Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Josi01 Creative Commons License 2022.11.28 0 0 18669

Nekem nincs szenzor a téli garnitúrában. Renaultos szerelőt kérdeztem, azt mondta kikapcsolható, hogy ne világítson állandóan a szemembe.

Előzmény: Papi45 (18667)
Ohgee Creative Commons License 2022.11.28 0 2 18668

Helló

 

Ugyan nem tudom hogy kiiktathato lenne, de erősen meglepődnék, vagy valaki nagyon expert a programozasban.

 

Nekem van 8 darab, 2015-s szenzorom.

Normál árért már nem tudom eladni, de egy jelképes összegért és postaköltség fejében szívesen odaadom, hátha találsz közöttük négy jót. Idén tavasszal lettek lecserélve, akkor még működtek.

 

Ha érdekel az ajánlat, írj privatban!

 

 

Előzmény: Papi45 (18667)
Papi45 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 18667

2015 május óta van meg a fluencem, akksi cserén kívül semmi gondom nem volt vele, igaz kilométer se sok van benne (42 e). Télen nagyon keveset használjuk, de azért van téli gumigarnitúrám is. Nemrég raktuk föl a nyáriak helyett és tegnap kiírta hogy ellenőrizzem le a guminyomás jeladót. Hiába nyugtázom le, nagy piros betűkkel villog a hibaüzenet, villog a lapos gumi piktogram és a szervízkulcs is. A nyári gumik a garázsban vannak, ha közel vagyok hozzájuk eltűnik a hibaüzenet. A jeladó a gumiban van, nem elég a jeladót megvenni, azt be is kellene rakni a gumiba! A kevés téli út előtt hagyományos módon, zsiguli feszmérővel le tudom ellenőrizni a guminyomásokat, nem akarok 60-80 e Ft-ot kidobni az ablakon. 

Van-e rá lehetőség, hogy az ellenőrizendő listából kivegyük a guminyomás érzékelést? 

Ohgee Creative Commons License 2022.11.11 0 0 18666

Megnéztem, nem láttam semmi lógó vackot körülötte, de sajnos nálam volt már egy nagyobb beavatkozás, bölcsőt is cseréltek, lehet nem került vissza. 😀

Előzmény: D 20 (18662)
Ohgee Creative Commons License 2022.11.07 0 0 18665

Sőt, az utat sem látom, csak szeretek vezetni 😁

Van rádió az autóban? 😁😁

Nem sokat használom a tempomatot amúgy sem, csak úgy rémlett világít. Több szót nem is érdemel.

 

Előzmény: pali923 (18663)
Ohgee Creative Commons License 2022.11.07 0 0 18664

Ezt nem néztem, csak a fényes gömb szúrt szemet.

Ha nem feledem, ránézek.

Előzmény: D 20 (18662)
pali923 Creative Commons License 2022.11.07 0 0 18663

A rádiót tudod kezelni a kormány mögötti konzolról? Azt sem látod. Szerintem könnyen elérhetők a tempomat gombjai, én amúgy sem szoktam ránézni, könnyű érezni ujjal is.

Előzmény: Ohgee (18660)
D 20 Creative Commons License 2022.11.07 0 0 18662

Úgy tűnik.

Nem semmi, milyen jól meg tudtad fotózni.

Nálad is van felette egy fekete szemlátomást lógó műanyag valami?

Előzmény: Ohgee (18661)
Ohgee Creative Commons License 2022.11.06 0 0 18661

Erre gondoltál?

 

Ez már nekem is szemet szúrt de egyelőre érezhető problémát nem okozott.

Nemsokára megy szerelőhöz, rákérdezek én is.

Előzmény: D 20 (18657)
Ohgee Creative Commons License 2022.11.06 0 0 18660

Akkor ez egy rossz emlék volt ☹️

Pedig hasznos lenne a megvilágítás, vagy sötétben ne tempomatozz?!

Előzmény: pali923 (18659)
pali923 Creative Commons License 2022.11.05 0 0 18659

Az enyém sem világít.

Előzmény: Ohgee (18656)
Josi01 Creative Commons License 2022.11.05 0 0 18658

Nekem 1.5 dCi Limited van, de szerintem nem világítanak. Na majd holnap este megfigyelem. :)

Előzmény: Ohgee (18656)
D 20 Creative Commons License 2022.11.05 0 0 18657

Nagyjából lofacc nem látszik, hogy mi lóg, a kis világos pötty középtályon a szabaddá vált gömbvas.

Előzmény: D 20 (18655)
Ohgee Creative Commons License 2022.11.04 0 0 18656

Sziasztok!

Facelift 1.6 Limited kormányon található tempomat gombok meg vannak világítva másnál?

Valamiért úgy emlékszem eddig volt azoknak is háttérvilágítása, de most mindkét oldalon sötét.

Legyetek szívesek megnézni!

Köszönöm!

D 20 Creative Commons License 2022.11.03 0 0 18655

Egyszer megfotózom...

Félelme's, hogy nincs lelazulás elleni védelem.

