Keresés

Részletes keresés

onlyread Creative Commons License 2022.07.24 -3 1 27466

Szia,

 

sajnos nem úszod meg, számolni kell. 

 

a, általában a legjobb megoldás a Roma Pass, az érvényes azokra a helyekre, amelyeket általában felkeresnek az emberek első alkalommal. Találd ki mit akartok megnézni, nézd meg a szólójegyek árát és számold ki, hogy nektek megéri-e.

 

b, ebben gyakorlatilag semmi értelmes nincs és ha jól látom 94 euró/fő...

 

c, ez kizárólag bizonyos helyekre érvényes, amik nem feltétlenül a leglátogatottabbak

 

Bocs, de úgy érzem, még egyszer át kellene nézned, hogy melyik kártya mit ad és aztán dönteni.

 

Nem tudom miért gondolod, hogy a Colosseumban "egy emeletet" lehet menni. Oda mész, ahova akarsz, kivéve az alsó részt, az külön történet. 

 

A Bazilikát nem tudom, mindig hosszú a sor, de gyorsan halad. Reggel, nyitáskor alig vannak.

 

Úgy emlékszem a kupolába nem lehet elővételben jegyet foglalni, csak helyben vásárlás van. Az árakat jól tudod.

 

Nem értem ezt a ragaszkodást a skip the line-hoz, én nem használtam soha, egy tanácsom lenne: kizárólag a látványosságok saját, hivatalos honlapján foglalj, semmilyen közvetítőt ne vegyél igénybe. Mint ahogy azokat az ajánlkozókat se, akik ott helyben fognak megrohanni és kínálgatni ezt-azt.

 

Ha konkrét kérdésed van, megpróbálok segíteni.

Előzmény: gregorsamsa.reg (27464)
gregorsamsa.reg Creative Commons License 2022.07.24 -2 1 27465

Hostaria Luce- Via della luce 44. 

Ezt már el is mentettem :-)

Köszönöm.

Előzmény: bonnita (27447)
gregorsamsa.reg Creative Commons License 2022.07.24 -3 0 27464

Sziasztok!

Nemsokára megyünk Rómába, de hiába nézem a különféle jegyoldalakat, nem teljesen értem, hogy mikor mit hogyan kell venni. A Vatikán Múzeumba és a Sixtus-kápolnába vettünk jegyet, de egyelőre ennyi, amit sikerült lefoglalnom :-/ Általában akárhova megyünk, mindent sikerül előre megtervezni, de itt most kicsit gyengén álllok.

Vannak kérdéseim, és hátha tud rájuk valaki válaszolni (és még idejük is van válaszolni) :-)   

 

1) Vannak a különféle városkártyák:

a) Roma Pass: Mivel mi alapvetően nem nagyon fogunk tömegközlekedni (hanem főleg gyaloglunk), ez nekünk feleslegesnek tűnik. Ráadásul egy hetet töltünk Rómában négyen, szóval legalább kétszer 3 napra kellene megvenni a kártyákat...

b) Rome Tourist Card - ez jónak tűnik, de nem tudom, hogy hogyan tudom érvényesíteni a benne foglalt belépőjegyeket.

c) Roma Archeologia Card, ez egy hétig érvényes, de nincs benne közlekedés (ami nekünk elvileg nem is kell). Ez is jónak tűnik, de nem tudom, hogy hogyan tudom érvényesíteni, amikor jegyet kell vásárolni, foglalni. (Vagy ez csak arra van, hogy mindenhol gyorsbejutással behessünk be? Illetve a Szent Péter Bazilikába van guided tour.)

 

2) A Colosseumba be lehet menni vezetéssel és anélkül is, de vezetés nélkül csak egy szinten lehet lenni, míg vezetéssel mindhárom szintet be lehet járni. De mia  ahelyzet, ha valamelyik városkártyát akarom használni? Akkor vajon melyiknél mi a helyzet? Melyikkel jutok "csak" be, és melyikkel mehetek mindhárom szintre (ami azt is jelenti, hogy vezetés is van, gondolom). Vagy nem így van?

 

3) A Szent Péter Bazilikába tudtommal nem kell jegy, de lehet ott is "gyorsbejutást venni" - de valóban lehet? Vagy a gyorsbejutás csak vezetett túrákkal működik?

 

4) A Szent Péter Bazilika kupolájába lehet menni lifttel és lépcsőn is, de nem tudom, hol lehet előre venni oda szóló belépjőjegyet (ami állítólag 8, illetve 10 euró), mert mindenhol csak guided tourt tudok foglalni.

 

5) Van esetleg valakinek valami friss saját élménye, hogy melyik kis eldugott (vagy nem eldugott, de) jó kávézót vagy éttermet lenne érdemes kipróbálni?

