Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.04 0 0 667

Szoktam olvasni az írásait is....sztem ő sem lát tisztán ebben a dologban.

Előzmény: Törölt nick (666)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.04 0 0 666

A szabad akarat nagyon kétséges ám..

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=3uaUxfsvu9A

Előzmény: Törölt nick (665)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.04 0 0 665

 A kvantumfizikai határozatlanság az alapja a szabad akaratnak és a tudatnak. Az agykérget alkotó molekulák nemcsak részecskék, hanem hullámok is.

Előzmény: Törölt nick (664)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.04 0 0 664

" Mer én meg a tudatomra szavaznék. Neked is van, kezgyed főfedezni.."

 

A TUDAT NEM MÁS, MINT EGY SZUBJEKTÍV ÁTÉLÉS, VALAMINT A TUDAT EGYÉRTELMŰEN KÖVETI AZ IDEGI TEVÉKENYSÉGET. 

 

A TUDAT egy nagyon összetett dolog, olyan, mint a skynet  :-)), de a testi, biológiai, környezeti htások, folyamatok simán befolyásolják.

 

 

"...EZT az életét sem tudja senki elmesélni részletesen..."

 

Szerintem inkább nem akarja, mert vannak benne nem szép dógok is.."

 

Akarhatod, ha NEM EMLÉXEL. Márpedig sok sok dolog van, amit NEM tudsz felidézni, ha megfeszűsz se. 

 

Hun vót akko' a tudat?   Biorobot üzemmódban megcsináltad oszt ende.

 

"Na, nekem ez még nem jött össze,"

 

Erre csak azt tudom mondani, hogy ez ordas hazugság, amivel magadat is simán becsapod.

Bizony napok, hetek, hónapok évek simán kiesnek, csak homályosan tapogatózol az emlékmaradványaid között, mi a f..szt csináltam én ekkor-meg akkor..

 

Homályos, nem marad meg, távoli, idegen.

 

..vannak emlékek amik élők, nagyon beégtek, meghatározóak, de ezek sem teljesen tiszták.

 

Ennyi.

 

Előzmény: nitya-seva (661)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.04 0 1 663

Meghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámad..........

 

Innen ered az IMAMALOM??

Előzmény: nitya-seva (656)
nitya-seva Creative Commons License 2017.07.04 0 0 662

"..A fórumozás is annak számít? :).."

 

Halálnak, főtámadásnak, vagy szentírásnak? Szerinted gondolatóvasó vagyok? Kifejezőbben írni lukszus?

Előzmény: Törölt nick (657)
nitya-seva Creative Commons License 2017.07.04 0 0 661

"...Csak a mostban létező testeddel tudsz azonosulni..."

 

Oszt szerinted akarok? Mer én meg a tudatomra szavaznék. Neked is van, kezgyed főfedezni...

 

"...A fiatalkori fényképeiden már csak egy idegent nézegetsz, a jövőre meg nem tudunk még emlékezni sem..."

 

A családom a fényképgyűjtő, nekem nincs. Kivéve az igazolványaimon ami van. Az szörnyű...nem is szoktam nézegetni, csak ha muszáj.:)

 

"..Reinkarnáció?.."

 

Ha kérded, akkó rosszat sejtek...:)

 

"..Egy zűrös nap végén van, hogy törlődnek, nem elérhetőek egyes történések, nyilván lényegtelenek, de mégis kiesett.."

 

Ha jelenlegi életed minden percére emlékeznél, kórházi kezzelésre szorulnál, ojjanra, ahunnan nem engednek ki egyhamar... mer nem önszántadbó tartózkocc bent... :)

 

"...EZT az életét sem tudja senki elmesélni részletesen..."

 

Szerintem inkább nem akarja, mert vannak benne nem szép dógok is...

 

"...Vannak időszakok, amikről már semmi info tudatosan. DELETES...."

 

Na, nekem ez még nem jött össze, azé várom a kövi születésem, hogy erre még emlékezni se kejjen... :(

 

Monnyuk többször kértem má a családba, hogy valaki vágjon jól kupán, de tuti azt felejteném el, ami fontos, nem azt, ami nem...

Előzmény: Törölt nick (660)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.03 0 0 660

Csak a mostban létező testeddel tudsz azonosulni.

 

A fiatalkori fényképeiden már csak egy idegent nézegetsz, a jövőre meg nem tudunk még emlékezni sem.

 

Reinkarnáció?

 

 Egy zűrös nap végén van, hogy törlődnek, nem elérhetőek egyes történések, nyilván lényegtelenek, de mégis kiesett.

 

EZT az életét sem tudja senki elmesélni részletesen. Vannak időszakok, amikről már semmi info tudatosan. DELETES.

Előzmény: nitya-seva (656)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.03 0 0 659

"mimódon mondják némelyek ti köztetek, hogy nincsen halottak feltámadása?"

 

1Kor 15:12

Előzmény: Törölt nick (652)
rhénai Creative Commons License 2017.07.03 0 0 658

Jézus feltámadás annak JELKÉPE hogy van folytatás a halál után létezünk tovább.......

 

http://epa.oszk.hu/02000/02002/00012/pdf/2001-tavasz-nyar_kepes-kepes.html

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.03 0 0 657

A fórumozás is annak számít? :)

Előzmény: nitya-seva (656)
nitya-seva Creative Commons License 2017.07.03 0 0 656

A hinduk szerint egy élet alatt (is)- az önmegvalósítás folyamatának köszönhetően - az egyéni lélek tudati fejlődése során számtalan "halált" képes megélni. A ragaszkodásaidtól való szabadulások mind egy-egy, és akkor a többi tisztulási folyamat eredménye meg a többi...

