Keresés

Részletes keresés

ntomtb Creative Commons License 2012.10.03 0 0 3210

Kollár Attila hozzászólása az "új" dalról:
A nagyközönség számára ez a dal (Mondd, mi marad majd végül?) valóban ismeretlen lehet, sőt még későbbi koncerteken sem játszottuk....! Bár én ismerem jól, mert én szereztem ezt a dalt anno, 1987-ben, ... csak akkor "helyhiány miatt" lemaradt a Napoleon Boulevard 2. lemezről :o((( - ugyanúgy, mint a Júlia nem akar a földön járni (csak az később megjelent a 3. lemezen) !

Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2012.10.02 0 0 3209

Bocsánat kimaradt az o betü!

Tehát  PATKÓ BÉLA  KIKI MŰVÉSZNÉVEN FUT A MAI NAPIG IS,ezáltal Patkó Béla az KIKI POLGÁRI neve!

Na ezt jól megcifráztam.

 

Előzmény: Istenhozottazelmémben (3208)
Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2012.10.02 0 0 3208

Patkó Béla az KIKI plgári neve!

 

Előzmény: NemKellAZászló (3207)
NemKellAZászló Creative Commons License 2012.10.01 0 0 3207

Nahát, hogy mik vannak!!

 

http://www.hungarotonmusic.com/pop/mylord-p5479.html

 

"Ne szeress engem!" angolul!

 

http://www.hungarotonmusic.com/pop/lilla-kiki-p5481.html

 

Látszat  (bár, ez mintha már lett volna, mert ismerősnek tűnt. De ki az a "Patkó Béla" :)) )

NemKellAZászló Creative Commons License 2012.10.01 0 0 3206

Köszi!!

Ezeket akkoriban nem tudtam megvenni, most meg máshogy nem lehet. Bár ha most megkapnám bakeliten, azt hiszem, csodálkoznék :)

 

Előzmény: ntomtb (3203)
ntomtb Creative Commons License 2012.09.28 0 0 3205

Amik megjelentek albumon, meg lehet találni neten és letölteni ingyen. 269 forint meg szerintem nem egy ökör ára az új számokért...

A most megjelent számok elég újdonságok és nem nagy az oldal látotsága, így máshol nincs fent.

Előzmény: Faramir74 (3204)
Faramir74 Creative Commons License 2012.09.27 0 0 3204

Ingyenes hely kellene, a hungarotont nem gazdagítom, ha közvetlen az együttes tagjaié lenne a pénz, akkor és csak akkor fizetnék, a hungaroton nem engedi újra kiadni a CD-ket sem.

Előzmény: ntomtb (3203)
ntomtb Creative Commons License 2012.09.27 0 0 3203
Előzmény: Faramir74 (3202)
Faramir74 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 3202

Hol taálom meg a fenti számot, a you tube-on ott van-e?

Előzmény: NBLDforever (3201)
NBLDforever Creative Commons License 2012.09.25 0 0 3201

Igazán remek dal a mondd mi marad majd végül; kár, hogy több mint 25 évet kellett rá várni, ha előbb hallottuk volna, lehet, hogy néhány dolgot másképp csinált volna az ember az elmúlt időszakban; na mindegy; reméljük még sok ilyen dal kerül elő, régi, új, korábbi, későbbi, régi-új és új-új; meg azt is reméljük, hogy esetleg koncerten is hallható lesz; meg, hogy jönnek még jobb idők és egyértelmű lesz, hogy zene-szöveg-hang ilyen találkozása, mint az NBLD-ben volt (van, lesz?) kivételes és ritka adottság; hogy nemcsak elénekli Lilla ezeket a tartalmas dalokat, hanem elmeséli, elmondja, átéli, átadja, a hangsúllyal, hangszínnel, hanglejtéssel, teljesen; vagyis érti mit is akar énekelni - mondani; ilyen adottság nagyon-nagyon ritka; ez sokkal több, mint egyedi hang; na ennyit mára; mindenesetre elgondolkodtató........

ketesy Creative Commons License 2012.09.24 0 0 3200

Sziasztok!

 

Én is letöltöttem a lemezeket az új, eddig ismeretlen dallal illetve változatokkal együtt. A "Mondd mi marad majd végül" tényleg egy szép, kifejező szerzemény, s azt hiszem mondanivalójával minden időben megállja a helyét. Most már persze tudom miért maradt le, bár én bevallom, egy kis politikai okot is sejtettem. Az viszont még érdekelne, hogy az "Emelj magadhoz" esetében miért került a bakelitre és a kazettára (illetve később a CD-re) különböző verzió (merthogy ezeket a változatokat lehet letölteni)?

