Keresés

Részletes keresés

florentine Creative Commons License 2008.03.25 0 0 131
70 percig sütöttem a 18 cm-es tortaformában a dupla adagot (106-os hsz.).
Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.23 0 0 130
Ezért írtam zárójelbe, h kivéve a mini torta, mert az olyan gyorsan átsül, hogy a teteje nem színeződik el.
Előzmény: florentine (128)
Lilianna2 Creative Commons License 2008.03.22 0 0 129

Köszönöm a tippet, kimásoltam most onnan is a receptet!

 

Amúgy tegnap éjjel megsütöttem a lenti vízgőzös változatot és valóban olyan lett, mint amire emlékeztem Amerikából.  Ahol a  mennyiség hiányzott,  ott a józan paraszti eszemre hallgattam és nem vallottam kudarcot! 

:)

 

Ebben a receptben nincs liszt és a sok (5 db) tojástól, ami a vízgőzben megkocsonyásodik, tényleg olyan lett az állaga, mintha zselatinnal készülne, pedig semmilyen állományjavító nem volt benne.  Nem repedt meg és viszonylag síma lett a teteje (a recept szerint addig kell sütni, amíg halványan barnulni kezd), amit még tökéletesebbé tesz a rákent édes tejföl.  Ezt már kihűlt állapotban kentem rá, azután egész éjjel a hűtőben volt és mire felváguk, olyanná vált, mintha nem is tejföl lett volna, hanem cukrászati tortabevonó. Tökéletesen nézett ki!

 

A sós sajtoktól féltem egy kicsit, mivel a recept csak krémsajtot ír, nekem meg fogalmam sincs, az amerikaiak milyen ízű krémsajtot értenek ez alatt.  Végül az alábbiakat használtam:  25 dkg Medve krémsajt + 25 dkg Philadelphia krémsajt + 50 dkg német krémtúró (aminek semleges az íze, a két előbbi sós krémsajttal szemben) + kb. 2 dl tejföl. Addig szórtam bele a cukrot, amíg finom nem lett, 4 vanilliás cukrot és reszelt citromhéjat is tettem bele.  Sikerült jól eltalálni az ízt!

 

Az egyetlen megjegyzés a recepthez: Bár kibéleltem a tortaformát sütőpapírral, ahogy írja, és alufóliával is betekertem a formát kívülről (ezt is írja), mégis víz került belül a tésztához.  Végül szűrőre csúsztatva hűtöttem ki és így eléggé ki is száradt, mások nem vették észre, hogy elázott, csak én tudtam, de engem kicsit zavart, hogy nem ropogós a "tésztája".

Előzmény: Törölt nick (125)
florentine Creative Commons License 2008.03.20 0 0 128

Én csak két receptet próbáltam, szóval csak halkan mondom :-)

Nigella minije tortának megsütve hófehér maradt, nem repetd meg, álomszép volt! Kb. mint a könyvében az egyik kép (nem a mini, arról nincs fotó, a londonin van a tejföl, talán a new yorki?)

Előzmény: Törölt nick (126)
Zitka Creative Commons License 2008.03.20 0 0 127

én az éttermi állagra nem nagyon törekednék a helyedben, az többnyire állományjavítók eredménye, pláne a csízkék eredeti hazájában :-)

 

Kb. szóról szóra ugyanezt szándékoztam írni. :-))))

Előzmény: Törölt nick (125)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.20 0 0 126

Persze jól elfelejtettem :-(

Amúgy Malénának igaza van, én rengeteg sajttortát sütöttem, ilyet is, olyat is, így is, úgy is, na, hófehér, sima tetejű sosem lett még (kivéve a mini torta, az annyira gyorsan elkészül), de ez érthető is; én nem láttam még olyan tojást, ami sütés/főzés után fehér maradna :-)

Az egyetlen recept, ami tényleg hófehér és sima felületet ígért, sütés nélkül, zselatinnal készül......

