséget és a tanácsokat
Üdvözlettel Tibor

asasin Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46557

Ennek örülök!Akkor nem kell már a döntéssel vívódnom!:)

Előzmény: Tie (46556)
Tie Creative Commons License 2015.06.30 0 0 46556

"Terepen addig megy,míg fel nem hasal"

 

Ja, mint akármelyik másik. :)

Előzmény: asasin (46555)
asasin Creative Commons License 2015.06.29 0 0 46555

Köszönöm!

Nehéz döntés ez!Nagyon szeretem az LJ70-et!Meg van emelve ez is!Nem egy verseny autó,de nem is ez a rendeltetése!Terepen addig megy,míg fel nem hasal!

Előzmény: Krinnyi (46554)
Krinnyi Creative Commons License 2015.06.29 0 0 46554

Valóban van oldman szett hozzá, de azt tudni kell, hogy a lengőkaros lengőkarja két bak között mozog. Ha tekersz rajta, nyerhetsz akár 4-5 cmt is, de csak a lelépés hátrányára. Lehet nagyobbat is emelni, 10cmtől egy segéd keretet kap az első futómű és híd. De ha aTd alá teszel 235/85r16 ot, vagy 265/75r16 ot, tekersz max 3cmt az elején, és ahol úgy nem mész el, ott nem is akarsz.

Előzmény: asasin (46551)
asasin Creative Commons License 2015.06.28 0 0 46553

Köszönöm!

Előzmény: niváskarcsi (46552)
niváskarcsi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 46552

Ha a pénztárcád bírja,meg kell venni, egy oldman emu szettet,és nem lesz gondod vele.Kis játékokkal persze másképp is emelhető,ha nem túlzott az emelés akkor bírja a strapát.

Előzmény: asasin (46551)
asasin Creative Commons License 2015.06.28 0 0 46551

Köszönöm válaszod!Esetleg még annyit kérdeznék,hogy a torziós (remélem jól gondolom?!) fiatalabb Hilux mennyire érzékeny a futómű emelésre?

Előzmény: Krinnyi (46550)
Krinnyi Creative Commons License 2015.06.28 0 0 46550

Az alapvető különbségek, a hilux szívó diesel, laprugós , és a tengelytáv 40cm-el hosszabb. De ha nem sietsz sehova, és nem másfél méter mély árkokat akarsz átlépni, akkor nincs nagy különbség . Eltekintve a teljesen más üléspozíciótól, nem fogsz csalódni benne. ;-) 

Előzmény: asasin (46549)
asasin Creative Commons License 2015.06.28 0 0 46549

Köszönöm válaszod!

Talán lecserélem az LJ70-t erre a merev hidas Hiluxra.

Kérdés,hogy mennyivel lenne rosszabb a Hilux terepen?Agyagos saras talajra gondolok,de természetesen megfelelő gumikkal!

Nagyon kellene a plató és 3-4 személynek a hely!

A Landi csak 2 személyes.

Nagyon elmarad a Hilux a Landitól?

Előzmény: niváskarcsi (46548)
niváskarcsi Creative Commons License 2015.06.27 0 0 46548

Szia.1997 szeptemberig készült a merevhidas.De Magyarországra hivatalosan,nagyon kevés érkezett.Szinte a leghamarabb Európában, nálunk váltották le független felfüggesztésűre.

Előzmény: asasin (46547)
asasin Creative Commons License 2015.06.27 0 0 46547

Üdv kedves Offroaderek!

Tudja e valaki,hogy meddig gyártottak Merev hidas Hiluxokat?Sajnos nem találok infót!Talán 1997?

pinguru Creative Commons License 2015.06.24 0 0 46546

AZ emberiség történetének egésszen kis, az időtengelyen szinte alig látható időszakban volt autózás, amíg lehet, addig maradnék az egyszerű nagykerekűeknél, utána mi lesz, az nem (csak) rajtam múlik. Én mindent megteszek, hogy ez az időszak tovább tartson, biciklizek, buszozok, amikor kell, autózok. Illetve lehetőleg nem autópályán közlekedek, ott nem túl ideális a fogyasztás, maradok a rövidebb, erdei ösvényeknél :) 

Előzmény: Törölt nick (46545)
pinguru Creative Commons License 2015.06.24 0 0 46544

Ha igazak a a hírek, akkor nem som valódi terepjáró fog a piacon maradni, sajnos. 

Előzmény: atompyka (46543)
atompyka Creative Commons License 2015.06.23 0 0 46543

Landy alatt Land Cruisert értett, nem Land Rovert. Ès nem is, hanem csak. :-)

Előzmény: Tie (46541)
Tie Creative Commons License 2015.06.23 0 0 46541

Röviden és tömören:

LÓFASZT.

 

:)

Előzmény: pinguru (46540)
pinguru Creative Commons License 2015.06.23 0 0 46540

Egy HZJ minden terepjárós álma, még egy Landysé is :)

Előzmény: pinguru (46539)
pinguru Creative Commons License 2015.06.23 0 0 46539

Íg kell világot látni, kicsit menni, sokat nézni, nem egész nap csak zötyögni.

Előzmény: korzo (46538)
korzo Creative Commons License 2015.06.23 0 0 46538

Hát, ha tényleg keréken jöttek a kenguruföldről, akkor igen.

(bár ha vasárnap óta csak Szoboszlóig jutottak, nem sietnek túlságosan :-) 

Előzmény: pinguru (46537)
pinguru Creative Commons License 2015.06.23 0 0 46537

Én vasárnap Hortobágyon láttam, ezek szerint mozgásképes a járgány :)

Előzmény: korzo (46536)
korzo Creative Commons License 2015.06.23 0 0 46536

Reggel egy kicsit irigy lettem a sarki Tecsó parkolóban...

rozgonyi tibor Creative Commons License 2015.06.11 0 0 46535

vasárnapra valami kis off roados túras trophi, kicsit sáros , hegymászós elakadós csőrlőzős, már babod óta tiszta a kocsim. 

ha tudtok valamit légyszi szóljatok, csak belföld. 0620 9842003

vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46534

Jó, hát ha edzésben vagy, akkor úgy könnyű. :-)

Előzmény: atompyka (46533)
atompyka Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46533

Tie? Az én lelkivilágomat? Ja. Arról híres... :-)

Előzmény: vasfelmetsző (46524)
atompyka Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46532

monjuk ezt megértem. szép lett. :-)

Előzmény: vasfelmetsző (46525)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46531

Milyen színű propabanda?

 

Mondjuk, ha nem tudunk megegyezni a fejlesztés irányáról, akkor itt is csak acerbis papundekli autókat fognak préselni, újrahasznosított joghurtos dobozból.. :-(

 

 

Előzmény: pinguru (46530)
pinguru Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46530

Vigyázz, itt vékony jégen jársz, az ilyen hírekkel inkább a Landy fórumra menjél, itt veszélyes az ilyen propaganda.

Előzmény: vasfelmetsző (46528)
pinguru Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46529

Ha olcsó lesz az akksi, akkor belapátolok minden kerékre egy-egy villanymotort, az egész tökölést a difikkel és a váltókkal nagyon gyorsan elfelejthetem... Csak valamilyen V8 dizel hanggenerátort kell beépíteni :) 

Előzmény: vasfelmetsző (46524)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46528

FT: Mégis lehet, hogy Magyarországra jön a Jaguar Land Rover-gyára

A brit lap azt írja, hogy a Tata-csoport a legjobb ajánlatra vár, Magyarország is esélyes. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: vasfelmetsző (46525)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46527
Előzmény: vasfelmetsző (46526)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46526

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11252114_1410005659323498_4323214331840828072_n.jpg?oh=e76277c1767166b14d2cdd816a66750d&oe=55F1E416

Előzmény: vasfelmetsző (46525)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46525

Aztán van itt még egy kis bonyodalom. Mert látták ezt a fotót, és így a fejlesztés nálam lesz. Páfff. :-)

 

Előzmény: atompyka (46523)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.02 0 0 46524

Igen, Tie kicsit leegyszerűsítette a dolgot, hogy kímélje a lelkivilágodat. :-)

 

Szokták mondani, amikor így kapcsolok, hogy ja, végülis ez plusz egy szinkron nélküli sebességváltó. Én csak csóválom a fejem, hogy nem mindig. Mert az okés, hogy ugye a Lendróóver, ezt nem kell magyarázni. De többségben azért ez sincs.

Előzmény: atompyka (46523)
atompyka Creative Commons License 2015.06.01 0 0 46523

Á, itt van az eb elhantolva: "terepváltó üresbe". Na, nekem olyan nincs. :-(

Előzmény: vasfelmetsző (46522)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.06.01 0 0 46522

Td5-nél 30km/h 5.ben. A Forddal 40 6.-ban az alapjárat.

Addig végigkapcsolgatom felezőben, amit kell, majd kuplung, terepváltó üresbe. Kuplung terepváltó hosszú, majd kuplungot egyszer visszaengedni, 6-ból, 5-ből át 3.-ba, oszt sumesz.

Előzmény: atompyka (46501)
pinguru Creative Commons License 2015.06.01 0 0 46521

AZ egyik barátom keres autót (sajnos személyet) 3 millió környékén. Szétnéztem a piacon, ebben az árkategóriában azért a terepjárók között igen csuda gépeket lehet kapni.

Előzmény: GMarci 2 (46520)
GMarci 2 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46520

Sziasztok!

 

Tudok egy Bj 73 Landcruisert nagyon beteg áron. 3 feles dízel, levehető tető... Jó, persze van mit csinálni rajta, költeni kéne rá , de nem tudom hogy meg-e vegyem... Elég ritka modell, sehol nem találok még egy olyat. Mennyire van hozzá alkatrész?

Biri01 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46519

Én nem olyan rég az utcai gummákkal "oberkodtam keresztbe" a vizes körforgalomban véletlen. Hamar elforog a vén szaros...

