Keresés

Részletes keresés

Octi19 Creative Commons License 2013.02.25 0 0 19466

Nekem most nincs időm elmondani, hogy ez miért és mennyire nem jó ötlet, de majd a többiek megteszik. Ismét csak annyit, hogy a cicád érdekében mihamarabb ivartalaníttass!

Előzmény: sjohn (19465)
sjohn Creative Commons License 2013.02.25 0 0 19465

Nem, nem.

Félreértés.

Én csak egyszer szeretném, hogy kiscicusok legyenek, mert az egész rokonság bele van habarodva a macskuszba, mindenkinek kellene egy.

Azután megműttetném, de sajnos sehol sem találok neki vőlegényt, pedig már mindenki mozgósítva lett:-))

Előzmény: oroshazicsaj (19464)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.02.25 0 0 19464

Katalin, ténleg vidd el egy másik orvoshoz a véres széklet abszolút nem normális! Nagyon sok betegség előjele lehet! Jobb az ilyet kivizsgáltatni! Nálunk a cicák szintén Royal Canin persiant esznek, és Schesir, Applaws, Cosma konzerveket! Nem unják, sőt imádják, nálunk mást megsem esznek! Lehet adni tejfölt, natúr joghurtot, túrót, és sajtot is! Ezektől nem lesz hasmenése a cicának biztosan, persze nem nagy mennyiséget, csak hetente 2x.

Sjohn: Gratulálok a tenyésztésre vásárolt cicádhoz! (remélem hogy nem szaporítani készülsz vele)

ancus75 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 19463

Luxor imádja még a reszel sárgarépát nyersen és a grillcsirkét:-))

ancus75 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 19462

Octi!Nálunk is 21 fok körül van és gyakorlatilag egész évben "vedlik".

Előzmény: Octi19 (19456)
ancus75 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 19461

Katalin,szerintem vidd egy másik dokihoz.Nekünk is volt mostanában ilyen gondunk.Kapott injekciót és diétáztatni kellett.Véres nyálkás kaki lehet sok mindentől...pl bélféreg,gyulladás a gyomorban vagy a bélben...stb.Mindenképpen foglalkozni kell vele.A tejtől valóban hasmenése lehet,mert a laktózt nem tudja lebontani a szervezete,de én is adtam már neki,akkor amikor erre volt szükség.Inkább mint a gyógyszer.A sajtot Luxi is szereti reszelve vagy a puha kockasajtot.Természetesen natúrt,de nem kilószámra,mert az nem táplálék,csak nasi.Próbálkozz nyugodtan a tápokkal.A miénk is válogatós.Az RC száraz az amit kicsi kora óta eszik,a nedveset mindig cserélgetnem kell,mert megunja:-))

Előzmény: katalin57 (19457)
Octi19 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 19460

Maximális jóindulattal, de inkább egy jó állatorvost keress neki. Hagyd a tenyésztést az elkötelezett szakemberekre!

Előzmény: sjohn (19458)
Octi19 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 19459

nekünk sincs gond az RC termékeivel, volt már olyan, hogy elfogyott és a helyi boltban vettem neki a TV-ben hirdetett márkák közül, azt nem nagyon szerette. Aztán evett már egy jó darabig Schesir tápot is, azt sem szerette úgy mint az RC-t. Találtunk is egy nagyon kedvezményes árakon dolgozó, és ingyen kiszállító web-shop-ot, és onnan rendeljük 10-kg-os kiszerelésben.

 

Tejterméket viszont nem szabad adni nekik!!!! Hasmenést okozhat, mert vannak olyan fehérjék a tejben amiket nem tudnak megemészteni. Mi csak RC szárazt ápot, MIAMOR alutasakost adunk Lizinek. Néha, amikor felvágott a kaja, akkor szokott kapni csirkemellsonkát, de semmi fűszereset, vagy ízesítettet.

Előzmény: katalin57 (19457)
sjohn Creative Commons License 2013.02.24 0 0 19458

Az enyém most múlt egy éves és még mindíg a RC 36-os kaját eszi.

Látszólag nem unja.

