Keresés

Részletes keresés

mollis2 Creative Commons License 2011.05.28 0 0 1148

Sziasztok! Mi volt a Fontana lakógyűlésen? Mi hírek vannak?

PixellRS Creative Commons License 2011.05.26 0 0 1147

A Sétány önkormányzati terület, így az ő felelősségük a felügyelet és karbantartás, náluk lehet panaszt tenni.

Előzmény: lópuncika (1146)
lópuncika Creative Commons License 2011.05.25 0 0 1146

Ez normális, hogy már most pusztul a sétány????

Az össes tuja más elsárgult a szárazságtól, az elültetett virágok csak akkor kapnak erőre ha esik véletlenül az eső, a fű nincs nyírva, lassan olyan mint egy lepukkant legelő...

Hova tünt a kezdeti lelkesedés?

Ki vigyáz a sétányra és ki felügyeli?

Hol lehet észrevételezni, ahol érdemben tudnak erre reagálni és tenni valamit?????

D39-es Creative Commons License 2011.05.09 0 0 1145
whitehawk70 Creative Commons License 2011.05.08 0 0 1144

Ez most komoly?

Üritsék ki miattad az utcát este 8 után?

Ne haragudj, de nem értem, hogy miért akarasz a belvárosban lakni, sokkal megfelelőbb lenne egy tanya! :-)

Előzmény: lako_2 (1122)
ZSU9530 Creative Commons License 2011.04.27 0 0 1143

Szia Fafa!

A City Garden-ben vannak még eladó lakások (40-50 m2)? Esetleg tudtok róla, hogy jelenlegi tulajdonos értékesíteni szeretne?

Köszi.

Előzmény: fafa82 (1113)
tibci01 Creative Commons License 2011.03.11 0 0 1142

telefonon adnék tájékoztatást

Zöldár Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1141

 Mennyi az ára ?

Előzmény: tibci01 (1140)
tibci01 Creative Commons License 2011.03.10 0 0 1140

Üdv!

 

Teremgarázshely kiadó 2011 ápriis 01-től hosszútávra.  Fontana ház "A" lépcsőházhoz közel.

 

Érdeklődni: 30-288.3000

 

 

 

Liquidz Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1139

Nekem radiátorom van. De fizikailag ettől azért ne félj, mert a radiátor hője is előbb felmegy a plafonra, kavarog, majd szétterjed a szobában. A diffi annyi, hogy a radiátor a szomszédos falat hamarabb felmelegíti, mint a plafont, meg kevesebb a hely. A hűtés biztos jó lehet, én most utólag szereltetek majd fel légkondit...

Előzmény: Rita2011 (1135)
Rita2011 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1138

Köszönöm az infot.

Az még érdekelne,hogy a geotermikus fütés-hütés drágább-e,mint a hagyományos?

Előzmény: PixellRS (1137)
PixellRS Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1137

Mennyezetfűtéses lakásban lakunk a Fontanában és teljesen jól fűt, nem kell cidrizni :-) És igen, nyáron hűt, ami egy nagy piros pont, ráadásul úgy, hogy nem fújja rá az emberre a hideget, mint egy hagyományos légkondi. És persze nincs radiátor, így több hely marad. A hőmérsékletet egyébként Celsius fokokat mutató tárcsán lehet beállítani a hálóban, előszobában és nappaliban külön-külön, elegáns.

Előzmény: Rita2011 (1135)
afiaf Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1136

Én úgy hallottam, hogy nagyon komoly gondok vannak a geotermikus fűtéssel a Fontana-ban. Mindenképpen beszélj valakivel, aki ott lakik, mert én úgy tudom, hogy a magas ára mellett, nem is funkcionál megfelelően. 

Előzmény: Rita2011 (1135)
Rita2011 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1135

Attól félek,hogy nem lesz elég meleg a lakásban.Nem szerettem a fizikát az iskolában,

de ott azt tanitották,hogy a meleg felfelé megy.Befütik a plafonban levö csövek a

lakást?Ezek a csövek nyáron állitólag hütenek.Müködik az is?

Te ilyen lakásban laksz?

