Keresés

Részletes keresés

jano5691 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 734

Az adatok alapján valamivel jobb szigetelő képességű a 16mm-es PC (2.4 W/m2K), mint a sima kétrétegű hőszigetelő üveg (2.8..3.0 W/m2K).

Linkek: PC - üveg

Előzmény: rocky_ (733)
rocky_ Creative Commons License 2017.09.01 0 0 733

sziasztok

 

valaki próbált már üveg helyett a falba polycarbonátot tenni ? Van egy pincefeljáróm, fűtetlen, arra gondoltam hogy az ajtaját fixen beépített polycarbonátra cserélném(a fal túl oldalán van fűtés így a meleg valamilyen szinten át fog menni), és tudnám használni ezt a teret novényeknek teleltetésére... Kérdés hogy mennyire tud vajon ílyen módon a 16mm-es polycarbonát hőt szigetelni, valaki próbált már ilyesmit ? Ha már a teret 10 fok körül tartja már elégedett lennék vele, sőt az teljesen ideális hőmérséklet lenne...

johngold Creative Commons License 2017.09.01 0 0 732

Joe!

Én ugyanebben a cipőben járok. Nyáron, napközben szinte használhatatlan, szauna. Teljesen lefedni nem tudom mert még kőfal is van oldalt, vaksötét lenne. Nekem is konyhaajtó és fürdőszoba ablak nyílik erre. Kompromisszumos megoldásként a polikarbonát 1/3-át kiváltom zsindelyre. Valamivel hűvösebb, viszont kissé sötétebb lesz.

Ezekben a helyzetekben nincs igazán jó megoldás.

Előzmény: joevagyok68 (726)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 731

Ez gondoltam ki/így akarom én IS! ..hogy "nyáron" árnyékolja konyha ablakot és csak tavasszal-ősszel-télen süssön be..

Mondjuk így nem csak 2 "oldalt", hanem "felül" IS össze kell majd hozni a zsindellyel !  :-)

Előzmény: epitkezes1 (729)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 730

Még egy jó ötlet. Köszönöm.

Előzmény: epitkezes1 (729)
epitkezes1 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 729

nekem a falnál cserép van (árnyékolás) utána meg a maradék részen üveg. kábé 1/3 - 2/3 felosztásban, kiszámolva, hogy megfelelően árnyékoljon nyáron. Télen rendesen jön a fény. nyáron meg alá napvitorla.

Előzmény: Blue_Sky_007 (728)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 728

HA eccer megcsinálom, akkor lehet ugyan azt az elvet követve mint a medencémnél felül egy ráhúzható (acélsodronyon vagy bármin) Raschel hálót tennék. Amit nyáron fel lehet tenni, amikor meg nem kell le lehet venni. Ha meleg van csak ráhúzom, ha nem akkor felhúzom. Nekem egy 4*4m-es van a medence fölött és a vihart is kibírta (eddig  :-)  ). De vannak a polikarbonát alá is szép megoldások.

Előzmény: joevagyok68 (727)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 727

"Javasoltam neki a napvitorlát a polikarbonát alá kifeszítve."

Lehet az IS javít a helyzeten, DE szerintem FELÜLRŐL kéne árnyékolni..

Előzmény: Blue_Sky_007 (724)
joevagyok68 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 726

1 a lényeg...1x kell megcsinálni, DE akkor jól..   :-)

 

Mondom ezt úgy, hogy majd 14 éve van fenn 10mm-es lap...

Természetesen UNortodox módon..  :-)

A tető"rész" 3,5 x 4 méter. (2 oldalán 2-2 méter zsindelyes rész)

Azért UNortodox, mert a táblák úgy lettek felrakva, hogy a légkamrák merőlegesek a gerendára !

"gerendák" 5x15,  kb 85 cm-ként, "felső tábla alá gyalulva lett 1cm vastag léc, az "ráfut" az alatta lévőre..rögzítés "gumi" tömítéses alátéttel, facsavarral..  NINCS tetőléces alátámasztás !

 

2 oldalán zsindely van, azzal kellETT volna összehozni... ami nem sikerült így a kamrákba néhol víz van..

