Keresés

Részletes keresés

ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 493
Ajjajj! Ilyen kalapokat is tudtok nemezelni? Újra szirén hangok csábítását érzem. Kellett nekem bekukkantani.
Előzmény: ildaa (490)
Márta néni Creative Commons License 2010.02.15 0 0 492

http://szilcsil.wordpress.com/2010/02/10/10ujjkurzus/

 

Kukkantsatok rá, érdemes. Aki már mindent tud, annak azért lehet érdekes, aki meg még nem tud mindent, annak pláne.  

Szinalkó Creative Commons License 2010.02.01 0 0 491
Szia!
Nagyon vagány, jól áll a kalap!
Gratula,gratula!
ildaa Creative Commons License 2010.02.01 0 0 490

Szinalkó!  hát igen,ez tényleg gyönyörű!  ezek a meleg terrakotta színek.....most kért tőlem egy barátnőm lánya egy kalap-sál garnitúrát zöld-szürke színkominációban, hát egy picit "parázok" nehogy valami militari-cucc legyen belőle,ráadásul a lány nagyon fehér bőrű,és esetleg ez még sápadtabbá teszi.... dehát így kérte... viszont magamnak készítettem két hóbucka közt egy kalapot, (A KALAPOT) mert ez az én stílusom inkább, mint az első bordó-fekete rózsás.technikailag még van hová fejlődnöm,de ebben jól érzem magam....              

Előzmény: Szinalkó (489)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.28 0 0 489
Szia!
Köszönöm kedves soraidat!Megnéztelek,Te se vagy "piskóta"!Nagyon kreatívak a munkáid,látszik az 20 év "előéleted !!Gyapjúval és selyemmel "festeni" nekem ez egy csoda!
Megismételhetetlen a színek,formák,fények játéka.Maga az ember is egy csoda.
Hálás vagyok a sorsnak,hogy megajándékozott egy különös érzékkel,látásmóddal,szemlélettel melytől az lettem aki.A színes selymek,gyapjúk nem csupán a szemeket gyönyörködtetik hanem a lelkeket is meleg burokba burkolják!
Mindannyiunk munkáján visszaköszön a lelke!!
Ne félj a pongetól mert fantasztikus vele dolgozni.Jobban össze fog menni,egészen más hatást fog kelteni.Struktúrájában sokkal izgalmasabb és látványosabb!
Én nagyon szeretem Renátát és a termékeit!Tőle vásárolok.
Címét és az infókat Róla előbbi hozzászólásokban megtalálod!
Teszek Neked fel egy sálat ,talán érzékelhető lesz rajta.Az alapja: festett ponge ,a két vége közép barna, a közepe felé egyre világosabb tejeskávé színátmenetes.Mind a két oldala eszméletlenül szép.A visszáján alig van díszítve.Két stólád van egyszerre.
Na most már egy "Litániát"írtam,megyek mert"""DOGOM"" VAN!!!!
Mindenkinek üdv és szép estét!
Előzmény: ildaa (488)
ildaa Creative Commons License 2010.01.28 0 0 488

Szinalkó! gyönyörű a munkád!!! én teljesen átérzem az "állapotodat" ,amikor az ember puszta kézzel, csak Te, a gyapjú a selyem ,és a szappanos víz.......szóval tényleg fantasztikus érzés amikor megszületik ....,és az az izgalmas ,hogy véletlen meglepik ,szép szín és anyagtalálkozások jönnek létre/ráncocskák ahogy a gyapjú összehúzza a selymet/ tehát általában még szebb lesz mint amit az ember előre elképzel-tervez....én eddig chiffon anyagra "nunoztam"  készülök 05 pongé-ra de az sokkal sűrűbb szövésű izgulok..... viszont gyűrt selymet(igazit) még nem találtam . ha nem gond megkérdezhetem  hogy Te hol veszed?     üdv ilda 