 

6) Lehet a helyben is venni "skip the line" opciót - ha igen, akkor hol, vagy ezt előre kell a jegyekkel megvásárolni?

 

7) Illetve egyáltalán bármilyen tipp jól jöhet :-)

 

Mindenféle segítségért hálás vagyok előre is :-)

 

Köszi.

dorcsimorcsi Creative Commons License 2022.07.15 -3 0 27463

Sziasztok ! 17 éves lányommal megyünk Rómába. A Colosseumba megvettük a jegyeket online, mivel ő még 18 év alatti EU állampolgár ingyen volt neki, nekem pedig egy normál felnőtt jegyet vettünk. Direkt egybe vettük, hogy egy időpontunk legyen, de az ő jegyére így is 18.00-rát írt, az enyémre 13.30-at.Mikor foglaltuk 13.30-as időpontot választottuk ki. Ilyenkor mi van ? Hogy lehet ez, hogy mást látok a foglaláskor és más időpontot a jegyen ?

hunaqua Creative Commons License 2022.06.22 -3 0 27462

Köszönöm !

Előzmény: irreverzibilis (27461)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.06.22 -2 0 27461

2 hete simán engedtek minden normális rövidnadrágos férfit,akkor is cefet meleg volt

Előzmény: hunaqua (27456)
hunaqua Creative Commons License 2022.06.22 -3 0 27460

Köszönöm szépen!

Előzmény: papanick (27459)
papanick Creative Commons License 2022.06.21 -4 0 27459

Térdig érőben a covid előtt simán beengedtek a bárhova. A régi (rövid) tenisznadrágot nem szerették. Igazából a meztelen női vállak ingerlik őket. Legfeljebb vigyél egy esőkabátot/poncsót. 

Előzmény: hunaqua (27458)
hunaqua Creative Commons License 2022.06.21 -3 0 27458

Köszönöm szépen. A jövő hétre 37 fokot mondanak,kevés cuccot vinnék.Akkor viszont kell.

Előzmény: vélemény (27457)
vélemény Creative Commons License 2022.06.21 -3 1 27457

 Én úgy emlékszem, hogy térdet takaró nadrág kell.  Én nem kockázatnék.  Vigyél egy könnyű nyári nadrágot a hátizsákodban és vedd fel, mielőtt bemész.

Előzmény: hunaqua (27456)
hunaqua Creative Commons License 2022.06.21 -3 0 27456

Meg szeretném kérdezni,hogy a Vatikánba térdig érő nadrágban (nem sort) most beengednek,vagy szigorúan hosszú nadrág kell?

vélemény Creative Commons License 2022.06.06 -4 0 27455

Én május 15 és szeptember 15 között nem utazom Budapestnél délebbre. Már az itthoni meleg is elviselhetetlen.

Anno persze munkaügyben nem én döntöttem. 1987 július közepén mentünk olaszországi nagykörútra. A meleg akkor még nem volt szempont,  még ott sem volt olyan hőség, mint manapság. Ezért a program szerint délben érkeztünk Pompeibe. Az ottani meleg már akkor is sok volt a magyaroknak, három vendég is elájult.

vélemény Creative Commons License 2022.06.06 -3 0 27454

A héten beszéltem egy ismerőssel, aki háromszor körbejárta a világot, de Rómában majdnem 30 éve volt utoljára. (Nekem ez elképzelhetetlen mert én teljesen Európa mániás vagyok)    Szinte meg volt döbbenve, hogy mennyire fantasztikus. Jó volt hallgatni a lelkesedését. Tömeget csak a Trevi kútnál látott.

onlyread Creative Commons License 2022.06.06 -2 0 27453

Sajnos a szemét most már nekem is szúrta a szemem, hiába tudtam hova megyek. Egészen elképesztően mocskos a város, a "puccos" északi része is, ott mondjuk csak bokáig ér és nem térdig és legalább nem fújja a szél a nejlonzacskókat meg a kartondobozokat. Rossz látni nagyon.

Előzmény: irreverzibilis (27452)
irreverzibilis Creative Commons License 2022.06.06 -3 1 27452

írok pár sort,hogy ne tűnjön el a topic, mert pár napot voltunk Rómában is,sajnos nem túl kellemes tapasztalatokkal,onnan kezdve hogy még élt a maszkviselési szabály tömegközlekedési eszközökön és 35fokban nem esett túl jól,ráadásul cefettül szemetes a város,régen sem volt patika,de most volt hogy a belvárosi sétánkon 1,5-2km.-n át nem volt kuka,így nem csodálom hogy a sok bugris eldobálja

 

covid alatt nem voltunk,a beléptetési macera is fura,ráadásul  nem is ilyenkor szoktunk menni, fura volt mondjuk a Spagna virágok nélkül,de a finomságok még mindig jól estek, a tengeri herkentyűtől a pizzáig,- sajnos a Zen Garden terülj terülj asztalkám bezárt a San Paolo mellett, de így sem szenvedtünk hiányt,- gyönyörűek a virágok és a levegő is teljesen más mint itthon,tudnánk ott élni

 

 

gombóc29 Creative Commons License 2022.05.18 -3 0 27451

Nagyon köszönöm!!

