Keresés

Részletes keresés

gyurihun Creative Commons License 2018.09.12 0 0 5071

Üdv mindenkinek!

 

Van egy kb. másfél éves tojó emum, akit szívesen odaajándékoznék olyasvalakinek, aki rendesen gondját tudná viselni. Költözés miatt sajnos meg kell válnom tőle. Nem egyedül nőtt fel, volt mellette egy kakas is, de az megszökött és befogás közben vélhetően az őt ért stressztől elpusztult. Még nem álltak párba, de már éppen harcolgattak egymással. Helyileg Tiszaföldváron van az emu, egyébként szép, dobol, pöfesszkedik. Esetleg akinek a kakasa mellé kellene egy tojó, jól járna vele. De csakis továbbtartásra szeretném oddadni, levágásra nem! Házi kedvencként volt tartva, és szeretném ha így is maradna. Más háziállattal nem tudom hogy jönne ki, mellettük mást nem tartottam, kutya sem volt. Macska igen, de ahogy megfigyeltem, az odavaló macskákat megismerték, nem foglakoztak velük. Viszont egy arra tévedő kóborkutyát erősen támadták.

Szállításban amit tudok, segítek.

Akit érdekel, az elérhet itt, vagy a gyurihun@gmail.com email címen.

 

szép napot mindenkinek!

big762 Creative Commons License 2018.09.08 0 0 5070

Szép napot mindenkinek .

Érdeklődnék Pápa és Celldömölk környékén tart valaki emut ?

 

big762 Creative Commons License 2018.08.23 0 0 5069

A választ köszönöm .

 

Előzmény: lasitasi (5068)
lasitasi Creative Commons License 2018.08.23 0 0 5068

6 honapos emu ára??

Csibék 13-16eft közt mennek, felnött madarak 40-60eft közt. Ugy gondolom 20-25eft. 

Előzmény: big762 (5067)
big762 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 5067

Szépnapot mindenkinek .

Megtudná valaki mondani mennyibe kerülne egy 6 hónapos emu ?

A válaszokat előre is köszönöm .

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.06 0 0 5066

Ha baromságok, hát cáfold meg. Írj indokot, érvet, magyarázatot. Tudod, mint az építő jellegű vitákban, kritikákban szokásos. :P

Persze, attól tartok, és ezzel akarok lebeszélni mindenkit az emuról, hogy nekem abból a három fürdőző darabból, ami képeken van nagyobb anyagi hasznom legyen, aha. :D

Megnyugtatásodra mondom, jövő ilyenkor már ezek se lesznek meg.

Mi ez a múlt időbe helyezett feltételes mód??? mikor minden hozzászólásom, (2x képekkel illusztrálva) itt van nem sok pörgetésre mementónak? Ha ennek ellenére azt válaszolnám, hogy soha nem tartottam emut, vagy hogy ezerszámra tartom őket, elhinnéd? WTF?

Jah, akkor azt a felét, ami nem igaz, tessék már megnevezni, meg érvekkel megtámogatni! Jószívvel fogadom, de lehetőleg ne az derüljön ki belőle, h nem tudsz mondatot értelmezni.:)))

Előzmény: misa62 (5064)
Ladybee Creative Commons License 2018.08.05 0 0 5065

Melyik fele nem igaz ?

Előzmény: misa62 (5064)
misa62 Creative Commons License 2018.08.05 0 0 5064

Helló.

Lehet hogy azért írsz ilyeneket ,,baromságot"az emu tartásról mert attól tartasz hogy többen fognak vele foglalkozni.

Ha valamikor tartottál emut,miért tartottad ha ez a véleményed?

Én 5éve tartok emukat és amit te írtál felese igaz!!!

Üdv:Misa

Előzmény: Törölt nick (5060)
Jungle Fan Creative Commons License 2018.08.04 0 0 5063

Nálam is nagyobb a valószínűsége, hogy nem várom ki az ivarérésüket, és az lesz, amit eredetileg is terveztem, tehát hogy próba után irány a fagyasztó.