Előzmény: sZoMy (46506)
GMarci 2 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46518

Télen ténleg jobb lehet az állandó 4wd az nem vitás, sokszor jól jönne. Az a baj, hogy télen nekem ki-be kell kapcsolagatnom folyamatosan a hajtást, mert valahol vizes az út, 100 méter múlva meg már havas vagy erősen latyakos. Én egébként elvagyok vele, de ilyenkor jobb az állandó. Van előnye a kapcsolhatónak is, én azt is szeretem.
A 2wd felező hiányzott sokáig az utánfutós tolatáshoz, de rájöttem melyik vákumcsövet kell átdugni, úgyhogy már azt is tudom használni :)

 

Pickupal még az a vicces, mikor letaposott havon 2wdben motorfékezel egyet... :D
Ha állandó volna, télen is oda merném adni mindenkinek, így nem

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46517

Az LC-vel sem merek rendesen kanyarodni aszfalton, mindig azt érzem, hogy ez mindjárt felborul :) A Navarával sáros földúton játszottam, de összeségében inkább rettegés volt, mint öröm :)

Előzmény: atompyka (46516)
atompyka Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46516

Az nem jó érzés, mikor a Navarának megindul a segge?

Próbáld ki az L300-am egyszer. Rövid (2235 mm tg. táv), keskeny, magas (tetőcsomi 220 cm-en). Kb. annyi lesz a különbség a Navarához képest, mint a Navara és a BMW-d közt. Fékezésnél meg úgy érzed, orra áll...  :-)

Múlt héten raktam vissza a gyári kerekeket (a lassan 8 éve használt 7.50R16 Michelin XZL helyett), már attól gokartos lett. :-)

(De tényleg, a minap átautóztam egy automata Navarával a várost péntek délután, határozottan jó élmény volt. :-) )

 

Előzmény: Törölt nick (46511)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46515

Ezt kifejthetnéd... (a szövegértelmezési hibára gondolok)

 

Hol látsz sértődést? :))

Előzmény: 11eleven (46513)
pinguru Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46514

Ilyen szempontból a mitsubishi super selectje jó találmány. Egyébként érdekes, hogy a Pickupocknál is kezd visszajönni az állandó 4x4, a VW Amaroc és az L200-nál is van, nyílván drágább egy ilyen. Az egyik mezőgazdász fazon múltkor áradozott nekem, hogy micsoda megváltás egy ilyen pickuppal közlekedni, én át tudom érezni... A jászberényi Elektrolux gyárba pár éve (de lehet, hogy még mindig) Nivákkal huzzák a legyártott hűtökkel teli kocsikat az üzemrészek között, ráadásul még a régi karburátoros Nivákkal. Egy egy ilyen szerelvény két-három utánfutóból áll. Felező+állandó 4x4-el bármilyen felületen elindulnak.

Előzmény: Törölt nick (46511)
11eleven Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46513

tanulj meg olvasni, írott szöveget értelmezni, aztán ha megy, és meg is érted amit írnak neked, utána sértődj meg

Előzmény: mindropimindropi (46510)
Jager74 Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46512

"a kapcsolt eleju meg pont az, ami a niva zart kozep diffije.

ha fog 4 hajt, ha nem fog ketto"  

 

Igen,mindegyiknél 1 első és 1 hátsó! (az érthetőség kedvéért) 

 

Előzmény: cam aro (46509)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46511

Én sem engedem senkinek vezetni a kétkerékhajtású (előfeszített sperres) BMW kompótot DTC nélkül csúszós úton. Kanyarban elég váratlanul tud megindulni, ami nem mindenkinek szórakoztató, vagy kezelhető. Az LC állandó négykerékkel meg mintha száraz úton járna mindig, max egy kicsit alulkormányzottabb hóban.

 

Mindig bennem van a kisördög, hogy egyesíteni kéne a két autót egy kapcsolható összkerekesben, amivel játszani is lehet hóban, meg haladni is, de amióta kipróbáltam egy Navarát, azóta nem akarom. Egy magas autóban nem jó érzés, amikor akár városi sebességnél megindul a segge, a BMW-ben meg igen :) Sárban szórakoztató lehet, de ott szinte sosem járok.

Előzmény: sZoMy (46506)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46510

"Az, hogy neked mi a magasló, az nekem édes mindegy."

Attól még a tény tény marad.

 

"Én csak arra próbáltam, egész végig fókuszálni, "

Tipikus terelés. És kezdesz egy más témát.

Nem "barátom" te arra próbáltál fókuszálni, hogy ha valaki LPG-t rakat az autójába, akkor annak nincs pénze benzinre és vegyen szamarat.

 

"Ha ez sértette a lelkivilágodat, akkor nagyon sajnálom, nem akartalak megbántani,"

Távol állsz attól, hogy megsérts. :) E felől ne aggódj!

 

Írok egy példát hátha könnyebben megérted (kétlem).

Ha valaki felrakat a házára napkollektort annak azt mondod, hogy ne használjon meleg vizet? Vagy simán csak kiröhögöd, hogy biztosan nincs pénze? :)

 

"Mondjuk ez a vita arra jó volt, hogy erősen elgondolkodtam azon, hogy a Nivát atomjaira szedem és teljesen felújítom, a fiam kb. 10 év múlva jogsit fog szerezni, jó lesz neki autókázni :)"

"Pörgős" életed lehet... :)

 

 

Előzmény: pinguru (46504)
cam aro Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46509

akár egykerékmeghajtásra is átállhatsz,"" 

 

a niva az pont ez.. mondjuk nem idealis korulmenyek kozt. :) 

 

a kapcsolt eleju meg pont az, ami a niva zart kozep diffije.

ha fog 4 hajt, ha nem fog ketto.  

a kulonbseg apro. 

 

pl, samurai kapcsolt eleju, azt de. megalazza a nivat. 

...mert nem ezen a komfort fokozaton mulik. 

Előzmény: pinguru (46504)
sZoMy Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46508

persze :) de pont emiatt veszélyes, amúgy a rövid patrol-al annyira nem egyszerű ez a móka :) A hosszú az más.

 

Előzmény: atompyka (46507)
atompyka Creative Commons License 2015.05.31 0 0 46507

Pontosabban nem kell hó, elég ha nyálkás az út és már lehet is játszani a 2h-val.

:-)

Előzmény: sZoMy (46506)
sZoMy Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46506

"A patrol terepváltóját  50km/h ig"

papíron csak 40-ig ha jól rémlik, de végül is mindegy :) Én amúgy nem szeretem a 2h-t, jobban örülnék, ha állandó összkerekes lenne (rövid y61-em van).

Bohóckodni nem rossz persze, de így pl a családba senki mást nem is engedek menni vele (mondjuk ez egyszerre előny is :) kis sértődés volt ugyan, de azt lesz@rom) . Nem kell hó, elég ha nyálkás az út és már észnél kell lenni a 2h-val.

Előzmény: Biri01 (46489)
atompyka Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46505

Jahhha. 

Egyszer megtanulom azt is. Sosem vezettem szinkrontalan autót (azaz de, a Kispókban az egyes olyan volt :-) ). 

De így bármely autón működnie kell, nem?

Előzmény: Tie (46502)
pinguru Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46504

Az, hogy neked mi a magasló, az nekem édes mindegy. Ha ezen a szamaras hasonlatomon megakadtál egészségedre. Én csak arra próbáltam, egész végig fókuszálni, hogy a Nivának van egy teljesen jó hajtásrendszere, bele lehet buherálni, de szerintem az visszafejlődés járulékos hasznok nélkül. Ha ez sértette a lelkivilágodat, akkor nagyon sajnálom, nem akartalak megbántani, felőlem azt csinálsz amit gondolsz, akár egykerékmeghajtásra is átállhatsz, az első világháború előtt voltak ilyen meghajtások, aszfalton tök fölösleges a két kereket meghajtani. 

 

Mondjuk ez a vita arra jó volt, hogy erősen elgondolkodtam azon, hogy a Nivát atomjaira szedem és teljesen felújítom, a fiam kb. 10 év múlva jogsit fog szerezni, jó lesz neki autókázni :)

Előzmény: mindropimindropi (46499)
11eleven Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46503

a hengereket en is, de altalaban elmegy kettovel is. orszaguton meg harom kereket is lekapcsolok, elmegy az eggyel is.

 

amugy ez a hajtaslekapcsolo beruhazas mennyi ido alatt terul meg?

Előzmény: mindropimindropi (46500)
Tie Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46502

Nem, de duplakuplunggal gond nélkül megy. 

Előzmény: atompyka (46501)
atompyka Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46501

Azt hogy? Szinkronizálva van?

(Én csak fél1-félR-re gondoltam...)

Előzmény: vasfelmetsző (46495)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46500

Én is csak akkor kapcsolom, ha már kettővel nem megy.

Előzmény: Biri01 (46489)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46499

"Azt, hogy magas lóról beszélek, némiképpen rácáfol az, hogy egy Nivát dicsőítek."

Akkor erre én is rácáfolok. Figyelj, idézlek!

"Ha nincs lóvé benzinre, akkor szamarat kell venni ."

 

"Tényleg nem értem mi értelme egy állandó 4x4-et átalakítani kapcsolhatóra."

Ne haragudj, de ezt nem is én fogom neked elmagyarázni!

Előzmény: pinguru (46492)
Tie Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46498

Annyit azért nem, félkettő után jöhet a hosszúegy, vagy félhárom után a hosszúkettő. 

Előzmény: vasfelmetsző (46496)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46497

Én azt nem próbáltam.

Előzmény: vasfelmetsző (46495)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46496

És nagy teherrel végig kapcsolsz 8 sebességet. Áááhhh.

Előzmény: Tie (46491)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46495

A Defender felezőjét 40-ig lehet zajtalanul kapcsolni.

 

Bár a használati útmutató erősen tiltja.

Előzmény: Biri01 (46489)
pinguru Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46494

Ez kb. olyan, hogy minek téli gumi, meg kell tanulni nyárival közlekedni. Én nem azt mondom, hogy a hátsókerekes kapcsolgatós rossz, csak azt, hogy az állandó 4x4 megoldás sokkal jobb, egy jónál lehet jobb valami, ugye? Én sokat járok kapcsolható 4x4-el is, van összehasonlítási alapom, az észt ne keverjük bele. Sok gyártó tököl azzal, hogy alapból kétkerék hajt, majd amikor a kompjuter érzékeli, hogy valamelyik kerék elcsúszik, akkor küldözgeti a másik tengelyre a nyomatékot, majd vissza. Ezzel szemben a Mercedesben és jó pár japán gyártmányban ott a központi difi, nem kell feltalálni a langyos vizet, ezeket a művészkedéseket egy ilyen szerkentyű elvégzi.