 

Előzmény: onlyread (27450)
onlyread Creative Commons License 2022.05.18 -3 0 27450

Igen, mindkét helyre kötelező.

Előzmény: gombóc29 (27449)
gombóc29 Creative Commons License 2022.05.18 -3 0 27449

Üdvözlök Mindenkit,

 

Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy a  mostani "előírás" szerint,

a Colosseumba kötelező-e online, előre jegyet vásárolni?

A Vatican Múzeumba úgy értelmeztem, hogy igen.

Így van?

 

Köszönöm válaszokat, Beatrix

Sunnyrob03 Creative Commons License 2022.01.13 -3 0 27448

Köszi szépen a tippet, jól hangzik :)

Előzmény: bonnita (27447)
bonnita Creative Commons License 2022.01.13 -4 3 27447

Hostaria Luce- Via della luce 44. 

Túl vagyok már néhány római ebéden és vacsorán, de ilyen jót még sehol nem ettem. Szeptemberben a hazautazás napján itt ebédeltünk. Négy különböző ételt rendeltünk, mindegyik zseniális volt. A környék hivatalnokai és a közeli polizia rendőrei járnak ide. Könnyen megtalálható, ha átmegyünk a Garibaldi hídon a Trasteverére, balra a Piazza Sidney Sonnino tér mögötti 

utca. Ajánlom mindenkinek !

 

Előzmény: Sunnyrob03 (27446)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2022.01.13 -3 2 27446

Sziasztok! Nem túl aktív már ez a fórum, gondoltam megpróbálom egy kicsit felpörgetni. :) 2018-as római utunk óta én is és a húgom is alig várjuk, hogy visszatérhessünk valamikor a Városba. Akkor 6 napot volt szerencsénk ott tölteni, de mondanom sem kell, hatalmas szerelem lett és bár akkor próbáltam minél több látnivalót/programot belesűríteni az időbe még így sem sikerült a felét sem megnézni mindannak, amit szerettem volna. Ennek ellenére egy tényleg felejthetetlen és nagyon eseménydús nyaralásra sikerült az a májusi hét, amiről akkor itt a fórumon részletes beszámolót írtam. :) 

Azután 2019-ben szintén saját szervezésben elutaztunk Toszkánába, akkor Pisát, Firenzét, Luccát, Sienát sikerült megnéznünk és bár az is csodás volt és nagyon sok szempontból felejthetetlen, de a római nyaralás szintjét nem tudta megütni. Ezt nem akarnám itt részletezni, hogy milyen okokból, de ha csak egyet említenék, az a rendkívüli tömegnyomor lenne Firenzében, ami nagyon meglepett minket, mert ezt még Rómában sem tapasztaltuk, bár akkor is sokan voltak nyilván, de valahogy ott jobban eloszlott a tömeg és nem volt ilyen zavaró. 

Aztán jött egy év kihagyás (beütött a covid) és aztán - mivel nyughatatlan Olaszország imádók vagyunk - tavaly nyáron már nem volt maradásunk és egy kicsit rendhagyó autós utat szerveztem a csapatnak, ezúttal Lombardia volt a cél, ezen belül az Iseo tó és Crema környéke. Nagyon-nagyon érdekes tapasztalás volt, mert teljesen kihalt volt a környék és alig voltak nyitva még éttermek is, ami azért okozott némi kellemetlenséget és bár gyönyörű környéken voltunk és a nyugalom az tényleg meg volt, hiszen itt pont ez volt a cél, viszont sokszor nagyon megnehezítette ez a dolgunkat. Mindez tudom, hogy nem feltétlenül tartozik a Róma topic-ba, de ezt azért írtam le, mert mindezek után már több okból is érett bennünk a vágy, hogy visszatérjünk Rómába. Sajnos a jelenlegi covid helyzet tovább nehezíti a dolgot és még mindig képlékeny, hogy hogyan alakulnak addig még a rendelkezések, a terv egy április vagy másjus körüli kb. 4 napos kiruccanás lenne, aminek fő célja ezúttal az "adjuk át magunkat a dolce vita-nak". Mivel első alkalommal a nagyobb nevezetességek, látnivalók nagy részét már megnéztük és mivel akkor tényleg nagyon erőltetett menetre sikerült a dolog, ezúttal szeretnénk tényleg átadni magunkat a Városnak és csak úgy lenni és élvezni :) Azért van egy-két dolog, amit szeretnénk mégis beiktatni, mármint konkrét látnivalókat. Pl. az Appia Antica akkor kimaradt és azt mindenképp pótolnánk. A Gianicolo-n sem jártunk pl., ahová most szándékozom felsétálni és annó húgom nem jött be a Szent Péter Bazilikába és fel a kupolába, ezért oda is mennénk. A terv, hogy szállást a Trastevere negyedben szeretnénk keresni. Ha bárkinek vannak étterem, kávézó, pékség terén tuti bevált helyei, akkor szívesen fogadok tippeket, mert sok minden változhatott, bár remélem, hogy pl. az akkori kedvenc éttermünk, a Navona Notte még a helyén van :D A 720-as járat a Ciampino-ról még mindig jár?

