Keresés

Részletes keresés

Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5580

ezt is hallottam már. pont AJC-től kábé 6 éve, hogy mikor történik már velem valami, azt mondta valakinél fokozatos, valakinél egyszerre.

ez egy jó gumiszöveg, megint csak a nesze semmi, fogd meg jól kategória. csak az hiányzik hozzá, hogy "rajtad múlik".

sajnos én bemondásra senkiről sem hiszem el, hogy "Isten belépett volna az életébe". túl sok olyan embertől hallottam ezt, akinek aztán az élete egészen mást mutatott...

különben pedig, ha a mindenható Isten annyira szíven viselné az emberek sorsát, bizonyára lenne hozzá eszköze, hogy ezt a számára biztosan nem olyan rettenetes falat segítsen lebontani, esetleg valami jelt adni, hogy van valaki a falon kívül.

de mivel ilyesmi nem történik meg, ezért két lehetőség lehet a) nincs semmiféle fal és azon túl b) van valami Isten szerű erő, ami nem személyes, ezáltal sem segíteni, sem megsajnálni nem tud, aki tudja használni, annak működik.

 

Előzmény: Törölt nick (5579)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5579

Bocs, hogy beleszólok, mert tök jól beszélgettek, az én álláspontom meg azért más, mint a tietek. Csak nem bírom megállni, és kérlek, csak egy véleményként vedd, nem kell elfogadni, úgysem rajtam múlik, talán még rajtad sem, hogy Isten mikor szólít meg.

Van egy rettenetes fal Isten és az emberek közt, a szívünkön, lelkünkön, szellemünkön, mi sem lebontani, sem átugorni nem tudjuk a magunk erejéből. Össze kell törnie, többnyire a körülmények, a sóvárgásunk, az elégedetlenségünk, a reménytelenség aprítja fel szép lassan. Vagy éppen gyorsan, egy katasztrófahelyzettel. Ha nem marad semmi, aminek értelme lenne, akkor tud általában belépni Isten az életünkbe. Ez van, akinél baromi nagy katarzis, van, hogy egészen csendes és természetes, te is annyiféle bizonyságot és átélést hallottál erről. Szóval nem olyan nagy baj az, ha az ember kezdi elveszteni az élet értelmét. De elég nehéz érzés, főleg, ha soká tart. Nekem nagyon kemény volt:)

Előzmény: Biga Cubensis (5578)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5578

nesze semmi fogd meg jól.

 

"Ha azzal akarsz találkozni amit jelent az Isten név, akkor az életet kell megismerned.

Milliónyi hangon fog szólni hozzád."

 

ez is csak egy hamis ígérgetés... vajon az írója önmagát győzködi?

persze, hogy szól az élet, pontosan ahogy írod, milliónyi kaotikus, rendszertelen, egymásnak ellentmondó hangokon.

aki ezt hiszi Istennek, csak káoszt talál.

 

Előzmény: szelíd galamb (5570)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5576

nekem nincs messze, mivel ott lakom...

Előzmény: A nevem: nick. (5569)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5574

Oké, elismerem, hogy így lehet :) Na mindegy, az, hogy minden relatív, még nem vigasztal.

Előzmény: Törölt nick (5572)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5571

Ó, az meg éktelenül messze van nekem :(

Előzmény: A nevem: nick. (5569)
szelíd galamb Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5570

"még nem bírtam magam átadni annak a teljes reménytelenségnek, hogy nem létezik.

még hibáztatom magam, hogy nem próbáltam ki mindent, hogy találkozhassunk."

 

 

Rosszul közelíted meg a kérdést.

Az Isten név egy jelkép.

 

Az élet összességének a neve, de jelképesen.

Beletartozik minden, a végtelen értelem, az örök élet.

 

Mivel élsz, benned van az Isten is.

Ha nem lenne Isten, nem élhetnél.

 

Az itt a probléma, hogy az Istent, mint jelképet akarjuk egy lényként felfogni.

A jelképből nem lesz élőlény, mert csak valamit jelképez.

Nem a jelképet kell keresni, hanem amit jelkép jelezni akar.

 

A valóságot.

 

Az egyházak a jelképekhez imádkoznak.

 

Nem  a jelkép értelmét keresik, hanem megelégednek a jelképpel.

 

Ez olyan, mint a pogányok istene.

A jelkép midig élettelen marad, mert csak valamit jelképez.

A pogányoknál egy darab kő vagy fa az istent jelképezi.