 

Pár éve egy meredek, szétázott agyagos emelkedőn kaptattam fel, központi difi bezárva, a hátsó is, tolattam előre, végülis sikerült feljutni. Majd egy óra múlva megint mentem arra, ugyanúgy felmentem, de a dombtetőn vettem észre, hogy egyik difi sem volt bezárva. Egyszerűen teszi a dolgát a mechanika, nem kell összevissza kapcsolászni, ritkán kell zárni a közepét.

 

Előzmény: Sigma6 (46488)
pinguru Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46493

Ez a gép már nincs aktív szolgálatban, pontosabban apukám jár vele, nem igazán érzi, hogy mire kell odafigyelni, időnként beülök, ha a másik éppen nincs itthon, és általában az első utam az alkatrészbolt :) Van mellette több autó, gyakorlatilag ridegtartáson van a gép, ha megy jó, ha nem az is jó, de alapvetően megy. Nyilván olaj, kopóalkatrész cserélve van rendszeresen, műszakin mindig simán átmegy, úgyhogy nem kellene pár mondatból ítélkezni.

Előzmény: mindropimindropi (46484)
pinguru Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46492

Azt, hogy magas lóról beszélek, némiképpen rácáfol az, hogy egy Nivát dicsőítek. A karburátoros Nivák tényleg betolták a 16 litert 100-on, de az injektorosoknál más a tapasztalatom. Elnézve a hasonló méretű és teljesítményű terepjárókat, nem igazán jön ki fogyasztásban a különbség a két hajtáslánc között.

 

Én csináltam magamnak egy táblázatot és összeadtam minden várható költséget, döbbenetes módon az üzemanyag egy 10 l/100km fogyasztású autónál kevesebb mint a költségek fele.

 

Tényleg nem értem mi értelme egy állandó 4x4-et átalakítani kapcsolhatóra. Ha valaki szeret csapatni, az OK, a hajtáslánc nem kopik annyira, mint ahogy ezt sokan elképzelik. 

 

 

Előzmény: mindropimindropi (46483)
Tie Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46491

Az a legjobb, amikor összkerékben tudsz félben tolatni aszfalton. Vagy épp vontatni. 

Előzmény: atompyka (46490)
atompyka Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46490

Mostanában (ha nagy ritkàn lekeveredem aszfaltról) úgy szoktam, hogy ha egyedül vagyok, zűrösebb helyen addig merészkedem, amíg kétkerékben el tudok menni, mert onnan az összkerék még jó eséllyel kihoz. (Vagy nem. :-) )

Érdekes ez az egyéni evolúció. A Swift4wd után a Jimny-ből télen nagyon hiányzott az aszfalton is hasznàlható összkerék. Olyannyira, hogy az is motoszkált a fejemben, hogy a Niva terepváltója felmegy-e a Jimny-re. :-)

Ma már az hiányozna, ha nem tudnék aszfalton is felezőben forgolódni (ezért is örülök, hogy 8 éve, mikor a buszt vettem, nem cseréltem el a kapcsolható agyaimat automatára). 

De a kedvencem régóta a Super Select, ott van minden. :-)

Előzmény: Biri01 (46489)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46489

Mi sokszor 2h-ba mentünk terepre, had csússzon a segge. Mikor mar nem bírja akkor rakom össz-be. A patrol terepváltóját  50km/h ig menet közben is lehet kapcsolni 2x4-4x4 között úgyhogy még meg sem kell állni. 

 

Kifejezetten sajnálom ,hogy a másik 2 terepjárom nem tud  2x4-ben hajtani.

Előzmény: mindropimindropi (46483)
Sigma6 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46488

Szia!

"télen, amikor a pickupock sorba dobják be a seggüket az árookba" nem azt jelenti, hogy a kapcsolható hajtáslánc rossz, hanem azt, hogy nem mindenki tudja felérni ésszel a bonyolultabb rendszer előnyeit és hátrányait.  Arról, hogy az említett felhasználok az árokban kötnek ki nem a hajtáslánc tehet hanem a gyenge képességű sofőr aki nem tudta elsajátítani az oly bonyolult rendszer használatát. Persze az ilyenek mindenképpen maradjanak a fix 4 kerék mellet vagy járjanak gyalog. Aki pedig megtudja tanulni az akár vehet egy UAZ-t vagy egy rendes japán terepjárót. Van akinek pénze van akinek meg esze. :)

Előzmény: pinguru (46480)
vasfelmetsző Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46487

Ez kb. minden gépjárműre igaz.

Felraksz egy sportkipiffogót, és bukták 4 lóerőt.

Előzmény: pinguru (46482)
Sigma6 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46486

Szia!

Köszi a választ.

Előzmény: mindropimindropi (46479)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46485

150e ért beszerelem neked az lpg-t. És a terepváltóra is tudok 15e árajánlatot.

Előzmény: mindropimindropi (46479)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46484

Ahogy használjátok, az a csoda, hogy még megy. (Difizárral közlekedés, vezérműlánc, stb.)

Ilyen "kezek között" nincs az a technika amelyik jól érzi magát.

Előzmény: pinguru (46482)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.05.30 0 0 46483

"Mi a tök értelme ennek a kapcsolható öszkerekes átalakításnak?"

Ezt komolyan kérdezed?

 

"Egyik legjobb verzió ez az állandó öszkerekes hajtáslánc"

Szerinted. Szerintem meg a kapcsolható. Pláne arra, amire Sigma6 használná.

 

"amikor a pickupock sorba dobják be a seggüket az árookba"

Többek között akkor kell bekapcsolni az összkereket.

 

"Az a fél deci üzemanyag ne legyen már annyira fájdalmas. "

Annál azért valamivel több...

 

"A terepjáró attól terepjáró, mert minden kereke hajt. Az összes többi verzió kompromisszum."

Szerintem azért az Uaz rácáfol erre. 

 

"Ha nincs lóvé benzinre, akkor szamarat kell venni ."

Ez picit "magas lóról" érkezett, érdemben nem is lehet rá reagálni. (Remélem van alapja. :))

Előzmény: pinguru (46480)
pinguru Creative Commons License 2015.05.29 0 0 46482

A másik előnye, hogy nem kell tuningolni, bármilyen változtatástól szétesik, gyári állapotban érzi jól magát :)

Előzmény: pinguru (46481)
pinguru Creative Commons License 2015.05.29 0 0 46481

Egyébként nekünk bevált az injektoros, a motorral sosem volt gondunk (egyszer elszakadt a vezérműlánc, de a mi hibánk, két év csörgős után szegény feladta a harcot). Minőségre nem Toyota, de nem vészes. Ami nagyon jó benne az állandó öszkerekes hajtásláncon kívül, az a fűtés. -20°C -ban félállásban a fűtéscsap és picit letekerve az ablak, mert majd meg sűlűnk. Átlagban 8,5 liter a fogyasztása. A kasztni aránylag elfogadható, a fényezés is tartós, de azért biztonságból műszaki vizsga előtt teddyhengerrel végigmegyünk rajta :)

Előzmény: mindropimindropi (46479)
pinguru Creative Commons License 2015.05.29 0 0 46480

Mi a tök értelme ennek a kapcsolható öszkerekes átalakításnak? Egyik legjobb verzió ez az állandó öszkerekes hajtáslánc, télen, amikor a pickupock sorba dobják be a seggüket az árookba, a Niva, Landy, G Merci, LandCrusier vidáman beveszi a kanyart. Az a fél deci üzemanyag ne legyen már annyira fájdalmas. 

 

Nekünk van Nivánk, lassan 13 éve, most már csak apám használja, én ritkán, egyszer panaszkodott, hogy valami baj van a kormányművel. Beültem, mentem vele, rájöttem, hogy be volt zárva a közepe. Így járt vele két hónapig, eszébe jutott, hogy egyszer tél elején ki kellett jöjjön egy sárosabb útról, ezért bezárta, majd úgy felejtette. Semmi baja nem történt kikapcsoltam a difizárat, azóta eltelt 7 év, a terepváltó egyben van. Az egyik cimborám épített egy WRC Wartburgot, BMW V8-al és Niva terepváltóval. Jó pár évig versenyzett vele, a terepváltóval sosem gond.

 

A terepjáró attól terepjáró, mert minden kereke hajt. Az összes többi verzió kompromisszum. Ha nincs lóvé benzinre, akkor szamarat kell venni .

Előzmény: mindropimindropi (46479)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.05.29 0 0 46479

Én Nívában gondolkodnék. Injektorosban, elfogadható/jó kasznival. Annak már mélyre nyílik a csomija és a kutyu is be tud ugrani. Átalakíttatnám kapcsolható összkerekesre (25000.-), gázszett (150000.-) oszt annyi. Ha ügyesen veszed, 800-ezer alatt megáll a történet. (A gázt palotán 205-ért adják most.)

Előzmény: Sigma6 (46474)
pinguru Creative Commons License 2015.05.26 0 0 46478

Elkészült a LED-es projektem, íme a végeredmény:

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (46459)
atompyka Creative Commons License 2015.05.26 0 0 46477

Nem jobban (mert nem is lehet jobban), mint a gyárban. :-)

Előzmény: Biri01 (46475)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 46476

Ez nem egy nagy macera.

Időpont, kpm megállapítják ,hogy valóban hiányzik. Beütnek egy másik számot máshova, kapsz egy műszaki adatlapot és azzal okmányiroda.

 

Nem beszélve arról, hogy a vásárlok többsége sem szereti az ilyet. Vagy fillérekért adod el.

