Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2017.05.24 -1 1 5518

Keire is nagyon egyszeru eljutmi, naponta tobb repulojarat megy oda megbizhatoan. Banda az egyetlen ami kiszamithatatlanabb, de a ti idotokkel ossze fog jonni. Pelni menetrend kb 1 honappal az ut elott varhato.

Szallast szerintem teljesen felesleges a neten keresgelni es foglalni. Az olcsobbak eleve nem foglalhatok ugy. Max a Coastert foglalnam le elore Keien, de azt is eleg telefonom mar kinntrol szerintem.

Belfoldi repjegyek kozul max az elsot, a Jakarta-Ambont vennem meg elore, a tobbit kinnt, pl a jakartai repteren. Azt az elsot sem most, hanem az utazas elott par hettel. Es ha pl Lion lenne, ami nemigen fogad el magyar kartyat, akkor vegyetek meg kozvetito cegen (tiket.com, nusatrip) keresztul.

A visszautra szolo jegyet szerintem ne vegyetel meg elire, mert talan meg Ternate is beleferhet az idotokbe, es akkor onnan repulnetek vissza. Vagy par nap Sulawesin, es akkor Makassarbol.

Tovabbi utazasi tippekert az egyes szigetekrol olvasgasd honlapomat, illetve ajanlom wanbo blogjat is, elsokent kulonosen ezt a bejegyzest:

http://utazovagyoknemturista.blog.hu/2017/03/07/hogyan_utazzunk_indoneziaban

Előzmény: jankovity (5517)
jankovity Creative Commons License 2017.05.23 0 0 5517

Kedves W.L.!

Meg van a jakartai repülőjegy.

Dec 15-én érkezünk és jan 12-én jövünk haza.

A terv az, hogy 16-án mennénk Ambonba és 8-án vissza Jakartába.

Gondolom a  Lease-szigetekre egyszerű átjutni Ambonból, Banda és Kei a nehezebb

A hajó menetrendre mikor lehet számítani kb? November az reális?

Bajba vagyunk még a szállásokkal, elég kevés a neten elérhető vagy teljesen fölösleges előre foglalni bármit is?

A repjegy szintén kérdéses, bár több helyen írtad ,hogy 1 nappal előtte is elég megvenni ,szeretünk azért biztosra menni.

Minden ötletet,tippet, segítséget szívesen fogadok és köszönöm szépen előre is.

Előzmény: W.L. (5496)
W.L. Creative Commons License 2017.05.23 -1 1 5516

A tomeges utazas a ramadan vege elotti es utani 1-1 hetre jellemzo inkabb. Ekkor is lehet jegyeket kapni, de dragabban.

A Manadoba utazast pedig nezd meg Jakartan es Surabayan at is, hatha ugy olcsobban jon ki.

Latom hiaba mondom, hogy junius nem Keien es Eszakon esos evszak, csak Kozep-Malukuban, nem akarod elninni valamiert.

Akkor ime a statisztikak:

Kei - ezen lathato, hogy junius kevesbe esos:

https://en.climate-data.org/location/605420/

Es Ternate - erre pedig eleg egyenletes a csapadek egesz evben:

https://en.climate-data.org/location/47204/

Persze mint azt honlapomon is irtam mar, az indonez idojaras nem mindig koveti a statisztikakat.

En emiatt nem idegeskednek, viszont jobb ha nem tul szoros az utiterv, hogy 1-1 esos napon a jobb idot ki lehessen varni helyben.

En Kei jobb statisztikaja ellenere tovabra is Eszakot ajanlanam inkabb, azzal 2 repulessel meglenne a Manado-Maluku-Makassar ut, mig ugyanez Kei-jel 5 repulest jelentene, raadasul ott nem is igazan tudnatom jol kihasznalni az amboni megallot sem, mert ott tenyleg a junius a legesosebb.

Siaut en Eszak-Maluku eseten siman kihagynam, mert akkor Malukuban is lathattok vulkanokat boven, es nem kell hozzajuk egy oda-vissza hajout sem.

Togeanert szerintem nem kar.

