Keresés

Részletes keresés

Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.19 0 0 131

Sajna nem, mert bármelyiket bekapcsolod, egyből alaphelyzetbe áll, és a "play" gomb megnyomásával,csak vagy egy számot játszik le, vagy elkezdi folyamatosan játszani, ami rajta van. Nekem valami impulzusvezérlős kellene, mint pl. olyan, amin a head set-en lévő gombokkal lehet vezérelni, amiben van egy impulzusadó,és külömböző utasítás adásakor más-más impulzusokat ad ki.

 

Előzmény: Stiletto (127)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.19 0 0 130
Majd iszol sok kávét :)
Előzmény: SimonTheRobot (129)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.19 0 0 129
Igyekszem 21-én is fent maradni............ De akkor lehet hogy másnap elalszok a kiállításon... :)
Előzmény: Robo-Sanyi (128)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.19 0 0 128

Köszi hogy megnéztél!

 

Igen, jól láttad, nem két robotom van, hanem felvétel közben átszereltem.

 

Ami 21-én lesz leadva műsor, abban már az átszerelt változatot mutatják.

Előzmény: SimonTheRobot (125)
Stiletto Creative Commons License 2007.06.19 0 0 127
Hello Sanyi!
Hát ez érdekes kérdés. Szerintem bármelyik legolcsóbb mp3 megfelel a célnak, nem?

Pénteken látunk??

üdv!
Előzmény: Robo-Sanyi (124)
Stiletto Creative Commons License 2007.06.19 0 0 126
Hallottalak tegnap a rádióban! Gratula! Vicces volt a műsorvezetőktől, amikor 'lerészegrobotozták' Simont, amiért négykézláb mászkál. :)) De tényleg jó volt.
Előzmény: SimonTheRobot (125)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.19 0 0 125
Én csüt(péntek) éjszaka néztem az RTL-klubon :o)
Viszont azt nem értettem, hogy két robot volt nálad a bemutatón?
Mert az egyiknek más volt a feje, nem.....? Vagy cserélgetted? :o)
A bemutatón fog bukfencezni, ugye? Beszélsz majd a programozásáról is?

MÁR CSAK 4 NAP !!!!!!

MP3-ra most nem tudok megoldást.....

Üdv
Előzmény: Robo-Sanyi (123)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.18 0 0 124

A segítségeteket kérem!

 

Szeretnék egy több tárolós MP3 lejátszót a robotba, amit PWM-jellel tudok léptetni.

Mivel szervócsatornáról hajtanám,  az illesztő elektronikát azt megépítem hozzá, csak valami igen lebutított tároló kéne, vagy valami olyan hordozható MP3 lejátszó, amin nem sok gombnyomással lehet eljutni a lejátszásig.

 

Ötleteket ide.

 

Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.18 0 0 123

Szeva SimonTheRobot!

 

Sikerült megnézni a műsort?

 

 

Előzmény: SimonTheRobot (120)
Stiletto Creative Commons License 2007.06.18 0 0 122
Hello!

Részemről megvagyok, csak költöztem a hétvégén, ma meg vizsgázok... szerencsére az új lakásban rögtön találtam szomszéd wifit, ami remek megoldás pár napig, amíg nem lesz saját. :)

Sanyit sajnos nem tudtam megnezni, egesz egyszerűen azért mert nem volt tv a közelben. Viszont hallottam barátaimtól, hogy láttak robotos műsort! Meséljetek, milyen volt!
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.17 0 0 121
Üdv mindenkinek! Merre vagytok?

Már csak 5 nap van a ROBOMEETING-ig !!!!
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.14 0 0 120
Hello Sanyi!

Már ép hiányoltunk. A műsort megnézem :o)

Ezekre a kontrollerekre élőben én is kiváncsi leszek.

Előzmény: Robo-Sanyi (119)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.14 0 0 119

Szeva Stiletto!

 

Örülj hogy elveszett, így legalább te is benevezhetsz valami humanoidra.

Jobb hogy még nem kell döntened a vásárlás mellett, mert szerintem 22-én meglátod, hogy jobb hogy nem vetted meg. Jó-jó, de szerintem nem a robotika ága az NXT.

Ha gondolod, és vársz, míg az NXT árához gyüjtesz egy keveset, és vehetsz egy RB-2000-es Graupnert ami szétszedve 690Euro. Az már igazi élmény, ja,és kifogyhatatlanabbak a lehetőségek.Még a Robonovánál is másfélszer többet tud, és olcsóbb is. Ha viszont építeni akarsz, veszel egy igazán profi kontrollert mondjuk 76000-ért, amihez van szoftver, kábel, távirányító, és már csak szervók kellenek amiket meghajtasz vele, na meg a teste. Az legalább olyan lesz amilyet te akarsz.

