Keresés

Részletes keresés

Jerindó Creative Commons License 2021.08.15 0 0 908

Viszont sajnos marad a 14 történet, sem a plusz egy megtoldás nem lesz benne, sem a felvezető szövegek. Kár

Előzmény: zozoka1234 (905)
Jerindó Creative Commons License 2021.08.15 0 0 907

Igazad volt, valóban szeptemberre jön.....:-D

Előzmény: zozoka1234 (905)
Narepo Creative Commons License 2021.08.14 0 1 906

Kicsit tovább tart a nyaralásuk, ezért csak szeptember végén térnek "Vissza az iskolába". :)

A Móra honlapján a megjelenés várható dátuma: 2021. szeptember 27.

Előzmény: zozoka1234 (905)
zozoka1234 Creative Commons License 2021.08.08 0 0 905

Asterix nyaral címmel játékot indított a Móra kiadó a Facebook oldalán,

remélem ez már a ráhangolás az ősszel megjelenő új albumra, és azt is ,

hogy Obelix már szeptemberben megy "Vissza az iskolába".  :)

 

MethosX Creative Commons License 2021.06.28 0 1 904

"Belendült" az új szerzői páros, 2021. október 21-én érkezik a 39. album, címe: Astérix et le Griffon

https://www.asterix.com/la-collection/les-albums/asterix-et-le-griffon/

Jerindó Creative Commons License 2021.06.18 0 0 903
zozoka1234 Creative Commons License 2021.06.15 0 1 902
csabulax Creative Commons License 2021.06.10 0 2 901

42. szám

Megjelenik: 2021. június 25.

 

Johnny Black Creative Commons License 2021.04.25 0 0 900

Szia.

 

Szeretnék én is egy példányt a 12 próbából:)

Előző munkád is szuperül sikerült.

 

johnnyblack1978@gmail.com

 

Köszönöm.

Előzmény: zozoka1234 (832)
driver38 Creative Commons License 2021.04.20 0 0 899

Nem IPM magazin volt, nagyon szép A4-es méretű borítóval.

A mai napig előttem van. Csak a címe nincs előttem. :)

Valamilyen Obelix...őőőő..ha meglesz, berakom ide. Már annyira idegesít...

Előzmény: Fejlődő Szervezet (898)
Fejlődő Szervezet Creative Commons License 2021.04.18 0 1 898

A 80-as években nem volt hazai kiadója az Asterix-képregényeknek, az újvidéki kiadásokon kívül csak az Alfa magazinban jelentek meg magyarul Asterix kalandjai. Nem lehet, hogy egy korabeli Alfa újságra gondolsz? Sajnos én már leszanáltam őket (persze előtte gondosan kivágtam a képregényeket! :) ), így nem tudom megnézni, volt-e ilyen címlap köztük.

Előzmény: driver38 (897)
driver38 Creative Commons License 2021.04.17 0 0 897

Szia!

 

Köszönöm, de nem ez volt. Abban is biztos vagyok, hogy nem az újvidéki kiadás valamelyike, hanem egy akkori magyar kiadó volt.

Ha egyszer majd véletlenül ráakadok, berakom ide.

Előzmény: hot drog (896)
hot drog Creative Commons License 2021.04.15 0 1 896

Szia!

Talán ez az..

Előzmény: driver38 (870)
bámészkodó18 Creative Commons License 2021.04.04 0 0 895

Ha van rá lehetőség szeretnék kérni egy példányt a 12 próbálól.

E-mail címem: szakacs3 kukac gmail.com

Köszönettel

Előzmény: zozoka1234 (832)
bámészkodó18 Creative Commons License 2021.04.04 0 1 894

Felraktam a képeket dropboxba:

https://www.dropbox.com/s/g5ip5qneqicpv2p/g823.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/9929ro5hdy4o6u3/g840.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/bevne5a6g1m1f0x/g857.png?dl=0

https://www.dropbox.com/s/fyld0frwjjnd3po/g874.png?dl=0

 

Sajnos az utolsó oldal felbontása sokkal kisebb, de az első három nagy felbontású. Akit érdekel töltse le mihamarabb, mert törölni fogom.

 

A képregény teljes szövege:

 

Nous approchons de village, vas-y de ton laius, titus.

Oyez braves gaulois la fortune vous sourit car voici titus rominus et compagnie.

Dis a ton vénéré chef que Titus Rominus et Cirrus Gugus voudraient lui rendre hommage.

