Keresés

Részletes keresés

Tibbe Creative Commons License 2020.03.20 0 0 393

, ..éhgyomrit is,  és evés után 1-1,5 órával ismét, különben sz@rt sem ér az egész.

 

én is utálom szurkálni magam, de időnként kell egy pár napos kontroll. Mindenesetre moss alaposan mindig kezet előtte.

Előzmény: berkut14 (392)
berkut14 Creative Commons License 2020.03.20 0 0 392

megrendeltem az Accu-check Performát.

 

a reggeli éhgyomrit mindenképpen mérni fogom.

Előzmény: Tibbe (391)
Tibbe Creative Commons License 2020.03.19 0 0 391

minimum kétszer egy nap.

éhhomi, és evés után egy órával

de azért nem árt ezt egymásután pár napig folyamatosan csinálni. főleg, ha nagyobb evészet van kilátásban aznap :).

Előzmény: jó hír (390)
jó hír Creative Commons License 2020.03.19 0 0 390

gratulálok, ügyes vagy!  Vércukormérő nélkül nehéz a fogyás..hát szúrni kell, de azt egy héten egyszer  kibírod

 

Nekem is kellene mérnem, az eredményt bemutatni, de mostanában nincs kedvem, türelmem hozzá.

Igaz, én tizenöt éve mérem.

Előzmény: Tibbe (389)
Tibbe Creative Commons License 2020.03.18 0 0 389

nagyon jó vércukor mérők vannak már! és nem olyan drágák.

 

szerencsés vagyok, nekem a régit egy akcióban lecserélték ingyen.

Előzmény: berkut14 (388)
berkut14 Creative Commons License 2020.03.18 0 0 388

hát ..ahogy látom sok mindennel kell együtt élni.(((((

 

mondjuk a genetikai örökség. anyukám is cukorbeteg volt. tablettás. meg magas vérnyomás.

 

én is.  mindenképpen életmód váltás.

 

finom , nagy kajálások , most már csak álmomban. ))))))

 

számolni, meg írni és megtervezni. meg be kéne szerezni egy vércukor mérőt. aztán szurkálni időnként.))))

 

félek a tűtől. ))))

Előzmény: jó hír (387)
jó hír Creative Commons License 2020.03.18 0 0 387

A zsibbadással együtt kell élni. Ugye fáslizod a lábad?

Én is diétázom,  nekem is le kell dobnom minimum tíz kilót, de a több sem hátrány. Namost ez a művelet nem egyszerű.

Így jártunk...

 

Tegnap már a kertben kapirgáltam,  de inkább feltett lábbal pihengettem.

 

Aktiváltad a telefonszolgáltatók ingyenes 5-10-15 GB ajándékát, melyet a mobilneten vehetsz igénybe 16.-a óta?

Előzmény: berkut14 (386)
berkut14 Creative Commons License 2020.03.18 0 0 386

szia !

 

nem vagyok jól. lábam változatlan .zsibbad és fáj.

közben kiderült ,hogy cukorbeteg is vagyok. ami nagy csapás a lelkemre. egyelőre tablettás.

 

sok mindent át kell gondolni. teljes életmód váltás. diéta.szígorú. fogyás , min . 20kg. mozgás, amennyit bírok .

 

hát ..így jártam ..((((((((((

Előzmény: jó hír (385)
jó hír Creative Commons License 2020.03.16 0 0 385

jól vagy? Nem kell kórházba, vagy hasonló helyre menned?  A lábad bírja a kiképzést?

Előzmény: berkut14 (383)
jó hír Creative Commons License 2020.03.02 0 0 384

Én csak a Szent Imrében jártam eddig, természetesen kiválónak tartom. A többit még kíváncsiságból sem akarom megismerni, így soha nem tudom meg milyen a másik(vagy a többi)

 

Sajnos  duzzad a lábam,  igyekszem csökkenteni..a zsibbadás állandó. Most találtam egy magánrendelőt, ahol ilyesmivel is foglalkozik egy főorvos.  Egyszer csak rászánom magam a vizsgálatra, mert únom ezt az nállapotot.

 

Jobbulást neked is

 

Ferenc

 

 

Előzmény: berkut14 (383)
berkut14 Creative Commons License 2020.03.01 0 2 383

hasonló a betegségünk. ))))

 

új, nagy ereket nem fogunk már növeszteni. ((((( de legalább saját alkatrészünk van. ))))))))

 

zsibbad,fáj , stb. , de gyári . ))))))

 

kedden az angiológushoz megyek, nem a sebészhez. Ő vett fel az osztályra. aztán kerültem át a sebészetre.