 

Ha mindegyiket veszed főtámadásnak, akkó az má elég eseménydús, nem?:)

 

Meghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámadmeghalfőtámad.................................................

 

Oszt akkó kezdheted másképpen értelmezni ... megint aszt a szentírást....

Előzmény: Törölt nick (655)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.02 0 0 655

A "por" szót csak az ember jelentéktelenségére vonatkoztatja, mint Ábrahám. A megváltás pedig Jób szörnyűséges helyzetére vonatkozik. Saját szemei látják meg, tehát abban bízik, hogy nem hal meg, még akkor sem, ha bőre végül teljesen lefoszlik.

Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.02 0 0 654

Ez nem a feltámadásra vonatkozik. :)

Előzmény: Törölt nick (653)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 653

Jób könyve:19:25Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.

Előzmény: Törölt nick (652)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 652

hát látod, és mégsem fogsz feltámadni. Meghalsz és annyi. Senki nem fog téged feltámasztani.

Előzmény: Törölt nick (651)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 651

Ismered ezt a kifejezést:  RÁGALMAZÁS

Előzmény: Törölt nick (650)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 650

elnézést, akkor bocsánatot kérek magamtól, hogy megrágalmaztam magam (bár nem alaptalanul) azzal hogy jártam iskolába, és tudom ki volt Newton.

Előzmény: Törölt nick (649)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 649

 Rajtad kívül itt szinte mindenki tudja, ki volt Newton, mert mi jártunk iskolába, nem csak hittanra :D

 

Ismered ezt a kifejezést:  RÁGALMAZÁS

Előzmény: Törölt nick (648)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 648

Na de a mágnes meg a vasreszelék sehol nincs említve :D Rajtad kívül itt szinte mindenki tudja, ki volt Newton, mert mi jártunk iskolába, nem csak hittanra :D

Előzmény: Törölt nick (646)
pk1 Creative Commons License 2017.04.02 0 0 647

"A nagy tudós egy marék vasreszeléket szétszórt az asztalon. - Szedje össze mágnes nélkül - mondta az idegennek. 

- Nem tudom - felelte az.
Erre a tudós kivett a zsebéből egy seprűt és összeseperte a vasreszeléket. Mind összeseperte az utolsó szemig.
- Nos, valahogy így! - felelte szerényen a tudós. - Engem máris magához sepert.
"

 

A visszavágó:

Az idegen marék vasreszeléket forró bitumenbe szórt, majd mikor a massza lehűlt, szólt a nagy tudósnak: - Szedje ki!. 
- Nem tudom - felelte az.
Na ugye! - felelte szerényen az idegen. - Van, amire az Isten sem képes. 

 

(Vérmesebb változatokban az idegen a vasreszelékkel telemazsolázott tömböt szupernóvába vagy fekete lyukba is belelöki, stb.)

Előzmény: Törölt nick (640)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 646

A kísérleti fizika fontos mérföldköve volt Sir Isaac Newton (1643–1727) Philosophiae Naturalis Principia Mathematica című művének kiadása 1687-ben. A Principia-ban Newton két átfogó, és sikeres fizikai elméletet hozott nyilvánosságra: a későbbi klasszikus mechanika alapjául szolgáló newtoni törvényeket és az általános tömegvonzás törvényét, ami a gravitációs erőt írja le. Mindkét elmélet jól egyezett a kísérleti tapasztalatokkal. A mű ezen kívül néhány elméletet tartalmazott a folyadékok dinamikájáról is.

Előzmény: Törölt nick (645)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 645

és hol találtál bármilyen releváns adatot arról, hogy mágnessel szedett volna össze vasreszeléket? :DDD (nem, nem volt mágnese, de mindegy)

Előzmény: Törölt nick (644)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 644
Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 643

ha legalább a négy elemit elvégezted volna, akkor lenne róla elképzelésed, mikor élt Newton és nagyjából mivel foglalkozott

Előzmény: Törölt nick (642)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 642

????????

Előzmény: Törölt nick (641)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 -1 0 641

Newton sok mindennel foglalkozott, de mágnest nem hordott magánál, szerintem vasreszelékkel sem kisérletezett soha

Előzmény: Törölt nick (640)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.02 0 0 640

Newton és a feltámadás 

Newtontól, a nagy tudóstól, aki mélyen hívő ember volt, valaki gúnyosan megkérdezte:
"- Aztán hogyan szedi össze életre az Isten egyszer a halottakat?" 
A nagy tudós benyúlt egy fiókba, kivett egy dobozt, abból egy marék vasreszeléket, és szétszórta az asztalon. - Szedje össze - mondta az idegennek. 
- Nem tudom - felelte az.
Erre a tudós kivett a zsebéből egy mágnest, és a vasreszelék fölé tartotta. Mind hozzácsapódott. Egy szempillantás alatt, az utolsó szemig.
- Nos, valahogy így! - felelte szerényen a tudós. - Engem máris magához vonzott. (evangelikus-ifi.blogspot.hu) 

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.25 0 0 639

Pál Apostolnak a Thessalonikabeliekhez írt első levele » 4. fejezet13Nem akarom továbbá, atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, akik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, akiknek nincsen reménységök.14Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképpen az Isten is előhozza azokat, akik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt.15Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak.16Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban;17Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.18Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.25 0 0 638

 Pál Apostolnak Korinthusbeliekhez írt első levele » 15. fejezetAzt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.51Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.52Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.53Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.54Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!