Ave, Chef, je T'apporte la prosperité, prete l'oreille á mes honnetes propositions.

Ah, ouais? Je t'ecoute "honnete romain".

J'achète ton magnifique bouclier ancien. Montrez-moi ça, vous autres.

J'offre 20 sesterces pour cette belle piéce.

Ça va pas, non?

Je vous l'échange contre six lampes á huile montées en lampadaire sur une route de char antique.

Et moi je vous offre trente-six chandelles avec ce trés vieux rouleau a pattiserie.

Si vous aimez tant que ça les vieilles choses hors d'ussage, demandez donc á notre ami Ordralfabetix de vous céder uelques uns de ses poissons.

Prfois je me demande pourqui j'ai choisi ce métier!

Par Jupiter mon cher Titus regarde-moi cette merveille!

Quel magnifique instrument, barde! Ah fais-nous entende son son !...

Mais non pas ton ton, son son ...

Mon mon?

Le son cristallin de ses cordes!

Quoi? ... Mais comment donc, chers, trés chers amis!

J'aimeu le son de la lyre le soir au coin du feu-heu.

Oh non! Pitié...

Maman!

Cette lyre est une arme terrifiante. Il faut la proposer á Cesar. Aucun ennemi ne lui résistera!

Voyons Cirrus! Cesar n'est pas un criminel de guerre, tout de méme!

Mon instrument n'est pas á vendre, romain. Allez, ousté! Du vent ... ou je vous donne le la!

Ils sont zinzins ces amoricains!

Chic des romains!

Du calme Obelix!

Messieurs, je devine en vous des hommes d'affaires avisés. Votre fortune est faite! ... LAissez-moi seulement vous débrassers de vos objets démodes: poteries, bronzes, bijoux...

Vous m'étes sympathiques, romains. Mon ami Obelix peut céder un lot important de pierres finement taillées.

Des pierres précieuses! Je n'en espérais pas tant.

Nous allons choisir les plus belles pierres. Vous ne serez pas déçus! Ce será 3000 sesterceso.

D'accord! En Attendant nous continuons notre petite tournée. A plus tard...

Je flaire une affaire fantastique! Ces gaulois ne connaissent pas la valeur de choses?

Par Vénus! Quelle classe... Quelle élégance! C'est rare dans ce pays de sauvages.

Suivons-la! C'est le genre de femme qui aime s'entourer de belles choses...

... et qui doit en changes souvent

Entrez!

Chére madame c'est le ciel qui nous a places sur votre route.

Laissez le ciel lá ou il est, romains et dites moi ce que vous voulez.

Nous voulons render hommage á votre jeunesse, á votre beauté, a vote gout raffine...

Nous voulons donner un sang neuf a votre environnement.

en un mot, nous voulons vous libérer de vos vieilleries...

... de vous rebuts défraîchis

Redites-moi ça en face, voyous! si vous osez...

Allez-y ... redites-moi ça, rien que pour voir!

Le client a toujurs raison, qu'y disaient!

Hep vous deux, vous nous devez 3000 sesterces!

Voici vos pierres, romains!

Des pierres précieuses hein?

Előzmény: zozoka1234 (888)
Jerindó Creative Commons License 2021.03.31 0 0 893
Előzmény: Inda-Tyrell (892)
Inda-Tyrell Creative Commons License 2021.03.25 0 0 892

Négy nap múlva jelentik be az új album címét.

jaksea Creative Commons License 2021.03.19 0 0 891

Szia!
Esetleg át tudod nekem is küldeni a 12 próbát?

jaksea76@gmail.com

Köszönöm

 

 

Előzmény: zozoka1234 (824)
zozoka1234 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 890

Úgy látszik a tehetség ott volt a tesóban is, ha ilyen profin megcsinálta a 12 próba képregényt,

és láttam még általa szignózott Asterix rajzokat amik megtévesztésig hasonlóak a mester munkáival,

nem csodálkoznék ha ez miatt lettek volna fasírtba.

Szegény Marcelt is idén a Covid vitte el. :(


Már-már kezd tökéletes lenni Didier Conrad művész Asterix rajzai is,

de még mindig vannak olyan hibák amik jó lennének ha javulnának, Obelix-et gyakorolhatná. :)

 

..és végül itt az első oldal a pár hónap múlva érkező új albumból:

 

 

Előzmény: Narepo (889)
Narepo Creative Commons License 2021.03.16 0 0 889

Az általad említett képeket én sem tudom nagyítani, és máshol sem találkoztam vele. (Azt én is észrevettem, hogy vélhetően másik szkennelés lehet.)

