Keresés

Részletes keresés

Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.12 0 0 1358

1 . Azt állítottad, hogy téged ez az egész nem érdekel.

2. én azt állítom, hogy ha valóban nem érdekelne, akkor nem lenne itt egyetlenyegy hozzászólásod sem és én azokra igy reagálni sem tudnék.

Ergo a te állításod valótlan mert még mindig ide irod a hozzászólásaidat, ergo érdekel a téma.

Előzmény: Törölt nick (1343)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.12 0 0 1357

Nem. Nem amire gondol, hanem az ami ilyenkor összezavarja a logikai és kritikai érzékét.

Előzmény: Törölt nick (1342)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.12 0 0 1356
Speciális Isten definíciónak, meg azt nevezem, ami csak egy adott vallás, vagy egy adott környezetben megfelelő, de már mások által definiált Isten definícióval ütközik. A könnyeb érthetőség miatt felsorolok néhány ilyen speciális Istent: a bibliai Isten, Allah, Ré, Zeusz, Siva, Ahura Mazdá, Nagy Manitu.
Előzmény: -zakopane- (1341)
Leteremtő Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1355

 

 Nem kötök bele semmibe, fórumozunk nem ?

 

 Az, hogy valaki egy soha senki által nem igazolt dolgot tényként hirdet az nem jellembeli kérdés ???

 

 Szerinted a biblia, vagy a hivő tudósok tudománya az " étlap " ???

Előzmény: -zakopane- (1354)
-zakopane- Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1354
Nem azt mondtam, hogy sok, hanem hogy több ("Én pl több olyan …"). Nyilván való, hogy nem több száz vagy ezer az ilyen ismeretségem, de személyes ismerőseim között több olyan tudós is van akik egyben hívő is. Hogy mit értek tudós alatt (mielőtt ebbe is bele kötnél)? Olyan személyeket akik egyetemeken (magyar és eus) tanítanak és kutatnak. (Tehát nem Nobel-díjasok!!!) Ezt a 10%-ot meg nem tudom honnan vetted.
Ezt a rendőr dolog nem tudom, hogy jön ide?! Szerintem a bűnelkövető rendőröknek az esküjük kb annyit jelent mintha a az étlapot olvasták volna föl. Ez szerintem jellembeli kérdés nem pedig hit vagy eskü.
"A vallások továbbra is tényként hirdetik dogmáikat a teremtésről, és a világ működéséről, és ez ma már nyilvánvaló badarság. Ezen néhány hivő tudós sem tud változtatni."
Nem is akarnak
Előzmény: Leteremtő (1353)
Leteremtő Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1353

 

 Olyan sok természettudóst nem ismerhetsz, mert a komoly tudósok, és főleg akik abból is élnek, azok kevesebb mint 10 %-a a hivő.

Valamint szerinted mit jelent, ha néhány rendőr össze tudja egyeztetni az esküjét és a foglalkozását a bűnelkövetéssel ??  Attól már pld. a korrupció egy jó dolog?

 

 A vallások továbbra is tényként hirdetik dogmáikat a teremtésről, és a világ működéséről, és ez ma már nyilvánvaló badarság. Ezen néhány hivő tudós sem tud változtatni.

Előzmény: -zakopane- (1352)
-zakopane- Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1352
Elolvastam én.
Nem hiszem, hogy az istenhívők (ahogy ő fogalmazott) kivétel nélkül arra használnák Istent, hogy ezzel magyarázzák az élet és a világ keletkezését, működését. Én pl több olyan természettudományokban jeleskedő istenhívő tudóst ismerek akik teljes egészében magukénak vallják a mai tudományos felfogást az élet és világ kelet keletkezéséről, működéséről és ennek ellenére hívő emberek.
Nem hiszem hogy ez úgy működik, hogy az istenhívők szerint a világot isten teremtette. Aki pedig azt állítja, hogy az ősrobbanás és az evolúció eredménye az pedig ateista.
Mindegy, ha neki ez az álláspontja legyen vele boldog. Szerintem csak szereti ahogy mások rugóznak a hülyeségein. De azért megadom a számlaszámom hátha utal. :-))
Előzmény: Törölt nick (1349)
Leteremtő Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1351

 

 alaptalanul

Előzmény: Leteremtő (1350)
Leteremtő Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1350

 

 Gabicsek !

