Keresés

Részletes keresés

kátyja Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10080

Azért nem kell mindenkit ész nélkül lenácizni, mert nem szül jó vért.

Előzmény: Zoxo Whitney (10076)
krapek Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10079

Attól hogy a libbantak lenácizzák, még nem az egy szervezet sem.

 

Náci az SZDSZ, az MSZP, az LMP....  Na most akkor mi van?

 

 

Előzmény: Zoxo Whitney (10076)
krapek Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10078

Köszönöm! 

Sajnos sokan vannak még, akik egyenlőnek tartják a hazafiságot, az oroszellenességel. 

Előzmény: kátyja (10069)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10076

Akkor a magyar honvédség álljon díszőrséget!

De ne a nácik!

Előzmény: kátyja (10072)
kátyja Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10074

 

Abszurd??:)))

Előzmény: Törölt nick (10071)
kátyja Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10072

A kölcsönös tisztelet azon alapul, hogy "nácik" állnak díszőrséget.

Ők a hazájukért haltak meg, ugyanúgy, mint a mi fiaink a Don-kanyarban.

Előzmény: Zoxo Whitney (10067)
kátyja Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10069

Teljesen igazad van.

Ezért ítélték el Budaházyt, mert ép ésszel nem fogja fel, hogy mit művelt, mikor emlékművet rongált.

Előzmény: krapek (10057)
krapek Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10068

Szerintem se. De hogy jön ez ide?

Előzmény: Zoxo Whitney (10067)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10067

Szovjet katonák sírjánál ne nácik álljanak "díszőrséget"!

Előzmény: krapek (10066)
krapek Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10066

Értem, de milyen okból? 

 

A meggyalázással pedig óvatosabban! Persza tarthatod annak, ha magadat valamiféle mindenhájjal felkent ítésznek tartod. Az egy másik kérdés lenne.

Előzmény: Zoxo Whitney (10062)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10065

Természetesen!

Előzmény: nagyanyo05 (10063)
nagyanyo05 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10064

Hja, a románoknak könnyű, mert Csau elintézte nekik:)

Előzmény: Törölt nick (10059)
nagyanyo05 Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10063

Vöröset:)

Előzmény: Zoxo Whitney (10062)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10062

Én is eléggé fából vaskarika ötletnek és a halottak meggyalázásának tartom az "ötleteded"

És azzal is megelégednék, ha az emlékműhöz (és nem a kerítéshez) tehetnék le pár szál szekfűt!

Előzmény: krapek (10061)
krapek Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10061

Nem. Miért tartod viccesnek? 

Előzmény: Törölt nick (10060)
politicalbox Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10058

         "

Az ilyen, effajta emlékművek pedig márcsak szorosan hozzátartoznak az ilyen háborúkhoz.

Én addig vagyok boldog, míg a helyükön állnak a hasonlók, talán a magyarság is meggondolja, hogy csak úgy reátámadjon másokra, míg látja ezeket.

Szerintem nagyon jó hogy láthatják a mementót, és eszerint cselekednek majdan a jövőben."

 

Ezt azoknak mond akik nem harcoltak,mégcsak nem is éltek a háborúban,mégis elvették vagy tönkretették az életét.

 

 

 

Előzmény: Vanek B. (10043)
krapek Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10057

Üdvözlet!


Szovjet emlékmű ügyben már elmondtam a véleményemet ebben a topikban. Öt évvel ezelőtt! Az érzelmi hullámok azóta semmit nem csillapodtak, a téma most is ugyanúgy aktuális, a véleményem is ugyanaz, amint akkor volt, újrafogalmazni ezért értelmetlen volna, így némi kiegészítéssel bekopipasszintom.


Annyit elöljáróban, hogy az öt évvel ezelőtti hozzászólásom következménye az lett, hogy kommunista, bolsi meg mit tudom én hányféle címen lettem hazaáruló. A most hasonló véleményre jutókat arra kérem, hogy nézzék át pár hozzászólásomat, melyek majd igazolnak azon kijelentésemben, hogy igen erősen nemzeti konzervatív érzelmű vagyok.

