Keresés

Részletes keresés

T. Thick Creative Commons License 2011.09.26 0 0 1124

Mekkora terráriumot fűt optimumra? Túlmelegíteni is tud, vagy termosztátos?

Engem érdekelne.

Előzmény: Zeszter79 (1123)
Zeszter79 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 1123

Sziasztok!

Van egy feleslegessé vált terráriumi fűtőszálam. 7 m hosszú, 50W-os. Szerintetek mennyiért lehetne eladni, vagy esetleg kell valakinek valamennyiért? Alig volt használva, talán 2-3 hónapot.

 

 

T. Thick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1121

Én Budapesten tudok egy boltot, ha az megfelel. Meg Tatabányán is elég jó bolt van, de ott már régen jártam.

Előzmény: Törölt nick (1120)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 1120

sziasztok!:) aziránt érdeklődnék, hogy hol tudnék spanyol bordás gőtét venni 15 napon belül? minden szükséges "hozzávaló" a birtokomban van, már csak a gőték hiányoznak. lehetőleg dunántúlon, azon belül északon. előre is köszi!

T. Thick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1119

"Az ember is része a természetnek az érzelmeivel együtt."

 

Ez nagy tévedés.

 

"de azért mert valaki nem engedi egy siklónak, hogy megegyen egy madárfiókát, még nem kell elítélni."

 

Nem ezért, hanem azért a hozzáállásért, hogy "miért nem a patkányokat ette meg, miért a fiókákat akarta". Ilyet minimálisan természetértő ember sem mond.

Előzmény: Bonard (1118)
Bonard Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1118

Ez is egy olyan vita, ahol sose fogja meggyőzni egyik fél a másikat.

Azért szerintem az emberi érzések (amóciók) is természetes dolgok. Az ember is része a természetnek az érzelmeivel együtt.

Természetsen nem szabad visszaélni a látszólagos fölényünkkel, de azért mert valaki nem engedi egy siklónak, hogy megegyen egy madárfiókát, még nem kell elítélni.

Előzmény: bag78 (1113)
T. Thick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1117

Így van.

De ne is várjuk ennek megértését senkitől, aki a saját lelke simogatása kedvéért tart (vagy "segít") állatot.

Előzmény: bag78 (1113)
T. Thick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1116

Nem, csak úgy cselekedtél.

Előzmény: kiwancsi (1114)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1115

Köszönöm.

Előzmény: Bonard (1112)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1114

"nem a te tulajdonod" -én tulajdonom?

 

Ilyet mondtam volna?

Előzmény: T. Thick (1111)
bag78 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 1113

"Teljesen természetes, hogy az ember megpróbálja a javait vagy a hozzá közel állókat megvédeni a külső támadásoktól, főleg ha ez nem jár a másik elpusztításával."

Ha a természtes helyett emberit írtál volna, akkor talán igazad lenne valamennyire. A természetes az, ha a természet igazít ki. Ha az ember meg akarja védeni a javait (gazdasági érdek), vagy a hozzá közel állókat (emócionális) a külső támadásoktól (ami természetes), az könnyen járhat katasztrófával. Erre sajnos elég sok példa van a föld minden pontján.

És hogy közelebbi példával éljek: van olyan állatot tartó hozzám közel álló ember, aki teljességgel alkalmatlan rá. "Nem tudtam", "azt hittem", "jót akartam".

 

A rigókat meg nem neveli, hanem csak eteti. Remélhetőleg lelkiismeretesen csak akkor teszi, ha indokolt (ez alatt nem azt értem, hogy a család reggel leül reggelizni...).

És ha már fel lett hozva védett és veszélyeztetett (illetve haszon) állatok védelme, akkor tudtommal a sikló az, ami ilyen szempontból elsőbbséget kellene, hogy élvezzen.

 

Persze lehet, hogy rosszul látom.

Előzmény: Bonard (1112)
Bonard Creative Commons License 2011.07.16 0 0 1112

Nem tisztem megvédeni senkit, de.

Szerintem nincs abban semmi rossz, ha valaki nem szeretné ha felfalnák az általa nevelt állatot.

Kiwancsi nem verte agyon és nem kergette el a siklót, csak nem engedte, hogy megegye a rigófiókákat, amikhez érzelmek fűzik.

Ez nem azt jelenti, hogy tulajdonának tekinti.

Teljesen természetes, hogy az ember megpróbálja a javait vagy a hozzá közel állókat megvédeni a külső támadásoktól, főleg ha ez nem jár a másik elpusztításával.

 

Na, ennyi moralizálás elég lesz.

T. Thick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 1111

Elég sajnálatos, ha nem tudsz különbséget tenni ezek között a dolgok között.

 

A siklónak ne írd elő, hogy mit egyen. Még egyszer mondom: sem a sikló, sem az általa megevett rigófiókák nem a te tulajdonod.

Előzmény: kiwancsi (1110)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 1110

Ez nagyon szépen hangzik, de ettől még beavatkozunk, akár akarunk, akár nem.

És részrehajlásból is. Mindenütt. Én meggyilkoltam a patkányokat, és megmentettem két fiókát a háromból. És az anyukám erkélyéről kétszer is eltávolítottam a galambfészket(tojással). És etetem a rigókat stb. télen. És nyáron is, mert rájárnak a kutyakajára a sünivel együtt.

A kígyó meg akkor tette volna jól ha megeszi a két patkányt. Most emészthetne szép nyugodtan.