Próbáltam adni neki túrót, sajtot, de csak megszagolta és aztán nekiállt játszani vele.

Most leginkább egy fiú hiányzik neki, mert nagyon érzi a tavaszt, de sehol sem találok :-((

Előzmény: katalin57 (19457)
katalin57 Creative Commons License 2013.02.24 0 0 19457

sziasztok!segitségeteket kérném,3 honapos a kiscicám Royal canin tápra volt szoktatva,mást lehet-e adni neki?szerintem megunja...másik pedig,néha picit az utószéklete nyálkás,picit véres,doki mondta semmi baja,de én aggódom!A tenyésztő szerint lehet neki túrót,sajtot adni..esetleg ha valakinek van tapasztalata kérem segítsen!köszönöm!

Octi19 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 19456

Szia! Nálunk nincs az a piszok nagy meleg, este felé amikor mindenki itthon van akkor ~21°C alváshoz és a többi esetben 17-18°C. Szerintem ez nem az a piszok nagy meleg, sőt! Persze az is igaz, hogy nagyságrendekkel melegebb mint a kinti, de nálunk nyáron sem változik a helyzet nagyon, akkor is belefulladunk a szőrbe.

Tervezem mostanában, hogy megkérdezem a dokimat, csak gondoltam hátha...

Előzmény: ancus75 (19455)
ancus75 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 19455

Szia Octi!

 

Ez a probléma nálunk is.Béres cseppet adok,Luxinak.Ez kicsit segít.Szerintem a fűtés miatt van.Legalábbis én így tapasztaltam.Rajtuk van ugye a téli bubda,viszont nincs rá szükség.Ezért gyakorlatilag folyamatosan "vedlik".Szerintem.Aztán lehet,h valakinek van más ötlete.

Octi19 Creative Commons License 2013.02.20 0 0 19454

Hali mindenkinek! Lenne nekünk egy kis szőr gondunk... Lizinek nagyon hullik a szőre. Gyakorlatilag olyan mértéket öltött a probléma, hogy már ha 3-4 alkalommal végigsimítom a hátát akkor egy szép csomó jön le róla. Szoktuk használni a furminátort is amit azért szoktam befejezni, mert gyakorlatilag addig jön belőle a szőr amíg fésülöm... nagyjából Lizinél kétszer-háromszor nagyobb szőrhalmot tudok kifésülni belőle egy-egy alkalommal és a fésülés másnapján ugyan úgy jön a szőre. Ha az ölembe veszem akkor csupa szőr leszek...

...és ami érdekes, ez a probléma nem köthető a vedlési időszakokhoz, de télen súlyosabb. Lizi RC indoor 27-es tápot eszik és miamor alutasakos eledelt, minden 2-3. napon egy fél tasakkal.

Van-e valami vitamin amivel javítható a bunda állapota? (hozzáteszem, Lizin nem látszik a dolog, nem foltos, nem ritkább a bundája, a kedélye is általánosan jó, stb...)

Ex-Deavey Creative Commons License 2013.02.19 0 0 19453

Szia EF,

amikor Vinczét vettem anyunak voltam Náluk is, hozzáértőnek tűntek.

Előzmény: ezüstfekete (19423)
ancus75 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 19452

Szia csajszi!

 

Köszönöm kérdésed,jól van.A mirigy kinyomásával megoldódott a gond.Szegényt telenyomtuk hashajtóval....bele sem gondolok.Biztosan nagyon fájt szegénynek:-(Most adom neki megint a Béres cseppet.Olyan,mintha kicserélték volna.

Faltól falig pattog,berreg és mint egy őrült futkos:-))

Előzmény: oroshazicsaj (19451)
oroshazicsaj Creative Commons License 2013.01.31 0 0 19451

SZia Ancus!