Sulawesin csak egyik helyrol a masikra eljutni felesleges kocsit berelni, Makassarbol megy busz mind Tanatorajaba, mind Bira fele.

Előzmény: Rekkan (5515)
Rekkan Creative Commons License 2017.05.23 -1 1 5515

Kedves Laszlo, nagyon szepen koszonom a hozzaszolasod, mar ez is rengeteget segitett. Nem igazan arrol lenne szo, hogy keves lenne Sulawesi, inkabb az ellenkezo, oriasi de viszont eljutni egyik helyrol a masikra rengeteg idot vesz igenybe, es mivel tenyleg csak 3 hetunk van, nem szertnem a fel utazasunkat a buszban tolteni. Egy kicsit megremit az is, hogy Ramadan ideje alatt lennenk ott (junius 10tol julius 1ig), es olyan remhireket olvasok, hogy az emberek ezrei mennek haza, igy lehet az ember ra se kerul a buszra, hajora stb. bar nem tudom mennyire lehet ennek hinni. Bar repulojegyekkel kapcsolatban kellemetlen meglepetes, hogy makassar es manado kualabol a 140€/csomag nelkul/egy irany fapadossal kicsit durva, ugye megszoktuk az olcso azsiai jegyeket, meg az en hulyesegem, hogy ma napig csak filozok merre is lenne jobb menni. Mai nap vegigolvasgattam par oldalt Malukuval kapcsolaltban, es bevallom lenyugozott. Ugye Kei es Ambon esos juniusban, inkabb eszakra nezelodtem, jegyek is remek arban vannak de mindenhol azt olvasom ott is junius a legnedvesebb, rengeteget esik, igy nem tudom mit csinaljak. Voltunk mi mashol esos evszakban es remek idonk volt, nem tudom az elorejelzesek mennyire igazak a foldnek ennek a tajekan de eszak Maluku tenyleg nagyon megtetszett. Ha be tudnam iktatni akkor maradna Siau, Toraja es Bira, sajnos Togean akkor is esne a rossz elerhetoseg miatt, de azt majd legkozelebb mikor tobb idonk lesz. Autot akkor tobb mint valoszinu berelnenk soforrel, hogy el tudjunk jutni egyik helyrol a masikra a helyszinen pedig berelnenk robogot, mert jobb szeretjuk ha az onnalosagot, nem fuggni senkitol. 

Előzmény: W.L. (5513)
mona-lisa Creative Commons License 2017.05.22 -2 1 5514

Szia. Mi tavaly voltunk Sulawesin.

Éjszakai busszal mentünk fel Toraja földre Makassarból ott volt sofőrünk pár napra majd vissza Makassarba és ott is kibéreltünk egy pasit.

Söfőr nélkül szerintem nem is érdemes probálkozni kocsibérléssel. Vagy legalábbis én tanácsolnám.

A hegyekben a falvakban könnyen eltévedsz, én nagyon jól tájékozodóm de itt befuccsolt a fejemben a gps, és borzalmasak az utak. Föld aszfalt válakozva logikátlanul. Néha olyan helyekre hajtottunk be mintha vki hátsókertjén mentünk volna keresztül. Továbbá az esőtől néha lecsúszik a fél hegy ami viszi magaval a főutat is, itt vagy elférsz a maradék félméteren vagy kerülsz a kertek alatt. 

Ja és még 1 tipp de tényleg csak saját vélemény, kinek mi teccik.

Hacsak nem vagy antropológus 1-2 nap sírnézegetés bőven elég. 

Előzmény: Rekkan (5512)
W.L. Creative Commons License 2017.05.21 0 0 5513

Semmi hulyeseg nincs a kerdeseidben, inkabb az jon le, hogy mar eleg jol utananeztel a lehetosegeknek.

Ha mint irod, kevesnek erzed Sulawesit onmagaban, akkor szerintem akar Eszak-Maluku, akar Kei is hozzaadhato.

Elvileg juniusban ezek egyikeben sincs esos evszak, az akkor Kozep-Maluluban van. Viszont megkozelitesuket rosszul latod.