Nálunk ráadásul a családot se érdeklik az emuk. Havonta egyszer ha valaki megjegyzi, hogy jé már mekkorák, azzal le van tudva részükről az emuzás.:)

Engem pl. az kifejezetten zavar, hogy az igénytelensége mellett, rá se néz a felkínált gyümölcsökre, zöldségekre, míg a csirkék - kacsák élvezettel hasznosítját azt is, és mégcsak fel sem kell darabolni nekik. Mindent velük kell feletetnem, he nem akarom, hogy vesszen, mert az emuk csak a zöldet ennék. Nyilván más lenne a helyzet, ha teljesen puszta lenne a területük, de hát nem az.

Előzmény: Ladybee (5062)
Ladybee Creative Commons License 2018.08.03 0 0 5062

Sok igazság van a leírtakban. Nekünk is volt kettő, de ahogy nőttek egyre több gond velük, végül is vadmadarak. Engem ugyan megszoktak, de amikor idegen jött a kertbe kitört a pánik. Jobb híján feldolgoztuk őket, steak és kolbász lett belőlük, az emuolaj is gazdára talált. Nálunk soha nem lesz.

Előzmény: Törölt nick (5060)
galdedi80 Creative Commons License 2018.08.03 0 0 5061

Sziasztok! 3 hónapos emu csibék eladók. 3 db maradt meg. 15000 Ft/db. Görcsöny. 06-30/847-8958

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.03 0 0 5060

Helló!

Mostanában én is elgondolkodtam ezen a 15 - 20 000 Ft -os felnevelésen, mert elsőre tényleg kevésnek tűnik, de szerintem reális, amennyiben a szálastakarmány ingyen a rendelkezésre áll (nagy kifutó, kerti zöldek, saját lucernás, stb.) Ennyiért ugyanis kb. 400 kg takarmányt lehet kapni. Ha azt vesszük, hogy a madarak már 5 hónapos koruk környékétől elfogyasztják a napi 1 kg abraktakarmányt, ez a 4 mázsa pont feletetődik, mire elérik a 14-16 hónapos vágókort. Nyilván kevesebb, ha 12 hónaposan vannak vágva.

Elgondolkodtató, mikor vidéki családok önellátásáról van szó, hogy 400 kg abrakbon más baromfiból (kacsa, liba pulyka, csirke) már vagy 100 - 150 kg élősúly állítható elő félextenzív tartásban a 40 kg -al szemben , sőt ennél is több, ha brojlerekről van szó, és persze mindet jóval rövidebb idő alatt.

Egy kicsit másképp nézve, az a 10 kg színhús, ami egy emuról lejön, már 5-6 db közepesen nagy kakason is megvan, vagy 2 db nagyobbacska pulykán.

Érdemes azon is elgondolkodni az összehasonlítás végett, meg hogy az emu mennyire gazdaságos, hogy pl. egy hízómarha félintenzíven meghizlalva 500 kg-ra ugyanennyi abrakot eszik naponta, és nincs hosszabb ideig tartva........

 

Más: az emufarm nevű oldalon van néhány hajmeresztő adat, ami számomra vagy felfoghatatlan, tehát science fiction, vagy szimplán értelmezhetetlen.

Ezekből csak úgy idéznék pártat azok számára, akiknek szintén nem vesz be mindent a gyomruk, amit a neten olvasni lehet. Egyben elnézést is kérek Zsuzsannától, avagy a cikk írójától, aki ezeket írta, mert biztos jószándékból, elfogultságból, és nem direkt félrevezetésből tette.

1. "Gyakorlatilag kevesebbet eszik egy felnőtt emu, mint amennyit egy tyúk elpocsékol"   -inkább amennyit egy emu egy nap megeszik, az fedezi 5-8 db tyúk napi takarmányszükségletét függően a tyúkok testsúlyától. Közben ezek a tyúkok akár több mint 1000 db tojást tojnak együtt/év.