Több helyen olvastam már, hogy a 12 próbának a képregény változatát Marcel készítette. Pl. https://www.lambiek.net/artists/u/uderzo_marcel.htm. Ebből kifolyólag szerintem rajzolhatott is, habár ezt gondolom a fivér kevéssé ismerhette el. 

Előzmény: zozoka1234 (888)
zozoka1234 Creative Commons License 2021.03.16 0 0 888

Erről az általad küldött linkről https://siguealconejoblanco.es/comics/comic-europeo/el-anticuario-una-historia-inedita-de-asterix/ sajnos én nem tudtam letölteni a 4 oldalt,mert nem engedi kinagyítani, pedig ezeknek a képeknek nem látszik a képkockák szélén az elhomályosodás ,és a ferde oldalak ahogy az én általam talált képeken, ahogy kifénymásolták az albumból. https://1.bp.blogspot.com/_oDO8hYhw6Ww/Rfxkf3oWjgI/AAAAAAAAAcs/dtcvxW_rFwU/s1600/inedit_antiquaire02.jpg

Ha esetleg neked sikerült valahogy letölteni az első linkről,kérlek jelezd. Köszi!
Marcelo Uderzo az rajzolt is Asterix képeket, vagy csak kifestő volt?  Nem tudok róla semmit.

Előzmény: Narepo (887)
Narepo Creative Commons License 2021.03.16 0 0 887

Próbáltam én is megkeresni az általad említett 4 oldalas történetet. Ennek során arra az érdekességre bukkantam, hogy ez a történet - hasonlóan az általad lefordított és gyönyörűen elkészített Asterix 12 próbájához - Marcel Uderzo műve lenne. Fenntartásokkal kezelem ezeket az információkat, de azt tudni lehet, hogy 1979-ig segédkezett a testvér (Albert) képregényeinek festésében.

Az infókat tartalmazó idegen nyelvű oldalak:

https://entodoelcolodrillo.blogspot.com/2010/09/guia-de-lectura-cronologica-de-asterix.html

https://siguealconejoblanco.es/comics/comic-europeo/el-anticuario-una-historia-inedita-de-asterix/

Ennek tükrében mi valószínűleg a 2003-as változatot kapjuk, mely a csak Franciaországban kiadott 1993-as változat bővített kiadása. A Grande Collection egy deluxe kiadás, gondolom ezért tartalmaz bónusz oldalakat.

A fordító megkérdezése szerintem is jó ötlet, de előbb-utóbb meg fogjuk látni.

A fent említett képregények eredete azért is homályos, mert a két Uderzo testvér viszonya elmérgesedett, és a hivatalos antológiák azért nem foglalkoznak a fiatalabb testvér ilyetén kötődésével, műveivel.

Előzmény: zozoka1234 (885)
zozoka1234 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 886

..és most jön a csattanó :)  kotorásztam a gépemen az elmentett Asterix dolgok után, és megtaláltam a 2003-as kiadás angol pdf verzióját 2014-ből, ami 56 oldalas, és az előző írásomban említett 4 oldalt nem tartalmazza ,viszont megtaláltam benne azt a bizonyos 1 oldalas Honnan veszik mindezt? című fejezetet,ami csak egy oldal szöveg, köré rakott 3 képkockával.

 

Szóval 14+1 történet van benne, 40 oldal maga a képregény, és minden fejezet közé beszúrtak egy felvezető írást a következő történethez,így jön ki az 55-56 oldal.

 

Elképzelhető ,hogy a legutolsó 2006-ban megjelent La grande collection kiadásban szerepel a +4 oldal Antikvárium történet bónuszként,

most látom az oldalak szélén, hogy albumból fénymásolt panelek.

 

...a kérdés jogos Narepo akkor melyiket kapjuk...  :)

 

Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem , mert így megtalálhattam ezt a gyöngyszemet is.

Előzmény: zozoka1234 (885)
zozoka1234 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 885

...egy kicsit beleástam magam ebbe a káoszba, és ez a két cím maradt fent a szűrőn a wikipedian felsorolt 16 fejezetből :

 

L'Antiquaire - Az antikvárium --- és valóban találtam egy 4 oldalból álló eddig számomra ismeretlen képregényt Uderzo ceruzájából,

de a wikipedian ahol kibontja a fejezetek mit tartalmaznak, ott azt írja, hogy ez a történet nem került bele a 2003 kiadásba.