 

Ma este 00:55-kor az RTL Klub Infománia műsorában "RoboSanyi robotozik"

akit érdekel, szombat este 20:00-kor ismétlik a Hálózat TV-n.

Ez csak az egyik fele a műsornak, a másik fele 22-én lesz leadva ugyanebben a műsorban, és az azt követő szombaton ismétlik szintén a Hálózat TV-n.

 

Lehet hogy a "Robotalin" ott lesz az RTL Klub is, mert igen érdeklődtek tőlem a rendezvény iránt.

 

 

Stiletto Creative Commons License 2007.06.12 0 0 118
Minden elismerésem a Barnes&Noble online áruháznak. Nem jött meg a Lego NXT-m, és mint kiderült, nem is követősen adták postára, tehát igazolni nem tudtam feléjük a dolgot. Csak panaszkodtam, ők meg szó nélkül visszaadták a pént.
Vajon itthon mikor lesz ilyen a boltok üzletpolitikája?
bocs az offtopicért
Stiletto Creative Commons License 2007.06.11 0 0 117
Szia Robo-Sanyi!

Elhozod a Mindstorms készletedet 22-én? Meg persze Robonovát?
Előzmény: Robo-Sanyi (107)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.11 0 0 116
Üdvözlet a fórumon!

Akkor itt majdnem mindent megtalálsz, mit, miért szervezünk...

Üdv:
Balázs
Előzmény: Vil-Arnis Merras (115)
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2007.06.11 0 0 115
Az cikken keresztül már meg is kerestek.

Lehet, én voltam az a valaki? Dobtam a két cikkben említett címre egy e-mailt, részleteket követelve. :)
Előzmény: SimonTheRobot (112)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.11 0 0 114
Igazad van. A lényeg, hogy eredményes legyen :) Meg jól érezzük magunkat. Ja, és hogy legyen még több ilyen találka..... Kb a 10. RoboMeetingre a robotok már meg se fognak hívni minket... :)

A kezdés meg úgyis a létszámtól függ...... Szerintem lesz vagy 5, fél 6 mire belendülünk.....

NXT miatt részvétem...
Előzmény: Stiletto (113)
Stiletto Creative Commons License 2007.06.11 0 0 113
4. fakultatív ivászat :)

Egyébként jó a programterv, de szerintem úgyis az lesz, hogy odamegyünk, bemutatkozunk, megcsodáljuk a robotokat stb. Az egyenkénti bemutatás remek ötlet.

Mint már mondtam, 4-re valószínűleg nem fogok tudni odaérni. Elvileg 6-ig dolgozom, pénteken ez persze lazább, de nem annyival, hogy odaérjek.

A Lego NXT-m valszeg "elveszett" a postán :( úgy tűnik, visszakapom a pénzt
Előzmény: SimonTheRobot (112)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.11 0 0 112
Az cikken keresztül már meg is kerestek.
A nagy érdeklődésre tekintettel :) , egy programtervet állítottam össze.

A találkozó menete:

1. Megnyitó
2. A robotok egyenkénti bemutatása, a feltett kérdések megválaszolása
3. Bemutatók után kollektív ötletelés, és információcsere

Vélemény?
Előzmény: Stiletto (110)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.11 0 0 111
Szuper! Az részemről elég túlzás hogy "Az emberi vezérléstől függetlenül, genetikus algoritmusok segítségével a robot folyamatosan fejlesztheti járása hatékonyságát."

Örülök, ha négykézláb mászkálni fog, de akkor most 1000-rel fejlesztek......

De köszi Stiletto az intézkedést!
Küldtem meghívót BME-re , SZTAKI-ra , ELTE-re , Marsjárósoknak , és a Miskolci Egyetemre. Igyekeztem a szaktekintélyeket megkeresni. Ha valamelyikőtöknek van még ötlete, szóljon!

Már csak másfél hét.....
Előzmény: Stiletto (110)
Stiletto Creative Commons License 2007.06.11 0 0 110
...ja és vannak hibák is a cikkben, mindjárt kérek korrigálást ("megszemlélhetjük a robotkutyák összes alfaját" ez nem igaz, és az sem, hogy "ott lesz RoboSanyi is, aki egy másik magyar humanoid fejlesztés")
Stiletto Creative Commons License 2007.06.11 0 0 109
...elég sok elérhetőségünk kikerült a cikkbe, ha valakit ez zavar, szóljon és intézkedek...
Stiletto Creative Commons License 2007.06.11 0 0 108
Ajánlom figyelmetekbe ezt a cikket. :D Kis hírverés a Robottalálkának az Agent Portal jóvoltából. Alul RoboSanyira is van link. Remélem, jó kis tali lesz. :)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 107

A tökéletes, és az emberi mozgásokhoz legjobban hasonlító robotmozgáshoz legalább 45-50 szervóra lenne szükség. Viszont a mimika legalább ugyanennyit igényel. A többi az egyéb szervek mozgása (robotnál nem létfontosságú).