Hogy van Luxi???

ancus75 Creative Commons License 2013.01.17 0 0 19450

 Ma megint voltunk dokinál.Paraffint nyomott a fenekébe és közben észrevette,h a bűzmirigye nagyon telt.Kinyomta és azt mondta ettől is lehet a gond,mert fáj neki ha kakilna.Úgy tünik igaza volt,mert ez kb 2 órája volt és most kakilt a picikém.Járőrözött és sírt előtte,de végre megvolt.Remélem már nem lesz vele gond.

ancus75 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 19449

Köszönöm Octi.Igen,Luxor:-)Olajat vettem a gyógyszertárban.2 adagot kapott,eddig semmi:-(Simán kinyalogatta a tenyeremből az elsőt,a második már tányérból ment:-)Neki 2 nap max,h nincs kaki.Nála az a normális.

Előzmény: Octi19 (19448)
Octi19 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 19448

Szerencsére nincs ilyen tapasztalatom, de a parafinolaj dologban meg tudom erősíteni az orvosod javaslatát. Hasonló a hatása mint a ricinus olajnak, csak kevésbé drasztikus, még humán gyógyászatban is szokták javasolni. Azt viszont nem tudom, hogy hogyan tudod majd belediktálni... talán valamilyen orális fecskendővel...

Az nálunk is elő-elő szokott fordulni, hogy Lizikének 3-4 napig sincs kaksi az alomban, pedig ő eszik rendesen... illetve, az a rendes evés csak olyan, hogy már gondolkoztunk azon, hogy átnevezzük Tesco-ra mert egy nagyon gazdaságos macsek. :-)

 

Jobbulást Luxinak! (ugye jól emlékszem a nevére...?)

Előzmény: ancus75 (19446)
ancus75 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 19447

Azt elfelejtettem írni,h akut vastagbélgyulladást  mondott az első doki

ancus75 Creative Commons License 2013.01.16 0 0 19446

Sziasztok!

 

Beteg a bébikém.Véres és nyálkás volt a kakija.Pénteken  és hétfőn kapott Amoxysol La és Dexadteson injekciót.Láza nem volt.Viszont szombat óta nem kakilt.Diétán van,csak csirke és rizs főzve.A doki azt mondta,nem kell izgulni,ha egy hétig nem kakil sincs baj.Fogtam elvittem egy másikoz ma.Megtapizta,azt mondta van bent kaki.Ferdocat gélt adott és azt mondta itassak vele tej és paraffinolaj keveréket.Ha ez sem jön be,akkor beöntést kap:-((((Van valakinek ilyen sajnálatos tapasztalata?Nagyon aggódom szegényke miatt:-(((

oroshazicsaj Creative Commons License 2013.01.09 0 0 19445

Szia Herelem!

 

Nagyon szép cicád van! Igazi mackós kinézetű!

 

Nálunk, bár nekem nem britjeim vannak, hanem exoticjaim, (de itt ragadtam a fórumon), a nagyobbik cica őt csak akkor lehet simizni amikor ő akarja, ő egy igazi egyéniség. Ölben abszolút nem szeret lenni, de mindenhová követ, és jön velünk.

A kicsi, ő sem szeret ölben lenni, de őt úgy nyúzzuk, húzzuk ahogy akarjuk, ő abszolút nem harapós, még nagy cica, ha nem figyelsz oda, és elege van a simiből, simán beleharap a kezedbe! :)

 

 

ria.alberti Creative Commons License 2013.01.09 0 0 19444

Sziasztok!

 

Egy időben nálunk is "divat" volt a harapás.

Ha simogatni akartuk, azonnal fekete lett a szeme és mint őrült karmolt, harapott.

 

Aztán ahogy jött ez a hóbort, úgy el is maradt.

Azóta semmi ilyen gondunk nincs.

 

Nyugodt, sokat alszik és igazán bújós a kandúrunk. (sőt, esténként jön dagasztani egy kicsit az ágyban)

 

A lány cicánk igazi kékvérű... követeli a simit, ordít is, ha abbahagyjuk, ám azt nem szereti, ha ölben van, vagy túl sokat gyömöszöljük.

 

Szóval, sztem is abszolút cica függő, hogy milyenek.

Már a 4 hetes bébiken is látjuk, hogy kinek mennyire jön be az érintés, ki milyen személyiség.