2. "Más vágóállatot ilyen olcsón, mint az emut, nem lehet tartani - állítja a szakember"     -erre a következtetésre nem tudom hogy jutott. Akárhogy vesszük, ha darabra, ha élősúlyra, ha számosállatra, mindenhol azt látjuk, hogy :de lehet.

3. "Négy emu húsával tele lesz egy 340 literes mélyhűtő"    - ez a kedvencem, mert übereli a bibliai csodálatos halszaporítást.:)))

4. " Lesz belőle 4-5 liter koleszterinszegény olaj, 15 kg toll"   -ezt a 15 kg tollat/ madár megnézném magamnak, mert egy nyúzott szárított ökörbőr nyom ennyit. Brutális lenne, ha ekkora súlyú tollazattal védekezne a farkasordító ausztrál telek ellen.:)

5. A haszon számolgatásánál rendre kihagyják azt az egyszerű tényt, hogy ha megveszem az emucsibét 15 000 -ért, felnevelem mondjuk 17 000, majd az állatot eladom 800 Ft/kg áron, akkor a hasznom nettó 0 Ft. Ha csak a húsát adom el ugyanennek az állatnak 3000 Ft/kg áron, az ugyanennyi.

Jójó, de mi van akkor, ha nem veszem, hanem kitermelem az emucsibét? Nos akkor meg jelentkezik a szülőpárok fenntartásának költsége, a szaporításra, előnevelésre fordított költségek, nem várt költségekből is összejön, több meló, idő főleg ami megfizethetetlen, stb. Ha egy szülőpártól 30 csibe kel mondjuk, az máris mínusz egy ezres a haszonból minden darabnál, ha a felnőtt madarak éves fenntartása fejenként mindennel együtt is csak 15 000. A zsír és egyéb termékek értékesítésének nemtudom van -e hazai piaca, vagy csak esetleges hasznot jelentenek néhanap a tartóknak.

És lehetne folytatni.

Ezzel az egésszel nem kekeckedni akarok, sem nem belerondítani valakinek a vállalkozásába, Isten őrizz!!!, kedvét szegni se senkinek az emu tartásától, csak próbálok racionálisan nézni a témára, lehántva róla a cukormázat.

Előzmény: Lasiodora1 (5050)
marcsi0305 Creative Commons License 2018.07.28 0 0 5059

2 pár emu eladó  szépen párba vannak 4 évesek ár megegyezés szerint.helyileg Nógrád megye Csécse.tel:06702422446.

big762 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 5058

Szép napot mindenkinek !

 

Az emu nál miféle külső vagy belső parazitákra 

számíthaok ?

Van ami külön a fajra jellemző ?

Esetleg más fajoktól szerzett ?

Pl.

A tyúkoknál közbe közbe megjelenő tyúktetű vagy bél férgesség

 bár az utóbbival még nem találkoztam, gondot jelenthetnek ??

Ennek a problémának a megelőzésére van-e ajánlott gyógyszer ?

A választ-válaszokat előre is köszönöm .

 

big762 Creative Commons License 2018.07.27 0 0 5057

A választ köszönöm .

Elnézést a késedelmes reagálásért .

Előzmény: zsuzsannak (5041)
Cureeb Creative Commons License 2018.07.22 0 0 5056

Kedves Emusok!

Tudnátok segíteni nekem?

Kezdő emutartó vagyok és egy kis problémám akadt.

3 éves ivarérett emupár eleinte jól megvoltak, de időszakonként a hím veri a tojónak a fejét -véresre veri.

Az emu tojó menekül előle, 2 méteres kerítésen átment.

Mi lehet ennek az oka, mennyire szokásos ez? Ivarzik a hím?

Érdemes lenne valamelyiket elcserélni? Melyiket?

