Keresés

Részletes keresés

hacsapuri Creative Commons License 2019.10.13 0 1 658

Sőt, a 30-ba biztosan :-)

Előzmény: COOP (656)
gabeska28 Creative Commons License 2019.10.13 -1 0 657

Sziasztok

Utazik ma esetleg valaki Bakuba?

COOP Creative Commons License 2019.10.12 0 1 656

Ha olyan helyre utazunk ahol kell  vízum mindig így van.

 

lehet előző naptól kérem meg. Így itthon nem tudnak belekötni, a 8 nappal meg beleférünk a 15-be is.

Előzmény: peliatan (653)
COOP Creative Commons License 2019.10.12 0 0 655

Köszönöm!

 

Majd csak március közepén megyünk, de korábban szeretek tudni mindent ami szükséges és nagyon nem fogok majd ráérni előtte semmire.

 

Megnézem a szállást!

Előzmény: hacsapuri (654)
hacsapuri Creative Commons License 2019.10.12 0 0 654

Megnéztem, mi is így csináltuk. 16-án indult 23.45-kor a gépünk és a vízumunk 17-től volt érvényes.

2017-ben, remélhetőleg azóta sem szigorítottak be. :-) Hajrá! :-)

Ha még nincs szállásotok, a Centrál Baku hotelt a Mirza Ibrahimov utcában szívből ajánljuk!

Előzmény: COOP (651)
peliatan Creative Commons License 2019.10.12 0 0 653

Tavaly Bp-n a gépbe bemenetnél kérték a vízumot!

Előzmény: hacsapuri (652)
hacsapuri Creative Commons License 2019.10.11 0 0 652

Szerintem nem lesz gond, nem emlékszem, hogy Pesten kérték volna.

 

Jó tanács, pár szendvicset vigyetek, ha tudtok,mert Bakuban 10-11 előtt nem nyit ki semmi :-)

Előzmény: COOP (651)
COOP Creative Commons License 2019.10.11 0 0 651

Ami nekem nem volt egyértelmű: a vízum érvényességéhez a beutazás dátumát kérte, ami tekintve hogy a wizz air éjfél előtt indul és hajnalban érkezik, én az érkezés napját adtam meg. Remélem a magyar kiléptetésnél (ami még az előző nap) ez nem lesz gond. Szerintetek?

 

Ez így ok volt?

Előzmény: rupert_pupkin (622)
pó_apó Creative Commons License 2019.07.09 -1 2 650

A könyvvel kapcsolatban lécci privátban, ne tartsuk fel a többieket...

csep8888 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 649

Arcah Köztárasaság, vagyis örmény Montenegró (közismertebb nevén Hegyi Karabah) eltörölte a napokban a vízumot a 21 napos beutazásra (turisták számára). Eddig se volt vészes költség (3000 drám), de most már nem kell vesződni a sztyepanakerti külügyminisztériumban. Egy bürokráciával kevesebb. http://www.nkr.am/en/visa

 

 

Továbbiakban ajánlok egy jó szállást Jereván belvárosában. Diana Hovakimyan, Jereván, Tigran Metz prospest 27/2, 15.emelet 3. lakás (jó panorámával). A tulajdonos operaénekesnő, aki kulturális turizmusra vágyik, annak ott a helye. Nagyon jó kapcsolataik vannak országszerte, Karabahban is. Hirdet az airbnb-n is. Azonban nem csak ott lehet foglalni, vagy kérdezni tőle, hanem viberen és whatsappon is elérhető szinte mindig. Tel:+374-99-603-666

 https://www.airbnb.hu/rooms/8881286?_set_bev_on_new_domain=1560339854_B7NWyDhVIBxSpw59&source_impression_id=p3_1560339873_L0FOAgp7uytY%2B0u6

csep8888 Creative Commons License 2019.02.27 0 0 648

Másnál láttam azt a vízumot, de mi sohasem kaptunk. Igaz mi más utakon járunk, sokszor az örmény hasódsereggel és veterán női NGO-val mentünk be ellenőrzés nélkül.

