Keresés

Részletes keresés

S.Zola Creative Commons License 2006.06.03 0 0 72
Amúgy rohadtul érdekelne mindhárom meccs, meg szeretném nézni. Nem adták/adják valahol? Nincs meg valakinek?
brady Creative Commons License 2006.06.03 0 0 71

A suliban nálunk mentek a fogadások,tippek, hogy melyik meccsen mi lesz az erdmény. VB lázban égtünk. :-) 

Én nem mertem számszerű eredményre tippelni, csak annyit mondtam a Magyar-Szovjet elött: Nem kapunk ki! Nem jött be. Utánna a többi meccs tippelésére már nem is vállalkoztam. Volt egy srác, az végig hangoztatta, hogy így, meg úgy kikapunk a ruszkiktól. Ő maga sem gondolta volna akkor, hogy igaza lesz.

Micsoda futball láz volt azokban az időkben! Akkoriban a nemzteközi kupákban még nem kellett előselejtezőt játszani és nem azon meditáltak a szurkolók, hogy túléli-e ez, vagy az a csapat az első fordulót. Ma meg mi van? Ááááá!!!

S.Zola Creative Commons License 2006.06.03 0 0 70
Meg előjött valami bundázással is. De ennek mi köze lehetne ahhoz, hogy lépni sem tudtak? Sztem még az sem befolyásolta a játékosokat, hogy már el voltak szállva maguktól. AZért csak nyerni akartak volna, csak nem tudtak mozogni valamiért.
Egyszer, 10 éve előjött valaki azzal, hogy a Mezey-csapat valami pirulákat szedett meccsek előtt, és ez fordítva sült el a melegben és magasságban(szvsz ez is hülyeség).
Inkább a rosszul időzített "vérdoppingra", meg a helytelen edzésre, túledzésre tudok gondolni.
Előzmény: brady (69)
brady Creative Commons License 2006.06.03 0 0 69

Igen, én is láttam. Dajka neve mellé egy öngólt jegyezhetünk fel Mexikóban, semmi többet. Kanadának Eszterházy és Détári lőtt gólt.

Visszont feltették a kérdést egykori játékosnak és kapitánynak, hogy tiszta lehet-e a játékosok lelkiismerete? Az érdekes az , ahogy Mezey a játékosokra kente a felelősséget, mondván nem tettek meg mindent a sikerért. Fejben nem úgy készültek ahogy kell, már a Vb utáni életüket rendezték be, stb. Ebben lehet is valami, de....Tisztel Mezey úr Önnek semmi szerepe nem volt a kudarcban? Kiváncsi letem volna ha tőle is megkérdezik, hogy tiszta-e a lelkismerete?

Az azért érdekes, hogy 20 év távlatából hogy is látják a mexikói leszereplés okait az akkori résztvevők.

Előzmény: S.Zola (67)
kizsgé Creative Commons License 2006.06.03 0 0 68

Jó estét, szervusztok!

Mint egykori BLASZ bajnok és mai napig is "focibuzi", akkor is imádtam a labdarúgást( akkor még a magyar focit is). A gimiben én voltam a focicsapat egyik vezetője, így mindenki tudta, hogy mit jelent nekem a VB. Másnap a kémia tanárnő(az ő unokatestvére volt Schróth a ZTE-ből), azt mondta, szeretett volna feleltetni, de elnapolja, mert ilyen lekiállapotban nem lenne tisztességes.. .o)

A mai napig  meg van az 1982-es, a '86-os VB-ről készített kis füzetem( képekkel, cikkekkel, saját kommentárokkal), egy sportriportenek aranyat érhet(ne).. :o)

Szóval: katasztrófa volt, még sírtam is. Másnap Lendvai Csutka Dávid barátommal teljesen össze voltunk törve, hiszen előtte kint voltunk a Magyar-Brazilon, a Magyar -Hollandon( ott azt mondtuk: azért kaptunk ki, mert már úgy is mindegy volt..)..

ARádiókabaré is megénekelte ezt a "futballmohácsot"...