De ők nem jelképként fogják fel, hanem azt hiszik, hogy az az isten.

 

Ez történik az egyházaknál is, vagy veled is, vagy régebben velem.

Azt hittem, hogy az Isten név jelenti a valódi Istent.

 

Pedig az a név, csak egy jelkép.

 

Ha a jelképpel akarsz találkozni, akkor templomba kell járni.

 

Állandóan láthatod, de soha nem fog megszólalni.

 

Ha azzal akarsz találkozni amit jelent az Isten név, akkor az életet kell megismerned.

Milliónyi hangon fog szólni hozzád.

 

Előzmény: Biga Cubensis (5555)
A nevem: nick. Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5569

NEm, Oszinál szokott lenni, Budaörsön...

Előzmény: Barátocska :) (5568)
Barátocska :) Creative Commons License 2010.12.29 0 0 5568

És a vasárnapi is Atinál van? Ezt eddig nem mondtátok, arra tudnék járni én is. A kedd azért necces, mert hétköznap.

Előzmény: A nevem: nick. (5561)
A nevem: nick. Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5566

Hát erővel nem késztetünk semmire, csak ha jólesne, s mégis lemondasz róla- pedig az nem esik jól - az nem tünik üdvözitőnek...

A szabad akarat...:)

 

Előzmény: Biga Cubensis (5565)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5565

unom a harcot

Előzmény: Törölt nick (5563)
A nevem: nick. Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5562

( csak mert Te akkor vagy ott...:)

 

:)

Előzmény: Törölt nick (5558)
A nevem: nick. Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5561

Egy kis szellemi "testmozgás" kinek árthat? Érdekes fejek a fórumról ( Takaritó, Silvermen, Villámló, stb. jó kis témák megvitatása, eszmecseréje. Közben ropi, mogyoró, stb. )

 

Egyszer mindenképp érdemes...

Előzmény: Biga Cubensis (5556)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5560

Elkövettem egy nagy hibát. Amióta családom van, szinte nem járok el sehová, velük töltöttem az időmet.

Vágyakozom máshová, de most már hozzászoktak ehhez. Úgy tűnne, hogy kerülni akarom, meguntam őket.

Ez sajnos az én problémám és még nem találtam rá kielégítő megoldást.

Előzmény: Törölt nick (5558)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5559

Fogalmam sincs. Mások létezésének értelmére szokott lenni tippem, de az én életem egy érthetetlen káosz.

Előzmény: Törölt nick (5557)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5556

jó lesz az nekem? :)

Előzmény: A nevem: nick. (5551)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5555

még nem bírtam magam átadni annak a teljes reménytelenségnek, hogy nem létezik.

még hibáztatom magam, hogy nem próbáltam ki mindent, hogy találkozhassunk.

Előzmény: Törölt nick (5550)
A nevem: nick. Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5553

Bigával már találkoztam, sőt, ő volt oly bátor, hogy járt AJC-hez is...

 

( udvarolni meg a csajsziknak szoktam- á ő derék férfiú..)

Előzmény: Törölt nick (5552)
A nevem: nick. Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5551

Tényleg, Biga, egyszer eljöhetnél a szektába" hozzán, amit keddenként tartunk eset 18h-tól...

Előzmény: Biga Cubensis (5549)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5549

ők is csak reménykedtek valamiben, mint mindenki. ki Jézus visszatérésében, ki Buddhában, mások meg AJC-ben.

sorsuk azonos: reményeik nem teljesültek, vagy csalódtak, vagy reményükkel együtt halnak meg.

nincsen a világon semmiféle csoda, semmiféle rejtély, csak módszerek a túlélésre, melynek egyik eszköze a hit és a remény, melyek ideig-óráig elodázzák a magányt, amit sokan egész életükben, de végül a halálkor mindannyian érzünk majd.

a preterizmus csak egy kísérlet az emberiséget egyre jobban eluraló fatalizmus és világvége várakozással szemben, de az emberi természet ellen nem győzhet, az ember lelke mélyén rab és megváltást vár. 

az egyszerűbb lelkek nagy csinadrattával és csodákkal képzelik, a bölcsebbek belülről, csendben, de mindannyian tévednek: nincs itt semmiféle megváltás, csak eszközök, hogy az a pár évtized valahogy elmúljon, jöhessen végre a nyugodt nemlétezés, a Tűznek tava.

félreértés ne essék, bölcs soha nem voltam, csak reálisan szemlélem, hogy mit láttam másokban és önmagamban.