Előzmény: Sigma6 (46474)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 46475

Erősen figyelmen kívül hagyni :-)

Előzmény: pinguru (46473)
Sigma6 Creative Commons License 2015.05.26 0 0 46474

Nincs már szükségem ekkora autóra. Az esetek előfordulási sűrűségének sorendjében. Jellemzően egyedül közlekedek, második legsűrűbb használati mód viszem a kutyát, harmadik változat a feleségem is velem utazik. Szóval elég egy kisebb minden tekintettben takarékosabb autó, de bírnia kell a terepet, mert a vizslát minden másnap viszem a mezőre gyakorolni. Az időjárás majdnem mindegy :)

Ez volt az indoklás :) 

A valósághoz az is hozzá tartozik, hogy a Pajeszon elmúlt az alvázszám egy része. Érdekes módon nem az általános Pajero betegség az alváz rozsdásodása miatti anyag eltűnés (kilukadásos kirohadás) az oka. Egyszerűen nem látszik a szám első fele egy kicsit sem. Olyan mintha nem is lett volna. Szeretem ezt az autót, de elment a kedvem az egész macerától. Inkább eladom és veszek valami mást.

Előzmény: nyuszy (46472)
pinguru Creative Commons License 2015.05.26 0 0 46473

Nana, a Defi traktornak készült, a tervezéskor nem volt szempont az ember, ezért kéretik a komforttényezőket figyelmen kívül hagyni :))) 

Előzmény: atompyka (46465)
nyuszy Creative Commons License 2015.05.25 0 0 46472

Mi a csere fő motivációja?

Előzmény: Sigma6 (46457)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.24 0 0 46471

Én úgy tudom több a hely jobbon.

Mintha a discómba is így lenne, de majd lemérem.

Előzmény: atompyka (46469)
Tie Creative Commons License 2015.05.23 0 0 46470

Vállban az is ugyanolyan, de mivel a váltó körüli burkolat nem szimmetrikus, a jobboldalon több a hely a pedáloknál. A pedálok ugyanúgy ki vannak rakva a szélre, csak ott a jobbszélre, így a kupplung mellett marad hely a lábadnak, egy fokkal kényelmesebb. A gázt meg úgyis mindég nyomja az ember, ott nem kell a hely. 

Előzmény: atompyka (46469)
atompyka Creative Commons License 2015.05.23 0 0 46469

Mert, az mitől jobb/más?

Előzmény: Biri01 (46467)
atompyka Creative Commons License 2015.05.23 0 0 46468

Jimny-vel ellentétben Nivát csak nagyon keveset vezettem, de aránylag sokat autóztunk együtt nivásokkal, ilyen eredetű tapasztalataim vannak:

Gyári állapotot feltételezve mindkettőnél:

A Jimny ugyan nem erősebb, mint a Niva, viszont szereti/bírja a fordulatot, ez sztem nagy előnye. 

A J kívül-belül kisebb. 

A Nivához olcsóbb az alkatrész, de többször kell. (Ehhez hozzà tartozik, hogy rég volt Jimny-m, akkoriban még nem volt sem utàngyártott, sem bontott cucc hozzá. Gyáriban volt minden, de aránylag drágán. Nem tudom, azóta mi a helyzet.)

A Nivát minden falusi szerelő ismeri - egyébként a J sem egy bonyolult szerkezet, főleg egy mai tervezésű autóhoz képest. De azért pl. az első agy vákuumos kapcsolása macerásabb, mint a Niva állandó összkereke. Az újabbakban meg már a 4wd-sem botozni kell, hanem kapcslózni. 

A Jimny-vel nem tudsz aszfalton felezőben forgolódni, a Nivával igen (lehet, hogy hülyén hangzik, de én speciel a busszal rendszeresen félben tolatok, főleg futóval.)

A Niva rohad, azt tudom, a Jimny még fiatal volt hozzá, mikor eladtam, hogy most mi van az öregebbjével, passz. 

Így hirtelen ennyi. :-)

Előzmény: Sigma6 (46466)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 46467

Az kiba kényelmetlen. Csak fanatikusoknak :-)  De ha jobb kormányos ott van hely.

Előzmény: atompyka (46465)
Sigma6 Creative Commons License 2015.05.23 0 0 46466

Azért nem írtam a Jimnyt mert eszembe sem jutott. Viszont most elgondolkodtam a dolgon. Tudnál írni arról hogy mi a lényegi különbség a niva és a Jimny között. Az árak és a futómű kiállításon kívül. A Niva igenytelenebnek tűnik viszont a Jimny korszerűbbnek. Még egyikben sem ültem. 

Előzmény: atompyka (46465)
atompyka Creative Commons License 2015.05.22 0 0 46465

A Jimny-t az ára miatt nem írtam, a Samu/Niva miatt azt gondoltam, lejjebb keresgél árban. 

Méretben és menetkényelemben a kettő közt van, a legmodernebb, legautóbb a trióból. Sztem a legjobb terepjáró is a háromból, de megtörni is a legdrágább. :-)

Két meglepetés ért e témàban jimny-s koromban:

- a Niva sokkal kényelmesebben rugózik és tágasabb

- a sokkal nagyobb Defi (a vezetőülésben) sokkal kisebb, kényelmetlenebb csukott ajtóval. :-)

Előzmény: Sigma6 (46464)
Sigma6 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 46464

Igen én is azt látom, hogy a Samuk elég leharcoltak. A Jimi is kicsi de korszerűbb, talán. A Nivában még nem ültem Samuban is csak egyszer. Szóval nem tudom de valami kell az biztos. Személy autót nem szeretnék és nem is akarok.

Előzmény: Biri01 (46463)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 46463

Én ha kicsire váltanék vmi ilyesmi lenne.

 

 

Samuk nagy része le van gyalázva ,de ha mégsem akkor majdnem súrolja az 1 mill-t.

Akkor mar ilyet inkabb.

Alap 80 Le  spirálrugós merev hidak. 

De ez tényleg kicsi.

 

Előzmény: Sigma6 (46461)
Biri01 Creative Commons License 2015.05.22 0 0 46462

Pajeroból nem ülnék vissza nivaba. Ha csak nem szeretsz szerelni :-)

Előzmény: Sigma6 (46457)
Sigma6 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 46461

Kimenni a mezőre a kutyával gyakorolni a mezei munkát. Néha túrázni erdőn, mezőn. Nem durva off road inkább csak legálisan föld utakon. 

Előzmény: atompyka (46460)
atompyka Creative Commons License 2015.05.21 0 0 46460

Mi a cél? Mik a szempontok? A Niva valahol a Samu és a Pajero közt van kényelemben, tán utóbbihoz közelebb, főleg futóműileg. Meg belméretben is. Samut próbáltál már? Tiszta Spárta... :-)

Esetleg V6 Vitara? :-)

Előzmény: Sigma6 (46457)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.21 0 0 46459

no igen, finomnak tűnik.

 

nekem is még bekötésre vár még a két 40 wattos xd

kipróbálva ez sem rossz, persze van erősebb, de kiegészítésnek bőven jó xd

Előzmény: cam aro (46458)
cam aro Creative Commons License 2015.05.21 0 0 46458

 

ilyet. 

megjott. 

megyozo. :O 

nem koltok tobbet ledlenserre.

:)

Előzmény: pinguru (46443)
Sigma6 Creative Commons License 2015.05.21 0 0 46457

Sziasztok!

A jelenlegi autómat Pajero 3000 V6 szeretném lecserélni egy minden tekintetben kisebb autóra! A döntés még nem született meg. Ehhez szeretnék segítséget kérni. Szóval a kérdés Niva vagy Samu? Szívesen olvasok minden érvet pro és kontra.

Kecskemadár Creative Commons License 2015.05.19 0 0 46456

Eladó 4 db használt alufelni Range Rover Classic 7J/16/33,0 NTC 1346

ragnar_lothbrok Creative Commons License 2015.05.18 0 0 46455

Sziasztok

 

Pár éve volt egy szálszakadásom az egyik Tagom Country Trac gumimban, amit még akkor garanciában kicseréltek a Ficsórék. Csak mostanában vettem észre, hogy akkor egy Mud Sport nevű gumit kaptam helyette, ami ugyanaz a mintázat, és a rásütött méretjelölés is egyezik, de mivel már másik szerszámmal készült, kicsit kisebb a gumi átmérője, kb. 1,5 centivel.

Számla, stb, már rég nincs meg ugye sajnos, szóval visszavinni szerintem esélytelen....

Baromi idegesítő dolog ez :(

Szóval ha volna közületek valakinek elfekvőben esetleg egy, vagy két Country Trac gumi 255/70R15-ös méretben, megvenném.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 46454

Ha elég gyorsan megyek akkor még világíthat is :D

Magát a vezérlést akarom, tolatófény van ott lent, arra rákötöm oszt gyóvan, vezérlés meg mehet így :)

Előzmény: atompyka (46453)
atompyka Creative Commons License 2015.05.02 0 0 46453

Jó estèt :-)

 

Ma is jó Gurg-koncert volt (ha ez mond itt még valakinek valamit...). 

 

Te feltaláltál valamit? Bele tudod dzsalatni a petrót drót nélkül? :-)

Előzmény: Törölt nick (46452)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.01 0 0 46452

Hali.

 

Lehet az lesz, de akkor esélyes egy vezeték nélküli megoldás :D

 

Más:

Nézegetünk párommal kerékpártartókat. Létezik itthon olyan megoldás, amit egy adaptert beiktatva a hátsó ajtón lévő pótkerékhez tudok tekerni?

Mint pl thule 963pro megoldása csak emberi áron? :)

Vagy pl ez: 

http://www.etrailer.com/Spare-Tire-Bike-Racks/Yakima/Y02598.html

 

Foglalkozott már valamelyikőtök ilyesmivel?

 

 

Köszi

G

Előzmény: atompyka (46450)
Sigma6 Creative Commons License 2015.05.01 0 0 46451

Sziasztok! 

