Keresés

Részletes keresés

riminyák Creative Commons License 2012.12.16 0 0 5101

Hát tudod ez úgy van akinek a féllába hiányzik az maga mászik fel a Himalájára ( aranyköpködés már megint), a hatalom védencei csak beszereznek egy igazolást ott jártak oszt annyi. Lásd Semjén és társaik. ( na meg a gyerköcök)

 

Azért ez gusztustalan, mert a kádári időkben akivel szerződtél az biztosította az állást, itt szerintem az igazolás csupán a hasznot jelenti a vállalkozó számára, a tanítás a tudás elsajátítása másodrendü.

 

Szóval azt mondod ez a vállakozó ha ismerősöd unokája netán hitelt vesz fel tanulmányaira azt átvállalja ? (Orbán szöveg)

 

Olvasom Viktor valóban meghibbant, a segg...el , bocs a számára fontos diákokkal, tárgyalt nagy felhajtás mellett ennyire nem lehet ! Dehogynem. 

 

Tárgyalt nem? Nem.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: borzassün (5100)
borzassün Creative Commons License 2012.12.16 0 0 5100

Csak egy gondolatot szeretnék hozzáfűzni.

 

Egy barátom unokája szakiskolában tanul karosszéria lakatos szakmát. A szakmai gyakorlati foglalkozáshoz már a szülőknek kellett találni egy vállalkozót, hogy az alkalmazza,mint eseti bejelentett tanulót,de csak úgy, hogy a szülők a vállalkozónak kifizetik a tanuló után járó járulékokat .

 

Na nesze neked ingyenes szakképzés.

 

Most akkor tessen már megmondani milyen szakemberekre van szükség kicsiny hazánknak?

Előzmény: riminyák (5099)
riminyák Creative Commons License 2012.12.15 0 0 5099

Ma beszélgettem egy másik öregemberrel. Meghánytuk vetettük a szakképzést. Azért írom így mert a megfelelő képzés nem csak az egyetem a főiskola problémája.

 

Annak idején felvételiztem mert emeltszintü volt a villanyszerelőképzés. Az iskola egy bizonyos keretszámon kivül, csak olyanokat vett fel akivel szerződést kötött valamelyik cég.

 

Gondolom ez ma is lehetne egy szempont. Ha szüksége van az államnak, a vállalkozásoknak szakemberekre akkor valahogy így kellene tenni, finanszirozzák meg a képzést. Legyen a szeződés a két fél dolga!

 

Ezen felül nyilván pénzért is lehetne tanulni. Ez tisztelet a kivételnek legyen a gazdagok kiváltsága, megtehetik, tegyék!

 

Érthetetlen a kormány logikája, bár vannak sejtelmeim. Ezek a dolgok amelyek kisérik Orbán-Matolcsy politikáját azért elhibázottak mert az egész problémát elnapolja, áthárítja másokra!

Egyrészt a fiatalok eladósodnak, esetleg eleve nem jutnak helyzetbe mert a család nem tudja megsegíteni. Nem tudja mert nem csak az iskola a költség, a megélhetés és egyebek mind pénz amit valakinek fedezni kell!

Másrészt a felvett kölcsön visszafizetését is sajátosan oldja meg, homályos és kétséges lehetőségekkel. Jó állás, abból  való fizetéssel ha egyáltalán lesz, esetleg az állam amely kérdés mit fog vállalni stb. A vállakozók leírhatják. Ez külön egy együgyü okoskodás hiszen a pént ki is kell termelni nem ingyen van. (kivéve nem írom le az ismert harács-krahács ingyenélő "fedő vállalkozásokat"

 

.............

Előzmény: NaLáÉr (5098)
NaLáÉr Creative Commons License 2012.12.14 0 0 5098

Járni, jár. Csak....

Akkor kinek járjon inkább, meg előbb?!...

És miért pont azoknak?

Miért nem amazoknak?

....

Na és aki a sor végére kerül? Mert nem hinném, hogy neki ne járna!

 

Vándoroljon ki inkább minden szabocsi, borsodi, stb özvegyi nyugdíja, tsz-járadékos öregasszony, tanult és nem tanult roma és nem roma, öreg és fiatal munkanélküli és meg nem fizetett munkavállaló! 