A Karabahi, arcahi téma lezárva. 

 

Más téma: Nahicsevánban a hegyekben ki merre járt? Meddig lehet felmenni, engedély nélül?

Előzmény: W.L. (647)
W.L. Creative Commons License 2019.02.22 -1 0 647

Ahhoz kepest, hogy "Karabah sohasem pecsetel sehova sem", nekem egesz oldalas szines karabahi vizum diszeleg az utlevelemben.

Kerhettem volna, hogy ne tegyek bele, de nem tettem.

Szoval legalabb egyszer mar pecseteltek egy utlevelbe. :-)

Előzmény: csep8888 (645)
pó_apó Creative Commons License 2019.02.22 -1 2 646

Ó, míly szerencse, hogy az index fórumot viszonylag mérsékelt létszámban olvassák azeri turisták! Vagy, akik olvassák, nincsen festékük. Se ollójuk, hogy szétvagdossák a topicot azerre és örményre.

 

Na most akkor mondjátok meg, nagyokosok, mi legyen:

https://www.youtube.com/watch?v=WL267KKvRRk

Előzmény: csep8888 (645)
csep8888 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 645

Nem régóta vagyok  ezen a fórumon, de régen az utazas.com-on külön volt mind a kettő. Azért se jó, ha egyben van, mert általában nem egymás után keresik fel őket az utazók, max. Georgián át. Mi is voltunk úgy, és a fényképeinket végignézték, hogy voltunk-e Karabahba. A pecsétből kiderül, ha nincsen másik útleveled, hogy jártál Örményországban, de Karabah/Arcah sohasem pecsétel sehova sem. 

 

 

Egy történet még ehhez, vittünk azeri túristákat Ausztriába Sopronon keresztül. Az egyik azeri hölgy rosszul volt és gyógyszertárat kellett keresni, ahol keresgéltem ki volt írva a táblára hogy Jerván lakótelep. Ahogy ezt meglátták, már csak a festékboltba akarta menni, hogy átfessék a táblát (pedig jól szitulát 40-es üzletember a feleségével volt és a gyerekekkel, nagymamával).

 

Előzmény: W.L. (643)
csep8888 Creative Commons License 2019.02.21 0 0 644

Kabahba a fővárosban adnak vízumot, kb. 3000 dram 1600 Ft. Könnyen látogatható, minden van mint Örményországban, csak nagyon ritkán lakott terület.

 

 

 

Előzmény: 0n3globe (642)
W.L. Creative Commons License 2019.02.21 -1 2 643

Miert vannak egy topikban?

Mert mikor nyitottam, alig ment valaki egyikbe is, tehat kulon topikok tulzasok lettek volna. Gruzianak viszont mar volt kulon topikja, amugy az is ment volna veluk egybe gyakorlati megfontolasokbol.

Serti mindket felet? Kit? Nem hinnem, hogy kormanyaik es lakossaguk ezt a topikot bongesznek. Rajtad kivul eddig senkit nem zavart.

Engem marhara nem erdekelne az sem, hogy egy orosz forumon Magyarorszag mivel kerul egybe.

Szerintem utazasi forumokon jobb nem eroltetni a politikat.

Előzmény: csep8888 (639)
0n3globe Creative Commons License 2019.02.20 0 0 642

 A nahicseváni vízumfelvételről nem tudok sajnos semmit, de ha változik a helyzet a héten, akkor jelzem. Első hallásra elég meredeknek tűnik a gondolat.

 

A transznyistriai rubel vicc volt, van valamennyim, de megtartom magamnak szép emlékként, gondolhatod nem marad véletlenül párszászezer forintnyi. Te mit csinálnál vele? Jó befektetés, stabil valuta? :)

 

W.L nick, aki ezt a topicot nyitotta szimpatikus hozzászólásokat tett az amúgy nem túl népszerű Bangladesh topicban, talán azt is ő nyitotta Csak ennyi. Tisztázás végett: amire én gondolok Indiai és a népirtásukról híres Burma között van, de gondolom hallottad ezt már.