 

Én méreteiben (méretarányos léptékben) nem szeretném növelni a robot méreteit, hanem ebbe a méretbe akarom belezsúfolni a több, és tökéletesebb tudást.

 

A PIC-es vezérlést nem szeretném belekeverni a mikrokontrollerembe, tehát nem akarok egy elektronikai kavalkádot.

 

Egyenlőre egy olyan robottá szeretném alakítani, amiben csak saját gyártmányú, és/vagy HITEC-Multiplex szervók, és segédelektronikák vannak.

 

A gyártóval való konzultációm által jutottam erre a döntésre, mivel azt nyilatkozták, hogy addig nevezhetem ROBONOVA robotnak, ameddig nem szegem meg pl. Futaba szervóval.

 

Szeretném velük is megtartani a jóviszonyt.

 

Természetesen csinálok egy saját ötleteim által vezérelt szerkezetet is, de ezt nem publikálhatom Robonova továbbfejlesztett változataként.

 

Azt talán már a Graupner RB-2000 robot mikrokontrollerével építem, mivel az I2C buszos, és hülyére bővíthető.

 

Készül a robotpókom, aminek a működését már csak pénz akadályozza meg.  

SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.08 0 0 106
Hány DOF nem tudom, de 270 körüli izmunk van.......

Egyébként csak a kommunikáció sebessége szab határt, hogy hány szervót akarsz vezérelni.
Én soros porton 9600 baud-on kommunikálok -> 1000 byte / sec. 3-at küldök 2-t fogadok minden szervóhoz(tól) --> 120 ms -onként tudom csak frissíteni az izületek infóit. Persze ezen nagyságrendeket lehetne javítani.
Előzmény: Stiletto (105)
Stiletto Creative Commons License 2007.06.08 0 0 105
105 szervó = 105 DOF? Arra van adat, hogy az emberi test mozgása mennyi DOF-nak felel meg?
Előzmény: SimonTheRobot (103)
Stiletto Creative Commons License 2007.06.08 0 0 104
Köszönöm, végre tisztult a mikrokontrollerről alkotott képem. Azért a legjobb az lesz, ha majd élőben megmutatjátok.
Előzmény: Robo-Sanyi (101)
SimonTheRobot Creative Commons License 2007.06.08 0 0 103
Legyen igazad! ÉLJEN A ROBOTIKA!

Olvasgattam, amit a vezérlőkről írtok. Tegnap óta Simon-t is sikerült életre keltenem :o) Jelenleg 5 mikorvezérlős áramkör vezérli nálam a 24 szervót. De a tavalyi összeépítésben 1 vezérelt 24-et. A mostani megoldás 105 szervót tudna vezérelni és ez növelhető a csillagos égig :o)

Csak azért írom, mert ha még több szervót akarsz vezérelni, akkor szólj, mert van rá megoldás.

Előzmény: Robo-Sanyi (102)
Robo-Sanyi Creative Commons License 2007.06.07 0 0 102

Úgy néz ki hogy  Mészáros Sándor barátom, aki szerintem az egyik legnagyobb veteránja az efajta elektronikai, fizikai és elméleti dolgoknak.

 

80év körüli, nagy robotfan, tanár volt a Kandón, fejlesztőmérnök volt a Tungsramnál, szóval egy nagyon okos és inteligens bácsi, akire felnézek. 

 

Van egy-két gyári robotja, és ami a lényeg, épített egy kicsit primitív, de a maga korában érdekes robotot.

Ja és egy elég jelentős dolog, hogy vett tőlem egy Atmel AT Mega 128-as processzorral rendelkező MR-C 3024-es kontrollert, Ami az én Robonovámban jelenleg van. Amivel meg akarja hajtani a robotját.

 

Az Egressy Gábor Kéttannyelvű Informatikai Középiskola is képviseltetné magát, mivel vettek tőlem 4 Robonovát, és szeptembertől tananyagként tanítják a robotika alapjait, a VisualBasic-es robotprogramozást, és mindent ami ezzel kapcsolatos tananyag.

Szerintem ez óriási dolog, úgyhogy sok sikert a vezetőségnek hogy bele mertek vágni.

Remélem felvirágoztatjuk a Humanoid robotikát, és egyre többen leszünk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!