 

 

 

A másik kakukktojás ez lenne:

Ou vont ils chercher tout ca? - Honnan veszik mindezt? című fejezet ,ez 1 oldalas valami lehet 1993-ból.

A wikipedian lévő szöveg fordítása hozzá: Az illusztrált szöveg megválaszolja a névadó kérdést („Hol találják a szerzők ötleteiket?”) És bemutatja a következő történetet.

 

...sajnos erről többet nem sikerült megtudnom, de az is lehet,hogy csak valamiféle átvezető oldal lehet valamelyik történethez.

 

Mindenesetre nekiesek majd az új ismeretlen 4 oldal fordításának, mert szerintem ezt sajnos mi nem fogjuk megkapni,de azért reménykedem. :)
Talán az se lenne rossz ötlet ha magát a fordítót Bayer Antalt kérdeznénk meg, hogy benne van-e a tervezetbe.

 

Előzmény: zozoka1234 (884)
zozoka1234 Creative Commons License 2021.03.12 0 0 884

Az érdekessége az a dolognak,hogy ezen a linken https://www.bdfugue.com/asterix-et-la-rentree-gauloise-39927 a 32. album La grande collection változata van 2006-ból amire a Wikipedia 64 oldalt ír, viszont az album jobb sarkában a 14 történet felirat van,
amiket már ismerünk régebbről, szóval vajon akkor mi lehet az a + 6oldal, az első kiadásos 48 oldalashoz képest.?

Majd megpróbálom kiszűrni a wikipediáról, ahol 16 fejezetre bontja az albumot, hogy melyik lehet a 2 kakukktojás cím szerint.
Ráadásul, hogy bonyolódjon a helyzet ,megszámoltam a 14 történet oldalszámát ami csak 39 oldal.  :)    

Google barátom ezt fordította az album oldaláról:

" A gall évad elengedhetetlen könyv a 31 Asterix album gyűjteményében. Az összes novella "indokolt" katalógusaként kialakított album René Goscinny és Albert Uderzo aláírt gyengédség és humor kincse. 14 történet, köztük 5 publikálatlan tábla, az olvasók megtalálják a visszavonhatatlan gallokat, és felfedezik az egyes bemutatott darabok létrehozásának feltételeit és a történelem legfantasztikusabb képregényének gyártási titkait: az 1960-as évektől a 2003-ig a J-C után."

 

 

...és végül itt van a 2003-as kiadás szintén 14 történet emblémával:
https://livre.fnac.com/a1438194/Asterix-Quatorze-histoires-courtes-Tome-32-Asterix-et-la-rentree-gauloise-Rene-Goscinny

 

...kalandra fel... :)

Előzmény: Narepo (883)
Narepo Creative Commons License 2021.03.11 0 0 883

Még nem olvastam a most megjelent kötetet, viszont érdekelne, hogy a következő album, ami apró epizódokból áll (részben eredeti Goscinny szöveggel), melyik változata jut el hozzánk.

https://fr.wikipedia.org/wiki/Astérix_et_la_Rentrée_gauloise oldalon olvasható, hogy létezik egy 48, egy 56 és egy 64 oldalas verzió is.

Jerindó Creative Commons License 2021.03.11 0 0 882

Megérkezett a Latraviata...Elolvastam, aranyos volt, de ez már tényleg messze van a klasszikusoktól. A "Vissza az iskolába" lesz a következő. S amennyire belassult a sorozat, valószínűleg idén ezt kapjuk még és slussz! Pedig addig még a legújabb Ferri-Conrad album is megjelenik (októberben) a galloknál!

zozoka1234 Creative Commons License 2021.03.10 0 0 881

Előkészületben : Asterix 32.album - Vissza az iskolába

Narepo Creative Commons License 2021.03.02 0 1 880

Habár a Móra kiadó honlapján még nincs nyoma, de több helyen már előrendelhető az Asterix és Latraviata album.

A Libri és a Líra március 8-as, a Szukits március 19-es megjelenési dátummal szerepelteti.

csabulax Creative Commons License 2021.02.23 0 0 879

Megjelenik: 2021. március 6-án

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!