 

Persze Abháziába és Karabah-ba is simán bemegy sok utazó, talán bankautómatából is tud leszedni pénzt az ember, bár lehet utána tiltja a bank a kártyát, de a mellette lévő ország pénzét valószínűleg váltják, Karabah-ban talán nincs is külön valuta. Mondjuk a vízum nekem még ködös. Egy abház vízumot beadtam nemrég azzal az igénnyel, hogy másnap szeretnék belépni, visszadobták, persze ott állt, hogy egy hét, de amúgy olcsó és egyszerűnek tűnt. Viszont több emberrel dumáltam az elmúlt hetekben, aki ott született és szerintük para... olyat is mondott intelligens újságíró Batumiban, hogy problémám lesz utána a georgiai hatóságoknál.

 

De maradjunk a topicnál, a kérdésem irányodba Karabah Yerevan felől. Visa? Lové? De ami az igazi kérdés, oké, bemész, de mire kell figyelni utána. A linkelt blogger esete elgondolkoztató. Ha jól rakom össze és jól értem 10 éve bement Karabak-ba, majd 3 évvel ezelőtt egy másik állam polgáraként visszament Azerba (lévén volt 3 útlevele), onnét Fehéroroszországba, ahonnét deportálták Azerbajdzsanba vissza és 8 évet kapott, mert meglátogatta Karabah-ot. Ez kemény kis eset első  olvasásra. Bizonyára tudod, hogy az azeri vízum kitöltötésekor rákérdeznek jártál-e Karabah-ban, mert ez bűncselekmény Azerbajdzsanban.

 

Az azeri vízum a legkönnyebb visaként van emlegetve a neten. 3 napot írtak, de pénteken beadva csütörtöki belépést egedélyeztek, a pénz nem volt emlékezetes mennyiségű, egy 1 mega alatt jpg foto kell hozzá az útlevélről, és talán egy szállás címe, bookingból alapból megvan.

 

 

 

 

Előzmény: csep8888 (641)
csep8888 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 641

Én nem beszéltem Abháziáról. A nahicseváni határon a vízumfelvételt kérdeztem Törökország felől. 

Az abház-grúz határon nincsen most semmi probléma. A dél-oszét határ nem átjárható.

PMR rubel mennyi van?

 

Nem tudom, hogy jön ide Banglades, vagy a jereváni Bangladesről beszélsz?

Előzmény: 0n3globe (640)
0n3globe Creative Commons License 2019.02.19 -1 0 640

 

Egész pontosan melyik határon szeretnéd felvenni a vízumot?

 

Én hallottam olyanokat, hogy rá lehet baszni ilyen ötletekre, gondolom te is --> https://www.bbc.com/news/blogs-trending-38804499

Itt a környéken azt mondják egy szimplának tűnő Abkhazia belépésből is lehetnek gondjaid a Georgiai hatóságokkal.

 

Nálad mi a tapasztalat enter in Artsakh/Karabakh témakörban? És Abkhazia, Oszétia Georgia felől?... utóbbi elég káoszosnak tűnik elsőre, előbbinek meg mintha lenne valami szir-szar lovéja, mint Transzdnyisztiánnak, amikor nullán voltam be akartam váltani otthon, mert nem tudtam olvasni a cirilt, de amikor mondta a váltó, hogy ez rubel, beugrott honnét is van. Nálad hogyé van a Dnyesteren Túli Rubel? :) DTR? :)

 

Csak váltják minden ilyen szakadár államban a szomszédos lovét....

 

Ugyis szombaton tartasz előadást a topicban, de vigyázz, nehogy olyan felszínes tanácsokat adj, hogy az legyen a vége, mint amikor Hutnik Karcsi bebaszva katonákat fényképezett az afrikai polgárháborúban. Jó ötletnek tűnt, gondolta, de aztán elvették a fényképezőgépét.

