Keresés

Részletes keresés

rebeka77 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 816

Szia Ftc001!

 

Gratulálok nektek én is.

Milyen házat vetettek újat vagy használtat?

Mikor költöztök?

Az északi csücsökben mi is nézelődtünk.

 

Mi még mindig az eladással küszködünk.

Annyira biztam a tavaszban, de semmi.

Érdeklődő is csak olyan van aki szerintünk csak kirándulni jött és esze ágában sincs házat venni.

Vagy mond egy olyan árat, hogy abból max egy panelban garzont tudna venni.

 

Péter: Hogy ment a garázsvásár? Volt sikere, eredményes volt?

Előzmény: ftc001 (815)
ftc001 Creative Commons License 2011.04.18 0 0 815

Északi csücsök :)

Előzmény: Péter az állat (814)
Péter az állat Creative Commons License 2011.04.18 0 0 814

 Gratulálok! És ha nem titok merre fogtok lakni?

Előzmény: ftc001 (813)
ftc001 Creative Commons License 2011.04.15 0 0 813

Egy tegnap aláírt adás-vételi szerződés jogán és okán, nemsokára Mi is délegyházi lakosok leszünk. Csak hogy megtörjem a csendet. :)

Ja, és üdv az őslakosoknak! ;)

Péter az állat Creative Commons License 2011.03.07 0 0 811

„ezért az egyesület valamilyen jogcímen kapott egy kisebb tóparti telket,”

 

Azóta megtudtam, hogy a madaras egyesület bérli a területet az önkormányzattól, tehát nem kapta, és nem a tulajdona. Tájékozatlanságomban nem szerettem volna valótlant állítani.

Előzmény: Péter az állat (809)
B-Bird Creative Commons License 2011.03.05 0 0 810

Üdv Péter,

 

Igen, emlékeim szerint is valami ilyesmiről lehet szó, mert mintha valami kulcsot is hallottam volna a történetben. Persze sajnos részleteket nem tudok, sajnálatos, de magam még sosem jártam Délegyházán, így az ottani fejleményeket sem ismerem. :-)

 

Előzmény: Péter az állat (809)
Péter az állat Creative Commons License 2011.03.04 0 0 809

"tó használati jog"

 

Ha jól tévedek az van, hogy a 4-es tónál, amelynek közelében az ismerősöd telke is van, a 2-es tóval ellentétben valamiért nem volt gond, hogy a tó nem lesz körbejárható, és eladták azt a partrészt, ami a „madaras” utcák és a tó között van, így nyilván köpködtek az ottani telek tulajdonosok, és az őket tömörítő civil egyesület, ezért az egyesület valamilyen jogcímen kapott egy kisebb tóparti telket, amit lezár(hat)tak, és az egyesület tagjai kaptak hozzá kulcsot, és kizárólagossággal használhatják ez a területet, és a rajta lévő dolgokat, pl a stéget, és így a tavat is. Persze a tavat már nem kizárólagosan, hiszen azt akárki használhatja.

Gondolom erre gondolt a tóhasználati joggal.

Előzmény: B-Bird (808)
B-Bird Creative Commons License 2011.03.04 0 0 808

Üdv újra Mindenkinek!

 

Egy jóakaró felhívott, s közölte, hogy ilyen nem létezik, hogy "tó használati jog", s mivel ahogy látom, utólag nem tudom szerkeszteni a hírdetést, így itt közölném, hogy az sztornó. :-)

 

Árról nem nyilatkozhatok, mert én csak közvetítek az ismerősömnek, de minden bizonnyal "sokkal" olcsóbban is eladná.

 

Szép napot!

B-Bird Creative Commons License 2011.03.02 0 0 807

Tisztelt Hölgyeim és Uraim! :-)

 

Nem tudom mennyire szabad vagy sem ingatlan hírdetést feladni erre felé, mennyire zavar-e Titeket, de mivel elég sürgős és fontos lenne, ne haragudjatok, hogy mégis megteszem:

 

Délkeleti fekvésű, közművesített lakóövezeti építési telek, tóparttól kb 50 m-re eladó. A telekhez tóhasználati jog tartozik.
Telek mögött erdő található.

 

Alapterület: 835 m²

Telekterület: 835 m²

Villany: van

Víz: van

Gáz: van

Irányár: 4,5 millió

 

Térkép: http://utcakereso.hu/map3/index.php?action=search&country=hu_uk&scale=a1.0&street=Rig%F3+u.&streetfix=Rig%F3+u.&city=D%E9legyh%E1za&aloldal=1

 

Rigó utca lenne a helyszín.

 

Érdeklődni a cricket12@freemail.hu -n lehet, vagy telefonon 06-20-66-55-402.

 

További szép napot!

