Keresés

Részletes keresés

petergabor Creative Commons License 2019.12.03 0 0 609

Megnéztem a készüléken (GPSMap 64s) itthon. Nem egészen úgy van, ahogy gondoltam:

 

Két különböző forrásból/gyártótól származó térképnél csak az egyik térkép látszik hiába van mindkettő bekapcsolva. Nálam ez a tuhu és az opentopomaps voltak. A tuhu látszik.

Viszont egy forrásból származó térképek esetén mindkettő (esetemben Opentopomaps Hungary és Opentopomaps Austria) is láthatóak voltak.

 

A te térképeid egy helyről származnak?

 

Nem tudom, milyen térképre van szükséged, de megnézheted ezt is: http://garmin.openstreetmap.nl/.

Előzmény: petergabor (608)
petergabor Creative Commons License 2019.12.03 0 0 608

„Ez kizárt dolog, mer’ nem tudom.”

 

Ezt most már így látatlanban nem tudom megmondani. :(

Más térképekkel mi a helyzet? Próbáld ki más térképekkel is! Pl. nálam nagyon jól működik a tuhu-ról letöltött térkép az openmaps térképekkel. Én a nyugati határnál lakom és le van töltve Ausztria és Magyarország is. Nincs velük semmi gond, látom mindkettőt a készüléken, de majd megnézem, hogy biztos legyek benne. Most nincs nálam a GPS.  

 

 

"átnevezve a gmapsupp.img-t de ott már csak egy térképet lát"

De a listában megjelennek a térképek, ugye?

 

Mekkora fájlok? Át tudod küldeni a *.img-ket?

Előzmény: Eddywang (607)
Eddywang Creative Commons License 2019.12.03 0 0 607

Sajnos nem. De újabb problémába ütköztem :) SD kártyára telepítettem a térképeket, természetesen most már átnevezve a gmapsupp.img-t de ott már csak egy térképet lát, hiába töltöm fel a többit és nevezem át a Térképek között meg sem jelenik! Hmmm...ez érdekes

Előzmény: petergabor (606)
petergabor Creative Commons License 2019.12.03 0 0 606

Ha kikapcsolod Észak-Afrikát, akkor sem látja a Nyugat-Afrikát? Arra gondoltam, hogy egymást fedő rétegek, É-Afrika van feljebb Ny-Afrika alul. É-Afrika ott nem átlátszó réteggel rendelkezik, ahol NY-Afrikát kellene látnod. Bár a térképek ott véget szoktak érni, ahol már lemész a térképről. Így nem takarják egymást az egymást nem fedő térképek.

Előzmény: Eddywang (605)
Eddywang Creative Commons License 2019.12.03 0 0 605

Közben előjött egy érdekes dolog, (hogy ne legyen egyszerű az élet :) a két elmentett térképközül az észak afrikát beolvassa azaz látja a nyugat afrikát viszont nem pedig ott van a térképek között és engedélyezve van... erre valami ötlet?

 

Jogos az észrevétel, nekem ez motorozás közben derült ki és az akkumulátorral :) mivel rázós motorom van, így néhány alkalom után kellett rájönnöm, miért indul újra a navigáció :)

Előzmény: petergabor (604)
petergabor Creative Commons License 2019.12.02 0 1 604

Nekem annak idején azt javasolták, hogy a térképek legyenek a mem kártyán, hogy ne terheljük vele a belső memóriát. Ha túl sok adat van a belső memóriában, gondot okozhat a teli közeli állapot. Gondolom amiatt, hogy a GPS ide írogat mindenfélét, amire szüksége van a működéshez, aztán ha nincs elég hely, az gáz. Emiatt én a külsőt használom.

Azt nem tudom, hogy gyorsabb lesz-e ha a külső mem-t használod térképfájlokhoz. Bár a belső memória elérése gondolom gyorsabb, mint egy külső tárolóé.

