Keresés

Részletes keresés

Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 204
Rendesebb műanyag redőny német léccel 4900 Ft/nm, alu koppintás német műanyag léccel 5900 Ft/nm.
Előzmény: MZ/Y (203)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.18 0 0 203
Van jó hírem is. :o)
Van műanyag redőnyük is, ami alumíniumból 43e, az műanyagból 27e. Na? :o)
Előzmény: Axióma (202)
Axióma Creative Commons License 2005.04.18 0 0 202
Köszönöm, azt hiszem a redőnyözés egy 2006-os hasonló időszakban lesz csak aktuális...
Előzmény: MZ/Y (201)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.18 0 0 201
Még 1:
A honlapjuk szerint az április végéig kifizetett, de június 1 után kért cuccra adnak 10% kedvezményt.
Előzmény: Axióma (198)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.18 0 0 200
Szerintem van a Baltavárinak műanyag redőnye is, rákérdezek.
Itt egy redőnygyártó redőnygyártó honlapja, itt árakat nem találtam...
Előzmény: Axióma (198)
Axióma Creative Commons License 2005.04.18 0 0 199
Azért érdekelne az a cégnév (remélem vannak interneten). Én komplett árat szeretnék összehasonlítani: áthidaló + (valamilyen) redőnytok + beleszerelhető redőny/szúnyogháló ára, mindezek munkadíjjal. A B-Rekord esetén pl. már csak beton kell, nem kell mondjuk a Wienerberger áthidalót megvenni, persze gőzöm sincs mi az ára, de vszínű azért nem elhanyagolható. Meg egyszer építik be, nem kell áthidalót a kőművessel, majd a vakolható redőnytokot a redőnyössel berakatni (és akkor még az ablak és szerelése körüli különbséget sem tudom). Persze lehet, hogy így is drágább, majd meglátom (igérem ha jutok valamire akkor beírom ide is).
Előzmény: NeomatiK (192)
Axióma Creative Commons License 2005.04.18 0 0 198
Hú, köszönöm az infó-özönt... én nem igazán aluredőnyt szeretnék, de azért is kérdeztem, hogy más redőnyös tud-e beletenni tok nélküli redőnyt, vagy tőlük kell rendelni, mert az utóbbi nyilván drágíthatja. Mindegy, most megvárom a saját tájékoztatójukat (vagy ha nem érkezik meg akkor beküldöm apukámat, ott laknak Szfváron), aztán ráérek eldönteni, még mindig csak az alapot ássák sajnos:(
Nekem a sima külső vakolható változat nemigen tetszik, végülis a fal helyett csak egy toktoldó van (gondolom nem javítja a hőtechnikát), és gyakorlatilag ugyanúgy kisebb az ablak mint a nyílás, bár tény hogy esztétikusabb lehet kívülről (meg előre lehet nagyobb lyukat csinálni), de belülről meg elveszik a szimmetria és ha jól számolom 90 parapet + 150 ablak + 30 toktoldás + áthidaló, arra már gyakorlatilag a koszorú jön, hogy lehet oda pl. függönykarnist feltenni... (panelban szívtunk eleget vele).
Egyébként 10 db 120x150-es, 5 db 120x120-as ablakunk és 3 erkélyajtónk lesz (már ami árnyékolandó, a többi 60x60-as kisablak a szomszédhoz közeli falon), szerintem ezt bármivel redőnyözve baromi drága... inkább az árkülönbség érdekel, mint a konkrét ár, mennyivel drágítja forintálisan/százalékosan ez a megoldás. Nem innen várom a választ csak még nem tudtam utána nézni, egyelőre vannak sürgősebb infógyűjtéseim, és elég véges az időm:(
Ja Baltavári nem volt Construmán, sőt én nem botlottam senkibe aki árulta volna a B-Rekordot, csak egy vakolható tokos redőnyösnél láttam a toktoldásos megoldást. A kétoldalról vakolhatót nem láttam, az már belülről se feltűnő, majd keresek olyan árat is, arra nem jön gondolom a toktoldó ára sem, de az áthidalós jobban tetszene.
(Ja motorizálás most még 1-2 évtizedig biztos nem érdekel, csak tudom hogy a B-Rekordban van hozzá hely. Azért nem baj, ha rámszakadna az OTP vagy a lottó ötös akkor mégse a házat kell szétbombázni érte...)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 197