 

5 napot voltam az angiológia belosztályon. aztán mütöttek.

 

ahogy a húgom mondja (neki is minden jó kijutott) , ami fáj az él. ))))))

 

Jobbulást

 

Ákos

 

p.s. szerintem a Szent Imre az egyik legjobb hely most kis hazánkban, ahová ha kell, az emberfia kerül.

Előzmény: jó hír (382)
jó hír Creative Commons License 2020.02.28 0 0 382

szia.

 

Érdekes, hasonlóak a tüneteink. Márpedig akkor nagy baj nem lehet, de az ami van, az épp elég.

A kompressziós harisnya érdekes, de a fásli barátibb.  Mindkettő levétele után látni, hogy csökkent a  duzzanat.  Azt írják egy fórumon, hogy felkeléskor mindjárt fáslizni kell. Nos ez nálam később történik, de addigra meg is dagad.  Az még nagyon zavar, hogy a combomon végighúzó seb reggelente ég, de nincs zavaró elváltozás. Annyira piros, amennyire a seb gyógyulása teszi.

A talpzsibbadásom főleg a lábujjaknál érezhető, de egyenletes, akár nappal, akár éjjel. Azt most vettem észre, hogy a műtött lábam talpam ugyanúgy csiklandós, mint volt, a másikkal azonosan. Ebből is arra következtetek, hogy van élet a lábfejben mindenhol.

Ha nincs vészes változás a lábamon, akkor nekem már nem kell megjelennem a sebészeten.

 

Járj szerencsével. Jobbulást kívánok.

 

Ferenc

Előzmény: berkut14 (381)
berkut14 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 381

szerintem is kamu.

 

én kaptam valami kezelést a talpamra a rehabon. elektromos vagy uh. nem tudom. a kapilárisokat tágítja. 2 fok talphő emelkedés 5 perc alatt. na az nem kamu.29-ről 31 -re.

 

nekem fáj meg meg zsibbad. mozgatni meg tornásztatni , de csak ésszel. túlterhelni nem szabad. meg éjjel jól bemerevedik, nyugalomban. reggel tornával kezdeni a napot.

 

a combonban levő sztentet is érzem időnként.

 

Jobbulást !

 

jövő héten kontroll a Szent Imrében . kiváncsi leszek mit mondanak .

Előzmény: jó hír (380)
jó hír Creative Commons License 2020.02.24 0 0 380

Most volt az utolsó kontroll, azt az útravalót kapatam a főembertől, hogy fáslizni, polcolni, nem túlerőltetni. A zsibbadással együtt kell élnem.

...ha lilul, feketedik, akkor baj van, ezért irány akármelyik orvos, aki beutal a sürgősségire.

 

Nálam a lábhigénia az egyszerű fürdésben, vagy lábmosásban nyílvánul meg. A sebre néha fújok fertőtlenítőt.

 

Tegnap vettem kompressziós harisnyát, most ezt tesztelem..

 

Egy e-magazinban olvastam, hogy van, akinek itt  egy magánkórházban megszüntették alábfej-zsibbadást lézeres műtéttel....az volt a kommentek lényege, hogy ez egy kamu hírdetés.

A lábfejben seprűvénák vannak, ezt még nemigen macerálják..

 

Hát akkor zsibbad..

Előzmény: berkut14 (379)
berkut14 Creative Commons License 2020.02.23 -1 0 379

az érsebészek azt mondták a Szent Imrében, nem kell fásli.

 

nekem is zsibbad. elégé. meg fáj is . és érzékeny.

 

egy kicsit járok.mindennap . max. 1 km. ha több akkor ledagad. ha fekszem , felpolcolom. ezt ajánlották a rehabon is.

 

én a melegségét a lábfejnek, meg a színét figyelem. ha lillul vagy feketedni kezd, futás az orvoshoz.

 

én nem vagyok még cukorbeteg , de a láb higiénia nagyon fontos. fújkálom fertőtlenítővel , ártani nem árt.)))))

meg a két begyógyult sebemet fújom. biztos ami zicher. ))))

 

jobbulást !

 

Ákos

 

 

Előzmény: jó hír (378)
jó hír Creative Commons License 2020.02.22 0 0 378

szia.

 

Nem olvastam vissza, fáslizod-e a lábad? Vagy használsz-e kompressziós harisnyát?  Nem múlik a lábfejzsibbadás..

Előzmény: berkut14 (376)
jó hír Creative Commons License 2020.02.18 0 1 377

Tegnap egy órácskát kiültem a napra.  Van egy kényelmes kerti fotelom,  abban jólesik a lábpihentetés..(is)..nem napoztattam a lábam,  de jólesett a napfény...