Előzmény: riminyák (5097)
riminyák Creative Commons License 2012.12.12 0 0 5097

Egészségügy. Fogynak az orvosok. Persze nem sokáig, főnemzetvezető elvtársunk elhatározta ez így nem mehet tovább. Reform kell! 

Támogatni kívánja a fiatalokat legyen több kiművelt fő, kell is  látva őt és parlamentünk szivonalát. 

Orvosok. Igen, kellenek. Nem ingyen, természetesen. Aki mondjuk orvos akar lenni az bizony áldozzon is rá. Mi az a néhány milliócska, hitel oszt annyi....

 

De ha végez, akkor bizton lehet mondani megérte, gondoskodik róla ha még létezik Orbán és slepje ( nem menekült világgá) egy jó kis egészségügyi pálya modellel.

Boldog jövő, igaz csak a haveroknak.

 

Kell a szolga nagyon...

 

 

 

riminyák Creative Commons License 2012.12.12 0 0 5096

http://egyenlito.blog.hu/2012/12/11/a_keretszamok_csokkenteserol_12_osztalyos_olvasonk_irasa

 

Kedves elvtársaink gyerekei ma hol tanulnak? 

 

Bocs! Ők már nincsenek összeválogatva elit kollégiumokba ahol a párt kádereit képezték azok a csúnya komcsik? Nem igaz Obán és hős forradalmárai? (forradalmárok ugyan, szegény volt káderek cő-cő)

riminyák Creative Commons License 2012.12.10 0 0 5095

A feudalizmusban a hü-bérúr megkövetelte a vazallusaitól ki mennyit visel egy esetleges kiadásából. Pénzt, paripát fegyvert. 

Na nem ingyen....

 

A forrást biztosította a hatalom, az erőszak azok a törvények amelyeket seperc alatt irtak kényükre-kedvükre.

 

Most már...világosabb?

riminyák Creative Commons License 2012.12.10 0 0 5094

Na mit gondolsz? 

 

 

Előzmény: Diótörő (5092)
egy simabőrű Creative Commons License 2012.12.10 0 0 5093

Egy képviselői  kérdésre a polgármesteri válasz 480 ezer forintban jelölte meg a "hírlevél" költségét. Ez  a nyomdai és postaköltség összesen.

A válaszban polgármesterünk elmondta, hogy nagyon sokan igénylik ezt a tájékoztatást.

 

Korábban sűrűbben jelentek meg ezek a levelek. Mostanában egyre ritkábban landolnak az érdi postaládákban.

Előzmény: Diótörő (5092)
Diótörő Creative Commons License 2012.12.10 0 0 5092

Mi a tetves kutya francnak kell megint ez a bedobálós levél marhaságban ömlengeni, hogy óvoda építésre hány milliót nyert a város?

Erre miért nem jó az Érdi újság hasonló rovata?

Mennyibe kerül a levél másolása,kiküldése és kinek üzlet ez, mert a városnak biztos nem.

De valakinek nagyon megéri, az tuti.

riminyák Creative Commons License 2012.11.02 0 0 5091

Egy elektromos példa. Pont szennyvíztisztító telep. ( újpesti)

 

A kollégák szerelték a földkábelt. Nézem a kábelt, látom a mehanikai védelem hiányzik. Szólok a kivitelezőnek. A szaki, pont úgy ahogy itt Érden is megpróbált eligazítani. ( a zsebbe vagyok szindróma, lásd Érd hitvány kivitelezési munkák..)

Mondtam neki miután a munka nincs átadva a felülvizsgálat nem terjed ki erre a munkára. Szerencséjére.

 

A lényeg. Ezenél a mehanikai védelem nélküli kábeleknél a gyártó a tervezőre bizza azt a védelmet amelyet itt a csatorna esetén nem láttam...

 

Lehet tévedek, lehet válaszolni..

Előzmény: riminyák (5090)
riminyák Creative Commons License 2012.11.02 0 0 5090

Kedves Popey!

 

Csatorna.

Szerinted megfelel az amikor egy szabványos beton, vagy müanyag aknát egy felálló csővel váltanak ki?

 

Nem kivánom müszakilag alátámasztani ez a megoldás mit jelent.  Ha müszaki vagy, ha van elgondolásod milyen fizikai terhelést jelent ez a fővezeték bekötő elemére....