Herelem Creative Commons License 2013.01.09 0 0 19443

Ancus, de mázlista vagy, hogy szereti!:)

A tenyésztő azt mondta, hogy az apuka olyan természetű, mint Luxor, állandóan és mindenkinek "mórikálja" magát.:) Azért is lehet kiállításokra vinni (Európa bajnok a papa), valószínű , h Ramszesz a mama természetét örökölte, ő ilyen "undok", őt nem is lehet kiállításra vinni.

Érdekes, mert valóban, tökéletesen érti a nem-et, illetve a buta vagy-ot. Az mindenben müxik... egyedül a harapás az, amire semmi megoldást nem találtam.

Senki nem nyúzza. Amíg itthon lakott még a kisebbik lányom, akkor se. Október óta csak ketten élünk, tehát nincs kitéve ilyennek.

Szinte soha nincs egyedül. Pár hónapja itthon vagyok, így mindig vele.

November 1-én volt 1 éves.

Köszönöm, hogy megdícsértétek!:) Biztos elfogult vagyok, de valóban gyönyörűnek látom!:)))

Előzmény: ancus75 (19441)
Herelem Creative Commons License 2013.01.09 0 0 19442

Octi,

köszönöm a választ! Nagyon szereti a fej és hát-vakit, azt bármikor lehet.:) Amikor a hátát simizem, azonnal eldobja magát.

Hát, azt nem tudom, hogy kibírnám -e, hogy csak akkor, ha jön hozzám.:( Azt nem értem, hogy akkor, ha ennyire sok neki, akkor miért jön folyton utánam bárhova megyek?

Ja, - lehet már beképzelem - olyan szomorúnak látom a szemét, azt szoktam mondani, lehet, h depis. A gyerekeim, ismerőseim kivétel nélkül ki vannak akadva, mert ők azt mondják, hogy "beképzelt", elkényeztetett, nagyon sok embernek nincs ilyen jó dolga, mint neki. Olyan arisztokratikus. A doki egyszer azt mondta, hogy a legnagyobb egoval rendelkező cicafajta. Arra is gondoltam, lehet, h kéne neki egy tesó.

Mi a véleményed az itató szökőkútról? Olvastam itt róla. Van valami értelme, vagy csak 1 kis + luxus? Elég drágának találom?

Előzmény: Octi19 (19440)
ancus75 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19441

Szerencsénk van vele sjohn:-))Ilyen természet.Aludni természetesen ő is imád 24 órából 20-at:-)Ha éppen gyagya,akkor mint az őrült futkos és ugrál faltól falig.Köszben pedig nyekeg:-))))

Herelem,nálunk pont ilyen sálszerüen telt az első időszak ahogyan írtad.Szoktuk is emlegetni a sál cicát:-))Szeretgetni is úgy szoktam ahogy írtad....amikor hazaérek mondom neki....Szia kicsim itt a mami:-)))Felveszem és szét gyúrom a fejét:-))Ő imádja:-)A fenekét is szereti vakartatni.Próbálld ki:-)Ha olyan vendég jön akit ismer,dob egy hátast,tekereg mint egy kígyó és nyavíkol,h simizés legyen.Sokan  írták már itt ezt amit te is.Szerintem ő ilyen alkat.Pont mint mi minden egyed más.Nincs két egyforma.Nevelni is lehet,de természetesen  mindig az van amit ő akar:-)A nemet tökéletesen érti.Mennyi idős Ramszesz?Az én mackóm neve Luxor.

Nincs gyerkőc,aki esetleg sokat nyúzza?Mennyi időt tölt egyedül?Nálunk szerencsére keveset,mert nindig van vele valaki.Biztosan ez is számít,nem tudom.Megnéztem  a képét,nagyon szép:-)

Előzmény: Herelem (19434)
Octi19 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19440

...valamiért az akadt be, hogy lánycicád van...

Láttam Ramszeszt, tényleg egy szép maci!

A heves reakcióira meg próbáld ki hogy kevesebbet játszol vele, csak akkor simogasd, ha odamegy hozzád és akkor is csak lágyan cirógasd, próbálj kicsikarni belőle némi dorombolást. Ha jól csinálod akkor előbb utóbb ő dugja bele a fejét a tenyeredbe. Ha odamegy akkor próbáld vakargatni a pofiját, rendesen körömmel a szeme, a füle töve és a szája sarka közötti területet, nekünk olyankor jóleső hunyorítás és fejét kifordítva tartja. Ezt Lizi és Frici is nagyon szerette.