Én is a tolatót külön kapcsolora raktam. A kábelt a hátsó ajtón vezettembe egy tömítő szelencevel és az átvezetőn vittem előre. Az enyém egy db led 10W 1000 lumen hidegfény.

 a képek elvannak fordítva 90 fokot balra. Bocs telorol csak ilyen bénán tudom feltenni.

atompyka Creative Commons License 2015.04.30 0 0 46450

kösd külön kapcsolóra, ne közvetlen a tolatóra

Előzmény: Törölt nick (46449)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.30 0 0 46449
Hali

OK, megnézem cr-v mennyire macerás ott elvezetni.
2 lapos ledet rendeltem, ami Sacc 40mm magas, már csak a rögzítése a kérdés xd
Tetőcsomagtartó nincs fent, erre nem mehet. Kis tartókonzolt kell keríteni. Ebayen van, de 8000 környéke azért kicsit túlzás szerintem érte xd

Ha tolatóba feltennék 20w ledet szerintetek kinyírna a többi autós bajtárs ? Xd 2 10w led van benne, leírás alapján bő 1800lm, otthon kipróbálva a komplett házat átvilágítja, pedig flood xd
Fene a hülye fénymániámba xd

Üdv
Előzmény: atompyka (46448)
atompyka Creative Commons License 2015.04.29 0 0 46448

Ja, én is a hátsó ajtó körül próbálkoznék (bár nekem fúrva van egy lik az 5 lámpa drótjainak), vagy a hátsó lökös mögül a lámpa mellett a sarokban végigvezetve, vagy esetleg az ajtóba átvezető likat kihasználva. Aztán a tetőn valahogy szépen eldugva előre. Pl. tetősín belsejére ragasztva. :-)

Előzmény: Törölt nick (46446)
Jager74 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 46447

Én Terrano II-n az első ajtó gumitömítése alatt vittem.

Előzmény: Törölt nick (46446)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.29 0 0 46446

Sziasztok

 

Van valami egyszerű megoldás tetőlámpából levezetni kábelt beltérbe? Mondjuk fúrásmentesen? :D

Ezen múlik főként, hogy tetőre menjen lámpa vagy lentre :) Megfúrni nem szeretném a tetőt érthető módon. Tudom sokan megoldották már így is, de én nem erőltetném.

 

Üdv

G

GMarci 2 Creative Commons License 2015.04.29 0 0 46445

Sziasztok!

 

Croatia Trophyra jön innen valaki nézőnek, vagy volt már? Mi péntek hajnalban megyünk, esetleg mehetnénk konvolyban...
Aki volt már, attól azt szeretném kérdzni, hogy a speciálok mennyire megközelíthetőek, és milyen messze vannak a tábortól?

gyurikaur Creative Commons License 2015.04.29 0 0 46444

Tiszteletem!

 

Eladó Szemek!

Postázom is!

70/453-6742

 

pinguru Creative Commons License 2015.04.29 0 0 46443

Durván 100 lumen/W,  érdemes a 3000K-s színhőmérsékletű ledet választani, a 6000K nekem túl hegesztős.

Előzmény: cam aro (46442)
cam aro Creative Commons License 2015.04.28 0 0 46442

Udv.

 

tudnal adni valami sacc/kb hasonlitast fenyerore ?

...lument minden kinai maskent szamolja. :(

 

koszi. 

Előzmény: pinguru (46425)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.27 0 0 46441

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem tanácsot adni hogy horgonyt hol tudok venni elfogadható áron.

Egy Galopper csörlőzéséhez kellene.

 

Köszi előre is!

pinguru Creative Commons License 2015.04.27 0 0 46440

Ja meg az imidzs hatásokat meghagyom a többi márkásnak, én maradok a funkcionalitásnál  ;)

Előzmény: pinguru (46439)
pinguru Creative Commons License 2015.04.27 0 0 46439

Rút ide, rút oda, de jól világít, egyenletes fényt ad.... :)

Előzmény: mindropimindropi (46438)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.04.27 0 0 46438

Ez olyan rút, hogy csak angolra lehet feltenni. :)

Előzmény: pinguru (46437)
pinguru Creative Commons License 2015.04.26 0 0 46437

Így néz ki az egyik prototípus:

 

 

pinguru Creative Commons License 2015.04.26 0 0 46436

Hogyne kén elektronika: Kell egy akksi, nem árt, ha van egy működő generátorod feszültség szabályozóval, kellenek kapcsolók, drótok, csatlakozók és már világít is a fény :)

 

Viccet félre téve, a cucc 12-14V között működik, de már 10 V-nál beindul, én korábban beraktam egy ellenállást, de nem sok értelme van, üzemszerűen a kocsiról az akksin max 14,4V lehet, ha elvezeted ezt a feszültséget, tutti, hogy 0,4V le fog esni a kábelen, csatlakozón, miegymáson, úgyhogy mehet direktbe. Én egy alu profilra felszereltem, de mehet a lemezre is, csak hővezető pasztát tegyél, hogy a hő átvándorolhasson.

 

A kábel keresztmetszettel nem érdemes spórolni.

Előzmény: atompyka (46435)
atompyka Creative Commons License 2015.04.25 0 0 46435

Köszi.

Már csak szereznem kellene valahogy. :-)

Simán rákötöd a 12 voltot 'oszt mén Semmi elektronyika nem kell hozzá??

Előzmény: pinguru (46429)
gyurikaur Creative Commons License 2015.04.24 0 0 46434

Szerinted? :)

Előzmény: pinguru (46433)
pinguru Creative Commons License 2015.04.24 0 0 46433

Terepen volt használva, mennyire karcos?    :)

Előzmény: gyurikaur (46432)
gyurikaur Creative Commons License 2015.04.23 0 0 46432

Tiszteltem!

 

Eladó épített Uaz!Egyben vagy darabokban eladó!

 

Patrol hidak, merci124-s váltó majd patrol váltó-terepváltó, elől spirálrugós,hátul uaz laprugós, emelés,bukócsővezés,szervó,fékrásegítő....fék,fűtés,világítás....jók, 16-s kiforgatott felnivel!

Motor kell bele,s gumi,s már megyen is!

Rendszámtáblák nélkül!!!!!

 

Szállítani tudom!

 

270.000Ft!

 

70/453-6742

 

gyurikaur Creative Commons License 2015.04.23 0 0 46431

Épített Uaz eladó egyben vagy darabokban!

 

Motor(diesel), váltó-terepváltó nélkül!

Tárcsafékes uaz hidak, emelések,bukócsővezés,laprugó erősítés, bőr ülések,tank a hátsó ülés alatt,szervó,fékrásegítő,levehető keménytető!

 

33/12,5/15-s BF Goodrich Km1-s MT-s kerekek,kiforgatott suzuki felnin, a gumik 11-13mm mintamélységűek!

 

Szállítani tudom!

 

270.000Ft!

 

70/453-6742

 

gyurikaur Creative Commons License 2015.04.23 0 0 46430

Eladó épített Uaz egyben vagy darabokban!

 

Range rover v8 motor váltó terepváltóval, terepes robur hidak,kerekek!

Emelés,bukócsövezés

 

Szállítani tudom!

 

410.000Ft!

 

70/453-6742

 

pinguru Creative Commons License 2015.04.23 0 0 46429

Nagyon sokat terveztem a felszerelést, különböző feng sui szimulációkkal próbáltam a legtökéletesebb helyet megtalálni, végül fogtam két facsavart és felcsavaroztam az oldallemezre, egy kicsit ferdére sikerült. Ez most csak a tolató lámpa, tökéletesen világít, készítettem egy tetőlámpa kompozíciót, azt már kicsit komolyabban raktam össze, de az legyen meglepetés, ha végre sikerül beüzemelni, akkor küldök képet a fórumra.

 

A lényeg a kábel keresztmetszet, érdemes legalább 1,5mm2 kábelt kihúzni, a 120 W-os tetőlámpához 4mm2 kábelt húzok ki, az süt mint az állat.

 

Íme itt az installációs:

 

Előzmény: atompyka (46426)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46428

Ok, köszönöm válaszaitok.

 

Akkor be lesz rendelve ez a lámpaszett:

http://www.ebay.com/itm/191195975852?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Kíváncsi vagyok ez mit fog tudni, főként a combo megoldása miatt :D

 

Rakjak majd képeket? :)

 

Üdv

G

Előzmény: GMarci 2 (46427)
GMarci 2 Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46427

Már hogyne volna, folyamatosan szervizelve van az autó, alkatrészt fél áron hozzák, úgyhogy mindig minden cserélve van, és mindenből a legjobbat tudom így megvenni. Majd hétvégén szét lesz szedve, aztán kiderül...
Azóta egyébként egyre furcsább és változatosabb hangok jönnek hátulról

 

Lámpa témához: Nekem  3200 lumenes led fényhíd van fent, soha senki nem kérdezett róla semmit. Ütés és vízálló, már többször teszteltem, és ahhoz képest nem is volt drága. Kamionos webshopban vettem
https://www.kamionfelszereles.hu/
Olyat mint az enyém mát nem találok, de azért vannak elég jó ár-érték arányúak.
Itt a helyi autósboltban volt egy ideig 5 vagy 10 pénzért 6 ledes szúró, 1600 lumenes, szintén ütés és vízálló, szerintem azok is elég jók
Télen egy srác jött értem menteni, neki olyan  volt fent, és kib*szott jól világított . Ha még van náluk olyan,  veszek még párat a tetőre

Előzmény: gomboclc4 (46415)
atompyka Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46426

Feltennèl vagy küldenél egy képet róla (az autódon persze :-) )?

Itthon kapható? Nekem a külföldiek nem küldenek utánvéttel, biztos haraxanak... :-)

 

Előzmény: pinguru (46425)
pinguru Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46425

Ezért használok ilyet a kocsimon, egyszer kérdezte a rendőr, hogy mi az, én meg azt válaszoltam, hogy antenna. És ennyiben is maradtunk :)

 

http://www.dx.com/p/7022-diy-10w-1050lm-6000k-cob-led-white-light-rectangle-strip-yellow-dc-12-14v-172937#.VTe_etLtmko

 

Előzmény: atompyka (46424)
atompyka Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46424

Ha jól rémlik, munkalámpára nem kötelező a jóváhagyási jel, innentől bármilyen - szóró, szúró, terítő - lehet, nyilván, ami a (munka)célnak megfelel.

Csak azt meg menet közben nem használhatja.

