Keresés

Részletes keresés

attus germanicus Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14180

Nem probléma, ha nem ismered a labdarúgás szabályait (bár én kevésbé szoktam lelkesen véleményt nyilvátnítani olyasmiben, amihez nem értek), de itt, ezen a topicon is többször le lett már írva, hogy mi az a szabály, ami miatt egyértelműen szabálytalan volt a gól.

Előzmény: Altamir (14173)
Altamir Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14179
Sajnálom, de én képtelen voltam a spanyolok 90 perceit végigszenvedni, tettem a dolgomat és csak akkor mentem be a tv elé, ha a riporter felemelte a hangját. Legyen az az büntetésem, hogy vélhetően emiatt, épp a leglátványosabb labdazsonglőrködéseket nem láthattam...
Előzmény: Overtaker (14164)
kapufa2 Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14178
Otrombának és mocskosnak nevezte a holland válogatott játékát a valószínűleg valaha élt legjobb holland futballista. Johan Cruyff sosem fogta vissza magát, ha a véleményét kérdezték, de hogy ennyire nyíltan az övéi ellen nyilatkozzon, arra nem számított senki.

„Nézhetetlen, tahó és szemét volt az a holland válogatott, amely a világbajnoki döntőben a pályára lépett. Nem álltak tizenegyen a gólvonalon, de majdnem, ráadásul többeket ki kellett volna állítani. Marc van Bommel, Nigel de Jong, érthetetlen, hogy maradhattak a pályán, Arjen Robben a hosszabbításban pedig elrúgta a labdát, amiért meg kellett volna kapja a második sárga lapját. Azt hittem, Hollandia sosem mer majd ilyen taktikával a pályára lépni, de tévedtem. Szégyenteljes volt, amit láttam.”
Altamir Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14177
Bocs, ne haragudj, amiért figyelmetlen voltam.
Előzmény: Feyd-Rautha (14175)
Altamir Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14176
Sajnálom, képtelen voltam a spanyol meccseket végignézni, csináltam a dolgomat, és ha felemelte a hangját a riporter, akkor mentem be. Talán egyedül a németek elleni meccsen voltam végig bent. Sajnálom, ha arról a meccsenkénti 2-3 látványosan szép passzról épp lemaradtam. Egyébként ezek a passzok az összes adogatás fél %-át sem érték el. Elnézést kérek, hogy engem nem tudott lekötni a középpályán, illetve az ellenfél 16-osa előtt történő 10-15 méteres passzok sokasága. Vélhetően lekötött volna, ha legalább minden 20.-ik után gólhelyzet lett volna, de sajnos, ez nem így történt. ítélj el érte, ha ezzel jobb neked...
Előzmény: verkri (14167)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14175
Ne nekem magyarázd, én megértelek.
Előzmény: Altamir (14174)
Altamir Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14174
Nos, ha spanyol lennék, biztosan ezt tartanám a legszebb focinak, mivel világbajnokok lettek vele. De, nem spanyol vagyok, hanem egy független néző, aki a szép, látványos és fordulatos játékot várta. Sajnálom, hogy nem voltam képes meglátni a szépséget a két döntőbe jutott csapat játékában... Mea culpa.
Előzmény: Feyd-Rautha (14172)
Altamir Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14173
Nos hagyom, bár a labdát kapó játékos nem volt lesen, nem kezezett és nem is lökött.

Előzmény: Overtaker (14165)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14172
Direkt írtam, hogy ez nem ennek a hsznek szól, hanem általában erről a vitáról, ahol az emberek egy része azon erőlködik, hogy neki nem tetszett a spanyolok játéka, míg a másik fél erre azzal válaszol, hogy márpedig a spanyolok jól játszottak.
Előzmény: verkri (14167)
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14171

Amúgy pedig az alábbi képen Joachim Lőw felesége látható:

 

http://sports.xin.msn.com/world-cup-2010/photogallery.aspx?cp-documentid=4205079&page=8

 

Elhiszem, hogy Ballacknak meg a haverjainak már nem áll fel rendesen a pöcse, de azért még nem kell a csapattársait rágalmazni.