Talán valaki más biztosra meg tudja mondani.

 

Még egy tanács:

igaz, hogy nekem nem ez a típus van, de azért hátha te is szembesül azzal, hogy nincs térkép a készüléken. Aztán rájöttem, hogy a mem kártya foglalat nem zárt rendesen. Csak úgy megszokásból ráhúztam a kis fém zárat, aztán egy rázósabb bringázás közben eltűntek a térképek. Ezt megigazítottam (de mire rájöttem, hogy mi a baj!), illetve mem csere után odafigyelek jobban.

Előzmény: Eddywang (603)
Eddywang Creative Commons License 2019.12.02 0 0 603

IGAZAD lett KÖSZÖNÖM! :) 

még egy kérdés: mivel nagy mennyiségű térképadat van most a készüléken kb a felét foglalja, de ha át teszem SD kártyára esetleg gyorsabb lehet a beolvasás/tervezés?

pl: Afrika mind2ő megy az SD-re európa marad vagy ez nem számít?

 

Köszönettel: 

Előzmény: petergabor (600)
Doky586 Creative Commons License 2019.12.02 0 0 602

Régebbi Garmin gps-eken a gmapsupp.img fileon kívül volt a gmapsup2.img is (és még más is), ami nem cserélődött térképfrissítésenként. Térképfrissítéskor is több térképet ki lehet jelölni exportáláshoz (ha a méretük megengedi). Aztán a gps készülék menüjében váltogatni melyik legyen aktív.

Előzmény: Eddywang (601)
Eddywang Creative Commons License 2019.12.02 0 0 601

Szia,

hű ez NAGY segítség, megpróbálom, remélem igazad lesz :))

Előzmény: petergabor (600)
petergabor Creative Commons License 2019.12.02 0 1 600

Szia!

 

 

Felülírja az új térkép.

A készülék valamelyik könyvtárában találsz egy gmapsupp.img nevű fájlt. Telepítés után nevezd át pl. nyafrika.img-re! Azután telepítsd fel a másikat és már kész is vagy. Esetleg ezt meg átnevezheted eafrika.img-re.

 

Minden egyes telepítéskor egy gmapsupp.img nevű fájl jön létre, amit minden további telepítés felül fog írni.

 

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Eddywang (599)
Eddywang Creative Commons License 2019.12.02 0 0 599

GARMIN Montana 600 térkép kezeléssel kapcsolatban kérnék szépen segítséget+ 4 GB belső memória.

 

Probléma leírása:

 

Feltelepített észak afrikai térkép működik hibátlan.

Következő feltelepített térkép nyugat afrika. Bekapcsolás után eltűnik az észak afrikai térkép a nyugat afrikai térkép működik hibátlan.

Következő esetben a feltelepített európa térkép működik azonban a nyugat afrikai eltűnik!

memória van tehát rá kellene h férjen az összes térkép...

 

Minden térkép engedélyezve lenne, de nincs benne a térképlistában...

 

 

Kérdések:
- hova tűnik?

- Felülírja a régi térképet az új térkép?

- Mit tegyek, hogy mindegyik térkép látható legyen?

 

Nem értem:::(

 

Geri62 Creative Commons License 2019.11.27 0 0 598

Hát amire még emlékszem azt próbálom megosztani.
Letöltöd a Europa térképet. Én a μTorrent file megosztóról "szereztem" be. Lehetőleg unlock verziót keress.
A GPS eredetileg 2 MB nagyságú térképfile-t tudott kezelni. Ha eredeti GARMIN Zümo 550 van, nem Honda, BMW, Suzuki.... klón, akkor volt hozzá frissítés és így már a 2MB feletti térképeket is tudtsz kezelni.
Ha nem tud 2MB felett, akkor a letöltött térképet szét kell szedni.
A szétszedéshez és 2MB térkép készítéshez a GmapTool programot kell használni. 
Szétszeded az Európa térképet, majd amerre menni akarsz abban az irányban lévő térképrészletekből gyártasz egy "gampsupp.img" térképfile-t. Ezt teszed fel a GPS megfelelő könyvtárába.
Tudom hogy egy kicsit zagyva és nem kerek teljesen, de már csak erre emlékszem ködösen.
A számítógépen, a 550 Zümo-t a Basecamp útvonaltervező, nem ismeri fel. Használd a MapSource-t.