S még örüljek, hogy nem ad azonnali műszaki hibát a hiány.

Persze a pótlása mi idő pénz, nem önhibás, s mégis lenyelendő... :/

Előzmény: vino-et-veritas (18654)
vino-et-veritas Creative Commons License 2022.11.03 0 0 18654

OFF/ON

 

A régi Mégane-nál volt hasonló.

A "gyári" szerelő szerint a váltó és a motor között kellett egy akkor kb. 6000 Ft-os merevítőelemet feltenni, mert a cég így akarta elkerülni a ritkán előforduló hibát, amikor a csavarok eltörnek és kettéválik a motor és a váltóház.

Irány az egyik nagy R-bontó, ahol még nem is hallottak róla vagy láttak ilyet. Az egyik fazon még haza is ugrott, hogy megnézze a saját kocsiján van-e ilyen. Nem volt.

Aztán mégis egy "gyári" került bele.

Valószínűleg nem lett volna baj, de az ördög nem alszik... 

 

Itt nem valami hasonló merevítőelem "tűnt" el?

Előzmény: D 20 (18652)
miik Creative Commons License 2022.11.03 0 0 18653

Köszönöm a választ, az enyém 10 éves, bár csak idén kezdte, de akkor hagyom, nem kell vele foglalkozni

Előzmény: Ohgee (18650)
D 20 Creative Commons License 2022.11.03 0 0 18652

Nekem leesett valami támasztócucc a motortérben a váltóházba bemenő karszerűségről.

Túl fényesnek tűnt egy gazdátlan gömbvas, vagy mineve. Fölötte lóg egy fekete műanyagburkolat, azon is üres lyuk...

Az egész kar a váltókarral együtt mozog a sebességek kapcsolásakor.

Jó ideje így használom, hibát eddig még nem okozott, talán ezért is felejtem el mindig megkókányoltatni a szervízben.

pali923 Creative Commons License 2022.11.03 0 0 18651

Új korában nagyon bosszantott, így 6 évesen már nem annyira zavar.

 

 

Utas kérdi a stewardesst:

- Miért nem indulunk már?

- Nyugodjon meg, hamarosan indulunk, volt egy kis probléma.

- Micsoda?

- Valami zörgött az egyik motorban, ami zavarta a pilótát, de már kicseréltük.

- A motort?

- Nem, a pilótát egy olyanra, akit nem zavar a zörgés.

:))

Előzmény: Ohgee (18650)
Ohgee Creative Commons License 2022.11.03 0 0 18650

Helló

Valószínűleg a török munkás trehanysaga ért el téged is, többen írtunk róla, a saját korábbi hozzászólást bemasolom 

 

Nekem 2015-s gyártású 1.6 Limited van és nálam is volt/van a B oszlop pattogás. Leginkább, amikor a karosszéria csavarodna, akkor hallható egy-egy erős fémes pattanás, néha cicergés.

 

Ezzel a hibával gariban visszavittem a márkaszervizbe, ahol azt mondták, ismert a hiba, és pont ők találták ki a technológiát itthon a javításra. (Vagy igen, vagy nem, mondhattak akármit).

 

Egy darabig valóban nem volt hallható, de aztán szépen újra előjött, igaz sokkal ritkábban, mint korábban.

 

Úgy értettem hogy több rétegben vannak a lemezek és ezek hegesztése a problémás.

 

Egyébként cicergés hallható még a műszerfal felől is, nekem gyakran rákezd a középső óra/rádió kijelzőnél a felső rész belső fele.

 

Új korában nagyon bosszantott, így 6 évesen már nem annyira zavar. 😁

Előzmény: miik (18649)
miik Creative Commons License 2022.11.02 0 0 18649

Sziasztok!

 

Nyár óta úgy hallom mintha apró kavics zörögne-gurulna gyorsításkor, induláskor a jobb B-oszlop tövénél (küszöb?). Azóta már mindkét oszlop halkan, de folyamatosan "cicereg" menet közben.

Ezt az oszlopzörgést mi okozza? Meg lehet csinálni, és ha igen, hol és kb. mennyiért? Érdemes vele foglalkozni?

 

Köszi szépen, ha tud valaki tanácsot adni

Rolf242 Creative Commons License 2022.10.26 0 0 18648

Sziasztok! 

 

Durva szívásba futottam bele. 1.5 dci, alap 90 ló, semmi extra. A vezérlés időszerű cseéje során gáz lett, ugrott a cucc, mert a külső szíj ( gen, AC- hajt ) leforgácsolódott és a hulladék bekerült a vezérlésbe ) Hengerfej le, szokásos munkálatok. Most mechanikusan egyben van a motor, de NEM INDUL BE. Eszem megáll, és szerelő is csak pislog ( nem renyó szakszerviz ). Valaki futott már ilyen hibába? ( szét-össze után mi a bánatért nem indulnak a prolasztók???, nagynyomás OK, levegőtlen )

Köszi!