10 éve...DE nem algásodik !

Ez olyan lap volt, amin CSAK 1 oldalon van/volt UV védelem, azt a fólián jelezték is !

SZóval nem algásodik, barnul...

 

Viszont kurta meleg van alatta !

Azért lett ilyen/Így felrakva, mert a konyha ablak van alatta és amúgy setét lenne benn !

 

Viszont a "meleg miatt" a terasz nyáron használhatatlan ! MAx ruhaszárításra jó..gyorsan megszáradnak a ruhák a "melegEBBben" !  :-)

 

Most tervezem átalakítani.... csak még nem tudom , hogy...

Az biztos, hogy 1/3-ra csökkentem a "átlátszó" felületet, amit nyáron árnyékolni fogok FELÜLRŐL!


ÉS most "rendesen" szeretném megcsinálni, ahogy "kell" !

 

Amúgy csak nagyon nagy zivatarban "kopog"...csukott ablaknál akkor SE zavaró !

Ami érdekes még, hogy maga a lap elég "masszív"...egyszer kapott egy kúpcserepet (kb. 8 métert /csúszott"esett" 40 fokos tetőről , és csak "kifehéredett" egy kicsit, de nem likadt ki ! (kb. 10cm-el egy gerenda/alátámasztás mellett kapta el..

 

Ja ilyen elhelyezéssel és alátámasztással is bírta a hóterhet. Nagy havazásokkor IS csak "legalul" hajlott be egy picit, mikor csúszott le a hó és ott összegyűlt !

 

 

joevagyok68 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 725

Lehet gyártási hiba..azon a "sávon" elbacták az UV védelmet..

Előzmény: johngold (720)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 724

Ez így van. A napokban mondta egy ismerős, hogy a konyhája előtt eddig egy Onduline lemezzel fedett terasza volt, ami tök jó hűvös volt nyáron, ugyanakkor a konyhát annyira besötétítette, hogy még nyáron is villany kellett neki bent. Most lecserélték félmilláért polikarbonátra, végre világos van a konyhában, de már anmelegben nem üldögélt a teraszon meg megsül. Javasoltam neki a napvitorlát a polikarbonát alá kifeszítve. A lényeg, hogy sose tudsz minden igényt teljesen kielégíteni, mindig kompromisszumot kell kötni.

Előzmény: epitkezes1 (716)
epitkezes1 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 723

tippelnék: felülről próbálták kiszabadítani a besült gilisztákat a haverjaik. nem? :)

Előzmény: johngold (722)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 722

Még annyit: csak felül van átlyukadva, alul nem!

Előzmény: johngold (721)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 721

Segítségül annyit: három tábla van, alu lemezzel lefogatva egymáshoz, ill. a vége (jobb oldali) lezárva. A jelenség mindhárom táblánál az aluminium lemeztől közvetlenül balra, egy kb. 10 cm-es sávban, végig 5 méter hosszban tapasztalható.

Előzmény: johngold (720)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 720

Felteszem feladványnak a lejjebbi képem nagyított változatát:

johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 719

Nálam előfordult, hogy bemászott  a giliszta egy cellába. Egy-két napig próbált továbbjutni, aztán leállt. Aztán ott maradt, később megsült. Még később visszaolvadt a természetbe.

Előzmény: epitkezes1 (715)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 718

Ezt a kettőt nem szabad egy lapon említeni. Más a célja és funkciója a kettőnek.

A napernyő egy beszűkülten szezonális megoldás, alapjában kifejezetten a naptól és a szemerkélő esőtől véd. A szél már rángatja, ki-be kell tekergetni vihar előtt.

A polikarbonát egy sztenderd megoldás, hibáival együtt. Nem ver be az eső, viharálló. Nem rossz télen kilépni havas időben egy száraz teraszra. Ezt egy napernyő nem tudja biztosítani.

Előzmény: Blue_Sky_007 (713)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 717

Hát vízbe fojtom őket. :-)

Előzmény: epitkezes1 (715)
epitkezes1 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 716

az frankó csak azt meg a szél ellen kell figyelgetni, nem hagyhatod kint egész végig, azaz tulképpen nem fedett a teraszod. ami lehet, nem baj, ha nem az a cél.