 

 Ha a Wikipédiában az áll, és nem is alaptalunl, hogy az emberek istent mint egyfajta lényt képzelik el, akkor a te " definiciód " szerinti érzésforma kitaláció nem kerülhet oda.

Előzmény: Iván Gábor (1337)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1349
Pontosan ezt tette szerinte. A levezetésében elolvashatod....
Előzmény: -zakopane- (1347)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1348

Gyengén megfogalmazott, áltudományos hülyeségre nincs érdemi válasz.

Illetve van, de akkor gyorsan megjelenik a moderátor.

Előzmény: Iván Gábor (1340)
-zakopane- Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1347
Húúú ezt már nem értem. Mit jelenthet az hogy "amire a legtöbb ember gondol"?
Honnan tudja valaki, hogy milyen istenre gondol a legtöbb ember?
Talán megkérdezte a "legtöbb embert", hogy ugyan hölgyem/uram ön szerint milyen az isten? Ezt nagyon kétlem, mert elég munkás lenne.
Vagy talán valami általa reprezentatívnak vélt statisztikai sokaságot vizsgált és ebből vont le következtetéseket arra, hogy a "legtöbb ember" szerint milyen az Általános Isten? Aki tanult statisztikát az tudja, hogy ez mennyire torzíthatja a valóságot (főleg ilyen esetekben).
Esetleg ő egyes szám első személyben kijelentette, hogy az Általános Isten az ilyen és ilyen mert ilyenre gondol a "legtöbb ember"? Hát ezzel meg azt vaj mi keveset lehet kezdeni, mert ezt azzal az egyszerű válasszal is meg lehet válaszolni, hogy: Szerintem meg nem olyan (1:1).
Előzmény: Törölt nick (1342)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1346

Bocs!

 

Tőled független, spontán dolog volt.

 

Különben is önként eltiltottam magam ettől a zagyvaságtól...

 

:-)

Előzmény: Törölt nick (1344)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1345
nem szokott... :)

nem tűnt még fel?
Előzmény: Törölt nick (1344)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1344

Kösz, hogy helyettem válaszoltál!

 

A te kérdéseidre sem válaszolt?

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (1343)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1343

"Ha igazat írtál volna és nem valótlant, akkor nem is tudnék neked válaszolni, mert nem lenne mire:-)"

 

Megmagyaráznád ezt a mondatot? Először is értelmetlen, ugyanolyan zagyvaság, mint a definíciód.

 

Gáborka, kis Prófétám! Valótlant állítani két módon lehet:

  1. Tévedésből. Hol tévedtem?
  2. Tudatosan, hazugságból. Hol hazudtam?

Piszkosul megtisztelnél vele, ha egyszer már válaszolnál a hozzád addresszált kérdésekre. Konkrétan, értelmesen, jó helyesírással. 

 

Tudom, nálad ez szándék, hanem képességhiány kérdése.

 

Az világos, hogy széhámos vagy, de ettől még lokálisan, egyszer-egyszer lehetnél korrekt (már csak azért is, hogy bizonyítsd, most nincs igazam)!.

 

 

Előzmény: Iván Gábor (1336)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1342
Igen. Az általános isten az akar lenni, Gabi szerint, amire a legtöbb ember gondol, e szó használatakor...
Előzmény: -zakopane- (1341)
-zakopane- Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1341
Az mit jelent, hogy Általános Isten? Van Speciális Isten is?
Előzmény: Iván Gábor (1340)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1340

Ha lett volna érdemi cáfolat, akkor már pályáztak is volna vele.

Előzmény: Törölt nick (1339)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1339
Olvass vissza a topikban, de ha lesz kis időm, igérem mazsolázok majd neked Gáborom...
Előzmény: Iván Gábor (1338)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1338

Mutass egyetlenegy összefüggő írást, amely hangulatkeltésen és rossz érvelésen és személyeskedésen kívül ér valamit a témában????

Ha lenne akkor 10000-el idézni itt mindenki sorra.