Eszakot inkabb Manadobol erdemes megkozeliteni, onnan van repulo mind Morotaira, mind Ternateba. Utobbiba tobb, illetve heti 2-3 hajo is megy. Talan legjobb lenne Morotaira repulni, onnan Tobelon at menni Ternatera, es utana onnan Makassarba repulni. Ez esetben szerint kihagyhato Siau es alighanem Eszak-Sulawesi strandjai is, ott inkabb Tangkoko es talan Tomohon nyujtana pluszt.

Kei Makassarbol Ambonon at repulovel siman elerheto egy nap alatt, de ez ugye dragabb repules lenne, oda-vissza ugyanarra kene repulni, es szerintem Kei onmagaban kevesebbet nyujtana mint Morotai, Halmahera, Ternate es Tidore.

Makassarbol kocsit berelni inkabb soforrel szokas. Egy hetre talan napi 600ezer korul kezdodne, benne benzinnel es a sofor koltsegeivel.

Előzmény: Rekkan (5512)
Rekkan Creative Commons License 2017.05.21 -1 0 5512

Elore is elnezest kerek ha netan zavarlak emailemmel, de gondoltam rad irok szemelyesen, lattam mennyit segitesz az embereknek a kerdeseikkel. 

Junius 10en indulunk utnak, szoval elegge le vagyok maradva, de egyszeruen donteskeptelen vagyok, mert ugye sulawesi oriasi, es csak 3 het all rendelkezesunkre, uttal egyutt. Eddig arra gondoltam, hogy a kovetkezokeppen indulnank utra: Manado, ott megneznenk a nemzeti parkot, majd tovabb inkabb a teljesen eszaki csucsokre, mert a bunaken nem igazan erdekel, nem vagyunk buvarok. Arra gondoltam par napra folmennenk Siau szigetere, valami megfogott rajta, a magas hegyek, vulkan, keves turista. Viszont igy kihagynank a Togean szigeteket, mert ugye oda jutni es onnan elmenni nem a leg egyszerubb. Manadobol lerepulnenk makassarba, onnan (az lenne a legjobb ha lehetne autot berelni, de nem tudom mennyire lehetseges, keves info van a neten) folmenni Tana Toraja, Tempe to, Rammang Rammang majd Bira es vissza makassarba.

Nem annyira rossz ez a terv de valahogy megis nem erzem remeknek, nekem az elsodleges cel a Kendari mellett levo Labengki sziget volt, nagyon megtetszett de bezartak a Nirwana hotelt az obolben es mas szallas nagyon nincs, meg ugye a nirwana tenyleg gyonyoru lett volna.

Aztan lattam, hogy makassarbol vannak nagyon olcso repjegyek Ternateba, foleg Dodola szigete csabit, de ha jol ertem pont monsoon idoszak van? Ugye Malukuval kapcsolatban a lenti resz lenne a leg, foleg Kei de ahogy latom, nagyon huzos oda eljutni, foleg Kuala Lumpurbol. Gondolkodtunk Kalimanthanon is, osszekotni a Derawan szigetekkel de ahhoz megint elorol kene mindent kezdeni.

Komolyan neharagudj a hulye kerdesekert, ha van barmilyen otleted vagy tipped mit hagyjunk ki es inkabb mit nezzunk meg, merre menjuk, nagyon szivesen fogadom.

Elore is koszonom es tovabbi szep napot barhol is vagy!

Udvozlettel

Réka

wanbo Creative Commons License 2017.05.20 -1 0 5511

OFF: A költségekre értettem, hogy egy Tonga - Szamoa kombináció talán olcsóbb lenne, mint bármi más (még ugye Fidzsi hasonló árszínvonal, viszont a turistásabb szigetei valamiért kevésbé vonzanak). Mondanom sem kell, barátnőm nagy álma Francia Polinézia és a Cook-szigetek, bár én is célirányosan mutogattam neki képeket Aitutakiról, meg Bora Borát és társait ugye nem kell neki sem bemutatni. De persze még Vanuatu is lehet belőle, bár nem szeretnék túl sok helyet belevenni, vlaószínűleg a repülés lesz a költség nagy része. Amint aktuális lesz, jelentkezem természetesen az Óceánia topikban, az úgyis eléggé leült mostanában; aztán kibeszélhetjük majd az egyes országokat. :) 

Előzmény: W.L. (5509)
zsolesz11 Creative Commons License 2017.05.20 0 0 5510

Sziasztok!