Mások meg vigyáznak a kerecsensólyom fészkére. Wyomingban meg etetik télen a szarvasokat. (talán itthon is...)

Előzmény: T. Thick (1108)
T. Thick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 1109

Helyes.

Előzmény: kiwancsi (1106)
T. Thick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 1108

"A rigókat viszont nem a siklónak etetem egész évben."

 

A rigók nem a te tulajdonod, hanem a természeté, csakúgy, mint a sikló. A természet dolga elrendezni őket. Attól, mert eteted a rigót, nem formálhatsz jogot a természet rendjébe avatkozni puszta részrehajlásból.

Előzmény: kiwancsi (1105)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1107

Pedig ez úgy néz ki hogy nálunk lakik. Láthatod a gyerekkori képét is, a férjem meg szokta látni amint elhúz valamerre.

Előzmény: Törölt nick (1102)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1106

Macska hozzánk nem nagyon jön. Eddig még mind póruljárt, aki megpróbálta, az egyik nagyon.

Kutyu vigyáz a rigókra. Nem bántja a kicsiket sem, megtanulta hogy a mienk. Sünit is csak azért ugatja, mert az nem játszik vele.

Előzmény: kiwancsi (1105)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1105

Amelyik csirkét megeszem, az meg sem született volna ha nem akarom megenni:-)

A rigókat viszont nem a siklónak etetem egész évben.

Az nem biztos hogy mind a sikló ette meg a madarakat, most van a fészekelhagyás ideje, és a rigó kilöki a fészekből a kicsinyeit, majd azok pár napig bokrok alján bújkálnak (a szülők még akkor is etetik őket, eközben megtanulnak fölszállni.

Én kettőt megmentettem, fölvettem a betonról és elvittem a sövény aljába. Tegnap még látták az egyiket. Sajnos a kapu fölött fészkeltek(trombitafolyondárban), és így nagyon rossz helyre pottyantak.

Előzmény: T. Thick (1104)
T. Thick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1104

Te is szívesebben eszel csirkét, mint patkányt. :-)

 

A sikló megeszi a madárfiókákat, ez a természet rendje. (Ellentétben a házimacskával, mely nem egy-két fészekaljat pusztít el egy évben, hanem több tucatnyit, és sokszor meg sem eszi őket.)

Előzmény: kiwancsi (1101)
T. Thick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1103

Mert félénk, visszahúzódó állat, és alig van belőle. Szerintem Magyarországon évtizedek óta nem is ért embert a természetben viperamarás. De lehet, hogy tévedek.

Előzmény: kiwancsi (1100)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1102

Nálunk is megette az egész fészekaljat. Mondjuk nem láttuk, csak késő este csattogtak a rigó szülők és másnapra üres volt a fészek. Megbocsájtottunk neki. ;)

Kárpótolva lettünk. Idén olyan közel fészkelt a rigónk, hogy a teraszunkról néztük a nevelést. :)

Csak türelem a természet helyreállítja az egyensúlyt. 

Sztem egy erdeisiklót lehetetlen odaszoktatni bárhova. Örülni kell neki. 

A viperákkal meg az a helyzet, hogy előbb elmenekül, mintsem eszrevennéd. Ha esetleg látsz egyet, figyeld meg szép csendben, tuti nem fog megtámadni. 

Ok nélkül félnek a viperáktól, mikor hallottál utoljára halálos balesetről? :)

Én a mérgesgombától jobban félek, főleg ha ráncolja a homlokát.  ;D

 

Előzmény: kiwancsi (1101)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1101

A két rohadék patkányt(pedig nem voltak még nagyok-patkánynak) azért nem ette meg, csak a rigófiókát.

Előzmény: Törölt nick (1098)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1100

A viperától miért nem?

Előzmény: T. Thick (1099)
T. Thick Creative Commons License 2011.07.13 0 0 1099

Semennyire. Alapvetően Magyarországon egyetlen kétéltűtől és hüllőtől sem kell félteni a gyerekeket.

Előzmény: kiwancsi (1096)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1098

Erdei sikló (Zamenis longissimus). Nem bánt, a mienk emberkerülő magatartást folytat. Jobb, mint egy macska (azóta nincs egerünk). 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Erdei_sikl%C3%B3

Előzmény: kiwancsi (1094)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1097

Tegnap ugyanis egyáltalán nem folytatott rejtőzködő életmódot. Még ha sikló is, nem szeretném ha megharapná vagy akár csak megilyesztené is őket. Elég nagyra nőtt mostanra. 1,5m biztos van, és én nem is tudom hogy mennyire veszélyes egy ilyen. Sajnos úgy néz ki hogy a terasz alatt lakik.

Egyébként igen. Melyik az az állat???

Előzmény: kiwancsi (1096)
kiwancsi Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1096

Nem gondoltam hogy leopárd lenne, inkább csak nem tudom mennyire kell féltenem tőle a kicsi unokáimat.

Előzmény: Zoli0635 (1095)
Zoli0635 Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1095

Melyik az az állat amelyik hasonlít a leopárdhoz de egy hüllő????

kiwancsi Creative Commons License 2011.07.12 0 0 1094

 

831hsz-ben ezt feltettem.

Tegnap pedig ez történt a kertünkben.

Nem tudom ugyanaz-e?

Megnyugtatna ha tudnám hogy kicsoda Ő. Kérlek azonosítsátok be nekem!

Előre is köszönet!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!