Előzmény: Lilianna2 (123)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 125
ha visszamész 121 hsz-t, ezen topik 2. hsz-ában ott van a klasszik reci, azt vízben gőzölve is el tudod készíteni. én az éttermi állagra nem nagyon törekednék a helyedben, az többnyire állományjavítók eredménye, pláne a csízkék eredeti hazájában :-)
Előzmény: Lilianna2 (123)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.19 0 0 124
Figyi, ha vársz estig, akkor írok tuti receptet. Szombaton szert tettem a "125 best cheese cake recipes" című kéjműre, amiben mindenféle gyönyörűség meg van említve ;-)
Előzmény: Lilianna2 (123)
Lilianna2 Creative Commons License 2008.03.19 0 0 123
Valaki meg tudná mondani, hogy a kérdőjelek milyen számokat (karaktereket) helyettesítenek ZsuR receptjében?

Húsvétra sajttortát szeretnék készíteni és ez a vízgőzben való sütés szimpatikusabb, mint a száraz, mert azt ígéri, hogy így az éttermihez lesz hasonlatos az állaga. Eddig mindig sütöttem és bár az is finom, sose volt olyan az állaga, mint amilyeneket Amerikában ettem. Viszont így elég nehéz, hogy pont a mértékeket sifrírozták egyöntetű kérdőjelekkel, így még desifrírozni sem lehet. Előre is köszönöm!
Előzmény: ZsuR (94)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.18 0 0 122
Mmmm, szinte érzem az ízét... :-))
Előzmény: Zitka (121)
Zitka Creative Commons License 2008.02.16 0 0 121

Nem is tudom, hogy ide, vagy a muffinos topikba tegyem a képet... :-)

A lányom szülinapjára csináltam megint csízkéket, de mivel kisebb tortaformában készítettem, kimaradt egy kevés töltelék. Elővettem a nemrég beszerzett szilikonos muffinformáimat, és ebbe töltöttem. Kiborítva, pudingszerűen fogom tálalni, esetleg valami ropogóst adok hozzá, mert ez "héj" nélkül készült, csak a töltelék sült.

 

ZsuR Creative Commons License 2008.01.22 0 0 120
Itt egy kedves baratnom receptje: nem sajt(turo) torta, hanem "pie".
Nagyon szeretem, egyszerubb mint a torta.

Teszta:
Egy villaval keverj ossze:
1 csesze liszt
1 tojas
4 evokanal vaj
4 evokanal cukor
egy keshegynyi sutopor
Nyomkodd bele egy kerek hoallo uveg talba ("pie plate"

Toltelek:
Egy talban verj fel ket tojas sargajat.

Egy masik talban
1 csomag Philadelphia cream cheese
2 tojas sargaja
1/2 csesze cukor
Keverrd alaposan ossze egy mixerrel.
Adj hozza
1 1/2 csesze tejet
1 evokanal lisztet
1 vaniias cukor, vagy 1/2 kiskanal vanilia kivonat
1/2 kiskanal citromle
Keverd ossze.
Add hozza a tojasok felvert habjat.
Susd 350F (180C) fokon 45 percig, vagy amig aranybarna lesz a teteje.
Zitka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 119

Ha nem sajttortának nevezi, szerintem nem az. :-)

Hiszen van olyan túrótorta is, aminek nagyon hasonló a receptje.

Előzmény: Törölt nick (118)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 118

Aha, a sóról tudok, csak ha érezhető az ízén, hogy nem annyira sós, akkor az a só már nem az a mennyiség, ami az édes ízt emeli ki, érted :-)

A túrón meg azért akadtam fönn, mert sajttortát túróból csinálni szentségtörés :-)))

Előzmény: Zitka (116)
H_G Creative Commons License 2008.01.22 0 0 117
Az egyszerűen natúr túró és tejföl keveréke.
Előzmény: Törölt nick (113)
Zitka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 116

Nem értesz félre semmit. :-)

Nem annyira sós az (még a sajtkrém sem, a túró meg végképp nem) - csak pont annyira, amennyire mégjobban kiemeli az édes ízét. Minden édes sütibe is teszünk egy-két csipet sót, OFF: a vajkaramellában pl. elég rendes mennyiségű só is van. ON

