Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 4379

Köszi, hát ezt nem hittem volna, hogy 28 fok a tengervíz. Akkor nekem se lesz sokkal kevesebb mire odaérek. Jó időtök is volt, tömeg se volt, enni is adtak, akkor semmiben nem volt hiányotok.

Már alig várom, hogy ott legyek.

Előzmény: Huszár Anett (4378)
Huszár Anett Creative Commons License 2014.09.18 0 0 4378

Igen a nagyobb szupermarketek nyitva voltak, azért valljuk be abból sincs túl sok, de azért 20 km-es körzetben lehet találni. Az időjárás szuper volt, egyszer esett, de akkor mi átmentünk a sziget másik felébe, ahol csodálatos idő volt. A tenger vize is nagyon jó kb. 28 fok lehet. Nincs túlzsúfolva a sziget turistával, de azért este az összes étterem megtelik, sok helyen előre kell asztalt is foglalni.

Flower2000 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 4377

Délután a szupermarketek legelább nyitva voltak? Idő milyen volt? Tengervíz hőmérséklete? Turisták száma? Estefelé kellett kardigán? Szúnyog esetleg?

Előzmény: Huszár Anett (4376)
Huszár Anett Creative Commons License 2014.09.17 0 0 4376

Sziasztok!

 

Megjöttünk Szardíniából . A hely csodás, a természeti értékei és öblei tengerpartjai csodálatosak, de az épített környezetről inkább ne beszéljünk, gondolom nem ezért járnak oda a túristák.  Cagliari botrányos egy ilyen adottságú nagyvároshoz képest. Ezek után le is mondtunk az ilyesfajta látogatásokról, maradtunk annál ami tényleg szép.

 

Dél-Szardiniában voltunk, a kedvenc helyem Chia lett, ami tényleg a Karib tengeri  partokkal veszi fel a versenyt. Nagyon szép volt még Costa Rei is. Biztosan vissza fogunk még térni ide. 

 

Ami kicsit kellemetlen volt , hogy a déli órában, egészen este fél nyolcig sehol nem lehetett megebédelni, meg kellett várni a vacsorát.

 

Összességében jó élményekkel tértünk haza, bár a sziget egyes részei nagyon szemetesek koszosak, de a tengerparti adottságok mindenért kárpótoltak.

Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4375

"spanyol sziesztakor" ez fiesztakor akar lenni, csak már belebonyolódok.

Előzmény: Flower2000 (4374)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4374

Hát igen. Csak amikor a szupermarket kilenckor nyit az zavar. Ha kisgyerekek éjjel 12-kor csapkodják az ajtókat a hotelben az nem, mert nekik ez a normális. Fel se merül bennük, hogy van aki már aludna. Csak azt nem értem hogy tudnak aludni sziesztakor ha nemrég keltek fel. Én meg aki korán kel sosem tudok pihenni se délután, nemhogy aludni. No de ágynak is dőlök mikor elkezdenek éjjel 10-kor fiesztázni. Ily módon én sosem tudtam részt venni spanyol sziesztakor utcai mulatságokban hiába voltam ott.

 

Egy máltai mondta nekem, hogy felháborodnának az emberek ha azt mondanák, hogy van légkondi már és nem sziesztázhatnak.

Előzmény: Törölt nick (4373)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4373

Ezzel egyébként én is hasonlóképpen vagyok :)

Viszont ilyen helyen legalább délelőtt/reggel is lehet nyugodtan mászkálni, garantáltan nem lesz tömeg sehol.

Előzmény: Flower2000 (4372)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4372

Hát nekem eléggé nehéz vegyülnöm déli emberekkel, mert teljes fáziskésében vagyok hozzájuk képest. Mikor ők elkezdenek szórakozni akkor én már alszok. Mikor én felkelek reggel ők akkor még vagy 5 órát alszanak. Mikor egy malagai reggelizik akkor én ebédelek.

Előzmény: Törölt nick (4371)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4371

Még ott leszel akkor? 

Vegyülhetsz kicsit a helyiekkel :)

 

Picit off, de mi Cipruson jártunk úgy, hogy a görög nemzeti ünnepkor voltunk ott, amit Cipruson is ünnepelnek. Biztos volt valami rendezvény is, de mi csak a hatalmas áramló tömeget láttuk a fővárosban, semmi mást :)

Előzmény: Flower2000 (4370)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4370

"September         

29th September ‘Festa Sant   Miquel’ in Alghero – the patron saint of the city is   celebrated with fireworks and parades."

 

Tessék mit találtam.

Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4369

http://www.keepcalmandtravel.com/5-reasons-to-visit-sardinia-in-september-october/

 

Ha tudsz angoul akkor elolvashatod egy szardíniai véleményét, miszerint legjobb ilyenkor menni oda.