Előzmény: Blue_Sky_007 (713)
epitkezes1 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 715

kívülállóként: dehogynem. csak mit csinálsz a beleköltöző állatkákkal pld. darazsak, pókok stb ? :)

Előzmény: Törölt nick (714)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.31 0 0 714

Kívülállóként:

Alga ellen nem az lenne a legjobb, ha nem lenne lezártva a cellák vége, és ki tudna szellőzni/ki tudna folyni a víz?

Előzmény: polikarbonátlemezes (710)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 713

Hát jelenleg győzködöm magam a kitekerhető napellenző mellett.

johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 712

Az algásodásról. 

Először finom párásodás kezdődik, egyes cellákban. Ez úgy vehető észre, hogy finoman bemattul a lemez. Ha közelebbről megnézi az ember, esetleg akkor lehet egyértelműen felfedezni. De az ember nem vizslatja nagyítóval a polikarbonát tetőjét, pláne, ha maga csinálta. Örül, hogy egyszer lemászott.

Amikor a pára gyöngyöző formát ölt a cellában, már egyértelműsíti a helytelen légzárást és ilyenkor még lehetne tenni a szigetelés helyreállításáért. Ha az ember életcélja állandóan a polikarbonát tetőjének légszigetelésre koncentrálódna.

Azután, amikor a gyöngyöző pára már nagyobb vízcseppekké, csíkokká áll össze a cellákban vélhető, hogy következő lépcsőfok az algásodás.

Amikor hosszú idő óta nem tud távozni a víz a cellákból, megjelenik a halványzöld árnyalat. Ez az idők folyamán sötétedik. Évek múltával bebarnul, majd a végére tompán kifakul.

 

Előzmény: johngold (711)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 711

Az enyémnél miden volt, aztán elkezdett dolgozni az idő.

A másik kettőt ( a másét) azért nagyítóval nem vizsgálgatom.

Előzmény: polikarbonátlemezes (710)
polikarbonátlemezes Creative Commons License 2017.08.31 0 0 710

Élzáró szalag - páraáteresztő szalag van a táblákon??!!

Mert ha nincs akkor szokott így kinézni a tábla.

Lecsapódik a pára a cellákban és nem tud távozni onnét, algásodik egy idő után.

 

Mindhárom tetőnél a leázás a nem szakszerű beépítés következménye.

 

Amennyiben minden kiegészítő eleme a rendszernek a helyére kerül nem lehet leázás 4 - 9 év után sem!

Élzáró szalag, páraáteresztő szalag, végzáró profil, toldó elem, csavar+gumis alátét stb..

Előzmény: johngold (709)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 709

Elérkeztünk esszém egyik érdekes részéhez. Ezt tavaly vettem észre, biztosan nem akkor keletkezett.

Előzmény: johngold (708)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 708

A húsz éves polikarbonáttal való együtt élés beteges tulajdonságokat vált ki az emberből.

Azt figyeltem meg magamon, hogy előszeretettel vizsgálom a polikarbonát tetőket, ismerősöknél és rokonoknál kifejezetten tanulmányozom azokat, mert az kevésbé pofátlan és több idő adatik rá.

Alapos vizsgálatom tárgya három tető, az egyik az enyém a másik kettő rokonaimé.

Életkoruk: 20, 9, és 4 év.

Az enyémet - mint írtam - én szereltem, készítettem. A másik kettőt külső erők. Lehet, hogy szakemberek, lehet, hogy nem, de nem a házbeliek barkácsolása.

Általános ténymegállapítás: mindhárom ereszt, szivárog, csepeg. Tehát leázás van.

Előzmény: johngold (707)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 707

Kösz! Majd írok.

Előzmény: polikarbonátlemezes (706)
polikarbonátlemezes Creative Commons License 2017.08.31 0 0 706

Átment az árlista?

Előzmény: johngold (705)
johngold Creative Commons License 2017.08.31 0 0 705

Persze, hogy nem érdemes barkácsolni, az a legdrágább.

Előzmény: polikarbonátlemezes (703)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!