Szebb jövőt! 

 

Tíz évvel a 2. magyar hadsereg - kétszázezer ember - áldozatulvettetése után születtem, mégis kitörölhetetlenül beleégett emlékezetembe a történelmünk egyik legnagyobb tragédiája. Hat nagybátyám volt a Donnál, haza kettő került közülük. Öt hadiárva maradt a családban. Ma már ésszel is tudom - akkor, kisgyerekként csak éreztem -, hogy Édesanyám miért olyan nekem is fájó hangsúllyal ejti ki a szót: "Don-kanyar".Így kezdem a Don-kanyarról szóló honlapomat, melyet éppen ettől a családi indíttatástól készítettem. http://gportal.hu/portal/donkanyar/ Fájt a tudat, hogy  sok tízezer magyar honvéd - köztük négy nagybátyám - porladt, idegen érdekek szolgájaként elpusztulva, messze földön, ismeretlen helyen, gyűlölettel öveztetve, megszenteletlen sírba lökve. A rendszerváltás előtt több - mai elnevezéssel - civil szervezet alapítótagja voltam. Doni Bajtársak Köre, Szent Korona Társaság katonai tagozata, II Világháború Halottaiért... Azon kezdeményezésünket, hogy közterületen ne legyen katonasír, valamint hogy az abban az időben majdnem minden kerület és település központi helyén álló szovjet hősi-emlékművek lebontassanak, az Antall-kormány a magáévá tette. Nagyon nehéz egyezkedések után a már orosz vezetéssel arra a megállapodásra jutottak, hogy a kegyeleti előírások szigorú betartásával történő exhumálások, a lehetőség szerinti agnoszkálások és áttemetések után azokat felszámolják. Megmarad a Szabadság-téren lévő Szovjet Hősi-Emlékmű, és Oroszországban, a Don mellett Magyarország létesíthet két magyar katonai temetőt.I. Magyar Központi Katonai Temető (Voronyezsi terület, Hoholi járás, Bolgyirevka település) II. Magyar Központi Katonai Temető (Voronyezsi terület, Hoholi járás, Rudkino-Gremjacse település).
A II. Magyar Katonai Temetőben, amely 2003. május 28.-án került felavatásra, eddig 19 110 hősi halált halt magyar honvéd nyugszik. Jelenleg 12 595 magyar honvéd neve került felvésésre a temetőben található márványtáblákra.Üzlet köttetett, és az oroszok betartják. Nagy szegénységi bizonyítvány lenne, ha ezek után követnénk az észt példát. Teljesen különböző a helyzetünk.

 
Kívánatosnak, hasznosnak, és a megbékélés irányába mutató cselekedetnek tartanám, ha az emlékműnél az évfordulós napokon (április 4-én, november 7-én), a sajnos szokásossá váló buta és primitív támadások megakadályozására a Magyar Gárda díszőrséget adna.Jelenleg ez ügyben próbálok eredményt elérni. 

Vanek B. Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10055

Pszt!

Még 60-ban is.

Mellesleg mi a gondod ezzel?

 

Előzmény: Farkas Csapó Gyurka (10051)
Vanek B. Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10054

Sőt!

Olyan törvényt is lehetne hozni, hogy akiket említesz rögtön jelentkezzenek helyszíni kivégzésre az első hóhérnál.

Valahogy ezt sem tették, nem is tudom hogy miért is.

Mondd, nem vagy te kissé túl optimista?

 

Előzmény: Törölt nick (10045)
Vanek B. Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10053

Így igaz, ahogyan írtad.

Csakhogy mindezt előre lehetett tudni, és ennek dacára is.

Ha leülök játszani, nem biztos hogy mindjárt hatost dobok, és veszíthetek, és ha veszítek akkor tudom az mivel jár.

Gondolom akkori hazánk vezetése is tudta mekkora is a fejsze a kezükben, és mekkora is a fa amelybe vágták.

Akkor?

 

Előzmény: politicalbox (10049)
Farkas Csapó Gyurka Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10051

 Bécsből hamarabb eltakarodtak, látszik is a két ország életszínvonalának különbségén.