 

Vélemény?

riminyák Creative Commons License 2012.11.02 0 0 5089

Köszi az észrevételt. Tehát példa nélküli...azaz csak itt teszik máshol nem. Lehet a pesti szóhasználat pongyola, lehet kicsit erős az indogermán hatás...a kétszeres tagadást a magyar is ismeri. Szerintem itt nem erről van szó!

 

Jó hagyjuk ezt a finom nyelvtani finomságot. Amit irok arról mi a véleményed?

 

Bocs!

 

 

 

Előzmény: pop-ey (5088)
pop-ey Creative Commons License 2012.11.02 0 0 5088

"...Nem példa nélküli!" Mit is akarsz közölni a naív olvasóval? A befejező mondatod nehezen megfejthető a kettős tagadás miatt. A többi hibát nem említve, bántó szándék nélkül, maradok irántad tisztelettel!

Előzmény: riminyák (5087)
riminyák Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5087

Van valami ami felett elsiklanak az zemberek mennyibe kerül nekik ez az egész, kik a nyertesei, mekkorát szakítanak a buliból.

Mondják a csatorna drága, azt hiszem senki sem vitatja!

Azonban hogy lehet az senkit nem érdekel mennyibe kerül egy köbméter trutyi ha belevesszük azt amit a lakos befizet. 

Nagy fejü okostojás vezetőinket bár jól tudják nem érdekli. A lényeg biztos jól jövedelmező üzlet. 

A kutyát nem érdekli mekkora lóvét hoz majd hosszú évek alatt. Nem számít az sem mennyi támogatást vettek fel, építették be abba a vállakozásba amely jórésze nem az ő beruházásuk.

 

Bomba üzlet. Az utas beruház utazhasson, a vevő megveszi a pékséget hogy utána egyredrágább kenyeret vehessen.

Érden ennek ellenére, de tapasztaltam Törökbálinton is úgy gondolkoznak, mennyit lehetne leszekítani még, és egyre többet.

 

Jó példa e a Felsővölgyi. Jó példa azért mert kiderült ha 400 eFT az ára amiihez csak pár méter csatornát kell hozzátenni, akkor nem a belekerülést nézik hanem ez mennyi mondjuk máshelyen, Igy adódik ezzel a félhülye gondolkodásból az röpködnek a hatalmas számok, milliós tételekben függetlenül a bekerülés árától...

 

És...nos az főként nem érdekli ezeket a tiszteségtelen embereket mennyibe kerül a szennyvíz köbmétere. 

Azt sem veszik figyelembe kiket rabolnak ki, tesznek tönkre.

 

Most néztem egy folmet. Amerika. Ebből kiderül mit is akar ez a tehetségtelen, de mohó katyvasz. Szörnyü.

 

Csak egyet emlitek, a kisemberek választásból való kizárását. Ne higyjük amit ma tesznek nem példa nélküli! 

Előzmény: borzassün (5086)
borzassün Creative Commons License 2012.11.01 0 0 5086

Az átemelő szivattyúra visszatérően. Korábbiakban jeleztem, hogy célzatosan próbál egy cégnek a képviselője nyomúlni.

Tudja-e valaki, hogy melyik ilyen cég neve van kiírva a tecsóban levő fidesznyik kihelyezett kémiroda üvegén.

Emlékszik-e valaki, hogy ki is volt az a személy,aki a kémiroda megnyitón még beszédet is mondott,mint annak a bizonyos szivattyú márkaképviselet nevében megjelentként. Na és az melyik helyi köpönyegforgató egyesület mecénása?

 

na így vagyunk itt szépen. Kellenek ezek nekünk? Igen? mert ha igen,akkor megérdemli akinek kell.

Előzmény: riminyák (5084)
riminyák Creative Commons License 2012.10.31 0 0 5085

Kedves vezetőnk igen figyelmes, elvesz (önkormányzat), ad törvényt pótolni biztosít lehetőséget a szadrablásra...

 

Józsikám hogy ment a "bot"? 

Nehezen ezek üres zsebbel flangálnak...

Na jó, akkor kicsit "visszafogjuk" magunk...

riminyák Creative Commons License 2012.10.31 0 0 5084

Aranyos cikk, olyan cumi, szintén az Érdi Újságból. 