Heroal vakolhatótokos típus alapszín 21420 Ft/nm, 120 x 150-es = 38556 Ft bruttó beépítve, extra szín 23002 Ft/nm, 120 x 150-es = 41404 Ft bruttó beépítve!

Előzmény: NeomatiK (192)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.18 0 0 196
A buktatója a redőny, szúnyogháló ára. :o)
Maga az áthidaló - szerintem - nem drága. 150-es nyílásra 36.4e , 180-asra 41e ft. Ebben benne van a vas is, csak támasztani és betonozni kell.
A redőny (alu): 150x150 43.2e, 150x180 48.8e, 180x240 67.8e. Szúnyogháló ugyanezekre 10e, 12e. Erkélyhez 90x240-es tolható 21.2e.
A nagy redőnyhöz a motor 37.5e.
Mind bruttó ár.
Pl. a 150x150-es rejtett tokos aluredőnyt szúnyoghálóval Debrecenben 54e ft-ért ajánlották. (Azt hiszem, ez nettó ár.) A B-Rekordhoz ugyanez .... bruttó ugyanennyi. Úgyhogy nem is mondanám már olyan drágának.
Előzmény: Axióma (191)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 195
Sajnos ez a valóság, de nem kell elkeseredni vannak ettől ólcsóbb alternatívák.
Előzmény: NeomatiK (192)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.18 0 0 194

Írásodból arra következtettem, hogy Baltaváriéknál a ráépíthetőtokos redőnyt láttad, a legtöbb cégnek van ilyen típusa, de ezeket épülőházaknál, vagy nyilászárók cseréje alkalmával szerencsés beépíteni, létezik belőle, kívűl vakolható, belűl vakoható, és kívűl-belűl vakolható típus is. Ezekbe általában utólag is beszerelhetőek a redőny betétek, és a szónyogháló is, amelyik nem ilyen azt semmiképpen ne vedd meg, mert nem javítható.

Léteznek vakolható aluredőnyben lényegesen ólcsobb típusok amik nem ráépíthető tokkal vannak, hanem kűlső tokkal rendelkeznek, homlokfelületük vakolható alulról pedig szerelő deklivel rendelkeznek, ezeknél, hogy ne takarjon rá az ablakra, az abak síkját 15-17cm-rel megmagasítják, így a redőny felhúzott állapotban alig észrevehető. Bármilyen redőnyt nem tudsz belerakni, de az eredeti lécméretnek megfelelő műanyag léc probléma nélkül beépíthető, ebben az esetben viszont el kell tekintened a motorizált változattól, valamint a 170 cm-nél nagyobb fesztávtól!

Előzmény: Axióma (191)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.17 0 0 193

Igen, keress fel egy rendesebb műanyag ablak gyártót. De elég húzós.

 

Előzmény: NeomatiK (190)
NeomatiK Creative Commons License 2005.04.17 0 0 192

Helló!

Áthidalós vakolhatóst (is) néztem a Construmán. Hoztam prospektust is, meg árlistát. Folyóméterben + ablakfelületben van megadva. Hazaérvén kiszámítottam egy 120x150-es ablakhoz, bruttó 51000 Ft-ra jött ki. Erkélyajtóra már nem is mertem kiszámolni. Holnap megkeresem a katalógust és akkor megtudom a nevét is mondani. Én rettentő drágának találom. De szerintem ez az egyik legdrágább cég lehet.

