Keresés

Részletes keresés

Derek Creative Commons License 2005.11.22 0 0 2458

"ui.  Ugye  emléxel  még,  hogy  10  15  évvel  ezelőtt  gyártott  autók  karosszériái  hogyan  néztek  ki,  három  év   után?   A  Japán  autók,  már  akkor  is min.  10  évet  kihúztak."

 

Mondjuk ez igy karakterisztikusan nem igaz.Az akkori japan autok eppenhogy eleg gyengek voltak ebbol a szempontbol.A szoc autoknal is nagy volt a szoras.

Előzmény: breien (2455)
csakisazigazat Creative Commons License 2005.11.22 0 0 2457

Pl.:

   Promt kellett átmenni  !!!!Csehszlovákiába!!!!  1967-ben egy temetésre. A rendőrhadnagy azt kérdezte:

 - miért nem adtam be a kérelmet fél évvel korábban?

 - Tetszik tudni, akkor még nem volt biztos a diagnózis - próbáltam tompítani a     helyzet élét. Végül a parancsnok külön engedélyével három nap múlva megkaptam az átlépőt (nem útlevelet).

breien Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2456

No comment.

 

Mivel,  ez  önmagáért  beszél.

Előzmény: breien (2455)
breien Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2455

Üzletelni  csupán  "érzelmi"  alapon,  öngyilkosság.  / ezt  bizonyította  az  elmúlt  hatvan  év  kishazánkban /

 

Szakmai  hozzáértés,  jövőbeni  célok  megfogalmazása  nélkűl  ,  csak  azt  érjük  el,  amit  ma  a  honi  helyzet  mutat.

 

ui.  Ugye  emléxel  még,  hogy  10  15  évvel  ezelőtt  gyártott  autók  karosszériái  hogyan  néztek  ki,  három  év   után?   A  Japán  autók,  már  akkor  is min.  10  évet  kihúztak.

Előzmény: Cs_ (2453)
machinator Creative Commons License 2005.11.21 0 0 2454

Van egy bolgár barátom,jobban mondva a bátyám évfolyamtársa volt a közgázon a

60-as évek elején.Az apja valami ezredes féle volt a seregnél,ezért a srác könnyen

tudott utazni nyugatra.Utazott is,hozta az akkori seftelni valókat,én meg üzleteltem

vele.Mikor egyszer lejért az útlevele bement a bp.-i bolgár követségre hosszabitani,

meglátták a csomó osztrák pecsétet az útlevelében,erre kitört a ribillió,hogy igy meg

úgy,ezt nem lehet,mire a srác:na mivan, visszajöttem, nem?Akkor meg mit dumáltok.

Ezzel elvolt intézve,és meghosszabitották az útlevelét.Késöbb 2 titkárként dolgozott

a követségen.Ma nyugdijas,de nem tud megélni úgy,hogy a bátyám + 1-2 volt évfo-

lyamtársa támogatják anyagilag.Egyébként Szófiában él.

 

Előzmény: Törölt nick (2451)
Cs_ Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2453

"Csak tudod, a nagyságrendeket is figyelembe kell venni, s a minőséget.
Az acélgyártás nagyon energiaigényes munka. A technikai fejlődés maga után vonja, ha nem tartasz lépést a korral, a terméked önköltségi ára eladhatattlanná teszi az általad gyártott terméket, vagy éhbérést dolgoztatsz embereket."

 

Ez így igaz. Ahogy már írtam, amit írtam azt javarész erzelmi alapon írtam.

 


 

Előzmény: breien (2380)
én12 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2450

A lexebb a valutakiváltás, illetve az utazási költség volt.

1977-ben az osztrák-nyugatnémet határon vagy fél órán át magyarázkodtam, hogy ugyan adjanak már a németek belépéskor egy pecsétet, mert a benzinpénzt úgy kértem és kaptam, hogy az NSZK-ba utazom. Néha hazaajövet ellenőrizték a pecséteket és kíméletlenül büntettek, ha valaki nem ment el addig, amíg a benzinpénz kapta. Persze ez az összeg, melyet az alapellátás (70$) fölött adtak, országfüggő volt. (A mai fiatalok már el sem hiszik ezt a sok sületlenséget, mesének gondolják, pedig szóról-szóra igaz.)

Előzmény: Törölt nick (2449)
machinator Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2447

Nagyjából így lehet összefoglalni a különféle időszakokat a magyar kommunista gyakorlatból

1./ Minden utazáshoz ki kell váltani az útlevelet, s utazás után visszaadni.