De nem idézi senki:-)

Előzmény: Törölt nick (1335)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1337

Nem magamat degradálom le, hanem a Wikipédiát.

Ott ugyan is nagyon sok dologban éppen a tényeket nem lehet leírni.

Az idézés nem ollózás, hanem hivatkozás.

Előzmény: Leteremtő (1334)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1336
Ha igazat írtál volna és nem valótlant, akkor nem is tudnék neked válaszolni, mert nem lenne mire:-)
Előzmény: Törölt nick (1332)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1335
A helyzet az, hogy csak itt e topikban több tucatszor le lett már írva Gábornak, vitathatatlanul levezetve és bebizonyítva hogy az általa definíciónak kikiáltott zagyvaság, nem minősül definíciónak, sőt még igényes megfogalmazásnak sem, hanem egy nagy nulla. (magam is hosszan elemeztem ezt itt anno)

Ezt újra és újra sokan megtették már, ahogy most ti is az utóbbi hsz-ekben egyértelműen.
Ezek a levezetések egyúttal természetesen cáfolják (ill rámutatnak kétségtelen illegitimitására) is az egész "gondolatmenetet", amit Gabi összekotyvasztott, úgy, ahogy van. Ergo több tízmilliót ki kellett volna fizetnie már..

Ám Gáborról ez mind lepereg. A pénzt pedig senkinek sem adja oda, mert a kiírásában leszögezte, hogy csak az kaphatja meg a díját, amit ő elfogad. Tehát az elbírálás, szubjektív és önkényes. De persze francnak sem kell a pénz, hanem azt gondolom, mind azt szeretnénk elérni, hogy szegény végre felfogjon alapfogalmakat.

Részemről már nem tudok ezen szórakozni, hanem sajnálatot érzek...

Egyetlen egy dolog viszont Gábor javára írható. A maga módján, az emberi hülyeség ellen igyekszik küzedeni. Ez szép cél és talán némileg szentesíti az eszközt.

Tudjátok: kutyaharapást szőrivel.. ;)
Leteremtő Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1334

 

 "A Wikipédiában való leírás max a dogmatikus speciális Istenekre igaz, de azokat nem definiálták teljes tudományos igényességgel, hanem csak leírták a róluk szóló dogmát."

 

 Gabicsek ! Alább azzal dicsekedtél, hogy felét te irtad. Magadat degradálod éppen.

 Próbálsz összeollózni dolgokat, és idézni közismert külföldi személyektől, hátha valaki odafigyel az "általános " irkálásodra.


Előzmény: Iván Gábor (1331)
Leteremtő Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1333

 

 Nem fog felébredni, mert teljesen "általános " függővé vált, és azt képzeli ettől már tudományos.

Előzmény: Törölt nick (1332)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1332

Hahó! Ébresztő!

 

Mikor veszed végre tudomásul, hogy magasan teszek az Isten-definíciódra!

 

Ha ugyanezt a szélhámos marhaságot, zagyvaságot az "általánosított kemencével", vagy az "általánosított Iván Gáborral" tennéd, ugyanígy reklamálnék.

 

Amit te a "definícióddal" művelsz, az mindennek a megcsúfolása.

 

Reménytelen vagy! Te szegény!

Előzmény: Iván Gábor (1330)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1331

Nem térek el tőle, hanem kiegészítem, pontosítom, tökéletesítem.

A Wikipédiában való leírás max a dogmatikus speciális Istenekre igaz, de azokat nem definiálták teljes tudományos igényességgel, hanem csak leírták a róluk szóló dogmát.

Egyébként ez is ott van, amely összecseng az én dolgaimmal (és amine a be nem idézése miatt te vagy röhelyes):

Az isten fogalmának memetikai értelmezése [szerkesztés]

„Isten létezik, ha másként nem is, olyan mém formájában, amelynek az emberi kultúra kínálta környezetben nagy túlélési értéke, vagy fertőzőképessége van.” – Richard Dawkins

A memetika képviselői (többek között Dawkins és Blackmore) szerint isten eszméje egy a mémek közül, a vallási mémkomplex egyik tagja. Egy nagyon régóta létező, mutációk során többször függetlenül kialakult mémről van szó, amelynek nagy a túlélési értéke a mémkészletben. Ennek főbb okai a következők lehetnek:...