S.Zola Creative Commons License 2006.06.03 0 0 67
Most volt az RTL-en a főkuszban egy kis összeállítás a 0-6-ról, szokásos RTL színvonal, Dajka középcsatár, 1 gólt rúgott Kanadának...
És a riporter saját állítása szerint minden otthoni mecssen ott szurkolt a népstadionban anno..
mr_ricsi Creative Commons License 2006.06.03 0 0 66
"de ennek az az ára, hogy előtte és/vagy(?) utána drasztikusan kiüti a sportolót."
Erre aludtam egyet, és végiggondolva nem tűnik logikusnak.
Amennyire vissza tudok emlékezni, a VB 2 hete alatt naponta követik egymást a mérkőzések, esetleg van időnként 1 pihenőnap.
Ha a magyar-szovjetre sikerül jól időzíteni a doppingot, akkor is kit küldött volna pályára Mezey 2-3 nap múlva, amikor a játékosai kipukkadnak?

Zsinórmeccseknél nem tűnik jó ötletnek egy "kiütős" dopping alkalmazása.
Előzmény: Bacilus Benő (58)
Piri Creative Commons License 2006.06.03 0 0 65
Van egy barátom aki a képes sportnál dolgozott nyári munkán és a Mezey fia is ott volt .Vérdoppingról nem beszélt viszont a túledzésre többen is figyelmeztették Mezeyt de nem hallgatott senkire
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.06.02 0 0 64

 

Na, egyre többet tudok meg arról, miért kaptunk hatot. Kíváncsi vagyok, a sajtó megneszeli-e, vagy marad a tészta verziónál.

Előzmény: mr_ricsi (63)
mr_ricsi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 63
"(a terheléses időszakban le vesznek vért,a pihenési időszakban(világverseny elötti napok)tárolják és közvetlenül a verseny elött vissza pumpálják a szervezetbe"

Nem vért pumpálnak vissza, csak vörösvértesteket. Ezzel megnő a szervezet oxigénfelvevő képessége.
(Ha valaki hosszabb ideig él 2-3-4-5ezer méteren, a ritka levegő miatt természetes módon is megnő a vérében a vörösvértestszám. Emiatt nehéz lebuktatni a vérdoppingot.)
Előzmény: Törölt nick (61)
Bacilus Benő Creative Commons License 2006.06.02 0 0 62

 

Én ehhez nem értek, de egész nagy futballfejes kotyogta ki a munkatársamnak, aki nem tud titkot tartani. Viszont soha nem hazudik.

Előzmény: Törölt nick (61)
Galgadio Creative Commons License 2006.06.02 0 0 59

http://index.hu/sport/foci/nullhat0602/

 

Olvassátok el!

 

Mezey teljesen meg volt kavarodva a két gyorsan bekapott gól után.

A túledzés elméletét támasztja alá az is, hogy egyes magyar játékosok valósággal csak vánszorogtak a pályán.

Emlékszem rá, hogy később Dajka Laci azt nyilatkozta valamelyik újságnak, hogy a kimerültségtől szinte nem kapott levegőt és "hómezőnek" látta a pályát.

A mérkőzést egyébként tűző napsütésben, 1.800 m magason rendezték.

Úgy tűnik, hogy a fizikálisan jobban képzett és jobb felépítésű szovjet labdarúgók jobban bírták a megterhelést, mint a technikás, de nem különösebben kondis magyar focisták.

 

Van azonban olyan elmélet is, hogy politikai okokból "le kellett feküdni" az oroszoknak. No de 0:6-ra?!

Bacilus Benő Creative Commons License 2006.06.02 0 0 58

 

Elegem van a hazudozásból, mismásolásból.

 

Az MLSZ vezetése tudta, hogy miért kaptunk ki, csak mindegyik gyáván lapít, mert a dopping nem divat a futballban.

 

A magyar orvosi team elrontotta a vérdopping időzítését. Én nem tudom, mi a vérdopping, nem jártam utána, de informátorom ezt úgy magyarázta, hogy kb. arról van szó, hogy ha x idővel a meccs előtt kapják, akkor rettentően megnöveli a teljesítményt, a teljesítőképességet, de ennek az az ára, hogy előtte és/vagy(?) utána drasztikusan kiüti a sportolót. Szóval fordított hatást értek el a rossz időzítéssel, ezért volt az, hogy a mieink lépni nem bírtak. Hiába a korábbi remek teljesítmény, a nagyszerű csapat, egy ilyen baki 20 évre hazavágta a magyar futballt.