 

Amúgy feleslegesnek érzem a kritikádat W.L-el kapcsolatban, legalább van ez a fórum és W.L hozzászólásai viccesek voltak a Bandladesh topicban. Persze igazad van, de én pl. tök normálisnak tartom ha valami ruszki fórumon Romániát és Magyarországot egy lapon említik, ha valaki előadást tart, és a bangladeshiekről és az indiaikról azt találja mondani, hogy ugyanolyanok akkor persze sziszegek magamban, de mégis van ebben valami igazság. Egy thainak hogyan magyarázod el, hogy a cigányok, magyarok és románok különbözőek? És amúgy szerintem igaz is, tök ugyanolyanok, mégha ez neked és másnak, aki ezt a fórumot olvassa fáj. Nem tudom sajnálni őket érte.

Előzmény: csep8888 (639)
csep8888 Creative Commons License 2019.01.27 -2 0 639

Először is miért van egy topic-ban Örményország és Azerbajdzsán? Szerintem ez mindkét felet sérti. Ez olyan, mint ha Magyarország és Románia egy topicba lenne, a drom.ru orosz utazási fórumán. 

Hegyi-Karabah esetében is az útobbi években az Arcah országnév használata  a népszerűbb a poszt-szovjet térségben, főként Örményországban. Történelmi örmény terület, a Karabah, karabag elnevezés, a török/azeri névre utal, vagyis a "kaukázusi Montengegró".

 

Néhány kérdésem, Nahicsenvánban járt mostanában valaki? Határon felvehető vízum van-e? Régen Batumiban lehetett legkönyebben csináltatni.

 

Jerevánba utazóknak, ajánlok egy jó és olcsó szállást a belvárosban:

Diana Hovakimyan, Jereván, Tigran Metz pr. 27/2 XV/70 (a régi orosz mozi mellett)

Viber: +374-99-603-666

Airbnb-n is fent vannak. Gazdag kulturális programmal várják az Örményországba látogatókat. Operaestek, örmény népdalok. 

Örményországban is az utóbbi években egyre jobban beindul a fogászati és optikai turizmus, főként Skandináviából és Nyugat-Európából. 

Érdekességből néhány ár: jó minőségű fogtömés 5000 Ft, inplantátumok: 120.000 Ft-tól. Bifokális, multifokális szeművegek, kerettel 20.000 Ft-tól.

pó_apó Creative Commons License 2018.12.06 -1 2 638

„Satube” utazónk az alábbi szöveget tette a Grúzia topicba. Mivel érinti Azert is, átmásoltam ide. Kezdődik azzal, hogy Tbilisziből előbb autóval akartak eljutni Bakuba, de vonat lett a vége.

Tessék:

 

Végül is vonattal mentünk, ami nem biztos, hogy a legjobb döntés volt,legközelebb már nem ezt választanám, hanem vagy a kétországbeli  marsutkákat, vagy a repülőt. ( a vonatjegy első osztályon 88 lari/fő volt, a repülőjegy alig lett volna több.)

Nagyon leharcolt szovjet típusú vagonok voltak, amiben az jelentette az első osztályt, hogy az egykori másodosztályú négyágyas fülkékben a felső két ágyat lefűrészelték, így maradt kettő....Az tény viszont, hogy így nem kellett másokkal osztozni a hálófülkén. 

Utaztam én annakidején ugyanilyen kocsiban Pesttől Leningrádig is, de most már nem ugyanaz az érzés, valahogy sok volt ez a 13 óra zötyögés is,úgy látszik öregszem. Arról nem is beszélve , hogy  a vonaton nincs büfékocsi, amire csak az utolsó pillanatban kérdeztem rá indulás előtt, alig akarta engedni a  gyizsurnaja , hogy leszálljak, és az állomáson még gyorsan enni-innivalót vásároljak.

A vonat volt egyébként az egyetlen hely, ahol magyar szót hallottam, de ő sem túrista volt, hanem egy nagyon kedves Tbiliszi követségi alkalmazott hölgy, aki Gandzsába tartott, ő sok érdekességet mondott mindkét országról.