Átemelő szivattyú. Szakember, amit ir, mond igaz, egy dolog sántit de ez tarmészetes az zemberbarát elit

ilyen, Érden, országosan. Szóval ez a berendezés amely árát a kedves trutyi előállító állja, üzemeltetésre csupán havi 200 Ft/hó fizet.

Ügyes!

 

Mint előbb irtam Seggesdi "úr" füstölgése sem semmi, ő csupán azt szeretné tejeljen a pogár azért amelyet keményen megfizetett.

 

 

Igazi kapitalista, kommunista bocs biciglista és minden ista amelyből könnyen, jól lehet élni...más kontójára!

 

 

riminyák Creative Commons License 2012.10.31 0 0 5083

Látod ha úgy tennéd meg hogy mellé nyomnál egy kis municiót lehet nyernél is. A magyar szerencse ilyen, száll mint a turul, oszt letelepedik a gazdája karjára, esendő mint minden szolga, igaz ő úri, de a konc létfontosságú számára is.

 

Nem olvastad? Orbán elvti elhatározta kifizeti kedvenc településeinek adóságát ... velünk, az állam pénzéből. Nagyon nehezen teszi az igaz, kidobni ennyi lóvét amely lehetne akár ... de majd Matolcsyval bahajtatja az így keletkezett hiányt!

 

 

 

 

Előzmény: kolyok53 (5082)
kolyok53 Creative Commons License 2012.10.30 0 0 5082

Igazad van, megtettem a számokat (17,58,63,75)

a KENO –n  így, talán nagyobb esélyem van  (sajnos még nem jött be)….

Előzmény: riminyák (5081)
riminyák Creative Commons License 2012.10.13 0 0 5081

Ezt leirhatod itt ezerszer, talán máshol kellene. 

Előzmény: kolyok53 (5080)
kolyok53 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 5080

Tisztelt Polgármester úr!

Kérem a legközelebbi „Virágos Kertváros” levelében tájékoztassa a választópolgárokat, hogy mikor érkezett be az önkormányzat számlájára a 17.856.375,- forint

(Tizenhétmillió – nyolcszázötvenhatezer – háromszázhetvenöt forint),

Érd Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése alábbi határozata alapján:

368/2010. (XII. 16.) KGY. határozat.

 

borzassün Creative Commons License 2012.09.04 0 0 5079

T. polgika !

 

Legyél már szíves,mint ennek a városkának? az egyszemélyi vezetője és teljes felelőse mindennek elmondani, hogy a korábbiakban országosan elrendelt hőségriadóban mi a fészkest intézkedtél azon kívűl, hogy beszereztettél a pénzünkön magadnak és a segédednek egy-egy légkondis terepjárót,meg az irodádat légkondiztattad?

 

Lennél szíves arra is választ adni, hogy az országosan elrendelt pollenriadó tárgyában milyen intézkedéseket tettél, tekintve a jó példával előljárásra mondjuk egyből a saját sok hektáros földjeiden a gyonírtás területén?

 

Kérdezem, hogy az nem baj, hogy sok a napi megélhetéséért -ebben a városnak titulát uradalmad központjában - a napon melózók,akik neked hajtanak hasznot szinte hullottak a hóságben, vagy az sem baj, hogy már lassan az uradalmad lesz az ország lallergiától legbetegebb létszámú települése?

 

Sorold már fel,ide a tett intézkedéseket képekkel dokumentálva,mert ha ezt meg tudod tenni és hitelt érdemlőek,akkor akár fejet is hajtunk előtted,ha nem akkor ideje lenne neked lehajtani a fejedet és szégyenletesen eloldalogni végre.

bugadoktor Creative Commons License 2012.07.22 0 0 5078

Tisztelt Polgármester Úr!

 

Öntől is megkérdezem, amit máshol már megkérdeztem:

 

A pofátlanság netovábbja, az érdi adófizetők lenézése, ami ma reggel történt a Lidl áruháznál.

9 óra előtt beállt a parkolóba a közteresek körbe matricázott, és fényhíddal is ellátott Dacia Duster gépkocsija. Rövidnadrágos, papucsos, szemüveges emberke volt a vezetője, aki otthoni bevásárlását végezhette ( a csomagtartó tele is lett a különféle élelmiszerekkel, és egy tálca dobozos sörrel) peckesen berakodott, majd elhajtott.