Péter az állat Creative Commons License 2011.02.20 0 0 806

Végül te vetted meg, vagy sikerült másnak gyorsabbnak lenni?

Előzmény: r0hamkuka (789)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.09 0 0 805

neked mennyi "kincsed" van”

 

Ez csak a jéghegy csúcsa. De ha kell mondjuk egy kompresszor, szívesen beviszem neked Pestre. :-)

Előzmény: rebeka77 (804)
rebeka77 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 804

Jó ötlet ez a garázsvásár. Én túl messze vagyok hozzátok, hogy beszálljak, meg hát amúgy sem lenne mit eladnom, ha valami felesleges én azonnal felteszem valamelyik aukciós oldalra a neten. Ami meg a garázsban marad azt még lomtalanításkor is csak a szemetes viszi magával :)

Hogy neked mennyi "kincsed" van. A nagyrészét azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák :D

Előzmény: Péter az állat (803)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.07 0 0 803

Más.

Tegnap végre erőt vettem magamon, és feltöltöttem a garázsvásáros képeket.

Úgyhogy ne csak itt tessék fórumozni, hanem itt is:

 

http://delegyhaza.hu/forum/viewthread.php?thread_id=20

 

Végülis az ötletnek úgy van értelme, ha sokan csatlakoznak, akik lehetőleg közel laknak egymáshoz. Hagy menjenek körbe-körbe azok a "lomok"! Vagy legalább hasznát lássuk a cuccainknak, ahelyett, hogy őrizgetjük őket, és mókának sem rossz.

Úgyhogy tessék jönni, venni, cserélni, eladni.

Péter az állat Creative Commons License 2011.02.07 0 0 802

Ha kicsit balra tekintve mi is látjuk, sőt, tőle kicsit jobbra sötétedés után a százhalombattai Las Vegas fényeit is. :-)

Előzmény: feketefelho (800)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.07 0 0 801

„És hogy fokozzuk, gondolom ezt a teraszról lőtted ?”

 

Igazság szerint annyira nem voltam szorgalmas, hogy ki is menjek, innen az íróasztal mellől lőttem Meg az idő is szorongatott, mert a fényképezőben az elem pont akkor adta meg magát, mikor kimentem, hogy lelőjem azt a beígért naplementét. Akkor vissza, kerestem másik, de feltöltött párt. Kipróbáltam, jó. Kimentem, kiírta, hogy lemerült. De többet már nem nagyon volt időm keresni, mert mire találok egy olyan elemet, ami a fényképező szerint is fel van töltve, addig nem lett volna mit fényképezni. Úgyhogy feljöttem az íróasztalhoz a telefonomért, és azzal fényképeztem innen a naplemente végét.

Ezek után csak hab volt a tortán, hogy először az index is elnyelte a képet.

 

:-)

Előzmény: barbianka (798)
feketefelho Creative Commons License 2011.02.07 0 0 800

Tőlünk is ez látszik, de mi hegyeket is látunk! (Az osztályozó sóderhegy csúcsai belelógnak a képbe.)

Előzmény: Péter az állat (796)
barbianka Creative Commons License 2011.02.06 0 0 799

A régi nick nevemmel írtam :) de azért tudod ki vagyok :)

Előzmény: Péter az állat (797)
barbianka Creative Commons License 2011.02.06 0 0 798

Ha tudnád hogy most milyen irigy vagyok  :):):)

Ez valami csodaszép. És hogy fokozzuk, gondolom ezt a teraszról lőtted ?

Ma voltunk mi is nálatok ebben a csodaszép időben. A gyerekek akkorát szaladgáltak.

Láttam szépen olvad a jég már, pedig milyen jót kiroztuk. De a lényeg hogy nem volt most az a nagy hideg, már úgy várjuk a tavaszt.

Előzmény: Péter az állat (797)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.06 0 0 797

Csak sikerült! :-)

Szóval ilyesmire gondoltál?

Előzmény: Péter az állat (796)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.06 0 0 796

Előzmény: rebeka77 (792)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.06 0 0 795

Még ilyet! Volt képük lenyúlni a képet.

Előzmény: Péter az állat (794)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.06 0 0 794

 

 

Ilyesmire gondoltál? :-)

Előzmény: rebeka77 (792)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.05 0 0 793

Körülnézek. Ha nincs, akkor majd csinálok egy pár képet. De már csak holnap. :-)

Előzmény: rebeka77 (792)
rebeka77 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 792

Ez komoly? Ja de csodás lehet.

Gondolom ezer képet csináltál már róla. Tehetnél fel ha van.

Még egy nyomos ok hogy ott keressek házat, ha végre elmegy a mienk  :)

Előzmény: Péter az állat (791)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.05 0 0 791

Még egy plusz.