 

Bakuról profiknak nem sok újat tudok mondani, azt hiszem. A tágan vett belvárosa rendkívül tiszta, nemhogy graffiti nincs, vagy csikk nincs eldobva, de még a faleveleket is  mind azonnal felsöprik. A szállásunk -egy apartman -az Óvárosban gyönyörű helyen volt , a falak mentén. (12.000 Ft volt egy éjszaka, és -mivel már 9-re beértünk- az első délelőttöt nem kellett kifizetni. A tulaj kijött elénk az állomásra, és kivitt a végén a repülőre is. ) Mindezek mellett  nekem a Tbiliszi óváros a hegyoldali fekvésével talán jobban tetszett.

Baku óvároson kívüli belvárosa olyan, mintha egy gazdag európai városé lenne. Az egyetlen, ami igazán meglepett: noha valamivel drágább, mint Grúzia, illetve Tbiliszi,de ár-érték arányban szerintem rendkívül megéri így is, egy ilyen pompás,rendezett városról azt hinné az ember, hogy minden sokkal többe kerül. Most arról nem is beszélve, hogy a metrójegy 50 Ft... Szóval a kis pénzünkből rendkívül jól éltünk, ettünk-ittunk mindenhol.

És az Alijev múzeum azért nem gyenge. Nem elsősorban a benne lévő kiállításokra gondolok, hanem magára az épületre, kívülről, is, de főleg belülről nagyon nagy hatással volt rám. Azért ez a design...hihetetlen, lenyűgöző, nem találtam rá szavakat...Ez a Zaha Hadid tervező nem véletlenül lett sztárépítész. 

Azon kicsit csodálkoztam, hogy ez a reprezentatív épület elég messze esik a Belvárostól, kicsit kies helyen, de metróval nem volt gond megközelíteni.  

 

A lángtornyokról már sokan írtak, érdemes oda este is felmenni, a Hősök parkjából a tornyokat illetve a várost megtekinteni , gyönyörű volt.

 

És még egy észrevétel: A helyiek hétköznap is nagyon szépen ,igényesen öltözködnek, a férfiak és a nők egyaránt, látszik, hogy a ruháik mínőségi anyagból vannak,és hogy sokat adnak a ruházkodásra.

 

Szóval Bakut feltétlen érdemes megnézni, különösen, hogy még nem is nagyon fedezték fel.Rajtunk kívül lényegében csak orosz turistákat láttunk. ( nyáron nyilván másképp van.) Mivel az elektronikus vízumot most már elég könnyű megszerezni-nekem kb.15 perces munkába volt- így már ez sem lehet akadály. 

 

A néhány nap legfőbb benyomása: szuper hely ( Grúziához hasonlóan !)

pó_apó Creative Commons License 2018.10.28 0 1 637

Elvileg nem. Rákérdeznek, de nem kutatgattak. Nekem volt valamennyi, visszakérdeztem, van-e a beljebb pénzváltó, mondták, hogy igen és kész. És volt is.

Előzmény: rupert_pupkin (636)
rupert_pupkin Creative Commons License 2018.10.28 0 1 636

Sziasztok! Lehet azeri pénzt kihozni az országból? Lehet fog maradni. 

pó_apó Creative Commons License 2018.10.13 0 1 635

Quba-ba busszal, kettőnkre 8 M volt. Aznapra nem is terveztünk mást, mint bejárni a városkát meg a zsidó negyedet. Amúgy egy taxis kapott el minket még a buszállomáson, ő vitt a szállásra is (5 M), vele ügyeztük le Xinaliq és Laza-t.

Előzmény: Aglehsz (633)
Aglehsz Creative Commons License 2018.10.13 0 0 634

Most előre lefoglaltunk egy kocsit sofőrre,a négy Baku környéki látnivalóra: Gobustan,iszapvulkán,Ateshgat,Yanardag,60 euró egy nap így/ kocsi.Csak hogy legyen privát luxusmóka is😃.Másnapra meg lett csoport Khinaligba,mert az 50 usd/fő árat kínálták,ami min.8 főtől megy.Az is sínen van szóval.