A választ előre is köszönöm.

 

Üdv. Ketes

Tompoxx Creative Commons License 2012.09.22 0 0 3199

Kedves Fórumtárs!

Most nem térnék ki bővebben néhány "érdekes" megjegyzésedre, de azért válaszolok.

Röviden:

Sok minden megjelenhet anélkül, hogy mi tudnánk róla, hiszen a Hungaroton szabadon rendelkezik a kiadás jogával.

Én minden esetre nem tudtam ezen kiadványokról, és feltételezem, hogy régebbi kislemezes változatokról van szó

a megszokottól eltérő számok esetében.

A Mondd, mi marad majd végül? című dal azért nem került fel a kettes lemezre, mert a bőség zavarával kűzdöttünk akkor (is).

Sok szám volt kész, ami vagy nem kerúlt fel soha LP-re hely hiányában, vagy egy következő lemezre tettük.

Kevesen tudják, de pl. a Júlia már rákerülhetett volna a kettes lemezre is, mert akkor már szőröstől-bőröstől kész volt.

Előzmény: Istenhozottazelmémben (3198)
Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2012.09.22 0 0 3198

Na azért ennyire ne tolongjatok!

Szóval az első két lemez ,bővített,különleges változata jelent meg a HUNGAROTON STORE oldalain!

Lehet hogy megint érdektelenégbe fullad ajánlásom,de hogy az együttes két tagja is "konkrétan leszarta"(hogy a 42 c. dal szövegét is idézzem) hogy erről a különleges kiadású ,két lemezről említést tettem,az figyelemre méltó.(mármint az érdektelenségük)

Erről sehol sem olvastam,nem hallottam hogy megjelenik, soha ki nem adott dal,a Napoleon Boulevard-tól,de ha ez valahol mégis meg lett említve,és csak az én figyelmemet kerülte el ez a hír,úgy elnézést kérek cinizmusomért!

Pedig a Mondd,mi marad majd végül? c. dal marha jó,mind zeneileg,és mind szövegileg is,és éppen ezért kiváncsi lettem volna az együttes valamelyik tagjának a véleményére,hogy anno, ez a dal miért maradt le a 2. NB lemezről.

A Szétszórt vagyok(Másik változat),az első lemezről, meg nagyon különbözik az eredeti,album verziótól,mind szövegben,és zenében egyaránt! NAGYON JÓ!!! Akár elmenne még egy remake-nek is.

Akár a Pontosan,terv szerint is felkerülhetett volna,valamelyik,régebbi lemezre,természetesen az eredeti,Ballag a katona lemezen megjelent változatra gondoltam.

Előzmény: Istenhozottazelmémben (3194)
erdészróbert Creative Commons License 2012.09.19 0 0 3197

Szó szerint úgy emlékszem, ahogy a Tamás. És, sajnos, én sem tudom a nevét.

Előzmény: Lec$ó (3195)
Tompoxx Creative Commons License 2012.09.19 0 0 3196

Remélem, jól emlékszem. Ezt a számot annak idején a Mafilm studiójában vettük fel. Próbálgattuk, hogy a zenekarból kinek lenne

jó orgánuma ehhez a szöveghez, amikor bejött egy helyi alkalmazott, és kérdezett valamit az ottani

technikusoktól. Azonnal felkaptuk a fejünket, hogy na ez az. Azt hiszem Robi, vagy Czigi beszéltek vele, és végül Ö

mondta fel a szöveget, tehát nem Hobó. Sőt, szomorú, de sajnos a nevét sem tudom.

Előzmény: Lec$ó (3195)
Lec$ó Creative Commons License 2012.09.18 0 0 3195

Sziasztok!

 

Az Álmunkra vigyázz című számban Lillán kívül még ki hallható? Megvan a Moziklip lemez és ott nincs feltüntetve. Valaki szerint Hobo, de én ezt nem akarom elhinni. Esetleg valaki tudja és megírná nekem? Köszönöm. :)

Istenhozottazelmémben Creative Commons License 2012.09.16 0 0 3194

Akit esetleg érdekel.

A HUNGAROTON MUSIC STORE oldalán elérhető az első három bakelit lemez,mp3 változata!