Ha lassan is, de gyógyul(a lelkem is)

Előzmény: berkut14 (375)
berkut14 Creative Commons License 2020.02.12 -1 0 376

"

Nekem idáig csak jó tapasztalatom volt az orvosokrol, nővérekröl nagyjábol az eü-röl

Itt kötött belém , a szó szoros értelemben, egy orvos és főorvos.

 

ne törödj vele. az a lényeg , hogy jól végezzék el a munkát.azt meg jól fogják csinálni. nekik is az az érdekük , hogy Te gyógyuljál.

 

sok sikert ! az a lényeg , hogy megmaradjon a lábad.

Előzmény: Ariel_500 (373)
berkut14 Creative Commons License 2020.02.12 -1 1 375

a műtőasztalon rémülten nézed a nyüzsit . azt a sok embert .))))) aztán hat az érzéstelenitő, altató , nyugtató.

 

Előzmény: jó hír (374)
jó hír Creative Commons License 2020.02.12 0 0 374

Egy nővér szerint a műtőasztalon nem árt halkan megjegyezni(amíg lehet), hogy műtét lesz, nem boncolás.

 

Azt mondta, nem szokott nevetni senki.

Ariel_500 Creative Commons License 2020.02.12 0 0 373

Köszönöm a biztatásokat, valahogy majdcsak lesz

Az altatásrol

31 éves voltam amikor elkapott egy vakbél, menjen be a kórházba megfigyelésre, mondta az ügyeletes orvos. OK bementem , és fél órán belül meg is műtöttek

Altatásban szólni akartam hogy nem kapok levegöt és nagyon rossz vol pár másodpercig

Amikor már tudtam járni, mentem a büfébe kávéért és bagózni, akkor még ott lehetett, de nagyon szédültem

Mondták ez a műtéti gyengeség, majd elmúlik. Nem múlt el , sőt....

Aztán nem sokkal később elkezdődött az életem pánikos fele, amit én a rossz altatáshoz kötök

 

Jópár éve gondoltam kiszedetem az epémet mert már jó nagy kő volt benne és kellemetlen volt

Addig csinálják meg amig van erőm felépülni

Egy nagyon kedves szimpi altató doktornő kérdezett ki. Mondtam neki azt a vakbélműtétet, a pánikot és hogy ezért majrézok, mert igy is rossz de nehogymár mégrosszabb leygen a helyzetem

Olyan kedves szövege viselkedése empátiája volt hogy megnyugodtam

Betoltak a műtöbe, odajött és mondta hogy még nem altatok csak előkészitjük és kap oxigénnel dúsitott levegőt

Utána már az ágyban eszméltem :) aztán vissza is aludtam. Este már ki tudtam kúszni pisilni, dehát az laporoszkópos műtét volt

Nekem idáig csak jó tapasztalatom volt az orvosokrol, nővérekröl nagyjábol az eü-röl

Itt kötött belém , a szó szoros értelemben, egy orvos és főorvos. Most ugyanarra az osztályra kerülök elsőre érfesteni

 

Ez se tecc hogy miért ágyékbol és miért nem könyökböl festenek. Ugyse rak be stentet hanem vágni és varrni fog

 

 

jó hír Creative Commons License 2020.02.10 0 0 372

altatás?  egy maszk közeledett az arcom felé,  ekkor lement a redőny...aztán a kórteremben ébredtem.

 

 

Előzmény: berkut14 (371)
berkut14 Creative Commons License 2020.02.10 -1 0 371

nekem is nagyon jó véleményem van mindenkiről. csapatmunka,ahol mindenki számít.

 

az aneszteziológus egy nagyon helyes, fiatal nő volt. nyugodt hangon mesélte mi lesz , hát nem bealudtam erre a duruzsolásra. ))))

Előzmény: jó hír (370)
jó hír Creative Commons License 2020.02.10 0 0 370

dícséretes a humorod, de igaz amit írsz.  én füllentettem, amikor kérdezték a lázlapon, hogy széklet volt-e? hát persze. aztán hét nap után már ki tudtam menni ...szóval az ágytálat sikerült megúsznom. én viszont kacsáztam.  kicsit fura(eleinte) aztán már mindegy..

 

az biztos, hogy mindenki értette a szakrajzot..akár orvos, akár rezidens, akár nővér..

 

nekem csak jó véleményem van mindenkiről.  és főleg a kórházi fertőtlenítésről...eszméletlen sok a fertőtlenítő szerkezet.  mindenhol van, és használják is.