Aglehsz Creative Commons License 2018.10.11 0 0 633

Qubába akkor busszal mentetek?Úgy olvastam,mire a busz odaér,a marchrutkák már elmentek fel a faluba.Vagy azért még indul kocsi?Húzós egy napba ezt belerakni,de a csoportos utak is így mennek,lehet marad az.

Előzmény: pó_apó (629)
rupert_pupkin Creative Commons License 2018.10.10 0 0 632

chubby: Köszönöm, tetszik az aeroexpressz a városba bejutásra. Nem értettem miért írod, hogy éjjel 3-kor is pontosan indult, hiszen a menetrend szerint 6-tól járnak. Aztán figyelmesebben is megnéztem: a lap alján írja az éjjeli/hajnali időpontokat. ;-) Gondolom ezért merült már fel itt a topikban is többször a hajnali gép induláshoz a kijutás problémája.
Aglehsz: a szállásadónak írtam, hogy ha lehetséges korábban foglalnánk el a szállást, mert korán érkezik a wizz. Ő pedig jó üzleti érzékkel rögtön ajánlott egy reptéri transzfert. Vízum: Írt a barátnőm konzulátus e-mail címére, napon belül válaszoltak, hogy megfelelő, ha a beutazás napjától érvényes a vízum, akkor is, ha még az előző nap hagyja el a repülő Magyarországot. Ezt túl aggódtuk… ;-)

chubbyka Creative Commons License 2018.10.10 0 1 631

Igen,valtani  kell,de 10 manatbol már indulhat a kaland.Ha jol remlik,a reptéren 1.91-ert valtottuk a jurot, a városban meg 1.97....Ja és a váltós manusz csak leborulva aludt, megtévesztéskent, amugy nyitva van.

Előzmény: Aglehsz (628)
W.L. Creative Commons License 2018.10.10 0 0 630

Te egy orok optimista vagy! :-)

Csak hat a nagykovetnel egy bizonyos keletszakerto mar megelozott.

Es gondolom a masik 2 (!) kaukazusi utikonyvedet sem mellekelted referencianak. :D

Előzmény: pó_apó (629)
pó_apó Creative Commons License 2018.10.10 0 0 629

WL: könyv: a dolog nincs még lejátszva, a napokban írok egy baráti hangú levelet az azeri nagykövetnek :-)

 

Aghelsz: Reptéri váltás alig valamivel rosszabb, mint a városban. Valamennyit érdemes.

Emin: ő jött ki értünk a reptérre, az volt 20 dollár. (Vissza taxit rendeltünk, az volt 18 manat. A reptérre fél háromkor indultunk vissza, így belefért a fél órás szarkodásuk is a regisztrációs ’asztatás miatt.)

Emin: napi 100 dollárról indultunk, kis alkuval maradtunk a két nap 150 EUR-ban.Talán mehettünk volna lejjebb is, de nagyon bejött a pasi és később sem rohantak le a taxisok, hogy körbevigyenek.

 

A program nagyjából ez volt (valahová elkevertem a listát és bocs az összevissza nyelvű irogatásért):

1. nap: Shuvalan, Yeszenyin Park, Pir Hasan, Buzova, Aliagli, Mashtaga, Bilgah, egy híres imam testvérének sírja, Mastaga, seven doors (Said Ibat), Nardaran (katonailag éppen lezárva), a said ibat-os szentember rokonainak a háza, Ramana erőd, Qala régészeti park. 9.oo – 16.30.

 

2. nap : Gobustan (múzeum és a környék), sárvulkánok (külön terepjáró 15 manat), Bibi Heybat, James Bond olajmező, Janar Dag, Ateshgash, Mahammadli, Ali Dashi (Ali sziklája), Amirjan mecset. 9.oo – 15.30

 

Quba: a környéken lényegében 3 irányban vannak látnivalók: két vízesés, egy kis tó és Xinaliq, Laza. Esetenként 60 manat, de lehet még alkudni. Két helyszín belefér egy bő napba.

 

Csapvizet nem ittunk, de tea, fogmosás persze.

Előzmény: W.L. (627)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!