(Azt nem tudom, hogy melyik drágább: a szabályosan használt szabálytalan lámpa, vagy a szabálytalanul használt szabályos. :-) )

Előzmény: soonó (46422)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46423

értem én, bár szúró fénynél mennyi jelentősége van megint más kérdés...

a kérdezett hella ff75 mennyire javasolt?

Fő kérdés, hogy az üvege mennyire masszív? Mivel alulra szeretném tenni.

nem rossz a gyári fényszóró csak távban jó lenne kicsit erősíteni.

 

 

üdv

 

Előzmény: soonó (46422)
soonó Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46422

Fegyverboltok is vannak, mégsem vásárolhatok a kínálatukból.

 

E jelzés sem kötelező, árusítani lehet, szobába dekorációnak, vagy buzibárba villogónak nem tiltott dolog. A közúti használat nincs engedélyezve.

Előzmény: Törölt nick (46420)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46421

Esetleg Hella ff75 jó választás lehet?

Az még 20 alatt megáll és valszeg elég is kisegítésnek másik refi mellé.

 

Üdv

G

Előzmény: Törölt nick (46420)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46420

Hali.

 

Értelek.

Ugyanakkor egy rakás halogénesnek sincs :) Egyik nap nézegettem és még az ilyen ködlámpáknál is 50-50 az arány, aminek van és magyar kereskedés árulja.

No mindegy, akkor meglássuk mi lesz. Annyit nem ér meg, mint amennyibe a halogénes kerülne sajnos (már nekem) :( 15-öt még simán megér a pár, esetleg 20, de ahogy nézegettem a halogénes sokkal több. Ráadásul kis helyre tenném, nem lökös elejére, hanem alá.

 

Mindenesetre köszönöm válaszod.

 

Üdv

G

Előzmény: nyuszy (46419)
nyuszy Creative Commons License 2015.04.22 0 0 46419

Jó dolog a ledes lámpa, viszont ezeknek a kínai cuccoknak nincs E jelzése, szóval a szerv beléd köthet érte, ha unatkozik.

Ha ezt el akarod kerülni, akkor vagy vegyél márkásat E jelzéssel (pl. Hella), vagy maradj a halogénnél.

Előzmény: Törölt nick (46418)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.21 0 0 46418

Sziasztok

 

Volna egy olyan kérdésem, hogy ha rendelek kicsiny országból 2db ledes combo lámpát (szúró/terítő), azért mennyire szólnak a szervek?

Lökös alá tenném (40w vékony), bőven elfér (crv I gen), gyak csak közúton van használva, igazából sok köze nincs terepjárókhoz, de magas csalókásan elől-hátul :D

 

Egyáltalán érdemes ezekben gondolkodni vagy jobb a halogén? Nincs tapasztalatom ledesekkel még.

 

 

köszi

atompyka Creative Commons License 2015.04.19 0 0 46417

Én is utàlom a kéretlenül beszélő-zenèlő oldalakat, de ... ez nekem nem beszél. Bocsànat, ha másnak igen. 

Előzmény: nyuszy (46416)
nyuszy Creative Commons License 2015.04.19 0 0 46416

Legközelebb jelezd már, ha beszélő oldalakat linkelsz, mert simán halálra rémültem abban a másfél másodpercben, mire sikerült becsukni :)

Előzmény: atompyka (46411)
gomboclc4 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 46415

Azért nézd meg van -e olaj benne esetleg !!!

Előzmény: GMarci 2 (46414)
GMarci 2 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 46414

Remélem csak az lesz, és nem a hátsó difi produkál ilyen hangokat

Előzmény: senim (46413)
senim Creative Commons License 2015.04.18 0 0 46413

Kardánkereszt?

Előzmény: GMarci 2 (46412)
GMarci 2 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 46412

Sziasztok!

 

Tanácsra volna szükségem! B2500-asom nehezebb vontatmányt húzva, vagy emelkedőn való induláskor hátulról daráló hangot ad ki. Emellett ráz a hátulja, és néha valami csapágyhang is jön onnan, de az hamar megszűnik.

Valakinek valami ötlet?

atompyka Creative Commons License 2015.04.17 0 0 46411

Gombosnál nézgelődtèl már?

(http://www.csomagtartoszerviz.hu)

Előzmény: Törölt nick (46407)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.17 0 0 46410

Lehet, hogy megkockáztatom a Thulét akkor, esetleg alátámasztom középen vastag polifoammal, bár nem teljesen tiszta az sem, hogy a tetősátor hogyan van rögzítve. Egyelőre ebay-en nézek keményfedeleset, amit sötétben is egy pillanat nyitni-csukni. Bár eddig ezer euro alatt nem láttam, az új meg 2000...

BiharyG Creative Commons License 2015.04.17 0 1 46409

Erre Thule tetőcsomit találtam, 100kg-os teherbírással... A kérdés az, hogy ez vajon elbírhat álló helyzetben egy tetősátrat két személlyel, ami min. dupla súly, vagy érdemes gyártatni valami erősebb szerkezetet?

 

Szerintem statikus terheléssel simán elbírja a dupláját, de persze attól függ, mit csinálsz a tetősátorban :)

Előzmény: Törölt nick (46407)
gomboclc4 Creative Commons License 2015.04.16 0 1 46408

Az Én tetősátram alatt mester által készített ARB klón  csomagtartó van ,  nem gondolkoztam még a profi Thule cuccon sem az elején !!!!

Előzmény: Törölt nick (46407)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.14 0 0 46407

Tetősátras kérdés:

 

A KJ 95-ös LC-men nincs tetősín, csak esőcsatorna. Erre Thule tetőcsomit találtam, 100kg-os teherbírással... A kérdés az, hogy ez vajon elbírhat álló helyzetben egy tetősátrat két személlyel, ami min. dupla súly, vagy érdemes gyártatni valami erősebb szerkezetet?

Márciusban voltam Albániában a hegyekben földutakon csavarogni, nyáron visszamennék még két hétre a környékre, Montenegro-Macedonia-Albania, és valahogy a tetősátor kényelmesebbnek, biztonságosabbnak tűnik két személy, két kiskutya viszonylatban, mint a sima. Bár lehet, hogy a szelesebb, vagy tengerparti helyeken a hagyományos jobb, érdekelnek a tapasztalatok, mielőtt kiadok 1500 eurót a komplett felszerelésre:)

senim Creative Commons License 2015.04.13 0 0 46405

Felrakhattál volna pár darabot. Mindegy melyikből, nem vagyok válogatós.

Előzmény: BiharyG (46402)
kustora Creative Commons License 2015.04.12 0 0 46404

Jobb felbontású képek:  http://zinnholz.hu/

kustora Creative Commons License 2015.04.11 0 0 46403

Üdv,

 

4db BF Goodrich Mud Terrain T/A KM2 245/75R16 120Q egyben eladó.

A gumik 3-4 ezer Km-t futottak, gyakorlatilag újak. 

130 ezer Ft

 

Képek itt :

http://www.jofogas.hu/gyor_moson_sopron/245_75_R16_Bfgoodrich_MUD_Terrain_T_A_KM2_120Q_25598510.htm

06703819256
mail@wifi-alarm.com

BiharyG Creative Commons License 2015.04.11 0 0 46402

Az előbb rakodtam az antwerpeni kikötőben, ott állnak sorban a platósok meg a hosszú fülkések. Gyári snorkel, lemezfelni, úgyhogy nem a diszkóba készülnek :)

senim Creative Commons License 2015.04.11 0 0 46400

Igen. Csak mire átér Belgiumból, addigra a 30000 euróból 53000 lesz. Az már annyira nem barátságos, ezért próbálnék valami más lehetőséget, ha van.

Előzmény: -Bazsa81- (46399)
-Bazsa81- Creative Commons License 2015.04.10 0 0 46399
Előzmény: senim (46392)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.04.10 0 0 46398

:))

Előzmény: Jager74 (46397)
Jager74 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 46397

Sokan nem így fogalmaztak...:)

Előzmény: mindropimindropi (46396)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.04.10 0 0 46396

Igazi partyarc lehetsz.

Előzmény: Jager74 (46395)
Jager74 Creative Commons License 2015.04.10 0 0 46395

Egyik haverommal buliból MTZ-82-vel mentünk vagy 2x, a '90-es évek elején.Igaz,volt vagy 20 centis hó...no meg a csajok is jobban megnézték,mint a szakadt nyugati verdákat.

Előzmény: korzo (46391)
korzo Creative Commons License 2015.04.10 0 0 46394

Valahogy biztosan be lehet, hisz' a Sandlander is megoldja ;)

Előzmény: senim (46392)
senim Creative Commons License 2015.04.10 0 0 46392

Van valakinek információja arról, hogy Dubai-ból hogy lehet, illetve be lehet-e egyáltalán hozni autót. Konkrétan nem európai piacos Toyota Land Cruiser hzj79 duplakabin. Lehet honosítani? Ha igen, kb milyen költségekkel. Ha egyet honosítok, akkor azzal be tudok hozni következő lépcsőben többet is?

Egyéb infó?

korzo Creative Commons License 2015.04.09 0 0 46391

Azt hittem a diszkóba traktorral kell menni (c:

(életemben egészen pontosan 2x voltam diszkóban, de az is több volt mint elég :-D

Előzmény: Törölt nick (46390)
korzo Creative Commons License 2015.04.09 0 0 46389

Hát nemtom. Faternak volt (nagy)ARO-ja. Hogyismondjam... ritka szar egy valami volt...

Előzmény: Törölt nick (46387)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.04.09 0 0 46388

Szerintem meg rajtam kívül, mindenki hülye.

Oszt ennyi.

atompyka Creative Commons License 2015.04.09 0 0 46385

:-) Te ügyvéd vagy? :-)

Előzmény: kioritzecho (46384)
kioritzecho Creative Commons License 2015.04.09 0 0 46384

A videóban történő dolgok nem jelentenek konkrét dolgokat. A színész imitálhatta az ivást,elvégre vágás is volt éppen ott a filmben. Ráadásul senki sem tudja kijelenteni egyértelműen,hogy közúton történt a dolog,vagy magánterületen.Vagy hogy ha történt is volna alkoholfogyasztás,akkor utána ugyanaz az ember vezetett. Szóval én egy megrendezett filmért nem igazán találom egyértelműnek. ;-) 

Előzmény: spapda (46383)
spapda Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46383

A filozófia jó, minden szekér király (a 2WD vasakhoz képest feltétlenül), ami az összes papucsot tekeri, az Arotól a Mahindráig (pedig ennél a kijelentésemnél még a Duster-fóbiámat is félre kell tennem, ha már úgyis a román vasaknál tartunk :)).