Kérdésem, hogy az adófizetők pénzéből fenntartott gépkocsit miért és kinek az engedélyével használja, vasárnap privát célokra, lesz-e felelőségrevonás?

Utólag befizeti az üzemanyag árát, és a közterheket?

 

Várom megtisztelő válaszát!

borzassün Creative Commons License 2012.07.11 0 0 5077

Tisztelt Szerkesztőség!
Érden a Kossuth Lajos utca 141 sz előtt van egy reklámtábla elhelyezve, ami nagyon megkeseríti az életünket! Valami oknál fogva a tábla körül a zöld növényzet mindig kipusztul ( polgármester úr meghirdette a virágzó várost). A tábla tulajdonosának a szerelő műhelyét reklámozza, de a gond hogy mindig minket zaklatnak. Természetesen ez jóval bonyolultabb mint a fenti pár sorban leírtam. Április 16-án panasszal éltünk a polgármesteri hivatalnál mire még mindig nem válaszoltak, azt is tudjuk hogy a szerelő műhely tulajdonosa jó baráti kapcsolatot ápol a polgármesteri hivatallal, ezért is kerülnek ki minket, panaszainkat lesöprik az asztalról. Kérem szíves segítségét!
Tisztelettel Murár István és Családja! 

 

 

Egy újsághoz íródott eme pár sor .  Mi lehet ebben az igazság?

borzassün Creative Commons License 2012.06.26 0 0 5076

"A Szövő utca azon részén megfelelő szélességű a járda, a vizsgálat ezt állapította meg, elfért volna rajta az ikerbabakocsi....."

 

Milyen vizsfálat állapította meg a szőrös talpnyaló? he.

 

 

"Én is láttam este készült fotót a Szövő utcáról, és a Nap pontosan ott megy le, szemben a közlekedéssel...."

 

Persze oda kimenni azt nem mertél ugye,mert csak a gazdi lábíitól vagy bátor csaholni.

 

 

"Semmi köze ehhez sem a polgármesternek, sem másnak."

 

Ja nem is mert nyilatkozni a Tv-ben csak a  segggggédjét tolta oda is,ahogy szokta. Aztán mihez is van köze itt a talícskásnak. ja igen ahhoz, hogy neki és a sleppjének mennyi is jusson még a zsebébe. Nem baj, ha emberi életek árán is,mert az sem számít neki.

 

Neked meg csak az számít, hogy védd a gazdit,mert tőlle kapod a csontikát te újmagyar.

Előzmény: xy333 (5075)
xy333 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 5075

Ez a cikk nem más, mint hangulatkeltés. A Szövő utca azon részén megfelelő szélességű a járda, a vizsgálat ezt állapította meg, elfért volna rajta az ikerbabakocsi. Este viszont olyanok itt a látási viszonyok naplementekor, hogy szinte alig lát a sofőr, úgy vakít a lemenő nap. Akik ismerősek arra, azt mondják, szinte semmit sem látni olyankor. Én is láttam este készült fotót a Szövő utcáról, és a Nap pontosan ott megy le, szemben a közlekedéssel. Semmi köze ehhez sem a polgármesternek, sem másnak. Szerencsétlen körülmények összejátszása volt, szerintem mindkét fél hibázott. Ez persze nem adja vissza a két életet :(

Előzmény: kolyok53 (5073)
geodo1 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 5074

dehogy saját, ez erdős virág verse. ezt sztem illett volna odaírni, úgy korrekt... amúgy nagyon nagyon ott van sztem...

Előzmény: riminyák (5072)
kolyok53 Creative Commons License 2012.06.21 0 0 5073

 

Nem ártana válaszolni erre egy "politikusnak" ?

 

 

http://www.hir24.hu/belfold/2012/06/21/a-polgarmestert-okoljak-az-ikrek-halalaert/#comments

 

„A polgármester ablaka alatti díszburkolat fontosabb, mint egy-két gyermekélet.”

 

Ez azért elgondolkodtató…

riminyák Creative Commons License 2012.06.06 0 0 5072

Saját?

 

A kérdésed nem hiszem kérdés. Azért igaz!

 

Alakulnak a dolgok...

Előzmény: mariko629 (5071)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!