Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zhanak Creative Commons License 2005.01.14 0 0 337

Sziasztok.

Nekem is van egy Tigrám, és rengeteg gond van vele.

Most például az, hogy sokszor (havonta), elmegy a geometriám.

Érdekes dolgot tapasztaltam. Néha, amikor egy helyben állok,

és kitekerem a kormányt (bármerre), van egy pont, amikor gyenge

ugrás következik be a kormány tekerésekor. Ezt úgy kell értelmezni,

hogy nem au autó ugrik, hanem a kormány, mintha el lenne görbülve

a kormányrúd.

Lehetséges ilyen? Ha igen, ki kell cserélni? Mekkora befektetést igényel ez?

És mi okozhatja az állandó geometria hibát - elég nagy eltérések vannak

a kerekek között, legalábbi amit én laikus, ki tudtam olvasni a geometriák

eredményéből.

 

Köszi.

kicsikaty Creative Commons License 2005.01.14 0 0 336

sziasztok!

 

most bukkantam rá erre a topicra.. szóval nekünk a barátommal van egy tigránk, igaz  nem olyan régen vettük, majd képet is rakok fel, mert kezd elég szép lenni.. :)

MRTigra Creative Commons License 2005.01.14 0 0 335

Az enyém..

 

Tigrisem
Előzmény: Szilvia1980 (334)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 334
És ezt akartam megvenni 1.050.000,- ért, de eladta a srác. :((
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 333

Juhúúúúú! Köszi!

Szóval ez az én kis kocsim. :)

enyém

Omegatd Creative Commons License 2005.01.13 0 0 332
Beszúrás (de csak 1x)... ;DDDDDDDDDD
Előzmény: Szilvia1980 (330)
MRTigra Creative Commons License 2005.01.13 0 0 331
Mélykék, a légzsák led köszöni, azóta világit. Majd ha lesz rá időm, meg $$$. Tigra termeli a benzint? Nem vettem észre :(
Előzmény: mélykék76 (322)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 330

Srácok, nem tudok képet csatolni! :(

Új kép / Tallózás / Kiválasztom / Feltölt, alul megjelenik s az üzenetben nem. Mit hagyok ki??

Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 329

Nekem fontos, hogy megbízhassak a kocsimban, tudjam, hogy megfelelő a bánásmódot kapja s ezért nem hagyhat ott az úton. Én magam minden szombaton átnézem a kis autómat, kitakarítom és lemosom, feltöltöm, amit kell. Ettől valahogy megnyugszom, hogy nem hagyom elkallódni. Biztos bolond vagyok! :o))

A Tigra csodálatos, álomautó nekem, s őt is ápolgatnám, de félek egy picit tőle. Még nem tudom mit csináljak...

 

A mostani autómmal csak néhány bajom van,  s ezért akarom lecserélni. A visszapillantókat az előző tulaj törte össze (nem tudott parkolni vagy mittudomén), nem látványosan, de olyan furcsán áll, ezért venni kellene rá 2 új visszapillantót.

A kuplung néha "beragad", emelem a lábam és nem jön, ilyenkor újra ki kell nyomni és működik. A belső rész picit sivár, valamivel fel kéne dobni, Gondolkodtam a flokkoláson, ismeri valaki? Aztán CD-s magnót kellene beletenni, mert bekapja a kazikat s nekem alapvetően minden CD-n van. A bal oldali ajtó nehezen csukódik (szerintem törve volt, de ezt az előző tulaj tagadta).

Ja, és alegnagyobb: pici a motor. 1.1-es. Nem lehet előzni vele, továbbá autóúton 120-nál már érzem, hogy elég neki.

 

Ezek a dolgok lehangolnak, de talán pénzzel és idővel meg tudom csinálgatni. De a motor még ekkor is csak 1.1es lesz. :(((

 

Xanyii Creative Commons License 2005.01.12 0 0 328

Ha nem megbízhatóság alapján, akkor hogyan? Jónézki vagy dekafa? Hát lehet, hogy szerviztől szervizig igen, de nagyon kiábrándító tud lenni, amikor a hűdejó autó elromlik... :)

A fentiek nem pont Opelre vonatkoznak!

Ez egy olyan ember véleménye aki nem szereti az Opelt... Ettől függetlenül viszont el kell ismerni, hogy rengeteg F Astra futkározik az utakon 300-400 ezer km-rel gond nélkül. Pedig legtöbb nincs kímélve, cégautó, taxi, stb... A Corsa is hasonló, úgyhogy gondolom a Tigra is.

Tehát attól hogy a kollégák mit mondanak, még lehet venni Tigrát!!!

Előzmény: mélykék76 (327)
mélykék76 Creative Commons License 2005.01.12 0 0 327
Kedves Szilvia !