 

Egy kis kritika a videó kapcsán: nem vagyok nagy safety-troll (na jó, az vagyok), de azért a Btk. 236. § (1) szerint egy ilyen gurulás igen durva Ft/km összegben végződhet (kivéve persze a magánerdő magánútját).

Előzmény: kioritzecho (46380)
Biri01 Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46382

Ennyi

Előzmény: kioritzecho (46380)
kioritzecho Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46381

Mindent lehet az ésszerűség határain belül csinálni,az építést is. A gondok akkor jelentkeznek amikor csak azért csinálja az ember hogy a másikénál nagyobb,erősebb,jobb,könnyebb,szebb,stb legyen. Nem saját maga miatt,hanem a többiek miatt.

A helyén kell kezelni a dolgokat.

Én nem azért szeretnék terepjárózni,hogy a falu határában Dakarost játsszak. Én menni is szeretnék vele mindenfelé. ;)

 

De ettől függetlenül mindenki azért csinálja amiért jólesik. 

Előzmény: -Bazsa81- (46377)
kioritzecho Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46380

Ebben a videóban röviden és egyszerűen elmondom miért pont ilyet vettem... ;)

Előzmény: pinguru (46376)
kioritzecho Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46379

Nagyon komolyan megépített verda,le a kalappal. Komoly,extrém gép!

 

Csak egy a baj vele. Országúton nem tudok ilyet használni,pláne külföldön. A családi kirándulás is kizárva. 

Én pedig a kis ARO-mmal szeretnék járni -kelni az országban,országon kívül is.

Előzmény: gomboclc4 (46375)
pinguru Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46378

Agyamra mennek az összehasonlítók. A legutóbb egy faszi odajött hozzám az utcán, és kiselőadást tartott arról, hogy a Samurai mennyivel jobb terepjáró, mint a 110-es Defi. Én csak szolidan jeleztem, hogy nem kéne az almát a körtével összehasonlítani, pakoljunk be a Samuba 9 embert és fél tonna rakományt a tetőre, aztán eresszük rá a terepre, biztos jobban bírja, mint a Defi :) 

 

A legjobb terepjáró a tisztességesen karbantartott terepjáró, az tud örömöt okozni, nem csak bosszúságot.

Előzmény: -Bazsa81- (46377)
-Bazsa81- Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46377

Egyetértek. Amíg az embereknek széria közeli kocsija van és ésszerű helyeken közlekedik vele, addig sokkal több élmény van, mint amikor már nem szól másról ,mint építésről, javításról korlátlan pénz és idő feláldozásáról.

Az autó többet megy, mint amit a garázsban áll.

 

(persze ez csak egy vélemény)

 

Előzmény: pinguru (46376)
pinguru Creative Commons License 2015.04.08 0 0 46376

AZ a lényeg, hogy élvezed amit csinálsz, nem számít milyen autó van alattad. Hány olyan arccal futottam össze, aki egy fullos offroad verdával aszfalton is el bírt akadni :) Gyerekkori álmom egy ilyen ARO, meg a rendes ARO 5 ajtós verzióban, egyszer, ha sok helyem lesz, betámasztok egy ilyet az udvarra. 

Előzmény: kioritzecho (46371)
gomboclc4 Creative Commons License 2015.04.07 0 0 46375

http://www.hasznaltauto.hu/auto/aro/320/aro_320_proto-8853424

 

 

A haverom gépe eladó , ezzel nem kerülni , inkább keresni kell a tuti terepet !!!

Előzmény: kioritzecho (46371)
senim Creative Commons License 2015.04.06 0 0 46374

Papír. Vastag gyári dosszié.

Előzmény: Tie (46373)
Tie Creative Commons License 2015.04.06 0 0 46373

Papíron, vagy szkennelve?

Előzmény: senim (46372)
senim Creative Commons License 2015.04.06 0 0 46372

Érdekel valakit eredeti német, gyári, több száz oldalas Y60 Patrol leírás? Robbantott ábrák, szerelési útmutatók, kapcsolási rajzok, stb.

kioritzecho Creative Commons License 2015.04.05 0 0 46371

Egy kis filmecske az ARO 10.3-asomról,hogy ne csak olyan legyen róla ahol éppen valaki húzza ki a sárból. ;)A kis ARO nem mindig szorul arra,hogy valaki kirángassa valahonnan. Az extrém terepet meg ki kell kerülni.Megy-megyeget,teszi a dolgát amire ki lett találva. Aztán apránként épül,szépül,javul majd az állapota! 

senim Creative Commons License 2015.04.02 0 0 46370

Sziasztok!

 

Tudja valaki, hogy 2013 évhez képest a 2015-ös Hiluxnak milyen változása van a műszaki tartalomban. Ugyanaz a felszereltség. 2013-ban dupla kabin, klíma, hátsó difizár, 2,5 d. Változott valami a futóműben, váltóban, stb (17-es kerekeken kívül)? Ki mit tud?

pinguru Creative Commons License 2015.03.30 0 0 46368

Ha el akarsz adni egy produkciót, ahhoz produkálni kell egy pár bukfencet, egy normál átgondolt autózgatásról nem beszélhetnénk ennyit :)

Előzmény: Törölt nick (46367)
GMarci 2 Creative Commons License 2015.03.27 0 0 46366

Én is mentem volna, csak sajnos a munka közbejött...:S

Előzmény: -Bazsa81- (46361)
pinguru Creative Commons License 2015.03.27 0 0 46365

Mondjuk, ha az elején elkezdenek áskálódni, akkor talán egyszerűbb, kevésbé látványos mentés lett volna. Bár fotelből nézve minden egyszerűbb :)

Előzmény: nyuszy (46364)
nyuszy Creative Commons License 2015.03.27 0 0 46364

És ezek pénzt kapnak azért, hogy balfaszok? :)

Előzmény: mandras79 (46363)
mandras79 Creative Commons License 2015.03.26 0 0 46363

Na ennek a két mázlistának szoktam nézni a szerencsétlen életét..:O)

Ez az egyik kedvenc részem:O)

https://www.youtube.com/watch?v=KEYaTscCDIg

Előzmény: nyuszy (46362)
nyuszy Creative Commons License 2015.03.26 0 0 46362

Na, ennél nem kell gondolkodni, hogy látja-e az ember a nyúlást, plusz a megindulás is kicsit más, mint a lejjebbi videó esetében :)

Előzmény: mandras79 (46332)
-Bazsa81- Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46361

Nézőként :)

Előzmény: GMarci 2 (46344)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46360

Vagy Justy-t. A Duster mellé. :)

Előzmény: pinguru (46358)
pinguru Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46358
Mondjuk Subaru Liberot? :)
Előzmény: mindropimindropi (46357)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46357

"Ha lehetne, akkor természetesen valami japán lenne"

 

Ezért a mondatért elkárhozol. :D

Előzmény: spapda (46355)
spapda Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46355

Nem lehet, túl bonyolult (bürokrácia). Ha lehetne, akkor természetesen valami japán lenne, de a jelek szerint nem lehet. Te meg közel vagy, adtál már kocsit mások segge alá light terepi célra, ráadásul nálad lehet kérni csörlős, AT vagy MT gumis vasat is, nem csak utcai slickes, 12 hangszórós városi pickupot. Ja, meg érted a bizniszt. Kereshetlek a részletekkel?

Előzmény: Törölt nick (46353)
spapda Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46352

Na fúróuram, akkor én egy komoly kérdést is feltennék: adsz-e bérbe (tudsz-e) Defit tartós használatra, cégnek (azon belül csak 4 kiváltságos vezethetné), kb. 2 évre, napi használatra, teljes supporttal (full szerviz, gebasz idejére csereautó stb), tőled nem messze (Duna túloldalára)?

Előzmény: Törölt nick (46350)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46351

Butus vagy. :)

A szövegkiemelőt csak papíron használjuk. 

Monitoron csak alkoholos filccel karikázunk. Há hol élsz te? :D

Előzmény: Törölt nick (46350)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46349

Na ide figyelj!

 

Ezt most csak kitaláltad. Tudom.

 

Már hogyan lett volna ott a számítógéped?  :)

Előzmény: Törölt nick (46348)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46347

Na figyu!

 

Az én monitorom kis késéssel még utána is ugrott. :) Ez ilyen követős lejátszás.

 

Na ezt kapd ki! :DD

 

ui.: Nálam félelemről szó sem lehetett. Természetesen...

Előzmény: Törölt nick (46346)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46345

Én mindenkinél előbb láttam. :)

Előzmény: Biri01 (46343)
GMarci 2 Creative Commons License 2015.03.25 0 0 46344

Gellénházára megy innen valaki?

Biri01 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46343

Én is látom amit láttok..

Előzmény: kioritzecho (46342)
kioritzecho Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46342

Pontosan erről van szó. ;)

Akkor a te készülékedben nincs hiba. :)

Előzmény: -Bazsa81- (46340)
kioritzecho Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46341

Elkeseredve? Én? :P

 

Előzmény: pinguru (46339)
-Bazsa81- Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46340

Kb. 1 métert ugrik az ARO (miközben a Patrol áll), kb. annyi volt a kötél nyúlása, egyértelmű szerintem.

 

u.i. hogy mennyire nem történik semmi, így ráérünk egy videót elemezni hetekig :)

Előzmény: nyuszy (46329)
pinguru Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46339

Ne keseredj el, ezek itt miattad aggódnak, sajnos volt jó pár eset, amely csúnyán végződött.

Előzmény: kioritzecho (46333)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46338

Az, az. Könnyen beröppenhetett volna a fél Aro a Patrol hátsó ablakán.

Előzmény: Törölt nick (46337)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.24 0 0 46336

"Az ARO-t mi húzta ki?"