Bocsánat a regényért, de már most nagyon be vagyok sózva :)

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.12.18 -3 1 27445

Szűnidőre egy kis mulatság a magyarok olasz nyelvével:

 

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9238228

 

Petykooo7 Creative Commons License 2021.12.14 -8 0 27444

Rómát látni és meghalni – tartsa a régi közmondás. Valójában viszont nem kell ahhoz jobblétre szenderülni, hogy az ember eljusson Rómába. Sőt! Manapság már könnyebben és gyorsabban el lehet jutni Olaszország fővárosába, mint Budapestről Miskolcra. Pár éve már jártam ebben a történelmi városban és idén úgy hozta a sors, hogy vissza kellett térnem. Hihetetlenül érdekes volt összehasonlítani, hogy mi változott az elmúlt négy-öt évben. A jó hír az, hogy Rómában nem sok minden változott: a város változatlanul gyönyörű és a látnivalók is még mindig állnak. A rossz hír viszont az, hogy az ami pedig nem ugyanaz már, mint pár éve, az a hátrányára változott. Viszont ne szaladjunk ennyire előre. A posztban elmesélem, hogy éltem meg én az olasz fővárost másodszorra és mi az amiért mindenképp megéri a lehető leghamarabb elutaznia ide azoknak, akik még soha nem látták Itália központi városát. Ave Roma!

 

Bővebben: https://travelhacker.eu/latnivalok-romaban-igy-valtozott-meg-a-varos-a-covid-19-utan/

aldilá Creative Commons License 2021.12.03 -3 2 27443

Üdv, Mester! :) Megtisztel!

Pontosan pár hónapocskával több mint egy év Pannonvidék után a minap először és ilyenformán meglátva a Teverét, azért ünnepeltem egy cseppet, no... újra itt

Előzmény: Torlonia Pyrandus (27442)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.12.01 -4 2 27442

Üdv, régi római. (KisPiramis)

Előzmény: aldilá (27441)
aldilá Creative Commons License 2021.11.12 -4 1 27441

Arra figyelni kell, hogy a Cotral buszai nem onnan indulnak, ahonnan a többi cégé. Az érkezési oldalon/szinten/kijáraton rögtön kijönni az utcára és balra, kb. 20-30 méterre van a megálló/végállomás. A menetrendet pedig úgy kell érteni, hogy a szombatról vasárnapra virradó éjjel van a több járat. A többi 6 éjszaka hétfőtől szombat hajnalig csak 3 járat van kétóránként. Az összes gyorsjáratnak van megállója a Termininél is. A jegy rá régen tán 7 euró volt, most lehet 9€ is, nem tudom pontosan, a sofőr tuti adja a jegyet.

onlyread Creative Commons License 2021.11.12 -6 2 27440

Az imént ellenőriztem a hivatkozott linket. Előfordulhat, hogy tévedtem és érdemi információk nélkül hagytam a kérdezőt. Valóban igazad van, sajnos igényel némi önálló munkát, hogy kiderítsd, ami téged érdekel. Nem hittem, hogy ez ennyire problémás lehet. Ezúton is kérem elnézésedet. Az pedig, hogy közlöd, semmilyen busz nincs éjfél után, gondold át, mert hisz az imén írták le neked. Az információt, ami egyébként az általam linkelt oldalon is megtalálható. És ezzel a kör bezárult. Kellemes utazást kívánok!

Előzmény: Rolidave006 (27439)
Rolidave006 Creative Commons License 2021.11.12 -4 0 27439

Köszönöm szépen!

Előzmény: aldilá (27438)
aldilá Creative Commons License 2021.11.11 -3 3 27438

Cotral

 

Előzmény: Törölt nick (27435)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.11 -6 3 27437

Visszaolvastam könyörgöm, de abban érdemi infót NEM írtál... Mint már említettem volt, sem busz, sem vonat nincs már a gép landolása után reggel 6-ig. Könyörgöm, ezen mit nem lehet érteni?

Előzmény: onlyread (27436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!