Októberi indulással keresek útitársakat Jáva, Bali, Lombok stb. 

Útiterv megbeszélhető. 

nyaralas222@gmail.com

W.L. Creative Commons License 2017.05.20 -1 0 5509

OFF: Nehogy Szamoa legyen mar, a legszornyubb hely Oceaniaban!

Van ott annyi jo hely.

Előzmény: wanbo (5508)
wanbo Creative Commons License 2017.05.20 -1 0 5508

Legközelebb jövő télen lehet esedékes, bár barátnőm mostanában nagyon rákattant Óceániára, és mint ahogy te is tudod ugye, az is már régi álmom, úgyhogy nem nagyon kell győzködnie! :) Az anyagiakkal is kb úgy állok, hogy jövő télre bele kell, hogy férjen, akár egy drágább úti cél is (mint pl Cook szigetek vagy Francia Polinézia) 1-2 hétre (valami "olcsóbbal" kombinálva összesen kb egy hónap erejéig); de én abszolút meg lennék elégedve akár egy Tonga - Szamoa kombinációval is; ha a repülőjegyeket ki tudnánk hozni "olcsón", pl fapadossal Ausztrálián vagy Új Zélandon keresztül. Szóval ez még képlékeny, de ami késik, nem múlik, előbb-utóbb visszamegyek Malukuba és Raja Ampatra, ez biztos. Nem kizárt, hogy már jövő télen! 

Előzmény: W.L. (5507)
W.L. Creative Commons License 2017.05.20 -1 0 5507

Es mikor is lenne ez a kovetkezo ut?

Ha tobb regiot kombinalnal es fontos a merules is, akkor ugye ovatosan kell idoziteni, hogy mindenhol jo idore legyen kilatas, ugye Kozep-Malukuban es Raja Ampaton maskor van az esos evszak, mint az orszag jo reszen.

Előzmény: wanbo (5506)
wanbo Creative Commons License 2017.05.20 -1 0 5506

Hát, a következő indonéz út egyelőre képlékeny, de igyekszem úgy összehozni, hogy minél hosszabb legyen. Én nagyon jól ellennék akár teljes 3 hónapot is Malukuban, rengeteg hely van még ahol nem jártam, de megnézném, és nem beszélve ugye Raja Ampatról és Misool-ról sem, amik mindenképpen benne lesznek a következő útban (Seram-mal komninálva). Szóval ez majd alakul, bízom a legjobbakban. 

Ami pedig Kei-t illeti, nagyon jó ez a hír, mi ugye a relatíve rossz idő (felhős-borús, ami sznorkelhez nem a legideálisabb, de ha már ott voltunk..) ellenére egy fél napot azért eltöltöttünk a közelben hajókázva és sznorkelezve. Persze nem Banda, de azért hatalams koralltelepeket lehet látni itt is, akár a felszínről, sekély vízben, ráadásul egy német fószer cápát is látott a sekély vízben az érkezésünk előtti napon, szóval biztos itt is érdemes lehet merülni egyszer-kétszer! Főleg hogy ahogyan azt a bemutatkozó szövegükben említik, tényleg felfedezetlen a terület (és ugye hatalmas, főleg ha kiterjesztik majd a merülést akár az egész szigetre, vagy a környező kis szigetekre), ki tudja, lehet, hogy akad néhány igazán különleges búvárhely. 