Előzmény: kmaate (4367)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4368

Biztos vagyok benne, hogy lehet fürdeni. 30 fok van ott most, ez lemegy 26-ra okt elején lassan. A többire nem tudom a választ, én is most megyek oda. Bettetem nemrég közlekedéstervezőt, megmutatja hova mi megy egy adott napon. Keresd meg.

Előzmény: kmaate (4367)
kmaate Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4367

Pár villámkérdés, hátha valamelyikre tudjátok a választ:

1. mennyire fürdenek még október elején a tengerben? vannak még a strandokon (mondjuk 5-e felé)

2. ilyen viszonylag közeli települések között (de ha 5 km is, kétszer megtenni pluszba a túrán kívül már sok), mint pl. Palau és Costa Serena (állítólag a Talmone strand jól néz ki meg gondolom addig elmenni sem csúnya, csak lehet hosszú) között jár valami busz vagy hasonló? (vagy pl. Santa Teresa és Capo Testa között)

3. ha teszemazt nem járnak már októberben a napos kirándulásos hajók La Maddalennába (két cég már biztos nem, még kettőt kérdezek), akkor oda érdemes csak átmenni komppal, van ott bármi, amit gyalog be lehet járni? Mármint ahogy látom a város mellett van a természeti park, oda fel lehet sétálni, csak nem tudom érdemes-e meg van-e ott valami

4. úgyanilyen érdemes-e kérdés átkompozni Bonifációba, mert az oké, hogy nagyon jól néz ki a tengerről a város, de egy komp van reggel meg egy vissza, tehát el kell tölteni 6 órát és ahhoz talán kevés, hogy óvárosba sétálni és esetleg valami barlangokhoz kihajózni, ha még vannak hajók októberbe, mit lehet ott még csinálni?

5. még valami hely Palauból, amit egy, másfél óra alatt el lehet érni busszal vagy vonattal és ott sétálgatni, mert jóféle?

Köszi!

abdul2 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4366

Ha Santa Teresa-ból mentek (Északról), akkor kimarad az a durva szerpentin, de 2 órával kell számolni biztosan. Olbiától a gyorsforgalmin menjetek.

 

Viszont ha már ott jártok és lesz kis időtök akkor érdemes kicsit menni azon az úton (Dorgali és Baunei között), mert gyönyörű a kilátás a hegyekre/szakadékokra, több helyen van parkoló is. Max. a hágóig mentek el (ez 15-20km kb.), nagyon jó az útminőség, de a teljes 50km-en 400 kanyar van (megszámoltam :).

 

Jó utat!

Előzmény: asima (4358)
rebkaa Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4365

 Nem a legjobb kép, de még ilyen tűfoknak nevezett csodák is vannak a Goloritze öbölben. Ezen itt nem látszik, de tele van fanatikus mászókkal. A férjem 4-5000-es hegyek után elkezdte a sziklamászást. Ide is akar menni, úgyhogy remélem jövő tavasszal ismét Szardinián lehetek majd:))

Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4364

Gyönyörű helyek.

Előzmény: rebkaa (4362)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4363

Nagyon szépek!

Remélem nekünk is lesz ilyen szép időnk okt. közepén :)

 

 

asima-nak pedig nagyon jó utat!

Előzmény: rebkaa (4362)
rebkaa Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4362

Jó Útat!

Cala Gonole-ban béreljetek magatoknak csónakot. Mi okt. végén voltunk, akkor 60 euro+ benzin volt egész napra. 

Igaz 6 főre messze olcsóbb volt, mint bármilyen hajókázás, meg aznap amikor odamentünk nem is volt.

Fantasztikus partokon kötöttünk ki.

Előzmény: asima (4360)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4361

Jó utat, jelentkezz ha hazajössz, hátha itthon leszek még.

Előzmény: asima (4358)
asima Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4360

köszi szépen, reméljük úgy lesz, régi álom ez az út :)

Előzmény: 'szti (4359)
'szti Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4359

jó utat, érezzétek jól magatokat!

Előzmény: asima (4358)
asima Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4358

Köszönöm szépen. Már csak két óra és indulunk :)))

Akkor felírtam magamnak és majd kitaláljuk, hogy elmerünk-e autózni olyan messze a szerpentinen. Santa Teresából mennénk és onnan akkor 2 óra felett van a menetidő ha jól sejtem vagy még több. Kitaláljuk a helyszínen mert ezt nem hagynánk ki úgy érzem.

Ha hazajöttem írok friss infokat és élményeket.

Előzmény: abdul2 (4355)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 4357

Én annyira sajnálom, hogy ezeket a helyeket Algheroból nem lehet megjárni egy nap alatt csak autóval. Pedig szerettem volna látni ezt a részt is.

Előzmény: aldilá (4356)
aldilá Creative Commons License 2014.09.15 0 0 4356

Olbia irányából érkezve: La Caletta kikötőjében is láttam bő kínálatot az Orosei-öböl jeles helyeire. Mondjuk a hely lelke valóban Cala Gonone. És az odavezető utak szépségesek bármely irányból...