Előzmény: Andrá$ (596)
Mortoff Creative Commons License 2019.11.27 0 0 597

Szedd le a Garmin Express-t: https://download.garmin.com/omt/express/GarminExpress.exe az majd megmondja, van-e rá update.

Ha van, akkor Basecamp, SD kártya és sok türelem kell még.:)

Előzmény: Andrá$ (596)
Andrá$ Creative Commons License 2019.11.26 0 0 596

Sziasztok

 

Hozzám került motorral együtt egy Garmin Zumo 550 motoros GPS tudom nem mai darab.Ltezik még ezekhez Valami friss Európa térkép?vagy legalább a környező országok, ahogy néztem ausztria van rajta.SD kártya jelenleg nincs hozzá.
Van rá mód hogy használhatóvá tegyem? :) 

Applefan Creative Commons License 2019.11.08 0 0 595

Rendben, köszönöm!

Előzmény: petergabor (594)
petergabor Creative Commons License 2019.11.08 0 0 594

esetleg érdeklődj itt:

 

http://turistautak.hu/forum.php?id=kutyuk

Előzmény: Applefan (593)
Applefan Creative Commons License 2019.11.06 0 0 593

Valaki esetleg?

Előzmény: Applefan (592)
Applefan Creative Commons License 2019.11.05 0 0 592

Sziasztok!

 

Lenne egy kis gondom, remélem, valaki tud segíteni...

 

Vettem a neten első kézből egy 2014-ben vásárolt Garmin nüvi 3490LMT GPS készüléket, benne a nüMaps - élethosszig tartó - szoftverfrissítési lehetőséggel. Namost a gond az, hogy nem regisztrálták a készüléket 90 napon belül, így elveszett a frissítési lehetőség, egyszer sem frissítették sajnos térképet (itthon derült ki csak). A Garmin Express fel sem ismeri, nem sikerül csatlakozni valamiért, ami egy külön probléma. Mit lehetne tenni? Magával a GPS-szel semmi baj nincs, imádom, hogy kicsi és szép nagy a felbontása, de sehogy sem sikerül rávarázsolni a legújabb térképet. Esetleg le lehetne tölteni a térképet valahogy file-ban, amit rá tudnék másolni valamelyik almappába? Ha igen, honnan tudnám letölteni?

 

Köszönöm előre is a segítséget!

Eddywang Creative Commons License 2019.10.31 0 0 591

Ez így világos is és köszönöm! Egyébként nincs elírva valóban a marokkói sivatagban van a célpont...

Nekem alapvetőleg az elválasztó karakter nem stimmel, mivel néha több a karakter vagy kevesebb, mint az én készülékemen, így ennek megoldására keresek választ.

 

Hosszú útra készülök így szükségem lesz megtanulni a különböző koordináták beírását a készülékbe. 

 

Köszönettel: Eddy

Előzmény: Doky586 (589)
petergabor Creative Commons License 2019.10.31 0 0 590

Sziasztok!


GPSMAP 64 készüléken át lehet állítani a naptárat úgy, hogy a naptári hét hétfővel kezdődjön vasárnap helyett?

 

Doky586 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 589

A koordinátákban a betűk mindig az angol rövidítés: North, South, East, West. A számok meg vagy fok vagy fok-perc vagy fok-perc-másodperc alakban van. Hogy mi az elválasztó karakter az változó.

 

Ezen koordináta ha nem a marokkói sivatagra kéne hogy mutasson, akkor valahol valaki valamit elírt. Ez könnyen előfordulhat. 