 

Mindenek előtt azt tartsd be hogy a napi kötelező üdvözlések kivételével ne háborgasd, majd ő fogja keresni a társaságodat. Tudom, ez nem egyszerű de szerintem azért harap mert jelez, hogy neki ez már sok.

 

Apropó ha tudod fogni az Animal Planet csatornát, (...de talán már Spektrumon is láttam már) akkor ott szokott lenni egy sorozat Pokoli macskák címmel. Ma is lesz egy epizód 17:20 kor. Abban volt egyszer egy olyan macsek aki pont ilyen agresszív volt, fizikai kontaktusra támadással reagált. Nézd ezt a sorozatot mert sok érdekes dolgot lehet belőle megtudni.

Előzmény: Herelem (19439)
Herelem Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19439

Sajnos én elég "béna" vagyok az ilyesmihez, de igyekszem...:)

A fotójátékra kattintva a 3. oldalon 2 kép, a 4. oldalon 1 kép van róla. Ramszesz a neve.:)))

Előzmény: Octi19 (19438)
Octi19 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19438

Kerestem a nickneved alapján de úgy nincs találat, a "karácsony"-ra meg egy Ramszesz nevű fiatalurat kapok... az is elég ha a weboldalon a képnél a címsort kimásolod és ide beilleszted.

Előzmény: Herelem (19437)
Herelem Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19437

Igen, megpróbáltam, de valszeg nem megfelelő a mérete. Nem adom fel! Viszont, addig is, míg sikerül, 3 db karácsonyi képet feltettem a haziallat.hu haziallat magazin fotópályázatára.

Természetesen időben ivartalanítattam. Az első dolgom volt elvinni az állatkorházba egy vizitre, mindenét átvizsgáltattam, teljes, nagytotál vérképet csináltattam,még macska AIDS-re is teszteltettem!!! Azóta is ugyanahoz a dokihoz viszem, ha bármit észlelek és 3 havonta "átvizsgáltatom", akkor is ha semmi gond nincs! :)

Előzmény: Octi19 (19436)
Octi19 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19436

...csak egy kérdés: ivaros, vagy ivartalan?

 

Az ivarérettség kb 4-5 hónapos kortól kezd kialakulni, minden ebben a korban bekövetkezett változás általában ehhez köthető. Sajnos az ivarzási tünetek -már ha ez az- nem mindig múlnak el ha az ivarérettség kialakulása után ivartalanítanak, de többnyire jelentősen enyhülnek.

Ha még nem ivartalanított a cicád, akkor mihamarabb keresd meg az állatorvosodat (vagy cseréld is le, mert egy jó állatorvos felhívta volna a figyelmedet, hogy az ivartalanítást ne hagyd ki!) és beszéljétek meg vele a lehetőségeket. A lánycicák kicsit nehezebben viselik a műtétet, de egy hét alatt teljesen túl lehet rajta lenni.

 

Előzmény: Herelem (19434)
Octi19 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19435

képek feltöltése:

A képeknek meg kell felelnie pár kritériumnak, valamilyen közismert formátumúnak kell lennie, és nem lehet a fájl mérete nagyobb 512kb-nál.

Itt alul a "Kiválasztom a képet" gombra kattintva tudod feltölteni, azután a feltöltött képek mellet még rá kell kattintani a "Beillesztés" gombra, hogy bekerüljön ide, a hozzászólás szerkesztőterületére is.