Előzmény: Szinalkó (473)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 487
Hogy kiszúrtam ki a főszereplő! :-)
A képtáradat egyenlőre nem merem megnézni. Okok lejjebb.
A nemezelés, meg a nuno előtt várakozik még a szalaghímzés, mint feltétlen kipróbálandó. Ahhoz van mindenen, még könyvem is.
Annak mondjuk nagyon örülök hogy a gyapjú, meg a kötés, horgolás kezd újra divatba jönni. Nemezeléssel együtt. 5 évvel ezelőtt nem lehetett látni semmit nemezből, csak a múzeumban.
Előzmény: ildaa (469)
Szpidi99 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 486
Értem. Így párban nagyon jól mutat.:)
Előzmény: Szinalkó (482)
ildaa Creative Commons License 2010.01.28 0 0 485
Szpidi99  nagyon köszi!       örülök hogy tetszett!!!
Előzmény: Szpidi99 (472)
ildaa Creative Commons License 2010.01.28 0 0 484
ezkriszti2! köszi hogy megnézted! igazából ennek a "térbeli dísznek" a "címe" piros bicikli,de az már olyan pici lett hogy nem tudtam jobban kidolgozni...de igazából így is működik..ezt a koszorúmat megvásárolták,így nem tudom hogy a hátuljáról is találok e fotót,mert ott folytatódik a történet,rét,faluszéle,fasor,út kőkereszt......és volt ennek a koszorúnak egy másik része ami egy gömb,ahol ugyan ezt a falut (a templom tornyát )látjuk messziről,de kint vagyunk a szántóföldön ahol egy nagy piros traktor áll ,és ott fecskék köröznek,ezt is elvitte egy holland hölgy ,közben volt egy számítógép letérdelésem,így nem tudom találok e képet róla...ezeket úgy szerettem.....üdv ilda  
Előzmény: ezkriszti2 (471)
ildaa Creative Commons License 2010.01.28 0 0 483
horgolotucske! Örülök hogy sikerült,és köszi..... én is még tanulási  és kisérletezős szakaszban szakaszban vagyok , második éve foglalkozom a nemezeléssel,kísérletezgetek,kombinálgatok, így készlüt a madár lába tűnemez és vizes nemez kombinációval .tehát a szalag gyapjút rátekertem egy drótra ,ezt megtűzögettem a tűvel majd szappanos vízzel át símogattam .így készült a madár mellett látható csipkebogyó ág ,vagy ennek az orchideának a szára ,ami így pl.függönyelkötőként is működik... jó munkát ! a többi lányoknak is ! én is vetem bele magam a gyapjú-kupacaimba.....udv ilda
Előzmény: horgolotucske (470)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.28 0 0 482
Nem lett vastag a csomó mert nagyon lehelet réteg a gyapjú .A legfinomabb "baba"gyapjúból/16mq vastagból/készítettem.
Nálunk is -10 fok van!!! Nincs kedvem kimenni,pedig délután kocsival a hegyre kellene mennem mert megérkezett a megrendelt selyemgyapjú és a gyűrt selymek!

Előzmény: Szpidi99 (481)
Szpidi99 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 481

Akartam is kérni hogy mutasd:) Nem lesz túl vastag a csomó?

Itt is nagy pelyhekben, miközben -10, -12 fok van. Nem akartam elhinni hogy ilyen hidegben is esik.

Előzmény: Szinalkó (480)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.28 0 0 480
A nyakkendő lemaradt!
Én vagányabbra gondoltam a belenemezelt selyem anyag csíkokat,de ilyenre kérték .Fekete öltönyhöz,fehér,galambszürke ingekhez.
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.28 0 0 479
LÁNYOK!

Muszáj leírnom!
Hatalmas pelyhekben hull a hó,körülvettem magam mindennel amire szükségem lehet,halkan szól a zene,duruzsol a kályha, hang nélkül megy a tévé és én csak alkotok,alkotok,gyúrok,gyúrok egyedül mert már szétszéledt a család.
Óriási fíling,leírhatatlan adrenalin szint!
Ha tehetitek Ti is próbáljátok ki!Ezek az érzések is újabb és újabb erőbombát adnak a nehezebb napokban is!
Sikeres jó napot és gyógyító adrenalint kívánok NEKTEK!
Szpidi99 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 478

Már én is egyre többet kacsintgatok erre, pedig van már költséges hobbim.