Előzmény: Törölt nick (114)
Zitka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 115
No itt is látom már a kilós túrót. Megnézem, ha legközelebb arra járok, egy próbát mindenképpen megér. :-)
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 114
Ööö krémtúróból sajttorta? Sóós? Félreértek valamit, ugye?
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 113
aki jár lidl-be, mostanában felfedezhette az 1 kilós pilos krémtúrót. nos, isteni ezzel a cheesecake, mondjuk nem olyan zsíros és sós, mint az igazi, de nagyon finom (egy kicsit magyarított) csízkék lesz belőle. ja és baromi olcsó, 590 ft egy kiló.
Zitka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 112

Nem vagyok benne biztos.... De ez most tipikusan az az eset, hogy ha nem sikerül, akkor is jól járok. :-)))))  No persze nem vendégség előtt fél órával fogok kísérletezni....

 

Normál muffinformában csinálnám midnenképpen, de nem szeretném az oldalát is kitapasztani. Úgy túl kevés töltelék fér bele. :-)

 

A kiszaggatósat vékonyabb sajtkrémréteggel képzeltem el... Mondjuk 3/4 cm keksz, és 2-3 cm krém.

Előzmény: florentine (111)
florentine Creative Commons License 2008.01.02 0 0 111

Biztos vagy benne, hogy ki tudod szaggatni? Ahhoz szerintem puha és sérülékeny. És magas. Bár ha a hulladékot meg lehet zabálni... :-))

 

A normál muffinformához mit szólsz? Az jóval gyorsabb és "kézzelfoghatóbb", mint a mini.

Előzmény: Zitka (110)
Zitka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 110

No, közben elolvastam nemisbéka blogjában is a tudnivalókat. :-)

És egy kicsit el is ment a kedvem, hogy ez ennyire aprólékos... Azt hittem, elég az muffintepsi aljába egy réteg kekszmorzsát ledöngölni... :-)

 

Most azon jár az eszem, hogy esetleg megcsinálom lapos (szögletes) formában, oldalfal nélkül, és egy kb. 6-7 cm-es pogácsaszaggatóval kör alakokat vágok ki, mikor már kész, és megszilárdult. A "hulladékot" meg fel lehet zabálni. :-)))

Persze vendégségre/különleges alkalomra szánnám, elképzelésem szerint olyan jól lehet tálalni ezt, némi dekorációval...

Előzmény: florentine (108)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.02 0 0 109

Abszolút nem ragad bele, annyi, hogy a formában kell kihülnie, utána kiskanál nyelével kicsit mellényúlok és gyönyörűen ki lehet emelni a formából.

Előzmény: Zitka (107)
florentine Creative Commons License 2008.01.02 0 0 108

Zitka! Most nem volt kedvem vacakolni a kicsivel, de szoktam ilyesmit csinálni. Sütni viszont még nem sütöttem.

Amikor csináltam, akkor egy pohárba tettem muffinpapírt és abba nyomkodtam a kekszet, majd mélyhűtő.

Szerintem ha ezt sütni kell, akkor szintén papír. A papír peremét ne érje el a keksz, és a keksz peremét a krém. Ha kihűlt, szerintem gond nélkül a papír segítségével ki tudod szedni. Papír nélkül nem tudom. A minim szilikon, abból ki lehetne azért ügyeskedni, de hogy mennyi jönne ki szépen? Persze a keksz elég zsiradékot tartalmaz, ez segít. És ha nagy a gáz, papír nélkül talán egy kis mélyhűtés segít.

Ana rumosdiós tortlett-je gond nélkül kijön a formából papír nélkül, de az nem kekszes.

 

A csík megoldás lehet, hogy kicsit rizikós. Vagy neked szokott sikerülni? A múltkor tortát sütöttem, és a sütőpapíron hagytam egy fület. Nem volt kicsi, de nem működött.

Előzmény: Zitka (107)
Zitka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 107

Én is csináltam másodszor is :-), a szilveszteri buliba.