Az isten mint érzelmi, pszichológiai alapú konstrukció [szerkesztés]

Sok eltérő nézet és álláspont van arról, hogy mik az istenek (főként a bibliában leírt Isten) iránti emberi érzelmek és kötődések mozgatórugói. Freud ezt abban látta, hogy az egyén nem tud érzelmileg felnőni és továbbra is szüksége van egy óvó és büntető uralkodó apaképre. (Freud 1927)

Isten absztrakciójának társadalmi hasznosságát a lelkiismeret nevű önkontroll megerősítése adja, amely istennek, mint arccal, de főleg mindent látni képes, tekintettel rendelkező személynek a képzetét tételezi, amely bevált viselkedés-irányítási szociális innováció.

Ezen kívül Istennel azonosítjuk a gondolkodást lehetővé tevő „elhatárolás” legszélesebb, legáltalánosabb megfogalmazásait, a kezdő- vagy fix kindulási pontot (origó), illetve a kezdetet és a véget (alfa és ómega). Ilyen fogalmak, illetve az elhatárolás művelete nélkül ugyanis nagyon nehéz bármit is elgondolni, megragadni.





Előzmény: Leteremtő (1328)
Iván Gábor Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1330

Vallástudományi tény, hogy az emberek nem ugyanabban az Istenben hisznek és a vallások jellemzően tagadják is egymás Isteneit. Mint írtam a vallások Isteneit nem lehet egyesíteni.

Az Általános Istent nem kell és nem is lehet dogmatikus Istenek helyett behelyettesíteni a róluk szóló mítoszba.

- Mert a bibliai Istenről szóló mítosz nem tudományos, hanem kiszínezett mese.
- Sőt a dogmatikus Isteneket egymással sem lehet behelyettesíteni.

Másrészt TE nem a teljes Általános azaz Tudományos Isten definiciót raktad be.

"Isten egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípus. Istennel egyesek (az istenhívők) a világ és az élet keletkezését, felépítését, működését próbálják meg elképzelten és logikátlanul magyarázni, illetve élethelyzeteikre keresnek megoldást általa. Míg másokra (például az ateistákra, realistákra, naturalistákra, materialistákra, szkeptikusokra is ) Isten tudatalanul is olyan hatással lehet, hogy logikai és kritikai érzékük az istenhívőkéhez hasonlóan torzul bizonyos terülteken."

Nos és mi is az általad kihagyott és el nem hagyható fontos momentum????

LOGIKÁTLANUL MAGYARÁZNI

LOGIKAI ÉS KRITIKAI ÉRZÉKÜK TORZUL

Tehát maga a definíció tartalmazza az Istennel kapcsolatos problémákat.

Nézzünk viszont egy tudományos megállapítást Istenről.

Isten egy betegség.


"Egyes emberek és embercsoportok tudatában és tudattalanjában lévő speciális érzésforma, érzelemtípus. ... amellyel egyesek (az istenhívők) a világ és az élet keletkezését, felépítését, működését próbálják meg elképzelten és logikátlanul magyarázni, illetve élethelyzeteikre keresnek megoldást általa. Míg másokra (például az ateistákra, realistákra, naturalistákra, materialistákra, szkeptikusokra ... ) tudattalanul is olyan hatással lehet, hogy logikai és kritikai érzékük az istenhívőkéhez hasonlóan torzul bizonyos terülteken." egy betegség

Stimmel ez





Előzmény: Törölt nick (1326)
Leteremtő Creative Commons License 2008.09.09 0 0 1329

 

 " Én az Általános (azaz a tudományos) Istent definiáltam. "

 

 Ha valami szó elé odabiggyeszted az általános jelzőt, attól még az egyáltalán nem tudományos, kizárólag nyelvtani. Az alapokkal sem vagy tisztában.

 Az általános istent miért kell nagybetűvel irni ???? Ennyire hivő lettél ???

Előzmény: Iván Gábor (1325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!