Előzmény: Axióma (191)
Axióma Creative Commons License 2005.04.17 0 0 191
Olyanról nem tudok, de létezik az áthidalóval egybeépített. Éppen készülődtem, hogy rákérdezzek itt a redőnyösöknél, hogy mi a véleményük róla (a cégtől már várom a saját tájékoztatójukat).
Ahogy én néztem a lehetséges redőnymegoldásokat: 1. utólagosan van a külső tokos felszerelés, ilyenkor a felhúzott redőny is belóg az ablakba, és egyeseknek nem is tetszik. 2. ha feltesznek vakolható tokot, azt úgy magyarázták nekem, hogy ha most építik akkor az ablaknál nagyobb lyukat hagynak, az ablakhoz toktoldót kell venni, belülről az látszik, kívülről viszont falnak látszó tok. 3. a B-Rekord áthidaló (baltavari.hu de elég kevés infó van fent) valószínűleg az építéskor eltérés (lehet, hogy nagyobb a mérete is), de a tok benne van a redőnynek is, a szúnyoghálónak is, meg a motornak is, fúrás nélkül bevezethető a redőnymozgató a szobába. Ráadásul mindez nem az ablakkeretre terhelődik, és eleve szigetelt. Túl sok a jóból, nem tudom mennyibe kerülhet és mi a buktatója... aki tudja, az szóljon!
További kérdés, hogy van-e valakinek tapasztalata, ugyanúgy lehet-e "bármilyen" redőnyt belerakni (esetleg olcsóbb-e ha így tok nélkül kell), vagy csak a Baltavári saját termékét lehet és csak spec. szakemberrel beleszereltetni. Egyelőre nem lesz pénzünk úgyhogy egy évig üresen állna... de jobb lenne eleve felkészülni rá, és ha nem lesz ettől túl drága, akkor tetszene.
Előzmény: NeomatiK (190)
NeomatiK Creative Commons License 2005.04.17 0 0 190

Sziasztok!

 

Létezik olyan ablak, ami gyárilag egybe van építve a rendönnyel(redönytokkal)?

Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.12 0 0 189
Van remény, küldtem neked Email-t!
Előzmény: Gozo (188)
Gozo Creative Commons License 2005.04.12 0 0 188

Sziasztok!

Van rá remény,hogy egy régebbi felszerelésű (cirka 15 év) reluxához forgató rudat vegyek valahol?Ha igen,mi a reális ára,

Köszi!

Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.11 0 0 187
Én átlagossan napi 12-16 órát melózok, próbáld meg te is hátha úgy fussa! (Ezt nem panaszképpen mondom mert szórakoztat, és még pénzt is kapok érte.) 
Előzmény: MZ/Y (185)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.11 0 0 186

Úgy gondolom mivel épülö házról írsz, hogy ráépíthető tokos alu redőnyt szeretnél, szúnyoghálóval kombinálva, ez a típus utólag is beépithető ha már bent vannak a nyílás zárók de még nincs vakolás a házon, természetessen a tokok helyét a redőny magasságának fügvényében ki kell hagyni ami normális magasságnál 21- 25 cm kis ráhagyással a felületi egyenetlenségek miatt.

Még nem találkoztam olyan hibával ami indokolta volna a tok cserét, de a kollégáktól sem hallottam róla, hogy ilyen mértékű beavatkozásra lett volna szükség.