Erről az oldalról, a víz felé láthatod a naplementét. :-)

 

Előzmény: Péter az állat (790)
Péter az állat Creative Commons License 2011.02.01 0 0 790

Akkor egyről beszélünk. De ha azt nézted meg akkor jól el lehetsz engedve, legalábbis amit a nyugdíjasok pletykáiból az áráról tudni lehet, legalábbis nem csoda, hogy ennyire körbejárod a témát. :-)) Mindazonáltal (szintén pletyi szintű info) jó vételnek tűnik, ha nem a legjobb a tágabban vett környéken. Bár mint mondtam, sem a pontos árat, sem azt nem tudom, hogy ebben mi, mekkora terület van benne. De ha másért nem, hát azért sem rossz, mert a gazdájának nem ez az első háza amit épít, és ha jól tudom, magának építette. De mivel ezekről a dolgokról semmi konkrétumot nem tudok mondani, így ezt inkább vedd annak, amit írtam, pletykának.

Térjünk rá inkább a többire.

 

„Akkor itt tilos fürdeni???? hu ez egy nagy minusz. Nekem azt mondták, h a szembe parton strand van.”

 

Ez olyasmi mint az okos lány esete. Igaz ez is, meg az is. Tipikusan magyar történet.

Szóval. A szembe parton valóban van egyvalamikor régen szabad strandnak kijelölt rész (már az is megérne egy misét, hogy anno ki, és miért a csúnyán mélyülő meglehetősen mély részen jelölt ki strandot), viszont a mai törvények szerint az üzemeltetőnek egy csomó mindent kellene biztosítani, az életmentőtől, a budin át, a folyó vízen keresztül a rendszeres vízminőség ellenőrzésig. Mivel a településünkön van egy pártíz tó, az önkormi viszont a bevételi oldalon kihívásokkal küszködik, így eszében sincs e(zek)nek a költségeit fölvállalni, így egy huszárvágással megtiltotta a nudi kivételével a fürdést. (Ott azért nem, mert az magán tó, magán tulajdonú strandal és gondolom a tulaj vállalja az említett költségeket.)

Viszont az említett rendeletet egy azaz 1 szem részmunkaidős településőr lenne hivatott betartatni, ami egyrészt gyakorlatilag képtelenség, másrészt meg nem hülye, hogy bemenjen egy pár száz fős tömegbe bírságolgatni. Így aztán mindenki boldog. Az önkorminak megmarad a pénze, a népek meg ingyé fürdenek. Úgyhogy mivel eza kis bürokratikus stikli senkit nem zavar az úszásban, így valószínűleg téged sem fog. Egyedül arra vigyázz, hogy ne tedd arrébb a horgászok bójáit, mert az összetűzésekre adhat okot.

A korizás a fenti metódus figyelembevételével „szintén zenész”. A falusi „épített” pálya kivételével tilos, de ez nem nagyon érdekel senkit. A különbség csak annyi, hogy saját érdekben érdemes olyan helyen korizni ami nincs közel a nádhoz, de nem mély a víz. Végülis első a biztonság. A képzeletbeli pályát meg nyáron ki lehet jelölni, hogy meddig mehetek úgy, hogy ha beszakadna a jég, egy alapos szentségeléssel megússzam.

 

Kajakozni, ill bármely vízíjárművet üzemeltetni viszont szabad, feltéve, ha nem robbanómotorral szeretnéd meghajtani, mert az tilos, ami viszont tök jó.

 

Az, hogy a kettes tóban az említett telek előtt előtt pontosan mennyi a mélység, fogalmam sincs, mint ahogy az átlagmélységről sem, mostanában pedig komoly fizikai akadálya van annak, hogy komolyabb információkat szerezzek a víz mélységéről, jelesül részint mivel be van fagyva, részint pedig menjen bele ilyenkor a jegesmaci, vagy a Schirilla! :-) A zátonyok meg mint mondtam A.S. Szabvány szerint készültek (ahogy sikerül), így teljesen változó a méretük. Én eddig tudtam úszni tőlük, igaz kicsit cikcakkosan. Ez nem medence. Így is elég sok helyen leért a lábam, volt ahol a térdem, vagy a hasam is. Szó, mi szó, elég nagy belem van. Ez most kevesebb helyen lesz így most szépen emelkedett a víz. Most már egy kicsit sajnálom, hogy említettem ezeket a zátonyokat, mert szerintem jobban megijesztettelek vele, jobban túllihegtük,  mint amekkora jelentősége van a dolognak.

A végletekről nem sokat tudok, max hallomásból. A legkisebb állítólag akkor volt a víz, mikor a helyi TSZ (ebből látszik, hogy nem tegnap volt) uborkát akart termelni, és a hozzá szükséges vizet a tavakból szerette volna nyerni. Akkor annyira lement a víz, hogy több kis tavacska lett. Aztán ezt meggondolták. Mikor a legtöbb volt, akkor meg állítólag viharos időben kicsapott a partra. Sőt, jó tíz éve, a vízfelesleget elvezető csatornában állítólag még fürödtek gyerekek. Ezekről olyat kéne kérdezni aki nagyon régen itt lakik, vagy ide jár. Én csak 7 éve.