Előzmény: W.L. (5504)
W.L. Creative Commons License 2017.05.19 -1 0 5505

Mellekelem a kei-i buvarceg nekem is mellekelt reklamjat:

Kei Pirate Divers

Jl. Nyiur Melambai No. 397611 NgurbloatOhoi NgilngofKei KecilKabupaten Maluku TenggaraProvinsi MalukuINDONESIA

Established 2017

mobile +62 813 395 177 90

email info@kei-pirate-divers.com

website http://www.kei-pirate-divers.com/

"Explore a huge  unknowned area, be a pioneer! Max. group size 4 people PER BOAT! No others divers around! Be the first and only one! If you we do together an exploration dive and you like the dive you can name the dive site after you!! This is one of the best places for experienced divers who dived all our planet - one of the last place to explore unknown places with the world-famous amazing rich biodiversity of South-east-Indonesia - highest biodiversity under water on our planet!And of course we offer the full range of any doable course here in a perfectly safe and calm environment (no current, good visibility safe conditions, already astonishing under water experiences from the first dive on), we are a SSI Dive Center but our Instructors are also PADI members so also PADI courses are available. Introduction dive| / OWC / AOWD / Rescue / EFR/React Right / Nitrox / PADI Divemaster / SSI Science of Diving / SSI Dive Guide and many specialties more will improve your diving skills and knowledge - just contact us for your individual request. We’ll make you happy - promise!“

Előzmény: W.L. (5504)
W.L. Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5504

Tovabbra is max 3 honap a terv?

Mert azt szinte csak Malukuval es Raja Ampattal is kitolthetned. Pedig kontrasztkent jo lenne hozzaadni egy kis izelitot Javabol es Sulawesibol is.

Meg valami ami erdekelhet!

A napokban kaptam egy emailt, hogy nyilt egy diveshop Pasir Panjangon is. Ez mar regota idoszeru volt, es novelheti Kei latogatottsagat is. Ugye a merules sokakat vonz, es Kei sokkal konnyebben elerheto mint Banda.

Ha meg ugyis Keien vagytok es meg belefer az idodbe, akkor esetleg Arura is atugorhattok, bar a repulo oda eleg draga. Viszont a komp olcso, ha jar...

Előzmény: wanbo (5502)
wanbo Creative Commons License 2017.05.19 -1 0 5503

Igen, lesz még néhány bejegyzés, és mivel szerencsére elég sok extra fényképem is van, szerintem a továbbiakban is lesz még pár bejegyzés kelet-Indonéziáról. Utána meg mennem kell megint új helyekre! :) 

Előzmény: W.L. (5501)
wanbo Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5502

Hát, ha ismét eljutok oda, szerintem azért merülök majd 1-2-t, Tobelo-ban sem volt drága, de persze a ternatei is érdekel. A dive master mutatott egy frankó videót, amit egy amerikai valaki csinált (anno azt hiszem beszéltünk is erről telefonon), vannak szép dolgok arra a víz alatt. Na meg már csak az miatt is csábító, hogy nem sokan merülnek arrafelé. 

Hát, én is bízom a legjobbakban, rengeteg a potenciálisan meglátogatandó sziget, bízom benne, hogy legközelebb is sok minden összejön. 

Előzmény: W.L. (5500)
W.L. Creative Commons License 2017.05.19 -1 0 5501

Egyebkent orulok, hogy ennyire terszett neked Halmahera.

Mint honlapomon is irom, ugye szerintem is Maluku legerdekesebb szigete, de azert az atlag turistanak szerintem jobban bejon a kiepitetebb Banda, Kei es Saparua.

Ja, es varom blogodon a Saparua meg a Ternate-Tidore reszeket! :-) Azokkal gondolom vegzel Malukuval, esetleg meg Ambon erhet meg egy bejegyzest.

Előzmény: wanbo (5499)
W.L. Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5500

Azert szerintem ha utana mentek Raja Ampatra is, akkor a halmaherai meruleseket nem kell annyira eroltetni. ;-)

Engem inkabb a ternatei varosi merules erdekelne, ami ugye tok olcso is.

Weda Bay Resort gondolom nem a te kategoriad.

Tajkepileg egyebkent az a sziget legvaltozatosabb resze, ahol ti voltatok. Delen, keleten nem tudom, sok ujat latnal-e.