 

A kommunista érában kb.5 fajta útlevél volt,én a magán útlevélröl beszélek,amit az

egyszerü gyalogosok kaptak,ha jól viselkedtek.

1963-tól kezdtek el útleveleket adni,módjával.Létezett látogató és turista útlevél.

A látogató útlevél kiváltásához kellett a meghivó,közjegyzö vagy az ill. magyar

követség láttamozása,a munkahely javaslata meg 50ft.s kérölap.Ha megadták az

útlevelet,akkor max.30 napig lehetett kint tartózkodni,a kérölapon feltüntetett or-

szágban,ill.országokban,ettöl eltérni tilos volt.Az útlevél mellé rendszeresitett sta-

tisztikai lapon,felkellett tüntetni,hogy az engedélyezett országokban hány éjszakát

töltött el a delikvens.Az utiköltséget és a kintartózkodást a meghivónak kellett

fizetni.Az utazó páciensnek 5$-t vételét engedélyezte az állam nagylelküen.

Ezt a fajta útlevelet 2 évenként lehetett kérvényezni,de nemkellett leadni csak az új kérvényezés esetén.

 

A turista útlevél esetén,kellett,MNB engedély a valutavételre,munkahelyi hozzájáru-

las.A valuta ellátmány kezdetben 70$ volt,és az utazást lehetett forintban fizetni.

Ezt a fajta útlevelet 3 évenként lehetett kérvényezni,max 30 napos kintlét.

 

A látogató útlevél ügyintézése 30 nap,mig a turistáé 60 nap volt a valutaigény miatt.Az útlevelek szine kék volt,egyébként nem külömböztek egymástól.

Ezekkel az útlevelekkel lehetett a nyugati,valmint a szoc.országokba utazni.

 

A piros útlevelet 5 ablakkal adták(legalábbis 84-ig),és csak a szoc.országokba volt érvényes.

 

Nekem mindenesetre az évi szabadságom Mo.n a kiutazási engedély utáni rohangálassal kezdödött,minden évben, 89 januárjáig.

 

Előzmény: Törölt nick (2441)
machinator Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2445
De bizony kellett,csak a piros útlevélhez nem kellett amig az 5 ablak be nem telt.
Előzmény: Törölt nick (2439)
én12 Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2443

Még korábban volt a három szelvényes "eldobható, illetve egyutas" útlevél.

Kifelé (1965-ben) Romániába egy szelvényt a magyar határőr fogott vissza, egy szelvényt a kinti rendőrségi jelentkezéskor a román milicista, s az utolsót hazaéréskor a határon a magyar határőr.

Előzmény: Törölt nick (2441)
machinator Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2438

Az első lépés 1984-ben volt, amikor de iure megszűnt a kiutazási engedély (azonban csak a Magyarországon élő magyar állampolgárok számára!),

 

Tévedés,nem szünt meg 1984-ben.Akkor utaztam ki hosszabb külföldi munkára,és évente jártam haza és minden esetben kellett kérni az új kiutázási engedélyt 1988-ig.1988-ban volt lehetöség egyszerre 5 kiutazási betétlapot kérni á 500ft.Az Andrássy-uti KEB-nél kellett kérvényeznem.

89-ben jött a világútlevél úgy,hogy a betét-

lapjaimat nem használtam,a zsebemböl meg kihúztak 2500 ft-t.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2426)
lcoder Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2437
Elsõsorban érzelmi szempontból.
Előzmény: Törölt nick (2434)
Derek Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2436
Hat azert jott ie.
Előzmény: lcoder (2432)
Derek Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2435
Nem de engem nem erint.
Előzmény: Törölt nick (2431)
lcoder Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2432
Odahaza már nem biztos hogy olyan remekül ellenne.
Előzmény: Derek (2425)
Derek Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2430
Az USA-ba nem
Előzmény: Törölt nick (2428)
Derek Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2427
Jo es ez hogy jon ide.
Előzmény: Törölt nick (2426)
Derek Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2425
Hat nekem van magyar kollegam aki roman utlevellel remekul elvan itt.
Előzmény: lcoder (2424)
lcoder Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2424
De te nem is Romániában vagy a Vajdaságban élsz. Az USA-ból nézve persze tényleg kevésbé lényeges, különösen ha valaki amúgy is magyar állampolgár.
Előzmény: Derek (2420)
breien Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2423

Jó  reggelt.