Nagyon szép, ízlésesek a munkáid:)

Előzmény: Szinalkó (476)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.28 0 0 477
Hú és végre csináltam "Magamnak"/amíg el nem kunyeráljár/
egy mobiltelefon tokot amelyikbe mind a két telefonom belefér!/Nem kultiválom a telefonokat mert állandóan keresni kell,zaklat stb.. csak kényszerből van!/
A színét tekintve jó kis strapa bitó!
Előzmény: ezkriszti2 (475)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.28 0 0 476
Ki ne próbáld!!!!
Még rá kapsz az ízére aztán minket fogsz szidni mert véged lesz,ja és a pénztárcádnak is!!!
Előzmény: ezkriszti2 (475)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 475
Nem csodálom hogy nem tudsz aludni! Ez még kis képen is pazar. Milyen lehet élőben?
Pláne egy szép tartású balerinán.
Addig mutogatjátok ezt a nuno-t hogy majd én is ki akarom próbálni, az lesz a vége.
Előzmény: Szinalkó (474)
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.28 0 0 474
Mielőtt kapok a fejemre, saját munkám!
Egy balerina kapta nászajándékba,a férj meg egy hozzá illő nemezelt nyakkendőt .
/hogy elegánsak legyenek,ha együtt megjelennek"olyan helyen".../
Szinalkó Creative Commons License 2010.01.28 0 0 473
Márta néni!

Ez az amitől még aludni sem tudok!
Szpidi99 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 472
Nagyon szépek:)  Ötletesek. Hiába, itt is előny a rajzkészség:)
Előzmény: ildaa (469)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 471
Kedvencem a motorbicikli. Új idők. :-)
Előzmény: ildaa (469)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.27 0 0 470
Ildaa! Nagyon szépek a munkáid most sikerult megnézni.Gratulálok, kulönösen a részletek szépen ki vannak dolgozva.A cinke lábát hogy csináltad ha megkérdezhetem én csak kezdö vagyok tudod.
ildaa Creative Commons License 2010.01.26 0 0 469
gólya...az előbb ez lemaradt ,bénáztam...
Előzmény: ildaa (468)
ildaa Creative Commons License 2010.01.26 0 0 468
horgolotucske! sajnálom hogy nem sikerlült megnézni,biztos valami technikai malőr lehetett, mert az imént próbáltam és bejött, igaz  a madár-kép /logóként/ csak 3 másodperc múlva ,de látható.  ha ezután rá kattintasz a fotógalériára ott találsz kb.50 képet három "kupacban" a madárka a  "mesélő gyapjú"-k közt van. ma készítettem három ékszert most készítem azokról is a fotókat... addig is küldöm kedvenc gólyás falusi koszorúmat,ami hungarocel alapra készült,de a gólya tiszta gyapjú utólag oda aplikálva(gólya kb 5cm) üdv ilda
Előzmény: horgolotucske (467)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.26 0 0 467
Ildaa! Megnéztem alinket ott nincs kép a madaradról nem tudom miröl beszélsz mert nézegetni való az nincs.
Előzmény: ildaa (465)
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.26 0 0 466
Sziasztok! Köszi a segitséget találtam a net-en  linket ahol tanulgatom hogy  hogyan kell állatot késziteni. Ha már tovább jutottam  akkor megmutatnám akészitményeim ha nem zavarok vele. Kellemes kézimunkázást kivánok mindenkinek!
ildaa Creative Commons License 2010.01.24 0 0 465
Sziasztok! én is "megszálott" nemezelő vagyok (száraz vagy is tűnemez, hagyományos szappanos-vizes nemez,és mostanában a nuno-technika /amikor a selyembe simogatjuk a gyapjút/ szóval ezt nyomom.... örülök hogy ráleltem erre az oldalra és láthatom a szép munkáitokat! az én "kicsikéim" a WWW.ilda.eoldal.hu -n láthatók ha érdekel titeket... ( ha tűvel nemezelek térbeli figurát mindíg a nagy tűvel indítok (és sokszor a kissé durvább natúr-gyapjúból készítem a figura alapját, jó keményre,és a végén a kis tűvel és a puhább merinói gyapjúból teszem fel a figura színeit) mintha festeném....talán ez a jó kifejezés rá . a kis tűvel való befelyezés még arra jó hogy a felületet száp simává lehet tenni. (lásd az oldalamon a kismadárkát ,egy egész napot küzdöttem vele ,és még most is az ínhüvelygyulladást kezelgetem....de nem bánom, mert a madárkám majdnem csipog.....na én is sokat "csipogok" ha a nemezről van szó ,de most már megyek......... üdv mindenkinek!!!! ilda   
Márta néni Creative Commons License 2010.01.24 0 0 464

az tuti, hogy a szürke gúnár nem nemezelt, hanem valamilyen szűrös anyagból varrott.

 

a sovány kiskacsádra rakjál még, még még anyagot, és böködd, akkor vastagabb lesz. Mondom én, aki még sose csináltam, csak képet.

Előzmény: Szpidi99 (463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!