 

 

Előzmény: Liquidz (1133)
Liquidz Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1134

Mostmár biztosítanak az ittlakóknak! Nem vagyok semmiféle utcai harcosuk a life1-éknek. De ezzel a kedvezménnyel együtt már nem akarok elmenni az oxygenbe, goldba, milleniumba. Az eddigi ár megfontolás tárgyát képezte folyton.

Előzmény: Jashoon (1129)
Liquidz Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1133

Szia! Miért tartasz tőle? A lámpafúrás miatt? Arra van kölcsönbe elvihető hőfólia ami megmondja, hol vannak a csövek!

Előzmény: Rita2011 (1132)
Rita2011 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1132

A Fontana házban néztem lakást.A lakásnak geotermikus fütése-hütése van.

A csövek a plafonban vannak elhelyezve.

Kicsit tartok a dologtól.

Ha van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata ,kérem irja meg.

Elöre is köszönöm

Zöldár Creative Commons License 2011.02.05 0 0 1130

 Nagyon mellé lőttél ! Vagy agyógyszered esett le és elgurult !!

 Hogy én közvetítő lennék ?? Na ne !!

Előzmény: Liquidz (1124)
Jashoon Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1129

Az említett kártya ,a corvin wellnes honlapján olvasható "Fun kártya" lenne ,ami 10eFt ért megvásárolható ? ("a megváltástól 1 évig érvényes, 10% kedvezményt biztosít az 1 alkalmas belépõk árából")

Bérletekre vonatkozó lakókedvezmény ezek szerint nincs ?

Én úgyk látom,h nekik is megérné ,ha az ittlakóknak biztosítanának valamennyi kedvezményt,mert ilyen árak mellett, még mindig található konditerem 3 utcával alrébb féláron !

Előzmény: Liquidz (1127)
pszab2 Creative Commons License 2011.01.29 0 0 1128

Mi ez a Corvin kártya? Valaki azt mondta, hogy az ajtóbeléptetők, de ezek szerint nem.

Előzmény: Liquidz (1127)
Liquidz Creative Commons License 2011.01.28 0 0 1127

Nos felhívtam újra a fitnesst, és félsiker: van kedvezmény.


- Corvin Kártyával, amit a környéken élők válthatnak ki, 10%

- A corvin sétányon használt ajtóbelépővel 10%, de lakásonként csak egy szám van a tokenhez rendelve, így csak egyvalaki kaphat rá kedvezményt
- Egyik sem vonatkozik a bérletekre

lako_2 Creative Commons License 2011.01.26 0 0 1126

Köszi a választ, afiaf, neked is!

Igen, mérlegelni kell. A mostani helyünkön már megvívtunk 1-2 harcot hangoskodás miatt, ezért érdekelne annyira, hogy pl. egy biztonsági őr mennyire avatkozhat be a lakók érdekében. Nem olcsók a lakások, úgyhogy nagyon meg kell gondolni, mielőtt belevág az ember :) Az is kérdés, hogy mennyire hallatszik fel az 5-6. emeletre a zaj, lehet, hogy oda már csak alig. Belső udvarra néző nem akartunk, mert minden irányból visszhangzik (legalábbis ott, ahol most lakunk). Elvileg lesz lehetőségünk megnézni a lakást, arra nagyon kíváncsi lennék! Egyébként az elhelyezkedés szuper, igényesen van megcsinálva a sétány (remélem, nem lesz leamortizálva - na itt megint bejön a biztonsági őr kérdése) és a bevásárlóközpont nagy előny. Kár, hogy a fitnesszben nem kapnak a lakók engedményt.

Előzmény: Liquidz (1125)
Liquidz Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1125

topa: szerintem nézz be a Cordia irodába, ott aktuális árakat is tudnak mondani!Egyébként sztem 17-20M környékén lehet, egy-egy emelet pedig olyan 15-20ezret dob négyzetméterenként az 50nm-es lakáson (a Fontanaban ennyi volt a különbség).


tulipan: max a Cordiának lehet még talonban 1-2, illetve tulajtól.