Nem kaptam Hobbits kekszet az útközbeni teszkóban, helyette ezt vettem:

 

Teljesen jó lett, hasonló a minősége. Most nem variáltam, a 26 cm-es formában csináltam. De nem tettem vízbe, hanem mellé tettem egy kisebb gyümölcskenyér formába vizet. tökéletesen párolgott, a torta is nagyon jó lett.

 

Kérdés: nagyon izgat ez a muffinformás megoldás. Nem ragad hozzá túlságosan a mélyedések oldalához a sajtmassza? Hogyan szoktátok kiügyeskedni a formácskákból a sütiket? Esetleg egy-egy csík sütőpapírt érdemes aláfektetni (úgy, hogy túllógjon két oldalt a mélyedéseken), és azzal könnyedén kiemelhető?

Előzmény: florentine (106)
florentine Creative Commons License 2008.01.02 0 0 106
Megsütöttem Nigella egyik sajttortáját és valami fenséges lett!

A recept: mini cheesecake eredetileg, ami mini muffinformában készül, de én 18 cm-es tortaformában sütöttem dupla adagot.

10 dkg keksz elég volt az aljára és a dupla krém először soknak tűnt, de ehhez pontosan ennyi kell! Forró sütőbe tettem, kb. 10 percet sütöttem így, majd még 60 percet kicsin.

Fantasztikusan krémes lett, kicsit remegős és gyönyörű a teteje is, semmi repedés, barna folt.

 

A szivárgástól Zitka beszámolója előtt is paráztam, de a 18 cm-es tortaformánál egyszerűbb a helyzet. Először egy sütőzacskó felét tettem alá, majd keresztbe két réteg alufóliát. Még így is beszivárgott a két alufólia réteg közé a víz, pedig vigyáztam, hogy a fólia peremét ne érje a víz. Vagy kicsit megdöntöttem, és akkor ment bele, vagy a vízgőz jutott be. A lényeg, a sütőfólia megvédte. Ez is Plus-os Friescho-ból készült.

Nemisbéka is megsütötte

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.30 0 0 105

tudod, ha ezzel az attitüddel írnék ide, azt mondtam volna a sütés kérdésedre, hogy menj, olvasd el magadnak az angolt.

 

szolidan megkérdeztem, hogy mégis mi értelme egy ilyet ide betenni, ahol a mennyiségek helyén kérdőjel van, az egész egy trehányság, csak arról szól, hogy tojsz a másik fejére. és még neked áll fejjebb. meg te puffogsz egy másik topikban, elképesztő :-(

Előzmény: ZsuR (103)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.29 0 0 104
Van gyumolcsos bevonatu, meg amiben csak a gyumolcsiz van belekeverve, meg meg csoki is. . .nekem a sima cheescake a kedvenc, meg a firss gyumolcs sem hianyzik rola. Azert diszitettem, mert szulinapot unnepeltunk :)).

Olvasgattam a tobbi receptet is, mind a vizben fozest mondja. Nekem ez a recept kicsit sok lett ebbe a tepsibe - kellene egy nagyobb. Csak picivel nagyobb. A sutinek meg nem kell negy ujjnyinal magasabbnak lennie.

Ez egy kevesbe volt tomott mint a tobbi amit eddig ettem - es jo volt.
Előzmény: Zitka (100)
ZsuR Creative Commons License 2007.12.29 0 0 103
Nagyon jol teszed, hogy atporgeted. . .

Elvarhato vagy nem, tenyleg nem mindig van ra idom, hogy atvaltogassak es forditsak - no meg akinek igazan szantam az el is olvasta angolul.

Nem erzem ugy, hogy ezzel off lennek, vagy rosszindulatu.

Előzmény: varadit (101)
zéééz Creative Commons License 2007.12.29 0 0 102
igen értem malénát ,de szerintem eléggé sokan nyomják már az angolt semmi rosszat nem akart és ez nem kimondottan magyar kaja és indulhatna addól ki ,hogy aki ezt ismeri nézi az andol oldalakat ,ahol nem mindig ugyanaz a recept vann fennt ...ő ezt használta gondolam ,neki ez jött be,,, .de majd elmondja....

szerintem nem lehet ez gond....a fordítás meg macerás....
Előzmény: varadit (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!