 

A Patrol. :)

Előzmény: kioritzecho (46333)
tue-14 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46335

Itt latom a nyulast, nem kerdes. 

Talan ott van a kutya elasva, hogy a rantokotelet (vagy hevedert) az auto sulyahoz kell meretezni. 

 

Előzmény: mandras79 (46332)
tue-14 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46334

En nem latom a nyulast itt sem, de biztosan az en keszulekemben van a hiba. :-)

 

 

Előzmény: kioritzecho (46328)
kioritzecho Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46333

;)

Tehát? Ránt-e a rántókötél? ;)

Az ARO-t mi húzta ki? Heveder vagy rántókötél? :)

Előzmény: mandras79 (46331)
mandras79 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46332

https://www.youtube.com/watch?v=-Ire31FrEAI

mandras79 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46331

http://store.arbusa.com/ARB-Snatch-Strap-33000lb-ARB715-P3621.aspx

Nekem ilyen van már évek óta.Remekül bevállt  bár volt hogy 2 évig talán 2x használtam.Szóval rendben van.Hosszú alapból ,nyúlik,ja és heveder alakú:O)

Anno mikor túrázni voltunk  egy kollega elakadt,elővettem ezt és mondtam rántsuk meg.Hát majdnem miszlikbe szedtek a hozzáértők ,hogy hevederrel nem rántunk....Én meg csak álltam és 5 percbe telt mire felfogták ; attól hogy nem kötélforma ez bizony rántásra van kitenyésztve....de még akkor se nagyon akartak hinni...Na mindegy az ARB azért úgy gondolom nem gagyi....

kioritzecho Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46330

Pedig látni,még lassítás nélkül is.  :)

Ugye a mértéke meg típusfüggő,ahogy már előttem is írták.

 

Előzmény: nyuszy (46329)
nyuszy Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46329

Én így sem látom azt, hogy a kötél megnyúlna érezhető mértékben.

Lehet, hogy ez ilyen, persze.

Előzmény: kioritzecho (46328)
kioritzecho Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46328

Akkor lássuk... ;)

 

Előzmény: kioritzecho (46327)
kioritzecho Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46327

Én benn ültem az autóban és érezni lehetett amikor nyúlt a kötél és azt is amikor rántott. ;)

Azt is tudom,(mert megkérdeztem a gazdájától) hogy ezzel a rántókötéllel egyszer rántottak ki az ARO előtt más autót.

 

Előzmény: tue-14 (46326)
tue-14 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46326

En is neztem, hogy ez a kotel nem nyult semmit, csak nem akartam beszolni. 

Ha valamikor tenyleg rantokotel volt, akkor bizony megerett a cserere. Igy szerintem nagyon necces vele rantani. 

Előzmény: nyuszy (46324)
-Bazsa81- Creative Commons License 2015.03.23 0 0 46325

Voltam szombaton egy offroad boltban.

A rántókötélről nekem még a korábbi fonott kötelek voltak a fejemben, de vannak heveder kinézetű kötelek is.

A nyúlás mértékében óriási szórás van, ami nekem van a fonott, azt kézzel is meg lehet nyújtani, de a hevederek nagy része sokkal "feszesebb".

Valahol olvasok teszteket, azokban %-os mértékű nyúlást is mérnek.

 

Ez pl. 40%-os:

 

http://www.landy-scheune.de/bergeseil-kinetisch-8-m-x-28-mm-white-snake-i-nylon-t12.html

 

 

 

 

Előzmény: nyuszy (46324)
nyuszy Creative Commons License 2015.03.22 0 0 46324

Lehet, hogy valaha az volt, de a videón konkrétan olyannak tűnik, mint egy sima heveder.

Előzmény: kioritzecho (46323)
kioritzecho Creative Commons License 2015.03.22 0 0 46323

Nem értem. Most mi a kérdés? 

A filmben szereplő kötél rántókötél volt. Ez tény. 

Előzmény: pinguru (46322)
pinguru Creative Commons License 2015.03.22 0 0 46322

Az a kérdés, hogy hányszor rántottak a kötéllel. Ez pont az a fajta kötél, ami idővel megnyúlik, utána már szakadnak az elemek.

Előzmény: kioritzecho (46321)
kioritzecho Creative Commons License 2015.03.22 0 0 46321

Megnézted a videót?

Épp rántókötéllel lett kihúzva az ARO. ;)

Előzmény: nyuszy (46318)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.22 0 0 46320

Kifelejtetted a szerviz könyvet!

 

Előzmény: fityo79 (46317)
nyuszy Creative Commons License 2015.03.21 0 0 46319

Végülis ha csak annyi fontos, hogy legyen valamilyen állapota, akkor nem reménytelen.

Előzmény: fityo79 (46317)
nyuszy Creative Commons License 2015.03.21 0 0 46318

Dobjátok össze a pénzt egy rántókötélre, ha már csörlőt senki sem akar venni.

Előzmény: kioritzecho (46314)
fityo79 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 46317

Üdv!

Max 500 ezresért keresnék Off-road-hoz 4x4-et.Évjárat márka mindegy.Állapot(műszaki,esztétikai),leinformálhatóság,Magyar forgalmi,műszaki fontos.

Ajánlatokat ide kérek: farkasimike@freemail.hu

Köszi! 

Jager74 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 46316

Melyiket? ;)

Előzmény: pinguru (46315)
pinguru Creative Commons License 2015.03.20 0 0 46315

Jó kis gép, nálunk az orvosi rendelőnél állt pár évtizedig egy ilyen, gondolkodtam, hogy elkérem, de aztán a vasasok elvitték :(

Előzmény: kioritzecho (46314)
kioritzecho Creative Commons License 2015.03.20 0 0 46314

Hali!

korzo Creative Commons License 2015.03.19 0 0 46313

El is ment (c:

Előzmény: -Bazsa81- (46310)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.19 0 0 46312

na ezt mi kéne próbálni!

Előzmény: Törölt nick (46311)
-Bazsa81- Creative Commons License 2015.03.15 0 0 46310

Szép kocsi. Ritka hirdetés, mikor még az alvázszám is meg van adva. Respekt.

Előzmény: korzo (46309)
korzo Creative Commons License 2015.03.15 0 0 46309
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.15 0 0 46308

Hol látsz te ott fenyőmintás gumit?

Előzmény: Jager74 (46307)
Jager74 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 46307

És ott figyel a fenyőmintás keskeny!!! gumi...

Előzmény: mandras79 (46305)
pinguru Creative Commons License 2015.03.14 0 0 46306

Van stílusuk ezeknek a gépeknek, bár a tervezők nem igazán értik, ők csak egy traktor pótló mezőgazdasági gépet akartak alkotni :)

Előzmény: mandras79 (46305)
mandras79 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 46305

Megújult Bob Marley Land Rovere

A reggae-legenda idén lenne hetvenéves, erre az alkalomra támasztották fel egykori autóját. Tovább »

forrás: totalcar.hu

atompyka Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46304

Akkor fogunk gyártani megbízható (Vitara) terepjárót (LR).  :-)

Előzmény: Transzformátor (46300)
mindropimindropi Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46303

Az egész gondolatod egy paradoxon.

Előzmény: nyuszy (46301)
nyuszy Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46301

Megpróbálta már valaki elképzelni, milyen lesz, ha indai vezetés alatt magyar munkamorállal raknak össze egy angol autót? :)

Előzmény: pinguru (46290)
Transzformátor Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46300

Suzuki,akarom mondani Land Rover a mi autónk :).

Előzmény: atompyka (46288)
korzo Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46298

Akkor riksa :-D

Előzmény: Tie (46297)
Tie Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46297

Valamit benéztél a befektetőt illetően. Tata. Nem Cáratyuska. :)

Előzmény: Boar... (46295)
Tie Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46296

Azon tényleg röhögnének, ha odaállítanál a szegecselővel, hogy te ketté akarsz vágni valamit.

Flexet vigyél, komolyabban fognak venni. :)

Előzmény: Törölt nick (46294)
Boar... Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46295

Aztán akárhogy raknád össze, mindig egy tank lenne belőle... :-)

Előzmény: Tie (46291)
pinguru Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46293

Egy fűtött gyárcsarnokban sokkal jobb lehet Defit berhelni, mint kint az udvaron a hóban :)

Előzmény: Törölt nick (46292)
Tie Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46291

Én csak lopni szeretnék majd bejárni. :) Apránként kihoznék ezt-azt... :)

Előzmény: pinguru (46290)
pinguru Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46290

Ha ide telepítik a Defender gyártócsarnokát, én önkéntesként fogok szolgálatra jelentkezni :)

Előzmény: atompyka (46288)
Boar... Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46289

Dehogy, csak kabátban vannak... Elvégre Dubaiba készülnek :)

 

Akkor ezek csajkocsik és csador van rajtuk...

Előzmény: BiharyG (46285)
atompyka Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46288

Vagy ide, a Balkánra (ha jól tudom, hogy a Tatáé a LR):

http://index.hu/gazdasag/2015/03/12/uj_autogyar_epulhet_szombathelyen/

Előzmény: pinguru (46280)
Ata samurai Creative Commons License 2015.03.13 0 0 46287

Elhozhattad volna. :)

Előzmény: BiharyG (46283)
Biri01 Creative Commons License 2015.03.12 0 0 46286

Én ezt a rakományt el bírnám téríteni a megfelelő helyen.:-)

Előzmény: BiharyG (46283)
BiharyG Creative Commons License 2015.03.12 0 0 46285

Dehogy, csak kabátban vannak... Elvégre Dubaiba készülnek :)

Előzmény: Törölt nick (46284)
BiharyG Creative Commons License 2015.03.12 0 0 46283

Csak úgy érdekességnek a mai rakományom :)

 

Tie Creative Commons License 2015.03.12 0 0 46282

Nem véletlenül mondtam a 300tdi-t. Nem lennék meglepődve, ha indiában azzal kezdenék gyártani újra, nem a TD4-gyel. Oda az túl bonyolult, túl elektronikus, és túl drága.

 

Ha viszont lesz indiai 300-as, abból bevásárolunk. :)

Előzmény: pinguru (46280)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!