 

Az  nem  érdekel,  amit  róllam  írtál.

Aki  eltudja  olvasni  a hsz.-eimet,  az  tudja,  hogy  az  általad  leírtakat  soha  nem  sugaltam.  Valszeg,  azzal  tévesztetted  össze,  hogy  számtalanszor  leírtam,  hogy  Mo-n  10%  próbálja  manipulálni, félrevezetni  a  90%-ot.  Talán,  még  azt   is  írtam,  hogy  nem  válogatnak  az eszközökben,  s  ha  jól  emléxem,  még  ollant  is  lemertem  írni,  "vajon,  hányszáz  Km.  autópályát  kampányoltak  el  ezidáig?"

 

Különben  abból  állapítottam  meg,  hogy  másokat  támadtál,  jelzőkkel  illettél  érvek  helyett.  Általában,  azok  teszik   ezt,  akik  kifogytak  az  érveikből.

 

Ez  csupán  válasz  volt  a  kérdésedre,  semmi  más  szándék nem  vezérelt   benne.

Előzmény: Derek (2415)
breien Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2422

Aktuálpolitikával  elvből nem  foglalkozom.

Ha  már  neveket  kell  megemlíteni,  akkor  légyen itt  Prof.  Dr  Csaba László  nyilatkozata  a  témában,  mivel  Ő,  az  általad  megnevezettekkel  ellentétben,  ért   is  ahhoz,  amiről  a  példát hoztad.  "  minden  megszorítás  nélkűl,  csupán  szakmai  racionális  döntésekkel,  4%-ot  lehetne  csökkenteni a  Magyar  költségvetési  hiányon".

 

Szaktopicocban,  minden  lényeges  dolog,  mely  ezt  eredményezné,  már  téma  volt,  részleteiben  kielemezték,  tehát  a prof-nak  igaza  van.

 

Tudod,  ideje  lenne,  a  nagy  "mesemondások"  helyett,  a  szakemberek  véleményét  figyelembe  venni.

 

Ebben  a  topicban  ez  csak  azért  nem  off.  mert  ez  is  azt   bizonyítja,  hogy  a  cucializmusnak  sajna  még  ma  sincs  vége  kishazánkban.  Lassan  egyedűl  maradunk  így  ezzel  az   EU-ban.

Előzmény: alto (2417)
Derek Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2420

"Azért OVI idejében a külföldön élõ magyarok elég jól elvoltak a magyar útlevéllel. "

 

Hat en 92 ota elek kulfoldon magyar utlevellel,es nem ereztem semmi kulonbseget,hogy szoci ,vagy mas kormany volt.

Előzmény: lcoder (2418)
lcoder Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2418
Azért OVI idejében a külföldön élõ magyarok elég jól elvoltak a magyar útlevéllel. OVI ráadásul elég jó állapotban adta át az országot anno a cuciknak, az elsõ évben még Megyónak volt is mit elosztogatnia, még a második sem volt annyira rossz de már romlott, a harmadikra pedig megjött Fletó. Három év alatt sikerült elég nagy sz*rt összehozniuk az elftársaknak, ráadásul ennek a sz*rnak szvsz csak a teteje látszik mint a jéghegyeknek, a nagyobb gondok mint Pl. az egyes intézmények eladósodása vagy az igen kreatívan finanszírozott autópályaépítések csak hosszabb távon fognak megjelenni.

Azaz: például zárjuk be az összes iskolát, ahol 20 fő alatt van az egy pedagógusra jutó gyerekszám.
Talán nem az oktatáson kellene kezdeni hanem az állami vízfejen, Pl. közigazgatás. És nem úgy hogy egybõl elbocsájtunk egy rakás embert, hanem elõször is átvilágítjuk az egész folyamatot, leegyszerûsítjük amennyire csak lehet, automatizáljuk amennyire csak lehet, majd az így felszabaduló munkaerõt (szvsz kb úgy 70%) küldjük el. Ja, és az átvilágításra és a szoftver fejlesztésre lehetõleg nem "baráti" cégeket kellene felkérni hanem olyanokat akik értenek is hozzá.
Előzmény: alto (2417)
alto Creative Commons License 2005.11.20 0 0 2417

Mond,  milyen  vezető  az,  aki  alig  egy  évvel  ezelőtt,  megtagadta,  sőt, brutálisan elutasította  nemzettársai  segítséget  kérő  kezét,  ma, arra  hivatkozik, azért  nem lehet  a  költségvetési  hiányt  csökkenteni,  mert az  a  "társadalmi  feszültséget  szítaná"?