 

 

 

Lilii Creative Commons License 2018.07.21 0 0 5055

Még 1 kérdés. Ha 2 kakast vennék a 2 tojómhoz, előfordulhat, hogy nem állnak párba?

Köszönöm a választ

Lilii Creative Commons License 2018.07.21 0 0 5054

Sziasztok,

 

Szükségem lenne egy ivarérett (de nem öreg) kakasra 2 tojóm mellé, akik 3évesek.

Olyan állatot szeretnék, aki szociális kutyákkal stb. Nálam 2hektáron élnek szabadon legelve családtagként.

Szeretnék már tojásokat:)

Köszönöm a segítséget előre is.

Lili 70 7738373

lasitasi Creative Commons License 2018.07.19 0 0 5053

Üdv.

Milyen településen?

Mi az áruk?

És telefonszám is jó ha van. 

Előzmény: Seidi (5052)
Seidi Creative Commons License 2018.07.18 0 0 5052

Sziasztok !

 

Van 4 pár felnőtt emum, 5 db növendék emu nagyon sürgősen hely hiány miatt eladó.

zsuzsannak Creative Commons License 2018.07.03 0 0 5051

Hívj! 0630/ 9977096

Előzmény: Lasiodora1 (5050)
Lasiodora1 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 5050

Sziasztok!

 

Szeretnék kérdezni, szeretnék emukat vásárolni, csupán hobbi célból, mert nagyon tetszenek. :)  Kérdésem a következő lenne, mert elég sok oldalt elolvastam már a tartásukról, de sajnos ahány oldal, annyi féle információ jutott hozzám. Tehát, emu takarmányozás, mit érdemes és mennyit?!

Csibe korban a nyúltápot javasolták, valóban?! Nem létezik kimondottan emu indító táp?! Felnőtt korban mit és mennyit?! Azt olvastam, 15-20.000Ft-ból fellehet nevelni egy emut, vágási korig.. valóban?! Én azt nagyon keveslem...

Tehát minden érdekel, konkrét mennyiségek is.

Előre is köszönöm!

 

 

Ladybee Creative Commons License 2018.06.30 0 0 5049

Nagy helyen nem érdekes a trágya, elmossa az eső.

Előzmény: Boszi48 (5048)
Boszi48 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 5048

Hogy a szomszédaimmal ne legyen baj belőle gondolok ilyen tráhy tárolás meg ilyenek.Mert gondolom nem a kukába kell rakni.

Boszi48 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 5047

De ha hivatalosan szeretném hogy ne legyen bajom belőle?

Ladybee Creative Commons License 2018.06.30 0 0 5046

Tapasztalat és bátorság kell, a többi nem !

Előzmény: Boszi48 (5045)
Boszi48 Creative Commons License 2018.06.30 0 0 5045

Sziasztok 

Mi kell a hivatalos emu tartáshoz mert utána olvastam igaz hogy kell szomszédi beleegyező nyilatkozat és a hivatalba olyan 40-50ezer forintot kell darabja után fizetni?

És kell hozzá értő tapasztalat gyakorlat.

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.20 0 0 5044

Tófólia.

 

A szomszéd állatainak trágyalevét meg vagy úgy állítanám meg, hogy feltölteném a helyet ahol átfolyik földel, vagy ellenkezőleg, árkot csinálnék neki mindjárt a kerítés tövébe.

De az is lehet, h panaszt tennék a polgármesternél, vagy valami helyi illetékesnél. Persze nem ismerem a szitut.:)

Előzmény: misa62 (5042)
misa62 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 5043

Olyan gondom van,hogy a szomszédom lovakat tart,és amikor esik az eső átfolyik hozzám a ló ürülék az emukhoz.Mit lehet tenni.vele nem lehet beszélni,mert nagy ÚR.

misa62 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 5042

Köszi.Ez milyen nejlon?

Előzmény: Törölt nick (5039)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!