 

Viszont, hogy a mínusz jeled mellé legyen egy plusz is, lehet, hogy a parti részből meg lehet majd venni valamennyit. A jelen koncepciója az önkormányzatnak az, hogy szeretnék, ha egy méter megmaradna a telkek, és a tó között, hogy megmaradjon a körüljárhatóság. De ebben a formában nincs igazán tülekedés. Ellenben többen jeleztük, hogy ha a vízig meg lehetne venni, akkor érdekelne, amit úgy néz ki, hogy fontolóra vesznek.

 

Nos hirtelen ennyi. Ha van még kérdés...

Előzmény: r0hamkuka (789)
r0hamkuka Creative Commons License 2011.01.31 0 0 789

Szia! Azt néztem meg ahova a zöld nyilat raktam.

 

Akkor itt tilos fürdeni???? hu ez egy nagy minusz. Nekem azt mondták, h a szembe parton strand van.

Kajakozni esetleg télen korizni azért lehet?

 

Melyik tó?

   asszem ez a 2-es tó

Mely része?

   a zöld nyíl előtti rész

És mikor?

   sacc / kb :) szerinted mennyi durván az átlag mélység az aszályosabb időben és mostanában? ill. a zátonyoknál mennyi a víz?

 

Köszi a segítséget !

 

 

 

 

Előzmény: Péter az állat (786)
Péter az állat Creative Commons License 2011.01.30 0 0 788

Jókat mosolyogtak a népek, mikor néha a nagy víztükör közepén ücsörögtünk egy napernyő alatt. Sőt! Aki tudta merre menjen, az át is tudott sétálni a túlpartra.

Idén mondjuk hál' istennek egyik sem fenyeget. Hacsak nem bárszéket viszünk, és hosszabb szárú napernyőt. :-)

Előzmény: rebeka77 (787)
rebeka77 Creative Commons License 2011.01.30 0 0 787

"Vagy visz széket, napernyőt, és kiül rá. :-)""  - Ez nagyon jó :):):)

Előzmény: Péter az állat (786)
Péter az állat Creative Commons License 2011.01.30 0 0 786

Ej. Tán csak nem az Árpi házát készülsz megvenni? :-)

 

A kérdésedre pedig kérdéssel tudnék felelni. Melyik tó? Mely része? És mikor?

A guglis képen is látható csíkok, valamekkora zátonyok. Mint azt tudod ezek bánya tavak, és a régi falusiak úgy mondják, hogy a sódert ilyen jó nagy marógéppel bányászták. Ez pedig kiszedte a sódert amíg elérte, majd az egész cuccot arrébb tették. De nem centiztek, hogy ott kezdjék, ahol abbahagyták, hisz nem az egyenes meder, hanem a nagyobb termelés a volt a fő szempont, végül is van itt sóder bőven, így elég hullámos lett az alja. Általában ezért is tilos a bányatavakban úszni.

Itt mondjuk nem ezért tilos, de most nem ezt kérdezted.

A vízmélység viszont nem csak ezért változó, hanem az időjárás, és az emberi tevékenység miatt is, mert a tó amit látsz, az nem rendelkezik vízpótlással (legalábbis a felszínivel ) nem más, mint a talajvíz, csak itt kiszedték a talajt, ezért van a felszínen. Így aztán a víz szintje híven követi a talajvíz szintjét. Az elmúlt idők aszályos évei után pl tavaly tavasszal megfordult a csökkenő trend, és jelentősen emelkedett a víz szintje. Remélem, idén is csapadékos tavaszunk lesz, hogy folytatódjék az emelkedés.

Az úszásra konkrétan visszatérve, én a zöld nyíltól nem messze lakok, mondhatni majdhogynem ott integetek :-), és rendszeresen szoktam úszni, sokszor a túlsó oldalig. Volt olyan évad, hogy minden hajnalban munka előtt leúsztam egy 500-ast. A szembe kis szigetnél megnéztem a kócsagot, meg a gémet, és jöttem vissza. Viszont tudomásul kell venni, hogy vízállástól függően találkozhatsz az említett zátonyokkal (ahol viszonylag hirtelen csökkenhet, vagy nőhet a víz mélysége, és nem jó tőle megijedni), bár egy idő után már tudja az ember hogy ezek merre vannak, és elkerüli. Vagy visz széket, napernyőt, és kiül rá. :-)

 

Egyéb kérdés? :-)

Előzmény: r0hamkuka (785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!