 

 

Tehát 1945 előtt azonos volt az osztrák és a magyar életszinvonal? 

Előzmény: Törölt nick (10026)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10050

Talán a második pont kivételével ugyanezeket elmondhatod a lóbányai rendszeréről is!

Előzmény: politicalbox (10049)
politicalbox Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10049

"

Csakhogy nem a szovjetek támadtak előzően az országunkra, hanem mi magyarok mentünk vagy 2000 kilométert előre, hozzájuk, és a magyar megszállók sem tartottak lelkiismeretvizsgálatot arra, hogy a szovjet nép miként is vélekedik erről.

A háborúban nagyon igaz a dolog, üss vagy lapulj."

 

Csakhogy ennek jegyében bűncselekményt követtek el azzal hogy:-Megfosztották magyarországot a többpártrendszertől

-kizárolagos hatalomgyakorlás,és a törvénytelenségekre épülő jogrend kiépítése.

-A tulajdon szabadságán alapuló gazdaság felszámolásáért,az ország versenyképességének végzetes lerontásáért,és eladósításáért

-A gazdaság,honvédelmének,diplomáciájának,és emberi erőforrásainak idegen érdekek alá vonásáért

-Az európai civilizáció hagyományos értékeinek módszeres pusztításáért,nemzeti önazonosság aláásásáért.

-Polgárok vagyonuktól való megfosztásáért,emberek meggyilkolásáért,embertelen kínzásokért,jogtalan bebörtönzéséért,kényszermunkatáborokba hurcolásáért.

És még sorolhatnám..................................................

 

Előzmény: Vanek B. (10043)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10046

"A 2/3 birtokában lehet hozni olyan törvényt, hogy aki a múlt rendszerben pártitkár, KISZ titkár, besúgó, vagy egyéb funkcionárius volt, azt örökre eltiltható legyen a közügyektől, oszt jónapot."

És akkor mi lesz a viktátorral?

:-))))))))))))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (10045)
kátyja Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10044
Előzmény: Vanek B. (10043)
Vanek B. Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10043

"a szovjet horda végigcsörtetett rajtunk, és nem igen érdekelte, hogy ennek szovjet véráldozata is volt."

 

No ja, hát persze!

Csakhogy nem a szovjetek támadtak előzően az országunkra, hanem mi magyarok mentünk vagy 2000 kilométert előre, hozzájuk, és a magyar megszállók sem tartottak lelkiismeretvizsgálatot arra, hogy a szovjet nép miként is vélekedik erről.

A háborúban nagyon igaz a dolog, üss vagy lapulj.

Először mi próbáltunk ütni, és nem igazán jött össze a dolog.

Ezek után lapulni kellett, és mi lapultunk is. Mi vele a gondod?

Az ilyen, effajta emlékművek pedig márcsak szorosan hozzátartoznak az ilyen háborúkhoz.

Én addig vagyok boldog, míg a helyükön állnak a hasonlók, talán a magyarság is meggondolja, hogy csak úgy reátámadjon másokra, míg látja ezeket.

Szerintem nagyon jó hogy láthatják a mementót, és eszerint cselekednek majdan a jövőben.

 

 

Előzmény: Törölt nick (10042)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10040

Nem!

Ez 140ezer - a nácik elleni harcban elesett - katona emlékműve!

Aki ezt gyalázza az nácimosdató!

Előzmény: Törölt nick (10038)
Zoxo Whitney Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10036

Emlékeztessen is titeket rosszemlékű lóbányai bűneire!

Azért marad ott!

Előzmény: Törölt nick (10035)
heiler Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10034

Nosza rajta ! !

 

De mi lenne jobb ? !

(az mellett leköpnének Keleten is, meg Nyugaton is....)

Előzmény: Törölt nick (10033)
heiler Creative Commons License 2012.03.10 0 0 10032

A háború Bécsben is háború volt.......

 

http://www.multunk.fw.hu/html/hadmuveletek_html/becsi.html

Előzmény: politicalbox (10016)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!