Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.06 0 0 174
Brahms miután megismerte C.Sch-t, egész életében szerelmes volt...Clara-ba

Clara halálhíre után 1 év múlva meghalt...
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.03 0 0 173
Megértelek!

Talán 2 nappal ezelőtt hallottam  a Bartókon Csajkovszkij hegedőversenyét a Bécsi Filharmónikusok előadásában (az előadóművészre már nem emlékszem, de muszáj lesz utánanéznem), s meg kell mondanom, hogy ez az előadás lenyűgözött. Az első tétel közepén csatlakoztam be s mivel nem várt koncert volt, elkezdtem tippelni melyik zenekar játszhatja...Olyan virtuóz, gyors, tiszta volt, hogy bármibe lefogadtam volna, valamelyik orosz társulat húzza a "lábalávalót". Az én otthoni felvételem meg sem közelíti ezt.

Ami pedig mesteremet illeti, bármihez nyúlsz csak jó lehet... Persze ha a véleményem érdekel, a Tragikus jobb, mint az Ünnepi...(De ez természetes: utóbbi pénzért , előbbi dacból keletkezett...)
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.10.02 0 0 172
Kedves okmed2!Brahms és csajkovszkij most egyszerre váltak üldözött vadakká: egyszerre kergetem öket----mert "valami" lehet bennük,ha ilyen vonzerövel birnak bizonyos megátalkododdaknak.Most éppen a 2.Szimfónia és a Tragikus nyitány.
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.02 0 0 171



2.

Vibráló nyár volt. Az elmosódott lágy horizont
Felett alvó sirály repült...
Míg játszottál, ezernyi érces fénysugár osont
Szikrázó hajfürtjeid közé, s Napunk lomha
Vándorútja végén - rád kacsintva - álomba
Szenderült...

3.

*******

[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.10.01 0 0 170


[fidelio] chipchip_chooka Creative Commons License 2006.10.01 0 0 169
169
Öhöm. Nem tudtam. Kösz a felvilágosítást.
De ezen a képen még jobban hasonlít Samura. (csak a szakállát kéne átlényegíteni a feje tetejére, na nem az egészet, csak egy keveset belőle)
[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.10.01 0 0 168
És milyen érdekes: a sírjuk is közvetlenül egymás mellett van!
[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.10.01 0 0 167
[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.10.01 0 0 166
Ez a Repin-portré hűen tükrözi Muszorgszkij állapotát élete utolsó hónapjaiban (akkor készült ugyanis).

Chooka, Brahmsról legalább kéttucatnyi fénykép készült, sacc per kábé. Vannak érdekesek, például amelyiken Johann Strauss mellett áll.
[fidelio] csigabiga003 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 165


Csak, hogy visszatérjünk a témához.
[fidelio] cisz-moll Creative Commons License 2006.10.01 0 0 164
165: Te jó ég, miért ilyen piros az orra???? :-DDD
[fidelio] csigabiga003 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 163


Na jó, elismerem, hogy nem hasonlítanak.
[fidelio] chipchip_chooka Creative Commons License 2006.10.01 0 0 162
Jó ég! Nem is tudtam, hogy van fénykép Brahmsról! Tényleg nem hasonlítanak Mogyeszttel, viszont, ha a szakállából kicsit átcsoportosítanánk a fejére, akkor Kovács Sándorra (Samura) egy kicsit szerintem igen.
[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.10.01 0 0 161

Pláne:

[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.10.01 0 0 160
Nem igazán hasonlít. A szakáll elmos valamennyit a különbségből, de nem eleget.
[fidelio] csigabiga003 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 159
Sőt:
[fidelio] csigabiga003 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 158
Nem hasonlít kicsit Muszorgszkíjra?
[fidelio] csigabiga003 Creative Commons License 2006.10.01 0 0 157
Johannes BrahmsNa, még egyet, ha már kampánycsend van:
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.28 0 0 156

(Vers mindegy kinek.)

1. 

Kicsiny leányként láttalak először szaladni
A sós Balkánon bájosan...
Apró kezedben gyémántként csillogó arasznyi
Kagyló, megszeppent csiga lapult, s gyermekésszel
Vörös hínárból font mesés, tündéri ékszer
Álmosan... 

2.

*******
(adja meg 7 jegyű azonosító kódját)

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.25 0 0 155
Nyers véleményem nem érdemelt íly mélyreható kommentárt, tisztelt Pszí!...

Ami pedig a szimfóniákat illeti-a híres, nagy társulatok előadásai között különbséget felfedezni nagyon nehéz...Főleg azon felvételek között, amelyeket érdemesnek találnak hanghordozón megjelentetni. Ez a véleményem igaz lehetne a versenyművekre is , de azért az már más dió...
[fidelio] pszí Creative Commons License 2006.09.23 0 0 154
Kedves okmed2!