 

lako2: igen, még sokminden kérdés:) Eddig nem volt forgalom, de áprilisban nyitnak az éttermek,és ehhez kapcsolódóan szerintem lesz ott kisebb zaj, ill. biztonsági őrök is, akik az éttermek,sörözők és lakók békés együttélése érdekében fel kell, hogy vértezve legyenek minden jóval.A sétányra nézve inkább a tér hangerősítése, semmint bulizó fiatalok miatt nem lehet aludni teljesen nyitott ablaknál - ahogy amúgy sztem egyik belvárosi kerületben sem lehet.
A CG sétány lakások valóban majdnem tökéletesen északi fekvésűek. Mint ilyen, nagyrészt hátulról süti a nap, meg felülről a felette lévő erkélyt.Reggel meg pont oldalfényt kapsz. Belső kertre nézve gondolom kevésbé hallod a sétányt, és szerintem déli totálnapot kapsz, az ötödiken simán.


De ahogy afiaf írta, a zárt ablakot és az étterem alapzaját tedd fel a mérleg egyik oldalára.A másikra pedig hogy bármikor lemehetsz oda. A metró/villamos 3 perc, mégse a körutat szagolod és hallgatod.Az meg nagyon ritka, hogy a hétköznapi alap-igényeid ne legyenek kielégítve a plázában, vagy a házban (abc, újságos, kávé, tisztító, fodrász, fitness, stb...)
Nem mondom, hogy nincsenek megoldásra váró problémák, de meg lesznek oldva:)

 

A szerződéskötésnél talán annyi, hogy a garanciás részt nézd át alaposan. Bármi aláírása előtt vigyél egy műszaki ellenőrt az apró részletek javítása miatt,és csak akkor írd alá, ha mindaz megvan, és szerinted is jó a lakás. Kb 1 hét alatt mindent javítanak, ha felvillantod a pénzt, de nem adod oda.Persze működik a garancia, és relatíve kevés probléma van főleg a CG-ben, de lassúak is, és az kényelmetlen tud lenni, ha a munkahelyről kell hazajárni.Parketta dudorodás/nyikorgás, szigetelések, nyílászárók megfelelő nyithatósága, festés, csempék... ezeket mindenképp nézzétek át, mint legfontosabbak, vagy legzavaróbbak. De a műszaki ellenőr tudni fogja.
Üdv,Z

Előzmény: lako_2 (1122)
Liquidz Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1124

Az rég leesett, hogy közvetítő vagy, és megpróbálod meggyőzni az embereket, hogy milyen jó. De akkor ne marhaságokkal tedd..

 

Már hogy bérelnék ki valamit, ha látom hogy nem válik be? Hogy másznék ki a szerződésből 1 nap múlva? Ha olyan a szerződés? Elég ritka az a tulaj, aki elfogad egy olyan szerződést. Százezer veszteséggel kiszállhatok persze. Nagyon rossz körülményekből induló keresőknek elképzelhető, hogy ilyen történik, mert elfogadnak mindent. De pont ők azok, akik jobban megnézik a lakást, mert nem engedhetnek meg maguknak még tízezer veszteséget sem. Aki meg nem nézi át pontosan, az elég felelőtlen. A közvetítőben (eladóban, bérlőben, vevőben, kiadóban) vakon bízni - szintén butaság. Ez persze nem azt jelenti, hogy csak a buta emberek használnak közvetítőt.

 

A vétel rázósabb jaja - de a közvetítővel is az marad, más szempontokból. Én nem ismerek olyat, aki azt mondaná, hogy figyelj, ez a lakás szuper, de ilyen vagy olyan komoly hibája van, úgyhogy ne vedd meg. El fogja adni, mert jobb pozitív egyenleggel szabadulni egy béna ingatlantól. A respekt meg lényegtelen, hisz életében már nem fog sokszor lakást cserélgetni ugyanaz az ember, és valószínűtlen hogy újra ő intézze, egyébként meg kivágja magát. A cég neve meg szintén nem érdekes, mert aki nem szeret maga utánanézni a dolgoknak, úgyis a helyi közvetítőiroda lesz az első útja.