Előzmény: kannibál Kovács (14170)
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14170
Lőw állítólagos buzisága egy dolog, és egy másik dolog az, hogy amióta segéd-, majd pedig vezetőedzőként ott dolgozik a Nationalelf mellett, azóta a németek képtelenek nagy nemzetközi tornán bronzéremnél rosszabb eredményt elérni. Az őt megelőző heteroszexuális trénerekről mindez nem mondható el.
Előzmény: Törölt nick (14161)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14169
A döntő első 15-20 percében 1 nagy spanyol helyzet volt, és négy hatalmas holland fault. A bíró az első háromnál ijedtében behunyta a szemét, aztán a negyedikre adott sárgát. Utána még borzalmasabb durvaságokra (V:B.) nem adott pirosat.- Ezekután a fórumozók és az ujságírók egy része kijelentette, hogy Webb elrontotta, mert sok sárgát adott.
Előzmény: Törölt nick (14152)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14168
A spanyolirtózó káder nyilván a döntő sorsát eldöntő spanyol gólt is elfelejtette nézni (igaz, fárasztó volt, még nézni is). Kb 40 méteres oldal-előre passz, amibe belepiszkálva került Iniestához. Stb. Stb. Mindegy.
Előzmény: Overtaker (14164)
verkri Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14167
Lehet, vagy nem lehet, itt tényekről van szó. Alonso meccsenként 2-3 keresztlabdát osztott ki, általában a felfutó Ramosnak. A spanyolok problémája abban állt, hogy ezekkel semmit nem tudtak kezdeni, mert nem volt befejező emberük a tizenhatoson belül.
Előzmény: Feyd-Rautha (14166)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14166
Továbbra sem értem ezt a vitát(nem Neked szól). Nem kétséges, hogy a spanyolok kurva jók voltak. De hogy kinek milyen meccs vagy játék tetszik, az eléggé szubjektív. Érvekkel ezen nem lehet segíteni.
Előzmény: Overtaker (14164)
Overtaker Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14165
"ha megadják Paraguay találatát, amely inkább volt szabályos, mint nem,"

Egyértelműen szabálytalan volt.
Előzmény: Altamir (14136)
Overtaker Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14164
"Egyetlen 40-50 méteres labdapasszolásuk nem volt az egész vb-n, (hiányoztak a látványos súlypont-áthelyezések)"

Ezek szerint másik meccseket néztünk, mert én ilyeneket is láttam.
Előzmény: Altamir (14155)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14163
"Mindössze egy pirosat kaptak a döntő utolsó perceiben."

Nem azért utálták meg őket mert "hányat kaptak", hanem "hányat érdemeltek ki"
Előzmény: mákosnudli (14160)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14162
Az Uruguay elleni meccs vitatható. A spanyolok Paraguay és Portugália elleni meccsei is vitathatók. A németeknek meg az angolok elleni meccse.
Előzmény: mákosnudli (14160)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14161
Miért? Amúgy is a vébé előtt mondta, tehát nem a sikeres csapatot (az összeveszés után) fikázta, hanem egyszerűen mondott valamit (hite szerint) négyszemközt az újságírónak. Amit az pofátlanul a vébé után nyilvánosságra hozott.

Egyébként egyik kollégám a bronzmeccset Amszterdamban németekkel nézte, és a német szurkolók mondták neki, hogy a csapat fele (beleértve Löw-öt is) buzi. Szóval Ballack ügynöke egy magánbeszélgetésben olyasmit mondott, ami amúgy nem csak köztudott, de a németek jelentős része szintén szokta mesélni egymásnak vagy akár külföldi ismerősöknek.