Ennek annyi érdekessége van plusszban,hogy az első lemezre grátiszként rátették a Szétszórt vagyok másik változatát. A második lemezre rákerült egy számomra eleddig ismeretlen szám a Mondd,mi marad majd végül? , bónuszként még szerepel rajta a Júlia nem akar a főldön járni,és az Emelj magadhoz szintén másik,de kevésbé eltérő változata.

Valaki esetleg tud valamit ezekről a bónusz számokról valamit?Hogyan kerültek fel a régi lemezekre,és miért nem volt ennek semmi beharangozója?A Mondd mi marad majd végül? szerintem abban az időben íródhatott,amikor a második lemezt csinálták!

NemKellAZászló Creative Commons License 2012.09.15 0 0 3193

Nyelvtanulás hete rendezvény volt a Rózsavölgyiben (art cafe).

Aki időben érkezett, az még elkapott egy kis próbarészletet a "Mámor"-ból (meg is álltunk a lépcsőn hallgatni :) ), aztán nyitószám a Tu Cosa Fai Stasera, zárószám pedig a Körbefog az ég.

Nagyon hangulatos helyszín, kiváló beszélgetőtársak (köztük Dés László!), kamarazene légköre. Egészen más élmény, mint egy nagyobb koncert, köszönjük :) !!!

Tompoxx Creative Commons License 2012.09.11 0 0 3192

Gyertek Tompox koncertre is. Vadonat új számokat is bemutatunk, és egy kiváló vendégünk is lesz Elek István szaxofonos személyében.

Egyébként idén ez a Sörsátorban az utolsó Tompox koncert, ősztől tavaszig átmegy a klub a PECSA Café-ba.

Ezúton is megköszönöm azoknak, akik ott voltak Gödöllőn a Napoleon Boulevard koncerten. Nagyon jól éreztük magunkat.

 


 

 

 

NemKellAZászló Creative Commons License 2012.09.10 0 0 3191

:))

Közben megfejtettem: eredetileg a Ballag a katona LP-n és kazettán jött ki 1988-ban, amin nem csak NB, hanem több más együttes is szerepel.

A 2010-esnek meg nem találtam nyomát, de majd hátha egyszer :)

 

Ja, a tegnapi koncert szuper volt, gratula!!!!

Nagyon kellemes meglepetés volt, hogy épp ez volt a nyitószám :) (A többi is szuper volt, köszi :) )

Előzmény: Tompoxx (3189)
Tompoxx Creative Commons License 2012.09.10 0 0 3190

Sőt, biztos, lévén, hogy következetesen keverem az e-t az r-rel.

Előzmény: Tompoxx (3189)
Tompoxx Creative Commons License 2012.09.10 0 0 3189

Szia!

Nem emlékszem, hogy megjelent volna CD-n. Bár lrhrt, hogy csak öregszem.:-))

 

Üdv, Tamás

 

 

Előzmény: NemKellAZászló (3188)
NemKellAZászló Creative Commons License 2012.09.08 0 0 3188

Egy kérdésem lenne, hozzáértők:

A "Pontosan, terv szerint" 1989-ben melyik lemezen jelent meg, vagy egyáltalán volt-e olyan nagylemez/CD amin rajta volt?
Ha nem, akkor ezen, és a Moziklipen kívül még mik vannak, amik nagylemezen/CD-n nem jöttek ki?

Köszönöm!

ntomtb Creative Commons License 2012.08.31 0 0 3187

Mi is. :)

 

Előzmény: poeta-79 (3186)
poeta-79 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 3186

Ott leszünk!

Előzmény: ntomtb (3185)
ntomtb Creative Commons License 2012.08.29 0 0 3185
peppop Creative Commons License 2012.08.29 0 0 3184

http://videotar.mtv.hu/Videok/2012/08/25/12/Balatoni_nyar_2012_augusztus_25_.aspx/VideoClick

 

de egyedül ez a műsor ami nincs fent teljes egészben...csak a második fele talán...

Tompoxx Creative Commons License 2012.08.11 0 0 3183

Vagy erre...:-)))

 

Tompoxx Creative Commons License 2012.07.11 0 0 3182

Gyertek erre is...:-)))

 

ntomtb Creative Commons License 2012.07.09 0 0 3181

Helyes, helyes! :)

 

Előzmény: Tompoxx (3180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!