Előzmény: Herelem (19432)
Herelem Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19434

Szia ancus!:)

Megpróbálom röviden: amikor megérkezett, onnantól fogva folyamatosan bújt hozzám, bármit csináltam a vállamon, nyakamba, mellemen volt, az első naptól velem alszik. S én simiztem, puszilgattam, babusgattam, szóval állandó volt a testi kontaktus. Éjszaka a nyakam körül, mint egy sál, ugy aludt, majd kb 4 hónapos korától úgy, hogy fogtam az egyik mancsikáját és ő rátette a kezemre a másikat.:) Az, hogy állandóan a nyomomban van, mindig mindenhova követ, az megmaradt. Nagy lakásban élünk, minden helyiségben van ágyikója, a dolgozóban kettő, még az íróasztalon is van egy, sőt az ablakpárkányon is, hogy ha többet vagyok ott, akkor is tudjon mellettem aludni. Rengeteg játéka van, de egyedül nem nagyon játszik, viszont azt "elvárja", hogy én játszak vele. De bármilyen helyzetben, akár játék közben megakarom simogatni, azonnal harap és kivétel nélkül, bárki jön hozzám, megharapja!

Próbáltam utána olvasni, hogy mi az oka a harapásnak, de ami magyarázatot találtam, semmi nem indokolja. Ezért gondolom azt, hogy "túlszerettem" az állandó ölelésemmel, puszilgatásommal. Pl.: minden alkalommal,amikor hazajövök, az az első, hogy : szia drága Herelmem, megjött anya, hogy vagy édesem..." és azonnal felveszem, ölelgetem, megpuszilgatom.

???????

Előzmény: ancus75 (19430)
Octi19 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19433

Ha nem vagy felkészülve egy alom vállalására akkor inkább az ivartalanításra gondolj! A cicád hosszútávon egészségesebb lesz. Nem is beszélve az ivarzási tünetekről.

Néha Lizike is csinálja ezt a rohangálós dolgot, főleg este felé. Remekül el tud lenni egy fülpucolóval, attól szinte transzba tud esni! Egyébként szinte pontosan olyan a viselkedése mint amit leírtál.

Rajta nem nagyon lehetett észrevenni az ivartalanítás után jellemváltozást, Fricike ellenben sokkal nyugodtabb lett és kicsit bújósabb is. Lizin inkább az látszott meg, amikor szegény Fricikém elkóborolt, azután feltűnően több szeretetet mutatott irányunkba, de még ez sem valami sok. Jellemzően három helyzetben keresi a társaságunkat, fürdés közben szokott beülni a kád mellé és "vigyáz" ránk, este az ágyba szokott megjelenni és "zörög" és reggelente, akkor nagyon bújik, mert olyankor szokott enni kapni...

Napközben nem nagyon szokott közeledni, többnyire elvonul és "hepázik" néha kicsit játszik, és ha úgy heveredik le, hogy le tudunk ülni a közelében, akkor lehet simogatni, de akkor sem túl vehemensen, ha például valaki az ölébe próbálja venni, akkor ott nem marad.

Egyedül talán a legkisebb fiam tudja elalváshoz átkarolni, de amint elalszik, Lizi ott is hagyja, mondjuk Ádám fiam kb 3 perc alatt ki tudja ütni magát...  

Előzmény: sjohn (19431)
Herelem Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19432

Sziasztok!

Nagyon köszönöm, hogy reagáltatok.

Őt se akarta még odaadni a tenyésztő, de a Lányom kikönyörögte, mivel dec. 23-a volt és mindenképpen szeretett volna meglepni Vele. Semmi gond nem volt ezzel, azonnal otthon érezte magát, szépen evett, szobatiszta volt és a tenyésztővel folyamatosan tartottam a kapcsolatot, s tartom a mai napig. Követi Herelmem ( nem ez a neve, hanem Ramszesz, csak én így szoktam őt említeni, mert 1 szóval így tudom kifejezni, hogy Ő az életem, a mindenem) fejlődését.

Jaj, annyira szeretném megmutatni Nektek!:) Legalább 7-800 kép van róla (na, nem mindet, ne ijedjetek meg!) Sajnos nem tudom, hogy kell képet felrakni.:(

Lehet, ez itt alul az az opció? Na, megpróbálom...

Nem engedi!:( Mit csináljak?

Előzmény: Octi19 (19429)
sjohn Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19431

Irigyellek.

A mienk egy most egyéves lány cicus, de ő nem ilyen bújós.

Ha jó kedve van odajön és hagyja magát simogatni pár pillanatig, aztán elvonul a szekrény tetejére és naphosszat ott alszik.