Szerintem itt legfeljebb az újságíró a hunyó. Meg Löw, amiért buzi. :)
Előzmény: kannibál Kovács (14158)
mákosnudli Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14160
"A hollandok Európa szégyene voltak jó alaposan megutáltatták magukat a semleges futballszurkolók körében.."
Ez azért szerintem kicsit túlzás. Mindössze egy pirosat kaptak a döntő utolsó perceiben. Keményen játszottak a Hollandok durvák voltak, de az hogy a vb szégyenei? Egy meccsük sem volt vitatható, a Brazilokat is megverték és nem az emberelőnynek köszönhetően.
Szerintem inkább a sok okos magyar "szakkomentátor" a szégyen.
Előzmény: Törölt nick (14120)
==T== Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14159
http://en.wikipedia.org/wiki/Paul_(octopus)

lol:)
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.07.15 0 0 14158
Teljesen mindegy, hiszen Ballacknak azonnal és nagyon élesen el kellett volna határolódnia tőle, megszakítva az ügynökkel minden kapcsolatot.
Előzmény: Törölt nick (14157)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.14 0 0 14157
Nem Ballack nyilatkozta, hanem az ügynöke, és ő is úgy, hogy azt hitte, ki vannak kapcsolva a mikrofonok (valami olyan megjegyzést is tett, hogy "ezt nyilvánosan nem lehet mondani, de...")
Előzmény: kannibál Kovács (14153)
Altamir Creative Commons License 2010.07.14 0 0 14156
Kivéve a szöglet-, és a pontrúgásokat, azok között volt több mint 30 méteres is.
Előzmény: Altamir (14155)
Altamir Creative Commons License 2010.07.14 0 0 14155
Mielőtt teljesen kikelnél magadból, csak szólok, hogy a jobb és látványosabbat nézői szemmel értettem. Ez a döntő sem volt szórakoztató, mint ahogyan a 2006-os sem volt az. A Vb előtt az ismerőseim közül sokan azt mondták, hogy nézzem meg milyen látványos meccsei lesznek a spanyoloknak. A kezdeti rossz meccsek után, mint a Messiást, vártam a spanyolokat... Aztán a varázs megtört, mert egy látványos meccsüket sem láttam, hiszen mindegyiken csak görcsöltek, kínlódtak a gólszerzéssel. Bár támadó focit játszottak, mert a középpályán, valamint az ellenfél térfelén passzolgattak, de teljesen meddő módon. Ennek láttán az emberben felmerül az, hogy ezek a játékosok csak max. 10-20 méterig képesek passzolgatni, és tovább nem ? (így aztán könnyű a pontos passzok statisztikáját javítani.) Egyetlen 40-50 méteres labdapasszolásuk nem volt az egész vb-n, (hiányoztak a látványos súlypont-áthelyezések) max, ha véletlenül a kapus kirúgta a labdát, de általában ő is csak a hátvédekhez passzolta.
Ennek ellenére megérdemeltnek tartom az eredményüket, csak csalódott vagyok, amiért nem szép és látványos játékkal kápráztattak el. Ennyi.
Előzmény: Törölt nick (14152)
lerr Creative Commons License 2010.07.14 0 0 14154
Mondjuk azt nem Ballack nyilatkozta, hanem az ügynöke....
Előzmény: kannibál Kovács (14153)
kannibál Kovács Creative Commons License 2010.07.14 0 0 14153
Ballackban hatalmasat csalódtam emberileg.

Amúgy nem értem, miért ne lett volna férfias a német válogatott játéka, hiszen ők rúgták a legtöbb gólt, és olyan "macho" válogatottakat gázoltak le, mint az angol vagy az argentin.

Amennyiben viszont a keménykedés jelzi a férfiasságot, akkor a világ leghímneműbb futballistája Van Bommel, a legbuzibb pedig a magyar válogatott teljes állománya (kivétel Sanyika).
Előzmény: beschermengel (14151)
beschermengel Creative Commons License 2010.07.14 0 0 14151
Ez volt az első német válogatott, akik játéka lekötött. A fiatalságuk mellett az tetszett a leginkább, hogy egy "csapat" voltak, nem pedig 11 db önző, tesztoszteronszagú gyökér.
Folytassák, amit elkezdtek és tanulják meg kezelni az extrém feszültséget, továbbra is kedvencek lesznek. Ha buzik, ha nem.
Előzmény: Törölt nick (14128)
Lucilius Creative Commons License 2010.07.14 0 0 14150
nem kicsit vagy már unalmas ezekkel a linkjeiddel
Előzmény: Törölt nick (14149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!