hiábavalóságot látok, az elpocsékolt hónapokat, éveket, melyeket légvárak építésére fordítottam, ahelyett, hogy az életemet a látható és érzékelhető, örömet okozó lényeknek és dolgoknak szenteltem volna, mert nincsen semmi más ezeken kívül.

polcaim rogyadoznak az ígérgető könyvektől, a fejem tele van az ígérgető szavaktól, mások szép példájától, ellenőrizhetetlen meséitől, megvilágosodásától, és soha nem teljesülő vágyától, hogy egyszer egy ilyen embertől szemtől-szembe választ kapjak.

többre azonban nem telt tőlem sem, írtam én is egyet, de megélni, meglátni nem tudtam soha. igaz én legalább nem gazdagodtam meg mások pénzre váltott keserves és be nem teljesült reményeiből.

 

Előzmény: Törölt nick (5548)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.28 0 0 5547

itt, de a Jelenések könyvével foglalkozik, még keresztény időszakomban írtam, ha ez nem zavar...

 

http://mek.oszk.hu/03300/03333/

Előzmény: G-vi (5546)
G-vi Creative Commons License 2010.12.27 0 0 5546

el tudom én is olvasni valahol?

Előzmény: Biga Cubensis (5545)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.27 0 0 5545

Az mindig öröm nekem, ha valakinek tetszett.

Előzmény: Törölt nick (5544)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.21 0 0 5543

Ez de komoly, ami itt folyik :D

Élvezet olvasni a topicot, jobb mint egy zen-kolostor :D

Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.14 0 0 5542

Nekem nem kell neked bizonygatnom, hogy ott voltam, és megtapasztaltam, ami több puszta véleménynél. Én tudom ezt és ennyi nekem elég. Te pedig hidd azt, hogy már a vélemények felett állsz.

Előzmény: egyharcos (5541)
egyharcos Creative Commons License 2010.12.14 0 0 5541

Amit te és még néhány, Christiant itt védő ember csinált, az eddig nem volt több, mint bizonyítékok nélküli vélemény. Ami egyáltalán nem baj, hiszen sokótok tudja ezt, ráadásul rengeteget segítettetek nekem is abban, hogy megmérjem magam, vajon összekeverem-e a valósággal és elhiszem-e a nekem tetsző véleményeket. Csak így tovább, és köszönöm!

Előzmény: Biga Cubensis (5539)
egyharcos Creative Commons License 2010.12.14 0 0 5540

Amit te és még néhány, Christiant itt szidó ember csinált, az eddig nem volt több, mint bizonyítékok nélküli vádaskodás. Ami egyáltalán nem baj, hiszen személy szerint pl. nekem rengeteget segítettetek abban, hogy megmérjem magam, mennyire vannak még rám hatással az ilyen dolgok, mennyire hiszek vagy nem hiszek a véleményeknek. Csak így tovább, és köszönöm!

Előzmény: serenic.... (5534)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.14 0 0 5539

Szedd össze magad, és hagyd ezt a keserűséget, csalódást a francba.

Kezdj el valami értéket hozni a világba, meglátod jobban érzed majd magad, minthogy itt fröcsögsz és butázol másokat.

Előzmény: serenic.... (5534)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.14 0 0 5538

Mi a baj a buddhizmussal?

Előzmény: Törölt nick (5528)
Biga Cubensis Creative Commons License 2010.12.14 0 0 5537

Én elismételtem egy előző hozzászóló szavait.

Nekem csak ismerőseim voltak ott, annyit tudok róla.

Nem tudom eldönteni, hogy csak adod az ostobát, vagy tényleg faék szinten mozogsz. Ha nagyon akarnál, utána tudnál nézni annak, hogy mi az a tantra, és milyen óriási múltja van. Te csak hallottál róla valamit, és az intim szóból a swingerre, és b@szásra asszociáltál. Tudod rossz, aki rosszra gondol. Ebben a táborban főleg párok voltak és a szexuális energiák kezelését, a férfi és női szerepeket, viselkedéseket tanulták. 

De teljesen feleslegesen írom ezt, amilyen szellemi légkörben te mozogsz, abban ezek idegen dolgok, és én ezt megértem. Arra a szintre is el kell egyszer jutni, hogy nem undorítósátánozzuk le más kultúrák módszereit, de ez még a lentiek szerint igen távol van hozzád.

Előzmény: Törölt nick (5533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!