 

Inkább győzd meg azzal őket, hogy:

 

- Tulajként hasznos a közvetítő, mert nem ő mutogatja meg mindenkinek a lakást külön-külön, és nem kell válaszolnia arra, hogy miért nem szeretné egy háromgyerekes egyedülállónak kiadni, vagy miért nem kíván mégcsak találkozni sem egy alkudozó típusú vevővel aki épp 230 kiló. Ha nagy a piac, pörögnek a vevők, és nem számít az idő meg a pénz, de nem akarom magam a hülye vevők miatt stresszelni, biztos ezt választom. Ehhez képzettség és tapasztalat kell a közvetítői oldalról. Nem annyi, hogy elszaladok a kulccsal, ledarálom az adatokat, felveszem a zsét.

 

- Bérlőként/vevőként ismét hasznos a közvetítő, nagyon pontos elképzeléssel vagy nagyon tág határok közti keresés esetén, sok vagy nagyon kevés rendelkezésre álló idő esetén biztosan érdemes használni.

 

 

Így a valóban saját piacod nálad marad és örül, aki meg úgyis csalódott lett volna a közvetítői munkával, nem is veszi igénybe :)

Előzmény: Zöldár (1117)
afiaf Creative Commons License 2011.01.24 0 0 1123

Szia!

 

A kérdéseid 95%-a még az ott lakók számára is kérdés:), szóval egyelőre még én sem tudok rá választ adni. Habár nem tudom mik a mérlegelés fő szempontjai, de én nem a lenti kérdéseidre adott válasz alapján döntenék. Mondjuk az én lakásom nem a sétányra néz...

Előzmény: lako_2 (1122)
lako_2 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 1122

Sziasztok!

A City Gardenben néztünk ki egy lakást, ami a sétányra néz. Tegnap voltunk ott feltérképezni a környéket, bementünk az irodába is érdeklődni.

A már ott lakóktól szeretnék pár, számomra fontos információt kapni.

 

Mennyire hangos a sétány tavasztól őszig, tehát amikor szép idő van? Este sokan kiülnek oda, esetleg bulizó fiatalok is? A biztonsági őr elküldheti őket? Lehet nyáron nyitott ablak mellett aludni?

 

Mennyire világosak a City Garden lakásai (a sétányra nézőek, 5. emelettől felfelé)? Odasüt valamikor a nap? Nyáron nagyon felmelegszik? Bár úgy néztem, északi fekvésűek a lakások. Magas a fűtésköltség télen?

 

Láttam egy videót a youtube-on, karácsonyi vásár volt a sétányon. Az mennyire volt zavaró? Sokáig volt nyitva este?

 

A biztonsági őr mennyire tud vigyázni a sétányra? Úgy értem, mihez van joga? (Pl. hangoskodókat, hajléktalanokat stb. elküldeni?)

 

Szerződéskötésnél mire érdemes különösen odafigyelni?

 

Ezenkívül is bármilyen tanácsot, infót szívesen fogadok és előre is nagyon köszi a válaszokat!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Liquidz (1115)
ritana Creative Commons License 2011.01.19 0 0 1121

Sziasztok.

Van ezen a topicon olyan, aki a Premier házban lakik? Sokáig végigolvastam a hozzászólásokat, de eddig nem találtam erre utaló bejegyzést. Szeretnék kérdezni Tőle.

Kösz: R.

tulipanmacko Creative Commons License 2011.01.14 0 0 1120

hali

tudna valaki segíteni abban, hogy mennyibe kerül a Cordián, a Premier Házban egy 2 szobás lakás? kb. 50-77nm2-ig érdekelnének a lakásárak! csak sehol nem találtam rólunk infot..pedig írtam már emailt is..jah és öö egyáltalán még van ELADÓ lakás?

köszi előre is

pusz

Előzmény: Girnyaú (1107)
lelkesa272 Creative Commons License 2011.01.10 0 0 1119

Sziasztok !

 

A Fontána házban tulajdonostól, 2 + fél szobás (73m3-es) sétányra néző lakás, garázzsal együtt eladó.

Ha valakit esetleg érdekel a dolog ezen a számon tud elérni.

30-5577983

topa tapir Creative Commons License 2011.01.09 0 0 1118

szevasztok. nézegettem lakásokat a sun resortba, főleg 2 szobásakat, olyan 40-50 nm2 között. azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek akik vettek már, vagy akarnak, mennyibe kerülhet egy ilyen? az amúgy mennyit dob az árán, hogy hányadik emelet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!