Remelem.osszejon a hajokazas is Sulan es Burun at Ambonba, onnan Tanimbar, majd Seramon at Misool is.

Utana meg Eszak- RA. Ez szuper ut lenne igy, es siman kombinalhato Sulawesivel es/vagy Javaval is, akar az elejen, akar a vegen.

Előzmény: wanbo (5499)
wanbo Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5499

Köszi, ez nagyon jól fog jönni a következő úton! Ajj, már alig várom, hogy visszatérjek. Így közel három hónap távlatában úgy vagyok vele, hogy Halmahera érdekel a legjobban egy következő útra. A térképre ránézve láttam a sziget kb. 1%-át, mégis hihetetlenül változatos volt. 

Yus-szal, a tobeloi dive masterrel beszélgettem egyéb merülő helyekről, ő - Morotai-on kívül - még Jailolo-t is ajánlotta, hogy érdemes ott is merülni. Morotai-ra mindenképpen megyek, amint a következő út összejön, már csak Dodola miatt is, de szerintem több napot fogok rászánni, mint amennyi ezen az úton belefért volna. 

Előzmény: W.L. (5498)
W.L. Creative Commons License 2017.05.19 0 0 5498
azzaren Creative Commons License 2017.05.16 -1 0 5497

Sziasztok! 

Eladó a két alábbi Lonely Planet útikönyvem újszerű állapotban, angol nyelven. Az indonéz könyv 814, a maláj 638 oldal. Mindkét könyv 2013-as, a jelenleg legfrissebb kiadásoknál eggyel korábbi, ennek megfelelően a bolti 10000Ft körüli árak helyett 6000 és 4500Ft áron kínálom őket (vagy a kettő együtt 10). Átvétel Budapesten.

Szintén hasonló kedvezménnyel van még újszerű India, Nepál, Trekking in the Indian Himalayas és Bradt Sri Lanka is, illetve használt LP Kína és Thaiföld. 

W.L. Creative Commons License 2017.05.12 0 0 5496

Ambont mindenkepp kombinaljatok a Lease-szigetekkel, minimum par nap Saparua, de jobb esetben Haruku es Nusalaut is.

Ternate es Tidore is meger par napot, ha belefer.

Előzmény: jankovity (5494)
Zs... Creative Commons License 2017.05.11 0 0 5495

Nem, semmiképp sincs ejtve, csak még nincs hozzá konkrét időpont ;o)

Talán jövő nyáron, ha minden úgy alakul.

Előzmény: W.L. (5493)
jankovity Creative Commons License 2017.05.11 -1 0 5494

Nincs még, de már beugrott pár sziget.Ambon,Kei,Banda.

3x 1hét és végén pár nap Jakarta,hogy biztosan elérjük a repülőt.

Előzmény: W.L. (5492)
W.L. Creative Commons License 2017.05.11 0 0 5493

Apropo a ti kelet-javai tervetek ejtve?

Előzmény: Zs... (5490)
W.L. Creative Commons License 2017.05.11 0 0 5492

25 nap csak Malukura eleg jol hangzik, iden wanboek voltak ott kb egy honapot es jo sok belefert.

Valami utitervetek mar van, hogy melyik szigetekre mennetek?

Előzmény: jankovity (5489)
W.L. Creative Commons License 2017.05.11 0 0 5491

Malukuban luxusszallas tobbnyire nincs is. ;-)

Esetleg sok merules vagy hajoberles dobhatna a koltsegeken.

Előzmény: Zs... (5490)
Zs... Creative Commons License 2017.05.10 0 0 5490

Ennyiből minden repjeggyel együtt is kihozható, bár luxusszállás azért nem fér bele.

Előzmény: jankovity (5489)
jankovity Creative Commons License 2017.05.10 0 0 5489

Sziasztok!

Indonéziát néztem ki a következő utazás célpontjának azon belül is a Maluku régiót.

Az első kérdésem az anyagiakról szól. Kb 25 napos utazáshoz mennyire reális a 3500 eurós költségvetés 2 főre ill. mire lehet ez elég decemberben.

j.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!