Előzmény: asima (4354)
abdul2 Creative Commons License 2014.09.15 0 0 4355

Cala Gonone a legbiztosabb pont (legtöbb kínálat), de indulnak hajók Santa Maria Navarrese-ből is. Attól függ szerintem, hogy honnan közelítitek meg az öblöt. Olbia (É) vagy Arbatax (D) irányából.

Mert ha délről, akkor lehet nem érdemes elmenni Cala Gonone-ig, az út csodás viszont  brutálisan sok kanyarral a hegyekben, szakadékok mentén is. (50km, autóval reálisan 1óra feletti az időigény... Motorral sem sikerült 35 perc alá menni:) 

 

Előzmény: asima (4354)
asima Creative Commons License 2014.09.15 0 0 4354

Egy gyors kérdésem lenne hozzátok, egész biztosan volt már róla szó itt korábban, elnézést hogy nem tudok visszaolvasni tüzetesen. És igen, szőke is vagyok, előre elnézést kérek :)

 

Ha az Orosei öbölbe szeretnénk menni hajózni, akkor honnan indulnak pontosan a hajók? Hova kell érkezni? Orosei kikötőjébe vagy máshova? Gondolom reggel 10 körül indul a kirándulás és este érkezik vissza. Köszi előre is a választ.

aldilá Creative Commons License 2014.09.14 0 0 4353

Nem jó.

 

Még visszamegy Bosába a reptérről késő este. Nem tud elmenni a busz korábban, fizikai képtelenség. Lekéshetetlen egy fizikailag és mentálisan egészséges ember számára.

 

Jegyet mindenképp a földön kell megvenni. Erre Algheróban és Sassariban is lehetőség van, a buszvégállomásokon van pénztár. A reptéren meg jegyautomata. Már írtam egy korábbi hsz.-ben, hogy a sofőrök csak akkor adnak jegyet, ha nagyon muszáj, inkább vetetnek az utcán, ha mondják, tuti megvárnak. Tehát érdemes előre gondolkodni és megvenni, retúrban spórolni is lehet.

Előzmény: Flower2000 (4352)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 4352
  • Da Bosa percorrere circa 26864m per raggiungere la fermata Macomer (FS).
  • Prendere il treno 3956_CAGLIARI_SASSARI Trenitalia alle ore 18.09.
  • Scendere alla fermata Sassari (FS) alle ore 19.19.
  • Recarsi alla fermata Sassari (FS).
  • Prendere il treno ARST_SS 1 SASSARI-ALGHERO alle ore 19.50.
  • Scendere alla fermata Alghero alle ore 20.23.
  • Percorrere circa 1862m dalla fermata Alghero per raggiungere Alghero.

Itt van a megoldás.

Ha az ember valami oknál fogva lekésné azt az egy nyomorult buszt ami visszamegy Algheroba akkor vonattal még vissza lehet menni körülményesen, Sassariban átszállva.

 

Egyet nem értek, ha több busz is megy Bosába, hogy a francba mennek vissza Algheroba akkor? Ha csak 1 megy vissza délután? Megpróbálom megfejteni ezt a rejtélyt.

Előzmény: Törölt nick (4343)
Flower2000 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 4351

http://www.sardegnamobilita.it/index.php?xsl=1054&s=33&v=9&c=7129

 

Találtam egy jó kis utazásszervezőt Szardinián. Megmutatja hol mire kell felszállni ha el akarunk jutni valahova.

Flower2000 Creative Commons License 2014.09.13 0 0 4350

Hát nem semmi kalandokba keveredsz hallod-e. Ha ennyit utaztatod a gyerekeidet a szélrózsa minden irányába el fognak ők keveredni majd ha felnőnek. Úgy megszokják ezt. Aki gyerekkorában sokat utazik az nem bírja abbahagyni, ahogy én sem.

Jól jel, ha annyit fürödtetek, remélem én is fogok, mert ez a mostani nyár gyengécske volt a meleg szempontjából.

 

Hol volt az ablakbetörés? Melyik város körül? Nagyon durva lehetett az.

Éttermezni nem szándékozom, egy önkiszolgáló étterem ki van írva az algheroi kikötővel szemben, azt dícsérik, jó az nekem. Pisaban olyan finom pizzaszerű melegszendvicseket adtak kimérve frissen és ropogósan az egyik COOP-ban a kenyerespultnál, hogy attól jobbat főzni sem lehet. Pár euroért. El vagyok én ilyesmiken meg szőlőn, gyümölcsön. Olaszoknál nem lehet éhen halni.

 

Málta jó lesz, én február elején voltam valamikor régen, de nagyon tetszett. Rendkívül kedves a máltai népség. Annyi arany, ezüst van ott felhalmozva, hogy a betegeket ezüsttányérból etették a kórházakban a keresztes hadjáratok idején. Akkora színezüst gyertyatartók mint én magam majdnem a katedrálisban. 

Előzmény: rebkaa (4349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!