O/O Creative Commons License 2022.09.29 0 0 18647

Köszi szépen a tippeket ;)

Előzmény: Josi01 (18646)
Josi01 Creative Commons License 2022.09.27 0 0 18646

Ha új térképet szeretnél, legbiztosabb egy új memóriakártyára, és akkor a régi maradhat tartaléknak ha valami gubanc van.

Az üres kártyát tedd bele az autó kártyaolvasójába. Ekkor kiir rá pár dolgot.

Ezután irány a számítógép és a TomTom szoftvere. Itt megveheted a friss térképet.

Régebben 2 lehetőség volt, kifizeted és letöltöd a legfrissebbet, vagy többet fizetsz, és egy éven belül letöltheted a 4 frissítést.

Nem muszáj évente frissíteni. Vannak tartalmak, amiket ingyen is letölthetsz.

Másik megoldás, facebookon megkeresed Leslie Navit, és veszel tőle egy szűz kártyát a friss térképekkel.

 

Előzmény: O/O (18644)
pali923 Creative Commons License 2022.09.22 0 0 18645

Nem áll vissza a régi térképre. :) Viszont az az állapot marad, ami az utolsó frissítéskor érvényes lesz. Én 20.000-ért találtam friss térképet, nem tudom, mennyire hivatalos oldalon.

 

Vannak egyébként mindenféle tört verziók is különböző oldalakon, de ez az egyetlen Linux alapú rendszer (ha igaz), ezért nem sokan foglalkoznak vele. Meg állítólag totálisan el lehet rontani vele az egész programot, ha valamit rosszul csinálsz, az a frissítés meg százezres nagyságrend lenne... Én az előző autómban még próbálkoztam ilyesmivel, de mióta a mobilnet elérhető áron van, működik a waze is. Az én térképem is megvan 3-4 éves, néha a mezőn megyek, :) de már nem fogok érte pénzt adni.

Előzmény: O/O (18644)
O/O Creative Commons License 2022.09.22 0 0 18644

Még egyszer köszi a segítséget. Frissítettem, ha nem is a térképet, de egyéb dolgokat biztosan :) multimédiás vezérlő szoftverét talán.... Letöltöttem a TomTom Home alkalmazást, az végigvezetett egy frissítésen, több alkalommal kellett a memóriakártyát kocsi-pc-be dugdosni. A teljes Európa térkép fizetős lenne. Kicsit megzavart, ahogyan megfogalmazták. 1 évre x összeg. Na, most egy év után mi van? :) Gondolom, ezért az összegért lehet egy éven belül még frissíteni, de utána ez a friss verzió még évekig használható, ugye? Nem tűnik el és vált vissza az előző, nálam pl. 10 évvel korábbi térképre.ó?

Ha ez így van lehet hogy frissítem, kerül amibe kerül, mert ezen a 10 éves térképen nagyon sok út nem szerepel.

Előzmény: pali923 (18643)
pali923 Creative Commons License 2022.09.20 0 0 18643

Ja, én is beállítom a telefon mellett ezt is, főleg éjszaka vagy esőben lehet jobban előre látni a kanyarokat.

Előzmény: O/O (18642)
O/O Creative Commons License 2022.09.20 0 0 18642

Köszönöm! Átbogarászom, remélem sikerül. Szívesen használnám, ha már fixen van a kocsiban. Nem bénáznék a telefonnal. Ezt jobban is látom. 

Előzmény: pali923 (18641)
pali923 Creative Commons License 2022.09.20 0 0 18641

Nem biztos, hogy jó hírt kapsz: szerintem ez pénzbe fog kerülni, ha komolyan gondolod. Van egy TomtomHome c. windows program, (szerintem itt megtalálod, vagy keress rá a szoftver nevére, ha nincs ott, lehet máshol is, pl. itt vagy itt?) amit fel kell tenni egy gépre, ehhez csatlakoztatni a kártyát, és ott megláthatod, hogy mit lehet frissíteni. Pénzért vagy ingyen, többféle lehetőség van, attól függően milyen a kártyád és az autód. Nem hiszem, hogy fejlesztik még ezt a Carminat programot, ami az autónkon van.

 

Érdemes szétnézni az autós navigációban is a beállítások résznél, ott is lehet frissíteni, ha szerencséd van. Sajnos a térképfrissítések jellemzően egy évig ingyenesek, utána már fizetős, és nem olcsó. Én egyszer frissítettem pár éve, mostanában meg Waze-t használok telefonról.

Előzmény: O/O (18640)
O/O Creative Commons License 2022.09.20 0 0 18640

Sziasztok Új Fluence tulajdonos vagyok és nagyon boldog, mármint nem a Fluence új, hanem én vagyok neki új tulaj :) GPS frissítés érdekelne, sajnos amerre mostanában jártam az újabb utakat nem jelzi, nem tervez velük, ezért kicsit zavaró. Tud valaki segíteni, hogyan lehet a gyári TomTom-ot frissíteni, beépített GPS van és memória kártyán van a térkép. Ha esetleg itt nem tudtok segíteni, merre hol keresgéljek?

Sajnos nem vagyok valami ügyes ezekben a dolgokban, sem :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!