 

Mondd, milyen vezető az, aki miniszterelnöksége idején keményen elutasította nemzettársai segítséget kérő kezét, aztán mikor már ellenzékbe került, hirtelen felfedezte ezt a kezet, hiszen új és friss választótömegeket szeretett volna maga mellett látni, hogy visszakerüljön oda, ahonnan a honi (tudom, tudom, elbutított agyú, fékezett hazafiságú, OV géniuszát felsimerni képtelen) nemzettársak kiakolbólintották?

 

Szerinted milyen vezető az ilyen? Megmondom neked: képmutató, hazug és álságos.

 

Ami meg a költségvetési hiányt illeti: Gyurcsány természetesen mondhatná, hogy ha a Fidesznek ennyire fáj az a hiány, akkor nosza, essünk neki és csökkentsük! Azaz: például zárjuk be az összes iskolát, ahol 20 fő alatt van az egy pedagógusra jutó gyerekszám. Azonnal bocsássuk el az így felszabaduló pedagógusokat, szabaduljunk meg a közalkalmazottak minimum 30%-ától, a maradéknak pedig egy kanyi fizetésemelés se jusson, a minimálbér természetesen szintén marad a korábbi szinten és általános beruházási stop jön. A szociális normatívák emeléséről szó se essék és aki szegény, az maga tehet róla, az államnak semmi köze hozzá többé.

 

Csak hát akkor meg azért sipákolna a jobboldal, hogy micsoda népnyúzás folyik.

 

A hazáról szóló többi mondatodat pedig annyian tiszteletben tartom, hogy nyilván valós érzéseidet fejezi ki. Csak az a szomorú tapasztalatom, hogy aki ilyen - már megbocsáss - érzelgősen fejezi ki a hazaszeretetét, az képtelen elfogadni, ha mások valamivel visszafogottabban, kevésbé érzelemdúsan és a racionalitások is figyelembe véve teszik ugyanezt. Mert az érzelmes hazafiúskodáshoz nem illik a ráció, a megfontolás, a kritikus elemzés. Csakis a lángoló érzelmek.

 

(OFF: azt csak javaslom neked, hogy a nagy hazafiságban kicsit fejleszd a magyar helyesírásodat, mert alapvető hibákat vétesz, amik még akkor is irritálóak, ha az indexen nem szokás más helyesírását bírálni. De szvsz ez is hozzátartozik a hazafisághoz, hogy nem rongálom az anyanyelvemet.)

Előzmény: breien (2403)
machinator Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2416

értem,akkor nem reakciós volt, és a régi/mai is jó volt. Azt a 2 kommenyista cimert ami volt, nem igen szerettük.

Előzmény: andzsin (2409)
Derek Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2415

Es te azt hogyan tudod megallapitani:-)) Na meseld mar el.

 

Előzmény: breien (2414)
breien Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2414
Látom,  mára  nagyon elfáradtál.  Pihend  ki  magad,  majd  holnap  folytatjuk.
Előzmény: Derek (2413)
Derek Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2413

De bizony rolad szol te kinyilatkoztatsz olyat hogy masokat leszoktatott a szocializmus a gondolkodasrol persze teged ugye nem:-)) Mert te olyan kulonb vagy mindenkinel. Most ilyesmire megis mit lehet irni?

Ez egyszeruen lenezese az egesz orszagnak.Ha a szocikra szavaz akkor agymosott,ha a fideszre akkor felvilagosult polgari ero.vagy forditva.Nem veszed eszre ,hogy ez a fajta hozzaallas egyszeruen megalazo az egesz orszag nepessegere? Rad nezve meg azt jelenti ,hiogy egyszeruen lenezed annak az orszagnak a nepet akik, kozott elsz.Miert te ki a lofax vagy,hogy jogod lehessen lenezni es nem tiszteletben tartani azt ahogy ok gondoljak es mindenki maskepp gondolja.

Előzmény: breien (2412)
breien Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2412

bocs,  de  mintha  nem róllam  szólt  volna  az  előbbi  diskurzus.

Igyekeztem  öt   mondaton  belúl  maradni, azonban amint  látom  már  fáradsz.

 

Olvasd  újra  holnap,  amit  írtam  kérlek.

Előzmény: Derek (2410)
Derek Creative Commons License 2005.11.19 0 0 2411
Az  te anyade :-)
Előzmény: andzsin (2408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!