Előzmény: MZ/Y (185)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.11 0 0 185
Az ára. :o)
Komolyan: még nincs, csak gondolkodom rajta. (5 ablakra kellene szúnyoghálóval, ha jól rémlik, 24 e/m2 alu lapokkal. Összesen vagy 320 e pénz...) Az ára mellett az is elbizonytalanított, hogy tényleg minden javítható-e, vagy lehet olyan hiba, ami miatt esetleg a tokot is ki kell szedni - az már ugye elég gázos lenne...
Javításügyben megnyugtattál, már csak az árral kell megbarátkoznom. Elég brutálisan hangzik (tudod, mindent ingyen akarok), de ami a nagyobb gond, hogy az csak az építkezés végén derül ki, fussa-e. Beépíteni meg jóval hamarabb kellene.
Előzmény: Zsozso007megmondja (184)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.11 0 0 184
Igen. Mi a problémád vele?
Előzmény: MZ/Y (183)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.11 0 0 183
Na, akkor beszéljünk a redőnyről. :o)
Rejtett (beépített) tokos redőnyök minden esetleges hibája javítható a szerelőnyíláson keresztül?
Előzmény: Zsozso007megmondja (182)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.10 0 0 182
Ok.
Előzmény: MZ/Y (181)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.10 0 0 181
Akkor még utoljára:
Ha neked a személyeskedés a kedvemc hobbid, rajta.
TV: annak, hogy más a projektoros és a plazma tv, semmi köze ahhoz, hogy ugyanaz a tv No-ban fela annyi, mint itthon.
És igen, fingom nincs, hogy mi a különbség. (Úgy látszik, nem vagyok 3 éves kiscsákó.) Csak értelmezd már, mit írtam: hol írtam, hogy venni akarok? Azt írtam, nem telik. Ha majd telik, megnézem, melyik milyen. És akkor még akár Debrecenből is elgurulok Ausztriába, ha fél milla különbség lest az árakban. De nem ma lesz, nem holnap, úgyhogy k...vára nem érdekel a különbség. Sőt, nem érdekel a Lamborghini és a Ferrari különbsége sem.
Előzmény: Zsozso007megmondja (179)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.09 0 0 180
Bocsi!
Előzmény: MZ/Y (175)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.09 0 0 179
Most bevillant. Te a monitort is hátulról nézed? Akkor azért érted rendszeressen fére amit írok.
Előzmény: MZ/Y (175)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.09 0 0 178
Látod úgy akarsz olcsón vásárolni, hogy azt sem tudod mit nézel, a legtöbb 3 éves kiscsákó már tudja a plazma Tv, és a projektoros közti jelentős technológiai külömbséget, (projektoros Tv-t csak a pancserek, meg a vakok, és gyengén látók vesznek, mert ők ugyis csak halgatják, akkor inkább egy sima projektor egy rendesebb vászonnal, azt legalább lehet élvezni) arról nem is beszélve, hogy olyan Tv készüléket amit hátulról kell nézni helyből nem veszek.
Előzmény: MZ/Y (175)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.09 0 0 177

Ja.

Előzmény: MZ/Y (175)
Zsozso007megmondja Creative Commons License 2005.04.09 0 0 176
Na azért hozzáfűzném, vettem én már No-ban 1kg kenyér áráért zsemlét, és láttam már nálunk 106 cm es plazma Tv-t 325000 Ft-ért, igaz 7 milláért is de az kicsit többet tudott,és nem 106 cm-es volt.
Előzmény: MZ/Y (172)
MZ/Y Creative Commons License 2005.04.09 0 0 175
Nem veszek, mert nem futja.
Viszont amit boltokban láttam, azok tényleg szarok voltak: szemből jó, kicsit oldalra lépve/magasabbról nézve meg hót szar. Bár lehet, hogy az a projektoros, de úgy rémlik, mind2 ilyen.
A lényeget megint elkerülted: szerinted normális ez a fajta árazás? Mondjuk győriként be kellene mennem a MM-ba és magvenni jó drágán, ahelyett hogy Ausztriáig elgurulnék? Csak hogy a magyar kereskedő ne menjen csődbe a dolgozóit elbocsájtva?

Maradjunk annyiban, hogy válaszolsz, én meg már nem. Nem sértődésből, csak nagyon nem értjük egymást (szerintem Te engem, szerinted meg nyilván én Téged).

Aztán jöhet a redőny.
Előzmény: Zsozso007megmondja (174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!