Nem akarlak megbántani, de talán nem úgy kellene autót választanod, hogy melyik a megbízhatóbb, ha örömödet szeretnéd lelni benne hosszú időn keresztül.
Szerintem a Tigra inkább olyan szeretnivaló autó, a kisebb hibáival együtt is :-))))
Az viszont biztos, hogy amit tourist írt a Toyota-ról, az abszolút helytálló.

stvn

ui: speciel nekem nem tetszik a Yaris, de hát nem én akarok autót venni .-)
tourist Creative Commons License 2005.01.12 0 0 326
Végül is semmi. Ráadásul korszerűbb, nagyobb helyet kínál, megbízhatóbb...
Összességében racionálisabb választás a tigrával szemben.

De gondolom Téged sem a száraz adatok vittek a tigris közelébe. :-)

üdv
Előzmény: Szilvia1980 (325)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.12 0 0 325
Yarist néztem, vagy Punto-t. Eleinte azt (Punto) akartam, csak nem tudtam kifizetni, ezért lett egy olcsóbb, de szintén megbízható autóm. Mi baj a Yarissal? :(
Előzmény: tourist (324)
tourist Creative Commons License 2005.01.12 0 0 324
yaris?? :-(

Érdekes a kollégák véleménye...
A műszaki alapot adó corsa masszív, megbízható autóként él a köztudatban,
a Tigráról mindenki pont az ellenkezőjét fújja.
Előzmény: Szilvia1980 (323)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.12 0 0 323

Köszi. Az az igazság, hogy teljesen elvették a lendületem Tigra-vásárlás kapcsán. A kollégáim ugye évtizedek óta ezzel foglalkoznak, s mondták, hogy nem jó autó, csak a gond van vele. :((((

Most Yaris-on gondolkodom...

Előzmény: mélykék76 (322)
mélykék76 Creative Commons License 2005.01.12 0 0 322
Szilvia1980 és MRTigra !

Szeretnélek titeket meginvitálni az Opel Fórumra, ahol remélem, hogy könyebben lelhettek válaszokat, azt itt feltett kérdésekre :-)

Szilviának, ha igényt tart rá, akkor biztos akad olyan hozzáértő személy, aki akár személyesen is segít az autóvásárlásban.

MRTigra mi a helyzet a légzsák visszajelzőjével ? Ha budapesti vagy, akkor tudok ajánlani megbízható márkaszervizt. Mondjuk ha vidéki vagy és nincs ismerősőd egy helyi msz-ben, akkor is jobb megoldás lenne fel/legurulni Budapestre :-)
Amit írtál fogyasztás az miért lenne sok ? Az az autó lassan termeli a benzint, nem elpöfögi :-))))

üdv

stvn
MRTigra Creative Commons License 2005.01.11 0 0 321
Szerintetek ebben a teli idoben 6.8 l-es fogyasztas egy 1.4-es tigristol sok vagy keves? Ennyit mertem, persze igyekeztem visszafogottan vezetni, sokat gurulni uresben, stb. Tehat ennel kevesebb nem nagyon lesz.
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 320
Köszi. Nagy dilemma ez az autóvásárlás, mert nem szeretnék befürödni, bár jómagam is autókkal foglalkozom, csak nem a kereskedői oldalával, hanem a finanszírozással. :o) Majd kérek segítséget a választásban, az biztos átnézetem elejétől végéig. :o)
Előzmény: tourist (319)
tourist Creative Commons License 2005.01.07 0 0 319
Szia!

Ha nem egy széthullott darab, szerintem megéri a 1.1M-t.
Szvsz inkább a '97-es modellévtől feljebb keresgélj, mivel akkoriban volt egy komolyabb modellfrissítés.
Mellesleg az ecotec is kb. akkorra kupálódott ki.

corsa-tigra.de

Hazai (komolyabb) tigra oldalról nem tudok.

üdvözlettel
tourist
Előzmény: Szilvia1980 (316)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 318
Nem tudok képet csatolni, pedig nagyon szép kis autót néztem ki, s kíváncsi lettem volna a véleményetekre.
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 317
Kép (ha nem sikerült csatolni, bocsi)
Szilvia1980 Creative Commons License 2005.01.07 0 0 316

MRTigra, szia, nem tudom mitől lehet, de nekem kimondottan villog az air bag lámpa. Peugeot-om van, de most vennék Tigrát. Van, amikor abbahagyja, de kb. 2 hónapja villog és hergeli az idegeimet. Megkérdeztem mi lehet, s azt mondták vagy az,h nincs benne (?) vagy az, h az érzékelők elromlottak. A rendszert rá kell rakni szgépre és ki kell üttetni. Ezt a tanácsot kaptam, de mai napig villog.