Van rengeteg játéka, néha foglalkozik velük pár percet, aztán szundi.

Mit lehetne csinálni vele?

A kedvence az a rohangálás.

Mit az eszetlen rohangál egyedül az egyik szobából ki, a másikba be.

Kellene neki szerezni egy vőlegényt, hátha az anyaság megváltoztatná a jellemét.

Előzmény: ancus75 (19430)
ancus75 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 19430

ÜdvözlünkHerelem!

 

Szerintem ez minden cicánál más.Az enyém 2 éves lesz februárban.Kandúr a drága.15 hetesen hoztuk el.Azóta semmit sem változott a jelleme.A "ragtapasz" tökéletes jelző rá.Ahol vagyunk,ott van.Úgy hozzám bújik,ha alszunk,h időnként a páromat kell megkérnem,h segítsen megfordulnom az ágyban:-)Ha ülök a gépnél,az ölembe bújik és alszik.Mindenhol ott van.Imádja,ha vakarom és simizem.Ritkán vonul el,az sem tart sokáig.Akkor alszik külön,ha nyáron nagyon meleg van.Ha nem foglalkozunk vele reklamál.Szeret fogócskázni.Olyankor elbújik és lesből támad.Kergetni kell és elkapva meggyömöszölni:-))

Mit jelent nálad az,h nem viseli jól a szeretgetést?

Előzmény: Herelem (19428)
Octi19 Creative Commons License 2013.01.07 0 0 19429

Szia!

 

Üdv a klubban!

 

Pár észrevétel: Mint azt már itt olvashattad, az nem igazán nevezhető tenyésztőnek, aki 7 hetes korában odaad egy kiscicát! Én is 8 hetesen hoztam el Lizikét és hát volt is probléma, nem evett rendesen és talán ezért sem lett egy nagy cica, de mondjuk mi már így szeretjük... :-D

 

Egy cicát nem lehet nevelni... illetve csak nagyon nehezen. A cicák általában, pláne a Brit cicák felnőtt korukra hajlamosak arra hogy visszavonultabbá vállnak. Lizike is olyan volt picinek, hogy szinte görcsöt lehetett rá kötni... most meg reggelente bújik amikor a kaja közeleg, meg esténként néha szokott az ágyba odajönni és bújni egy kicsit, de azt sem nagyon. Napközben csak akkor lehet simogatni ha odajön és lefekszik a szomszéd fotelbe, de csak úgy, na úgy nem! A fiam azt szokta mondani rá, hogy egy arisztokretén...

Lehet mozgatni, egy lézerrel, egy egérlabdával vagy egy tollaspálcával egészen be lehet pörgetni, de a babusgatást azt nem szereti.

 

Ha esetleg vannak képeid a cicádról, akkor azt ide is felteheted.

 

Sok örömöt kívánok nektek!

Előzmény: Herelem (19428)
Herelem Creative Commons License 2013.01.07 0 0 19428

Sziasztok!:)

Új tagként csatlakoznék Hozzátok. Nagyon sajnálom,hogy eddig nem találtam meg ezt a klubbot!:(

Bele-bele olvasva az eseményekbe nagyon jó lett volna. Sokat tudtatok volna segíteni. Talán most is tudtok még.:)

Nekem soha nem volt cicám, nem is gondoltam volna, h valaha lesz. Tavaly karácsonyra kaptam 7 hetesen egy kis bogyót.:)

Emlékszem elsírtam magam a gyönyörűségtől, de kétségbe is estem, hogyan tovább, mit hogyan kell csinálni? Még ma sem tudom igazán, bár a tenyésztőtől kaptam instrukciókat, de ezek kifejezetten a tartására vonatkoznak. Viszont a "nevelése" komoly kérdőjel számomra, s félek elrontottam. Az igazság az, hogy amikor megkaptam, a nyakamba bújt.....:) én ott, akkor elvesztem.....azóta is csak határtalan szeretetet, imádatot érzek iránta! Fogalmam sincs, hogy élhettem eddig nélküle??? Sajnos én olyan vagyok, hogy a szeretetemet a babusgatással, simivel, az érintéssel is muszáj kifejeznem, s úgy tűnik ezt nem viseli jól.:(

Nem tudom, hogy "van -e élet" mostanában itt, csak remélni tudom, hogy igen. Többször felnézek és ha lesznek tapasztalt gazdik, akkor szeretném kérni a véleményüket, segítségüket.