 

A többi beállítást (pl wgs84 vagy más koordinátarendszer használatát) nem javaslom hogy elállítgasd amíg nem mélyedsz bele jobban a témába.

Előzmény: Eddywang (588)
Eddywang Creative Commons License 2019.10.30 0 0 588

Hello Doky586,

 

lenne itt még egy koordináta, amit sehogyan sem tudok beálltani a garminon, hogy megtalálja a helyet, kérem segts ebben, mit álltsak vagy számoljak át?eza koordináta: 29.8278_N 6.2500_W

 

Esetleg szívesen vennék órát tőled a Garmikoordináták beállításában óra díjért cserében...

 

Várom válaszod!

Előzmény: Doky586 (587)
Doky586 Creative Commons License 2019.10.21 0 2 587

Látszik hogy hármas tagozódású, azaz fok, perc, másodperc..

Ha számolgatni akarsz akkor még az általános iskolában tanultuk az óra-perc-másodperc átszámolásának módját. De minden rendes tudományos számológépben is megtalálható, sőt én még fejben is átszámolom ha muszáj..  ;)

Előzmény: Eddywang (586)
Eddywang Creative Commons License 2019.10.21 0 0 586

Köszönöm ez OK, azonban ha olyan koordináta van megadva, ami nem egyezik a készülékben lévővel pl: É47¨37˝12.87¨-K19¨2¨6.22 ebben az esetben mi a teendő?

 

Köszönettel

Előzmény: Doky586 (585)
Doky586 Creative Commons License 2019.10.21 0 0 585

- fok

- fok, perc

- fok, perc, másodperc

 

Nyilván azt válaszd amilyen formátumban be akarod írni a koordinátákat. (ami formátum meg van papíron adva a célhoz)

Előzmény: Eddywang (584)
Eddywang Creative Commons License 2019.10.21 0 0 584

Üdvözlet, remélem jó helyen járok... tanácsot kérnék: Garmin Montana 600 (használt vásárlás) koordináták alapján szeretnék célokat megtalálni azaz navigálni, de a formátumok elég vegyesek (több vagy kevesebb karakter található az adott koordinátákra, mint az én készülékemen, ezzel mit lehet kezdeni)...?

 

Melyik koordinátára érdemes állítani a készüléket vagy egyéb ötlet javaslat? 

 

Mellékletként csatolok képet...

Köszönöm az építő válaszokat!

kormos* Creative Commons License 2019.09.29 0 0 583

Vegyél hozzá térképet, ha megéri.

Előzmény: UFO 51 (581)
bobo150 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 582

Sziasztok, kaptam egy vioactive 3 órát, de nem tudja a magyar nyelvet.

Ha valaki tudna ebben segíteni, nem lennék hálátlan :)

bernath.zskukacfreemailponthu

UFO 51 Creative Commons License 2019.09.16 0 0 581

Sziasztok! 

Új vagyok a Fórumon és 1 olyan problémám van, hogy volt 1 Garmin Oregon 400t-m amire vettem 2008 ban egy Ro AD digitális térképet ( annó 40.000 ft) Nagyon jól működött ez év elejéig amikor is a GPS végleg megatta magát. Szereztem egy másik GPS Oregon 550t de ez nem fogadja el a mikro SD re telepített térképet. Megvan az eredeti CD számla és a 25 számjegyű kód is de azt mondták hogy a térképet csak 1 készülékhez lehet adoptálni. Mit csináljak? létezik hogy kuka? Minden segítséget szívesen fogadok.

Köszönettel: Sanyi

Soltee1 Creative Commons License 2019.07.30 0 1 580

Én is vettem 1 vivoactive 3-mat, de hiába választottam ki a connectbe a magyart, az órán nincs magyar.

Mik azok a tuning megoldások?

 

Köszönöm!

Előzmény: BPeter01 (572)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!