 

'96-os Tigra megéri 1.100.000,- Ft - ért? Csatoltam a képet...

Hol olvashatok a Tigráról jó sokat? :)

 

 

Előzmény: MRTigra (315)
MRTigra Creative Commons License 2005.01.05 0 0 315

Segitség! Kigyulladt a légzsák piros lámpácskája a műszerfalon. Folyamatosan világít. Vigyem szervizbe? Mekkora lehet a baj? Mi történhetett? Mibe kerülhet a javítás?

Ha még nem viszem most, meddig közlekedhetem vele?

 

Előzmény: Varshi (314)
Varshi Creative Commons License 2004.12.14 0 0 314

> A tünet rángatás és nem gyorsúl.
> (...)Ki lettek tisztítva a szelepek, át lettek nézve a csövek, direkt szűrö van rajta, (...)

> Az autó mégsem gyorsúl! Ellenben rángat, hörög és cammog!

> Miután megtett kb.50métert, már alakúl és késöbb rendesen gyorsúl, csak az elején nem!

 

Fojtószelepház/levegőmennyiség-mérő?? A direktszűrő miatt lehet az előbbi koszolódhat, az utóbbi meg könnyen kipurcan más típusoknál is...

Előzmény: Adanm (308)
qyz Creative Commons License 2004.12.14 0 0 313
1995 ev vegi fekete 1.6os tigra (abs,sportkipufogo,borkormany es valto,cd-s sony radio,plussbelso,valtozar,5agu alufelni, vezetett szervizkonyves,mo-i,szinezett uvegek,kodlampa,2legzsak stb) holgytulajtol elado.Amennyiben valakit erdekel,ill egyeb kerdesek(mivel 7 eve nalam van az auto-nem veletlenul): qyz@freemail.hu
Koszi
Joee24 Creative Commons License 2004.11.22 0 0 312
Sziasztok! Autóvásárlás elött állok. Van jelenleg egy 1.7TD sedan astram, de valami furgébb gépre akarom lecserélni. Tigrat néztem ki, de nem tudok róla semmit. Csakis az 1.6-os jöhetne szóba. Ha tudnátok nekem ebben segíteni, hogy mennyi a fogyasztás, mit kell nézni rajta megvétel elött, mik lehetnek a hibaforrésok stb. Előre is kösz ki válaszol.
sz.edina85 Creative Commons License 2004.11.14 0 0 311
Tudtommal gyári.
Előzmény: MRTigra (310)
MRTigra Creative Commons License 2004.11.11 0 0 310
Gyari? Nekem a konyvecske 14"-t ir gyari ertekre.
Előzmény: sz.edina85 (309)
sz.edina85 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 309

Sziasztok!

Lenne 4db gyári 15"-os tigra felni eladó.

irányár: 40.000,-

tel.sz.: 06-30-479-9381

Üdv: Tomee

Adanm Creative Commons License 2004.10.24 0 0 308

Sziasztok!

 

LÉGYSZÍVES SEGÍTSETEK!

 

Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok, már nem tudom, hogy mit tegyek!

REngeteg időt, pénzt és utánajárást belefektettem már az autómba, de nem akar meggyógyúlni!

 

Egy 1995.év végi,1.4-es Opel Tigráról van szó!

 

A Probléma a következő!

Már nagyon sok szerelő látta, szakszervíz és magán szerelő egyaránt!
A tünet rángatás és nem gyorsúl.
Eleinte!
Illetve csak akkor nem , amikor szükségem lenne rá(pl.szeretnék kikanyarodni egy főútra és a forgalom megkívánná a gyors kikanyarodást! Így már kétszer majdnem meghaltunk! Egyszer egy teherautó és egy kamion csapott majdnem szét minket, mert leállt a felező vonalon! Nagyon izgalmas volt, de kihagynám! ).
Ki lettek tisztítva a szelepek, át lettek nézve a csövek, direkt szűrö van rajta, sport kipufogó, elektromosan is át lett vizsgálva, tetőtől-talpig és semmit nem találtak!
Még az üzemanyag pumpát is megnézték, katalizátort is, de semmi!Illetve mindent rendben találtak!
Az autó mégsem gyorsúl!

Ellenben rángat, hörög és cammog!

Miután megtett kb.50métert, már alakúl és késöbb rendesen gyorsúl, csak az elején nem!
Tudnátok segíteni nekem, hogy mi okozhatja mégis?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Légyszíves ne ide írjatok, mert nem mindig tudok ide látogatni, inkább adok egy másik címet és tel. számot!

japmas@freemail.hu

+36-20/438-6136

Köszönöm!
Adanm

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!