Előre is köszönöm! Addig is sziasztok!:)

ancus75 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 19427


Sziasztok!

 

Csak annyit tudok,amit itt olvastam róluk.2 éve amikor cicát kerestem,én is csodálattal néztem a képeiket.Aztán kiderült,h a képek évek óta vannak fent.Aki pl most Datolya von Orchindenwald néven fut....szerintem évekik Tájfun néven volt kint.Írjátok meg ha tévednék,de én így emlékszem.A többi róluk szóló hozzászólást olvasd vissza,ha megtalálod.Az a biztos.

Előzmény: ezüstfekete (19425)
ria.alberti Creative Commons License 2012.12.27 0 0 19426

Sziasztok!

 

Új tagként csatlakoznék hozzátok.

Valószínűleg többet leszek zugolvasó, de mindenképp jelezni akartam, h én is itt vagyok :)

 

Mi új kennel vagyunk (bár a téma körüljárása már több mint 2 éve tart), és nem csak hogy brit cicáink vannak, hanem egyenesen brit hosszúszőrű cicáink.

 

Első almunk 12-én született és rettentően izgatottak vagyunk, hogy milyenek lesznek és várjuk az első kiállításukat is.

 

Sajnos, én is ismerek igen közelről tenyésztőt, aki csak papíron az.... valójában szaporító.... és ahogy látom, sokan vannak még. Azt is látom, h rettentő sok helyen megy futószalagként a dolog... mi ennek sem vagyunk hívei, kis kennel szeretnénk maradni, mert még mindig a cicáink boldogsága a legfontosabb.

ezüstfekete Creative Commons License 2012.12.26 0 0 19425

Jajneee... Olyan szép a kandúr és a cicák, amit nála láttam... eszerint nemjó. Utánakeresek, gondolom, bár nem találtam, volt már szó róla.

szilvi1110 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 19424

Van :(

Előzmény: ezüstfekete (19423)
ezüstfekete Creative Commons License 2012.12.18 0 0 19423


Az Orchideanwaald kennelről / Aradi Editékről van valakinek bármilyen infója, tapasztalata? Köszönöm

lilimeli Creative Commons License 2012.11.25 0 0 19422

Köszönöm az ötleteiteket és úgy néz ki találtuk egy nagyon szép kisfiút  és a Purrfect Cats tenyészetből való.IGAZI KIS MACIS:)

szfváriTina Creative Commons License 2012.11.21 0 0 19421
http://www.kisalfoldszepe.hu/

Ők Sopronban vannak, most születtek cicáik!
Nyafkamacska Creative Commons License 2012.11.21 0 0 19420

Ők nem fejezték be? A honlapuk 2 éve nem frissült.

Előzmény: Octi19 (19419)
Octi19 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 19419

Ha kicsit még hajlandó vagy utazni az M1-esen akkor a Barok Szépe kennel jó lehet neked. Gyönyörű cicáik vannak és megbízható tenyésztők.

http://www.britcica.com/index.php?action=kiir&id=elerhetoseg

Előzmény: lilimeli (19418)
lilimeli Creative Commons License 2012.11.21 0 0 19418

Sziasztok!

Én igazából abban szeretném a segítségeteket,ötleteiteket kérni, hogy az osztrák határ közelében lakunk és olyan tenyésztőket keresünk akik itt laknak a közelben Szombathely,Kőszeg, Sopron,Győr, ismertek e ilyeneket. Én most szerettem bele egy ilyen Brit kiscicába és nagyon szeretnénk egyet.Kislánykoromban mindíg voltak cicáim most 2 kutyánk és halaink vannak,de felélett a vágy egy ilyen kis csöppség után :)

Előre is köszönöm!

Melinda

Octi19 Creative Commons License 2012.11.10 0 0 19417

...rossz az, aki roszra gondol...

 

;-)

Előzmény: szfváriTina (19416)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!