 

 

Előzmény: berkut14 (369)
berkut14 Creative Commons License 2020.02.10 -1 1 369

"ott bent az ember hamar lejjebb ad a büszkeségéből.

 

)))))

 

igen.

 

én a testemre , a lábamra úgy tekintettem mint a munka tárgya. az orvosok meg a szerelők. ))))) szerelők.

ha kell még alkatrészt is cserélnek.

Előzmény: jó hír (367)
berkut14 Creative Commons License 2020.02.10 -1 1 368

szerintem a mütét során kapsz egy katétert . és pár napig nincs gond a pisivel. infúzió be , katéteren keresztül ki a zacskóba. nem kell foglalkozni vele.)))  kacsám nem volt.

 

én már a mütét elött nem nagyon ettem és utána se nagyon . bár nem volt étvágyam se.

a 3-ik napon a mütét után , mankóval már ki tudtam menni a WC-re.

 

no para .... minden rendben lesz !...))))) a magyar orvosok gyógyítanak.

Előzmény: Ariel_500 (366)
jó hír Creative Commons License 2020.02.10 0 0 367

hmmm...hogy mikor lehet felkelni? Amikor engedik.  Néhányan mindig tiltakoznak(jómagam is), hogy én biza nem fogok kacsázni...aztán a nővér szelíd mosolya meggyőz, hogy úgysem tudok felkelni, tessék ketteske , itt a kacsa..

 

Néhányan harsányan tiltakoznak az ágytál miatt(is), de a bűbájos nővér végtelen türelemmel megkérdezi, esetleg pelenkát tetszik?..

Nem! Azt sem!  Akkor?  ...marad a  pizsamába, ágyba maga alá?...

 

A szűkség törvényt bont...ott bent az ember hamar lejjebb ad a büszkeségéből.

 

 

Bár nem én lettem megszólítva, de majd más talán megerősít.

Előzmény: Ariel_500 (366)
Ariel_500 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 366

Dohányzást ne is emlitsd! Erős egy éve abbahagytam, aztán vagy 5 hónap mulva ujrakezdtem, még hacsak kocabagósan is, tehát nem tüdőzöm le, a füst persze ott terjeng és belélegzem

A hátamrol már nem is akarok irni

 

Szerencsére szineződés , elhalás még nincs

Az érdekelne még, hogy egy milyen műtét után mikor lehet felkelni az ágybol, mert a halálom lenne az ágytál és még pisilni sem tudok fekve

Előzmény: berkut14 (365)
berkut14 Creative Commons License 2020.02.08 -2 0 365

" Nehogy az legyen ha ébredek "sajnáljuk de le kellett vágni a lábát"

Elég flegma a sebész, a főorvosrol nem is beszélve,

 

)))))

 

hát.. úgy látszik a sebészek flegmák. )))) de szakemberek ! és ez a lényeg.

 

lábat meg nem vágnak, mindent megtesznek a megmentésére.

 

csak akkor vágnak ha az életed kerül veszélybe (akkor is csak ha beleegyezel). pl. szepszis.  térd alatt fekete a színe és elhalt a szövet. a neten találsz fotot. de ne nézd meg.

 

akivel találkoztam a rehabon (egy hölgy) , neki boka alatt fekete volt a lába. hát le kellett vágni.3 nap gondolkodás után mondta, vágjanak.

 

de dohányzott és most is dohányzik (most már mindegy)

 

másik betegtársamnak fekete volt a lábujja (mobilon megmutatta) , Városmajor érklinikán vágták le a második lábujját.

de utána szépen gyógyult a az angiológiai belosztályon. valami spéci infuziót kapott.rendszeresen.

Előzmény: Ariel_500 (364)
Ariel_500 Creative Commons License 2020.02.07 0 0 364

No ez már értékesebb info. Kit érdekel hány óra a műtét csak csinálják meg :)

Én ugy veszem észre, mint írtam korábban, csak ha alig tudsz lépni akkor műtenek meg/FrólFeri/

Basszus többet tudok 50m-nél gyalogolni de a combom alaphelyzetben is fáj.

Csak legyek túl a dolgon, a többit már megoldom. Nehogy az legyen ha ébredek "sajnáljuk de le kellett vágni a lábát"

Elég flegma a sebész, a főorvosrol nem is beszélve, dehát itt a kórház 3 km-re tőlem

Mindegy, pofát csak annyira nyitom amennyire kell, aztán majd meglátom

Nehezen bírom egyedül ezt a procedúrát, de alapvetően csak szerviz munka, és jó esteben egy hét :)

Köszi az infót

Előzmény: berkut14 (361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!