"Belehallgatni valamibe és nyers véleményt formálni..." --> Az első sávot hallgattam végig, egy album esetében lehet, hogy ez csak belehallgatást jelent, amennyiben az egész album egyetlen, összefüggő szerzemény és a "tételekre" tagoltsága hasonlóan felfogandó, mint pl. egy szimfónia esetében. Ebben az esetben tényleg nyers véleményt formáltam.
"Nem érett még, nincs eléggé megnyílva" --> Ezt erősen kétlem, főleg az érettséget illetően...
"Vagy csak egyszerűen más az ízlése." --> Azt hiszem, inkább ez a helyzet.
"Az én rangsorom-ami Brahmsomat illeti- a következő : 4,1,2,3" --> egyetértek
"Persze holnap már lehet, hogy változik..." --> Ezzel is.

[152] Igen, Karajan (azt hiszem) 1977-es sorozata; Abbado kiváló minőségű (DDD-s és 4D-s) felvételei szintén a Berliniekkel.

Kedvenc szólista a zongorakoncertek esetében? Nekem: I. d-moll: Brendel; II. B-dúr: Ashkenazy. A karmester mindkét esetben Bernard Haitink a zenekar pedig a Royal Concertgebouw zenekar.
[fidelio] mindegy Creative Commons License 2006.09.22 0 0 153
Ki hallgatta a Bartókon a tavaszi hgv. ismétléseként Brahms h-moll kl-5 ét?
És hogy tetszett?  Berkes Kálmán...
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 152

Már megint az op.60 c-moll zongoranégyes. Tegnap hallgattam a Bartókon. De nem ám Brahms műve volt ez...Nem, kedves barátaim. Ez az "op.60 c-moll zongoranégyes" Klara Schumann műve volt. Mintha egy 5. tétel bújt volna elő valahonnan a föld alól(mert csak a 1 tételt játszottak le...sajnos...) 
Azé a nőévolt e remekmű, aki az op 60-at elültette Brahmsom szívében.
Talán az op 14-et viselte. Majd rákeresek...

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 151
Kedves p.h.!
Ha már megszólíttattam általad, nem tagadhatom, hogy tényleg elég zavaros vizekre voltam kénytelen evezni írásod olvasása miatt. Ráadásul elég sok helyesírási hibával. De nehogy mellre szívd...
Ami a számtalan kérdésed egyikére vonatkozik: persze hogy érdemes szimfóniát írni. Most is érdemes lenne, csakhát senki nem képes rá! 
Az én rangsorom-ami Brahmsomat illeti- a következő : 4,1,2,3 
Persze holnap már lehet, hogy változik...
[fidelio] Steff Creative Commons License 2006.09.22 0 0 150
A szimfóniák felvételei közül vannak favoritjaitok?
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 149

Tisztelt Pszí!
 
Ahogy óhajtja. Brahmsnál maradni egyébként nem nagy kunszt. Delírium az ő zenéje, semmihez sem hasonlítható mézédes álom.  De...
Belehallgatni valamibe és nyers véleményt formálni...Én például Brahmsba még soha nem hallgattam bele. Soha nem maradt védtelenül egyedül az első hangjegy az utolsó nélkül...Mert a művészi mondanivaló az első hangjeggyel kezdődik és az utolsó zárja le, öleli át. S ott, abban a 2 másodpercben érti meg az ember(ha megérti), hogy valami csodának  volt a részese, hogy egy kicsit utazhatott az időben, hogy virtuálisan belopózott a művész életébe.
 S akkor hirtelen feltör a hangos, mindent elsöprő ováció, ami szól a műnek, az előadóknak és egy kicsit magunknak...
A csalódást nem nekem okozta. Nem érett még, nincs eléggé megnyílva. Vagy csak egyszerűen más az ízlése. De hányszor álltak értetlenül Brahms, Verdi, Wagner csodálatos műveinek ősbemutatói után az emberek???...

Törölt nick Creative Commons License 2006.09.22 0 0 148
me=á
2=ék
[fidelio] pszí Creative Commons License 2006.09.21 0 0 147
Kedves okmed2!

Utánanéztem az Ön által ajánlott albumnak és belehallgattam. Sajnálom, hogy csalódást kell okoznom, de én inkább maradok Brahmsnál...
[fidelio] parsifal hendrix Creative Commons License 2006.09.21 0 0 146
kedves Okmed2.!
Hála a Magasságosnak le se köpted amit legutóbb Brahmstól összezagyváltam-bár sok igazság lehetett benne.
Most minedenestre a Yes mellett meg kell emlitenem az ASIA-t
És egy régebbi tudósitás darabka :"Freieres Fáhigkeit zu lyrischer Versenkung und Chailly mitreiszender Enthusiasmus ergánzten sich in der Interpretation des d-Moll-Klavierkonzerts nun ideal."----ezt folytathatnám,de egyrészt minek,másrészt itt a"forradalmi hevület"....röviden:éljen Brahms!(is).
Törölt nick Creative Commons License 2006.09.21 0 0 145
Kedves pszí!
Mintha magamat hallanám! "Brahms zenéje olyan intellektuális élményt nyújt, amelyre egyik kollegája sem volt és szerintem nem is lesz képes." De igen. Volt ilyen kolléga, kedves barátom. Igaz, Brahmsom halála után  50 évvel később születtek, és igaz, a szó klasszikus értelmében nem komolyzenészként értek eme magasságokba. A Thales From Topographic Oceans lemezüket ajánlom figyelmedbe (először)...S az együttes neve a Yes...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!