Keresés

Részletes keresés

qeb Creative Commons License 2007.11.12 0 0 16
Igen. Érdekel a téma mert több mint húsz éve foglalkozom pirotechnikai anyagok fejlesztésével és gyártásával, de nem nagyon találtam ide vonatkozó, számomra elérhető irodalmat. Az eddigi és jelenlegi gyakorlat is a kisérleti munka. Költségkímélőbb lenne ha elméleti úton ki lehetne szűrni olyan mellékvágányokat amik kisérleti úton történő vizsgálata időt és pénzt emészt fel.
Helyben vagyunk ?
Előzmény: dűzni (15)
dűzni Creative Commons License 2007.11.11 0 0 15

Na helyben vagyunk.

:-)

qeb Creative Commons License 2007.11.11 0 0 14
Engem érdekelnének sima csőből lőtt, nem központosan szimetrikus testek ballisztikai problémái. ( pl. hengeres tűzijáték bomba ). Ha tud valaki valamilyen elérhető , magyar nyelvű szakirodalmat azt köszönettel venném.
Előzmény: telescoper (9)
vargaur Creative Commons License 2007.11.11 0 0 13

Üdv

Inkább ez  a hozzáállás a veszélyes.

Kb mint volt a kémia topikban.

A nemtudás sokkal veszélyesebb, mivel a kiváncsiság erősebb és úgy fel is robbantja magát.

Ezzel az erővel az aerodinamika meg az elektonika is tiltott tudás lehetne mert ugye a bomba repül és elektromos gyujtás is lehet benne.

Attol hogy valaki érti a balisztikát nem lesz rosszabb ember, a terroristák meg nem az elméleti ballisztika kell hanem a fegyver....

 

V

 

Előzmény: dűzni (12)
dűzni Creative Commons License 2007.11.11 0 0 12

Tisztelt Hozzászólók!

Szerintem veszélyes vizeken vagyunk.

Nem gondolom, hogy szakértő vagyok, de valamennyit tanultam ezen a területen.

Nem kellene ezen aterületen "dilettánsokat" képezni, tippet adni stb.

Szerintem.

vargaur Creative Commons License 2007.11.11 0 0 11

Üdv

 

Azt hiszem ez érdekes és tanulságos lesz, előre is köszi érte.

 

V

 

Előzmény: telescoper (10)
telescoper Creative Commons License 2007.11.11 0 0 10

Két-három éve jelent meg Bogár György tollából egy ballisztikával foglalkozó könyve. Ismeri valaki?

Aszem meg tudom szerezni az egészet cd-n. Képekkel, szöveggel komplett. Alkalmadtán be tudom másolni az épp érdekes részeket (csak elébb megkérdezném a szerzőt, hogy tehetem-e). Talán ez a későbbiekben segítségünkre lehet.

telescoper Creative Commons License 2007.11.11 0 0 9

Remek ötlet, kéretik linkelni kitartóan!

üdv

telescoper

Előzmény: blakjak (8)
blakjak Creative Commons License 2007.11.11 0 0 8
Nem lenne talán elveszett ötlet időnként feltenni e témájú interneten elérhető könyvek, dokumentumok stb linkjeit az érdeklődők számára. Már ha van erre igény és van valakinek megosztható infó a birtokában.
+ a hozzáértők hozzászólásai is sokat számítanának persze
telescoper Creative Commons License 2007.11.11 0 0 7

Elsősőrban a köznapi emberek által is elérhető eszközök (sportfegyver, vadászfegyver és ilyenek) ballisztikájával. Pl. az ágyúk már kívül esnek az érdeklődési körömön, de ez ne zavarjon senkit. Gerely? Nem is gondoltam rá, de jöhet.

kösz a hozzászólást

üdv

Előzmény: Zicherman Istvan (6)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.11.11 0 0 6
Egy kérdés, uraim, milyen eszközök ballisztikájával kíván foglalkozni a topik?Ami jön, vagy esetleg a lőfegyverektől felfelé? Esetleg másfajta lövedékvetők, netalán kézierővel üzemelő eszközök is szóbajöhetnek (értem ez alatt - gerely, kézigránát, stb.)?

Üdv:
Z.I.
telescoper Creative Commons License 2007.11.11 0 0 5

Üdv!

Ne írnád ide a magyarázatot is érthető formában?

üdv

Előzmény: Bujazliz (4)
Bujazliz Creative Commons License 2007.11.11 0 0 4
Üdv

Igazad van.
A ballisztika egy önálló tudományág!
A fegyvertopikok jellegükből következően alapvetően az eszközökkel és nem a folymatokkal foglalkoznak.

Magam is találkoztam olyan "látszólagos " anomáliával, amit először nem értettem meg:

"122 mm-es ágyúlőszer alacsony irányzékkal a "0"-ponttól 3 km-re belefúródott a homokos talajba, majd a becsapódási helytől több tíz méterre kijött a földből (!) és balisztikus pályán továbbhaladva több kilométerre esett le."

Néhány évvel később, sok szairodalom átnézése után kaptam magyarázatot a furcsa jelenségre. A magyarázat a ballisztika és talajmechanika matematikai és fizikai leírásából következett.
Előzmény: telescoper (3)
telescoper Creative Commons License 2007.11.11 0 0 3

Az irányzékállítása ok, de a robbanószerek gyártása, valamint a torkolattűz elrejtése nem pont a szándékaim szerint való téma. De javaslom ezek számára topik létrehozását.

üdvözlettel

telescoper

Előzmény: dűzni (2)
dűzni Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2

Szerintem jönnek majd a "Bin Laden"-ek is.

Javaslom kiegészíteni a fórumot az alábbi részekkel is:

1. irányzék módosítása 15 fokos oldalszél esetén.

2. Robbanó anyag gyártása műtrágya és gázolaj felhasználásával.

3.Tyúkszar felhasználása torkolati láng elrejtése miatt.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.11.11 0 0 1
Vivat!:)
Sok szerencsét a topikhoz!
Előzmény: telescoper (-)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.11 0 0 0
Éljenek a nullázók!!!
0
telescoper Creative Commons License 2007.11.11 0 0 topiknyitó
Sok tisztelettel és reménnyel indítom útjára ezt a topikot, bízva abban, hogy az e tárgy iránt érdeklődők itt meglelik kérdéseik és válaszaik megfelelő fórumát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!