 

Nem csak a magyar csapat alkalmazott vérdoppingot.

mr_ricsi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 57
2x elolvastam, és úgy gondolom, hogy te egy rosszakaróm vagy! :)
Előzmény: Törölt nick (54)
motoman Creative Commons License 2006.06.02 0 0 56
Én hat éves voltam csak, de tusenkó nevét egy életre megjegyeztem:(
Előzmény: Törölt nick (54)
mondial Creative Commons License 2006.06.02 0 0 55
:)))
Előzmény: Törölt nick (54)
mr_ricsi Creative Commons License 2006.06.02 0 0 53
Tehát ma van a 20. évfordulója annak, hogy legutóbb focimeccset néztem.

Erre iszom egy sört...
mondial Creative Commons License 2006.06.02 0 0 52
persze

a 2 csapat közötti erőviszonyra gondoltam
Előzmény: verkri (51)
verkri Creative Commons License 2006.06.02 0 0 51
Nem is tudom, mi lett volna az akkor mutatott játék alapján reális különbség a két csapat között. A mérkőzés vége felé már a szovjetek is visszarettentek attól, amit csináltak velünk, még egy büntetőt is kihagytak, állítólag nem véletlenül.
Előzmény: mondial (48)
mondial Creative Commons License 2006.06.02 0 0 50
az uruk az 1-6 ellenére is továbbmentek annak a rúgott gólocskának köszönhetően előztek meg minket...durvav belegondolni, h ha csak 0-5-re kapunk ki, talán nem is tartanánk itt ahol most

mer az egyértelmű, h a nagy lejtő valóban ott kezdődött, nagy törést hozott az a meccs. az okosabbja már sejthetett vmit a hollandok elleni hazai utolsó selejtező után, h itt népharag lesz, ha leégünk a vb-n
Előzmény: mondial (48)
BBking Creative Commons License 2006.06.02 0 0 49
JAN és ALEX
Előzmény: salesguy (44)
mondial Creative Commons License 2006.06.02 0 0 48
csak a hülyék gondolják azt, h ott reális eredmény született
mindenesetre azt a csapatot szétverték, ami hatalmas hiba volt

mezey ma az ns-ben a játékosokra keni az egészet, ill közvetve a vezetőkre, h elmismásolták a bundabotrányt

nagyon tetszene, ha a sporttv 86-os visszaemlékező showjában megjelenne mezey és mondjuk nagy anti:)
parajesus Creative Commons License 2006.06.02 0 0 47
Igen tudom már javítottam már 4en leszögezték megbeszéltük már mondtam hogy bocsesz.
Lépjünk inkább tovább szögezés helyett.
:)
Előzmény: Professzor úr_ (46)
Professzor úr_ Creative Commons License 2006.06.02 0 0 46
Szögezzük le gyorsan: Kiprich ott volt a '86-os vb-n.
salesguy Creative Commons License 2006.06.02 0 0 45
:))diego eleg gyerek volt még akkor
Előzmény: BBking (42)
salesguy Creative Commons License 2006.06.02 0 0 44

jogos, es koszi..kalmanbá (a kurv@ anyadat, nem latod fussal mar a bud@s piXXXXba)

es télleg az argentinok voltak...

igy mar beugrott, reg volt:))))

 

es a belgak ellen meg vezettunk is..de jott az 1enlites:(((

Előzmény: whitehartlane (40)
BBking Creative Commons License 2006.06.02 0 0 42
kb 8 vedovel alltunk fel, de igy is kaptunk egy sima negyest... maradonanak egyetlen jo meccse az volt azon a veben...
Előzmény: whitehartlane (41)
whitehartlane Creative Commons License 2006.06.02 0 0 41
1-4 az argentinok ellen volt a 2. meccs
Előzmény: salesguy (39)
whitehartlane Creative Commons License 2006.06.02 0 0 40
talán 82 és Kálmánbá, nem Gézabá
Előzmény: salesguy (30)
salesguy Creative Commons License 2006.06.02 0 0 39

kijutottunk

el salvador alázás

majd (nem emlekszem kivel) gyavasag

es 1-1 a belgak ellen..igy nem mentunk tovabb

Előzmény: Törölt nick (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!